Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -zolee-


-zolee-
tag

Nos várom az észrevételeket. Bombázzatok a véleményekkel és a helyesírási hibák is jöhetnek.

[Szerkesztve]

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#2) #57764352 válasza -zolee- (#1) üzenetére


#57764352
törölt tag

Most költözünk össze bnőmmel (ez megérdemelne egy külön post-ot), és lesz egy közepesen nagy telek. Pécelen laktam, ott volt kertünk, szerettem csinálni, persze akkor még csak 5-6 éves voltam.
Mi ennek a lényege?
Magadért (magadnak) és szeretteidért csinálod. Nekem legalább akkora örömet okoz látni a szép, általam (is) gondozott kertet, adott esetben a dícséretet begyűjteni, mint például egy szakmai kihívást sikeresen megoldani.

(#3) 7


7
addikt

Mindig csodálattal nézem az ilyen postokat - nekünk sajnos nem ilyen a családi légkör, hogy no, csináljunk sokasban valamit, amiben mindenki benne van. Ha én is ilyen sokgyermekes családban nőttem volna fel, szívesen benne lennék közös munkákban, de így sajnos csak a szám húzogatom - nincs társaság, nincs kedv sem.

Egyébiránt meg egyvalami irdatlanul zavar: Döntsd el, hogy nm-t vagy m2-t írsz, de könyörgöm, ne nm2-t, mert az négyzetnanométert jelent. (m2 helyesebb lenne, mert ugye a nm eredetileg nanométer ;))

(#4) FPéter válasza 7 (#3) üzenetére


FPéter
aktív tag

De hiszen leírta, hogy nem vetette fel őket a pénz...erre te idejössz és miközben terpeszkedsz a több négyzetméteres (!) ingatlanodban, leszólod a négyzetnanométeres telküket. Undorító.

Gondolkozz el ezen. :U

(#5) Mákos7észta válasza FPéter (#4) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Őrült :DDD

Őszintén szólva jó írás, bár kicsit tömör, nem éppen guga- féle világmegváltós mese, ahogy kiment vécére és közben bedobott egy kolbászt sörrel (természetesen egy Bibliai anekdotával megfűszerezve), de pont jó :D

A mi családunk, hát én már pesti gyerkőc voltam, így érdekes a helyzet. Anyám paraszti családból, Szarvasról jött, apám meg egy belvárosi sznob családból. Érdekes keverék lettem én. Apám mondjuk csak nyomokban viseli a sznobság tulajdonságait, de mivel faipari végzettségű, így ő is szereti a kétkezi munkákat, amiben presze állandó jelleggel segítek.

Van egy nővérem, de az nem társaság, legalábbis munkában, úgyhogy nem feltétlen kell nagycsalád a jó légkörhöz :D Egy szó, mint száz, én nem teljesen vagyok kétkezi munkás, de volt részem nekem is garázsépítésben, parkettázásban, gipszkartonozásban, szekrénykészítésben, vidéken gaznyírásban, tehénfejésben, tyúkvágásban, favágásban, és minden finomságban. Én erre büszke vagyok, és lehet, hogy akkor zsörtölődtem, hogy miért engem kell pont akkor, pont engem b*szogatni, de utólag visszagondolva büszkeség tölt el, és jóérzés.

Üdv.
Mákos7észta

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#6) DArchAngel válasza Mákos7észta (#5) üzenetére


DArchAngel
tag

Nem is baj az, ha az embernek az apja mellett sok mindenben kell segítenie. Én örülök, hogy ha valami gond van otthon, nem kell szerelőt hívnom azonnal, hanem megcsinálom magam is.

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#7) Vakegérke válasza -zolee- (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Gratulálok, szép írás.

Nos, leginkább a legutolsó mondat tetszik:
''Mindenki addig örüljön, míg a fater azt mondja neki, hogy hé add má’ ide azt a csavarhúzót/fándlit/metszőollót, mert csak akkor jön rá az ember, hogy hiányoznak ezek a dolgok mikor már senki nem mond(hat)ja neki.''
Ezt mindenki a lelkébe véshetné.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) -zolee-


-zolee-
tag

yetike: Teljesen igazad van a mértékegységes problémában, javítottam is. Így utólag nem értem, hogy miért így írtam, este úgy tűnik már kicsit figyelmetlen voltam.
Mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat, persze én sem vagyok feddhetetlen mert velem is előfordul, hogy nekiállok dúzzogni (persze ez csak nagyon ritkán fordul elő) de szerencsére mindíg megjön az eszem.

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#9) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Üdv!

Bár nem biztos, hogy szimpatikus lesz amit írok,de tény:

nálam gusztustalanabb lusta ember nincs a földön, ha házkörüli vagy éppen kerti munkáról van szó! 14 éves koromig Pesten éltem, ott ugye a tízemeletes panel miatt ugye nem volt ház körüli munka, aztán miután leköltöztem egymagam nagyanyámhoz Mezőtúrra ott is telepi srác lettem, ugyhogy szintén zenész!

A menyasszonyomék kertesbe laknak, após általában mindent megcsinál, de én úgy próbálok menekülni ahogy csak lehet (persze ha ''globális problémát'' kell megoldani, mint például a teljesen feleslegesen álló disznóól 17-jére való aláékelése, akkor szoktam segítő jobbot nyujtani).

Csak hogy jót is mondjak:

- felvállalom a lustaságom és más munkájával nem szoktam kérkedni (remélem enyhítő körülmény :DDD )
- NAGYON FASZA írás; mindig is csodáltam az olyan ügyes kétkezi embereket akik mind a ház körül, mind a kertben így helyt tudnak állni.

Úgyhogy RESPECT barátom :R

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#10) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Nagyon jó volt olvasni. Köszi.
Bár csak ne pesten kellett volna felnőnöm! Panelban.

7 év :-D
Jobb később mint soha.

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#11) degu


degu
senior tag

_ELGONDOLKODTATÓ KIS TANMESE "SE-SE" (SE EGYETEMISTA, SE
DOLGOZÓ) NEMZEDÉKNEK_

Egy roskadásig tömött buszon egy feltételezhetően egyetemista srác
nem sajnálta az időt, hogy megmagyarázza egy mellette ülő idős úrnak,
miért nem képes megérteni az idősebb nemzedék a fiatalokat.
- Maguk (szándékosan nem önöknek fordítottam) egy más, majdnem
primitív világban születtek és nőttek fel - mondta elég hangosan, hogy
mindenki jól hallhassa. - Mi, mai fiatalok az internet, a tévé, a
repgépek, a szuperszonikus repülők, az űrutazások, a Holdon járó ember
korában nőttünk föl. Űrszondáink a Marson járnak, atom hajtotta
hajóink, villanyárammal és hidrogénnel járó autóink, szinte
fénysebességgel számoló számítógépeink vannak. Sőt.

Egy kis csend után az idős ember így felelt :
- Igazad van, fiatalember, nekünk mindez nem volt meg, amikor
fiatalok voltunk, következésképpen feltaláltuk őket! És most mondd meg
nekem, te kis hülye ifjonc, TE mit készítesz a következő nemzedéknek!

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.