Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#739) gulupeti válasza M8t (#732) üzenetére


gulupeti
senior tag

Én rendszeresen megtapasztalom ezt... Télen jobb híján szobabiciklizni szoktam kényszerből, és ha már csinálom, szeretem mérni is. És szinte minden 1 órás tekerés elején ez van, hogy egyszerűen nem akar "észbekapni", sőt.. Ilyenkor ha indítok egy edzést még képes kevesebb pulzust mutatni, mint amikor átmegyek a szobából a konyhába, pedig bringa előtt megtörlöm a csuklóm, az óra alját is és természetesen még a szíjat is feszesebbre húzom, mint ahogy napi használatban van. Ebben sajnos nem különbözik ez a Fit az előtte használt 5 ezer forintos Honor Band A2-től... Viszont ha jól mér, akkor onnantól jól mér végig :D , kb. 150-200 kerékpározást csináltam vele tavaly, nem tapasztaltam olyat, hogy közben vesztette volna el a fonalat. Edzés elején ha ilyen van leveszem, megtörlöm, újraindítom az edzést, van, hogy 2 perc, de van, hogy 5-6 perc is kell neki egyébként, hogy észre vegye, hogy itt bizony valami sport tevékenység folyik. 1 óránál 5-6 perc már torzítja a statisztikát, de lehet csak én zaklatom fel magam ezen nagyon. :DDD

Másik probléma szintén ehhez kapcsolódik, biciklizés után szoktam mérni manuálisan is a pulzusomat, sokkal gyorsabban visszaesik a pulzusom, mint ahogy az a Fit szerint történik, szóval ilyenkor meg túlmér... 125-130-as pulzus átlaggal végig csinálok egy órás szobabiciklit, pár perc után már 100 alatt van a pulzusom, ilyenkor meg előszeretettel mér magasabb pulzust. Kicsit lassít az ember vagy lightosabban tekeri a kerékpárt, akkor már csak 115-120 a pillanatnyi pulzus, amit ilyenkor jól is mutat, de amikor végeztél, akkor meg a fotelben ülve 130-140...

Szóval ja, ez ilyen, kicsit nyűglődni kell vele, ettől függetlenül szeretem, van GPS, sokáig bírja az akkuja, szép a kijelzője, de azért nem egy precíziós műszer, ennyiért úgy tűnik nem is lehet. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.