Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3601) g@bo


g@bo
nagyúr

nem tudtam h van ilyen, de menő, hogy könnyű vele a fóliát feltenni. persze utólag láttam a jútyubon, miután vettem egy gaqgyeszt. :D

[link]

(#3602) blakey válasza g@bo (#3601) üzenetére


blakey
titán

A "gagyeszt" is fel tudod tenni szépen, csak előtte kell egy kis tapasztalatszerzés. :) 2-3 próbálkozás után tudni/látni fogod, hogy miként kell felhelyezni keret nélkül és pontosan. Én úgy vettem üvegfóliát, hogy felkészültem 2-3 kudarcra, mert előtte soha nem próbálkoztam, 2-t tönkre tettem, de a harmadiknál már tudtam, hogy miként érdemes felhelyezni. A sima fóliát már "pikk-pakk" felhelyezem, az üvegfóliához még kell egy kis türelem. Amit felteszek annál semmilyen porszem nincs, tehát a "csak rádobom és jó lesz" nálam nem játszik, mert biztos nem jó. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3603) deanka válasza deanka (#3580) üzenetére


deanka
csendes tag

A helyzet kirakása főképernyőre, ha másnak is gond, nem tökéletes ugyan, de rögtön a beállításokra ugrik, nekem nagyon nagy könnyebbség: https://www.youtube.com/watch?v=iJlqj_nh9R8

(#3604) g@bo


g@bo
nagyúr

hát urak, én egyelőre a se 2020 hoz képest nem látok érdemi ugrást, ami a 100 ropi plussz megérte. az akku is fura, még... :D savazzatok.

amúgy tájékoztatlak titeket, hogy itt a fórumon vett magsafe szilikon hátlap és magsafe töltő is hamisítvány gyanús.... ne vegyetek itt semmit, hiába a félár, simán aliexpress cucc lesz a birtokodban. profi csomagolás, megtévesztő belső. youtube tartalmaz fake leleplező videókat. :( mellé egy nagyító sokat segít. nincs ingyen ebéd.

(#3605) szebe válasza g@bo (#3604) üzenetére


szebe
őstag

Én nem savazlak, full szubjektív a dolog.
Szintén SE2020-ról váltottam, ég és földnek érzem egyébként a két készüléket, de hogy megér-e 100k pluszt, azt mindenki döntse el maga. Én már tuti nem váltanék vissza.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#3606) blakey válasza g@bo (#3604) üzenetére


blakey
titán

Két külön kategória, a kijelző, a kamera jobb, ezeket látnod kéne. Az akku viselkedése meg nem normális, ha nálad fura. MagSafe szilikon tokot majdnem féláron vettem, eredetit, iStyle-ban. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3607) kutga válasza g@bo (#3604) üzenetére


kutga
nagyúr

Inkább a kijelző ami megéri a plusz pénzt. Akku harmatos.

Let the Zone take me if I am.

(#3608) Pfiucska válasza g@bo (#3604) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Akku, kamera, kijelzo, design és egyel frisebb chip. Van akinek ez megeri van akinek nem :K

En nagyon elegedett vagyok az se 2020 utan a teloval de a leggyengebb pontja az ennek is az akksija. Azt gondolom, hogy ez nem meglepetes senkinek aki ezeket a telokat nezi, nekem is kibir 1 napot es ez a lenyeg.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#3609) rumantamas


rumantamas
csendes tag

Sziasztok!
Most valtottam iphone 7plus keszulekrol es szeretnek erdeklodni ket dologgal kapcsolatban:
-a 3d touch megszunt, lett helyette haptikus touch. Viszont ezt a funkciot meg nem sikerult elernem a billentyuzetnel. Itt nem elerheto vagy mashogyan kell probalkoznom?
-az arcfelismerot hogyan celszeru hasznalni reggel/este? Neha egesz jol feloldja, neha nem. Ilyenkor inkabb ne remenykedjek vagy kozelebb kell tartani h megvilagitson?

(#3610) #95939840 válasza rumantamas (#3609) üzenetére


#95939840
törölt tag

A szóköz billentyűn kell tartani az ujjad, utána átvált és tudod mozgatni a kurzort.
Én nem tapasztaltam különbséget, sötétben is ugyan olyan hatékony. Ha fekszek, akkor előfordulhat, hogy oldalt van a fejem, vagy túl közel a telefon, olyankor nem ismeri fel, de távolabb tartom, vagy változtatok a helyzetemen és jó. Gondolom ezek befolyásolják. Közelebb semmiképp se tartsd, mert akkor nem tudja a pontokat normálisan kivetíteni.

(#3611) Voiceless


Voiceless
csendes tag

Sziasztok!
Május óta van meg a 12 mini-m. Ez az első iphone-om, így viszonyítási alapom nincs. Nem játszom rajta, de azért kínzom rendesen. A fél év alatt 2%-ot már esett az akksim maximális kapacitása. LG G8s-ről váltottam aminél 1,5 év alatt esett 2%-ot az akksi maximális kapacitása, azóta is csak 1%-ot esett, mivel a családban maradt. Ez, hogy viszonylag rövid idő alatt esett 2%-ot a Minié mennyire tekinthető normálisnak? Legtöbbször 10w-os töltéssel töltöm Xiaomi hosszabbító usb töltőjéről, de időnként mikor nincs időm várni előkerül a 20W-os Apple is. Mivel lehetne az elhalás ütemét lassítani? Előre is köszi a válaszokat! Pacsi.

[ Szerkesztve ]

(#3612) Pfiucska válasza Voiceless (#3611) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Szia.
Nincsenek csodak, kicsi akksi, tobb toltes, gyorsabb degradalodas. Nem kell ezzel foglalkozni amig nem erzed ugy, hogy tul sokat gyengult.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#3613) bigdady válasza Voiceless (#3611) üzenetére


bigdady
nagyúr

2 évesen cseréltetsz és kész ahogy a kocsiban is kell 5 évente

(#3614) Voiceless válasza Pfiucska (#3612) üzenetére


Voiceless
csendes tag

Köszi a válaszokat! Egyelőre minden oké. Meglepő, hogy mennyire takarékos amúgy az iphone. Ugyan úgy 30-50% között érek haza a munkából vele is mint az LG-vel korábban, és nem használom kevesebbet napközben. Persze intenzív használatot (navigáció, kamerázás stb.) jobban érzi. Nap végén dobom fel a töltőre, és lefekvés előtt le is húzom róla. Ezt csináltam az LG-vel is.

(#3615) g@bo válasza Voiceless (#3614) üzenetére


g@bo
nagyúr

Nekem az elejen havi 1% ot romlott a se 2020 akksija, 1 evesen 92% on allt, es kelt el…

(#3616) Habib[HUN] válasza g@bo (#3615) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Ez annyira változó, hogy kinek mit mutat. Kb 10 hónapos a teló, de még 100-as a kondíció. De tényleg nem érdemes ezen görcsölni. Kopó alkatrész. 2-3 évente csere érett.

(#3617) e34power válasza Voiceless (#3611) üzenetére


e34power
csendes tag

Enyem decemberben lesz egy eves es 87% -os az akku.. ez van.. :)

(#3618) OCTAMD válasza bigdady (#3613) üzenetére


OCTAMD
őstag

11éves múlt a Yuasa a kocsiban(369000km) és
még bírja :))

[ Szerkesztve ]

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#3619) bigdady válasza OCTAMD (#3618) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az igen. Motoromban van yuasa az 6 éves. Jó aksik

(#3620) vdavid96


vdavid96
kezdő

Sziasztok! Nekem még az ios 14.8 van fent, így lassan 2 hónap távlatában mik a tapasztalatotok az ios 15 akksi idővel? Jobb esetleg rosszabb a korábbinál?

(#3621) blakey válasza vdavid96 (#3620) üzenetére


blakey
titán

Én is később tettem fel, a 15.1-gyel, így csak onnantól van tapasztalatom, nem vettem észre, hogy gyengébb lenne, sőt, mintha egy picit talán jobban bírná 5G-n.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3622) sityupityu válasza vdavid96 (#3620) üzenetére


sityupityu
veterán

Én semmi különbséget nem vettem észre sem negatív, sem pedig pozitív irányba.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3623) nord_ válasza sityupityu (#3622) üzenetére


nord_
veterán

Én sem.

(#3624) xhege válasza vdavid96 (#3620) üzenetére


xhege
addikt

Akksiban nálam sem hozott semmi változást. :N

(#3625) sityupityu


sityupityu
veterán

Én tegnap vettem észre, hogy jött egy frissítés ami arra hivatott, hogy csökkentse a megszakadó beszélgetések gyakoriságát, vagy valami ilyesmi. Mondjuk nálam ilyen probléma nem volt.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3626) Jimmy66 válasza sityupityu (#3625) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Engem is meglepett a fissítés, én sem találkoztam a problémával...

(#3627) kutga válasza Jimmy66 (#3626) üzenetére


kutga
nagyúr

12, 13 szériát érintette. Már akinél.

Let the Zone take me if I am.

(#3628) Jimmy66 válasza kutga (#3627) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Eddig én is eljutottam.

(#3629) CharlieDrop válasza sityupityu (#3625) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ja. Nagyon fura volt. Sohasem szakadt meg.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#3630) Ashiyo


Ashiyo
csendes tag

(Nagyon) vékony, mégis minőségi, tapadásmentes, csúszásmentes, jó fogású tokot keresnék a minimre. A mostani szilikonosat nagyon szeretem, de alig bírom berakni a farmer zsebbe, annyira tapad mindenhez.

A Pitaka Air-en kívül van valami alternatíva? 18k környékén mozog sajnos. A dizájn fontosabb most mint maga a védelem, ezért tényleg valami vékonyat keresnék.

A Pitaka tokokhoz (még mindig) jár ajándék kijelzővédő üveg / fólia a dobozban?

(#3631) kyle16


kyle16
tag

üdv urak. kiszállítás alatt van az i12 mini-m. tudom, hogy nem lesz a gyári csomagban töltő fej. a kérdésem az, hogy a gyári iphone 7 töltő fejjel ajánlott használni vagy szerezzek be egy újabbat ? Nekem NEM fontos mennyi idő alatt tölti fel mert éjszakára úgy hagyom és reggel leveszem szóval a gyors töltés nem szempont. plusz lehetséges, hogy hosszú távon jobb az aksinak ha nem olyan nagy erősséggel tölti mint az új töltők. köszönöm a segítséget előre is.

[ Szerkesztve ]

(#3632) xhege válasza kyle16 (#3631) üzenetére


xhege
addikt

Szerintem jó lesz simán a régi 5w-os gyári. :K Én is így használom, ha pedig nagyon kellene itt az iPad töltője is.

(#3633) Tibee86 válasza kyle16 (#3631) üzenetére


Tibee86
veterán

Én is az 5w-os töltőfejet preferálom, pedig van itthon ipad töltő, a telefonhoz meg 18w-osat adtak (11pro).
Azzal számolj, hogy a kábel se lesz jó, mert usb c-s.

(#3634) CharlieDrop válasza kyle16 (#3631) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nekem szerintem a 4S fejjel töltött ma (nem tudom van pár :D), de konkrétan bármelyik iPhone töltő jó hozzá

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#3635) g@bo válasza kyle16 (#3631) üzenetére


g@bo
nagyúr

5w gyári, mindig mindenhez jó, cserébe lassú. :B

ha vásárolsz, ne itt a fórumon tedd, mert a töltők / kábelek többsége hamis, aliexpress szutyok.

ennyi... lesz bf akció talán. [link]

(#3636) csacsi67


csacsi67
addikt

Nagyon ritkán töltöttem bármilyen fejjel, csak PC-usb port lassan 2 éves lesz a készülék napi használat minden be van kapcsolva rajta semmit nem kapcsolgatok akksi kapcitása még mindig 100 % estére 30-40 % merül használat függő ,Este lefekvéselőtt PC-redugom reggel le soha nem néztem reggelre mennyire tölti fel.

(#3637) kyle16


kyle16
tag

köszi a válaszokat. akkor marad a gyári i7 töltő. egyébként durva hogy pc-s töltéssel ennyire meg tud nőni az aksi élettartama. 100%ig töltöd mindig (csacsi67) ? üdv

(#3638) CharlieDrop válasza csacsi67 (#3636) üzenetére


CharlieDrop
veterán

USB-A vagy USB-C portos töltés?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#3639) e34power válasza Ashiyo (#3630) üzenetére


e34power
csendes tag

Vettem mar tobb pitaka tokot de meg soha nem volt egyikhez sem uvegfolia..

(#3640) sityupityu


sityupityu
veterán

Találkozott már valaki ilyennel. A lényeg, hogy semmiféle folyadék nincs a csatlakozónál. Kosz sincs benne. Pár ki-be húzogatás után fel lehet tölteni teljesen. Én úgy vettem észre, hogy az egész azóta van, amióta átáltam arra, hogy 80% fölé nem nagyon töltöm. Általában pont itt, 82%-nál szokott megálni a töltés. Gondoltam arra, hogy ugye megtanulta a töltési szokásaimat, de ha ez van, akkor minek ír ki ilyen marhaságokat? :DDD :N
Nem mindig csinálja, és már van a jelenség egy ideje, csak eddig nem érdekelt, de gondoltam most megkérdezem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3641) csaba1203


csaba1203
addikt

Sziasztok!
Csatlakozom a csapathoz egy kék minivel.
I7-et váltottam vele és remélem jól döntöttem....

(#3642) blakey válasza csaba1203 (#3641) üzenetére


blakey
titán

:C

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3643) csaba1203


csaba1203
addikt

Kérdezném tőletek, hogy az adatok átköltöztetése közben feldobta a szoftverfrissítés opciót ami ugye 2.9 Gb.
Ennek a telepítése eltarthat 1 órát is vagy valami gebasz van nálam, mert letöltötte és a telepítés most mellett karikázik csak de hiába nyomkodom nem történik semmi :F
Azért karikázik mert telepíti vagy valamit kell tennem?

(#3644) Turbobacsi válasza csaba1203 (#3643) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

a telepítés "lassú" folyamat ne aggódj, adj neki időt

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#3645) csaba1203 válasza Turbobacsi (#3644) üzenetére


csaba1203
addikt

Mégis mennyire lassú mert lassan 5 órája csinálja, ami elég fura számomra...

Mintha valami bootloop-ba került volna.

(#3646) blakey válasza csaba1203 (#3645) üzenetére


blakey
titán

Kb. fél óra. Telepítés most-ra klikkeltél? Esetleg újraindítás?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3647) csaba1203 válasza blakey (#3646) üzenetére


csaba1203
addikt

Nem enged klikkelni ez a problémám....
Csak forog mellette a kis karika és nem történik semmi.
Bánom már, hogy ezzel a régi telefonról újra átvitellel próbálkoztam ez kevert be valamit.
Ennek nem lesz vége úgy látom.
Mivel tudom újraindítani és nem gond ha ez megszakad?

(#3648) csaba1203 válasza csaba1203 (#3647) üzenetére


csaba1203
addikt

Megoldottam alaphelyzetbe raktam és kézi beállítással telepítettem mindent...
Ez a régi iphone-ról újra adatok másolása nekem nem jött be ez volt az első és utolsó próbálkozásom is vele.
Észrevételeim eddig i7-hez képest a rendszer sokkal fluidabb nincs röccenés a kamera sokat javult főleg esti képek kevés fény mellett a kijelző nekem mindegy Samu után ami még kérdéses az akkuidő de szerintem az 2 nap meglesz nálam ahogy elnézem.
Összességében megérte váltani i7-ről a következő 3 évre szerintem...
A kompaktsága pedig mindent visz nálam még az i7-nél is kényelmesebb kézben tartani.

(#3649) CharlieDrop válasza csaba1203 (#3648) üzenetére


CharlieDrop
veterán

"Ez a régi iphone-ról újra adatok másolása nekem nem jött be ez volt az első és utolsó próbálkozásom is vele."
Ne add fel, nekem volt olyan, hogy a rég teló mellett az új be volt kapcsolva, mire hazaértem mindent átmásolt és köszöni szépen :) (Amúgy is mindig mentésből állítom be a telefonomat, a 12 minin 5S óta lévő rendszer van (sajna a 4S után újrakezdtem))

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#3650) csaba1203 válasza CharlieDrop (#3649) üzenetére


csaba1203
addikt

Nálad ez működött nálam nem és nincs ezzel semmi gond...
A lényeg, hogy minden működik most és jó választás volt már látom utólag.
Remélem ez is ki fog bírni annyit, mint az i7-em.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.