Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) yash


yash
senior tag

a valyon pontos J

(#2) yash


yash
senior tag

Tok aranyos név ez hogy Csimasz, miböl jött?

(#3) EQMontoya


EQMontoya
veterán

myvipről igy nem fogsz tudni képet linkelni.

az irás amúgy nagyon jó :R

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#4) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Koszonom!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5) Csimasz22 válasza yash (#1) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Bocs.. :B :B :B

(#6) Csimasz22 válasza yash (#2) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Köszi! A barátom nevezett el így.. A teljes ''becsületes'' nevem: Pimasz Csimasz. Beszédes.. :U

(#7) Csimasz22 válasza EQMontoya (#3) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Nagyon örülök, hogy tetszett! Megpróbálom a képeket másképp feltenni.

(#8) TompapaTM


TompapaTM
csendes tag

Na, Csimaszkám, ez jó lett! Nehéz ráismerni ugyan a fiadra ebből az írásból, mert nem angyal ő, hanem egy bakterházas Bendegúz összevonva egy japán kamikaze pilótával, némi Mr. Bean beütéssel...
Aki nem tudná, a Norbi nővére az Ebihal, akin már annyit köszörültük a nyelvünket (Poirot-képző tanfolyam családunkban). Na, eljött a Norbi ideje is!

(#9) Csimasz22 válasza TompapaTM (#8) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Köszi Tompapa! Hát Drágám, többet kínlódtam a képek feltöltésével, mint a történet leírásával...Kár, hogy izzadós smiley nincs; Hálás köszönet Racecam-ak aki kitartóan navigált és a számba rágta, hogy mit kell tennem. Neki sok puszi!!!

(#10) Csimasz22 válasza Csimasz22 (#9) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Tompapának még talán annyit: ez az írás tények elbeszélése, - nem egy elfogult anyai ömlengés - akart lenni... Ha némi szeretet is kisugárzik belőle, nézd el nekem kérlek!

(#11) Omega81


Omega81
senior tag

Hm, jó írás, grat. :)

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#12) #17137664


#17137664
törölt tag

Tényleg jó írás,egy suliba járok a sráccal :P

(#13) Csimasz22 válasza #17137664 (#12) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Nem mondod???!!!! :)) :Y

(#14) tildy


tildy
nagyúr

Tényleg szuper írás:D
A motoros témához annyit tennék hozz: felesleges tiltani. Ha szeretné, úgyis csinálni fogja. Párom is motorozik, és amíg nem vitt el egyszer magával, rettenetes aggódásokat le tudtam vágni . Na mióta vitt (azóta már többször is) , rájöttem , hogy tudja mit csinál, már nem szoktam félteni .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15) Sipi16


Sipi16
senior tag

Jó kis írás. Nekem sem lehetett motorom. Anyum tiltotta. Apum meg vett a telekre nekem egy robogót. Egyszer csattantam is. Pont egy idősebb ismerőssel. Nem tartott követésit és kanyarodás közben belém jött. Itt már megálljt éreztem e motorok terén. Aztán tavaly egy barátom vett egy 150ccm-es cagiva mito-t. Mondta, hogy nyuugodtan próbáljam ki. Ki is próbáltam huzattam rendesen, de amikor visszaadtam csak ennyit mondtam: ''Ha öngyilkost szeretnék lenni majd elkérem.'' Azóta már eladta a motort mert kapott egy kocsit és bűnöző lett... Vagyis a motor veszélyes szórakozás...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#16) student válasza tildy (#14) üzenetére


student
őstag

attól még vesedonor marad amíg motoron ül

[Szerkesztve]

(#17) tildy válasza student (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

Kösz a jókívánságot nekem és a kedvesemnek (mivel azóta én is beleszerettem a mtorozásba, valószínűleg én is fogok . Addig csak utasként)
egyébként nem mintha az utcán, gyalogosként a zebránál ne lehetne bárki ugyanúgy vesedonor.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Egy motort nem lehet bepáncéloztatva készíttetni meg golyóálló üveget rárakatni, ócska... ;]

(#19) Sipi16 válasza tildy (#17) üzenetére


Sipi16
senior tag

Kevesebb gyalogos hal meg mint motros... Nem??? Lehet, hogy tévedek de szerintem idén a motorosok hullanak mint a legyek. Minden gazdagabb ember lerakja a korlátlant és repkednek az utakon. Másokat is veszélybe sodorva...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#20) tildy válasza Sipi16 (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

Azért nézd meg a statisztikát is, hogy hány esetben volt amotoros a vétkes. Amiről én tudok (kb tavalyi adat) az esetek döntő többségében nem ők voltak a hibásak. Előkereshetem, de valami 60-70%-ban jött az ki , hogy az autós volt figyelmetlen . Bár ez a vesedonorság témán vajmi keveset segít.
Meg is van:

[link] Van valahol tán magyar adat is. [link]

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) Sipi16 válasza tildy (#20) üzenetére


Sipi16
senior tag

Ha az autós is a hibás te láttál már 600-as GSX-R-t 50-nel menni??? Mert a hangból ítélve 70-80 ha nem több. Vagyis esélyük nincs megállni ha előttünk valaki beastuzik. Ezért félek a motoron meg már a kocsiba is ha nem én vezetek.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#22) tildy válasza Sipi16 (#21) üzenetére


tildy
nagyúr

A téma nem ebbe a topikba való, ha gondolod megvitathatjuk a megfelelő helyen , a motoros topicban. (Mellesleg nem csak 600as gixerekből áll a hazai motorállomány, hanem jópár robogós , satöbbi motorkerékpár is beletartozik , nem kihagyva a normálisn közlekedő túramocisokat is pl. )

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23) peti85 válasza tildy (#20) üzenetére


peti85
senior tag

Sajnos ez a tényen nem változtat. Attól hogy nem Ő a hibás, attól még balesetet szenved. Ezért veszélyesebb a motor. Persze a szobában ülve is érhet baleset, csak kisebb az esélye.

Szerk.: Ja bocs most látom, hogy Te is odaírtad: ''Bár ez a vesedonorság témán vajmi keveset segít.''

[Szerkesztve]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#24) jerry311 válasza Sipi16 (#21) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem értem a problémád, tök jól meg lehet állni 70-80-ról még biciklivel is...
Volt már, hogy kellett... :DDD

(#25) #17137664 válasza Csimasz22 (#13) üzenetére


#17137664
törölt tag

Dede.egy 14-ik kerületi suliba jár. :P

(#26) TompapaTM válasza tildy (#22) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Azt hiszem, eljött az idő, hogy a Bíborköpenyes Bajnok is közbelépjen, mivel az ő küldetése a közúti forgalomban rendet tenni.
Hogy nem a motorosok a hibásak a balesetek nagy százalékában? Hm... ezt csak valami szofista hülye statisztikus hozhatta ki. A megfelelő statisztikai próbák és mintavételek használatával bármiből bármit ki lehet hozni. Ezért lett jó a szakdolgozatom is :DD
A motorkerékpár már a kialkítása miatt is alkalmasabb a baleset okozására, főleg ha még hozzávesszük azt, hogy a motorosok a ''szabadság szerelmesei'', meg ilyesmi fazonok (kivételeknek respect). A Kreszkönyv szerint - amivel legszívesebben a robogósokat vágnám gigán a körúton - egy sávban egy kétnyomon vagy két egynyomon haladó jármű (Csimasz beleszólt: két keréknyomon és egy keréknyomon) haladhat, utóbbi értelemszerűen egymás mellett. Ennek ellenére ők haladnak mellettem is, bevágva elém, a kerékpársávon is, a járdán is, zöldnél keresztbe a zebrán is, esetleg az árokparton is, a leállósávokban meg kifejezetten élvezik a száguldást... Na, ezek után magyarázza meg a rendőr bácsinak, hogy ő nem hibás, hiszen neki vérzik az orra meg a térde, mert kivasaltam! Igen. Kivasaltam. A múltkor a körúton majdnem rámkenődött a hülye robogós, mert a terelővonalon haladva úgy gondolta, a Kamaz mellé már nem megy be, ezért besorol mögém, pont akkor, amikor fékeztem. A hátsó kereke is megemelkedett akkorát fékezett... Utána persze felmutatta a középső ujját, mikor a terelővonalon kielőzött, és pirosban kikanyarodott jobbra a Rákóczi útra. Ennyit a szegény motorosokról, akik úgy hullanak nyáron, mit a legyek. Megdolgoznak érte. Ezúton ígérem Tildynek és sorstársainak, amennyiben a tükröm közelébe kerülnek 5 cm-en belül a sávomban, átmegyek rajtuk, majd vissza is tolatok, utána pedig megvárom a zsarukat, és győzzön az igazság! ;]
U.i.: Látok normálisan közlekedő motorosokat is chopper és túramoci kategóriában. Őket szeretem, néha még irígy is vagyok rájuk.

[Szerkesztve]

(#27) TompapaTM válasza tildy (#20) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Ja igen, megnéztem a linkeket. A Sportmotor által közzétett adatok nagyon impresszívek, az ő újságukban ezek mutatnak jól, mivel motorosok veszik.
A linkelt oldalon lévő képen a motoros két sáv között halad az autók között, mert ő ott még ''tök jól elfér''. Jellemző. Én meg szedegessem össze a türöm - ha kikerülnék egy kátyút, illetve segítsem ki a mellettem haladó autó alól, ha beesik - mikor ráhúzom a kormányt, ha a holtteremben van.

(#28) Csimasz22 válasza TompapaTM (#26) üzenetére


Csimasz22
csendes tag


Tényleg veszélyesen közlekednek.
Nap mint nap hallani közeli ismerőseink körében is a MOTOROS HIBÁJÁBÓL történt eseteket; mert agresszívek, őrülten nyomják. Meg vannak sértődve, ha nem engedsz nekik szabad utat! Tisztelet a kivételeknek...

(#29) Csimasz22 válasza tildy (#14) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Ha nem láttam volna hatszor kiterítve a gyerekemet és nem éltem volna át azt az ''élményt'', hogy háromszor remegek az életéért, akkor biztosan nem lennék paranoiás...
A motorokkal nincs bajom, csodaszépek; én is szeretnék egy robogót.... :))

(#30) Csimasz22 válasza #17137664 (#25) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Üdv! Tényleg oda jár! Örülne, ha tudná, hogy írtam róla, kitettem a fényképét, és egy ISKOLATÁRSA felismerte ....;] :P ;] :DD :D ...

(#31) #17137664 válasza Csimasz22 (#30) üzenetére


#17137664
törölt tag

:DDD :DDD

(#32) Csimasz22 válasza TompapaTM (#26) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Így pontos:
''Fontos a követési távolság helyes megválasztása. [27§(1)(2)] Ügyeljünk arra, hogy a teherautósok nem kötelesek mögöttünk követési távolságot tartani! [27§(2/c)] Ilyen anomália még, hogy azonos sávon belül nem haladhatunk el egy autós mellett, fordítva viszont lehetséges, vagyis az autósok szabályosan előzhetnek minket sávon belül! [36§(6/b)]''
A vonatkozó rendelkezés egy MOTOROS MAGAZINból valók. Itt találtam meg a Guglival legelelsőként :C í
[link]

(#33) TompapaTM válasza Csimasz22 (#32) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

A fenébe. Már megint bejelntkezett a Csimi, amíg vécén voltam. :P Az előző írás az enyim.

(#34) tildy válasza TompapaTM (#26) üzenetére


tildy
nagyúr

Nos mint írtam nem ide való, ám legyen.
Barátnőmet kétszer csapták el úgy, hogy ők szabályosan haladtak. Egyszer hátulról rongyolt beléjük nyolcvannal egy autós, aki elaludt. Egy másik alkalommal pedig védett útobn vezetve, mellékútról kanyarodott ki elé egy csaj (meg a villamos elé is), úgy, hogy már csak kicsúsztatni tudta maga alól szegény barátnőma motort. Illetve párom munkatársát szintén egy figyelmetlen, balra kanyarodó autós csapta el ( mindketten főútvonalon mentek ). Szóval tudok ellenpéldát is hozni, és környezetemben ez utóbbiak vannak többségben,
De ott volt MEdgyessi nevelt lányának a lábszártörése is (robogózik).
És mint autós magam is észrevettem, hogy mióta a párom motorozik, sokkal jobban figyelek rájuk .Egyszerűen jobban észreveszem őket. Hidd el , az emebrek jó része azt fogja mondani, jajj nem láttam , hogy jött. Rengeteg baleset van ebből, és ezért is nem szeretem, mikor csak úgy emlegetik a témát, hogy motoros baleset. MErt ebből tsokan tévesen azt a következtetést vonják el , hogy hülye motoros, megérdemli, legyen csak vesedonor. Mindamellett mondom én ezt , hogy az örültködő, tolakodó , stb. motorosokat én sem csipázom.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) TompapaTM válasza tildy (#34) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Én elütöm azt, aki a tükrömre vadászik, illetve kocogtatja a kocsim oldalát. Már behorpadt egy helyen egy koppanó kormánytól - biciklis volt, gondolta a kocsim mellett ő is bekanyarodik, és nem sikerült neki... :((( Elvittük kórházba, nem reklamált, a hibáját elismerte.
Javaslom, menj ki a bármeylik körútra. Csak dudálj rá arra a mocisra, aki szlalomozik a kocsik között és egyáltalán szabálytalankodik; el fog fáradni a kezed. Kertvárosban lakom, minden esete minimum 2-3 hülyegyerek elzúg az ablakunk előtt hatvannal, sisak nélkül. A nulláson is személyesen láttam egy motorosbalesetet, ahol egy sportmotoros aprította fel magát: minimum 10 új izületet szerzett a szalagkorlátnak csapódva. Úgy hallottam bele is halt. Amikor mi odamentünk, hogy él-e még, éppen csak mozgott. Előzmény: 140-nel MO-on cikk-cakkban kerülgette az autókat, köztük engem is. Villogott, integetett, hogy takarodjak előle a belső sávból (100-zal mentem :B ), de mivel nem tudtam félrehúzódni egyből, berobbant az agya. Addig ügyeskedett, hogy valahogy csak megoldotta jobbról. Kocsim hátulját és orrát majd elkaszálta, közben jött a szokásos, motoros középső ujj felemelése. Ezután ugyanígy tovább a többi kocsi között. Mondtam is a Csimasznak: ''Az ilyenek döglenek meg az első kanyarban!'' Kanyar nem jött, csak sávlezárás. Ahogy vissza akart tekerni a belső sávba, elkapta az előtte lévő autó sarkát, zakózott egyet, a motorja beleállt egy másik autó oldalába, ő meg mint batman, neki a szalagkorlátnak. A forgalom állt, mindenki szörnyűlködött, hogy mekkora hülye volt a kölyök, mert úgy ment mint állat... Meghalt, úgy tudom. Ezek személyesen átélt élmények. Nekem nem kell elővenni az unokatesóm húgának barátnőjének fiújának nagybatyjának haverját példának. :P
A motorosok többsége keresi a bajt. Amikor megkapják, nem védi őket semmi, csak egy kis protektoros börruci (jó esetben), meg egy bili a fejükön... Mit lehet tenni az olyanokkal, akiknek kell a fájdalom?! :O

(#36) tildy válasza TompapaTM (#35) üzenetére


tildy
nagyúr

Dugóban normálisan szlalomozó (tehát nem tükörletörős) mocisokkal nicns bajom, bár tudom a kresz szerint nem szabad. (A linkemen viszotn ott a példa-> normálisabb helyeken hagynak a több sávos úton két sáv közt megfelelő helyet, hogy a motorosok el tudjanak menni. )
dudálni pedig a kresz szerint csak veszély esetén lehet illetve lakott területen kívűl előzés céljából (ez utobbi mondjuk fura. ) Ezért én nem fogok rájuk dudálni. Hidd el , az autósok semmivel sem jobbak, (én is szoktma néha figyelmetlen lenni)

A motorosok többsége keresi a bajt. Amikor megkapják, nem védi őket semmi, csak egy kis protektoros börruci (jó esetben), meg egy bili a fejükön... Mit lehet tenni az olyanokkal, akiknek kell a fájdalom?!
Nem értek egyet veled. Mindenkit várnak otthon, senki nem úgy indul neki, hogy na ma meghalok. És pont a kevés védelem miatt lenne illendő figyelni rájuk az autósoknak.

Vagy gyerekedet (jól emlékszem csimazs párja vagy?) is jól leoltottad? hogy miért ment bicajjal a kocsi elé, vagy miért ment robogóval/motorral, mikor balesetet szenvedett? Fel kéne fogni az embereknek, hogy a közlekedés veszélyes üzem , és úgy viselkedni . Akárkiről is legyen szó, autósról, motorosról, gyalogosról.

A példával pedig te jöttél először. Nem kell elhinned, de nem nagyon örülök, hogy bár nem ezt mondtad, de kb. azt sugallod mintha hazudnék . Ez nagyon nem esik jól. Neked csak ilyen olyan amolyan messziről jött történet, de én láttam a legjobb barátnőm bokáját illetve sérüléseit az említett eset után, és hát nem votl valami szép látvány. Szerencsére nem lett komolyabb baja (Bár én már kis horzsolástól is ájouldozom), de a motorjának az eleje szétment :(

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#37) Csimasz22 válasza TompapaTM (#35) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Azt nem írtam a bele a történetembe, hogy a gyereket egy gyökér AUTÓS ütötte el, mikor robogózott. Nem állt meg a stop táblánál.
Tehát legyünk azért fair játékosok: megvannak itt is, ott is a figyelmetlen, agresszív , a közlekedési szabályokra magasan tojó figurák. Nem kell általánosítani!
A baj az, hogy sajnos a vétlenek, akik figyeltek, azok is könnyen áldozatokká válhatnak a hülyék miatt.
Elmegy otthonról a szeretett ember, (aki úgy élvezi a motorozást, hogy mások és saját testi épségére is vigyáz) - legyen az barát, férj, barátnő vagy egy tini gyerek, - és többé nem megy haza, mert volt az úton egy idióta....
Na ettől félek én, amikor a fiam felül a motorjára!

(#38) tildy válasza Csimasz22 (#37) üzenetére


tildy
nagyúr

Köszönöm Csimasz, én is valami ilyesmit akartam mondani. :R (Bár a kvázilehazugozás tompapa részéről elég rosszul esik. Nem érdekem , hogy hazdujak, miért tenném? Saját szememel láttam a végeredményeket , szerencsére nem saját magunkon, koppkoppkopp... )

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39) eastsider válasza tildy (#34) üzenetére


eastsider
nagyúr

Tesóm ment 60-70-el robogóval, és hirtelen megállt előtte 1 autó, nem vette észre
térd törés, ˙comb törés (állítóklag naon durván állt a lába, majdnme nyílt törés súllyal húzták le a lábát) lapocka törés, szerencse, h más nem, komolyabb dolog nem történt vele... felépülés: fél év (ugye munka utána WTF)

(#40) TompapaTM válasza tildy (#36) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Jól van, Tildy, pontosítok. Kicsit már túlzásokba estem. Nem hiszem, hogy hazudtál, bár tényleg úgy írtam... :B
Autós is van hülye elég, de arányaiban a motorosok messze vezetnek. Sokat ülök autóban, mint Bíborköpenyes Bajnoktól el is várható. Nem sofőr vagyok ugyan, de azért naponta átlagban 150km biztosan megvan, a nagyja itt, a Nagyfaluban. Nagy autó, nagy forgalom, ahogyan kell. Csimasz a párom, de a kis motorozóbajnok Norbi nem az én ágyékom gyümölcse, hanem az exférjé. Azért elmondtam neki is a magamét, hiába nem ő volt hibás. Lehetett volna, az alapján, amit motorral művelni szokott. Kisebb csoda, hogy a balesetkor éppen volt rajta bukó! Na, mindegy.
Még nem öltem motorost, bár sokszor lenne kedvem. Igaz, némely autóst is szívesen meghempergetném a kocsija orrán, hadd okuljon... Sajna, jóben kell lennem a rendőrséggel, mint Batman kollégámnak is, különben megnehezítenék a munkámat ;)

(#41) TompapaTM válasza eastsider (#39) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Követési távolság. A hirtelen fékezés nem szabálytalan, ha balesetmegelőzés, vagy vagyoni kár elkerülése az oka. Van egy olyan szabály, hogy motoros nem előzheti az autót sávon belül (nehéz észrevenni, jól gyorsul, ezért ráhúzhatják a kormányt), fordítva viszont igen.Tesód lehet, hogy szlalomozott (autókat előzött), és pont az autó mögé csusszant vissza a sávba, mikor az fékezett. Szerintem ilyenkor szokott lenni a baj, mert több dologra kell figyelnie... Írtam már az előzőekben, hogy a Blahánál a héten velem is történt hasonló, és a kölök majdnem csattant!
Tanulópénznek mindenesetre durva. Sajnálom a tesódat!
Ellenpélda:
Orvostanhallgató haverom esőben tekert hazafelé a baross utcában az úttest szélén, a parkoló autók mellett - szabályosan. Műkörmös pont az orra előtt csapta ki a kocsiajtót, haverom meg neki. Bringa összetört, haverom átment az üvegen és a kocsiajtóban fitygett. csaj előrántott egy köteg bankót a kesztyűtartóig, majd elvitte Ricsit a kórházig, de bemenni már nem akart vele. Ő meg nem jelentette fel - a marha! Kapott egy csomó öltést fejébe, kezébe, úgy nézett ki, mint egy kalocsai terítő...
Na, ez meg az autós hülyesége. Minek van a tükör az ajtón?

(#42) EQMontoya válasza TompapaTM (#35) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én elütöm azt, aki a tükrömre vadászik, illetve kocogtatja a kocsim oldalát. Már behorpadt egy helyen egy koppanó kormánytól - biciklis volt, gondolta a kocsim mellett ő is bekanyarodik, és nem sikerült neki... Elvittük kórházba, nem reklamált, a hibáját elismerte. Komolyan mondom bazmeg, az ilyenknek csak gratulálni tudok. egy kérdés: ettől mégis kinek lett jobb? vagy esetleg erre vered, h yeah, ma is megszivattam valakit! Attól, hogy Ő idióta, amig Neked nem okoz kárt, Te miért okozol Neki? Amúgy szerintem pont az autósok azok (itt jegyezném meg, h nekem is van jogsim), akiknek nagyon mélyen kellene hallgatni a biciklis témában. tudod, normális autós legalább van annyira kulturált, hogy félvásig kihúzza a kocsit, amikor előzi a bringást, nem ráhúzza 10cm-re, stb. mert Ő is ember, és nem védi 1.5 tonna acél. kiváncsi vagyok, mit szólnál, ha jönne mögötted egy 20 tonnás kamion, szerinte szabálytalan voltál, és csak egy kicsit lekoccol, összetörvén a fél autód, meg Téged is. egész biztosan fél évig kurvaanyáznál. könnyü annak, aki 1.5 tonna acélból oszt másokat.

Same rules apply!

(#43) TompapaTM válasza EQMontoya (#42) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Kb. 2 tonna, kicsirigó. Ha éppen bekanyarodom egy mellékutcába balra, ahonnan ugyanekkor óhajt egy másik kocsi kihajtani nagy íven jobbra, és ugyanekkor ugrik be mellém a kocsi bal oldalára - ahova nem figyelek, mert a kikanyarodót nézem - a bringás, hogy majd én fedezem őt.. nos, akkor be kell vinni kórházba! :DDD
[link]
Megtörtént. bevittem. A hibáját elismerte, rendőrt ő nem akart hívni. A lába megdagadt, mert beékelődött a padka és pedál közé, de nem tört el neki. Később láttam, hogy jól nekiverte e kormány markolatát a kocsi oldalának, ezért kicsit meghorpadt a tolóajtóm. Később ezt mondtam is neki, ugyanis az eset után haverok lettünk. Volt, hogy hazafelé a Soroksári úton a pirosnál kiszúrtam, a bicajt bevágtuk a csomagtérbe és én vittem haza.
A lényeg, ha már így indulatoskodsz:
Nem akarom összetörni magam senki két szép szeméért. ha ő szlalomozik, nem rá fogok figyelni a csúcsforgalomban és tolom meg emiatt az előttem lévő autót. Nem, leszarom. Essen-keljen! Ha bevág mellém, nem fogok nekimenni a szembejövőnek, hogy ő ne koppanjon: koppanjon! Ha nem védi az acéldoboz, akkor úgy kalkuláljon egy-egy ilyen manővernél.
Egy kamionos elé én sem fogok bevágni a piros lámpa előtt féktávolságon belül, mert ott én vagyok a puhatestű. Vigyázok inkább magamra. Így is volt már velük elég bajom, mikor nem vettek észre a holtterükben és ki akartak vasalni...
Ha egy mocis, bringás az én hibámból kerülne bajba, vállalni fogom a felelősséget és büntetést a tettemért. Ha meg hülye, mit tudok tenni?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#44) EQMontoya válasza TompapaTM (#43) üzenetére


EQMontoya
veterán

igy rendbe van, csak az előzőből nem ez jött le. :R peace

Same rules apply!

(#45) TompapaTM válasza EQMontoya (#44) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Béke veled is, kolléga úr! Aki hagyja, arra vigyázni fogok. Rád is :P

(#46) lesaux válasza TompapaTM (#43) üzenetére


lesaux
veterán

Itt pusztuljak el, ha értem, amit lerajzoltál. Angliában történt a baleset? Mert mindenki baloldalt közlekedik és bal oldalra akar bekanyarodni.
Mellesleg neked az ábra alapján igyekezned kellett, mert egy rakéta volt a hátad mögött. :DDD

(#47) TompapaTM


TompapaTM
csendes tag

:DD Hát ezért küzdöttem annyit? Tényleg bal oldalra kanyarodik mindenki... :W Akkor a másik oldalamon kellett a bringásnak koppanni... Ja, a tolóajtó is ott van. Megkérdezem Csimasztól, ő biztosan jobban emlékszik rá... A kocsi golyó és rakétaálló! :DDD

[Szerkesztve]

(#48) Andie


Andie
őstag

Tyü, hát nemsemmi milyen kálváriát járt be kedves porontyod, mire felnőtt (?) ...
Valamiért engem nem értek ilyen dolgok, talán azért, mert picit túlságosan is féltettek dolgoktól. Nem voltam az a tipikus vitrin-gyerek, de azért pl egyedül soha nem hagytak a szenilis nagymamával, meg el-el magyaráztak dolgokat, mielőtt még kivágtam volna magam alatt fát. Egy értelmes 4-5 éves gyerek már megérti ezeket a dolgokat, és ki lehet alakitani benne egy egészséges félelem-érzetet.
A betegségekhez meg Apámnak mindig is paranoiás volt a hozzáállása, a kruppshoz hasonló köhögési roham lett úrrá rajtam is valamikor 2 éves korom elött, de mikor látta, hogy a doki közönséges megfázásnak titulálta, már ment is tovább Szeged legnevesebb fülorrgégészéhez. Meg is lett az eredménye, még azelött elkapták a bajt, mielőtt kórházzá fajult volna. Sokaknak ez úgy jött le, még 10 év múlva is, hogy jajj, a kis Andriskát még a széltől is félti az apja, ha elköhhinti magát, sapkát húz a fejébe, és rohan a dokihoz, vagy szedeti a gyóccert. Persze, lehet, hogy túlzás, de legalább nem voltam X alkalommal élet és halál között.
A motor ügyében pedig: engem soha nem tiltottak. Sőt. Engem soha, semmitől nem tiltottak. Nekem magyaráztak. Ha kellett, 5x. Mikor 15 évesen énis rávettem magam, hogy a haverokhoz csapódva énis mocizzak, nagyapám simsonjával, mégeccer elmagyarázta apám, hogy motoron nincs esélyem. Szinte tuti halál. Biztos ezt akarom? Jóképü, értelmes gyerek, szuper jövővel... Nem akartam. Azért mielött eladtuk a nagyater motorját, kerültem egyet az utcában. Egy kereszteződésből kicsit nagyobb gázzal indultam, mondván kiérek még a lada elött, simán. Persze a salakkal nem számoltam. Kiugrott alólam a motor, és elfeküdtem, lehorzsolva mindenem. Hazatoltam a szart, és soha az életbe többet nem vágytam rá. (najó, görögben kényszerböl kis 50 cmm robogókkal, max 40el, de az más).
Viszont kaptam cserébe autót. 17 évesen megvolt a jogsim, és azonnal volt autóm. Elöször a céges transit, de volt. (hüü, mekkora hátsó raktere van annak, szivaccsal... :B ), aztán meg sierra, stb. Ezekben is meg lehet halni, de tán nehezebb, mint motoron. Beláttam, józan ésszel, én érdekem - mint a cigizés. És soha nem kerültem ilyen életveszélyes szituba, mert elmondták, megmutatták, nem ráhagyták.

Na mindegy, igazából nekem még nincs gyerekem, igy kibicnek semmi sem dárga ugye. csak abból tudok kiindulni, amilyen nevelést én kaptam, de talán kicsit több odafigyeléssel, egészséges féltéssel elérhetö, hogy ne használjon el tizenX év alatt 8-at a 9 életből :)
Talán mostmár felnőtt, és tud magára vigyázni :P

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#49) Csimasz22 válasza Andie (#48) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Szia!
Jaj, mennyiszer beszéltem rongyosra a számat a kis komisz kölykömnek! :O
De talán felfogóképességért többször kellett volna sorban állnia, amikor osztották... :U
Nem vagyok szigorú szülő -sajnos,- inkább lelkizős. Semmit sem tíltottam neki, de nem rejtettem véka alá, ha rossz véleményem volt a dolgairól!
Az orvosokkal viszont nem mertem fiatal, tapasztalatlan anyukaként vitába szállni (talán tiszteletből, talán önbizalmam nem volt..), pedig megelőzhettünk volna sok komoly betegséget.
Mamár nem vagyok ennyire naív, nem bízom feltétlenül abban, akinek diplomája van...
A gyerekem életét kockáztatták, előttem egy életre leszerepeltek!!! Természetesen nem minden orvosra értem ezt; van jó tapasztalatom is!!!..

(#50) Andie válasza Csimasz22 (#49) üzenetére


Andie
őstag

Mindenesetre az irásod igy már kettős célt szolgál, egyrészt egy jópofa történetet olvastunk Tőled, egy fiatal anyukától, akikből kevés van itt, igy talán egzotikumnak számit :), másrészt tanulság a leendő anyuciknak, akikből viszont talán több van.
Kicsit féltem, miután beirtam a postomat, hogy félreérted, és túl erősnek, vádaskodónak fogod tartani, holott nem ez volt a célom. De hál'istennek tudsz olvasni a sorok között... vagy ismersz? :D
Üdv a 9 életűnek! :R

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#51) Csimasz22 válasza Andie (#50) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Köszi! Átadom! ;)

(#52) Zewa


Zewa
senior tag

Szerencsés fiad van. Egy családi barát is motoron haltmeg; pedig ő szabályosan közlekedett.
Sajnos a végeredmény szempontjábol mind1 hogy kia hibás a motoros huzza a rövidebbet.
Hosszabb távra nem mennék motorral, az autósok többsége nem figyel rájuk eléggé.
Én is motorozgatok és sokkla nagyobb élvezett mint autózni főleg melegben.

Az emberek hozzá álásán nagyon sok számit. most jöttem haza nyaralásbol Málagabol;
Ott rengetek motor van főleg robogo, és sokkal jobban figyelnek rájuk.

Azok akiknek annyira sűrgős hogy letolnak minket 190nél a belsősávbol haljon meg!
Bár lehet ez igy kcsit nyers.

[Szerkesztve]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.