Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2652) Nano22 válasza #40993792 (#2651) üzenetére


Nano22
csendes újonc

Köszönöm!Nagy segítség.Akkor ezek szerint bármilyen gyártó töltöje megfelelő lehet csak legyen Iphone kompatibilis.Hetvegen nekiugrok a koltozesnek...

(#2653) Nano22


Nano22
csendes újonc

Még annyi lenne hogy ezeknek a teloknak szükséges a kijelzőjére tenni valami védelmet vagy ezek már bírják a strapát.Gondolok itt üvegfólia vagy hasonlók...Köszönöm.

(#2654) Habib[HUN] válasza Nano22 (#2653) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Én raktam rá üvegfóliát. Mert bármit ígér a gyártó egy fólia mindig olcsóbb mint egy kijelzőcsere. Főleg hogy végre egyenes a kijelző. Könnyű feldobni.

[ Szerkesztve ]

(#2656) btudos válasza Nano22 (#2653) üzenetére


btudos
veterán

A teljesen sík előlap miatt úgy lehet rá fóliát venni, hogy szinte nem is látod, hogy rajta van, én mindenképp tennék rá. Hiába ceramic shield, azért továbbra is üvegről beszélünk, ráadásul ugyan kevésbé hajlamos a törésre - állítólag, nem próbáltam - mint az elődök, de cserébe a tapasztalatok azt mutatják, hogy könnyebben karcolódik.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#2657) honeypot válasza Nano22 (#2652) üzenetére


honeypot
tag

Én otthon Choetech magsafe padet használok Choetech töltővel, munkahelyen Orico töltő + IKEA Livboj Qi pad, és általában van a táskámban egy Anker töltő Baseus kábellal.

(#2658) Rage47 válasza Nano22 (#2653) üzenetére


Rage47
veterán

enyémen már van egy karc, raknék rá fóliát, ha nincs biztosításod, nekem van szerencsére

(#2659) Lavar


Lavar
aktív tag

Ha már fólia téma, ideje nekem is beszerezni egyet, esetleg valaki ismeri ezt a Baseus-t?
Ezt néztem ki, szeretném, hogy a szenzorszigetet is fedje, ha csak nem zavar be neki.
Ilyen tokom van most, remélhetőleg rámegy még rendesen.

Annyira szívesen használnám amúgy tok nélkül, de hajlamosak kicsúszni a dolgok a kezem közül. :)

[ Szerkesztve ]

(#2660) bigdady


bigdady
nagyúr

Csak a spigen ezfit

(#2662) bigrock válasza #40993792 (#2661) üzenetére


bigrock
addikt

Slash bácsi nyugdíjba ment ? :DDD

(#2664) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok,

Ma fogom átvenni az iPhone 12 mini telefonomat, egy SE 2020-ról fogok váltani. Közben intézem a díjcsomagváltást a Telekomnál 5G-re. Havi 990 Ft-ért lehetne kérni eSIM-et a díjcsomaghoz. Alapvetően az a kérdés merült fel bennem, hogy lehet-e a készüléket csak eSIM-vel használni. A kérdés azért releváns, mert közeledik a nyaralós idóőszak, amikor többet fogunk utazni, és a céges laptopomban van SIM foglalat, így ha a telefont tudnám eSIM-vel használni, a régi SIM kártyámat pedig a laptopban, akkor nem kellene hotspottal osztogatnom az internetet. Működőképes megoldás lehet ez így? Valaki használja a telefont csak eSIM-vel?

Előre is köszi,
Zsombor

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#2665) m0ski válasza Burki (#2664) üzenetére


m0ski
aktív tag

Szia!

Én anno megkérdeztem a Telekomot, és azt mondták, hogy ha váltasz eSIM-re, akkor a fizikai SIM-et letiltják.
Tehát az semmiképp se működik, amit kitaláltál, hogy a fizikai menne a laptopba.

Nálam annak kapcsán került szóba, hogy eSIM esetén mi van, ha a készülék szervizbe kerül, én viszont telefonálni akarok.
Azt mondták, hogy ilyenkor az üzletben díjmentesen adnak csere SIM-et, és akkor az lesz az aktív.

[ Szerkesztve ]

(#2666) btudos válasza Burki (#2664) üzenetére


btudos
veterán

Itt erősen keveredik az eSIM és a MultiSIM fogalma. 990 Ft-ért MultiSIM-et kapsz, amivel meg tudod osztani az adatkereted, és ár szempontból mindegy, hogy az eSIM vagy fizikai SIM.

A 12 Mini-t gond nélkül tudod eSIM-mel használni, ehhez csak annyit kell tenned, hogy a telekom.hu-n belépve a fő SIM-et átváltod eSIM-re. A laptophoz ettől függetlenül rendelhetsz fizikai MultiSIM-et, aminek valóban 990 Ft a díja, ha nem korlátlan mobilinterneted van.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#2667) Burki válasza btudos (#2666) üzenetére


Burki
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek.
Igen, idő közben én is rájöttem, hogy némi fogalmi zavarral küzdök. :DDD

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#2668) gaben88


gaben88
őstag

Sziasztok,

Lenne két kérdésem:
"Lehet hülye kérdés, de van nekünk a DIGI előfizetésünkben voip telefon szolgáltatásunk is, amit anno kipróbáltunk, működött Windowson, de nem használtuk. Most úgy jött ki, hogy használnánk, méghozzá iPadon. Szerintetek melyik a legjobb ingyenes vagy 1x fizetős sip kliens ehhez?" Tudom ez iPhone topik, de hátha tudtok itt valami jó appot itt rá, az iPados topikban nem jött rá válasz.

Illetve, ha csinálok egy lassított videót, tök jól beállítva, hogy hol legyen a lassítás, majd ezt a .mov-ot lemásolom W10-es gépre, akkor nem lassúl be és ilyen furán ugrál a kép. Hogy kell úgy lassított videót csinálni és lementeni gépre, hogy az jó legyen?

Köszönöm!

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#2669) #75376384


#75376384
törölt tag

Sziasztok

mivel pár hete sikeresen leejtettem a(z amúgy is döglődő) telefonom így a hétvégén újat kell vennem, mivel már alig él a mostani.

a kérdésem az lenne hogy tudnátok írni az akksirol tapasztalatokat? Felcsaptam a netet és akárhány ember annyi szélsőség. Egyik szerint egész nap bírja, másik szerint 4 órát csak. Egyszerűen nem tudom eldönteni.

nem játszom telefonon, csak netezek, zenét hallgatok, meg a fotózás ha éppen olyan van és kb ennyi és azért félek ennyi pénzt kiadni a bizonytalanért.
köszi a válaszokat

(#2670) Habib[HUN] válasza #75376384 (#2669) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Én nem nagyon nyomkodom napközben. Ezért nekem simán 2 nap üzemidő. Email, messenger, hírek, reddit, apple órával folyamatosan kommunikál.

(#2671) madgie válasza #75376384 (#2669) üzenetére


madgie
titán

Nálam nagyon sokat megy akkukímélő módban, sőt, alapból azon fut (Parancsokban dobtam össze, hogy amint lehúzom a töltőről, bekapcsolja ezt), így számomra meglepően sokáig bírja, egy napot simán.

(#2672) Rage47 válasza #75376384 (#2669) üzenetére


Rage47
veterán

mindenkinel egyeni
milyen telefonod volt?
nalam a 11 sem birt egy napot, ha videoztam, szoval ha csak chatelsz es bongeszel, akkor birja, ha kamerazol, jatszol, videot nezel, akkor tolteni kell 1x nap kozben, de nagyon gyorsan feltoltodik

(#2673) #75376384 válasza Rage47 (#2672) üzenetére


#75376384
törölt tag

Köszi a válaszokat.

xr van lassan 2.5 éve. Azért ennek az akksija elég jó, viszont a méretet ennyi idő alatt se tudtam megszokni.
A másik opció a sima 12 lenne, de ez a mini külsőre csodás. Mármint, hogy kis picike. Viszont ennyi pénzért azért ne kelljen mar ennyit a tolton lógnia. Pláne ha túrázni megyek és ilyen 12-14 órát van a táskámban, közben pedig kommunikál az órával, meg néha fényképezek. Ez még az xr-t is megfingatja.

oke lehet venni olyan határa pattinthato gyorstöltőt ha jól értettem, de na.

amugy nem játszom. Kizárólag csak a fent leírt dolgok. Plusz néha yt video is.

(#2674) Rage47 válasza #75376384 (#2673) üzenetére


Rage47
veterán

amikor az xr mondjuk 20%-on van, akkor a minit toltore kell raknod.
Turazashoz mindenkepp vigyel kulso akksit, taskaban gyorsan feltoltodik azzal is.
Sztem megeri az ergonomia miatt.

(#2675) CharlieDrop válasza #75376384 (#2669) üzenetére


CharlieDrop
veterán

mindkettő igaz.

Kb. 4 óra onscreen (ebben nekem van játék is)
És nap végére úgy 20% felett marad (6.15-22.00), ha sok a mobilnet, az jobban szívja.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#2676) #75376384 válasza CharlieDrop (#2675) üzenetére


#75376384
törölt tag

Hat ez így elég karcsú. :( Az 5g kikapcsolas és lte használat segít azért valamit? Nem 5g auto, hanem full lte.

(#2677) CharlieDrop válasza #75376384 (#2676) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ha karcsú, akkor nem a te telefonod. Nem próbáltam let-t…
Lehet többet segítene az FB Dark mode

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#2679) CharlieDrop válasza #40993792 (#2678) üzenetére


CharlieDrop
veterán

No. Ki fogom próbálni :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#2680) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Na még egy indok, hogy a kis telefon jobb. Ismét kijött az ínhüvely gyulladásom. Sínben a fél kezem.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#2683) Luser2000 válasza #40993792 (#2678) üzenetére


Luser2000
addikt

Szia! Én még kezdő 12mini felhasználó vagyok: hol lehet az 5G-t kikapcsolni? Köszi szépen!

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#2684) #75376384 válasza #40993792 (#2678) üzenetére


#75376384
törölt tag

És van erre valami statisztika vagy teszt? Az összes létező 12-es telefonra találtam 5g vs 4g adatokat, de a minire nem. A sima 12 esetén az a plusz két óra azért csábító. Lehet vajon itt is ennyivel számolni? Azért a 9.5 órányi képernyőidő(?) már tetszetős lenne.

[ Szerkesztve ]

(#2687) Luser2000 válasza #40993792 (#2685) üzenetére


Luser2000
addikt

Köszönöm szépen! (Az tántorított el ettől a menüponttól, hogy a képernyőn az látszott: Adat roaming - gondoltam, akkor itt nem lesz; be se néztem).

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#2689) #75376384 válasza #40993792 (#2686) üzenetére


#75376384
törölt tag

köszi a válaszokat. végül a mai napon beszereztem a sima 12-es verziót. :)

(#2692) Namelesske


Namelesske
addikt

Sziasztok, csatlakozom én is a csapatba. Sok sok év Android után váltottam. Megosztom első tapasztalataimat ha nem gond.

Optimalizálásban és adatvédelmi szempontból is páratlan munkát végzett az Apple. A nyers funkcionalitásban, logikában a Samsung One Ui a még nagyon sok mindenben az Apple előtt jár. iOS 14 tudásban már egyáltalán nincs olyan messze az Androidtól mint 4-5 évvel ezelőtt. Ha kiveszed a kis ökoszisztéma komfortjából, ahogy nálam is történt akkor nagyon hamar szétesik a megkomponált felhasználói élmény. A Samsung meg ilyenkor ránt egyet a vállán és dolgozik tovább.
Ezen kiakadtam: A gyári billentyűzet csak korlátozottan tud például magyarul! Csak angolul van prediction?
Mi a [… ] Apple? 300k Ért?

Inkább kikapcsoltam az Angol billentyűzeten is.

Mentségükre szóljon szépen javítja amit írok mindkét nyelven, de az auto-miscorrect mindennapos. Ezt betudom tanulási görbe elejének. Tudom van Gboard meg Swiftkey de tudjátok mit gondolok a sufnituningról… A Windows Phone 8 mai napig etalon.

A fájlkezelés és háttértár elég esetleges módon van megoldva.

Megoldás iCloud. 50 Giga havi 300 HUF-ért? Elég jó nem?

Többi felhős cuccot nem mindenhol engedik beállítani alapértelmezett mentési helyként. Pedig a menü ezt sugallja csak épp szürke minden alternatíva.

Felénk nem divat az iMessage és a Facetime. Sajnos ezekről nem tudok mit mondani. De elmondható hogy az összes gyári alkalmazás viszonylag hibamentes és gyönyörű esztétikával kivitelezett. A következetességen lehetne csiszolni, hogy mondjak kritikát is. A törlés, kijelölés, beállítások elérése, vissza gomb alkalmazásról alkalmazására változik. Az egész rendszer ilyen fura, a megosztás menü is néha 2-3 almenüre dugja el a többi alkalmazást. Persze lehet szerkeszteni a listát, de itt is olyan összevisszaság van néha nem mindig egyértelmű.

Kettős érzelmeim vannak néha, de azt látni kell nem átlag felhasználói szemmel néztem a dolgot.

Ez az iTunes … egyedül az online / offline mentések kezelését tudom kiemelni, amivel picit jobb mint az Android.

Az összes szoftveres gondra kifejlesztették a tökéletes megoldást!
Az USA Dollárt. Ha van sok dollárod nem kell szívnod se tárhellyel se csengőhangokkal, se iTunes szinkronizálással. Szóval fáradjanak a kasszához. A rendszerben ennek megfelelően sok pénznyelőt is talál az ember, ahol tökéletes kényelemben lehet alkalmazásokat, zenét, filmeket, és minden mást vásárolni. Mindent a fogyasztókért!

A kasszáról jut eszembe az Apple Wallet mocskos jó. Még a Supershop kártyámat is belerakta! Végre van NFC érintős Revolut, ami mellett megfér a többi kártya is!

A hardver hibátlan, vételi minőség a sávok közötti váltás a Bluetooth a Wi-fi minden nagyon gondtalanul és magabiztosan működik. Akkumulátor ilyen pici készülékhez viszonyítva példásan bírja. Maximum teljesítményen használva fizikai korlátai vannak a 8-10 órás kijelző idő elérésének, ezért ezt nem tudom felhozni ellene, hisz létezik normál méretű iPhone 12 is +25% akkuval. Simán tud annyit mint egy S20 FE (nálam ahogy én használom). De nem ritka hogy rá is ver. Ennek oka főleg a stabil adat kapcsolat,a jó szoftver és a jó processzor. A kijelző is “csak” 60 Hz, de szinte minden animáció V-sync szóval nagyon simán működik. Persze emiatt maguk az animációk lassabban és néha látványosabban is.

A kamera világszínvonalú. Nagyon haragudtam a Samsungra amiért túlszaturálta az összes fotómat. Itt ellenben gyönyörűen természetes színekkel és meghökkentő részletekkel találkozik az ember. Imádom a kamerát! Nagyon minimalista a szoftver de annyira jó célozz & kattints kamera, hogy nem kell több.

A hosszútávú tapasztalatokról később újabb cikket olvashattok a blogomon

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#2694) domerator válasza Namelesske (#2692) üzenetére


domerator
veterán

Like gombot a mobilarénára!!! :DDD :R

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#2695) CharlieDrop válasza domerator (#2694) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Meg röhögős szmájlit is :)

Nekem elég jól javít magyarul és nem csak angolul ajánl fel szavakat, szóval nem értem.

Fájlkezeléssel mi is a baj? :D Nyilván arra gondol az egyszerű user, hogy nem eléggé átjárhatók az appok, vagy a jóég tudja, egy fájlkezelésnek nem a felhő a megoldása :)
De sebaj, tessék szokni, tanulni :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#2696) Namelesske válasza CharlieDrop (#2695) üzenetére


Namelesske
addikt

Sok dolgot kiszedtem ami nem újdonság regi IOS felhasználóknak. Nyilván sarkítottam a felhős dologgal, de tényleg nincs átjárhatóság ami nagyon hitvány megoldás.

Erre gondoltam:
Vs

Ez azé cinkes mit csinálok rosszul?

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#2698) Namelesske válasza #40993792 (#2697) üzenetére


Namelesske
addikt

Úgy tudom nem csak a szótár de a billentyűk hit targetje is folyamatosan változik az tipikus leütési pontokkal pl a sokat használt betűk nagyobbak virtuálisan.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#2700) Namelesske válasza #40993792 (#2699) üzenetére


Namelesske
addikt

Itt olvastam [link]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.