Hirdetés
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha 2 – Főzés: szabályok, vagy szabadság?
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sh4d0w: Netflix? Ugyan, VW előfizetés!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- eBay-es kütyük kis pénzért
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- bambano: Bambanő háza tája
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
Csupingo
veterán
válasz
#89309696 #12 üzenetére
Köszi, akkor nem izgulok. Mondjuk pc-nél az elem az egyik legszolidabb tétel, meg szerintem pár évnél tovább nem lesz meg a gép.
A 3-mal ezelőtti alaplapomat talán 7-8 éve adtam el ismerősnek. Én is 2-3 évig használtam, és most lett bent elem cserélve. Kb. 11 évet bírt. Mondjuk én nem áramtalanítottam soha, azt nem tudom az új helyén hogy használják. -
#89309696
törölt tag
Lehetetlen megmondani, de pár évet simán. Nekem a konyhai meg a szobamérlegben fél évet bírnak, pedig ritkán használom. Nem az elem szar, hanem az adott eszköz zabálja le idle ennyire, ekkora a szórás. Alaplapok amiket eddig próbáltam azok sokkal tovább bírták.
A mostani alaplapom januárban lesz 5 éves, mikor megvettem cseréltem benne elemet Duracellre. Még mindig oké, pedig áramtalanítom én is a gépet, ha elmegyek otthonról.
-
#90088192
törölt tag
válasz
Hieronymus #3 üzenetére
Ez egy jó felvetés.
-
Csupingo
veterán
válasz
razorbenke92 #8 üzenetére
Ok. Most lett cserélve, akkor szerintem előbb válnak meg a géptől, mielőtt lemerülne.
-
Nagyon sok változó van egy ilyen matekban. Az elemek kapacitásában is van szórás, az önkisülésük mértékében is. Valamint olyan pici áramról beszélünk, ahol már százalékosan jelentős módosító tényező a környezeti hőmérséklet, de a nyomtatott áramkör tervezésének függvényében akár a páratartalom is.
4 év ami nagyjából garantált, de nekem pl. van egy Toshiba Portege 3110CT-m, 1999-es gyártmány, kb. 7 éve (talán több) biztos rossz az akksija, tehát "hidegen" van tárolva, de a legutóbb amikor elővettem a fiókból, még nem panaszkodott a CMOS.
-
Csupingo
veterán
Ha már az elemeknél tartunk... Ismerősnek van egy régi pc-je. Ritkán használják és utána le is van kapcsolva a hosszabbító. Szerintetek így mennyit bír egy alaplapi elem?
-
Gdi
senior tag
Ha van kéznél forrasztáshoz cucc, akkor olcsóbb egy foglalat (195Ft), meg egy sima CR2032-es elem. Ezt zsugorcsövezed, vagy szigszallagozod. És később is olcsón cserélhető benne az elem.
-
kenand
veterán
Sima CR 2032 gomb elem van általában az alaplapokban. Csak a desktop lapokban (de még a thin clientekben is) általában szabvány foglalat van amiben ki lehet pattintani az elemet. Ha nincs CMOS rezet, vagy nincs meg a lap leírás melyik jumper az stb, akkor BIOS rezetre is jó a művelet. De ha furcsaságokat művel a régi alaplap (nekem is van több 775/1366 amik több, mint 10 évesek) akkor is érdemes a gomb elemre rámérni 3V felett jó, ha lemerült cserélni kell, aztán sok probléma megoldódik..
BRIX-ben meg laptopokban a hely hiánya miatt nem fér el a szabvány 2032-es foglalt, így oldják meg: 2 vezeték ráforrasztva, leszigetelve, kis rövid vezetékkel alaplapra kötve .
(csatiból több méret van, emitt is írtam a bejegyzést, hogy ez jó a BRIX-ekhez)
Anyagár nincs 100FT, emiatt elég húzós a magyar boltos 2.7K Ft.... -
#90088192
törölt tag
Nagyon sok éves kérdés merült fel bennem.
Lehetne e egy sima Akkumulátor cella töltéssel?
Mert sokáig úgy tudtam, hogy az eleve egy akkumulátor.
Új hozzászólás Aktív témák
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Új és újszerű 15"-16" Gamer, irodai, üzleti, készülékek nagyon kedvező alkalmi áron Garanciával!
- HP 14 Elitebook 830 G5 FHD IPS i5-8350U 3.6Ghz 16GB 256GB SSD Intel UHD Win11 Pro Dokkoló Garancia
- Honor X7a 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3359
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest