Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-03-01 18:52:34

LOGOUT.hu

Huawei P9 Lite 2017 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#398) donnie.d válasza bubus66 (#397) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Nagyon megszerettem a telefont, s nálam nem is jöttek elő az ismert hibák. Én tokban hordtam, üvegfólia volt rajta egy karcolás nem volt rajta, de meg sem hajlott, mint ahogyan írták többen.
Mivel lötyögött benne már az USB kábel, ezért döntöttem a csere mellett, mielőtt egyik napról a másikra tönkremenne, s telefon nélkül maradnék.

A terv az volt, hogy júliusban veszem majd meg az új telefont, a P8 Lite meg marad másodlagosnak, ha az újjal valami történne. Esetleg esti zenelejátszóként funkcionált volna rácsatlakoztatva a 2.1-es hangszórókra. Aztán jött a 12%-os Huawei leértékelés, és elgondolkoztam azon, hogy semmi garancia nincs arra, hogy a P8 Lite kibírja júliusig, továbbá mivel július közepéig van garancia, így ha az eladás mellett döntök, akkor gyakorlatilag most tudom a lehető legmagasabb áron eladni. Az új telefon USB kábelével kiderült, hogy a lötyögés minimális, tehát használható még ideig a telefon, azonban azzal is volt minimális lötyögés, így szerencsére probléma nélkül tovább tudtam adni a telefont. Aki megvette meg is dicsért, hogy milyen jó állapotban van a telefon közel majdnem két éves állapotához képest.

Mivel a P8 Lite volt az első olyan telefonom, amivel megvoltam elégedve, így maradtam a Huawei márkánál. P10 Lite is szóba jött, de a P9 Lite (2017) vásárlásával saccolva 40 ezret tudtam spórolni az eredeti 86 ezres vételárából. Szerencsére olvasva a P10 Lite tesztjét tökéletes döntés volt ez a készülék.
P8 Lite-hoz viszonyítva körülbelül 60%-al erősebb, stabilabb, bár majd a szoftverfrissítések is eldöntik, hogy melyik irányba megy majd a telefon. Amit viszont észrevettem, hogy a P8 Lite-nál többször volt (főleg munkahelyemen), hogy visszhangzott amikor beszéltem rajta. A P9 Lite (2017)-nél azonban ilyen nem volt. A vonal kristálytiszta, érthető, és elég hangos. Ugyanazt a sim kártyáról van szó.

Ha cserén gondolkozol, s maradni akarsz Huawei vonalnál, akkor én, mint régi majdnem két éves P8 Lite tulaj bátran tudom ajánlani a P9 Lite (2017)-et.
Vásárlás előtt azonban tokot mindenképp kell rá venni, mert üveg a hátlapja, ami szépnek szép, csak könnyen gyűjti az ujjlenyomatokat, karcokat, ha nincs rá vigyázva. Továbbá egy amperes a töltőfej, azaz kb. 20%-ra ha lemerül, akkor legalább 2-2,5 óra míg feltölt a telefon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.