Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26251) Lackooo84 válasza dobdan1 (#26250) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Az approved romok simán felmennek az általam írt módszerrel. Akinek kell, ezzel felteheti az 505 majd 506-ot ha approved lesz. Azt hiszem beszúrom ide is.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#26252) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Stock (gyári) romok telepítése bármilyen HUAWEI készülékre EMUI 9-ig

1. PC-n keressétek meg a C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts fájlt, másoljátok ki valahová, az eredetit töröljétek, a kimásoltat nyissátok meg, írjátok be a következő sort, majd mentés, és másoljátok vissza az eredeti helyére.

188.225.84.142 query.hicloud.com

2. Töltsétek le és telepítsétek a HiSuite9.0.2.304 verzióját (telepítés után magától megnyílik, zárjátok be)

HiSuite_9.0.2.304.zip

3. Töltsétek le a mellékelt zip fájlt, majd a benne levő 2 fájllal írjátok felül az eredetieket.
A httpcomponent.dll fájlt a C:/Program Files (x86)/HiSuite helyen (illetve ahová a HiSuite programot telepítettétek) találjátok.
A HiSuiteConfig.xml fájlt pedig a C:/Users/FELHASZNÁLÓNEVED/AppData/Local/Hisuite/userdata/UpdateDogDev mappában.

cserefájlok.zip

4. Töltsétek le majd nyissátok meg a FirmwareFindert a készüléken, majd keressetek egy olyan romot, aminek a telepítése engedélyezett a készülékre (approved for installation).

(4. alternatív mód: PC-s FF-el kikeresitek a FW-t, és a szokásos changelog copy + DNS registration móddal regelitek be a romot)

Győződjetek meg róla, hogy a rom biztosan "approved" státuszú, majd regisztráljátok eRecovery telepítésre.

5. Indítsátok el a mókolt HiSuite progit PC-n, csatlakoztassátok USB kábellel a készüléket, nyomjatok az "update" gombra, és mehet telepítés.

6. Öröm s bódottá'!!

A romolást mindenki saját felelősségére végezze el! 10-es romokkal egyelőre nem működik!

The Truth is out there...

(#26253) Caldera válasza Lackooo84 (#26251) üzenetére


Caldera
aktív tag

Feleségem telefonja B386-on ragadt, ami ismert probléma. Ezzel a módszerrel tovább lehetne vinni?

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#26254) Lackooo84 válasza Caldera (#26253) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Minden gond nélkül.

The Truth is out there...

(#26255) hangyász2 válasza Caldera (#26253) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Igaz, nem P9-en, de még visszafelé is mentünk vele. A "minden gond nélkül"-t annyiban módosítanám, hogy nem árt tudni, mire minek "kell" felmennie, de az fel is megy. Ami meg nem, az némi gondolkodás után nem fog települni, de akkor sem történik semmi.
Szóval érdemes megkérdezni, akinek frissült, hogy mit kapott pontosan B386-ra.

[ Szerkesztve ]

(#26256) Lackooo84 válasza hangyász2 (#26255) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Meg hát ugye csak FULL romokkal játszunk.

The Truth is out there...

(#26257) dobdan1 válasza Lackooo84 (#26252) üzenetére


dobdan1
csendes tag

Köszönöm! Ezt kifogom próbálni. :)

(#26258) Marci0723


Marci0723
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos lakhelyem 200km-es körzetében nincs Huawei szervíz, így nővéremmel, aki BP-en tanul, felküldtem a telefont gariztatni. Felhívott a telefonnal kapcsolatban, hogy az akkut kicserélik, de valami olyat említettek neki, hogy lehet, hogy ehhez a kijelzőt (ami hibátlanul működik!!!) is cserélni kell. Értetlenül állok a dolog előtt, de az egészben a pláne, hogy fekete előlapjuk már nincsen (kék színű a telefonom, fekete előlappal), és ha cserés lesz, csak fehéret vagy aranyat tudnak rárakni. Tényleg nem értem a helyzetet, hogy miért is kéne cserélni a kijelzőt. Valakivel történt már ilyen?

Lehet én vagyok tájékozatlan, ez esetben elnézéseteket kérem!

(#26259) petyametyo válasza Marci0723 (#26258) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Az akku cserénél a kijelzőt is cserélik .Nekem ugyan ez volt ,nem fogadtam el a fekete keret helyet más színűt . Csereutalványt adtak .

(#26260) taschner


taschner
aktív tag

Sziasztok
Kérdezném belehet e ugy állítani a telefibt hogy hívásnál minden percnél csippanjon?Vagy valami hangot adjon.

A motorozás egy élmény!!!

(#26261) busman válasza Lackooo84 (#26252) üzenetére


busman
addikt

Nekem nem tud csatlakozni a Hi suithez...eddig ment,csak mondom

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#26262) cenzor


cenzor
tag

Sziasztok!

HBO GO applikáció használata során a kép és a hang nincs szinkronban. Írtam az ügyfélszolgálatnak, azt írták, hogy bizonyos Huawei típusok esetén, wifi + bluetooth együttes használata esetén csúszhat a hang.

És valóban, ha nem a bluetoothos fülesen hallgatom a sorozatokat, akkor nincs semmi probléma. Esetleg ha valaki tapasztalt hasonlót és talált rá megoldást, akkor kérem ossza meg itt :)

Köszönöm!

(#26263) Lackooo84 válasza busman (#26261) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

HDB-t hozzáférést resetelni kell, és a Hisuite appot törölni hadd tegye fel a sajátját.

The Truth is out there...

(#26264) Lackooo84 válasza petyametyo (#26259) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát ez marha érdekes, mert nagyon sok embernek nem cserélték a kijelzőt.

The Truth is out there...

(#26265) Caldera válasza Lackooo84 (#26254) üzenetére


Caldera
aktív tag

Ma megpróbáltam a telefonra letöltött FF-el frissíteni az itt leírtak szerint. Minden ROM-ra ellenőrző összeg hibát dob (L19C432). Miért?
A Te módszeredet még nem próbáltam.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#26266) petyametyo válasza Lackooo84 (#26264) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Párom is így kapott csereutalványt . Az aksi 60%-on kikapcsolt állandóan. Szerviz ,akkucserére leadva. Jött az email hogy csereutalvány ,felhívtam a Huaweit hogy annak semmi baja csak az aksi rossz . Azt mondták hogy azt kell cserélni aksinál viszont az nincs készleten ,ezért utalvány . :R

(#26267) Lackooo84 válasza Caldera (#26265) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Pontosan mit ír ki le tudod fotózni?

The Truth is out there...

(#26268) asynur válasza petyametyo (#26266) üzenetére


asynur
tag

Biztos, hogy nem törvényszerű a kijelző csere, de ha szétszedés közben sérül vagy az aksi elkezdte szétnyomni, akkor gondolom nem ússzák meg.

Nekem elsőre sikerült a csere mindenféle sérülés okozása nélkül nem éppen ideális szerszámokkal (közben voltak mondjuk kétségeim :DDD ), érdekes ha ezt a szervizben rendszeresen nem tudják megoldani.

Ígértem updatet (#26211) az akkuról ha van valami változás. A töltöttségi százalékok szépen beálltak egyenletesen mutatja töltés és merülés közben is.
Az eleinte becsült ~2300 mAh-s kapacitás viszont valójában csak 1600 mAh körüli. Így is kihúzom vele a napot általában de már megrendeltem az utódját egy „suction cupos fogóval” egyetemben.

Az akku hőmérsékletek rendben vannak és a hátlapon púposodás nyomai sem láthatóak (bár ha ez kívülről látszik akkor már lehet, hogy késő lesz :)) ).

(#26269) Trialbiker válasza asynur (#26268) üzenetére


Trialbiker
tag

Ha púposodna akkor a kijelzőt nyomná ki.

Samsung Galaxy A72

(#26270) asynur válasza Trialbiker (#26269) üzenetére


asynur
tag

Az utolsó mondattal erre próbáltam utalni, de korai szakaszában vonalzó élével a hátlapon lehet látszódna már némi domborodás. Én ezt csekkolom olykor, persze lehet csak áltatom magam és elég merev a hátlap ahhoz, hogy nyoma se lenne.

(#26271) Caldera válasza Lackooo84 (#26267) üzenetére


Caldera
aktív tag

Több FullOTA-MF jelzésűt is megpróbáltam, mindre ezt adta. Ami még érdekes, hogy FF-ben 2,6Gb méretet mutat a frissítőben pedig 1,3 Gb vagy 7xx Mb jelenik meg.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#26272) Lackooo84 válasza Caldera (#26271) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Az a leírás ezer éves és elég outdated... :U Nem a telefon saját frissítőjével csináljuk, hanem PC HISuite...:) Nemrég pár hsz-el feljebb posztoltam egy módszert azzal csináld ...:DDD

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#26273) Uher válasza Caldera (#26271) üzenetére


Uher
aktív tag

Nekem a 388 ami igy felment, onnan viszont mar trukkozes nelkul megtalalja a frissitedket egeszen 399 ig.

(#26274) Cunaja


Cunaja
Topikgazda

Tisztelt Mindenki!
Felhívom mindenki figyelmét arra, hogy ami itt a fórumon megjelent bármiféle mókolás és nem az én írásomból származik, azt mindenki csak saját felelősségre végezze el.
Jelenleg a legutóbbi mókolási leírást többen megcsinálták és hozzám fordultak, ,hogy nem indul a telefon.
Nekem nincs időm most ilyenekkel foglalkozni, ezért kérek mindenkit, hogy csak megfontolva cselekedjen, mert nem tudok segíteni.
Olyan üzenetet is kaptam hogy felrakta az illető a mókolt HiuSuite programot és az mindenféle személyes adatát kérte, hogy ez normális-e?
NEM!!! A HiuSuite program, az IMEI számon kívül, semmilyen adatot nem kérhet, illetve a vírusirtók sem jelezhetnek be rá. Fontoljuk meg az ilyen programok használatát is, mert ha véletlenül a PC megfertőződik valamivel, az rengeteg magán jellegű adatunkba kerülhet.
Felmerült az a kérés is, hogy akkor töröljem ezeket a hozzászólólásokat, hogy más ne járjon így.
Semmilyen tiltott dolgot nem tartalmaz, ezért nem törölhetem. Azért ész nélkül, én sem törölhetek akármit.
:R

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#26275) Lackooo84 válasza Cunaja (#26274) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ezen már csak nevetni tudok. :) Most nem azért, de a te módszereid miben mások? Te sem vagy Huawei mérnök, csak egy mezei user, aki ugyanúgy külföldi fórumokról szed össze ezt-azt. Szerinted én nem ezerszer tesztelt 100%-os módszereket osztok meg? Az user error ellen nincs védelem. Meg milyen személyes adatot kért a HiSuite??? :DDD Na jól van ez már kabaré. Ja, és a leírásomban szereplő linkek a SAJÁT mediafire accomra vannak feltöltve, szóval abban tuti nincsen semmi vírus meg semmi ilyesmi, amikre célozgattál. A nagy "hekk" egy szimpla konfig fájl és szerver mod. Közel egy éve osztották meg XDA-n, és még senki nem írt ilyen hülyeségeket, hogy vírusos, meg személyes adatokat kér... Mert a Pistike rányom az adatmentés opcióra... :DDD 100% ki merem jelenteni, hogy amit én megosztok, az biztonságos, és szarrá van tesztelve mielőtt kiadom a kezeimből. Aki nem ért hozzá alapszinten, az ne romoljon, ennyi. Szerintem nem is nézik milyen romot akarnak felnyomatni, approved vagy nem, full vagy nem, miiindegy, hadd szóljon... :DDD

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#26276) jeni válasza Cunaja (#26274) üzenetére


jeni
félisten

bár én értenék annyit a Huawei féle mókoláshoz (még ha a töredékét is) mint amennyi benned van :R

[ Szerkesztve ]

(#26277) Cunaja válasza Lackooo84 (#26275) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Figyelj már!
Nem unod még?
Ezzel a kérdéssel be is fejeztem.
Nem téged és a leírásodat minősítettem, hanem azt írtam le, amit nekem jeleztek.
Ellenben veled, folyamatosan a feszültséget gerjeszted mostanában.
Elismerem tudásod, de azért ne hasonlíts mindenkit magadhoz, mert ha nem tudsz valamit, akkor inkább maradj csöndben.
A leírásaimnak csak kb. 15%-t találod meg máshol, de akkor jelzem is az eredeti oldalt. Nem szoktam ötleteket és leírásokat lenyúlni és sajátomként előadni.
Egyszóval már nagyon unalmas vagy!!!
Nyugodtan osszál meg bármit, segíts a fórumokon, ezt + :R ,de a mostanában előadott személyeskedéseket fejezd be! :R

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#26278) taschner


taschner
aktív tag

Sziasztok
Kérdezném belehet e ugy állítani a telefont hogy hívásnál minden percnél csippanjon?Vagy valami hangot adjon

A motorozás egy élmény!!!

(#26279) Cunaja válasza taschner (#26278) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Szia!
Talán ez jó lehet neked.
A telefonon nincs ilyen lehetőség, de póbáld ki amit linkeltem.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#26280) Azurooandrew


Azurooandrew
tag

Sziasztok, előzetesen próbáltam választ/megoldást keresni arra, hogy pontosan hogyan is menthetőek ki a Jegyzettömbben mentett dolgok a telefonról, de sajnos nem találtam erre infót a keresővel.

Néztem a HiSuite-ben is, de ott sem találtam olyan mappát ahol meglennének ezek a mentések. Tud valaki valamilyen megoldást a Jegyzettömb anyagok kimentésre? Nagyon köszönöm a segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

(#26281) cenzor válasza Azurooandrew (#26280) üzenetére


cenzor
tag

Én nem találtam erre vonatkozó hatékony megoldást. Az egyetlen tipp az volt, hogy egyesével nyomkodd végig az összes jegyzetet, oszd meg valamilyen módon (gmail / google drive / stb), majd keress egy olyan jegyzetelő alkalmazást ahol ez megoldott (Google Keep, Evernote, OneNote, stb).

Szóval mindenképpen szívás lesz vele, de ha jól csinálod, akkor csak egyszer, egy nagy :)

(#26282) Azurooandrew válasza cenzor (#26281) üzenetére


Azurooandrew
tag

Köszönöm szépen, végül ezt a megoldást alkalmaztam én is. Meg rájöttem az áttekintés közben, hogy nem is minden kell innét. Most már csak egy gyári visszaállítás jön és le is adom az eddig jó szolgáltatott tett P9-et a Huawei ügyfélszolgálaton (garancia időn belül vagyok még vele).

A jegyzettömbön kívül mindent szépen külön-külön (kontaktok, üzenetek, hívás infók) ki tudtam a HiSuite segítségével menteni, a képek esetében pl meglepően gyorsan ment a dolog a nagy adatmennyiség ellenére. Ezek egy részét a másik telefon nano-sd kártyájára visszarakom a HiSuite-al vagy sima másolással.

[ Szerkesztve ]

(#26283) tpeter77


tpeter77
addikt

Sziasztok
Valamit elállított az optimalizálás a telefonon, nem fogyeltem és rányomtam egy kérdésre, ami engedélyt tagadott meg hogy alkalmazások felébresszék a kijelzőt vagy hogy a háttérben fussanak dolgok...
A lényeg az, hogy a Messenger üzeneteit csak akkor látom, ha megnyitom az alkalmazást.
Hogy lehet visszaállítani az eredeti beállítást, tehát a telefon zárva, és vki üzen, ekkor ébredjen fel a kijelző és pittyegjen, hogy vki írt egy üzenetet.

(#26284) Fenyi Leopol


Fenyi Leopol
tag

Sziasztok! 3. garanciális évben vagyok. Mostanában a telefon USB C csatlakozójából nagyon könnyen kicsúszik a töltő- vagy adatkábel. Szerintetek lehet a csatlakozót garanciában cseréltetni?

FL

(#26285) jeni válasza Fenyi Leopol (#26284) üzenetére


jeni
félisten

Igen,sőt az adatkábelt is érdemes lecserélni.

(#26286) dobdan1 válasza jeni (#26285) üzenetére


dobdan1
csendes tag

Ezzel a problémával én is küzdök. Nem is gondoltam, hogy ezt garanciában javítják.

(#26287) Horvi válasza Fenyi Leopol (#26284) üzenetére


Horvi
őstag

Nem lehet hogy telement a port szösszel és a kábel vége nem pattan bele rendesen?

Hello darkness, my old friend...

(#26288) troger911 válasza jeni (#26285) üzenetére


troger911
tag

Tele van szösszel és porral, amit össze tömörít a kábel minden bedugásnál. Nálam ezt a problémát megoldotta egy vékony fogpiszkáló és sok türelem.

(#26289) emeritus válasza Fenyi Leopol (#26284) üzenetére


emeritus
tag

Ha az akku bírja és nem kívánod garanciában cseréltetni, akkor csak az USB C csatlakozó miatt nem adnám rögtön szervizbe. Bár szerintem garanciában is javítják/cserélik, de ahogy az előttem szólóknál, nálam is egy (laposabbra faragott) fogpiszkáló helyettesítette a cserét. Szennyeződés szinte nem is volt érzékelhető, de a Type C mechanikai kapcsolata "megjavult". Egy próbát megér, könnyű kezet igényel.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#26290) krbC


krbC
tag

Sziasztok!
Miért van hogy, amit Facebookon keresztül töltök le excel, word stb. nem nyitja meg. A letöltésekbe bent van a fájl, de 0 kb. Meg kell osztanom viberbe es onnan megnyitni, hogy a a WPS Office megnyissa. Valami ötlet?

-gl hf-

(#26291) varjúdombi


varjúdombi
csendes tag

Sziasztok! Ha az aksit nem tudják cserélni és utalványt kapok, attól még visszaadják a hibás P9-et? Köszi!

(#26292) pilipi válasza varjúdombi (#26291) üzenetére


pilipi
aktív tag

:Y Remélhetőleg van annyi eszük, hogy nem. :R

(#26293) Sanki válasza varjúdombi (#26291) üzenetére


Sanki
addikt

Nem.

(#26294) jeni válasza varjúdombi (#26291) üzenetére


jeni
félisten

Minden csereengedélyt kapott Huawei eszközt,mobilt a gyártó a saját tulajdonának tekinti.
Ok.:tanulmány céljából,vagyis információt kapjanak az alkatrész meghibásodási arányról.
Amenyiben fizetősre adod be akkor kérheted a lecserélt alkatrészt.
Aksi cserénél még nem feltétlenül adnak csereutalványt.

[ Szerkesztve ]

(#26295) varjúdombi


varjúdombi
csendes tag

köszi a válaszokat!

(#26296) troger911


troger911
tag

Üdv!
Van egy 2020. 06. hóig garis gyári független fehér L19-em. Az akku reggel 8-tól 100%-ról jó ha este 10-ig kihúzza. Mérsékelt használat, kevés vagy semmi fotózás mellett. Gyári Nougat rom van rajta. Az akkut csak akkor cseréleik, ha kikapcsolgat? Illetve ez az akku idő normálisnak mondható? Köszi!

(#26297) jeni válasza troger911 (#26296) üzenetére


jeni
félisten

Majdnem 2 év alatt este 10ig jó az ertek

(#26298) emeritus válasza troger911 (#26296) üzenetére


emeritus
tag

Play Árúház-Accubattery. Nem orákulum, de segíthet tisztábban látni akku ügyben.

[ Szerkesztve ]

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#26299) troger911 válasza emeritus (#26298) üzenetére


troger911
tag

Köszi, meglesem.

(#26300) SOAD19


SOAD19
addikt

Hol tudom beállítani, módosítani, hogy adott fájlt, linket mely app-pal nyissa meg. Azaz, hol tudom átállítani, hogy mely app legyen az alapértelmezett?
Konkrétan az excel fájlokat akarom, hogy ne a wps-sel, hanem az excel app-pal nyíljanak meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.