Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26301) bluemirage válasza SOAD19 (#26300) üzenetére


bluemirage
őstag

Beállítások \ Alkalmazások
itt kikeresed az WPS app-ot és ott a megnyitás alapértelmezés szerintiben kell matatni, törölni... ha lehet mindent.

Ez csak tipp.

A telefon eleve megkérdezi, hogy mivel akarod megnyitni. Majd van egy lehetőség, hogy mindig vagy most. Egyszer te rányomtál a mindig-re.
Nálam az office vagy éppen egy TXT, ZIP vagy bármi megkérdezi, hogy mivel akarom megnyitni és eddig sosem nyomtam a "Mindig ezzel" gombra.

De szerintem a fenti módszerek közt matatva leakasztható a WPS a fájl társításról.

Meliora sunt bono inimica

(#26302) emeritus válasza bluemirage (#26301) üzenetére


emeritus
tag

Másik tipp: ha az alapértelmezés nem írható át én letörlöm az appot, majd újratelepítem. Adott fájl megnyitásakor az app "tiszta lappal" indul és újra választási lehetőséget kínál, választhatsz szándékod szerint: mivel nyisson, illetve hogy egyszer-e, vagy mindig?

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#26303) Cunaja válasza SOAD19 (#26300) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Sziasztok!
Beállítások >Alkalmazások és értesítések > Alapértelmezett alkalmazások.

bluemirage is írta.
Az alkalmazásoknál a WPS-t megkeresed és az alapértelmezett részt törlöd.

Amúgy én az Office alkalmazást használom, ami természetesen tud mindent.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#26304) Tybor99


Tybor99
tag

Üdv sziasztok régi p9 telom barátnőmnél kicsit meg kergült. Tavaly decemberbe lett aksi cserélve benne és most nem lehet vele fotózni mert kamera hibát ír vagy újra indul fotózásnál csak a gyári app csinálja jelenleg cunaja v12 van fent. Kamera reset, gyorsítótár törlés nem segített

(#26305) Cranium


Cranium
tag

Sziasztok! Hosszu idok ota EVA-L09C150B383 frissitesen vagyok, meg anno Firmware Finderrel tudtam ezt is telepiteni. Meg mindig hasznaljam ezt a modszert frissiteshez vagy van jobb is egy hozzam hasonlo laikusnak aki nem akarja teglava tenni a telefonjat?

(#26306) Cunaja


Cunaja
Topikgazda

Sziasztok!
[Ha valaki még érintett lenne. ]
Garancia!

Tybor99:
Időm ugyan nincs, de a gyári romot kellene vissza varázsolni, majd a V14-et felrakni.
Valamelyik Alk. megpiszkálta a kamera szoftverét. Ugye Cunaja romon nem csinálunk FR-t, ezért ez az egy módszer marad.
Elsőnek a version.zip kell és a megfelelő gyári rom.
A leírásokban mindent megtalálsz. Az összes adat törlődik, kivéve a memóriakártyát.

Cranium:
Ha nem jön magától, ami nem is fog már, akkor érdemesebb a szerviznek írni.
Más módszer az amit írtál, de komolyabb dolgok is vannak, aminél azért tégla is lehet.
Érdekes, azért az ügyfélszolgálatnak érdemes írni(megfelelő választ ne várj), majd válaszolnak, hogy szerviz kell neki.
Alternatív módszer amihez nem kell semmi külső beavatkozás, ha a HiSuite nevű programmal visszaállitod régebbi romra és azután nyomsz egy FR-t. Talán magához tér. Adatok elvesznek, legyen mentés. Van másik módszer is, de az már félő a téglásodás miatt. Mint írtad, nem értesz hozzá.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#26307) SOAD19 válasza bluemirage (#26301) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi, végül letöröltem az adott app-ot idegemben. :) Kosárban is volt már ilyen problémám, mikor is az adott app-ot beállítottam alapértelmezettnek, ami nem működött megfelelően. Pl. chrono24 app, ahol használt és új órákat lehet meghirdetni, ill. venni. Viszont mikor az órás topikban rákattintottam egy ilyen chronos linkre, akkor nem az adott óra hirdetési oldalát hozta be, hanem simán csak az app kezdőlapját. Vagy volt hasonló hírportálnál is, a linkre kattintva, nem a konkrét cikkhez hozzá be, csak simán megnyitotta az appot.

#26303) Cunaja
Köszi! Nekem is megfelel az office, csak valamiért ez a wps lett alapértelmezett. Nem rég gyártó visszaállítását kellett eszközölnöm. Sikeresen megtakarítottam a telefont, aminek következtében minimális víz belekerülhetett, mert nem akart betölteni a rendszer. Pedig celluxszal leragasztottam a telefon alját, az aljzatokat, meg a telefon tetején a hangszórót is. Még óvatosabban kell tisztítanom. Estére ráraktam a radiátorra, kiszedett sim tálcával, és szerencsére reggel már betöltött.

(#26306) Cunaja
Eza garancia hosszabbítást nem értem, ha jól értelmezem egy napot hosszabbítanak? :F
"melyek eredeti jótállási ideje március 15-e és június 14-e között lejárna, meghosszabbítjuk azt 2020. Június 15-ig*."

Bár engem nem érint.

(#26308) Cunaja válasza SOAD19 (#26307) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Szia!
Ezt úgy kell értelmezni, hogy az adott intervallum között lejárandó garancia hosszabodik. Igen, akinek június 14-ig szól, az 1 napot kap.
Ha viszont mondjuk március 31-én járna le, most nem fog. Azért találták ki, hogy ne rohanj a szervizekbe, mondjuk akkut cseréltetni.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#26309) Tybor99 válasza Cunaja (#26306) üzenetére


Tybor99
tag

Üdv cunaja köszönöm a válaszodat. Szeretném eus modelra vissza varázsolni barátnőmnek a p9 mivel neki fontos a Vodafone alkalmazás és egyebek és nem ért a telefon mókoláshoz ahogy én se annyira csak ha van leírás meg tudom csinálni. (szeretném majd segítségedet kérni a vissza állításba nem szeretnék téglát csinálni) persze ha lesz majd időd. PM írtam neked de itt hamarabb válaszolsz én is melózok nap közbe a telefon csak péntektől-vasárnapig van a közelembe szóval valamikor majd ha lesz időd szeretnék segítséget kérni a műtéthez ;)

(#26310) Cunaja válasza Tybor99 (#26309) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Napi több privát üzenet jön, de most, hogy mondod már emlékszem.
Szoktam válaszolni, csak késés előfordul.
A kialakult helyzet miatt, nem mindig vagyok itt.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#26311) Tybor99 válasza Cunaja (#26310) üzenetére


Tybor99
tag

Jelenlegi helyzet miatt én is csak időközönként néztem fel hátha válaszoltál ;) nálunk is dolgozókat kell home officeba költöztetni meg ilyen egyebek szerver karbantartás új eszközök, migrálás stb,
Szóval teljesen meg értem mindenki helyzetét ;)

(#26312) SOAD19 válasza Cunaja (#26308) üzenetére


SOAD19
addikt

Értem, leesett, hogy miről szól ez a dolog, a koronavírusról, hogy ne menjen most senki a szervizbe. Azt hittem, hogy csak egy újabb szerviz akció, amit úgy tartottam volna korrektnek, hogy mindenki megkapja a + 3 hónapot. Így már értem, hogy mi volt a dolog hátterében. :B

(#26313) jeni válasza SOAD19 (#26312) üzenetére


jeni
félisten

ez annak is betudható,hogy a legtöbb szervizben,fogadó helyeken csökkentett létszámmal dolgoznak az emberek.

(#26314) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok,

olyan hibája van a telefonnak, hogy pl fényképezés közben kikapcsol, vagy újraindul attól függően, hogy mennyire van feltöltve az akksija. Ha pl 30%-on van és elkezdek fényképzeni vele, akkor kikapcsol, ha 100%-on van akkor viszont csak újraindul.
Mi lehet a gond vele? Köszönöm előre is a segítséget, ötleteket.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#26315) emeritus válasza mufi (#26314) üzenetére


emeritus
tag

Ezt igen nagy valószínűséggel az elgyengült akku okozza. Az akkucsere az egyedüli megoldás. Igazolhatják ezt pl. az Accubattery app adatai.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#26316) asynur válasza mufi (#26314) üzenetére


asynur
tag

Szia!
Valószínűleg kezd döglődni az akku, nálunk is ez volt az első tünet, a csere megoldotta.

(#26317) mufi


mufi
senior tag

Koszi a gyors valaszt, csekkolom az appot aztan ha kell cserelunk. Eddig memkartyara gyanakodtunk.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#26318) bontabela73


bontabela73
aktív tag

Helló!

Ma reggel jött meg az 505 frissítés, 2018. szeptember 1-i biztonsági javítással.

Da pacem, Domine!

(#26319) busman válasza bontabela73 (#26318) üzenetére


busman
addikt

Mi volt fent előtte?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#26320) SkyNET0


SkyNET0
csendes tag

Sziasztok!

Van itt olyan L19-essel valaki, akinek a az EVA-L19C432B399-nél frissebb felment OTA-n keresztül?

(#26321) Uher válasza SkyNET0 (#26320) üzenetére


Uher
aktív tag

:(

(#26322) bontabela73 válasza busman (#26319) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Üdv,

Ha jól emlékszem, 504 volt. Az még tavalyelőtt augustus elején jött, 2018. júniusi biztonsági javítással.

Da pacem, Domine!

(#26323) Williams válasza SkyNET0 (#26320) üzenetére


Williams
aktív tag

:N

(#26324) Meglivorn válasza bontabela73 (#26318) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

Tegnap meg megjött az 506 és felszaladt 2019 szeptember 1-re. Csak néztem hogy mi a csuda, ez csak fél év lemaradás :D

(#26325) arion123hu


arion123hu
csendes tag

Sziasztok,

A kettő EVA-L19C432B506 közül melyiket kell felvarázsolni a telefonra FF-rel?

Üdv: Csaba

(#26326) arion123hu


arion123hu
csendes tag

Sziasztok,

Ma fel is raktam a legújabb (EVA-L19432B506) elérhető Firmware-t :

(#26327) Williams válasza arion123hu (#26326) üzenetére


Williams
aktív tag

Szia!
Majd véleményezhetnéd, hogy van-e gond vele. Az enyém is B399-en van (L19), ha jól műxik, én is felraknám.
Köszi!

(#26328) 2007ath válasza SkyNET0 (#26320) üzenetére


2007ath
aktív tag

Nálam sem.

(#26329) bontabela73


bontabela73
aktív tag

Üdv!

Nemrég megjelent a főképernyőn egy rendszerfrissítési értesítés. Most az 506-os frissítés érkezett meg és rögtön a teljes csomag. A biztonsági javítások dátuma 2019. augusztus 1.

2018. auguszusa után (504) a múlt héten jött meg az 505, és most az 506.

Da pacem, Domine!

(#26330) TomKiss válasza bontabela73 (#26329) üzenetére


TomKiss
tag

Ahogy néztem, ez főleg a Huawei Appstore miatt került kiküldésre minden telefonra (persze ettől még tartalmaz egy régebbi frissítés, de amúgy semmi extra, és feltehetően nem is lesz több)

"Nincs az a magánélet, ami ne lenne leleplezhető. A civilizált világban nem lehet titkot tartani. A társadalom olyan, mint valami álarcosbál, ahol mindenki eltitkolja az igazi személyiségét, de rejtőzködés közben lelepleződünk."

(#26331) Tybor99


Tybor99
tag

Sziasztok kezdek kicsit tanácstalan lenni barátnőmnek adott p9 cunaja v12 döcög valami szoftveresen bele mokolt sajnos így kijelző kezarasnal csipog 2 ha van értesítés 3. Szeretném neki a telefon vissza állítani gyárira vagy legujabb cunaja romot. 2019 december első héten lett aksi cserélve mert gyorsan merült mondom megérdemel egy új aksit az új aksival január óta újra indulgat a telefon néha Snapchat vagy kameratol is néha ultra lassú lett nem tudom mi a tököm lehet :( [kép] [kép]

(#26332) busman válasza Tybor99 (#26331) üzenetére


busman
addikt

EVA-L19C432B399- re húzható frissebb gyári romot tud valaki linkelni?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#26333) Tybor99


Tybor99
tag

S.O.S Cunaja v12 állítanám vissza barátnőm telefonját akkumlátor hiba kizárás ügyében .
[link] cunaja 10. hozzá szólását ha végig követem nem gyártok téglát ? mivel cunaja v12 alapja b539 nem pedig 540 . válaszotokat előre is köszönöm .

(#26334) Tybor99


Tybor99
tag

Sajnos szarvas hibát vétettem cunaja v12 voltam és felraktam a b540stock számú lépésnél a fájlt és most hiába raknám hisuittal a b399re nek tudja feltelepíteni mivel ugye nem b528 ról akar vissza állítani hanem b540.
szóval kicsit becumiztam

[ Szerkesztve ]

(#26335) Tybor99


Tybor99
tag

Nos leírást követve kínai B540. ragadtam ... és az istennek se akar felmenni a b399 :W :W :W

(#26336) Tybor99


Tybor99
tag

[kép] siker ;) nem tudhatni milyen app piszkált bele az előző romba de 40% aksinál ujra indult 3 kép készítés után stb stb. és tavaly December elején lett aksi cserélve így kicsit ideges voltam már hogy a telefon január óta újra indulgat és furcsa dolgokat művel .

(#26337) Cunaja válasza Tybor99 (#26336) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Sziasztok!
Azt elfelejtettem írni priviben, hogy tetszik a csajos szín. :C

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#26338) lumesz


lumesz
tag

Sziasztok! Ha gyári beállítás visszaállítását szeretnék eszközölni, akkor a google fiók, gmail stb. csak azon a telón törlődik, amin csinálom, vagy az összes telefonon törlődik? Egy fiókkal több telefonon vagyok bejelentkezve.

(#26339) Cunaja válasza lumesz (#26338) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Szia!
Sőt érdemes ki is lépni a fiókból a gyári beállítások visszaállitásakor.
Amúgy legyél nyugodt, csak ezen a telefonon törlődik. A többi készüléken nem lesz baja.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#26340) lumesz válasza Cunaja (#26339) üzenetére


lumesz
tag

Köszi szépen! 😊

(#26341) L4mie válasza bontabela73 (#26329) üzenetére


L4mie
veterán

én hiába próbálom rávenni, hogy frissítse magát...sehogy se hajlandó rá jönni semmi. még mindig a 504 van rajta. :/
van valami tippetek? Telekomos p9

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#26342) jolti


jolti
senior tag

Sziasztok!
Sajnos pofára ejtettem szeretett P9-emet. Mennyiért lehetne kijelzőt cserélni benne?
Az üveglap sérült, az digitizer, vagy LCD, vagy hogy hívják, az nem. Csak' pókhálós, de mindent érzékel, teszi rendesen a dolgát.
A Huawei- nél azt mondták, hogy 35 ezer...
Azt inkább egy új telóba rakom bele...
Néztem az ebay-ről 7-8000 körül lenne itthon egy. Angliából.
Be lehet vállalni szerintetek?
Itt nem javít valaki?

(#26343) Trialbiker válasza jolti (#26342) üzenetére


Trialbiker
tag

Én kb 2 éve próbáltam az ebeyes kilyelzőt. Beleraktam nem volt túl jó a képe de használtam egy 2 hónapot, utána elkezdett hülyeségeket csinálni, a végén meg becsíkosodott. Szóval visszaraktam a gyári repedtet és azóta is azt használom.

Samsung Galaxy A72

(#26344) jolti válasza Trialbiker (#26343) üzenetére


jolti
senior tag

Köszönöm szépen!
Voltam bent itt helyi gsm szervizben ( Kisújszállás ), a srác azt mondta, hogy 16 ezerért kicseréli, gyárira. Majd meglátom.
Lehet tartaléknak megcsináltatom vele.
Mert közben - mérgemben - vettem egy Mate 20-at. :DD ( Qurvajóóó! )
Mondjuk én a P9-et is imádtam! Pedig meg sem volt mókolva a Cunaja rommal. ( Többször nekiduráltam magam, de aztán nem mertem hozzáfogni... A felét sem értettem a felrakási instrukcióknak... :D )
De nekem így is tökéletes volt végig a 3 év alatt! Két hét múlva jár le a gari róla.
Most így törötten a hét éves fiam nyüstöli. :D

(#26345) GOTiBI


GOTiBI
csendes tag

Sziasztok!
Holnaptól szerviznapok.
Valaki tudja pontosan hogy a P9 benne van-e a támogatott készülékek listájában?

Üdv GOTiBI

(#26346) Pinyo16689


Pinyo16689
senior tag

Sziasztok!

Jött egy 2.43 GB-os biztonsági frissítés. Majd 2 év után. 2.43 GB. Biztonsági frissítés.

(#26347) Horvi válasza Pinyo16689 (#26346) üzenetére


Horvi
őstag

És milyen verzión voltál előtte amikor feldobta a frissítési lehetőséget? A családban maradt a régi P9-em, ha jól emlékszem azon 504 volt de eddig hiába kerestem az új verziót nem dobta fel.

Hello darkness, my old friend...

(#26348) cenzor válasza Horvi (#26347) üzenetére


cenzor
tag

B504-en vagyok és valóban mutat egy 2.4GB-os B506-ot. Lehet benne van a teljes AppGallery? :DD

(#26349) cenzor válasza cenzor (#26348) üzenetére


cenzor
tag

Vissza az egész, tök hülye vagyok. Már B506-on voltam eddig is, az 5.0.4 az EMUI verzió, csak úgy látszik ezt késő este már nem bírtam felfogni :)

(#26350) bluemirage válasza GOTiBI (#26345) üzenetére


bluemirage
őstag

javítva a hsz:
Ingyen védőfólia biztosan jár hozzá, ahogy néztem.
:)
De talán még kedvezményes' akksi csere, vagy javítást is járhat még a P9-nek. :F
Az enyém még garis, ezért nem követem annyira.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.