Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3851) Pfiucska válasza Zitta (#3850) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Bt fules, autos fejegyseg (pioneer) nekem mind mukodnek gond nelkul :(

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#3852) Zitta válasza Pfiucska (#3851) üzenetére


Zitta
őstag

Gyári fejegységekkel vannak gondok.
Pio, JVC, Sony esetében inkább a Spotify és hasonló alkalmazások használatában vannak bugok amikor elmásznak egy frissítés által.

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#3853) blakey válasza Zitta (#3850) üzenetére


blakey
titán

Semmilyen BT problémát nem tapasztaltam, a Bosch fejegységgel, az airpods-al is hibátlan. Eddig minden jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3854) Zitta válasza blakey (#3853) üzenetére


Zitta
őstag

Akkor ezt az óra fogja zavarni - szerintem - majd kipróbálom ha nincs ott az óra. :K
Köszi

update: Nem kevesen anyáznak miatta kinti fórumokon 15.1 óta - most olvastam utána.

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#3855) blakey válasza Zitta (#3854) üzenetére


blakey
titán

Persze, simán lehetnek gondok egyes fejegységekkel, vagy bármivel, de nálam nem jelentkezett semmilyen BT hiba.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3856) Remus389


Remus389
veterán

Sziasztok, két napja cseréltem a 6S-t: [link] (Ezek a képek még a 6S kamerájával készültek)

Nagyon jó meg szép és nagy előrelépés, de 1-2 kérdés:

1. Szeretek rárakni zenei klippeket, amit a VLC-vel néztem eddig a 6S-en, de ezen a VLC nem használja ki teljesen a képernyőt, nemcsak kétoldalt, de alul-felül is van fekete sáv. Van erre megoldás a VLC-n belül, vagy tudtok alternatív lejátszót, ami jól kihasználja a képernyőt. Pl a Youtube rendesen kihasználja.

2. Tudtok ajánlani olyan Lightning-Jack átalakítót, ami éppolyan jól szól mint a gyári (vagy akár jobban), nem olyan túl drága és egybe van, tehát nincs vezeték. Gyári apple-ben nincs ilyen jack alakító? Eléggé lifeg ez az Apple átalakító és nem jósolok neki nálam túl hosszú életet.

3. Tokokat nem szeretem egyáltalán, de úgy érzem ehhez azért kéne. Ha tok akkor legyen annyira minimális amennyire csak lehet. Erről mi a véleményetek? : [link] A rugalmas polipropilén az olyan mint a szilikon? (Bocsi a szili kérdésért :D )

4. A képernyőre mennyire érdemes védőüveget tetetni? Könnyen karcolódik, vagy ha vigyázol rá akkor megmarad szépen? A 6S-em pl nem nagyon karcolódott nálam.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#3857) Rage47 válasza Remus389 (#3856) üzenetére


Rage47
veterán

Én nplayert használok, ott nem láttam ilyen gondot.

Fólia nincs rajta nekem, és van rajta fényben látható és amúgy tapintható 2 karc. De normál viszonyok között nem látni. Elég puha az üvege ilyen szempontból szerintem, de talán minden iPhone ilyen. Ha nem lenne biztosításom, megfontolnám a védelmet, tokot is tennék rá.

(#3858) blakey válasza Remus389 (#3856) üzenetére


blakey
titán

…vagy tudtok alternatív lejátszót, ami jól kihasználja a képernyőt. Pl a Youtube rendesen kihasználja. - ha már megvettem akkor Infuse minden eszközömön, a legjobb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3859) g@bo válasza Rage47 (#3857) üzenetére


g@bo
nagyúr

azért röhej, hogy a front üveg pont valami spéci, nem is gorilla glass. és karistos. :F

(#3860) Rage47 válasza g@bo (#3859) üzenetére


Rage47
veterán

az esést jól bírja, esett már le jó kemény járólapra és semmi baja :D

(#3861) #95939840 válasza Rage47 (#3860) üzenetére


#95939840
törölt tag

Így van, az Apple szerint is a leejtés esetén ellenállóbb, nem a karcokkal szemben.

(#3862) t_laci válasza Remus389 (#3856) üzenetére


t_laci
csendes tag

Gyanusan ugyanilyen tokot rendeltem az aliról azt hiszem egy ezres körül volt szállítással. Hát elég minimál és nem hiszem hogy sokat véd, ha szükség lenne rá. Nincs pereme az előlap felé, tehát teljesen egy síkban van vele a tok oldala. Az egyetlen ami jó benne, hogy védi a kamera sziget műanyagját. Szerintem kb karc ellen megfelelő.
Én sem szeretem a nagy bumszli tokokat, de ezt a telefont muszály védeni valamivel. Vettem egy nillkin nature tpu tokot kék színben az alzáról. Máshol is van olcsóbban is. Na ez nagyon király viszont. Jó a fogása, elég robosztusnak tűnik, de mégsem nagy dög.

(#3863) sityupityu


sityupityu
veterán

Na, akinek eddig baja volt a face id-vel a maszk miatt az már problémázhat, a legújabb bétában már meg van oldva.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3864) csaba1203 válasza sityupityu (#3863) üzenetére


csaba1203
addikt

Nem mindenkinek lesz megoldva.....

(#3865) sityupityu válasza csaba1203 (#3864) üzenetére


sityupityu
veterán

Miért?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3866) csaba1203 válasza sityupityu (#3865) üzenetére


csaba1203
addikt

I12-től felfelé kapják csak meg az Iphone-ok.....

(#3867) Zitta válasza csaba1203 (#3866) üzenetére


Zitta
őstag

i12 fölött van a miénk? :F

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#3868) sityupityu válasza csaba1203 (#3866) üzenetére


sityupityu
veterán

Én csak ebbe az iphone topikba írogatok. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3869) g@bo válasza sityupityu (#3868) üzenetére


g@bo
nagyúr

A 12 mini es a 12 egy kategória, a méreten kívül. ;]

(#3870) csaba1203 válasza sityupityu (#3868) üzenetére


csaba1203
addikt

Persze tudom csak azért írtam, mert kicsit igazságtalannak érzem a többi face id-vel rendelkező iphone tulajjal szemben, hogy készülék cserére ösztönözzék őket ezzel is.... :(((

(#3871) sityupityu válasza csaba1203 (#3870) üzenetére


sityupityu
veterán

Igen, ebben teljesen igazad van. Ha van face id, akkor miért nem kaphatja meg a többi is?! Ráadásul egy olyan nyomorult dologról van szó, ami nem természetes, mármint ez a maszk baromság. Nem hogy segítenék ebben a dologban az ember, hanem még ilyenkor is a nyerészkedés megy. Mondjuk nálam nem sok vizet zavar, nem tömeg közlekedem, sofőrként dolgozom tehát a munkám alatt sem kell maszk, úgyhogy max vásárláskor van rajtam, ott meg nem nyomogatom a telefont.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3872) #86564352 válasza csaba1203 (#3870) üzenetére


#86564352
törölt tag

FaceID maszk téma oka valószínűleg a 8 magos Neural Engine vs 16 magos Neural Engine. 12-es széria alatt ezért maradhat ki ez a funkció.

(#3873) csaba1203 válasza #86564352 (#3872) üzenetére


csaba1203
addikt

Nem hinném, hogy ez akadály lehet ilyen bivalyerős processzoroknak....

(#3874) #86564352


#86564352
törölt tag

Ajánlottam egy technikai magyarázat lehetőséget. Angol cikkek alapján még 13-as készülékkel bétában se mindig pontos, akkor elképzelhető tesztelte az Apple 11-esen és nem elég pontos, túl lassú, akkor minek egy rossz élményt kiadni. Úgy működik a maszkos FaceID, hogy kicsit kevésbé biztonságos, de többet kell tanulnia a szem környékét az azonosításhoz. Másfél éve dolgoznak rajta, látni nem egyszerű feladat, tehát én simán elképzelhetőnek tartom kell a még több magos Neural Engine. A normál FaceID esetében is úgy volt, hogy XS kicsit gyorsabb volt és rosszabb szögből is tanult az első generációs iPhone X FaceID-hez képest.
Említhetném még a live text funkciót is, annak feltétele XS vagy későbbi, tehát min. 8 magos Neural Engine. Az egy évvel korábbi X processzorában csak 2 magos van, ezért azon nincs live text.

Aztán kiderülhet béta után mégis engedik régebbire is, de erre kevés esélyt látok most.

A vegyél új készüléket összeesküvés elméletben azért nem hiszek, mert akkor már eleve az iOS kapcsán elvágnák a régebbi modelleket, ehhez képest a 2015-ben kiadott 6S is megkapta a 15-ös rendszert. (ha nem is minden feature-t, aminek nincs meg a hardver feltétele)

(#3875) kutga válasza #86564352 (#3874) üzenetére


kutga
nagyúr

Irigylem az optimizmusod. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#3876) bigdady


bigdady
nagyúr

Telenoron hetek óta azt veszem észre elmegy a mobilnet és repülő mód ki be segít csak (waze cant connectből veszem észre)
Masnàl nem?

(#3877) blakey válasza bigdady (#3876) üzenetére


blakey
titán

Nem, nálam stabil.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3878) sityupityu válasza bigdady (#3876) üzenetére


sityupityu
veterán

Nálam is jó.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3879) #86564352 válasza kutga (#3875) üzenetére


#86564352
törölt tag

Technikai dolog általában nem úgy van, hogy öt éve megcsinálták a 1st gen. FaceID-t és 2 magos Neural Engine-t, aztán kész dőljünk hátra elég az mindenre a jövőben is... nem, mindig kell csinálni jobbat.

(annak idején gamereknek volt szuper 3dfx Voodoo2 vagy 3, nVidia Riva TNT2, Matrox G400 videókártyája, aztán egy nap már kevés volt és nem volt már bivalyerős)

(#3880) kutga válasza #86564352 (#3879) üzenetére


kutga
nagyúr

Valószínű sosem fogjuk megtudni mi az oka, de nekem inkább az a véleményem, hogy a profit maximalizálása áll a döntés hátterében, amihez jó ürügy a magok száma.

Let the Zone take me if I am.

(#3881) #86564352 válasza kutga (#3880) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az nem ürügy, hanem valós technikai ok mint magyarázat.

Ha úgy lenne, ahogy mondod akkor elég rosszul csinálják, mert szerintem egy 11 tulaj se fog rohanni csak ezért 12-t vagy 13-at venni, mikor passcode, órával is lehet feloldani és tavasszal megint vége lesz a covid hullámnak és elengedik megint a maszk használatot. Nem is sarkalatos kérdés ez a vásárlóknál, mert ugyanúgy rekord eladások és nem rohantak nem FaceID készüléket venni csak ezért.
Lassan két éve maszkozunk ősztől tavaszig, ha mérnökileg olyan egyszerű lenne megoldani a maszkos felismerért és csak a gonosz marketing szűkíti 12-13 modellekre, miért csak 2022 márciusra jelenik meg a funkció, ha a 13 már féléve piacon, 12 még több?

Ha úgy lenne, azt mivel magyarázod, ha szerinted csak a profitra mennek, hogy a 6S, SE, 7, 8, X tulajok is kapnak 5-6 évig friss rendszert, ha az lenne a nagy összeesküvés vegyenek már újat?

Egyezzünk ki abban, hogy nem értünk egyet. :)

(#3882) kutga válasza #86564352 (#3881) üzenetére


kutga
nagyúr

Egyezzünk ki abban, hogy nem értünk egyet.

Ebben egyetértünk. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#3883) nord_ válasza bigdady (#3876) üzenetére


nord_
veterán

Nálunk is megvan ez a hiba, de Telekom hálón.
iPhone 12 mini, 2020SE, Xr, mindhárom csinálja… (fizikai és e-SIM kártyával).

Akkor ez úgy tűnik, iOS-hiba…

(#3884) bigdady válasza nord_ (#3883) üzenetére


bigdady
nagyúr

Faja. Itt fizikai sim

(#3885) sityupityu válasza nord_ (#3883) üzenetére


sityupityu
veterán

Ha IOS hiba, akkor pl nálam meg másnál miért nincs? Telenor fizikai sim.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3886) blakey válasza nord_ (#3883) üzenetére


blakey
titán

Vagy ugye az sem mindegy, hogy ki milyen környezetben használja, ez olyan, mint a wifi, ami nálam jó az nálad nem biztos, "légből kapott infók" vagy célba jutnak, vagy nem. Nálam eddig semmilyen probléma nem volt azokon a területeken, ahol eddig mozogtam, tehát én inkább területhez kötném, pl. van a közelben valamilyen zavaró eszköz, rossz a rálátás, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3887) bigdady válasza sityupityu (#3885) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akkor telenor? Nálad miért nincs? Csak találhatunk mert sz@r ugyanazon az 50km útvonalon amin egy éve járok egy hónapja ez van. Kb 5g kapcsoló óta. Hiába kapcsoltam ki és csak 4G-n vagyok akkor is

[ Szerkesztve ]

(#3888) blakey válasza bigdady (#3887) üzenetére


blakey
titán

Elfelejtitek a többi tényezőt, ami beleszólhat, valahol antennákat cseréltek, épült egy új épület, ami bezavar, kidőlt egy oszlop, a szomszéd néni új "Vudu-babákat" vett stb. Nálam eddig jó, ráadásul én nem kapcsoltam ki az 5G-t.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3889) nord_ válasza blakey (#3886) üzenetére


nord_
veterán

Ja, területhez köthető… pl. Budaörs, Kőbánya, Kelenföld, amire 100%-ban emlékszem. ;)

(#3890) rumantamas


rumantamas
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok segiteni abban, hogy aktiv zajszurest hogyan lehet kikapcsolni? Autoban tarton tartva folyamatosan akad a masik felnek.

(#3891) #86564352 válasza rumantamas (#3890) üzenetére


#86564352
törölt tag

(#3892) Tibee86


Tibee86
veterán

Én egy 11 pro-t és egy Xr-t használok, napi 500-600km-es köröket megyek, de nem tapasztaltam még egyszer se ezt a problémát, pedig az Xr folyamatosan megy carplay-en, azon feltűnne ha elmenne net. Mindkettő telenor.

(#3893) bigdady válasza blakey (#3888) üzenetére


bigdady
nagyúr

M5-ösön egyszer Langyosmizsénél egyszer Soroksárnàl stb össze vissza

(#3894) sityupityu válasza bigdady (#3887) üzenetére


sityupityu
veterán

Igen. Telenoros vagyok, járom az országot, az 5G folyamatosan be van kapcsolva (soha sem kapcsolgatom amúgy sem), és semmiféle problémám nincs.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3895) bigdady válasza sityupityu (#3894) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ahogy én is :)
Legfrissebb ios?
Mi a telenor verziód?

(#3896) sityupityu válasza bigdady (#3895) üzenetére


sityupityu
veterán

Persze, a legfrissebb IOS van fenn.
"
Mi a telenor verziód? " Azt hol lehet megnézni?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3897) bigdady válasza sityupityu (#3896) üzenetére


bigdady
nagyúr

Általános/info.
Nekem telenor 49.0

[ Szerkesztve ]

(#3898) sityupityu válasza bigdady (#3897) üzenetére


sityupityu
veterán

Megnéztem. Nekem is 49.0

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3899) domerator válasza nord_ (#3883) üzenetére


domerator
veterán

Nálam is előfordult, sőt visszagondolva már korábban is ez lehetett, amikor a carplay nem töltötte be a waze térképet, csak a nyíl volt ott. Nálam is rep üzemmód be-ki segített. 12 mini, iOS 15.3 beta.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#3900) gaben88


gaben88
őstag

Azt olvastam a tipekben, hogy az oltási kártyát hozzá lehet adni a tárcához. De nekem nem megy, nem látom a lehetőséget, nem tudom hol kéne. Az ezen az oldalon írottakból egyik megoldást sem látom... Miért? iOS 15.3 :F

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.