Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2702) CharlieDrop válasza Namelesske (#2696) üzenetére


CharlieDrop
veterán

A legbiztonságosabb megoldás, de nézőpont kérdése ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#2703) Namelesske válasza CharlieDrop (#2702) üzenetére


Namelesske
addikt

Azért legalább egy megosztott folder Opcionálisan nem Rocket Science

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#2704) CharlieDrop válasza Namelesske (#2703) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Van. Fájlok a neve

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#2705) Namelesske válasza CharlieDrop (#2704) üzenetére


Namelesske
addikt

Pár iOS frissítés után jobb lesz, jelenleg gyerekcipőben jár. Nekem elég így is, de látszik utólag lett kitalálva az appok össze vissza támogatják pl VLC sehogy.

Más téma:
Annak nagyon örültem, hogy a Safariban van lehetőség háttér linkek nyitására. Azt hittem nem lesz de csak keresni kellett és ott van. Apró figyelmesség sok ilyennel találkoztam eddig iOS alatt.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#2706) Rage47 válasza #40993792 (#2697) üzenetére


Rage47
veterán

Hát nekem nagyon ritkán tanul a szótár, legtöbbször az elgépelést tanulja :D

(#2708) speter87


speter87
csendes tag

Sziasztok!
Van közöttetek olyan, aki i11-ről váltott minire?
Az akksi mennyivel gyengébb? A 11-esem naponta kell töltenem, mert a nap végére 20-25% marad benne.
Egyszerűen nem bírom megszokni a 11-es nagy méretét, ezért egy jó árú 12 minire szívesen lecserélném, ha nem kellene naponta többször tölteni, mint anno a 6s-t.

(#2709) xhege válasza speter87 (#2708) üzenetére


xhege
addikt

Én 11-ről váltottam minire (majd vissza). Nálam 11-en 6-7 óra között jött ki a SOT, ugyanazon felhasználás mellett a mininél ez inkább 5-6 óra között volt.

(#2710) Rage47 válasza speter87 (#2708) üzenetére


Rage47
veterán

11-ről váltottam, olyan 20%-kal tud kevesebbet a mini nálam. De a súlya, mérete megéri ezt a kis árat.

[ Szerkesztve ]

(#2711) divan


divan
senior tag

Én általában ritkán töltöm 100%-ra, 80-90-nél le szoktam venni. Mindig reggel töltöm, addig általában kibírja, bár volt már olyan, hogy extrémebb volt a használat, és este rá kellett tennem kicsit a töltőre.
Valamelyik nap rajta felejtettem, és feltöltött 100%-ra. Gondoltam kipróbálom mit bír így.
[kép]
Ez jött ki belőle. Nekem nagyon nincs meg a 4-5 óra SOT. Akksi 100%, folyamatos bluetooth kapcsolat Watch-al, mobilnet, wifi bekapcsolva, este 10-től reggel 6-ig ne zavarjanak bekapcsolva. Mondjuk nekem a telefonálás több inkább, mint a tartalomfogyasztás.

Reggel 7:23-tól másnap 12:11-ig.

[ Szerkesztve ]

(#2712) CharlieDrop válasza divan (#2711) üzenetére


CharlieDrop
veterán

2 órás képernyőidővel nekem maradt vagy 50% igaz nem dumáltam ennyit...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#2713) CrAzY88 válasza divan (#2711) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Szerintem az a 4-5 órás SOT kb reggel 6-tól este 8-ig szokott kijönni a usereknél.
Amikor magában van pl este a telefon, azért akkor is eszegeti készenlétben az ampereket, meg úgy aztán folyamatosan is...
Sajnos messzemenő tapasztalatot nem tudok megosztani ezzel kapcsolatban, nem szoktam se 100%-ig feltölteni, meg nézegetni sem szoktam az akku stat-ot.
40% és 80% között szoktam tartani, nem túl sok használattal. Így kb úgy viselkedik ahogy az Xr viselkedett.

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#2714) Namelesske válasza speter87 (#2708) üzenetére


Namelesske
addikt

Nekem ennyit tudott tegnap.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#2715) technoboi válasza speter87 (#2708) üzenetére


technoboi
tag

Ha nap végére 20-25 marad az i11-ben akkor a mini nem fogja kibírni neked nap végéig. speter87 hozzászólása pontos, ennyit bír a két telefon akksija. Én is i11-ről váltottam, mert napi átlag 3-4 óránál soha nem kellett több, a mini meg hozza ezt az időt bőven, hiába volt 50% első nap este az i11, rá kellett tennem töltőre mert második nap végéig már nem bírta ki. Ha ugyanúgy kell töltenem a kettő telefont, akkor inkább a kisebb méretet választom. :))

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#2716) divan válasza CrAzY88 (#2713) üzenetére


divan
senior tag

Így van, én sem szoktam sem 100%-ra tölteni, sem nézegetni a statisztikát, de most az egyszer megnéztem.

(#2717) kutga


kutga
nagyúr

Én is eladtam a 11-est mert nem igazán jött be, a 12 minit is kiszemeltem mint lehetséges utódot. A 11 nálam elment két napot, de nem nyúztam túlzottan.

A kettő között egy A52 hozta nekem a leghosszabb kijelző időt, három naponta kellett tölteni.

Let the Zone take me if I am.

(#2718) mindthecrap


mindthecrap
aktív tag

Sziasztok, ma lépek be én is a "klubba", soha nem volt iPhone-om, igaz iPad-em van egy éve úgyhogy nem lesz ismertelen, van Apple ID-m, iCloud stb...

Olyan kérdésem lenne, hogy valaki használta-e már a Telekom 5G-t a Balatonnál, megéri? gyorsabb, stabilabb? Révfülöpön pont van egy bázis ahol a nyaralónk van.

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#2720) mindthecrap válasza #40993792 (#2719) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

köszi, azt sejtem, ott töltőn lenne és osztanám a családnak meg az iPadre, hétköznap 4G only :)

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#2721) nord_ válasza mindthecrap (#2718) üzenetére


nord_
veterán

Az 5G-nek nem igazán a sebesség a legnagyobb erénye, hanem az, hogy ha sokan vannak az adott bázisállomás környékén, akkor sem lesz hálózati probléma -> nem lesz olyan, hogy a tömeg miatt nem tudtok majd telefonálni vagy nem lesz netes kapcsolat.

Sebesség: a Telekom székház környékén lehet mérni 800 környéki letöltést is - de pl. a Fehérvári úton gyorsabb a 4G (95 Mbps), mint az 5G (71 Mbps).
(természetesen nem egyszeri mérés)

(#2722) woreuth


woreuth
csendes újonc

Sziasztok!

Nemrég Galaxy Note 10-ről, a "kicsiről", váltottam egy 7-es almára. Ég és föld a user experience számomra az iOS javára. Többet droidot nem.
Néhány napja nézegettem a MM-ban a 12-es szériát és bármennyire is kisebb akksi, minusz 1 optika a Pro-hoz képest.. nagyon tetszik a mini. Mivel egy teljes testet kitöltő kijelzőről beszélünk, milyen az írási élmény? Néhány hosszabb üzenetet szoktam írni, de javarészt audio üzenet vagy hívás a jellemző. A 7-es/SE billentyűzete még a határeset számomra.

Milyen a tapasztalatotok vele?

(#2723) kutga válasza woreuth (#2722) üzenetére


kutga
nagyúr

Szélesebb a kijelző, azoknál jobb lesz szerintem. A felhasználói élmény...hát...van amiben a droid a jobb.

Let the Zone take me if I am.

(#2724) Namelesske válasza woreuth (#2722) üzenetére


Namelesske
addikt

S20 FE-ről váltottam a fenti cikkem is a telefonon írtam. Teljesen jó a gépelés rajta. Gboard és Swiftkey is elérhető ha nem zavar hogy kicsit rendszeridegen itt ott. Attól függ hogy egy kézzel szeretnél gépelni vagy megszoktad már a két kezes telefonhasználatot. A Mini inkább egykezes.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#2725) woreuth válasza kutga (#2723) üzenetére


woreuth
csendes újonc

Köszönöm! Egyetértek, van amiben jobb, de számomra sokkal egyszerűbb és gyorsabb egy-egy beállítás elérése és a gyors ad-hoc használat.

(#2726) woreuth válasza Namelesske (#2724) üzenetére


woreuth
csendes újonc

Egyelőre maximálisan elégedett vagyok az iOS sajátjával, de kipróbálom ezeket is majd! Köszönöm az ajánlást! A Note-nál kénytelen voltam megszokni a kétkezes írást, de például a 7-esen mindkét írásmód kényelmes. Tartottam tőle, de kevesebb a mellé ütésem két kezes írással is mint a nagyobb kijelzőn volt. Hasonlóan jó érzés írni rajta mint volt a Lumia 520-on.

[ Szerkesztve ]

(#2727) kutga válasza woreuth (#2725) üzenetére


kutga
nagyúr

Persze az ios is jó rendszer. Most én is 7-est nyúzok.

Let the Zone take me if I am.

(#2728) Namelesske válasza woreuth (#2726) üzenetére


Namelesske
addikt

Nekem volt Lumia 520-asom az iPhone 12 mini igazi utód. Spirituálisan nagyon sok hasonló dolog van a két telefonban a mindennapos használatban. Minden nagyon hasonló, persze az iPhone egy modern csúcstelefon az meg egy budget Nokia volt... Én imádtam és nagyon hamar visszaszoktam erre a kijelző szélességre. Amikor mellé kerül egy S21 ultra olyankor kicsit furcsa érzés :D

Egy dolog van a kicsi méret miatt amire figyelni kell: Sorozatosan befotóztam az ujjam a nyaraláson :DD

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#2729) woreuth válasza Namelesske (#2728) üzenetére


woreuth
csendes újonc

Imádtam az 520-at én is! A mai napig nem volt olyan jó érzés használni egy telefont. Most a 7-es kezdi beérni! :D Még egy kört megyek majd, hogy összehasonlítsam a két almát méretben, de sokkal jobban tetszett mint a pro vagy sima 12. Ismerős érzés, van a közelemben egy A52-es Samu.. már-már tabletnek érződik :D .

Igen.. igen.. ezzel a gonddal már találkoztam én is. De csak megszokás kérdése... gondolom :DD

(#2731) madgie válasza #40993792 (#2730) üzenetére


madgie
titán

Én a timelapse-nél szoktam elrontani, gyakran körbeforgatom a készüléket timelapse (illetve hyperlapse) közben, aztán a végén beleér az ujjam és mehet az egész egy-másfél perc a kukába :D

(#2732) mindthecrap


mindthecrap
aktív tag

Nekem is volt Lumia 520 :DD

Két nap után egyelőre imádom a telefont, nekem a diktálás eddig a kedvencem mert mindig csak egy szabad kezem van vagy egy sem, azért kerestem ilyen kicsi telefont is. Amennyit hibázik a diktálás funkció annyit hibáztam én is meg a SwiftKey.

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#2733) kutga válasza mindthecrap (#2732) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem is volt. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#2734) xhege válasza kutga (#2733) üzenetére


xhege
addikt

Nekem is :)

(#2736) Jimmy66


Jimmy66
senior tag

Nekem nem volt...

(#2738) csatoth79


csatoth79
tag

Sziasztok!
Gondoltam megosztok pár észrevételt, mert használtam 4 hónapig a 2020 se telefont,8 hónapig a 12 pro telefont,jelenleg pedig iphone 12 mini készüléket.
Eléggé féltem tőle(minitől) mivel rossz tapasztalat volt az se az aksi miatt.
Állandó töltővel jártam mindenhova(sokat használom dolgozni,játszani stb)
12 pro jó volt nagyon kibírta a napot,jó volt használni.
Emiatt féltem a 12 minitől ami kellemes meglepetés volt.
Nekem kibírja extrém használat mellett a munkát ,utána 5 perc töltés max mikor hazaérek és sima ügy estig,fürdés vacsi alatt meg teljes a töltés éjjelre nem teszem fel sosem és maxra sem töltöm.
Aksi miatt senki ne gondolkozzon rajt kézbe illő szuper telefon! :)

(#2739) kutga válasza csatoth79 (#2738) üzenetére


kutga
nagyúr

Az SE-t emiatt adtad el? Most visszatértem a 7-esre, de a touchid miatt lehet maradnék annál. Nem tudom, de nekem jobban bejön mint a faceid.

Let the Zone take me if I am.

(#2740) mindthecrap válasza csatoth79 (#2738) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

Én is egyedül az akksi miatt aggódtam de igazából nem lógok sokat a telón, kb 3,5 - négy óra az átlag SoT egy nap és pl CarPlay közben is töltve van amíg autózok. Az irodába is vettem egy Baseus Qi töltőt arra is rá tudom dobni ha kell. Akit érdekel amúgy a Baseus le van ütve négyezer forintra a Békás áruházban.

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#2741) Namelesske válasza mindthecrap (#2740) üzenetére


Namelesske
addikt

Annyira gyorsan tölt fel a 2200 körüli akku hogy bármit beledugok már 80%-kon van! :D

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#2742) mindthecrap válasza Namelesske (#2741) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

Nekem az iPad Air miatt adott volt otthon a 12W-os fej, mondjuk anno attól dobtam egy hátast amikor szembesültem vele, hogy óránként 15 százalékot tölt az iPadbe :Y

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#2743) Namelesske válasza mindthecrap (#2742) üzenetére


Namelesske
addikt

Hat én töltöm mindennel Samsung qi Charger, Samsung 45w PD charger, Xiaomi 10W charger, Roidmi a kocsiba, powerbank teljesen mindegy egyedül az IKEA 3 fejes volt lassabb eddig.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#2744) csatoth79 válasza kutga (#2739) üzenetére


csatoth79
tag

Igen az eléggé nem bírta állandó töltő kellett legyen a közelemben.
Mini viszont jól teljesít!!

(#2745) szabka83 válasza speter87 (#2708) üzenetére


szabka83
csendes tag

Én 11-ről váltottam a 12 mini-re, az előttem szólókhoz hasonlóan érezhetően rövidebb használati időkről tudok beszámolni. Nekem már kell napközben az autós töltő is, amit 11-nél sosem használtam.

ami viszont érdekesség, bár nem egy laboratóriumi teszt, de az akku állapota 98%-ra csökkent 8 hónap alatt. A 11-é anno 94%-ra csökkent ugyanennyi idő alatt.
mindkettőhöz az ipad (talán 12wattos ?) töltőjét használom. Régen és most is előfordul, hogy egész este a töltőn ragad.
szóval saját tapasztalat szerint, mintha kevésbé amortizálódna :)

(#2746) kutga válasza szabka83 (#2745) üzenetére


kutga
nagyúr

Kicsit bajban vagyok én is. Mintha jobban bejönne az új SE dizájn, de abban még kisebb az akku.

Let the Zone take me if I am.

(#2748) GreenGoblin válasza #40993792 (#2747) üzenetére


GreenGoblin
tag

EverythingApplePro szerint nem lesz 13 vagy 12S mini.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#2750) domerator válasza GreenGoblin (#2748) üzenetére


domerator
veterán

Az egy szenzációhajhász nagyszájú pali.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.