Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adam182


adam182
csendes tag

pár hete a fél országnak hasonló módon behalt...akkor a wiwen üzenőfalon mindenki sírt, h nincs msn....most is látok egy-két ilyen hozzászolást, de ma nálam nem volt semmi gond vele. igaz, pár órája a hotmail-es fiókot nem hozza be

www.freestylefoci.hu www.tarkaret.hu

(#2) kelzsoca válasza adam182 (#1) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nálam most volt gond, szintén hibakodot irt ki, 30 percig nem tudtam fellépni!
Messenger 8-as verzio.

https://vertigostore.eu

(#3) dew28


dew28
aktív tag

Miert..?
Ugyertem MIERT van az, hogyha 10 percig nem tud valaki msn-en fuggni, akkor mar osszeomlott a vilag, meg terrorcselekmeny fog bekovetkezni (mert wiwen ezt is tobben leirtak multkor)..?
Egyszeruen nem birom felfogni, hogyan fugghet egy ilyen kis 'semmisegtol' tobb mint a fel vilag..
aztan majd lesz a nagy szivas, ha a M$ ezt is wga ala vonja..
/nem ertem.../

[ Szerkesztve ]

(#4) Cathfaern válasza dew28 (#3) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Attól nem kell félni, hogy megteszi. Mivel egy ilyen lépéssel jelentős számút felhasználót elveszteni, mivel van relatív sok alternatíva. Innentől kezdve öngerjesztő, mert ha mondjuk beszélek 5 emberrel msn-en, abból 4 áttér másra, akkor valszeg én is átfogok.

(#5) Szabesz válasza dew28 (#3) üzenetére


Szabesz
őstag

Mert az MSN ma már a beszédet helyettesíti :) Nem lehet nélküle élni, bár nem ártana ismét rászoknia a népnek a ''hagyományos'' beszélgetésre.
Azért igaz, vannak olyan helyzetek ahol szinte csak az MSN van mint általános és alap kommunikációs eszköz (több 100 vagy több 1000km távolság)

¯\_(ツ)_/¯

(#6) geree@bl válasza dew28 (#3) üzenetére


geree@bl
aktív tag

Persze, hogy nem érted, mert neked a szociális életed nem a neten való beszélgetésben merül ki.... :DDD
De most gondold el azt, aki függő, és minden beszélgetését msn-en folytatja, annak 10 perc, olyan mintha vissza kéne tartania evegőt addig, nehéz..... :DDD

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#7) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

ha a ''fél országnak'' behalt (de más Netes dolgok működtek) akkor arra tippelek, hogy az MSN központi szerverével lehetett gond (amire be akar jelentkezni)

(#8) EQMontoya válasza Kobaljov (#7) üzenetére


EQMontoya
veterán

áhh, ezt túl bonyolult felfogni :D

Same rules apply!

(#9) VladimirR válasza dew28 (#3) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''aztan majd lesz a nagy szivas, ha a M$ ezt is wga ala vonja..''

tudsz rola, hogy a szolgaltatas ingyenes es a wlm-en, msn messengeren, windoze messengeren kivul is letezik szamtalan masik ingyenes kliens (csakugy, mint a felsoroltak)?

(#10) EQMontoya válasza VladimirR (#9) üzenetére


EQMontoya
veterán

de a microsoft meg tudja tenni, hogy letiltja őket, pl ha vmit változtat a kommunikációs protokolon. Ahogy a régi msn verziók kitiltását is meg tudták oldani.

Same rules apply!

(#11) dew28 válasza Cathfaern (#4) üzenetére


dew28
aktív tag

Fel tole a roszseb ;]

Szabesz, geree@bl
es ez itt a gond.. nem a 100x km-es tavolsag, azt megertem, hogyne ertenem, enis irok inkabb msnen mint telefonon,mert az ugye dragabb. dehogy amikor semmi fizikai kontaktust nem letesit az emberunk csak elbarrikadozza magat a cyberterben, akkor az mar koros.. nemreg volt itt egy iras a netes szokasokrol.. hogy mennyire mashogy viselkednek az emberek ha nem kell a masik szemebe nezni.. es ha igy folyatatodik, akkor 10 ev mulva.. sokatmondtam.. 5 ev mulva nem tudsz majd hozzaszolni valakihez szemtol szembe..? hat ez mar azert rohej..

VladimirR tudok rola, de igazan nem erdekel. ettol meg az m$ fennhatosaga alatt all..

[ Szerkesztve ]

(#12) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Multkor én sírva röhögtem az msn-en.
Haver áthívott hogy meg kéne csinálni az msn-t mert nagyon fontos lenne, telón konzultáltunk egy negyed órát én már kitaláltam mindent, ő már a netet újra beállította, minden drivert újra feltett, msn-t is újratette vagy 4 szer, kapcsolatokat mindent ellenőriztünk, kapcsolat nélküli munkára se volt állítva az explorer (ez is megfogja [lol])
Aztán elkezdtem olvasgatni a hibaüzenet után... majd végül megtaláltam a hibát...
A rendszeridő nem volt pontosan beállítva... DE EZ MOST MI? :o :C :W :DD
Utána egy kattintás a bejelentkezésre és már ment is...

(#13) VladimirR válasza dew28 (#11) üzenetére


VladimirR
nagyúr

akkor kerdem maskent? maskor sem zavar, ha hulyeseget beszelsz?

(#14) dew28 válasza VladimirR (#13) üzenetére


dew28
aktív tag

Neked meg muszaj minden postodban kiszemelni valakit, akivel nekiallsz kotekedni..?
kerdem en csak csendben..

mod.: 'j' javitva

[Szerkesztve]

[ Szerkesztve ]

(#15) (Kolombusz) válasza dew28 (#14) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

a muszáj pontosjé

Ha nem irnál hülyeséget nem lenne mibe belekötnie, de nyilván ezeket senki sem fogja fel csak sir, hogy jaaaaj csúny gonosz Vlad, te mindig belekötsz valakibe.

(#16) dew28 válasza (Kolombusz) (#15) üzenetére


dew28
aktív tag

igen, bocsanat, latommar megint en voltam a csunya rosz es gonosz bacsi, hadd kerjek elnezest a velemenyem kifejezese miatt.. :R

[ Szerkesztve ]

(#17) sekli válasza dew28 (#14) üzenetére


sekli
addikt

(#18) VladimirR válasza dew28 (#14) üzenetére


VladimirR
nagyúr

csak ha az illeto hulyesegeket beszel, mint teszed azt te most:

-a wga, mint neve is mutatja a windoze eredetiseget hivatott ellenorizni
-nem foglalkozik az msn kliensekkel (amik mint irtam, ingyenesek, igy nehezen szerezheto beloluk tort valtozat)
-nem foglalkozik az msn protokollal (amihez mas platformokon is talalhato szamtalan ingyenes, vagy akar nyilt forrasu kliens)
-a .net passport (vagy ujabban live id), amin keresztul az azonositas tortenik, szinten nem fizetos a felhasznalok fele


de ha mar felhoztad, megkerdeznem, szerinted megis mi oka lenne a microsoftnak arra, hogy egy ingyenes programbol elkezdje kitiltani a jonepet? (azon kivul persze, hogy ok a letezo leggonoszabb ceg, s vezetoik ujszulott csecsemokkel taplalkoznak)

(#19) VladimirR válasza (Kolombusz) (#15) üzenetére


VladimirR
nagyúr

neeeem...akkor is belekotnek, mert en meg a microsoftnal is gonoszabb vagyok: elve eszem meg az ujszulotteket

(#20) dew28 válasza VladimirR (#18) üzenetére


dew28
aktív tag

legyszives akkor vedd elo az olvasoszemuvegedet.
ugyanis senki nem irta TENYkent azt, hogy ez igy lenne.
ez egy felteteles mondat, idezem csak Neked, csak most: ha a M$ ezt is wga ala vonja..

'-a wga, mint neve is mutatja a windoze eredetiseget hivatott ellenorizni'
ergo windows eredetiseghez tudna kotni (wga ala vonja.) az msn-t HA AKARNA... tehat megint felreneztel par szocskat..

a tobbi gondolatod pedig mindegyik jelent leiro hozzaszolas.. nem arrol van benne szo, amirol en irtam, miszerint ha majd egyszer netalantan..

egyreszt.. mivel ismerem Bill-t, igy biztosan tudom Neked mondani, hogy nem eszik ujszulott csecsemoket. masreszt uzletben ne keress logikat..

mod.: OFF..

[Szerkesztve]

[ Szerkesztve ]

(#21) Sipi válasza VladimirR (#18) üzenetére


Sipi
addikt

Csak egy kis kiegészítés, nem is ide tartozik.

Tudod, mennyit szívnak az ingyenes kliensek azzal, hogy az MSN-t alkotó protokollok (azonosítás, csevegés, fájlátvitel, video, hang) időről időre, még egy verzión belül is hirtelen megváltoznak? Nem véletlen pl., hogy rendes videokonferencia még nem létezik más kliens alatt, és a video is problémás tud lenni.
Hasonló a helyzet még a legegyszerűbbel, a fájlátvitellel. A protokoll okés, visszafejtették, de ekkor gondot okoz a kliens-azonosítás. A fájlok esetén ugyanis ez is eldönti, melyik protoollt kell használni.

Jó-jó, semmi köze a témához, de ha már pontosítgatsz, akkor én is azt teszem. :)

Az MS vezetői pedig bizonyíthatóan csecsemőket esznek, ezt nem kell bizonygatni, mert tény.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#22) VladimirR válasza dew28 (#20) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ooo...hol mondtam, hogy tenykent irod?
azt mondtam hulyeseg, nem azt, hogy hulye teny
masreszt, ha nem akarnad mindenkeppen vedeni a hulysegedet, hanem beismerned, hogy csak fikazni akartal kicsit, akkor esetleg meglatnad, hogy a post-om eleje csak ugy felvilagosito jelleggel szuletett (lathatoan radfer), a vegeben pedig kerdest inteztem hozzad, hogy mi alapjan veled ugy, hogy megeshet az, amit emlitettel

persze mindezt nem azert irtam le, hogy valaszolj, hanem azert, hogy megint kiterj arra, hogy csak kotekszem, meg hogy mindig ezt csinalom, esetleg olvasni sem tudok, meg egyebkent is a kurva anyamat

(#23) dew28 válasza VladimirR (#22) üzenetére


dew28
aktív tag

Sipi :R a kiegeszitesert

1) felmenoidhez nincs kozom, de ahogy gondolod, ha Te aztmondod, hat legyen.. hiszek Neked..
2) avagy valasz a kerdesedre: 'Csak az alapjan, hogy barmi megtortenhet. senki nem mondta egy szoval sem, hogy meg is fog.' (Sipi hozzaszolasat pedig ajanlanam a figyelmedbe)
3) latok egy kis ellentmondast a hozzaszolasaidban, de a tovabbiakban Rad nem ternek ki. nem eri meg koptatni a billentyuimet..

jah, es csakhogy itt is legyen mar egy szerkesztes.:
most eppen legfobb vagyaimat teljesited ki.. imadom az ilyen kis feleselgetos pimasz embereket.. imadok ''fikazni mindent es mindenkit'', egy ilyen nap utan egyebre sem var az ember mint Rad.. igen.. Te kellesz a koztudatnak..


[Szerkesztve]

[ Szerkesztve ]

(#24) VladimirR válasza Sipi (#21) üzenetére


VladimirR
nagyúr

igen, tudom, sokszor szivok en is vele, hogy nem tudok file-t kuldeni, s ez valoban egy eleg alapveto dolog lenne

azt pedig, hogy csecsemoket esznek, nem bizonyitgatni akartam, csak latod, nincs vele mindenki tisztaban

(#25) VladimirR válasza dew28 (#23) üzenetére


VladimirR
nagyúr

kemeny vagy csoki (mellesleg sipi hozzaszolasat el tudom olvasni egyedul is, de ez meg mindig nem valasz arra, hogy miert irsz hulyeseget - jah, bocs, arra az a valasz, hogy fingod nincs rola, csak fikazol)

[Szerkesztve]

(#26) dew28 válasza VladimirR (#25) üzenetére


dew28
aktív tag

Rendben Mester itt az utolso lehetoseged, hogy tanits. kerlek vilagosits fel, hogy mi rosszat mondtam.. de ugy, hogy en mint egyszeru foldi user is megertsem.. kerlek.. :R

[Szerkesztve]

[ Szerkesztve ]

(#27) VladimirR válasza dew28 (#26) üzenetére


VladimirR
nagyúr

olvasni-e tudsz?
#18

(#28) dew28 válasza VladimirR (#27) üzenetére


dew28
aktív tag

oke a ''felvilagosito jelleggel szuletett'' reszt sikerult elolvasnom.. nah es az ebben foglaltakkal szemben mit mondtam en, ami nem helyes..ezt mondd meg nekem, ha mar ugy bele tudtal kotni..
mostmar csak kivancsiva tettel..

[ Szerkesztve ]

(#29) VladimirR válasza dew28 (#28) üzenetére


VladimirR
nagyúr

lassan irom, mert latom nem tudsz gyorsan olvasni:

eredetiseget ellenorzo program vs ingyenes szoftverek

(#30) dew28 válasza VladimirR (#29) üzenetére


dew28
aktív tag

akkor most felvazolnek Neked egy folyamatstrukturat..

0) kezdeti szakaszban adott egy eredetiseg igazolo progi + par ingyenes sw.

1) par ingyenes sw (Neked logikatlan szempotok miatti) fizetosse tetele
2) ha mar fizetos, akkor vagy megveszed CD (Compact Disc) lemezen, vagy letoltod
3) ha az utobbi, akkor mar a letoltest is csak az M$ szinten csecsemofalo ugyfelei vehetik igenybe
4) ehhez nem art,sot kotelezo egy eredeti windows
5) es mivel ellenorzik azt, hogy eredeti-e?

es itt a valaszt meghagynam Neked, hadd legyen egy kis sikerelmenyed is ezek utan..

[ Szerkesztve ]

(#31) VladimirR válasza dew28 (#30) üzenetére


VladimirR
nagyúr

#18, 3. pont, zarojeles resz

(#32) dew28 válasza VladimirR (#31) üzenetére


dew28
aktív tag

igen.. nemfogalalkozik vele.. most meg nem. es nem a protokollrol volt szo, hnem magarol a programrol..

mod: egy Windows messengert meg nehez lenne Linuxon elkepzelni..
ennek ellenere, amig zacsko van a fejeden, Neked biztosan sikerul..

[Szerkesztve]

[ Szerkesztve ]

(#33) VladimirR válasza dew28 (#32) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ki beszelt windoze messengerrol?
gaim, kopete, tmsnc (most hirtelen ezek jutnak eszembe linux-os kliensek kozul)
de windoze-ra is van mirinda (vagy miranda?), trillian, es a gaim-nak van windoze-os valtozata is (szinten, csa\k ennyi jut eszembe erre a platformra)

(#34) dew28 válasza VladimirR (#33) üzenetére


dew28
aktív tag

'ki beszelt windoze messengerrol?'
Mindenki..

na joejszakat Mester..!

[ Szerkesztve ]

(#35) VladimirR válasza dew28 (#34) üzenetére


VladimirR
nagyúr

hol?

(#36) DeadMeat válasza dew28 (#34) üzenetére


DeadMeat
veterán

az msn messenger amirol szo van/volt :)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#37) legendary válasza VladimirR (#29) üzenetére


legendary
tag

Hi mindenki!
Az ''eredetiseget ellenorzo program vs ingyenes szoftverek'' -hez csak annyit jegyeznék meg hogy amennyire én tudom a Media Player 11 is ingyenes de mégis csak eredeti win-hez lehet felrakni./mondjuk én ennek örülök és teljesen megértem és egyetértek a microsoft-al, sőt én még szigorúbb lennék. Már nagyon unom azt a nézetett hogy aki lop, csal az a menő user és aki megveszi tisztességesen a szoftvereket az meg béna balf*sz. És nem kell nyavajogni hogy drága meg nincs rá pénz és hogy sok a gagyi szoftver, ha nem tetszik vagy nincs rá pénzed ne vedd meg, attól még nem kell lopni. bocs az off-ért/

"Mindenki arra született, hogy azt tegye amire született..."

(#38) VladimirR válasza legendary (#37) üzenetére


VladimirR
nagyúr

most, hogy igy mondod, valoban, ellenorizte az eredetiseget, meg a z ie7 is
kosz a kiegeszitest

(#39) Kamusoma


Kamusoma
csendes tag

Írd ezt be a futtatásba és enter.:
%windir%\system32\regsvr32 %windir%\system32\msxml3.dll

''DVI, MPEG, HDD, Flash, Java, XML, HDTV, Telefon, PDA, Computer. Még szép, még szép, még szép, még szép!''

(#40) DArchAngel


DArchAngel
tag

Nekem a Messenger Plus okoz némi fejtörést.
Ahányszor újraindítom a gépet, fel kell installálnom, különben nem tudok beszélgetést kezdeményezni (ezt a progi mondja ilyen szépen), illetve mások sem tudnak beszélni velem.
A legszebb pedig az, hogy ugyanaz a verzió másik gépen jól fut... :(

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#41) raver


raver
aktív tag

Nekem is ugyanezt a hibaüzenetet tolta az arcomba. De én még a webről sem tudtam bejelentkezni. Ma reggelre viszont megoldódott minden. Valamit biztos buheráltak a szervereken....


És hogy én is akadékoskodjak egy kicsit: De inkább nem is mondom. A topik 80%-a így is off :((( :(

(#42) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Sajnos az utóbbi pár napban sűrűn előfordult ilyen. Kellemetlen tud néha lenni, de ez van. Ilyen probléma esetén érdemes benézni az MSN topic-ba, ott általában jelzik a többiek is, hogy gond van, így tudhatod, hogy a hiba nem a te rendszeredben van ;)

- http://pazsitz.hu -

(#43) 3psilon


3psilon
aktív tag

Engem csak rendszeresen kirúg, mindegy, hogy Live Messengert, Gaim-et vagy aMsn-t (VladimirR ajánlom nagyon jó csak kicsit szőrösek a betűk benne hacsak nem fordítod :) ) használok.

Ez lehet az én netem hibája, de játszani meg tudok.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#44) VladimirR válasza 3psilon (#43) üzenetére


VladimirR
nagyúr

kosz, de windoze-on wlm-et hasznalok, linux-on meg nagy ritkan, mikor kell, tmsnc-t (tobbnyire nincs elottem graf felulet)

magatol kirugni inkabb a net szakadozasa miatt szokott (sajnos nalam ez legfeljebb 2 orankent be is kovetkezik itt az albiban)

(#45) 3psilon válasza VladimirR (#44) üzenetére


3psilon
aktív tag

Jó de játszani meg tudok, nem rúg ki.... vagy csak az msn protokoll ilyen gagyi?? -_-

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#46) Zotya84


Zotya84
őstag

Nem értem ezt a nagy msn-függést. (öcsém is az) annyira gyűlölöm, hogy moddoltam az xp-cdm (az eredetiről) többek közt azért hogy az msn még csak véletlenül se kerüljön föl a gépre... Ha valamit muszáj, akkor elintézem telefonon (így sincs meg a havi 100 perces csomagom kitöltése), de én jobban szeretem a face-to-face beszélgetéseket.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#47) raver válasza Zotya84 (#46) üzenetére


raver
aktív tag

Ha neked nem jó a számítógéped, és ezt a problémát megosztod itt a PH!-n, akkor te ''számítógép függő'' vagy? szerintem nem.

A barátnőmmel én ingyen telefonálok. Mégis ha gépközelben vagyunk, és ráérünk pár percre szoktunk Msn-ezni egymással.

De pl a 250km-re tanuló haverommal hétköznap csak msn-en komunikálunk. itt főleg azért, mert sokkal olcsóbb. Szerintem sokunk ezért használja az msn-t.

De az is lehet hohy függök tőle. Függök azért, mert ha nem lenne (más alternatíva sem) akkor nem beszélnék velük, csak hetente pár szót. És igen. Valószínüleg hiányozna is ez a szollgáltatás.

(#48) Mijo


Mijo
tag

Sziasztok!
Nekem is lenne egy problémám az msn-nel.
Március elején költöztünk ide az új albérletbe, és nem lehet bejelentkezni az msn-be semmilyen normális klienssel. Azért csak ''normális'', mert a réges-régi win messengerrel és a www.meebo.com-mal sikerül. Próbáltam már XP, Linux és Vista alól is, routerrel és anélkül.
A hálózat az alábbi: ADSL kapcsolat, a modem előtt van rákötve egy kis fekete doboz két kimenettel (talán egy szűrő???), a modem egy Alcatel Speed Touch 510. Ennek van egy olyan érdekes tulajdonsága, hogy az első DHCP-zőnek osztja ki a kívülről megkapott IP-t, tehát nem kell kapcsolódni, csak a megfelelő időpillanatban új IP-t kérni a csatolónak...
Ami még nem megy: FTP feltöltés, de a le igen...(Linux ftp és XP Total Commanderrel próbálva).
Valaki esetleg tud valamit javasolni? Az ügyfélszolgálatot kerülném. Privátban is jó lesz, ha olyan. :)
Előre is köszi!
Üdv: Mijo

''Mit csinálnak a Windows gépek klaszterben? Hát egymás reset gombjait nyomkodják mikor másik elszáll...'' by Xebi@sg.hu

(#49) mordeaux


mordeaux
tag

Ne haragudj, ezt nem értem:

''Ezek után felmentem a hivatalos weboldalra
(https://accountservices.passport.net), és megváltoztattam a messengercímem. Szerencsére minden megmaradt (pl.:partnerlista).
''

A címet meg lehet változtatni? mert én szerettem volna már régóta valami hasonlót újraregg nélkül, de nem tudtam hogy lehetne, és ahogy felmentem erre az oldalra remélve hátha, csak ezt találtam:

Password reset information

* Change your password
* Change your question and secret answer
* Add or change your alternate e-mail address


Settings

* Select your marketing preferences
* Close your account


Quick links

* Feedback
* Terms of use
* Privacy statement


Vagyis maximum az alternate emilt tudom megadni vagy változtatni. Csak elírtad, vagy tényleg meg lehetne valahol változtatni?

Kirby a parancsnok

(#50) VladimirR válasza mordeaux (#49) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem mindegy, hogy mi a jelenlegi
hotmail-es cimet pl nem lehet megvaltoztatni masra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.