Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) maximilian4 válasza domerator (#2400) üzenetére


maximilian4
addikt

Maxi

(#2402) GreenGoblin válasza maximilian4 (#2399) üzenetére


GreenGoblin
tag

Várható volt. Volt már erről itt szó korábban. Megosztó egy téma. Szerintem is elkapálják majd.
Ha viszont egy pár milivel vastagabb lenne, ezáltal nagyobb akku fért volna bele ill. ha az ár nem lett volna ilyen durva sikeres lehetne. Sajnos a mini ára sikeresen feltornázta a többi modell árát. Talán ez is volt a cél. Szóval amit a minin buktak az a széria többi modellein behozták.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#2404) GreenGoblin válasza #40993792 (#2403) üzenetére


GreenGoblin
tag

Jó reggelt mondanám Applenek. Mi lenne ha már korábban elkezdett volna hallgatni ránk?!

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#2405) Ricardo válasza GreenGoblin (#2404) üzenetére


Ricardo
félisten

Kérdés mennyivel növelik az akku kapacitását. Ha csak minimálisan, és ezzel egyidőben belekerül az 5G is, akkor az üzemidőben nem lesz látványos növekedés.

(#2407) Ricardo válasza #40993792 (#2406) üzenetére


Ricardo
félisten

"Mármint az 5G és a Dual SIM mód párosítására gondolsz? "

Igen. Mondjuk anélkül meg lehet lenni, de a kijelző képfrissítése kapcsán szintén ez a helyzet. Azt is lassan emelni kell, mert a 60Hz (akármilyen szép) kevés lesz a mezőnyben. Nem véletlenül hagyták idén. Az 5G-vel együtt megette volna "pillanatok alatt" az akkut.

Mindent egybevetve lassan muszáj lesz növelni az akku kapacitását, mert hiába optimalizálják a szoftvert a végletekig, ha magának a vasnak növekedik jelentősen az energia felhasználása.

(#2409) chipesz válasza #40993792 (#2406) üzenetére


chipesz
őstag

Úgy tudom, hogy a 14.5-be jön (illetve a kínai fizikai dual SIM-es verzió most is tudja). Ajánlom is hogy jöjjön, mert "a világ legkisebb 5G-s telefonja" reklám jelenleg hazugság. Értem én, hogy ha egy SIM van benne és épp nyugat felé fordulsz meg elmondasz két miatyánkot akkor megy az 5G, de ne kelljen már kompromisszumokat kötni.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#2410) Kékmadár93


Kékmadár93
tag

Sziasztok!
Először is üdvözlök mindenkit!
Mate 20-ról váltok 12 Mini-re és két kérdés merült fel bennem, amire szeretnék választ kapni tőletek.

Az első az, hogy a Mate 20 töltője használható-e ezzel a készülékkel, különösebb veszély nélkül? Elvileg igen, csak ha jól tudom, az Apple azon is fennakad, ha egy szerviznél nem gyári alkatrészt kap a telefon, amit jelez is a szoftver. Tudom, nem nagy összeg a töltő, de mivel több helyen megfordulok, ahol sok időt töltök, így mindegyik helyre (otthon, autó, iroda, plusz egy a táskámban) külön meg kell veszegetnem a kábeleket, hogy tudjam tölteni, így maga a töltőfej már elég nagy kiadás lenne pluszban (kb 3 darab), ami nem szerepel a bakancslistám élén.

A másik pedig, tekintettel arra, hogy új user vagyok a területen, van e bármi, ami különös figyelmet érdemel, akar az OS akár a telefon tekintetében?

Előre köszönöm a segítséget!

!!The truth is out there!!

(#2412) Rage47 válasza Kékmadár93 (#2410) üzenetére


Rage47
veterán

Vegyél 50GB icloudot.

(#2413) Kékmadár93 válasza Rage47 (#2412) üzenetére


Kékmadár93
tag

Igen, hát izgalmas lesz a 64 giga... Mindegy, majd kiderül :D
Köszönöm Zsolt_72 :K

!!The truth is out there!!

(#2415) Kékmadár93 válasza #40993792 (#2414) üzenetére


Kékmadár93
tag

Igazából, ahogy elnéztem, a telefonom tárolt zene, videó, képek, összesen nincs 10 gb... Persze nem tudom, hogy az Iphone által gyártott képek mekkorák, de a Huawei elég jól tömörített, 2-3 mb egy kép. Bőven elvagyok, úgy, hogy nem érem el a 60 gigát, rengeteg felesleges dologgal. :)
Mindegy, ami megakaszthat, az max ez, mert a SoT ha 4 óra felett lesz, -márpedig nekem nem kell 5G, tehát azért ebben bízok- már nem lesz gondunk egymással

!!The truth is out there!!

(#2417) SzervaUr


SzervaUr
csendes tag

Sziasztok!
Én is vettem egy minit, nagyon tetszik. Gyorsan vettem rá egy Esr bőr tokot. De nagyon vastagnak érzem, így elvész a mini “mini” varázsa(tény, hogy körbe öleli, szélek is túl lógnak védelem szerintem baró). A kérdésem az lenne, hogy van e már tapasztalat hydrogel fóliával a hátlapon valamint csak a keretet védő tokkal kapcsolatban? Elöl maradna az üvegfólia. Vagy inkább a pitaka tok? A lényeg, hogy védje a telefont tőlem :) de maradjon meg a kis karcsú mivolta. Köszönöm előre is a válaszokat!

(#2418) turbuczn


turbuczn
tag

Sziasztok! Nekem ez az első pár napom a minivel, és szerintem az akksival nincs semmi baj, sőt!

Egy teljes 24 órát láthattok, amiben játék és fotózás nincs, de van Skype, telefon, böngészés, hotspot, chat, szóval alap dolgok, de még van 18%, ami 1-2 óra aktív használat, vagy 20 óra készenlét. Bluetooth, GPS, wi-fi, 4G.
A második napon egy teljes feltöltés után több, mint 7 óra kijelzőidőm volt. Viszont ekkor a nap végén ment fel töltőre.

[ Szerkesztve ]

(#2420) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Valaki mondja már ez milyen márka ez a Hydrogel? Ez valami magyar cucc?
Ez a brand neve?
Mindenki ezt istenití itt a fórumon. Sosem használtam de van egy érzésem, hogy nem valami nagy szám. YouTube tesztekben, ahol össze hasonlítják a különböző fóliákat, üvegeket sehol sem említik.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#2422) koxkids válasza SzervaUr (#2417) üzenetére


koxkids
őstag

Szia!
Én jelenleg gyári fekete bőr fokot használok, de én is erősen gondolkozom másik tok beszerzésén is, tudjam váltogatni, ne használodjon el olyan gyorsan a gyári, méregdrága tok. :U
Felmerült hogy tok nélkül hordjam, de túlságosan féltem (pedig biztosítás is van rajta.. )

(#2425) KTomi77


KTomi77
tag

Sziasztok,
Én is csatlakoztam a tulajok táborához egy kék készülékkel. Még soha nem használtam ios-t napi rendszerességgel, úgyhogy egyenlőre ismerkedek még a rendszerrel.
Toknak én egy Nillkin camshield-et használok, de majd valami átlátszót is beszerzek.

(#2426) GreenGoblin válasza #40993792 (#2423) üzenetére


GreenGoblin
tag

Ha rákérdezel a watch topikba vagy akár hol csak ezt javasolják. Mintha más nem is létezne.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#2427) Tibee86 válasza GreenGoblin (#2426) üzenetére


Tibee86
veterán

A watch topikon kívül nem igen találkozol vele... Ott is azért, mert normális üvegfólia nem nagyon van rá.

(#2429) bigdady válasza SzervaUr (#2417) üzenetére


bigdady
nagyúr

Pitaka és spigen ez fit

[ Szerkesztve ]

(#2430) SzervaUr


SzervaUr
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!
Megnéztem azt a fórumot a hydrogel-ről. A legjobban az tetszett, hogy valaki szerint nem kell semmit tenni, mert csak csúnyább lesz és felesleges bármi kijelző védelem. Bár így lenne...
Most egy spigen üveg van elöl (nem a bigdaddy által írt).
Gondolkodok még a javasolt tokokon kép alapján és leírás alapján teljesen jók. Esetleg valaki tudna egy fényképet felrakni a telójáról amin ezt használja. Biztos volt már fenn, mert végignyálaztam az egész topicot a vásárlás előtt nem lustaságból kérem. Ha idő/energia engedi persze a tulajnak. :)

(#2431) Tibee86 válasza SzervaUr (#2430) üzenetére


Tibee86
veterán

Youtube-ra beírod bármelyik tok nevét és kismillió videót láthatsz arról, hogyan néznek ki a telefonon.

(#2432) nord_ válasza #40993792 (#2424) üzenetére


nord_
veterán

A probléma az ezzel a megoldással, hogy csak egyszer csusszan ki a kezedből, és jön a horpadás az alu kereten...
Az utolsó telefon, amit tok nélkül mertem használni, az az acélkeretes 4S volt...

A Spigen, amit használsz, véd az esés miatti sérülés ellen is, de sajnos az ultravékony tokok és a skinek max karcok ellen jók...

(#2433) domerator válasza GreenGoblin (#2420) üzenetére


domerator
veterán

A hydrogel egy rugalmas műanyag fólia, sokkal vékonyabb, mint a védőüvegek. Nem növeli meg a telefon vastagságát, szinte észre sem venni. Napi karcok ellen és enyhe koccanások esetén véd, eséskor esetleg nagyon keveset csillapít, de nem összevethető az üveggel. Én hydrogelt használok a minin elöl-hátul (hátul ráadásul krokodilbőr mintásat), de az én esetem kicsit kivételes, mert applecare+ biztosításom van a telefonra, szóval ha véletlenül összetöröm, akkor sincs nagy gond... viszont a hydrogellel olyan, mintha nem lenne rajta semmi. Lehet kapni olyat is, ami az oldalait is védi, de azt nagyon macerás feltenni. Kínából olcsón beszerezhető a hydrogel és bizonyos típusokat nagyon egyszerűen és halálpontosan lehet felrakni a telefonra.
Egy szó mint száz, a hydrogel nagyon jó, de csak bátraknak, vagy biztosított telefonoknak ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#2434) nord_ válasza domerator (#2433) üzenetére


nord_
veterán

Így van, biztosítás vagy tok. :K

(#2435) SzervaUr válasza Tibee86 (#2431) üzenetére


SzervaUr
csendes tag

Köszi, nézem a kismillió videót is természetesen. Meg el kezdtem itt visszakeresni. Csak más a videó-fotó-élő megjelenés. De úgy is persze akkor fogom tapasztalni nyilván amikor rákerül a telefonra bármelyik választott tok ez biztos.

(#2437) zzola


zzola
félisten

Hosszú dilemma után én is csatlakozom a társasághoz!
:))

(#2438) Rage47 válasza zzola (#2437) üzenetére


Rage47
veterán

:R

(#2439) zzola válasza Rage47 (#2438) üzenetére


zzola
félisten

Legutoljára i8 (red) volt a kezemben, azóta azért volt szépen fejlődés! Sosem voltam Apple fan, de kezd tele lenni a hócipőm az Androiddal. Ahogy öregszem, úgy egyre más lett/lesz a fontos nekem mobil kapcsán. Több évre terveztem a készülék használatát, ezért nem a kiszemelt i11-et vásároltam. i12 tetszett még, de az nálam már kiveri a biztosítékot az árával!
Így maradt a mini (fehér), ami nem is olyan mini, egy kézzel lehet használni. Legújabb csúcs hardver és OS.
Töltőt nem vettem külön hozzá, van itt Samsung, Huawei, Honor is ami képes a gyors töltésre.
Egy UAG U Lucent Orange tokra esett a választásom, fehér készülékkel videókban jól mutat. Remélem beválik!
:)

[ Szerkesztve ]

(#2441) zzola válasza #40993792 (#2440) üzenetére


zzola
félisten

:))

(#2442) xhege válasza #40993792 (#2440) üzenetére


xhege
addikt

Vagyunk ezzel még így egy páran. ;)

(#2443) GreenGoblin válasza #40993792 (#2440) üzenetére


GreenGoblin
tag

Nekem még pár dolog hiányzik IOS alatt. Ha azok jönnének a jövőben akkor letáboroznék végleg. Bár a Watch miatt meg van amúgy is kötve a kezem rendesen. :)
Split screen
YouTube PiP működjön már korrektül Premium előfizú nélkül (Safariból)
Tűzfal. Had én döntsem már el milyen appok mehetnek fel netre. Ez sajna csak mobilnet alatt működik.
Szerintem nem kérek sokat.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#2445) Razor1 válasza #40993792 (#2444) üzenetére


Razor1
aktív tag

de... nálam egyelőre premium előfizuval se akar menni, nem tudom mit kéne még állítgatni hozzá.

(#2446) Wajk válasza #40993792 (#2403) üzenetére


Wajk
addikt

@DuanRui elkészítette a CAD alapján az új előlapot a fizikai összehasonlításhoz ;) amúgy kis adalék, hogy azt rebesgetik, hogy a Pro Max további vékonyítást kap, csak a Mini lesz vastagabb egy kicsivel...

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#2448) GreenGoblin válasza #40993792 (#2447) üzenetére


GreenGoblin
tag

Engem nem zavar. Totál megszoktam.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#2450) CrAzY88 válasza GreenGoblin (#2448) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Engem az sem izgatna ha örökre ott maradna a noccs. Nekem már amolyan védjeggyé vált, persze nem vagyunk egyformák. Persze az is hozzájárul nálam, amit Zsolt_72 kolléga írt, hogy a Face ID általi szolgáltatásról már lemondani sem tudnék. Nekem sajnos nem ideális a Touch ID. :N
Viszont említetted a Split Screen-t... Szerintem az már teljes mértékben kimeríti az egérmozi fogalmát. ;]
A többit nem hiányolom, viszont megértem hogy egyeseknek szükségük van rá.

Amit viszont én hiányolok az IOS-t illetően az az, hogy én engedjem meg hogy mit érhet el egy vagy több adott alkalmazás a telefonon. Pl Facebook alkalmazásai túl sokat akarnak tudni... És én szeretném megmondani hogy mihez férhet hozzá, mihez nem. Lehet hogy kicsit tévedek, de talán még anno a Blackberry-n tudtam ilyeneket szabályozni.

Na de hogy ne csak off legyen, nagyon csalódott lennék ha igaz lenne a hír, és nem folytatná az Apple az idők végezetéig a Mini szériát.
Van iPad-em ha esetleg nagyon szeretnék elmerülni a médiafogyasztásban, nem kell még egy a zsebembe.

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.