Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) twollah


twollah
nagyúr

Picit irhattal volna tobbet a sebessegerol, mennyire halk a gep, legalabb egy 3dmark03 teszt + milyen a hangszorok hangzasa.

(#2) Gergello válasza twollah (#1) üzenetére


Gergello
addikt

Sajnos nem volt nálam sokat a gép. Ezt a minitesztet inkább csak kedvcsinálónak írtam azoknak, akik ilyen árkategóriában nézelődnek. A Te teszted sokkal részletesebb (grat), saját géppel én is részletesebbet csináltam volna. Most felmerülhet, hogy akkor miként akarom megítélni 2 óra ''használat'' után, de mint írtam ez inkább csak kedvcsináló.

(#6) eddie303


eddie303
őstag

En csak egyet mondok: Aki nem akarja magat szivatni, ne vegyen Fusi laptopot, en mig elado/szervizeskent dolgoztam, szivtunk egy parral, eleg szep nagyokat, ahol most dolgozom, ott van 4 db. Lifebook, ami ugye nem az olcso kategoria, hat mit mondjak, a Dell-emet nem adnam oda ertuk semmi szin alatt, mocsok minosegu a billentyuzetuk, faraszto veluk dolgozni, hanyjak a meleget oldalt nagyon (Core2Duo), ami mellettuk sorolhato fel, az a jo felszereltseg. Aki olcso laptopot akar, inkabb vegyen Acert vagy egy olcso Dell-t, esetleg olcso HP-t... Szerintem.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#7) twollah válasza eddie303 (#6) üzenetére


twollah
nagyúr

Pont emiatt nem vettem FS notit, mert szidtak mint a bokrot.

(#8) eddie303 válasza twollah (#7) üzenetére


eddie303
őstag

En tavaly majusban szantam ra magam notit venni, ugye, ez joval azutan volt, ahogy az Acer ugyesen leverte az arakat, mikor lattam, hogy a Dell Inspiron 1300 annyiert van, mint az Acer-ek, akkor eladtam az akkori asztali gepemet, megpotoltam es megvettem ezt. Azota bovitettem 1 GB-ra a RAM-ot benne, tokeletesen elegedett vagyok vele, mondjuk iden mar azert a penzert vehettem volna Core Duo-s cuccot is. Egy nagy hatranya van ennek csak: 1 IDE csatorna van, azon log a HDD es a DVD iro is, es meg nem SATA.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#9) .tnm


.tnm
addikt

Én egy amilo Pa1538-at vettem még decemberben, azóta sz*ptam a wlan-jával, igaz csak most nyáron volt időm szervizbe vinni ( azaz napokra nélkülözni). Végülis kétszer egy hét ''garanicálás'' után most tökéletesen működik. Az összeszerelésével én megvagyok elégedve, ár/felszereltségben sztem még ma is az egyik legjobb vétel (mondjuk akkor még csak egy változatban volt kapható: giga ram, go7400, 120GB HDD, winxp home, ez így br. 240e-ért).

Btw. a kártyaolvasó nekem nem volt fontos, úgyhogy egy darabig nem is tünt fel, hogy ''nincs'', aztán én is megtaláltam a rést a borításon, és szomorúan konstatáltam, hogy ez itt bizony csak a helye. Azért csak beledugtam egy MS Pro Duo-t és csodák-csodája lett ikon neki a sajátgépbe, szal ott van az, csak nagyon mélyen ül, meg annyira nincs ellenállása, hogy nem is érzed, hogy valahova betoltad a kártyát.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#10) Gergello


Gergello
addikt

Thx az infót a kártyaolvasóról.

Végül, mivel ez elfogyott egy Amilo Pro V3515-öt vettem. Első blikkre komolyabbnak tűnik, az LA 1703-nál.

(#11) Biaggio


Biaggio
őstag

Egy ismerős nemrég egy hasonló laptoppal állított be, mondván, hogy neki Windows kéne rá. Magyaráztak neki valamit a telepítőbe való intergrálásról, meg hogy nem megy rá fel az oprendszer, de szegény nem igazán ért hozzá és csak Office szinten akarja használni a gépet. Mellékelve szintén egy Linux live cd volt... életemben nem telepítettem még Linuxot, ezt kihagytam.

Miután fél nap alatt sem sikerült telepítőlemezt fabrikálnom az XP és a SATA driverből (driver nem volt mellékelve a CD-n, a weblapon nem volt egyértelműen jelölve, melyik driver is kell nekem), feladtam. :W A Vista pikk-pakk települt rá :)) Számomra annyi a tanulság, hogy ha valaki az olcsó kategóriából választ, mérlegelje, hogy van-e hozzáadott oprendszer, vagy legalább driverlemez, vagy kérdezze meg gyógyszerészét :B

(#12) Gergello válasza Biaggio (#11) üzenetére


Gergello
addikt

Nekem nem volt ilyen problémám a teleptéssel. SP1-es Xp, holnapról levadázgattam a drivereket. Igaz fordulni kellet párszor pendriveval, kimaradt ez-az. Amit én telepítettem szintén ilyen célokra lesz használva. Venni is ilyet akartam, de lecsúsztam róla , így egy V3515 lett belőle.

(#13) Tommee válasza Biaggio (#11) üzenetére


Tommee
aktív tag

Próbáld meg a BIOS-ban az Advanced menüben(vagy vmi hasonló) az AHCI-t Disabled-re állítani.Én is találkoztam már ilyen problémával és ez megoldotta, utána simán felment mindenféle driver nélkül az XP.
Elég gáz h egyes modelljeit ilyen alapbeállítással forgalmazza a FuSi.

Üdv:Tomi

(#14) peba0706


peba0706
csendes tag

Hát igen, jó lenne egy lapi, de sajnos drága (nekem). Részletre meg gáz megvenni, ez azért mégsem egy autó.

(#15) Biaggio válasza Tommee (#13) üzenetére


Biaggio
őstag

Tudom, melyik menüpontra gondolsz, de ilyen nem is volt a BIOS-ban :U

Amúgy csak arra akartam célozni, sokan milyen felkészületlenül ugranak bele egy aaaakciós laptopvásárlásba, aztán meg csak egy tapasztaltabb guru tud rajtuk segíteni...

(#16) alien007 válasza Gergello (#2) üzenetére


alien007
csendes tag

Hello egyik ismerősöm most vett ilyen laptopot de sehol nem találok hozzá drivereket léci belinkelnéd a cimet ahol te megtaláltad őket előre is köszi

(#17) Gergello válasza alien007 (#16) üzenetére


Gergello
addikt

Szia! fujitsu-siemenes.com-on most csak Xp Homehoz találom a drivereket, próbáld meg talán jó az is (már ha Professionalt használnátok)

(#18) diamant21


diamant21
csendes tag

Üdv.Némi vigyor ült az arcomra, mikor a hozzászólásaitokat olvasgattam. Nekem ugyan ez a Laptopom vanm és gond nélkül fel tettem rá az Xp-t. A driverek se okoztak problémát, csak nature fellátogattam a gyártó honlapjára.Ugyan valóban xp home editionhoz vannak driverek, de ez miért okozna problémát.ugyan ugy müködik a professionallal. Egyedül a wlannal gyült meg a bajom, amit egy odyseis nevü programmal lehetett orvosolni.Ezt sajnos gyárilag nem mellékelik, és a beszerzése se egy 5 perces munka. kártyaolvasó valóban nincs benne, ami miatt csalódtam picit a kütyüben. A másik dolog ami negativ benyomást keltett, az a hang. ugyanis csak egy hangszóró van benne, és az is elég gyérül működik. De mindent össze vetve, igen gyors, és rendkivül halk gép. A gagyi müanyag burkolatról pedig csak annyit, hogy nézzétek meg élőben, és utána alkossatok véleményt. Alap esetben én se igen szeretem a Fujitsu-Siemenst de árkategoriában verhetetlen.
de ez az én szerény véleményem. Ha valakinek van még kérdése vele kapcsolatban, készséggel állok rendelkezésére.

(#19) Xmodule


Xmodule
őstag

Sziasztok.
Én is vettem pár hete egy Fujitsu Siemens Amilo La1703 as notebook -ot.
Leírom az eddigi tapasztalataimat, de elötte a configot.

Display: 15.4'' BrilliantView
Hard disk: 160GB
RAM: 1024MB DDR2
WLAN,LAN,MODEM,DVD DUAL LAYER WRITER,
AMD Athlon 3500+ (1,7GHz) Dual Core X2 64bites
VGA (ez nem olyan nagy szám 64 és 128MB -os. Biosban lehet állitani hogy melyiket szeretné az ember, DE a RAM -ból veszi le a 64 et is és a 128MB -ot is.
Kb ennyi. Eddig tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Ami előszőr furcsa volt nekem, hogy a hozzá kapott 1DB! CD-n csak egy sima linux volt de driver semmi. Szóval miután feltettem rá az XP -t csak néztem, hogy most akkor mi van. Végül a gyártó honlapjáról leszedtem a szükséges drivereket és telepitettem. Minden tökéletesen megy. Bár a WIFI -t még nem tudtam kipróbálni de majd hamarosan annak is eljön az ideje:)
Amugy a Vista is megy rajta rendesen persze az már x64 azaz 64 bites változatban. Gyors a rendszer és minden. Bár egyetlen egy hiba talán annyi, hogy Vistában nem találtam a VGA-hoz drivert és igy csak az alapértelmezett vga van fent amit a Vista tett be. Igy is megy minden tökéletesen max annyi, hogy a vista a VGA-t csak 1.0 ra értékelte az 5 ös skálán. Érdekes az, hogy a VGA drivert a vistához a gyártó honlapjáról szedtem le és nem sikerült felrakni mert valamilyen hibát irt ki. Ezt leszámitva igazán jó kis laptop én meg vagyok vele elégedve. A kijelzője is gyönyörű szerintem.
Úgy gondolom hogy megérte. Ebben az árkategóriában ez szerintem egy igen jó gép.
Ára br.140.000Ft volt és ebben benne van 2 év gari + 1 év gari az aksira.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#20) csibe1 válasza diamant21 (#18) üzenetére


csibe1
addikt

Üdv!
Diamant légyszi küldd el az odyssey WLAN programot,mert nem tudtam beszerezni normális verziót.Amit találtam torrenten az nem a 1703-ashoz való,nem is megy vele.Az a fura hogy az Eszközkezelőben sem látja a WLAN kártyát,a 3625-ösnél pedig ott van.
THX előre is!

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#21) Gergello válasza Xmodule (#19) üzenetére


Gergello
addikt

Ez biztos LA1703 ? Amit én telepítettem, annak igencsak más volt a konfigurációja.

(#22) mathew


mathew
csendes tag

hy
nos a helyzet a következő:
vettem egy fujitsu siemens amilo la 1703 laptopot haverhoz átvittem ő rárakta a linuxot
DE én most le akarnám cserélni Xp re de hiába állítom be a biosban hogy bootoljon a cd ről mikor elindítom egyszerűen elindul a linux még csak az sem jön ki hogy nyomjak meg egy gombot vagy vmi.
le tudná írni vki hogyan tudom a linux ot letörölni ?! és átpartícionálni a vinyót ntfs re ?
előre is köszi

(#23) DzsonKonor


DzsonKonor
tag

WLAN driver Xp alá: A gyártó angol oldaláról letöltöd a Vista wlan driverjét és láss csodát menni fog! :W :DDD

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#24) DzsonKonor


DzsonKonor
tag

Ja, és a bioszt is frissíteni kell v8.2-re az a legújabb. :B :))

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#25) AnNoNiMuS


AnNoNiMuS
csendes tag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm vett egy ilyen notit, és az istenért sem találok hozzá való hang drivert (próbáltam a gyártó oldaláról, meg még vagy 10 másik helyről, de sehol sem volt)...Ha vkinek van esetleg, pls írjon nekem!

Köszi: annonimus

(#26) Xmodule


Xmodule
őstag

Nektek az akksi meddig birja? Nekem nem túl jó! kb 1 óra..:(

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#27) Xmodule


Xmodule
őstag

Akinek ilyen van attol kérdezem, hogy jobb oldalt a LAN csati mellet nektek van kártyaolvasó vagy nektek is csak egy műanyag elem van betéve?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#28) diamant21


diamant21
csendes tag

kis segitség Fujitsu Siemens La 1703 Tipusu laptop Xp-s konfighoz:

Odyssey :
[odyssey.zip]

Driverek:
[la1703.zip]

az la1703.zip tartalma:
-odyssey nevü progi (wlanhoz)
-Hangkártya driver
-Chipset driver
-Videokártya driver
-Lan driver
-wlan driver
-Modem driver

Remélem tudtam kicsit segiteni. :)

Sztem nagy humbuk a kártyaolvasó, legalábbis az enyémbe is egy müanyag van a helyén.

(#29) Xmodule


Xmodule
őstag

Ismét írok. Most kis idő elteltével kicsit más a véleményem a laptopról. Szóval Vistát felraktam de minek? A fujitsu oldalról leszedtem ha VGA drivert de nem tette fel, mert valami hibát észlelt...Érdekes. Lehet, hogy csak nálam van igy nem tudom. De így nem lehet kihasználni a vga teljesítményét. Ez az egyik. A másik. Linuxot eddig még egyet sem sikerült feltennem úgy, hogy az 100% osan menjen. Hol hang nem volt, hol pedig kép??
A felbontáson szinte mindig kellet állitani. Hang az sehogyan sem ment fel és körbenéztem neten eddig még nem sikerült hangot belöni senkinek ez a lapi+linux alá. Amiket probáltam: Ubuntu 7.04(kép szerkesztés után van hang nincs), Debian(kép jó hang nincs.), Fedora(feltelepitette de utánna se kép se hang), Uhu(már a HDD-t nem látta az elején), és most legutobb az Ubuntu 7.10 et próbáltam de még a rendszer sem tölt be. Bejön a telepítés képernyő rámegyek a telepítésre, gondolkozik egy kicsit majd üres kép és ennyi. Érdekes. Véleményem: A modement teljesen feleslegesnek találom benne inkább több a gond vele mint a haszon! A VGA egy rakás szxr!A hang kari szintén!
Nem hiszem, hogyha most vennék lapit akkor ezt megvenném. De mondjuk, ha a gyártó rendesen csinálna drivereket akkor nem hiszem, hogy gond lenne! De gondolom beleszxrik az egészbe mivel ez ilyen olcso kategória minek is törje magát.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#30) Amio


Amio
csendes tag

Sziasztok segitsetek semilyen hang drivert nem fogad el sürgös nagyon köszike
:((( :(((

devils

(#31) zuzuka


zuzuka
csendes tag

Sziasztok!Miután feltelepítettem a VGA drivert be lehet állítani a monitor kontrasztját, gammáját, fényerejét. De sehogy se tudom normálisra beállítani!hol vakít, hol nem elég éles a kép stb. Mennyire kellene beállítani hogy szép legyen a kép?Gyárilag minden 1-re van állítva!segítségeteket előre is köszönöm!

(#32) tames


tames
tag

Sziasztok. Én is vettem egy ilyen masinériát, minden rendben van vele, de valamiért hihetetlen lassan másol a hálózat többi gépéről, illetve a net sem ugyan olyan gyors mint a többin. Ethernet driver fentvan. :/. Mi a rák lehet?

(#33) mrmackayokay


mrmackayokay
csendes tag

üdv

szintén figyel nálunk egy amilo la1703, amit szeretnék a vezetéknélküli hálózatban látni. gyakorlatilag teljes webes keresgélésem legértékesebb információja a témában itt található, mégpedig, hogy odyssey-vel kell próbálkozni. viszont nálam úgy sem lát vezeték nélküli hálózatot. a rúter működőképes, most is amögül írogatok, de drótról, a wlan led ég, az admin felület szerint aktív.

szóval nem is igazán tudom, hogy mi a megfelelő kérdés, de valami ilyesmire gondoltam:
- mit tehetek annak érdekében, hogy az odyssey érzékelje a rúter jeleit?

:(((

(#34) doczip


doczip
csendes tag

Please help! Kérlek segítsetek! La 1703 wlan. Telepítettem a gyártó honlapjáról a sis163u drivert, valamint felraktam az odyseey-t mégsem tudok kapcsolatot teremteni a routerrel. Nem látja a hálózatot. A Win vezeték nélüli hálózat konfigurálása le van tiltva. Ha valakinek van valami ötlete kérem segítsen! A router egy Belkin 54g

[ Szerkesztve ]

(#35) mrmackayokay


mrmackayokay
csendes tag

egy a csónak...

(#36) mrmackayokay


mrmackayokay
csendes tag

annyival sikerült előbbre jutni, hogy az eszközkezelő talált magának egy nem használt usb eszközt, és telepített hozzá drivert, és nagy hirtelen 2 wireless kártya figyelt... és az "új" esetében már látszódott is a vezetéknélküli hálózat, csak csatlakozni nem sikerült.
hátha valaki idáig eljutva sikeresebb lesz...
üdv

(#37) mrmackayokay válasza mrmackayokay (#36) üzenetére


mrmackayokay
csendes tag

megoldódott, végülis annyi volt "csak", hogy az "end ip address" kisebb volt, mint amit a wifi vitt magának. ezt megnöveltem, hálózat működött... :W

(#38) gotenssj4


gotenssj4
csendes tag

Szevasztok!
A tesóm nemrég vett egy Fusitsu-Siemens Amilo Li 1705 típusú laptopot, a boltban azt mondták, hogy a fujitsusiemens.com-ról le lehet tölteni a drivereket a VIA Chrome9-es videokártyához, meg az öszes többi drivert. Szégyen, nem szégyen én nem találtam meg. Valaki írja le, hogy hogy tudnám őket letölteni, előre is köszönöm.
Szevasztok.

(#39) doczip válasza gotenssj4 (#38) üzenetére


doczip
csendes tag

A gyártó honlapjáról www.fujitsusiemens.com oldalon kiválasztod a driver and downloads menűt itt vagy beírod a készülék gyártási számát vagy a legördülő menüből kiválasztod a típust majd kiválasztod az op. rendszert és már töltheted is a szükséges drivereket.

(#40) Belba válasza eddie303 (#6) üzenetére


Belba
őstag

"... Aki nem akarja magat szivatni, ne vegyen Fusi laptopot, en mig elado/szervizeskent dolgoztam, szivtunk egy parral, eleg szep nagyokat..."

Én nem szervízes vagyok, hanem egy mezei "felhasználó", de teljesen ugyanazt tapasztaltam, amit te is leírtál... :O :O :O

Az első Fujitsu notebookot éppen 3 éve vettük karácsonykor.
Akkor kb. 200ezer volt az ára.
Nem is volt vele különösebb baj 11 hónap 28 napig, akkor befuccsolt és még istenadta szerencsénkre garanciálisan kicserélték az alaplapját.
Újabb 1 évig döcögött (ekkor már több baj is előjött, kiestek a billentyűk, akkuja tropára ment, stb.), megint alaplapcsere... :W

Mivel a munkámhoz nagyon kell a MEGBÍZHATÓ számítógép, nekiálltunk újat keresni, megint egy Fujitsu mellett döntöttünk (ár/érték), pedig tanulhattam volna már az előzőekből, de 1,5 éve még nem volt ilyen széles notebook választék, mint most.

Megvettünk tehát egy másik Fujitsu notebookot (Amilo Pro V2045 02; 300ezer Ft/2006.febr.)
Mondanom sem kell : 1 évig bírta a nyomorult!!! :o
Ekkor alaplapcserét állapítottak meg a márkaszervízben (garancia éppen lejárt, alaplapcsere = 80ezer Ft). :W

NEM javíttattam meg, inkább vettem egy normális asztali gépet.

Barátnőm 2006.márciusban vette a saját Fujitsu notebookját, ami azóta számtalanszor beszart, már egy vagyont ráköltött, többet volt szervízben, mint használatban, végül múlt héten ő is inkább egy asztali gépet vett magának...

Nem hiszek ennyi véletlenben!

Én is csak azt javaslom azoknak, akik notebookot akarnak venni : messze kerülje el mindenki a Fujitsu Siemens notebookokat. Ma már nagy választék van Acer, Dell márkákból, ezek százszor jobbak!

Kb. 12 éve vettünk egy "noname" notebookot, ami még mindig használható (akkuja kivételével, de hálózatról megy) csak sajnos a processzora/memóriája/merevlemeze túl kicsi a mai igényekhez.

A Fujitsu feltalálta a "eldobható notebookot" (1 év után eldobandó!), csak az árát is ehhez kellene igazítani... :((

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#41) Belba válasza Xmodule (#29) üzenetére


Belba
őstag

Kösz... :DDD

Nem akartalak lelombozni szept.11-én, amikor frissen-boldogan áradoztál, de azt sem hittem, hogy csak 1,5 hónapig tart a lelkesedés. (Nekem legalább 1 évig simán minden ment rajta.)

Szerintem gyorsan ad el valakinek (lehetőleg idegennek, akivel nem találkozol többet!) most még garanciával könnyebb megszabadulni tőle és vegyél egy normális notebookot.
(Vatera?... TeszVesz?...)

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#42) Xmodule válasza mrmackayokay (#33) üzenetére


Xmodule
őstag

hello.mi is ennek a wlan programnak a pontos neve(odyseis)?mert nem találom.3man 3 féle képpen írtátok le:D
nekem eddig ment a wlan gond nélkül azonban most valamiért sehol sem talál kapcsolati pontot.p990i meg talál:D
köszi előre is.nektek aksi mennyit bír?
meg esetleg ha tudtok adni valami cimet ahonnan le tudom tölteni ez a programot.de ha nincs cim az sem gond.google jó barátom:D

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#43) poero válasza gotenssj4 (#38) üzenetére


poero
aktív tag

Szia.
Nem tudom megoldódott-e a problémád, de itt minden megvan egyben:

http://www.lhp.hu/letoltes_driver_kereso.php?net=li+1705

Csinálj egy képet a hangjáról!

(#44) fsc válasza Belba (#40) üzenetére


fsc
tag

Lefordítom magyarra, amit írtál:
1. a szerviz jól működött, kicseréltek mindent ami nem volt jó.
2. az aksi 2 évig bírta .Gyorsan hozzáteszem, ez nem jellemző az ún olcsó kategóriában, márpedig 3 éve a bttó 200000,- Ft az volt
3. egy frissen lejárt garanciánál érdemes méltányosságot kérni, ha a szerviz nem is, de a FSC központ általában segít.
4.barátnő: a sztori annyiban sántít, hogy a garanciaidő alatt érthetetlen egy vagyont ráköltetni a gépre, hacsak nem alkot valaki olysmit a gépével, amit nem kéne.

Még valami: a fusi 2 éve piacvezető magyar laptoppiacon. Ezt persze rá lehet fogni az árakra, de nem ez a titok, a Dacia se piacvezető a magyar autópiacon. Évi 60-70000 notesz eladásakor sajnos a nagy számok törvénye alapján becsúszik hibás termék is.
2 fontos tényt kell mérlegelni:
1. a notebookat NEM a brandek gyárták, hanem olyan cégek, mint a Quanta, Wistron, ECS, stb. Ún. OEM gyártók, és ezek mindenkinek gyártanak. Ha pl. egyszer megnézel jobban egy FSC és egy Toshiba olcsó laptopot, rájössz, hogy pár gomb, a tapipad, stb. feltünően hasonló helyen van, hasonló a tapintása, stb.
2. 2 szempont van a notebookok megvásárlásakor, az ár érték arány és a szervizháttér.

A Fusi sikere rendesen kiverte a biztosítékot pár olyan cégnél, akik ebben nem voltak üzleti partnerként eléggé benne, ill. egy olyan cégnél ill.partnereinél dolgoznak, akiknek kevesebb babér termett. Megfontolt anyagi érdekből jópár hozzászóló ilyen fórumokon egyszerű ügyfélként bemutatkozva fikázza a céget ill a termékeit.
Ez akkor a legnyilvánvalóbb, mikor a vélemény túlságosan egyoldalú. Szerencsére a vevők és a fórumok olvasói is felnőtt emberek, akik a helyükön kezelik a dolgokat.

Amúgy kérlek, keress meg magánban és megjavíttatom a barátnőd notebookját, ha valóban gyári hibák miatt nem működik!

(#45) diamant21


diamant21
csendes tag

Hát emberek!

Nem tudom kinek hogy sikerült korábban összehozni a wlan hálózatot, de sokkal egyszerübb az egéssz mint arra bárki is gondolna.Valójában nem kell hozzá Odyssey.
Nekem korábban sikerült hosszas kinszenvedés után felélesztenem a wlant, de most elárulok egy kézen fekvő rém egyszerű megoldást.

miután felrakom a wlan drivert, egyszerűen megnyomom az Fn+F2 billentyű kombinációt, és lőn világosság. Remélem most már mindenkinek menni fog, itt volt végig az orrunk elött ,csak ki nem bökte a szemünket. Én már azon se csodálkoznék, ha tényleg lenne rajta bluetooth meg kártyaolvasó. Üdv, egy lelkes kinszenvedő

(#46) potyok


potyok
csendes tag

Sziasztok!

Notebook vásárlása előtt állok és szóba jött ez a típus is! (Fujitsu Siemens Amilo La1703)
Jelenleg: br. 88000Ft-ért kapható. (az ára teszik, de mást nem nagyon tudok róla)
Pl: Windows xp-t könnyen rá lehet-e telepíteni, mennyi ideig bírja az akkuja, mennyire megbízható, milyen a szervízháttere stb.

(arra kérek mindenkit, ha lehet elfogulatlanul írjon erről a notebookról, szóba jöhetnek még acer és asus modellek is max. 115000Ft-ig.)

Várom mihamarabbi válaszaitokat!
Minden segítséget előre is köszönök!

Üdv:
potyok

(#47) dannys válasza diamant21 (#45) üzenetére


dannys
csendes tag

Szia!csak azt nem ertem hogy mi az hogy felrakom a drivert???nemtudom miota keresem mar azt a ku..va drivert es nincs install fájl??megis hogy kell ezt telepiteni?

(#48) Xmodule válasza dannys (#47) üzenetére


Xmodule
őstag

hello.azért mert amit leszedsz drivert hozzá annak nincs külön telepítője.én személy szerinte úgy csináltam hogy vezérlőpult->új hardver hozzáadása és ott kell rákeresni a SiS163u.inf vagy sys már nem tudom de megjelentiti amelyik oda való.aztán befejez.

amugy ezt az FN+F2 kombinációt én már akkor használtam mikor megvettem. De nekem most igy sem akar menni!Nem tudom miért.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#49) lada2103


lada2103
csendes tag

Sziasztok!

Valaki probálkozott már kártyát tenni bele?
Egyébként hogy jön ki az a műanyag fedél,hogy egyben maradjon?

Üdv:NagyS

(#50) Xmodule


Xmodule
őstag

Valaki használ valamilyen linux -ot ezen a fajta laptopon?Fontos lenne. Köszi. Olyan rendszerre gondolok ahol rendesen van hang meg felbontás is oké, stb.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.