Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LordDragon


LordDragon
csendes tag

A szokásos minőségi munka, nagy THX érte :R

/This time it's personal!/

(#2) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Tényleg jó lett, de nem elég szájbarágós, ahogy a visszajelzés(ek)ből látom...
Pedig a módszer működik és jó, csak 5 percet rá kéne szánni, hogy mindenki be tudja állítani magának. Én a következőt csinálnám: atitool forgó kocka megnyit, hogy legyen terhelés. rivatuner monitorozó megnyit, hogy lássam hogy reagál a módosításokra a venti.
Próbálgatással arra jutottam(G80 GTS 320mb és G92 GT 512mb-al is), hogy a t min és a t low értékeket kell csökkenteni kb 10-20 fokkal. Ez meghozza a kívánt hatást. (hamarabb felpörgő venti terhelés alatt) Az is baj lehet, hogy nem biztos, hogy minden kártya és bios ugyanúgy van beállítva gyárilag, ezért is lenne jó, ha az, aki megpróbálja az itt leírtakat, belevinne egy kis gondolkozást is a dologba :)

(#3) LordDragon válasza Pietrosz (#2) üzenetére


LordDragon
csendes tag

Hát azért az a "kis gondolkozás" úgy gondolom elvárható mindenkitől, elvégre is nem végrehajtó-borg-ok vagyunk :D

/This time it's personal!/

(#4) harylmu


harylmu
őstag

A kedvenc szerzőm, a kedvenc témám..<3

(#5) twollah


twollah
nagyúr

Meg jo, hogy passziv VGAm van es a kovetkezo GF8as VGAm is passziv lesz.

(#6) ham_ válasza twollah (#5) üzenetére


ham_
tag

Nekem is passziv vga-m van, de a nyari nagy kanikulaban igencsak fel tud forrosodni, de egyszeruen raszereltem egy vekony 8 vcm-es ventit, kis fordulatszamon (semmi hangja, megis sokat hut rajta)

(#7) twollah válasza ham_ (#6) üzenetére


twollah
nagyúr

Hala az egnek a hazam jol szellozik igy nyaron is passzivan ment a VGAm.

(#8) Stardust


Stardust
csendes tag

Ha netan valaki latott mar HD2900pro-ra vizesblokkot ami a memot is huti az dobjon mar egy linket.
THX

(#9) d@minator


d@minator
addikt

Ez hasznos cikk. Kipróbáltam a venti modot a 3.7-es Nibitorral és teljesen korrektül működik a GT-m ventiszabályozása. :) A kezdő értéket 33%-ra állítottam, a GT itt csendes és netezésre, egyebekre bőven elég.

(#10) KL


KL
tag

Hi!

Kissé félek a bios turkálásától, de sajna hozzá kell nyúlnom a ventillátor vezérléshez, mert a 29 %-os speed 90 fokon elég durva(az ntune se vezérli, rivatuner meg nem szimpi, mert futnia kell a proginak a háttérben ha jól sejtem).

Kérdésem az lenne, hogy a bios beolvasása után elegendő kizárólag a cikkben szereplő, a 3.7-es verzióban megjelenő fülben lévő beállításokat változtatnom?
Az előtte lévő ventillátorvezérléses fülön lévő 100 %-ok azok mik?

Kösz!

KL

A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely a teljes megsemmisüléshez vezet...

(#11) KL


KL
tag

Ugyanezen témában egy kicsit szájbarágósabb leírás(amilyen nekem kell).

[link]

Az automatic speed és a dynamic speed között mi a különbség?

Üdv!

KL

[ Szerkesztve ]

A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely a teljes megsemmisüléshez vezet...

(#12) Pietrosz válasza KL (#10) üzenetére


Pietrosz
addikt

Nem kell futnia a háttérben a rivatunernek.

(#13) zLL válasza Pietrosz (#12) üzenetére


zLL
tag

szevasz lami! :)

Intel Core 2 Duo E6400 @ 3,2 Ghz + Scythe Ninja Rev B . Abit AB9-Pro . Galaxy 8800 GTS 640 MB + Thermalright HR-03 Plus . Corsair XMS2 2 Gb 800 Mhz . 3dmark05/06 17417/10272

(#14) Pietrosz válasza zLL (#13) üzenetére


Pietrosz
addikt

Lámi aki mondja :P ;)

(#15) PonPon


PonPon
senior tag

Hali! a a Low level system settings-be nemtudom átirni az értékeket?!
2.08as riva tuner...és 8800gts
vmi ötlet esetleg?

(#16) PonPon válasza PonPon (#15) üzenetére


PonPon
senior tag

probléma elhártítva:D

(#17) Dracula


Dracula
senior tag

Hello!

Nagy segítség lenne ez nekem a gyári 12V-on menő Zalman Vf830 cseréje helyett! :) :C

169.21-es driver vann fenn. Az auto-ra kapcsolva nem tudom állítani a fordulatot. Miért?
Rivatuner az 2.08-as.

Üdv!

(#18) YencYke


YencYke
tag

Sziasztok! Nekem a Tmin érték állandóan elkúszik. Én 30-ra állítottam a Trange-et szintén 30-ra és igy 60 foknál bekapcsolt (a Toperating-ot 50-ra). De a Tmin egészen 48-ig felment magától és a Trange-t levettem 13-ra, igy most jó. Tapasztalt más is ilyet?

"Soha ne tartsd vissza a szellentést, mert végigfut a gerinceden, be az agyadba, és innen jönnek a szar ötletek."

(#19) #96302336 válasza YencYke (#18) üzenetére


#96302336
törölt tag

Már másnál is előfordult, vakószínű, hogy a 2.08 rivatuner nem teljesen úgy működik, mint a 2.07. A biztos megoldás, beleírni a bios-ba a ventivezérlést.

(#20) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

:R
ennek örömére ment PriWII

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21) kételkedem


kételkedem
addikt

:R

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#22) Llew


Llew
senior tag

Hali!

Létezik, hogy a későbbi Riva verziókkal ez a módszer nem működik? Lejátszottam mindent, de ugyan úgy max-on pörög. Próbáltam a másik módszert, de a +-o probléma miatt a 2.11-es verzióval az se kivitelezhető. Ráadásul ha változtatok valamit, akkor a monitoring azt jelzi, hogy 0%-on pörög a venti, de gyakorlatilag ugyan úgy 100%-on megy, mint előtte. Galaxy 8800GT a kártya. Lehet, hogy annak nem vezérelhető semmi képen a fordulata?

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#23) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Én Riva Tunert használok és tökre könnyű volt beállítani és használni méginkább, szerintem ez a legjobb venti vezérő progi :)

(#24) merkerik


merkerik
csendes tag

9500gt-m van egy egyik modszerrel se tom allitani a ventilator sebesseget

(#25) bryan051992


bryan051992
tag

Minden szép és jó de sejna nekem a második képnél tovább nem lehet menni! :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.