Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) tildy


tildy
nagyúr

Pedig vannak megfelelő emberek. (mondjuk az angollal én is bajban lennék, ez szivacs).
elég rossz dolog , hogy sem az álláshirdetők , sem az álláskeresők nem futnak úgy össze egymással, hogy pont összeilljenek.
Igaz, nekem is kb 3 évet kellett várnom arra az állásra, amit igazán szerettem volna.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) Calibos válasza tildy (#2) üzenetére


Calibos
addikt

azért te is vacilláltál egy kicsit hogy mi legyen és Anglia felé is kacsingattál. Olyan biztos nem voltál a dolgodban.

(#4) villamos


villamos
őstag

Azért nem olyan egyszerű megfelelni. Nemegyszer olyan feltételeket szabnak a munkavállaló felé, hogy csak néz, mint Rozi a moziban.
Pl. 20-25 év közötti fiatal legyen, de legyen két diplomája, és anyanyelvi szinten beszéljen angolul, és legyen minimum őt év szakmai tapasztalata. És kezitcsókolom, mindezt hogyan e?
Sajnos olyan szakmám van, amellyel bármilyen hihetetlen is, de nem kapkodnak az ember utan. Távközléstechnikai műszerész, ilyen szakembereket mostanság senki sem keres. Tehát ha jelenlegi munkahelyemről lapátra tesznek, akkor mehetek kukásnak, vagy ilyesmi. Idegen nyelveket nem beszélek, és mégcsak technikusi végzettségem sincs, nemmintha a technikusokat kapkodnák. Mindenütt mérnököket, meg ilyenolyanamolyanemilyen managereket keresnek.
Stabil álláshoz kizárólag ismerősök útján lehet hozzájutni, vagy nagyon meg kell küzdeni érte...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#5) tildy válasza Calibos (#3) üzenetére


tildy
nagyúr

Így van(De akkor is tudtam, hogy igen erre vágynék, csak vannak benne aprsóágok , amik miatt mégsem tökéletes....). Vacilláltam, mert 50 ezerrel kevesebb pénzt megérez az ember. Nem kicsit (Angliában meg legalább duplaannyi lett volna).
Azóta rájöttem, hogy akár kevesebb pénz is megér annyit, hogy nyugodtabb legyek, hogy olyannal foglalkozhassam , amivel mindig is szerettem volna, és mióta belevágtam , sokkal kevésbé érdekel, hogy túlképpen anyagilag nem előrelépés.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6) chop


chop
őstag

Maximalisan egyetertek, valahogy nem fogjak fel, hogy a munkavallalo kinalja fel szolgaltatasait a munkaltatonak, es nem o diktal, hanem a munkaltato.

(#7) werttzui válasza tildy (#5) üzenetére


werttzui
őstag

Ja csak valakinek 50 ezer az már létszükséglet :) /mondjuk 100e helyett 50e akkor inkább szenved tovább az ember./ :)

PENTAX

(#8) DArchAngel


DArchAngel
tag

Egyetértek. Több szempontból is. A cikk írójával a következők miatt:
Szakmám szerint programozó vagyok (illetve ennél több, de ez jelenleg kis hazánkban még nem számított esetemben), és rengeteg olyan wannabe programozót láttam már, akikre a saját gépem karbantartását sem bíznám, nemhogy egy komolyabb projektben való hathatós részvételt. A nyelvismeretről meg csak annyit, hogy félelmetes, mennyire nem tudnak angolul (nekem csak ehhez van viszonyítási alapom) azok, akiket úgy vettek fel, hogy szakmai és kommunikációs szinten vágják. Nem könnyű megfelelő alkalmazottat találni, főleg nem néhány teszt alapján, az biztos.
Azonban a másik oldalról:
Azért nem kellene a munkaköröket X év szakmai tapasztalathoz kötni. Mi biztosítja azt, hogy az az ember, aki 10 éve ugyanazt a munkát csinálja, jobban végzi azt, mint aki csak egy éve? Tudom, a tapasztalat. De lehet, hogy egy cégnek jobban megérne egy tapasztalatlanabb (~fiatalabb) munkaerőt alkalmaznia olcsóbban. Azért esélyt is kellene adni. Sajnos jópár olyan embert is ismerek, akik nagyon tehetségesek, de sem szakmai hátterük, sem a képességük, hogy ''eladják maguk'' nincs meg.

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#9) jerry311


jerry311
nagyúr

Hol a rengeteg képzett munkaerő?
Dolgozik és az adójából fizetik a munkanélküli segélyeket (is).

[Szerkesztve]

(#10) Intelligencs válasza Kalandor (#1) üzenetére

Még mindig kerestek tartalomfejlesztőt? Én írtam már két évig IT-s újságba, ami nem a gimilap volt... :D Sőt, reklámszövegíróként is dolgozom. És épp állást keresek... ;)

The Amiga, Born a Champion

(#11) Wolverine


Wolverine
félisten

Valahogy sejtettem, hogy nehéz megfelelő munkaerőt találni...
sajna én a szék másik oldalán vagyok, brutálisan szar pozícióban, amit magamnak köszönhetek... perpill. én sem alkalmaznám magamat.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#12) joghurt


joghurt
addikt

Maximálisan egyetértek az írással. Keresünk gyakorlott C++ fejlesztőt SQL ismeretekkel. Erre jelentkezik egy frissen végzett, aki az SQL-ről csak az adatbázisok elmélete tantárgy kapcsán hallott, a C++-t meg nálunk képzeli el megtanulni, jelenleg C-ül sem tud.

De még egyszerű supportost is nehéz találni. Nem űrhajók felügyeletére, hanem mezei Windows-os gépekhez. Könnyítés, hogy az ügyfelekkel többnyire írásban kell csak értekezni (MSN, e-mail). Ilyen állásra minek jelentkezik az, aki eddig csak Linuxot látott?

A tej élet, erő, egészség.

(#13) biker


biker
nagyúr

nem, nem keresünk 25 éves 3 diplomás atomfizikust 10 év gyakorlattal, csak amit kiírtunk, azt.
- tudjon idegen nyelvet, és le is írtuk a kiírásban, napi kapcsolattartás a külföldi beszállítókkal. akkor mire gondolt?
- tudja kezelni a gépet, hiszen odaírtuk, mit kell majd tennie, és ne piruljon el, mikor megkérdezzük, odafordítva a monitort, hogy ha ebből a 2000 sorból ki kell szűrni az ''X''.nek megfelelő adatokat, meg tudja e csinálni, hiszen még el is árultuk a megoldást, szűrő.
- tájékozódjon és szerezzen ismereteket akár magától is

ha feltűnt, iskolai végzettséget még nem is írtam le.

---

kétféle munkahely van, ahol papírt akarnak, és ahol jó munkaerőt.

ahol papírt akarnak, oda sose mentem el, volt, hogy nem is sikerült volna bejutni, de volt, hogy én jöttem ki, mert rájöttem, nem szakértelmet keresnek, hanem papírt.

ahol szakértelmet, ott ugyan elolvasták az önéletrajzot, de nem kértek semmit, az állásnak köze nem volt a végzettségemhez, sőt, magasabb végzettséget kerestek, de megnézték a múltamat, nekemestek egyik takkról másikra angolul, el kellett beszélgetni szakamilag elektronikában angolul, majd közölték, hogy szakmailag oké, nyelvileg oké, a többi meg nem érdekli őket, mondjuk oda csak azért nem mentem, mert picit kisebb pénz lett volna, ellenben tartós távollét, és annyira már nem jött be.

ahol most vagyok, oda is kb technikusi vagy inkább főiskolai végzettség kellene, ami nincs, de épp 10év gyakorlat a szakmában meg megvan, mert valahogy mindíg találtam olyat, akinek nem papír kellett.

szóval nem nézzük le a papír nélküli embert, mert lehet hogy tud, ellenben lenéztük azt az IT kollégát, aki leformázta a számlázó gépet reinstallkor, illetve az egyik gépen jelszóval védett mappát hozott létre a fileoknak, ntfs, elfelejtette, másnapig nem dolgoztunk, amikor a egy knoppix live cd-vel le nem mentettem az adatokat neki.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14) tildy válasza joghurt (#12) üzenetére


tildy
nagyúr

Supportost azért nem könnyű találni, mert ''gány'' meló sok esetben.

Másrészről viszont tapasztalom azt , hogy a kezdőknek meg a legtöbb esetben esélyt sem adnak . Saját példám: a felvételi teszten (voltak szakmai kérdések is , nem egy, + feladatok) átmentem egy cégnél, aztán 3 hónap múlva kiraktak, próbaidőn belül, mert nem vagyok linux guru... Érted....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15) shev7


shev7
veterán

Csak kivancsi lennek, hogy pl az angol nyelvtudas hianya miatt aranyaiban hanyan buknak meg a felvetelin nallatok? Mert szerintem elegge aluertekelik az allaskeresok az idegen nyelvtudast. Mikor interjura mentem, elotte kozoltek, hogy angolul eleg jol kell tudni, bar nem mondtak, hogy ''tesztelni'' fognak, de azert keszultem rendesen, hogy ertelmesen meg birjak szolalni (mar kb 2 eve nem beszeltem angolul eloben).

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#17) TheVeryGuest válasza biker (#13) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Ha a nyelv olyan fontos vegyetek fel egy angolszakos tanárt, aki nem sík hülye a számítógéphez, elég sok van belőle. Ha nem kell kreatívan használni a excel-t, a filterezést/rendezést elég gyorsan meg lehet tanítani szerintem. Mondjuk miután a delikvens átnyálazott kézzel egy párezer soros .xls-t biztos fogékonyabb lesz. :) Sokkal nehezebb motivált munkaerőt találni, aki nem undorral jár be reggelenként, meg nem vált munkahelyet évenként.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#18) g@bo


g@bo
nagyúr

rokon, tőlünk nyugatabbra fejvadász cégnél melózott. 1 ember 1 év alatt 5 féle önéletrajzzal jelentkezett állásokra, csak a képe volt azonos. nem egyedi eset.. :DDD

a munkaadók kényszeritik ki - részben - a kamu adatokat. kell a meló az embereknek.
sokszor adnak meg irreális elvárásokat a munkaadók, de nem dicsekednek a kifizetettlen túlórákkal, a kiadatlan szabadságokkal, a 0 + juttatásokkal.

3 millió minimálbéres országában pontosan mit kellene tenni?

(#19) erdey_a válasza g@bo (#18) üzenetére


erdey_a
őstag

3 millió minimálbéres országában pontosan mit kellene tenni?

Először is bejelenteni belőle vagy 2,5 milliót annyira amennyit tényleg keres. :U

Vérboci

(#20) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Az meg nem meglepő, hogy SW-esek közül, akinek van rutinja, meg folyékonyan beszél angolul vagy németül, és mondjuk dolgozni is tud, meg be is jár időben, az vagy kurva sokat kér, vagy már nincs is az országban. Esetleg valamelyik multi alkalmazotjaként pihenget.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#21) biker válasza shev7 (#15) üzenetére


biker
nagyúr

10-ből 8 nem tud még válaszolni se egy egyszerű kérdésre.
Sajnos itt napi 6-10 telefon jön kintről, nem bonyolult dologra kell gondolni, amihez felsőfokú, esetleg angol tanár végzettség kell, csak egy egyszerű, x-kor indul egy kamion, vagy késik valami, vagy egyéb egyszerű kérdés, de aki meg se tud szólalni...

és igen tisztelendő, hogy felkészülsz egy interjúra, legtöbbször ezt nem látjuk viszont sajnos.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#22) biker válasza TheVeryGuest (#17) üzenetére


biker
nagyúr

sajnos olyan, akit leírsz, eddig nem jelentkezett.
és tényleg, sokan eljönnek, de semmi motiváció, csak az látszik, hogy ''ba...meg, dolgozni kell, mert kell a lé, szóval itt vagyok''

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#23) Digital válasza biker (#13) üzenetére


Digital
addikt

Azt hiszem én vagyok az embered! Mennyit tudnál fizetni?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#24) biker válasza Digital (#23) üzenetére


biker
nagyúr

3dl jaffaszörp/óra :)
úgyse költöznél ide miattam :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#25) joghurt válasza tildy (#14) üzenetére


joghurt
addikt

Egyelőre még csak a felvételiről volt szó. Olyan jön, akinek köze nincs a meghirdetett álláshoz. Ha azt írjuk, hogy kommunikációképes angol nyelvtudás, ne jöjjön olyan, aki töri a magyart, és mellette csak ukránul/oroszul beszél!

A saját példád épp arról szól, hogy adtak neked 3 hónap esélyt. Három hónap alatt simán válhattál volna guruvá, ha elég elhivatott vagy. :P

A tej élet, erő, egészség.

(#26) ollie


ollie
MODERÁTOR

Én az előző munkahelyemet (multi) azért hagytam ott, mert egyre több felelősségem lett, de ezzel párhuzamosan nem nőtt a fizum, sőt... A végén már annyi munkám volt, hogy időnként belegebedtem, bár nem is annyira a melóba (mert az gyorsan ment), hanem a felelősségbe. 4 év alatt kb az ötszörösére nőtt a számomra elvégzendő meló mennyisége. Ehhez még hozzájött az, hogy a közvetlen főnököm link volt, és sokszor az ő munkáját is meg kellett csinálnom. Ha elrontottam valamit, abból nagy baj lett, de ha jól csináltam, azt nem igazán értékelték.
Amikor felmondtam azon röhögtem, hogy közzétették az álláshírdetést a helyemre, mely szerint minimum zseninek kellett lennie az utódomnak, hogy el tudja végezni az addig végzett munkámat, pedig semmit nem tettek hozzá ahhoz, amit addig csináltam. Ja és a fizetés brutto 200k körüli, ami röhejesen alacsony fizetés volt annál a cégnél, arra a munkára.

***

(#28) jerry311 válasza shev7 (#15) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nagyon alábecsülik a nyelvismeretet az álláskeresők...
Pl. egyik rokonom említette, hogy a fiának kellene állás. Középiskola alatt elvégezte a CCNA-t a Cisco Academy keretein belül. Mondom tök, jó, ezzel már jöhet Cisco helpdeskre, ha tud angolul. Válasz: háát, tanítottak neki angolt, de nem tud, mindig csak átcsúszott félévkor és év végén. Mondom jó, akkor tanuljon meg angolul és magyar viszonylatban elég jó állásokat kaphat már egy CCNA-val is. Mai napig nem tud angolul, nem tudom, de szerintem még mindig nincs állandó munkahelye, illetve, hogy nem használja a CCNA-t abban is elég biztos vagyok...

(#29) jerry311 válasza ollie (#26) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ismerős szitu... Én is már otthagytam egy ilyen multit, igaz utólag már bánom. Az 5x munka és felelősség is csak napi 4 óra munkát igányelt a 8-ból... Most ugyanannyit keresek, jobb kilátásokkal, ha esetleg váltani akarnék, viszont 8 órát dolgozom a 8-bül.

(#30) tildy válasza joghurt (#25) üzenetére


tildy
nagyúr

Én megpróbáltam, de 3 hónap alatt nem lejhet olyan szintre eljutni, mint amely rendszert két ember vitt eddig 5 éve. Egyébként az összes általuk állított követelményt (tehát feladatok, problémamegoldás) sikeresen teljesítettem.
Viszont tudom mennyire nehéz bejutni valahova ''kezdőként'', esélyt sem adnak sok esetben, és a követelmények is nagyon magasak. Pl. a biker féle munkára lazán megfelelnék (napi szinte tartottam kapcsolatot prágai, angol nyelvű helpdeskkel pl. , viszotn a saját angoltudomásom kb pre intermediate, ez viszont sok helyre kevés...) , és ismerek még több olyan embert , aki szintén. (Szólok nekik, nézzenek be ide )Viszont amibe bele akartam kezdeni (végre normális infós meló, azaz programozás, vagy rendszerüzemeltetés) oda mind profikat vártak és várnak.

Jut eszembe: volt munkahelyme még mindig keres helpdeskest (a helyemre)...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31) joghurt válasza jerry311 (#29) üzenetére


joghurt
addikt

Hát ez tragikus! Napi 8 órát dolgozni a 8-ból... Nem is értem. :)

A tej élet, erő, egészség.

(#32) jerry311 válasza joghurt (#31) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az. Ha 3 éven át napi 4 órát dolgozol a 8-ból utána megy nyolcat a nyolcból (de inkább kilencet mert nincs idő az 1 órás ebédszünetre), akkor tragikus :DDD

(#33) jerry311 válasza tildy (#30) üzenetére


jerry311
nagyúr

Pedig (saját tapasztalat) nemzetközi angol hívásokkal egész jól fel lehet hozni az angolt, mert ott aztán van mindenki: angol, német, francia, spanyol, amerikai, távol keleti (ez a legviccesebb), ausztrál, arab. :DDD
Kemény nyelvleckéket tudnak adni, van amit hárman hallgattunk és fogalmunk sem volt mit mondott, csak azt, hogy valószínűleg angolul mondta. :DDD

(#34) Goose-T válasza joghurt (#31) üzenetére


Goose-T
veterán

Hát, ne haragudj, de tényleg elég szörnyű dolog ez. :D Az ilyenekkel nem illik viccelni. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#35) dabadab válasza tildy (#30) üzenetére


dabadab
titán

Ize, Tildy, mintha azt az esetet a S-nel egy kicsit tulzottan a lelkedre vetted volna, es egy kicsit tulzottan altalanositasz belole, nem? Csak azert, mert en majd' het evet voltam ott, ott voltam ezer allasinterjun, aminek a vegen harom embert felvettek, lattam, hogy kiket vettek fel, lattam, hogy kik maradtak ott, es azert az, amit leirsz, igy, ebben a formaban nem igaz.

DRM is theft

(#36) joghurt válasza Goose-T (#34) üzenetére


joghurt
addikt

Tudom, a közhivatalnokoknak ez mekkora sokkot jelentene. Eléggé általános jelenség pl. a polgármesteri hivatal ügyfélszolgálati irodájának nyitvatartása. Akárhogyan is adom össze, heti 35 óra jön ki. És ne jöjjön nekem senki azzal, hogy ''jajj, hát a fogadási időn kívül is mennyi munka van'', mert a tyúkok tipikusan (jó esetben) nyitás előtt pár percel érkeznek, és zárás után varázsütésre kiürül az egész épület. A péntek délutánt meg ugyebár szintén nem munkával töltik.

A tej élet, erő, egészség.

(#37) tildy válasza dabadab (#35) üzenetére


tildy
nagyúr

Igazad van, rendesen b.ssza a csőröm, mert elég sokat tanultam , fejlődtem az alatt az idő alatt (de nem hagytak kibontakozni), + utána 6 hónap munkanélküliség rendesen betett pszichésen nekem. Önbizalmam kb a nullával lett egyenlő, és kb mindenhol inkább csak azt az oldalamat preferáltam interjúkon, amihez tényleg értettem, de még akkor is azt modntam, rengeteget kell tanulnom, és hasonlók. Szerinted mit reagáltak erre a munkaadók?Nem profi? Ja , akkor felejtős. (Tudom, hogy nem így kellett volna hozzáállnom, de ez jött, mégegyszer nem kockáztathattam meg, hogy picit is jobbnak mutassam magam (készültem az interjúra ) , mitn ami valójában vagyok )

Tudták, hogy linuxot x ideje nem használtam már, tudták , hogy azért hülye nem vagyok hozzá, bevállaltak. Azért az valamit elárul, hogy utánam kb fél - 1év múlva találtak csak tényleg megfelelő embert.
Mindegy , leplet rá, csak nagyon mély tüske ez bennem :(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#38) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

A munkaadók tragédiája többek között az is lehet, hogy a mostani fiatalokat nehezebb motiválni. Anyuciapuci eltartja, nem hal éhen, ha nincs munkája, nem hajtja a kirúgástól való félelem. Nem tetszik, másnap nem jön be, osztjónapot. Erre meg nem lehet céget alapozni.

Amikor anno embert kerestem, én attól kaptam sírógörcsöt, hogy egyértelmű, pontos specifikációt kapott a fejvadász cég és kosárszám öntötte elém azokat a cv-ket, amik nem feleltek meg a specifikációnak. Remélem, az ilyen fejvadász cég azóta már tönkrement.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) bambano válasza joghurt (#36) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A rendesen megszervezett közhivatalokban minden ablakhoz két munkaasztal és két csaj tartozik. Az egyik interfészel a polgárral, a másik elvégzi a backoffice dolgokat.
Így amikor az utolsó polgár kihúzta a lábát az irodából, készen van minden meló, jogosan húzhatnak haza. A debreceni okmányiroda ilyen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) Vamp


Vamp
senior tag

Azon csodálkozom, miért az folyik az ÖSSZES fórumon (ide értem a közvetlenebb főiskolai előadásokat is), hogy CSAK és KIZÁRÓLAG úgy lehetsz valaki, ha

1. Éjt nap alá téve tanulsz
2. Pontosan megfelelteted magad az elvárásoknak, ergo a saját agyadat nem ötletelésre, hanem problémamegoldásra használod
3. Diploma után lehetőleg azonnal felveteted magad egy hosszú listára, ahol semmivel sem vagy több mint a többi név


Azaz, mindenhol arra készítenek fel, hogy te neked az az egy lehetőséged van, ahogy MÁSNÁL melózz, kvázi ''add el a lelked''. A harmadi tanévbe lépek szeptembertől a fősulin, ennek ellenére olyat, hogy vállalkozásszervezés, esetleg cégalapítási tanácsok v hasonló tárgyak még csak fel sem merültek a tananyagban.


Sajnos rengeteg kiváló ötlettel találkoztam már életem során, azonban kiagyalóikat rendre elnyelte valamelyik középvállalat... Ennyit az önmegvalósításról.

(#41) dr faustus válasza chop (#6) üzenetére


dr faustus
senior tag

Maximalisan egyetertek, valahogy nem fogjak fel, hogy a munkavallalo kinalja fel szolgaltatasait a munkaltatonak, es nem o diktal, hanem a munkaltato.

Ez attól függ, milyen munkakörről van szó. Vannak hiányszakmák, ahol nem a munkáltató diktál.

Egyébként sosem értettem, hogy miért kell a céget előre jól megismerni, amelyikhez interjúra behívnak. Ez inkább egyfajta kivagyiság, mintsem előrelátó szelekció. Amikor állást kerestem, tucatnyi helyre jelentkeztem, és csak nagyjából tudtam, hogy melyik mivel foglalkozik, és gyanítom, hogy sokan vannak így. Értelmes embernek tartom magam, ha elmondják nekem, mit csinál a cég, általában elsőre felfogom. :) A titkárnői állásra ez különösen igaz, hisz ez egyfajta általános poszt, a cég tevékenységi köréből nem sok mindent lehet tudni előre, hogy a maga a munka mi is lesz.

[Szerkesztve]

Warning: Explicit Content

(#42) bambano válasza Vamp (#40) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Azért, mert szerintem két módon lehetsz ma sikeres:
1. rommá tanultad az agyad és alkalmazottként képes vagy beállni a sorba és menetelni előre meg felfelé a ranglétrán
2. olyan képességekkel születtél, amelyek alkalmassá tesznek arra, hogy saját vállalatot alakíts, azt sikeresen vezesd és gazdaggá tedd magad. Ez utóbbihoz olyan képességek kellenek (üzleti érzék, emberismeret, megfelelő kockázatok vállalásának hajlandósága), amelyeket, szerintem (ismétlem: SZERINTEM) nem nagyon lehet tanulni. Valamennyit lehet fejleszteni ezeken a képességeken, de alapvetően szerintem ezekre születni kell. Adjátok nekem Csányi emberismeretét, 5 év múlva én leszek az OTP vezére.

Ahhoz tehetség kell, hogy bejuss egy vállalathoz és eladd a céged teljesítményét, termékét. Ez sokakból hiányzik.

Az alkalmazotti státusz nagy hátránya, hogy minél nagyobb cégnél vagy, annál kevésbé érdekli őket, hogy milyen ötleteid vannak, annál inkább arra hajtanak, hogy minél pontosabban teljesítsd a leírt szabályokat. Egy nagy multi, aki idejön, az hoz két teherautónyi doksit, hogy nála külföldön 30 év alatt ilyen szintre csiszolták ki a céges működés részleteit, fordítsd le magyarra és hajtsd végre az utolsó vesszőig. Mindennek oka van, minden mindennel összefügg, de sose fogsz rájönni, hogy a teljes egész miért úgy áll össze. A leírtaktól való eltérés a legnagyobb bűn, amit el tudsz egy multinál követni. Nem kell nekik a primadonna, a kórust akarják.

A tananyag pedig több szakon is rossz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) ollie válasza Vamp (#40) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az emberek 99%-ában jobb, ha alkalmazottá válnak, mint vállakozóvá. Sikeres vállalkozást fentartani manapság nagyon nehéz.

***

(#44) ollie válasza bambano (#38) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, ja. Feleségem középiskolai tanár, és hihetetlen hallgatnom, hogy 100-ból talán egy tini van, aki ténylegesen tanul is valamit, és nem sz@rja le az egész iskolát. A legtöbb közülük e mellett hihetetlenül szemtelen, valamint csal és hazudik szemrebbenés nélkül. Ennyit a ''majd a gyerek úgyis megtanulja mi a helyes'' filozófiáról.
Manapság nem divat nevelni a gyerekeket. :(

***

(#45) bambano válasza ollie (#44) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ha a tanár hagyja, akkor csaljon...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#46) joghurt válasza bambano (#42) üzenetére


joghurt
addikt

Csányihoz azért az is hozzátartozik, hogy jó időszakban ült a zsírosfazék közelében. Egy mai ifjú titán (legyen bármilyen tehetség is) mikor részesülhet a privatizáció áldásaiból, szinte nulla befektetésért? Nyilván az OTP növeléséhez is kellett tehetség, de nagyon sok emberről az induló tőke hiányában ki sem derül, hogy nincs-e véletlenül nagyobb tehetsége ezeknél.

A tej élet, erő, egészség.

(#47) bambano válasza joghurt (#46) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Például ha tavaly lett volna annyi eszem, hogy 17000-en mol részvényt veszek, azután pár hétre rá 24 ezren eladom. Vagy ha időben rájöttem volna, hogy az otp részvény sokkal többet ugrál, akkor ott lehetett volna nagyot kaszálni.

Egy jó szoftverhez vagy egy jó szolgáltatáshoz nem minden esetben kell nagy indulótőke. Más esetben lehet, hogy kell. A legtöbb ember meg se próbálja. Pedig mindig vannak jó időszakok. Mindig van valami, aminek most jó időszaka van. Most lehet, hogy Romániába kellene menni, ott lehetne nagyot kaszálni, nem tudom.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) bambano válasza joghurt (#46) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

És persze a teljeséghez az is hozzátartozik, hogy sokan ültek jó időszakban a zsírosfazék mellett, csak nem ismerték fel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) tildy válasza bambano (#47) üzenetére


tildy
nagyúr

Az ilyesmihez vagy nagyon jó érzék kell, vagy csak utólag okos az ember.
[OFF]Másrészt sosem tudhatja az ember, mi fog befutni , mi a jó ötlet...[Lehet ami egyiknek hülyeség, az a másik szerint oltári jó ötlet/OFF]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50) Brumi


Brumi
senior tag

Sziasztok!

Ez egy érdekes téme, mivel én is az álláskeresés közepén vagyok, igaz ma kaptam választ, hogy felvettek valahova.
Én is hallotttam sok történetet arról, hogy mennyire ostobák a mai pályázók, de azért szerintem a cégeket sem kell félteni olyan nagyon. Én jelenleg a harmadik cégnél húzom 4 év alatt és most váltok a negyedikre, mert hiába tettem le baromi sokat az asztalra, az állásinterjúkon ígérteknek a 10-edét sem tartotta be a cég. Amíg az volt az érdeke, hogy átmenjek, addig beígért fűt-fát, aztán semmi nem lett belőle.
Amíg friss vagy a cégnél, azzal etetnek, hogy teljesíteni kell és akkor lesz nagy jutalom. Aztán nagyon sokat teljesítesz, a jutalom elmarad, viszont megkapod, hogy sok évig kell így teljesíteni, hogy bármit is kapjál. A jelenlegi cégemnél is ebből lett elegem.
Kontrollerként egyedül vittem a cég teljes riportálását SAP-ban az összes fontos modult beleértve, majd kaptam még egy céget, de ugyanazt a pénzt kapom. A külföldi anyacég embereivel is én tartom a napi kapcsolatot, soha nem is volt probléma, és ezt sem díjazták. Nyílván nem minimálbérért dolgoztam, megélek egy viszonylag jó szinten, és elmondhatom, hogy nagyjából mindenem megvan és egy bizonyos szintig bármit megvehetek ami kell.
Érdekes, hogy a tapasztalatommal 1 hónap alatt találtam jobban fizető állást, miközben sokan panaszkodnak hogy nincs semmi a piacon.
Szerintem a következő dolgok kellenek ahhoz, hogy valaki szép karriert fusson be:
- nagyon sok tanulás az iskolán kívül azon a területen ami érdekel,
- hajlandóság az áldozatokra a kezdeti időkben (alacsony fizetés, sok munka) a tapasztalat megszerzése érdekében
- nagy mázli, hogy nulla tapasztalattal kapj állást
- hajlandóság arra, hogy viszonylag sűrűn válts munkahelyet, ha nem vagy elégedett a meglévővel. Ez azért fontos, mert ha egy helyen beskatulyáznak, nincs túl sok lehetőség a minőségi ugrásra a fizetésben
- türelem és kitartás
- jó taktika ha állásinterjún vagy, és legyél képes nemet mondani.
A cégeket sem kell sajnálni olyan nagyon, mert sokszor pofátlanul olcsón akarnak magasan kvalifikált munkaerőhöz jutni. Volt hogy már a telefonban lemondtam egy ajánlatot, mert nevetséges volt a kínált összeg. Ügyesen kell lavírozni, sokat kell tapasztalni és kész.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.