Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3451) sityupityu válasza Pfiucska (#3450) üzenetére


sityupityu
veterán

Nekem csak most dobta fel.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3452) zmtTom


zmtTom
tag

Hello
Nekem a kicsi méret és a kamera számít. Most szeretnék venni ilyen telefont. Tudom hogy mindig jobb és jobb minden, de végül is a 12 mini kamerája miben jobb a 11 vagy 10 kamerájánál? Van e esetleg lényegi változás vagy inkább csak reklám?
Köszönettel, :R

(#3453) Pfiucska válasza zmtTom (#3452) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Szia
Youtuben biztos h vannak ilyen osszehasonlito videok, erdemes azokat megnezni.

Ha a kicsi meret kell akkor viszont csak a 12 es 13 mini jobb szoba; esetleg a 2020 Se.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#3454) #86564352 válasza zmtTom (#3452) üzenetére


#86564352
törölt tag

(#3455) xhege válasza zmtTom (#3452) üzenetére


xhege
addikt

Normál, nappali átlagos körülmények között nem igazán látsz különbséget. Kevésbé ideális körülmények között picit jobb a 12-es széria. Igazából marginális a különbség.

(#3456) Kbali válasza Pfiucska (#3453) üzenetére


Kbali
nagyúr

Tegnap pont megnéztem: a minik akkorák, mint az SE/7/8, a 12-13 alig nagyobb.

(#3457) sityupityu válasza Kbali (#3456) üzenetére


sityupityu
veterán

Mármint hogy a 12-13 minitől alig nagyobb a sima 12-13? Szerintem meg egymás mellé rakva lényegesen nagyobbak.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3458) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Biztosan buta kérdés, de a Macbook Air gyári töltőjébe (30W) be lehet dugni egy ilyen Baseus mágneses lightning kábelt és ezzel a telót tölteni? Csak mert ez a töltőkábel 20W-ot ír.

Resistencia eterna

(#3459) sityupityu válasza bagyulajuve (#3458) üzenetére


sityupityu
veterán

Elméletileg az akku vezérel, csak annyit vesz fel amennyit a felső határán tud, hiába nagyobb teljesítménye a töltőnek. Ettől függetlenül én lehet, hogy mégsem tenném rá. Van nekem is itthon, nem próbálom ki. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3460) kutga válasza bagyulajuve (#3458) üzenetére


kutga
nagyúr

Be lehet. Az akku nem vesz fel többet mint amennyire méretezték. A 12 ha jól tudom 20W-ot tud kábelen.

Let the Zone take me if I am.

(#3461) sityupityu válasza kutga (#3460) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem inkább úgy szól, hogy legalább 20 wattos töltő kell, mert onnan tudja a gyorstöltést.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3462) kutga válasza sityupityu (#3461) üzenetére


kutga
nagyúr

Nála 30 wattos a töltő.

Let the Zone take me if I am.

(#3463) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

köszi a válaszokat srácok :R

Resistencia eterna

(#3464) e34power


e34power
csendes tag

Sziasztok, van olyan az apple -nel, hogy x% -os akkuallapotnal cserelik/javitjak a telefont/akkut..?

(#3465) Pfiucska válasza e34power (#3464) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Gariban nincs csere elhasznalodas miatt. Te magad tudod cserelni de akkor se az akku% miatt erdemes, hanem akkor ha te ugy erzed h neked mar keves a teljesitmenye. (Persze a gyarihoz kepest)

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#3466) kutga válasza e34power (#3464) üzenetére


kutga
nagyúr

Nincs. Máshol van?

Let the Zone take me if I am.

(#3467) e34power válasza Pfiucska (#3465) üzenetére


e34power
csendes tag

Koszonom, akkor marad a biztositas.. nyilvan nem a szazalek miatt szeretnem hanem mert a regen megszokott helyett 2x annyit kell tolteni.. :(

#3466 kutga: nem tudom, ezert kerdeztem.. soha nem volt meg olyan telefonom aminek ilyen drasztikusan es hamar leromlott az akkuja..

(#3468) kutga válasza e34power (#3467) üzenetére


kutga
nagyúr

Sajnos ez a relatív kisméretű akku átka. A 7-esem akkuja másfél év alatt 80%-ra csökkent, ami nem tűnt olyan vészesnek, de az üzemidő ezzel együtt jóval nagyobb mértékben csökkent úgy, hogy újkorában sem volt valami acélos.

Let the Zone take me if I am.

(#3469) e34power válasza kutga (#3468) üzenetére


e34power
csendes tag

Tudom sajnos.. nekem ezelott xs volt, 1,5 evesen adtam el, nem emlekszem hany szazalek volt az akku de nem vettem eszre szamottevoen, hogy romlott volna.. a mini nincs egy eves, most 89% es naponta ketszer toltom a korabban napi egy helyett.. :(

(#3470) kutga válasza e34power (#3469) üzenetére


kutga
nagyúr

Én főleg ezért engedtem el a kompakt méretet.

Let the Zone take me if I am.

(#3471) sityupityu válasza kutga (#3462) üzenetére


sityupityu
veterán

Azt tudom, nem arra írtam.
Én azt mondtam, hogy az apple oldalán nem látok olyat, hogy a 12 max 20 wattot tud kábelen, olyat viszont ír, hogy 12-nél legalább 20-as töltő kell a gyorstöltéshez.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3472) kutga válasza sityupityu (#3471) üzenetére


kutga
nagyúr

Úgy tudom az egész 12-es széria annyit tud. Vezeték nélkül valamivel kevesebbet.

Let the Zone take me if I am.

(#3473) Kbali válasza sityupityu (#3457) üzenetére


Kbali
nagyúr

Értelmezted, amit írtam? Ott volt a kezemben a 8-as. Rátettem egy minit, ugyanakkora (a mini kisebb kávája miatt tudnak nagyobb kijelzővlt rakni bele). A sima 12/13 meg alig nagyobb. Most szeretnék én is cserélni, így vagy 12 vagy 13 lesz, a minit elengedem.

(#3474) Tibee86 válasza Kbali (#3473) üzenetére


Tibee86
veterán

Dehogy ugyanakkora, kisebb a 12/13 mini, mint a 8.

(#3475) sityupityu válasza Kbali (#3473) üzenetére


sityupityu
veterán

Úgy fogalmaztál, hogy nem volt egyértelmű. De még így sem teljesen az van amit írsz, többek között abban, amit előttem már leírtak. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3476) #86564352


#86564352
törölt tag

(#3477) sityupityu


sityupityu
veterán

Ez a 15.0.2 úgy néz ki, hogy meg megoldott pár problémát, köztük a Messenger-t érintőt is. Legalább is nálam.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3478) Rage47 válasza sityupityu (#3477) üzenetére


Rage47
veterán

valszeg nem az ios update oldotta meg, hanem a facebook. ugy is tudjak frissiteni az appot, hogy az app storeban nem latod

(#3479) VTom válasza Rage47 (#3478) üzenetére


VTom
veterán

Csodálatos, hogy a google azt csinál a telefonodon, amit akar a belegyezésed nélkül. :U

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#3480) kutga válasza VTom (#3479) üzenetére


kutga
nagyúr

A Facebook inkább jelen esetben, de amúgy ki nem? :)

Let the Zone take me if I am.

(#3481) Rage47 válasza VTom (#3479) üzenetére


Rage47
veterán

Facebook, de csak az appokkal, amiket ő készít.

(#3482) bigdady


bigdady
nagyúr

Hogy kell megcsinalni hogy hivásnál felkinalja melyik simről akarok telefonálni? :R

[ Szerkesztve ]

(#3483) T0rnad0 válasza bigdady (#3482) üzenetére


T0rnad0
addikt

Tárcsázóban felül a SIM nevére rányomsz, ott lehet átváltani. Vagy a névjegynél beállítod, hogy a legutóbbit/melyik SIM-et használja. Androidnál lehet olyat, hogy rákérdezzen híváskor, itt nem láttam még ilyen lehetőséget.

Z Fold 4

(#3484) bigdady válasza T0rnad0 (#3483) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ja hogy kontaktokból nem lehet. Köszi

(#3485) chipesz válasza T0rnad0 (#3483) üzenetére


chipesz
őstag

Azért nem találtál mert nincs. Sajnos a dual sim kezelés kritikán aluli egy androidos telefonhoz képest (meg az egész Phone app, de erről már milliószor volt itt szó).

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#3486) blakey


blakey
titán

Telenornál megjelent az 5G, megjelent egy frissítési infó, hogy a mobiladatok frissítésre szorulnak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3487) sityupityu válasza blakey (#3486) üzenetére


sityupityu
veterán

Igen, pont nemrég frissítettem én is. Cserébe már nem írja ki a 4G-t, és az 5G-nek sem látom semmi nyomát. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3488) bigdady válasza blakey (#3486) üzenetére


bigdady
nagyúr

Tegnap jött 15.1-el

(#3489) blakey válasza bigdady (#3488) üzenetére


blakey
titán

Ma frissítettem, pár órára rá jött az üzenet egy kis ablakban, hogy frissíthető a mobiladat. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3490) g@bo


g@bo
nagyúr

urak,

iphone se 2020 at cserélnék mini 12-re, megéri vajh? :R

mennyire problémás, hogy nincs ujjlenyomat olvasó csak face id? (sokat fizetek apple payel..)

(#3491) kutga válasza g@bo (#3490) üzenetére


kutga
nagyúr

Ezt neked kell eldönteni, nekem túl sok a kompromisszum. Ujjlenyomat hiánya a maszkos időben gáz, illetve nem is az, hanem hogy az Apple nem jött még ki egy használható megoldással erre az esetre. Tudom-tudom, ott az óra, de nekem pl. nincs és nem is lesz, és ahogy olvasom az is erősen dadog.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#3492) blakey válasza g@bo (#3490) üzenetére


blakey
titán

mennyire problémás, hogy nincs ujjlenyomat olvasó csak face id? - észre sem veszed, csak feloldod a telefont. Hogy megéri-e azt nem tudom, de szerintem igen, ha kellenek azok a pluszok amit tud. Meg ugye ott a 13-as Mini is, bár én is inkább a 12-est vettem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3493) blakey válasza kutga (#3491) üzenetére


blakey
titán

Ha nem megy a FACE ID akkor ott a kód, tehát felodható. Túl kénylemesek vagyunk a mai világban és lusták egy pár másodperces mozdulatra, akár két kezes használatra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3494) Pfiucska válasza g@bo (#3490) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Szerintem szokas kerdese hogy melyikkel szeretsz jobban fizetni. Se 2020-rol jottem en is es tokeletesen elvoltam a touch id-val is. Annyi hatranya van a faceidnak, hogy majd maszkhordos idoben le kell huzni a maszkot de ennyi problema legyen… Egyetlen szivas amikor motorozom es elmegyek tankolni, a bukosisakon keresztul nem ismer fel a faceid :DDD

A 12 mini sokkal frissebbnek hat es szerintem gyonyoru a keszulek viszont hetkoznapi hasznalatban en nem sok kulonbseget vélek felfedezni. (Social media, safari, youtube, waze, spotify, stb egyszeru appok)

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#3495) kutga válasza blakey (#3493) üzenetére


kutga
nagyúr

Persze, használom is, engem az Apple hozzáállása zavar ebben a sztoriban.

Let the Zone take me if I am.

(#3496) g@bo


g@bo
nagyúr

köszönöm, a 11 re ugrás nem nagy difi, már a se 2020 se gyenge prociban, ramban, nekem a - 12 mininél a kamera, a méret, a kijelző típusa és felbontása is bejön. kis kompakt masina.

az akku viszont aggaszt, valóban napi 2x töltős?
amúgy fekete vagy kék a szebb? ;)

[ Szerkesztve ]

(#3497) xhege válasza g@bo (#3496) üzenetére


xhege
addikt

Hogy hányszor töltős, az a használattól függ leginkább, viszont a SE 2020-hoz képest mindenképpen előrelépés akksiban is.

(#3498) blakey válasza g@bo (#3496) üzenetére


blakey
titán

Az akku használata függ a használati szokásoktól, nincs 2 egyforma használat viszont nem kell tőle félni, nem merül olyan nagyon, sőt. Hogy értsd, ha pl. csak telefonálásra használom, Wifi, BT, minden aktív, mindent időben megkapok, ha szükséges ránézek, telefonálok fél órát akkor egy Androidos Nova 5T-vel 6 napig elvagyok, ugyanez a 12 Minivel 4-4,5 nap, tehát elég jól bírja. Akkor töltőd naponta kétszer ha folyamatosan aktív a kijelződ és azt simogatod a barátnőd/feleséged helyett. :) Nekem nem kellett naponta tölteni, a legrövidebb használati idő 2,5 nap volt.
Fekete vagy kék, legyen fehér, :) ezt ne másoktól kérdezd, mert te használod, neked kell tetszen, nekem kék van.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3499) nord_ válasza kutga (#3491) üzenetére


nord_
veterán

Rendszeresen fizetek az órával, sose volt még problémám.
És igen, feloldásra a Watch baromi jó megoldás maszkviselés esetén! :K

(#3500) blakey válasza nord_ (#3499) üzenetére


blakey
titán

Rendszeresen fizetek az órával, sose volt még problémám. - bárcsak minden ilyen jól és egyszerűen működne.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.