Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) #86564352 válasza CrAzY88 (#2450) üzenetére


#86564352
törölt tag

13 mini még biztos lesz, aztán meglátjuk. Talán elég lenne Special Edition kiadást csinálni belőle 2-3 évente? Nekem is dilemma most, hogy akkor 12 mini helyett 13 minire gyűjtsek még, ha az lesz az utolsó?

Egyébként érdekesnek tartom, hogy amennyire nőtt az iPhone kijelző méret, az iOS ezt nem követte le. Hiába veszed meg a tepsit, nincs split screen, a reachability módban egy kézzel nem marad fixen a helyén, ha hozzáérsz ismét aktiválni kell, az interface se nagyon használta ki a plusz helyet, nem hozták le pl. a Safari, Store keresőmezőt alulra, nem lett több gomb látható a billentyűzeten, zeneborító nem tölti ki a helyet, nem lett több státusz ikon stb.

(#2452) CrAzY88 válasza #86564352 (#2451) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Én megvettem a 12 Mini-t, aztán vegyem meg a 13-at is, mert nem tudom hogy mikor lesz legközelebb használható hordható méretű iPhone? Nagyon remélem hogy nem ilyen hülyék dolgoznak náluk.
A 2020 SE-t sem értem hogy miért húzták el ennyire. Talán arra kevesebb a vásárlóerő, mivel az alacsonyabb kategória vásárlók úgysem cserélgetik egyfolytában a telefont, nincs akkora igényük az újdonságra?
Nekem a következő csere a 14-re esik... Remélem egy Mini-re.

Igen, a Mini esetében biztos hogy bolondság a Split Screen, na de a tepsik? :F
A kijelző kihasználás talán azért nem valósul meg, mert nem szeretnék feldarabolni annyira az IOS-t. Az akkor már nem ugyan az, nem ugyanolyan, pl: IOS »» iPad OS
De én is csak találgatok, meg hangosan gondolkodom... szóval passz :U

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#2453) zzola


zzola
félisten

Valaki használ esetleg ilyen tokot?
Postával 86 €.
Jól néz ki, de ez már a tűrőképességem határa felett van árban.
:W
[RAZER ARCTECH PRO FOR IPHONE 12 MINI - BLACK

[ Szerkesztve ]

(#2454) CrAzY88 válasza zzola (#2453) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Nekem [ez] van ilyen árért. Ez se olcsó, de ebben legalább valami kunszt.
Előtte S7 Edge-n vont, azon is tette a dolgát. Csak figyelni kell a felrakásnál meg a levételnél.

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#2455) T0rnad0 válasza zzola (#2453) üzenetére


T0rnad0
addikt

Én is gondolkodtam ilyen tokon, mert nagyon tetszik. De nem vennék lyukacsos tokot és ennyiért szerintem jobbat is kapok.... Akkor már inkább ezek: [link] [link]
Most egy ilyet rendeltem, remélem jó lesz: [link]

Z Fold 4

(#2456) zzola válasza T0rnad0 (#2455) üzenetére


zzola
félisten

Biztos ezek is jók.
Épp fóliát/üveget vadászok! Pécsen semmi nincsen, mindent rendelni kell! :W

(#2457) T0rnad0 válasza zzola (#2456) üzenetére


T0rnad0
addikt

Media Markt-ban raknak fel Clearplex fóliát is (tokbarát méretben is), ha nem ragaszkodsz az üveghez. Két telómon már volt, nem volt vele gondom.
Nekem először teljes kijelzős üvegfóliát raktak GSM üzletben, de a tok fel is nyomta.

Z Fold 4

(#2458) zzola válasza T0rnad0 (#2457) üzenetére


zzola
félisten

Ez lenne az "új generációs" fólia? Kijelzőre 6-7k, hátlapra is, akkor 7-8k?
Amikor megvettem a készüléket webshopban, akkor felkínálta ezeket az árakat...
Nem ragaszkodom az üveghez, most is fóliát használok a többi készülékeken.

[ Szerkesztve ]

(#2459) T0rnad0 válasza zzola (#2458) üzenetére


T0rnad0
addikt

Igen, új generációs. "Sajnos" az üvegnek viszont jobb a tapintása, legalábbis nekem.
Euronics-ban is érdemes megkérdezni, ott úgysem vesznek sok fóliát: [link] :D

Z Fold 4

(#2460) zzola válasza T0rnad0 (#2459) üzenetére


zzola
félisten

:R

(#2461) domerator válasza CrAzY88 (#2450) üzenetére


domerator
veterán

Pontosan így vagyok a noccsal én is... az első perctől kezdve úgy vettem tudomásul, hogy a kijelző a noccs aljáig tart, a két oldalsó rész amolyan extra, amin szükséges infók vannak... a FaceID sokkal többet jelent nekem, mint hisztizni a noccs miatt. A FaceID hihetetlenül megkönnyíti most már az életet... számlabefizetések (simple), appok loginja, weboldalak loginja, céges kétfaktoros azonosítás... rohadtul bejön!!! :C Össze kéne számolnom, hány helyen váltotta a jelszavakat.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#2462) BBke válasza #86564352 (#2451) üzenetére


BBke
tag

A 12 mini nekem is nagyon tetszik. A 12 minit azért nem vettem meg, mert egy SE 2020 van jelenleg. Talàn a 13 minit megveszem.

(#2463) zzola


zzola
félisten

A dobozban található gyári töltőkábel az alkalmas gyorstöltésre?

(#2464) nord_ válasza zzola (#2463) üzenetére


nord_
veterán

Persze. :K

(#2465) zzola válasza nord_ (#2464) üzenetére


zzola
félisten

Köszi. Inkább úgy vagyok vele most már, hogy megkérdem, abszolút nem vagyok benne az alma világában. Kösz

(#2467) Razor1


Razor1
aktív tag

a 12 mellett a mini is megkapja a lila színt. ennyit a “leáll a gyártás év közben” típusú okosságokról.

(#2469) nord_ válasza #40993792 (#2468) üzenetére


nord_
veterán

:K

(#2470) Rage47 válasza #40993792 (#2468) üzenetére


Rage47
veterán

engem sem érdekel, hogy divat fikázni, az érdekel, hogy számomra tökéletes

(#2471) Kékmadár93


Kékmadár93
tag

Sziasztok!
Meglett nekem is a Mini. Ahhoz képest, hogy Mini maximálisan elégedett vagyok vele :C
Viszont droid vonalról való berögződés miatt lenne egy kérdésem: az a helyzet állt elő, hogy az órám Huawei, a lámpám pedig Xiaomi. Ha telepítem ezeknek az eszközöknek az alkalmazásait, az piszkálni (lassítani) fogja a rendszert?
Tudom, nem a legokosabb kérdés, de nekem ez teljesen ismeretlen rendszer...

!!The truth is out there!!

(#2472) GreenGoblin válasza Razor1 (#2467) üzenetére


GreenGoblin
tag

Mi az összefüggés az új szín és a leáll a gyártás közt?

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#2473) T0rnad0 válasza Kékmadár93 (#2471) üzenetére


T0rnad0
addikt

Mi Band 4 -et használok, nincs vele semmi gondom ( kivéve hogy a Viber valamiért nem küld értesítést :F ). Az alkalmazás is jól működik.

GreenGoblin: szerintem arra gondolt, hogy minek mutatnának be egy új színt, ha le akarnak állni a gyártással (pletyka)

[ Szerkesztve ]

Z Fold 4

(#2474) Kékmadár93 válasza T0rnad0 (#2473) üzenetére


Kékmadár93
tag

Az a legkevesebb, csak a telefon működését ne akassza meg..

!!The truth is out there!!

(#2475) GreenGoblin válasza T0rnad0 (#2473) üzenetére


GreenGoblin
tag

Az új szín hozzáadása semmit nem jelent, max más színt kevernek bele a gépbe ami lefesti. Nem kerül nekik semmibe sem.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#2476) T0rnad0 válasza GreenGoblin (#2475) üzenetére


T0rnad0
addikt

Új szín ---> új doboz, új marketinganyagok világszerte, szolgáltatókkal egyeztetni, stb.

Z Fold 4

(#2477) moordavid válasza #40993792 (#2468) üzenetére


moordavid
aktív tag

Ha nem is hozza a nem tudni ki szerint elvárt számokat, és most tekintsünk el attól, hogy önmagában egy remek készülék, az Apple biztos megtartja addig a mini kategóriát amíg el nem telik legalább egy teljes - két iphone generáció közötti - post covid-os időszak.
Mert a kényszerű otthon lét alapból változtatja meg a vásárlói szokásokat. Én el tudom képzelni, hogy sokan, akik régóta szerettek volna egy mini iphonent azok pont a home office miatt jelentősen megnőtt tartalomfogyasztási szokások vettek inkább egyel nagyobb kijelzőt.
Mert itthon egyszerűen kényelmesebb megragadni egy nagyobb kijelzőt, és ugye az iphone+pad kombó sem alternatíva sokaknál. Viszont ha már napközbeni lóti-futi van, akkor már nem a tartalom fogyasztás (És itt nem kizárólag az egérmozira gondolok, vagy a digiális oktatásra hanem hírek, magazinok, céges levelezések...stb.) az elsődleges szempont hanem a funkcionalitás és az egykezes kezelés (sorry one :D) . Szerintem ezért lesz még egy mini minimum (sorry two :D) de lehet még 14 mini is mire helyreáll a fogyasztói társadalom minden alappillére, és az akkori számok fognak dönteni, hogy marad e a Mini, vagy pár évente egy SE.

"Like tears in rain."

(#2479) xhege


xhege
addikt

Én is azt gondolom, hogy abszolút an létjogosultsága a mininek (mégha számomra ki is derült, hogy nem nekem). Az SE széria meg szerintem úgyis nőni fog a jövőben, ha folytatják (8 Plus ház vagy XR ház amikről hallani lehet).

(#2480) moordavid válasza #40993792 (#2478) üzenetére


moordavid
aktív tag

Vagy SE néven vagy Mini de SE áron de maradni fog szerintem. Mert ha egy iphone pro max árából be tud ruházni az egyszeri felhasználó (Mint én) egy telefon+watch+pod+tag vonalra, akkor sokan fogják boldogan magukra csapni az ecosystem ajtaját (Mint én :D) Onnan pedig már csak egy lépés az előfizetés valamire (Mint én a cloud tárhelyre) és már csak két lépés a következő szezonban egy pro vagy pro max. (Mint én ha az égiek, az univerzum és a nejem is úgy akarja :D)

"Like tears in rain."

(#2483) btudos válasza #40993792 (#2481) üzenetére


btudos
veterán

Én nem várok idén új SE-t. Mivel most nem mutatták be, legkorábban jövő tavaszra várom, a 13-as széria mellett nem fogják piacra dobni ősszel.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#2484) moordavid válasza #40993792 (#2482) üzenetére


moordavid
aktív tag

Az Univerzum végtelen, végtelen energiával van tele, kegyetlen törvények uralkodnak benne... de nem forgatja úgy a szemét mint az asszony :D

"Like tears in rain."

(#2485) xhege válasza #40993792 (#2481) üzenetére


xhege
addikt

Technikailag abszolút eltérő liga, de a méret meghatározó. Asszonynak is kis teló kellett. Ott volt a lehetőség, hogy SE 2020 vagy mini. Az ő felhasználásához az SE is bőven jó, akár 4-5 évre is és árban azért nem volt mindegy. Ha nincs kis méretű SE, akkor minit vettünk volna neki. :)

(#2486) Gaben01


Gaben01
őstag

Sziasztok! Tudtok ajánlani olyan (nem apple) bluetooth headsetet, amihez van ios-re is applikáció? Androidról váltottam, van egy Huawei Freebuds 3i-m, de app nincs hozzá és vannak olyan funkciók, amik így nem elérhetőek (például a töltöttségi szint). Együtt lehet vele élni, de egy kicsit zavaró. Az Airpods proért meg nem vagyok hajlandó 80-90K-t adni.
Előre is köszönöm. :R

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#2488) pcnet válasza Gaben01 (#2486) üzenetére


pcnet
addikt

Az én 5e ft-os Tronsmart bt fülesem töltöttségét is kijelzi a Akkumulátorok widget. Program ahhoz sincs iOS-re se androidra. Próbáltad az Akkumulátorok widgettel?

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#2490) T0rnad0


T0rnad0
addikt

Megjött az Otterbox tokom, sokkal jobb, mint a szilikon, ami előtte volt. A gombokat könnyebb megnyomni rajta. A műanyag rész csúszós lenne, de a kijelző felől körbeöleli egy puhább, gumisabb rész, így jó fogása van. A vaku kicsit világosított rajta, sötétebb színű, mint a második képen.

Z Fold 4

(#2491) xhege válasza Gaben01 (#2486) üzenetére


xhege
addikt

Én Powerbeats Pro fülest használok, de az sem olcsó sajna. :(

(#2492) autotaxmo


autotaxmo
őstag

Sziasztok, poco f2 pro-rol gondolkodom, hogy valtok, ugye ez egy tepsi telefon a maga 6.7-es kijelzojevel, nagyon meg vagyok vele elegedve, de amiota meglattam es megfogdostam a 12 minit, teljesen rabul ejtett. Folyamatosan toprengek, hogy valtsak, ne valtsak. 2 dolog miatt hezitalok, az egyik hogy nagyon megszoktam ezeket a nagy kijelzo mereteket tartalom fogyasztasra, de borzalmas oket kezben tartani a masik meg az akksi ido, hogy elengedo lesz-e. Jelenleg 4-5 ora SOT idot produkalok a poco f2-vel. Reggel 7 korul leveszem 100%-al es este 10 korul 15%-on felteszem toltore. Az lenne a kerdesem, hogy amikor azt olvasni hogy a 12 mini is elmegy 4-5 orakat kepernyoidoben, akkor azt megallas nelkul nyomkodjak vagy keszenleti idovel amikor tetlen a telefon ugy jon ki? Nem tudom mennyire fogalmaztam erthetoen? :) Termeszetesen gps, bt, 4g mobilnet megy nalam non stop.

(#2493) xhege válasza autotaxmo (#2492) üzenetére


xhege
addikt

Nálam simán elment 6,5 órát is. A 4-5 óra szerintem abszolút nem lesz gond. A kijelző viszont számomra kicsi volt… :(

(#2494) turbuczn válasza autotaxmo (#2492) üzenetére


turbuczn
tag

Egy hete nyúzom a 12 minit, és a teljes napra vetített akku használat a következő:

Viszont én nem játszok a telefonon, csak böngészés, Skype, Messenger, Viber, telefon, néha pár fotó, mobil fizetés, Bluetooth fülessel zene, stb. Állandó helymeghatározás és Bluetooth bekapcsolva, valamint a legtöbb időt wi-fi mellett töltök.
A videózás, játék ennél sokkal jobban meríti, azaz ezek ideális használati körülmények. Ezzel amúgy 6-8 órát megy el 100-ról 0-ra merítve kb 16 óra alatt.

(#2495) xhege válasza turbuczn (#2494) üzenetére


xhege
addikt

A videó sem gyilkolja annyira tapasztalataim szerint. Játszani én sem szoktam.

(#2496) autotaxmo


autotaxmo
őstag

A masik nagy kerdes az lenne, hogy en nagyon felnek attol, hogy megkarcolnam, leejtenem a telefont, igy mindenkeppen kene ra valami uveg vagy folia vedo, illetve tok de akkor meg elvész a kivalo ergonomiai reszlet. Legszivesebben csupaszon hasznalnam, de ugy tul nagy a riziko. Kinek mi lenne a javaslata, hogy mit tegyek ra. Kinabol nem akarnék rendelgetni, mert hosszu ido lenne mire megerkezik es pont mire megerkezne, lehet mar karcos, utott lenne a keszulek, bar nagyon vigyazok a telefonjaimra es nem szoktam leejteni, de az ordog nem alszik. Koszonom elore is a tippeket.

(#2498) autotaxmo válasza turbuczn (#2494) üzenetére


autotaxmo
őstag

Szuperul hangzik, mondjuk nalam leginkabb 90%-ban mobilnet szokott menni, kerdes hogy ugy mennyire zabalja az akksit, hogy kozben meg allandoan a bt, gps jel be van kapcsolva. Nagy a dilemma, hogy meg tudnam-e szokni a kicsi kepernyot tartalomfogyasztaskor meg az en hasznalatom mellett tenyleg mennyit birna az akksi. Ha minden este toltore kell tenni az teljesen elfogadhato. Az lenne a legoptimalisabb, hogy interneten megrendelni edigitaltol vagy mediatol es max ha nem jon be az egesz, akkor 14 napon belul visszavinni karc es serulesmentesen es akkor elvileg gond nelkul visszautaljak az árát?!? Valakinek van ilyen tapasztalata? Ha persze bevalik es jo, akkor maradna a keszulek, de ha mar van ez az internetes 14 napos proba lehetoseg, akkor erdemes lenne egy ilyen dontes elott kiprobalni. Ti mit gondoltok rola? :(

(#2500) autotaxmo válasza Rage47 (#2497) üzenetére


autotaxmo
őstag

Koszi, nezem hogy ez jo regi cikk, azota van mar itthon applecare biztositas? A szolgaltatok biztositasaval nincs jo tapasztalatom sajnos. Mindent javitani probalnak es arra is heteket kell varni mire megcsinaljak utangyartott alkatreszekbol ami vagy sikerul vagy nem :( olyan biztositas lenne jo, aminel egy beazas, telefon osszetoresnel, cserelik es nem foltozgatjak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.