Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cousin333


cousin333
addikt

Jó a cikk ;). A program is, használtam is már néhányszor :D. Külön előnye a remote desktoppal szemben, hogy az illető okulhat is a ténykedésemből :).

"We spared no expense"

(#2) tildy válasza cousin333 (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Hülyézni mégsen hülyézheted le;] Csak vicceltem.
Egyébként meg tényleg. Lassan kezdenek rászokni, hogy egy bal alt+shift maitt nem kell a helpdesket hívni:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) #16741888


#16741888
törölt tag

Jó cikk, cousinnak igazat adok, nagyon igaz, melóhelyen mi windows remote connectionnel remotolunk, elég idegesítő amikor mondom a userrnek hogy mutasssa meg a problémát és nem látom mozogni a kurzort, viszont az jó hogy ő se látja mit csinálok, és máskor is hívni fog => nem kopik fel az állunk.:D

Másrészről meg egy jellemző adat mennyire hasznos ez, tegnap otthonról hívott egy User, VPNen keresztül dolgozik, nem megy neki a Lotus Notes:), remote nélkül újrakonfiguráltam neki, ini törléstől kezdve minden volt, remottal megcsinálom neki 3-4perc alatt, így hogy magyarázni meg vakon kellett irányítani 40percet beszéltem, ráadásul a gyerek üvöltött a háttérben és hihetetlen durva osztrák akcentussal beszélt, jóvolt, jaa és hisztis is volt meg szívatott is, de ez nem id etartozik.:)))

(#4) tkazmer


tkazmer
addikt

Jó kis program, elég gyakran használom, illetve használtam, ugyanis nem tom hogy, egy trial verziót szedtem össze belőle, és még nem volt időm az ingyeneset megkeresni.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#5) adalbert1


adalbert1
veterán

Az ultra VNC és e között van vmi. kapcsolat?

(#6) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Ez jó, ennek még hasznátfogom venni. :)
Köszi :R

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#7) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Szia Tildy!

Volt melóhelyem használtuk is ezt a progit még NT 4.0-ás környezetben. Nem mindig a gyorsaságáról híres ez a progi, de azért nem olyan vészes. Viszont ma már szinte mindenhol XP van és ott meg akkor inkább az RDC-t használja az ember, vagy a távsegítséget, hogy a user is lássa, hogy mit csinál éppen az ''isten'' :) Jelenlegi munkámat nem is tudnám elvégezni az RDC megléte nélkül, szal ezek igen hasznos progik. Amúgy mire való ez a Logout?

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#8) tildy válasza Vikthor (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

A Gyorsaságról: Beállítás kérdése az egész. Fekete-fehérben elég gyors tud lenni, de már 256 színben is.

Mi most a cégnél most állunk át damewarerre(sajnos) , de az sokkal lassabban connectál fel, és sokkal több dolgot be kell írni, én azt nem annyira szeretem.
Nekünk rettenetesen emgkönyíti, illete könnyítette a munkánk, azóta az otthoni, s szülői gépen is fenn van. Ráadásul elég csak egy ip-t mondania, és hopp már fenn is vagyok a gépen.

Adalbert : valószínűleg lehet.



[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) doc


doc
nagyúr

mi a cégnél ultravnc-t használunk, nagyon okos és ügyes kis cucc, sok mindent tud
az 5500 biztos jó? nem kötekszem, csak ami VNC-t eddig láttam, mindnek 5900 volt az alap portja

(#10) Pompi válasza Vikthor (#7) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

''Amúgy mire való ez a Logout?''

[link]

Feel Good Inc.

(#11) tildy válasza doc (#9) üzenetére


tildy
nagyúr

Utánanézek, én amit olvastam forrást, ott 5500t írtak.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) doc válasza tildy (#11) üzenetére


doc
nagyúr

[link]
csak a pontosság kedvéért :B

(#13) dabadab válasza adalbert1 (#5) üzenetére


dabadab
titán

Van ezerfele VNC, mind ugyanazt a protokollt valositja meg, lehet koztuk valogatni, kb ugy, mint a bongeszok kozott (mondjuk VNC-knel nem nagyon vannak kompatibilitasi problemak).

DRM is theft

(#14) tothbe


tothbe
addikt

Nos, a VNC tényleg aranyos kis program, de elönye sajnos a hátránya is, net felöl egész könnyen törhetö és kijátszható. Ezzel egyfajta védelmi résként is funkcionál a program, amit igyekeznek betömni, de a kellö titkositás hiánya és az ingyenesség ugye egyenesen arányos. A fizetös verzió már egész biztonságos.
Mi viszont jó ideje már a NetSupport nevü progit használjuk helyette, ami sokkal jobban védett és felépitésre hasonló a vnc-hez, viszont gyorsabb annál. Ebben is van csak Client és Manager is, de ez külön authentikál is és állitható, hogy ki melyik klienseket érheti el és menedzselheti.
Persze ez meg nem ingyenes tehát mindenhol van kompromisszum, amit kötni kell, vagy fizetös és biztonságos vagy ingyenes és kevésbé biztonságos között.

By(e) Tothbe

(#15) tildy válasza doc (#12) üzenetére


tildy
nagyúr

Thx, javítom. :R

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) dabadab válasza tothbe (#14) üzenetére


dabadab
titán

''A fizetös verzió már egész biztonságos.''

Mitol lesz az? Egyebkent meg a VNC-t eleg biztonsagossa lehet tenni egyszeru SSH tunnelezessel (amirol mondjuk a legtobb rendszergazdinak fingja sincs, hogy micsoda :( ).

DRM is theft

(#17) dabadab


dabadab
titán

Tildy, szerintem a legtobb windowsos VNC szervernel be lehet allitani azt, hogy ha tavoli kapcsolat van, akkor tiltsa le a helyi egeret es billentyuzetet,
Ja, es a linuxos szerver teljesen mashogy mukodik, mint a windowsos: az nem a kepernyorol keszitett screenshotokat tovabbitja, hanem letrehoz egy komplett X szervert, ami nem videokartyara ir, hanem a kapcsolodott VNC kliensekre (emiatt bonuszkent mentesul a windowsos VNC-k tokeletlensegeitol (pl amikor a tooltipek ablakbol kilogo reszet levagja, ilyenek))

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#18) tildy válasza dabadab (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

A fizetős változatban van (elvileg) RSA titkosítás.

A #17ben lévőket belírhatoma cikkbe, feltüntetve a neveddel:) Örülök , hogy segítesz, így talán tényleg egy ''összefoglalót'' kapunk. (És azzal is tisztában vagyok, hgoy mindezeket, sőt többet is tudhat egy másik vnc-s program... )

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) dabadab válasza tildy (#18) üzenetére


dabadab
titán

Persze, sot, szerintem a kapcsolodo forumoknak az is az ertelme, hogy a tobbiek kiegesziteseket, pontositasokat javasolhassanak a cikkekhez.

DRM is theft

(#20) tildy válasza dabadab (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

Köszönöm, kiegészítettem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) Daneey válasza tildy (#20) üzenetére


Daneey
tag

Tildy, egy kis kiegészítés:

A VNC Viewernek két módja van:
(1) a listening mód, mikor reverse connectiont épít ki a szerverrel (nem a viewer kezdeményez kapcsolatot, hanem a server), ezáltal NATolt (router mögötti) hálóatokban is könnyen elérhető az irányítani kívánt PC. Tehát a server kapcsolódik a viewer-hez az 5500 porton (lásd később).
(2) normal mode, ami egy megadott porton csatlakozik a szerverhez.


A blogodban azt írtad, hogy a gép listening portjára kapcsolódik. Ami igaz is, de inkább úgy írnám, hogy a server listening portjára csatlakozik.

És a legfontosabb: a server listening portját meg lehet változtatni (alapértelmezésben 5900).

De a VNC Viewer Listening mode-ban való figyelőportot NEM lehet. Az mindig 5500 marad! (Csak akkor tudod megváltoztatni, ha újrafordítod a progit :D )


Ez fontos információ, és sztem sok embernek keveredést okozhat!



Noha nem sok ember használja a listening Viewer-t, adminisztrálásra, NAT mögött az egyik leghasznosabb dolog a világon. Nem kell különböző portforward-rule-okat definiálni a routerben, meg egyéb dolgokat elintézni...

(#22) tildy válasza Daneey (#21) üzenetére


tildy
nagyúr

Szuper. :) Örülök a kiigazításért, rakom bele , ha megengeded.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23) Vikthor válasza tildy (#8) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Igen mi is Dameware-t használunk, ha nem megy pl vmi miatt az RDC, vagy spec server és nem szabad/lehet rámenni RDCvel. Tud lassú lenni mint bűn, de van amikor meglepően jó az ''fps'' értéke. Pl. egy server ami Bankokban van vagy pl. amerikában, ott teljesen jól működnek. De általában a sima RDC-t használjuk mindannyian. VNC-t viszont nem engedélyezték a volt melóhelyem, biztonsági okokból, de ez csak nemrég lépett életbe.

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#24) tupacamaru válasza tildy (#22) üzenetére


tupacamaru
veterán

A cikk nagyon jó lett. Gratulálok neked. Most kezd érdekelni ez a téma engem is, persze csak hobbi szinten. Remélem majd írsz a DameWare progiról is egy ilyen jó cikket. :C

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#25) Pópa


Pópa
senior tag

Mi ezzel a progival a koliszobából loginoltunk be a portai szerverre, és figyeltük a folyosókon elhelyzetett kamerák képét.
Jah, meg a világítást is így kapcsoltam mindig éjjel, ha ki kellett szaladni a szobából.


Hát, 21. századi szenny :P

Trust is good, control is better!

(#26) cabal


cabal
tag

Volt egy kérdés, ami fölött elsiklottatok: UltraVNC vagy ez a jobb? Amúgy ki milyen VNC-t ajánlana Linux-Windows vegyes környezethez?
És ki mit tud az ssh-n keresztül megvalósított VNC-zésről? (Én használtam, de nem nekem kellett beállítani... :) )

''A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.'' /Hofi/

(#27) Sunzi


Sunzi
aktív tag

RealVnc-ről tértem át ultravnc-re. Az ingyenes verzióban is beállítható a titkosítás, van MS Logon, egész jó a filetransfer része, van Repeater funkciója (elég 1 portot forwardolni a szerverre), valamivel gyorsabb, és, a video hook driver is meggyőző. Ja, meg chat része is van. (bár, arra a notepad is megfelelt nekem...)

Érdemes kipróbálni. Realvnc-t én is csak SSH tunnelen keresztül engedélyeztem..

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#28) Gregorius


Gregorius
őstag

Halkan megjegyzem, hogy a korábban említett Remote Desktop Client mellett ezt a Windows Messenger is tudja (XP-vel, távsegítség c. fícsör), plusz közben még lehet mikrofonon dumálni, ugyanazt az asztalt nyomkodni többen, fintorogni webcam-ba, stb. És legalább nem kell külön telepíteni, sőt gyakran a júzer eleve ezt használja.

(#29) lukacr


lukacr
tag

Egy kérdés RealVNC-ről.
A progit használnám egy ismerőst kisegítve.
A probléma a következő. Ha ő futtatja a szervert kb kettő percen belül a futtatás menübe megjelenik egy hosszú parancs, vagy inkább több parancs és ablak hegyek nyilnak meg a gépén. Sajátgép, böngésző meg sokminden 10 -15 példányban. A dolog remélem csak arra megy ki, hogy az erőforrások legfoglalásával megbénítsa a gépet.
Gondolom, hogy valaki garázdálkodik a gépén és valami vírus csinálja, de nem találom semmiféle keresővel.
Valami olyan lehet a gépén, mint nem tudom emlékszi-e rá valaki a régi szép időkben a SUB7 csinált. Azaz, ha a gép indult akkor a SUB7 server része jelzett a küldőjének, valamilyen formában, (mlékszem még icq-n keresztül is tudott) hogy on-line a megfertőzött gép és onnantól simá átvehette felette az irányítást.
Ha valaki találkozott már ilyennel, mivel tudta megoldan? Gonolom, a tűzfalnak jeleznie kellene, de mivel az engedélyezett programok között több száz található, egyenként átnyálazni nem igazán akarnám.
Amúgy kerestem nod32-vel, avast-tal és jelenelg zone alarm internet security fut a gépen.

Kössz a segítséget előre is.

[Szerkesztve]

(#30) lukacr


lukacr
tag

Senki semmit ?:)

(#31) Integra


Integra
titán

VNC Enterprise Edition is an enhanced version of the industry-standard VNC, developed for use in corporate environments and across the Internet. Designed and built from the ground up by the original inventors of VNC, Enterprise Edition provides robust and easily-administered security with a minimum of fuss.

The core Enterprise Edition features, common across all supported platforms, are as follows.

* Integrated Session Security provides protection from connection snooping, man-in-the-middle attacks and packet-tampering attacks, to name but a few.
o Server Authentication uses 2048-bit RSA keys to verify identity.
o Viewer Authentication supports both usernames and passwords of up to 256 characters each.
o Secure Communication with 128-bit AES—the experts' choice for high performance encryption.
* Platform-Native Authentication removes the need for separate VNC and system passwords. Users can access their desktops using the same credentials with which they log on to the system.
* One-Port HTTP & VNC allows VNC Server to serve VNC Viewer for Java and VNC sessions through a single TCP port, simplifying NAT and firewall configuration.
* Cross-Platform Interoperability with the other members of the VNC Enterprise family.
* Free Upgrades for the first 12 months. Continuing support and upgrades for a competitive annual fee.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.