Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

Gratula a szereplésedhez.

Kár egyébként, hogy pont a lényegen rohantál át leggyorsabban. Kifejthetted volna bővebben az egészet, nem volt időm beleélni magam. :)

[ Szerkesztve ]

(#2) Kazimír


Kazimír
őstag

A végét csakugyan kicsit rövidre zártad, de azért jó. :K Gratulálok!

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#3) 7


7
addikt

Most nézem, kapott egy kiemelést, ráadásul Markos-Nádas "Katona dolog" c. előadásából egy képpel. :P

(#4) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Nagyon jó! :C Várjuk a folytatást! ;)

Sic Parvis Magna

(#5) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

katona dolog :DDD
ez nálam a mai napig tart
vesztemre kértem a sorozásomat és megfertőzött a légkör asszem 1 életre
de nem bántam meg mert emberségre becsületre és tiszteletre neveltek,
ja és nem mellékesen jegyzem meg,hogy tényleg ilyen az első hét csak annyi a különbség hogy én télen voltam és szombathelyen :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#6) Tzombi válasza 7 (#1) üzenetére


Tzombi
csendes tag

A következő részekben kárpótollak majd! :)
A "Ki mit tud" olyan volt, mint amilyen szokott lenni, de itt tényleg csak énekesek, és táncosok voltak, kb 80-20 arányban a többi kategóriához képest. A "többi" kategória rajtam kívül, mind szavaló volt, de ez nem nagyon kötötte le a nagyérdeműt.
Az műsorom egész anyagát meg csak nem írhatom le. :)

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#7) Tzombi válasza Kazimír (#2) üzenetére


Tzombi
csendes tag

De lesz folytatása, bár az nem biztos, hogy a címlapon fog szerepelni.
remélem, hétvégén megleszek a második résszel.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#8) Tzombi válasza 7 (#3) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Basszus, mire megértettem, hogy mire is hivatkozol......
Köszönöm a szerkinek az előlegezett bizalmat, próbálok rászolgálni.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#9) nRu3


nRu3
addikt

ha valaki nem volt katona az már gáz :)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#10) Tzombi válasza Kicsirics77 (#5) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Nagyon sok fiatalra, mai is ráférne egy legalább egy hónapos "bentlakásos" tovább képzés.
Sok mindent megtanult ott az ember, megváltozott a világnézete gyorsan.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#11) Tzombi válasza nRu3 (#9) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Abszolúte nem az. Egyrészt örülj neki, másrészt sajnálhatod.
Nekem legalábbis nagyon kevés rossz élményem van róla, igaz, végig kiemelkedő elbírálásban volt részem. A többiektől sok támadás is ért, nem hitték el, hogy nem hogy nem ártok nekik, hanem még falaztam is sokszor.
Könyvet lehetne írni a sztorikból, de most csak ezen a szálon akarok tovább menni.
Próbálom mindezt úgy, hogy olyan is megértse, aki nem volt ott.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#12) Kicsirics77 válasza Tzombi (#10) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ja de akkor adják a kezem alá őket ;]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#13) VoDaFoNe


VoDaFoNe
aktív tag

Mindig imádom hallgatni apukám katonás történeteit, vagy ismerőseimét :) mindig sokat nevetek rajtuk:) biztos tök jó lehetett a poénod :D gratu hozzá! :)

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#15) Pacák válasza Kalandor (#14) üzenetére


Pacák
senior tag

Akkor már én is szültem. :DDD

Nuclear launch detected

(#17) Tzombi válasza Kicsirics77 (#12) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Nagyon gonoszul hallatszott ez a mondat! :)

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#18) Pacák válasza Tzombi (#11) üzenetére


Pacák
senior tag

Az én világnézetemet a kézigránát dobó gyakorlat változatatta meg alaposan. Zsigerekbe markoló érzés állni a kiindulási helyen egy gránát alkatrészeivel az ujjaid között és összeszerelés közben fület-farkat behúzva tűrni, ahogy többi újonc felrobbanó gránátjainak repeszdarabjai a közelben - erejüket elvesztve - potyognak le.

Nuclear launch detected

(#19) Kicsirics77 válasza Tzombi (#17) üzenetére


Kicsirics77
veterán

szívesen kiképezném őket
volt néhány időszak amikor sorkatonáim voltak
azok voltak még a szép idők :)

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#20) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Hmm...
25 hónapot húztam le, egy életre elég volt.

Tetszett, jöjjön az a folyt. köv. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21) Tzombi válasza Pacák (#18) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Nekem kezem-lábam remegett, és amikor az eldobott gránát nem robbant fel, akkor a kiképző mondta, hogy menjek ki érte. Anyád!
De mikor látta, hogy velem nem jut zöld ágra, fogta magát és kiment, vissza hozta, és újra a kezembe adta (a gránátot). Azt, amit átéltem az alatt a két perc alatt, amíg kint volt, azt nem kívánom senkinek.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#22) Tzombi válasza Kicsirics77 (#19) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Remélem, nem te voltál a kiképző őrmesterem! :)
Ezek után nem szívesen kerültem volna a kezed alá! :)

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#23) Tzombi válasza Vakegérke (#20) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Én már csak 18 hónapos voltam, de mint mondtam, nekem tetszett.
Hamarosan megjön a folytatás is. Bár ilyen hosszú idő után is élénken bennem él, szinte minden nap.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#24) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Én Tapolcán voltam katona. Volt ott egy alkesz őrnagy, meg nem mondom a nevét, amikor ő volt az ÜTI (Ügyeletes Tiszt), eligazításon már 200-300 méterről ordította, hogy "Gázkészülség! Gáz!" :DDD

Egyszer vele mentünk díszelegni egy temetésre. Nagyon ciki volt, mert természetesen akkor sem volt józan és ő volt a vezénylő. :U Volt ott minden, pihennyből balra át, össztűz helyett sortűz. :DDD Ráadásul esett az eső és akik a koszorúkat vitték ott csúszkáltak, nem tudtunk hova nézni a többiekkel, mert majdnem megszakadtunk a röhögéstől. :B Csúnya volt. :DDD

Azt még elmondanám, hogy első nap kaptunk 4 szurit, ezt úgy kell elképzelni, hogy a bal vállába is kap az ember kettőt, meg a jobba is, de úgy, hogy egyszerre! Ráadásul 3 ember adta a 4 oltást, igen, az egyik egyszerre kettőt szúrt belénk, jobb és bal kézzel. :Y Volt fitymát fel, segget szét!... Érdekes vót na. :Y

Az sem volt rossz, amikor kanálgéppel nyírtuk a sövényt. :DDD

Még egy sztori, aztán befejezem.

Történt egyszer, hogy Puklics százados (kifejezetten emlékszem a nevére) bemutatta nekünk, hogy hogyan is kell sapkát levenni. :K

Monológ következik Puklics százados szájából:
"Csak Puklics századosnak vezénylek, csak ő hajtja végre!
Puklics százados vigyázz!
Sapkát! Viszakozz! Sapkát le!"

Az idiótája saját magának vezényelt viszakozt.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#25) Kicsirics77 válasza BioNiCMaN (#24) üzenetére


Kicsirics77
veterán

az idiótája saját magának vezényelt viszakozt.
ez 1 jól bevett szokás nekem is vannak remek kis történeteim a mai napig katona vagyok :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#26) G.sysko


G.sysko
csendes tag

Én is katona vagyok! :DD :DDD
És szeretem amit csinálok! :))

(#27) 30z.Samu válasza G.sysko (#26) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én sajnos már nem estem bele a "besorozási időszakba". :( Kipróbálnám! :)

Sic Parvis Magna

(#28) nRu3 válasza Kalandor (#14) üzenetére


nRu3
addikt

akkor én nem vagyok férfi :D valami bihibrid muf imádó akármi :)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#29) Tzombi


Tzombi
csendes tag

Meggyőztek a hozzászólások, gyorsan megírtam az előadást is, hamár annyira hiányoltátok.
Tehát a "kiegészítést" sehol máshol, csak itt, csak nektek, és nem csak ma található meg!
Kiegészítés!

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#30) bajuszati


bajuszati
tag

én sem voltam már katona az egyetem miatt, de fater katonatiszt vot..... :DD :DD

(#31) Tüzi válasza 30z.Samu (#27) üzenetére

Sokat nem vesztettél. Bár, nézőpont kérdése, én kekszkatona voltam, de bejött a számításom... :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#32) 30z.Samu válasza Tüzi (#31) üzenetére


30z.Samu
félisten

Te vagy az első, aki azt mondta nekem hogy nem vesztettem semmit! :C ;] :))
Azért elmennék szívesen egy ilyen helyre hogy megnézzem miket csinálnak. :)

Sic Parvis Magna

(#33) Tüzi válasza 30z.Samu (#32) üzenetére

sorozás végén bementem az ezredeshez, és elkezdi: "Beosztása: Repülőtér őr" Na akkor mondtam, hogy megyek psz-re.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#34) 30z.Samu válasza Tüzi (#33) üzenetére


30z.Samu
félisten

psz? :F

Sic Parvis Magna

(#35) Rover623 válasza 30z.Samu (#34) üzenetére


Rover623
félisten

Polgári szolgálat...
Ej ezek a fiatalok...nem tudnak már semmit...;)

primus inter pares

(#36) Rover623 válasza G.sysko (#26) üzenetére


Rover623
félisten

Én sem vagyok már katona!;)
És szeretem amit csinálok!
Azt is szerethettem volna, amit akkor csináltam, csak azok nem szerettek akiktől az előmenetelem függött...attól féltek, hogy ha én tovább és jól csinálom, akkor nekik szar lesz...
És így is lett...én élek mint hal a vízben, ők meg a sereg megmaradt roncsain botladoznak...
Örülök hogy nem maradtam ott tovább...szép perspektíva: fél órán belül két korombéli volt kollégámmal is találkoztam a múlt héten egy üzletház két szembenlévő üzletében...két különböző biztonsági cég egyenruháját viselték...a boldog és megállapodott nyugdíjasok...:DDD

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#37) skype


skype
tag

Jó történetek! :DD

(#38) philoxenia válasza Rover623 (#35) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fiatalok? :Y A psz a mi időnkben valamelyik börtönben lett volna..... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

:C :C :C
Érezni, a közvetlen élmény erejét. Visszahozza a régi szép? :D időket.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40) 30z.Samu válasza Rover623 (#35) üzenetére


30z.Samu
félisten

Hát ez van sajnos. :B

Sic Parvis Magna

(#41) Pacák válasza BioNiCMaN (#24) üzenetére


Pacák
senior tag

Mi voltunk az első század, aki megkapta Tapolcán Puklics szds -t szdpk -nak. Velünk kezdődött el az a rendszer, hogy már csak négy kiképző központ működött az országban. A szakaszparancsnokom Vécsey szds volt - ő szerette az alkoholt. Puklics szds tényleg ilyen szemléltető típusú katona volt, de összességében jó embernek tekintem. Szigorú, de igazságos. Az Iwiw -en fent van. :)

Nuclear launch detected

(#42) Nkboy válasza Pacák (#41) üzenetére


Nkboy
senior tag

Szia!

Ha jól emlékszem Vécsey szds nekem is volt parancsnokom. Tapolca 4-es épületben voltunk.
Szombathelyről helyeztek át minket kiképzésre 3 hónapra.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#43) skype


skype
tag

Sziasztok!
Lehet az utóbbi időben a katonaság jó buli volt, és sokan sajnálják, hogy nem lehettek katonák.De higgyétek el, hogy amikor az NDK-s határsértőket kellet éjjel az erdőben hajkurászni, az eső meg szakadt, az már nem igazán volt olyan jó buli.

(#44) gyula71 válasza BioNiCMaN (#24) üzenetére


gyula71
újonc

szerintem azon a temetésen én is ott voltam, és a Locsmándi volt velünk aki a S ;] abjánnal ivott mindig eggyütt az elhelyezési raktárban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.