Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Beszarás... TV hekkelés... :N Húzni nem akarod? ;] :DDD

Rip and tear

(#2) Syl válasza Zolaash (#1) üzenetére


Syl
nagyúr

Kérdés, hová fogja önteni a folyékony nitrogént ;] :))

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3) K.Zsolti válasza Zolaash (#1) üzenetére


K.Zsolti
tag

Az órajele elég ;] és letiltott magok sincsenek benne, csak funkciók voltak, ám ellenben cseppfolyós nitrogénem rendelkezésre áll, szal kitudja ;] ;] :C
Azért az mindenesetre érdekes hogy a "Service only" feliratú USB-s és a nem ilyen feliratú USB-s tök 1forma tv között majdnem 10.000ft a különbség... és ezek szerint kb 1 perc és 1 kis leleményesség...

üdv, K.Zsolti

(#4) wody21


wody21
tag

Azt a mindenit, még ilyet?! Nagyon állat' :)

(#5) danih


danih
addikt

Infrán lejátszott wav a tévének frissítés céljából.... beszarok
igazi oldschool hack

[ Szerkesztve ]

(#6) MEXXX5


MEXXX5
csendes tag

Üdv.
Pont ezzel a gonddal állok szemben nekem is ez a tv van sikerült az infra led-es trük és a szerviz menüben vagyok de az uj szoft más nem tudok Tool Option3 ba belépni? Nem enged tovább csak értéket enged megváltoztatni és nem találok divx beálitás sehol tudnál segiteni mert ahogy irtad te is feltedted a 3.75 szoftott.

(#7) Z86


Z86
őstag

Jó kis módszer, bár én féltem volna megcsinálni, mert ha esetleg valami oknál fogva a TV egyszer csak letolja a gatyáját és úgy marad, az kicsit drága lett volna :D

(#8) Tv


Tv
senior tag

Azt azért meg kell jegyezni, hogy a garancia ugrik a hekkeléssel.

(#9) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Na ez már valami :D

Infrán kilökött wav-val TV-t átverés :Y Tiszta '90-es évek. Ha a HBO-t is behozod rajta kódolatlanul fizetek egy sört... :))

(#10) MEXXX5


MEXXX5
csendes tag

Üdv.
Tovább vittem a dolgot és utána néztem még egy két dolognak pl
Ha usb hubot(elosztót) is akarsz használni akkor a Tool Options 5-ben az USB Hub Count-ot állítsd"1"-re, a Tool Options 2-ben az USB Count-ot állítsd "2"-re.
És van egy restet menü is amit előlehet hívni.
Installation menu
Ebben a menüben van a csatornalista mentés,
letöltés-feltöltés
hotel mód stb. már van aki ismeri...
Távon megnyomod és nyomvatartod a menü-t kb. 5 másodpecig -akkor jó ha már nem látod a menűt-
utána írod 1105
és nyomsz egy okét

És lehet hogy usb wifit is tud kezelni de ez még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#11) EczkE válasza MEXXX5 (#10) üzenetére


EczkE
addikt

Napi régész.

Asszem mindenféleképpen!

(#12) boxos23


boxos23
aktív tag

Hali.
Érdeklődnék lcd tv szoftverfrissítés ügyben.
Van egy Lg 42LK450-ZH tévém, a gyártó oldalán találtam hogy van hozzá új frimware.
Megtaláltam ugyanott a leírást hogy hogyan kell csinálni egy pendrive segítségével, main egy “LG_DTV” mappába másolom be az új frimwaret. Maj kikapcsolt állapotban bedugom a készülék usb nyílásába a pendrivet és bekapcsolásnál automatikusan felismeri és frissíti.
Na most ha én ezt megteszem a leírás szerint probléma nem lesz belőle?
Mivel lehet másabb a tv készülék?

(#13) #16695808


#16695808
törölt tag

Sziasztok!
Van egy 32LD350-em, és az usb HDD-ről mindent lát a merevlemezen és lejátszik (filmek)
(mielőtt aszondanátok hogy ez nem is játszik filmet, de már az usb hack-en túl vagyok)
szóval ha egy pendrive-ot akarok rádugni akkor képet és hangot lát , de avi, mp4, mkv stb. nem látja!
olyan mintha nem is lenne rajta mappa pedig vannak és azokban filmek is.
ezt már csinálta másik pendivenál is de egyszercsak megjavult, (és nemtudom mitől pedig akkor is formáztam már linux alól és win alól is fat32-re, NTFS-re de nem változott semmi.)
van valakinek tapasztalata, (ha rádugom a HDD-onnan mindent lát.

(#14) K.Zsolti válasza #16695808 (#13) üzenetére


K.Zsolti
tag

Ilyen nálam is van, van amelyik pendrive-ot simán kezeli, van amit nem. Pl az én 8as hp-mat gond nélkül, az asszony 8-as verbatimját véletlen se. Ez random dolog, nem találtam még rá megoldást. Ugyan így elő fordul hdd-vel is. Kis üröm az örömben :) :U

üdv, K.Zsolti

(#15) #16695808 válasza K.Zsolti (#14) üzenetére


#16695808
törölt tag

igen ez zavar engem is, mer van egy noname 8gb-osom amit már végre kezel... (nemtudom hogy) és most vettem egy f*sza 16 gigásat (gyorsabb mint az usbHDD) de azt nem látja :( leformázom winnel is hátha.

(#16) K.Zsolti válasza #16695808 (#15) üzenetére


K.Zsolti
tag

Próba, cseresznye :)
De, egyébként azt monda a euronics-es ismerősöm, hogy ez a gond megvan azoknál a tvknél is, amik "gyárilag" usb barátok :) Szóval a hiba valahol "bent" van.

üdv, K.Zsolti

(#17) #16695808 válasza K.Zsolti (#16) üzenetére


#16695808
törölt tag

van egy másik gondom:
a tv USB bemenetét nem akarom a sok dugosgatással tönkreb*szni, ezért a mellette lévő számítógép asztalra vezetett usb hosszabbítóval oldottam meg ezt a problémát, nos egyszercsak nem volt jó le és felcsatlakozott folyamatosan és volt hogy nem is látta a rádugott HDD-t. van valami különleges kábel amit ehhez venni kell (gondolok itt erősítős) vagy egy sima usb 2.0 vagy 3.0 is megteszi?

(#18) K.Zsolti válasza #16695808 (#17) üzenetére


K.Zsolti
tag

Valami kontakt hiba lehetett, ha mozog a kábel előfordul. Én is sima 2 méteres olcsó bolti kábellel használom és nem volt gond eddig.

üdv, K.Zsolti

(#19) #16695808 válasza K.Zsolti (#18) üzenetére


#16695808
törölt tag

akkor veszek egy újat
köszi

(#20) elias71


elias71
tag

LG 37LV4500
Sziasztok! Nekem is az a problémám hogy nem olvassa be a filmeket a tv USB-röl csak ha ő akarja :)  már feltettem mind a két frissítést, de nem változott. Ha valaki tud rá megoldást segítsen. Előre is köszi üdv Attila!

(#21) elias71


elias71
tag

Persze a fent említett két megoldást nem próbáltam talán azzal kellene kezdenem. :)

(#22) ung.mario


ung.mario
tag

Sziasztok sikerült belépni a szervíz menübe. divx-et viszont csak off-ról SD-re vagy HD-ra tudom állítani, viszont egyik esetben sem működik. Mi lehet a probléma? 42PJ350-es készülék.

(#23) Mike1986


Mike1986
újonc

Sziasztok!

Van egy LG 32LE4500 led tv-m. Samsung 1 terás HDD-vel szoktam használni.
Viszont történt egy kis baleset, kitörött a mini usb a vinyóbol.
Elvittem szervízbe, meg is csinálták, viszont a mini usb helyett a régi "nagy" négyzet alakú usb-t tették bele.
Azóta nem ismeri fel a tv. Lehet az a gond, hogy nem mini usb-t kapott?
(A szoftvert épp most frissítettem, de úgysem jó.)
Ha valahogy átalakítom mini usb-re akkor elképzelhető, hogy újra látni fogja?

Válaszokat előre is köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#24) fikusz68


fikusz68
csendes tag

Sziasztok
LG 32LH2000 TV Firmware: V03.40.00
USB Service Port Hack-et hogy tudnám megcsinálni?
Köszi.

(#25) ltoth válasza fikusz68 (#24) üzenetére


ltoth
csendes tag

Fully8 távir.:

Távir: TV+OK gomb egyszerre megnyomni majd elengedni=villog a led
most be kell írni 255

majd lenyomsz egy tetszőleges gombot
(én back) minimum 3mp-ig és láss csodát működik a szerviz
menű

De ha elengeded okkor már villogni fog ! És utánna beírod
255 majd egy gombot minimum 5 másodpercig nyomva
tartasz (ehez van hozzá rendelve a szervízmenű gombja) ezt a
gombot ha utánna megnyomod elő kell ugrani a
szervízmenünek!
http://forum.mpeg4-players.info/index.php?showtopic=2025&st=240

- A TV kéri a jelszót, a firmware verziótól függhet, v03.66-os, ez esetben csak a "0413" jelszót fogadta el. Korábbi verziószámoknál, LF,LU,LD, LH sorozatnál ez „0000” vagy „0314” is lehet, de érdemes mindet kipróbálni. Én korábban csak ez utóbbi két jelszóról olvastam a fórumokon, de ezeket egyáltalán nem akarta elfogadni (hibás jelszó): Egy fórumban találtam egy topicot, ahol végül rátaláltam a 0413-ra.
- Megjelenik a szerviz menü; a Tool Options 3-ban a DivX-t állítsd „1”-re vagy az EMF (JPEG, MP3) értékét állítsd 1-re, a DivX-et állítsd HD-re.

[ Szerkesztve ]

(#26) infect1217


infect1217
újonc

Hali!

Van egy LG 32LH2000 típusú tv-m amit lefrissítettem a 3.75 verzióra, amit az LG hivatalos oldaláról töltöttem.
A lényez az egészbe, hogy elérhetővé szeretném tenni az USB portot. A service menu előhívása nekem ezzel OK gombos történettel valahogy nem sikerül. Valaki tudna ebbe segíteni? Előre is megköszönöm.

(#27) K.Zsolti válasza infect1217 (#26) üzenetére


K.Zsolti
tag

Fuss végig az írásomon, benne van a segítség :)

üdv, K.Zsolti

(#28) infect1217 válasza K.Zsolti (#27) üzenetére


infect1217
újonc

Nem találom a megoldást, kérlek szépen hogy segíts nekem. lécciléccilécci :D :O

(#29) K.Zsolti válasza infect1217 (#28) üzenetére


K.Zsolti
tag

Ottvan lépésről lépésre, ha nem megy, google a barátod, mi nem tudjuk megcsinálni helyetted :)

üdv, K.Zsolti

(#30) aseron


aseron
újonc

K.Zsolti kár, hogy nem találtalak meg előbb. Már több napja próbálok erre az USB hack-es dologra rájönni. Ma már annyira ideges voltam több órás kudarc után, végre rájöttem, hogyan lehet frissíteni az LG 32LD320 TV-m szoftverét. A nyomógombos megoldás nekem se vállt be ezután.

Majd olvastam ezt a zene lejátszós-infra led-es ötletet, ez mind jó, csak egy a baj :/ törölték az oldalt ahonnan lelehetett tölteni az mp3/wav file-t, és külföldi odalakon sem tudtam elérni, ott szintén törlésre kerültek...

Ezért az a kérdésem/kérésem, feltudnád tölteni ismét valahova, hogy letölthessem? :R
Nagyon szépen megköszönném ! :D

(#31) K.Zsolti válasza aseron (#30) üzenetére


K.Zsolti
tag

Írj privátba e-mail címet, 7főn megkeresem ha hazaértem és elküldöm neked.

üdv, K.Zsolti

(#32) K.Zsolti


K.Zsolti
tag

Akinek még esetleg kellene, itt megtalálja a fájlokat :)

üdv, K.Zsolti

(#33) galbi1972 válasza K.Zsolti (#32) üzenetére


galbi1972
tag

Köszönöm szépen, sikerült megoldanom a leirasod alapján (Ir.) Viszont annyi gondom lenne, hogy ékezetes (srt) feliratok, hibásan jelennek meg. A felirat kodolásnál egyikkel sem jó (Latin1, Latin2, stb..) Van valami beállitas valahol esetleg?,

(#34) galbi1972 válasza galbi1972 (#33) üzenetére


galbi1972
tag

Ez lemaradt: LG 32LH4000-ZA(EU). S/W Version: V03.55.00
MICOM Version: 03.05
UTT:6961

(#35) K.Zsolti


K.Zsolti
tag

Erre nem tudok sajnos okosat mondani, nálam sem tökéletesek, bár én nem is nézek feliratos filmet nagyon :)

üdv, K.Zsolti

(#36) galbi1972 válasza K.Zsolti (#35) üzenetére


galbi1972
tag

Esetleg, a moddolt 3.15-ös, vagy a legújabb gyári 3.75-ös Fw-ben ...? Ha van itt valaki, akinél ezekből valamelyik fent van az megirhatná a választ.

(#37) K.Zsolti válasza galbi1972 (#36) üzenetére


K.Zsolti
tag

Nekem a 3.75 van fent, semmi érdemleges változást nem jelentett a csere.

üdv, K.Zsolti

(#38) galbi1972 válasza K.Zsolti (#37) üzenetére


galbi1972
tag

Köszi azért, csak az a fura, hogy a Tv műsorhoz helyesen jeleniti meg alapból....

(#39) K.Zsolti válasza galbi1972 (#38) üzenetére


K.Zsolti
tag

Gondolom abban alapból benne van a felirat, vagy teletexten és nem kell egy külön fájlból berakja és kódolja. Az égetett feliratokkal nincs ilyen gond, azt nem kell kódolni. Több helyen írnak régió/ország kódot h gond lehet, de igazából nem teljesen értettem h mit és mért, illetve ilyen opciót se nagyon találtam sehol.
Fura dolog ez, a 3.75-ös fw óta csend van, semerre nem mennek tovább, gondolom az új készülékeket támogatják inkább.

[ Szerkesztve ]

üdv, K.Zsolti

(#40) galbi1972 válasza K.Zsolti (#39) üzenetére


galbi1972
tag

Igen valószínű, hogy ez lehet benne, de azért még bizom benne, hogy lesz valmi megoldás rá...

(#41) csjunior


csjunior
csendes tag

Sziasztok!

Ha még lenne itt lehetőség segítség kérésére, akkor légy szíves mondjatok valamit az alábbi problémámra.
LG 42PJ350-s tv-m van és szeretném az usb-re beállítani a filmnézési lehetőséget. Milyen módon jutok be a szervizmenübe, és ott mit kell állítani?

Előre is köszi a segítséget

(#42) bandhajon@ válasza ung.mario (#22) üzenetére


bandhajon@
aktív tag

szia nekem is lg 42pj350 tv-m van és szeretném én is be álitani hogy usb-rol vigye a filmeket
ha te már tudod? mit kell csinálni légyszi ird már le
köszi előre is :R :R

[ Szerkesztve ]

Vizuális mesemondó.

(#43) bandhajon@ válasza ltoth (#25) üzenetére


bandhajon@
aktív tag

Szia nekem lg 42pj 350 em van át álitottam
De nem müködik
Van még erre megoldás?

Vizuális mesemondó.

(#44) bandhajon@ válasza bandhajon@ (#43) üzenetére


bandhajon@
aktív tag

MIÉRT NEM VÁLASZOL SENKI?

Vizuális mesemondó.

(#45) elenium


elenium
csendes tag

Hi a waw pak bol melyiket kell lejátszani és milyen sorrendben??

(#46) Doky1988


Doky1988
senior tag

Üdv!

Van egy LG 43LF630V készülékem.
Menüben nincs elvileg szoftverfrissítés keresés alapján, de a hivatalos oldalon meg van.
Hogy tudom frissíteni a TV-t? :)

A készüléken 04.05.01 van, ám van 04.05.30-as szoft.

[link]

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#47) K.Zsolti válasza Doky1988 (#46) üzenetére


K.Zsolti
tag

Ugy látom a linken hogy a zip alatt amiben az uj sw van, ott a leírás is :) Szépen szájbarágósan megmutatja mit hogy csinálj.

[ Szerkesztve ]

üdv, K.Zsolti

(#48) K.Zsolti válasza elenium (#45) üzenetére


K.Zsolti
tag

Az eredeti leírásban megtalálod a választ.

üdv, K.Zsolti

(#49) vastagistvan válasza K.Zsolti (#48) üzenetére


vastagistvan
csendes újonc

Kedves Zsolt ! Én érdeklődve olvasgattam az írásokat. ugyan régi de szeretett tv.nk van. tudom avagy lehet hogy már unalmas a kérés de tisztelettel megkérlek rágd a számba hogyan tudnék és honnan új firevallt rakni az lg 32ld450 tv.nkre? továbbá . találtam egy MELICONI FULLY 8 UNIVERZÁLIS TÁVIRÁNYÍTÓ a neten az jó ahoz hogy a szerviz menű bejöjjön? mert akkor megvásárolom. arra kérlek bármi hasznos módosítás amivel ez az öreg tv kicsivel jobb lenne írd meg számomra, Én hálás leszek érte. mivel nem biztos hogy itt tudom olvasni az i.vastag77@gmail.com email címen mindíg megtalálsz . Köszönöm szépen előre is

(#50) K.Zsolti válasza vastagistvan (#49) üzenetére


K.Zsolti
tag

Nem tudom sajna hogy a te tv-dhez milyen táv lesz jó és azt se hogy mit hol találsz hozzá, de ha én be tudom írni a google-ba, akkor te is :) Google a barátod :) A leírások adottak, próbálkonzi kell, nem tudjuk helyetted megcsinálni :)

üdv, K.Zsolti

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.