Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) CrAzY88 válasza aprokaroka87 (#2250) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Ezt a választ értem, és egyetértek vele, de a kérdés nem ez volt :))

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#2252) bigdady válasza bigdady (#2249) üzenetére


bigdady
nagyúr

Megtaláltam i12 vezetek pd töltővel 20w-ot bír ezért volt annyit gyors

(#2254) nord_ válasza bigdady (#2249) üzenetére


nord_
veterán

A linken az “akár” szó a lényeg.

(#2255) MNBT


MNBT
tag

Sziasztok,
Tavaly december óta vagyok 12 Mini tulaj, és csinál egy olyan érdekességet a kijelző aminek nem adtam korábban jelentőséget, de azért fúrja az oldalam, hogy ez mégis mi lehet.
Amikor kilépek a házból és kint mondjuk 0-5 fok között van (vagy korábban ugye hidegebbek is voltak) aztán beltérbe belépek ahol szobahőmérséklet van, a kijelző kontrasztja megváltozik és furán mutatnak a színek pl messengeren belül.
Ahhoz hogy fixáljam a dolgot mindig hard resetet kell csináljak mert magától nem áll sose vissza.
Érdekelne, hogy ez valami egyedi hiba nálam, vagy más is tapasztalta?

[ Szerkesztve ]

(#2256) Rage47 válasza MNBT (#2255) üzenetére


Rage47
veterán

Nekem ez az első OLED, de még nem figyeltem meg ezt. Alapvetően úgy voltam vele, ha hidegben fura a kijelző, az a hőmérséklet miatt van, mert az előző LCD telefonjaim pl. kicsit szellemképesek, lassabbak lettek, ha sokáig voltak hidegen.

(#2257) .Szaki. válasza MNBT (#2255) üzenetére


.Szaki.
addikt

Nekem második OLED-es telefonom, sem az előző Samsungom, sem pedig az iPhone nem produkál ilyet.

(#2258) pcnet válasza MNBT (#2255) üzenetére


pcnet
addikt

Nem lehet, hogy csak a true tone viccel meg? Ha hardveres hiba lenne, factory reset nem oldaná meg.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#2259) MNBT válasza pcnet (#2258) üzenetére


MNBT
tag

TrueTone funkció kezdetek óta kivan kapcsolva, és a színszűrőn is állítottam kicsit, mert sárgás a kijelző megjelenítése és "hidegebbre" állítottam.

(#2260) xhege válasza .Szaki. (#2257) üzenetére


xhege
addikt

Nekem volt eddig vagy 8 oled kijelzős telóm, de én sem tapasztaltam ilyesmit soha.

(#2261) gaben88 válasza GreenGoblin (#2237) üzenetére


gaben88
őstag

De, a fem keret... :D

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#2262) HuSzy1990


HuSzy1990
csendes tag

Sziasztok!MediaMarkt-ban néztem a telefont, nagyon tetszik. Az oldalukon látom, hogy van valami hátlapi carbon fólia, arról van valakinek tapasztalata? Hogy nézki, praktikus e.

(#2263) Lozi8


Lozi8
tag

Üdv. Kérdésem, aki IPhone XS-ről váltott ilyenre, milyen változásokat tapasztalt? Előre is köszönöm.

(#2264) bigdady válasza Lozi8 (#2263) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kisebb és többet kell tölteni. Kész :)

(#2265) Nimda


Nimda
addikt

Nagyon baba kis készülék, várható a közeljövőben, hogy leesik az ára?

Rage47 ennél kicsit jobban, én arra tippelek, inkább reménykedem, nyáron talán még olcsóbb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2266) Rage47 válasza Nimda (#2265) üzenetére


Rage47
veterán

emagnál akciós

(#2267) CharlieDrop válasza bigdady (#2264) üzenetére


CharlieDrop
veterán

igen, meg a 60fps játékok alatt, de csak akkor kell többet töltsem, mikor jobban pörgök :D Mint most a karantén alatt, amúgy kibír egy napot

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#2268) xhege


xhege
addikt

Én maximálisan elégedett vagyok az akksival. Sokkal rosszabbra számítottam. Most karanténban többet használom itthon, de 5,5-6 óra SOT után este még 30% körül teszem töltőre. Mondjuk én nem játszok a telefonon, illetve itthon stabil wifi-n van. Egyébként normál napokon 3,5 óra SOT-ok jönnek ki max és majd 50%-on vagyok még este. Szóval az én felhasználási szokásaimhoz több mint elég. :K

(#2269) Eliott


Eliott
tag

December 9-én vettem használatba a minit, azóta naponta legalább egyszer ránéztem az aksi állapotára kíváncsiságból. Tegnap jött el a pillanat így 3 hónap után, hogy lecsusszant 99%-ra.

Nem vagyok egy power user, még csak nem is játszok rajta, de esküszöm szíven ütött. :))

Iphone-oknál mi a tapasztalat általánosságban? Hasonló használati szokással arányosan csökken ez a szám hosszú távon (tehát nálam 3 havonta fog 1%-ot), vagy néha így - néha úgy, ahogy épp a telefon gondolja?

[ Szerkesztve ]

Metin2 is the best game ever. Change my mind.

(#2270) telefonmágus válasza Eliott (#2269) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Amikor lesz másfél éves,már csak 86% lesz kb

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#2271) DGery válasza Eliott (#2269) üzenetére


DGery
aktív tag

Érdekes ez az akkuállapot téma...
Iphone 7 gyári cserekészülék 10 hónaposan 89%-os volt tavaly júniusban. kb 2 hete (18 hónaposan) még mindég 89% volt, pedig gyakran előfordult, hogy naponta 2x lett 15% körül töltőre dugva és fullra töltve.
Most megnéztem a poszt után kíváncsiságból és 86%... ki érti ezt? :F

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#2272) .Szaki. válasza Eliott (#2269) üzenetére


.Szaki.
addikt

Van értelme egyáltalán nézegetni? Komolyan kérdezem. Ha egy idő után kevesebb ideig bírja az akksi, az szembetűnő lesz. Persze, jó tudni, meg tényleg jó, hogy meg lehet ezt nézni, de szerintem ez azoknak lehet esetleg érdekes infó, akik el akarják adni és le tudják írni, hogy hány %-os benne az akksi. Ha használod a telefont, akkor elkerülhetetlen, hogy degradálódjon.

(#2274) #86564352 válasza .Szaki. (#2272) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szerencsésebb lett volna egy kiváló, jó, közepes, cseréld már skálát alkalmazni a % kijelzés helyett. Feleslegesen nézegetik ezt az átkozott menüt aggódva amikor csökken egyet. Amennyi sztorit olvasni, nem is egyenletes a jelzés, extrém esetben még felfele is ugrik a szoftveres jelzés pl. újrahúzott rendszer miatt. Használt eladáskor képzelem milyen öröm lehet eladónak amikor megbeszélt üzletet visszamond valaki, mert talált egy százalékkal jobbat. Amikor tényleg elhasználódott már az akku, azt egyébként is észrevenni használat során.

(#2275) gaben88 válasza #86564352 (#2274) üzenetére


gaben88
őstag

Pontosan, a kevesebb infó, néha több/jobb.

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#2276) Malák válasza #86564352 (#200) üzenetére


Malák
aktív tag

Lehet, de a nagy innovátor apple igazán haladhatott volna a korral és mondjuk 2015körül már válthatott volna C-re, amikor az összes laptopját is C-re vitte át.

Ez ehhez képest 6évvel később azért már nagyon nehezen védhető.

Illetve igazán kihozhattak volna egy USB3 alapú lightningot (már eleve, hiszen akkor már rég volt 3.0) is, hiába nem gyakori, hogy kábelen szinkronizálnak az emberek.

(#2277) pcnet


pcnet
addikt

Nagyon off, de nekem OnePlus 6-omon tavaly júniusban cserélték 98%osra a 83%os akksit garanciában. Kb egy hónap múlva 96%os volt, aztán esett 92%ra. Azóta is 92%os. Szerintem se sok értelme van nézegetni. Ha érzed, hogy kevesebbet bír, már napközben is rá kell tölteni, akkor cseréltetni kell. Most is csak azért néztem rá, mert itt szóba került.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#2278) xhege


xhege
addikt

Srácok kiváncsi lennék a véleményetekre. iPhone-hoz kimondottan az Airpods ajánlott? Vagy hasonló áron vannak esetleg jobb megoldások is a piacon?

(#2279) Rage47 válasza xhege (#2278) üzenetére


Rage47
veterán

Beats vagy Airpods a legjobb

(#2280) xhege válasza Rage47 (#2279) üzenetére


xhege
addikt

Köszönöm! Csak gondolkodtam rajta, hogy JBL vagy Sony esetleg lehet jobb ár-értek arányban.

(#2281) Rage47 válasza xhege (#2280) üzenetére


Rage47
veterán

Hangzásban talán, esetleg, de nem biztos, viszont az, ahogy a rendszerek összeérnek, azt nem tudod más márkáknál átélni.

(#2282) bigdady válasza Rage47 (#2281) üzenetére


bigdady
nagyúr

Rendszerek összeérnek? Mire gondolsz?

(#2283) nord_ válasza bigdady (#2282) üzenetére


nord_
veterán

Egy kattintás a füles telepítése, számot váltani, hangerőt állítani bármilyen eszközről lehet (ha az iPhone-on indítod a zenét az airpodsra, nem csak iPhone-on, hanem pl. Watchon is lehet számot léptetni, hangerőt állítani), stb, stb.

(#2284) Rage47 válasza nord_ (#2283) üzenetére


Rage47
veterán

Plusz ha iphone-on hallgatod, majd átmész ipadre vagy macre, akkor automatán átvált arra az eszközre, ahol aktivan használod.

[ Szerkesztve ]

(#2285) bigdady válasza nord_ (#2283) üzenetére


bigdady
nagyúr

Egy tudja már egy 10-20ezres is szerintem, siri integrációval együtt nem?
Max hangzásban tudok elképzelni különbséget.
Órán meg bármikor állítok hangerőt most is ami iphone-on megy függeltenül füllhallgatótól is.

[ Szerkesztve ]

(#2286) chipesz válasza bigdady (#2285) üzenetére


chipesz
őstag

De, egy Xiaomi Airdots Pro-t használok és tudja, ráadásul Androidról jöttem így egyelőre még nem cseréltem le Apple Watchra a WearOS-es órámat, de még azon is megy az említett léptetés és hangerőállítás. Ennek semmi köze ahhoz hogy valami Apple vagy sem, a Bluetooth így működik.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#2287) bigdady válasza chipesz (#2286) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ugye mondtam :) És szerintem a 6e Ft os airdots basic tws is tudja már.
Enyém pl ha kiveszem a dobozból párosul magától és ha a fülemből akkor meg megállítja a zenét és érintéssel vezérlem

[ Szerkesztve ]

(#2288) MNBT válasza MNBT (#2255) üzenetére


MNBT
tag

"Tavaly december óta vagyok 12 Mini tulaj, és csinál egy olyan érdekességet a kijelző aminek nem adtam korábban jelentőséget, de azért fúrja az oldalam, hogy ez mégis mi lehet.
Amikor kilépek a házból és kint mondjuk 0-5 fok között van (vagy korábban ugye hidegebbek is voltak) aztán beltérbe belépek ahol szobahőmérséklet van, a kijelző kontrasztja megváltozik és furán mutatnak a színek pl messengeren belül.
Ahhoz hogy fixáljam a dolgot mindig hard resetet kell csináljak mert magától nem áll sose vissza."

Esetleg akit érdekel, szoftveres hiba volt. 14.4.1-es iOS-re való frissítés után érdekes mód megszűnt ez a probléma.
+1 kérdés, hogy a mostani fényviszonyok mellett kültéren Ti hány %-os fényerőn használjátok a telefont?

(#2289) Emunem válasza MNBT (#2288) üzenetére


Emunem
aktív tag

Autómatán, teljesen jól kezeli.

"... hát persze ..."

(#2291) xhege


xhege
addikt

Köszi mindenkinek a Pro és kontra érveket Airpods ügyben! :R Egyelőre nem kerültem közelebb a megoldáshoz. :D

(#2293) xhege válasza #40993792 (#2292) üzenetére


xhege
addikt

:D Igen az ökoszisztéma vonzó, de több helyen olvastam, hogy hangminőségben ezért a pénzért komolyabb cuccokat lehet venni, amik szintén jól működnek iPhone-al.

(#2294) MNBT válasza #40993792 (#2290) üzenetére


MNBT
tag

Szerkeszteni nem tudom már a hozzászólásom, de sajnos ma délután ismét előállt ez a hiba, és ugyan úgy ahogy írtam, hogy kint voltam kb 30 percet, és bejöttem a meleg lakásba. Ma az eddigieknél is durvábban túltolta a színeket a kijelző és teljesen eltűntek pl messengerben az üzenetbuborékok mögötti transzparens színezések.
Úgyhogy szerintem itt valami kijelző hiba lesz. Hétvégén újratelepítem az iOS-t teljesen aztán ha ugyan így fentmarad ez az állapot akkor beadom szervizbe.

[ Szerkesztve ]

(#2295) plck


plck
tag

Sziasztok.

Egyik kollégámnak néha (napi 1szer) rosszalkodik "home gombja", még pedig nem reagál rá.
Mindenféle alkalmazásnál produkálja. Állítólag az a praktika működik, hogy olyankor elfordítja a képernyőt és úgy működik, de ha visszafordítja állóba akkor megint nem jó.
A beállítások alaphelyzetbe állítása, illetve a minden tartalom törtlése megtörtént, de nem oldotta meg a problémát.

Szeretném megkérdezni, hogy találkozott e valaki ezzel a hibával és ha igen mi volt a megoldás.

Köszönöm.

(#2296) domerator


domerator
veterán

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#2297) chipesz válasza domerator (#2296) üzenetére


chipesz
őstag

:D

Én egyáltalán nem bántam meg, pedig sosem volt iPhone-om. Viszont a 12-es széria szögletes formája, a mini aprósága megtetszett már a bejelentés pillanatában.

Pár hét kellett hogy megszokjam, Androidról átállni kb olyan volt, mintha Windows 10-ről Windows 3.1-re jönnék, de megszoktam a rendszer baromságait és a hiányosságait. Java része nem ért váratlanul, ettől függetlenül gáznak tartom néhány tulajdonságát (notch, lightning, ujjlenyomatolvasó hiánya, de ami legrosszabb az a dual sim kezelés - ez valami kritikán aluli köpedelem), viszont a legnagyobb pozitívum számomra az apró méret, a kamera és az Apple Pay megbízható működése (Google Pay-jel sem volt gondom, de ott ugye Curve kártyát kellett használnom hogy az OTP-s számlámmal elérjem, ami macera).

De a legnagyobb kedvencem az, amikor olyan mondja a minire hogy szar, akinek iPhone 8 vagy SE 2020 van (tehát nem lehet azzal vádolni hogy azért szarozza mert nem android). Indok: túl kicsi és alig látni. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#2298) nord_


nord_
veterán

Siri mi a lótúrót csinál éjnek évadján? :F

(#2299) snorbi82 válasza nord_ (#2298) üzenetére


snorbi82
senior tag

Siri-csendben figyel... :D

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#2300) kakuk.tamas válasza nord_ (#2298) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Be van kapcsolva a mobilnet vagy a wifi? Ha igen, és szinkronizálgat a telefon, akkor valószínűleg a beszinkronizált adatokból (elsősorban e-mailekből, naptárakból) gyűjti az adatokat.
De mindezt csinálhatja offline módban is.

Szek.: Most néztem az enyém, nálam is aktív volt este Siri, és mindig akkor, amikor jött e-mail. Ez az aktivitás lehet 1másodperc is, azért 100%-ot mutat, mert egyedül ‘Ő’ dolgozott akkor épp.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.