Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26051) Uher válasza tpeter77 (#26045) üzenetére


Uher
aktív tag

Nekem februarban csereltek gariban az akksit, elotte a reggeli 100% utan napkozben mar ujra tolteni kellett. Az uj akksi hozta az kotelezot, viszont mostanaban mar napkozben megint tolteni kell.

(#26052) Azharel válasza juuzer (#26046) üzenetére


Azharel
aktív tag

Samsung A70-re váltottam, mindenben köröket ver a p9-re kivéve kamerában, csak Gcam-al hozza talán azt a szintet amit a p9.

(#26053) emeritus válasza tpeter77 (#26045) üzenetére


emeritus
tag

Pár ciklus után javulni fog a helyzet, egyre kevésbé merül. Különösen így lesz, ha 100%-ra töltöd, mi több, néhányszor, rövid ideig 100% töltöttség elérésekor még a töltőn hagyod. Az új akku első töltésekor a 100% töltöttségen tartást egyes szakcikkek ajánlják, a "túltöltés" tapasztalatom szerint is hasznos. (A biztonság kedvéért eleinte én kisteljesítményű töltővel töltöm az új akkut. nem a gyári gyorstöltővel.)

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#26054) kutyesz71 válasza juuzer (#26046) üzenetére


kutyesz71
tag

Mate 20 lett az utód :) A P9 kapott 1 új akkut, és alaplapot a gari lejárta előtt. Igy van 1 tip-top tartalékosom. :)

(#26055) ignisz válasza juuzer (#26046) üzenetére


ignisz
senior tag

P30. A feleségemé lett a P9.

(#26056) Caldera


Caldera
aktív tag

Nekem a B504 gyári ROM-mal elmegy 3 napot úgy, hogy éjszakára repülőbe van téve, mobilnet alvó állapotban nem aktív és 1,5 óra a SOT (így marad kb. 20%). Töltés után 2,5-3 órát elmegy folyamatosan a navigációval. Ez jónak számít, vagy érdemesebb volna akkut cseréltetni?

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#26057) Horvi válasza juuzer (#26046) üzenetére


Horvi
őstag

OnePlus 7T. A P9 pedig maradt családon belül.

Hello darkness, my old friend...

(#26058) Cunaja


Cunaja
Topikgazda

Sziasztok!
Látom mindenki lecseréli a kicsikét. :Y Szegény P9.
Azért aki kicserélteti az akkut a 3-év lejárata előtt, annak van egy jó telefonja.
Ha valaki nem akar menő játékokkal játszani és nem akar 4k videót, akkor ez még szuper teló.
Szerintem torony magasan veri az összes Huawei telefont, persze a maga kategóriájában.
Személy szerint nekem a root és a tuning hiányzik a Nova 5T-ből.
Ha nem is lenne sokkal jobb, de legalább lehetne mókolni. :)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#26059) juuzer válasza Cunaja (#26058) üzenetére


juuzer
addikt

Éreztem, hogy egy lavinát fogok elinditani :DDD

A kütyümániám meg a tény, hogy a hideget nem birja gondolkoztatott el a cserén.

És köszönöm mindenkinek a válaszokat btw!

:)

Vamos a la playa.

(#26060) jeni válasza Cunaja (#26058) üzenetére


jeni
félisten

Hello!
nálunk még 2 van fő használtban :)
egyik teljesen gariban felújított,de már 27 hónapos.
a másik még garis 2021.januárig,de ez lassan csere lesz mert aksija kezd fáradni.

[ Szerkesztve ]

(#26061) emeritus válasza Cunaja (#26058) üzenetére


emeritus
tag

Én P10-re cseréltem, mert nem akartam nagyobbat, így tartaléksorba került, aztán visszacseréltem és most a P10 a tartalék. Szeretem a P9-et.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#26062) Cunaja válasza emeritus (#26061) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

:C
Ez nagyon jó!
Ha felraknád a romomat, a P10-et nem is akarnád. ;]

Jeni: Ez igen, 2db P9. Melyiket adod a lánynak, annak aki mosogatni megy? :P

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#26063) jeni válasza Cunaja (#26062) üzenetére


jeni
félisten

még szép
a mosogatógépem úgyis rossz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26064) asynur


asynur
tag

Sziasztok!

Édesanyám Huawi P9 Dual –ja elég erőteljesen elkezdett döglődni, valószínűleg az akkuval van gond (pl . ~60%- ról képes 0%- ra másodpercek alatt lemerülni). A probléma, hogy a emag.hu-s 2 éves gari nov.27.-én lejárt oda 26.-án jeleztem a problémát, válasz nem érkezett se vissza igazolás mailben, hogy fogadták a panaszt (csak a beküldés után az emag felületén egy sorszámmal, amit lementettem, de ennek nem nagyon lehet utánakeresni, vagy ha lehet nem jöttem rá, hogy hol).
Természetesen nem regisztrált a plusz 1 év garihoz :D

A kérdésem az lenne, hogy érdemes még megpróbálkozni a huawei gyári gariját érvényesíteni postázással vagy várjak az emagra? (ez 3. -án jár le a https://consumer.huawei.com/hu/support/warranty-query/ oldal szerint, az emagos számlán/garijegyen nov 27. szerepel) .

Illetve ha ez nem opció gazdaságos még ezt a telefont javíttatni hivatalos vagy nem hivatalos szervizben? (új akku illetve a csere ára) Vagy jobban járok, ha veszek egy akkut és megpróbálkozom magam a cserével?
A telefon amúgy külsőre hibátlan.

A választ előre is köszönöm.

(#26065) juuzer válasza asynur (#26064) üzenetére


juuzer
addikt

Szerintem azért kicsit pingesd meg az Emagot, hogy mizu.

Egyébként egy akkucsere a Huawei-szerviznapokon nem szokott drága lenni, ha Édesanyád szereti a telefont, én megcsináltatnám. :)

Vamos a la playa.

(#26066) emeritus válasza asynur (#26064) üzenetére


emeritus
tag

Ha 3.-án jár le a HiCare szerint a garancia, van számlád és módod van leadni személyesen a márkaszervízben akkor helyedben én azt tenném. A postázás nem tűnik eredménnyel kecsegtető megoldásnak. Az Emagra nem számítanék, ahogy az általa hirdetett "eredeti Huawei" akkukat sem látnám szivesen a telefonomban. Tartalék megoldásnak a Huawei Szerviz Napok lenne az én választásom.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#26067) ElektrikusDE


ElektrikusDE
senior tag

Látom hogy sokan mostanában cserélik le a P9-es telefonukat, én pedig most vettem egy plusszost! :)

Több mint 3 éves, hibátlan, akku 92% de sajna 1 simes.

Majdnem 1 hónapja használom, intenzíven, mobilnet játék navigáció torrent filmnézés böngészés, természetesen egyidejűleg egyszer fagyott le egy játék alatt, de újraindítás után az is rendben müködik.

Nálam még egy alkalmazás sem záródott be magától.

Android 7.0

Hasonló tapasztalatom csak a Honor 8-al volt.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#26068) juuzer válasza ElektrikusDE (#26067) üzenetére


juuzer
addikt

Használd egészséggel, grat! :D
A Pusban van a nyomásérzékelős kijelző ugye?

Vamos a la playa.

(#26069) ElektrikusDE válasza juuzer (#26068) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Igen!

Azt használom a navigációs sáv helyett!😀 [kép]

Ui:

Elötte volt Mate S-em, 128GB-s így ez már a második...

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#26070) tpeter77 válasza Caldera (#26056) üzenetére


tpeter77
addikt

Be lehet állítani hogy automatikusan 23-kor repülőbe menjen a telefon és reggel 6-kor álljon vissza?
Ha igen, kérem írjátok meg hogyan lehet, mert a cella készenlétet lejjebb tudnám venni, tovább kitartana, simán összejönne a két nap.

(#26071) juuzer válasza ElektrikusDE (#26069) üzenetére


juuzer
addikt

Akkor jól emlékeztem. :D

Vamos a la playa.

(#26072) Caldera válasza tpeter77 (#26070) üzenetére


Caldera
aktív tag

Nem ezt manuálisan csinálom, de már megszoktam (esete 8-9 körül repülő on, reggel 6 off). Automatizáló appokkal megoldható volna root-olt telefonon. Éjszaka feleslegesen lóg az cellán, ha úgyis alszok. Nincs rá szükség, így csak 1-2%-ot merül.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#26073) asynur válasza juuzer (#26065) üzenetére


asynur
tag

juuzer, emeritus:

Köszönöm a válaszokat.

Közben felhívtam a huawei ügyfélszolgálatot, ott azt mondták a számlán szereplő dátum számít sajnos (11.27), így a mai 12.03 sorozatszám alapján kiadott lejárati dátum nem valós, emiatt a postán (postapont, Huawei Komfort szerviz) történő garancia érvényesítés biztos nem megoldható, a közelben pedig nincs szerviz (kb 160km-re a legközelebbi…), de amúgy ott is jó eséllyel elutasítanának a garanciális javítást emiatt.

Kiderült még az is, hogy a „Huawei Szerviz Napok”(állítólag dec. 19-21 lesznek, ha valakit érdekel megkérdeztem) postázással nem megoldható, szóval vagy várok az emagra vagy összegyűjtöm minden kézügyességemet és megcsinálom magam.

Amúgy nem tűnik nagy ördöngösségnek, bár van pár csalóka videó, amin már előre szétszedett telót kapnak szét újra a videó miatt, egyedül az akku alatti ragasztó miatt tartok egy kissé a dologtól.

Tud valaki esetleg megbízható utángyártott akku-t linkelni vagy valóban gyárit, ami jó is?

[ Szerkesztve ]

(#26074) emeritus válasza asynur (#26073) üzenetére


emeritus
tag

A szerviz napok árban verhetetlen és sajnos csak itt biztos(?), hogy gyári akkut építenek be. Az utángyártottak minősége gyengébb, a hamis "eredeti" gyakran mérhetően vékonyabb. A 60%-ról zuhanómerülő akku általában már duzzad, sík felületre téve a telefon billeg. Ha ezt tapasztalod nem tanácsos túl sokáig várni. A duzzadt akku segít a készülék felnyitásában, ahogy a ragasztó elválasztásában is. Maga a csere egyébként nem nehéz., a videokban látható segédeszközök hasznosak. Sok sikert!

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#26075) Ádyka


Ádyka
őstag

Pont egy éve cseréltem Mate 10 Prora. Másfél évesen elkezdett fáradni az akksija a P9 nek. Nem volt garis.
A máté most két éves, de brutál az akksija.
Imádtam a P 9-et. Már csak a 10 volt utána, amiből nem lógott ki a kamera.
Anyumnak a P8-a mai napig hibátlan akksi fronton. Pedig 3 éves.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#26076) emeritus válasza Ádyka (#26075) üzenetére


emeritus
tag

A P9 nálam három éven túl az eredeti akkuval megy, bírja, nem cserélem. A P10-ben másfél évesen kellett akkut cserélni. A P9 nagyon bevált, a P10 nem. Ez van.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#26077) Williams


Williams
aktív tag

Sziasztok!
P9 EVA-L19 Dual Sim garanciális alaplap csere után B210-es firmware-el jött vissza. B386-ra befrissült OTA-n, majd megállt. Firmware finderrel nem tudom tovább frissíteni. Előző alaplap B399-en volt, ez lenne a cél. Kérdés, hogyan tudnám rávenni, hogy frissüljön?
Köszönöm!

(#26078) Uher válasza Williams (#26077) üzenetére


Uher
aktív tag

Firmware finder, proxy mod, nekem emlekeim szerint b388 amit igy kellett felrakni, utana megtalalta a tobbit magatol

(#26079) Williams válasza Uher (#26078) üzenetére


Williams
aktív tag

Ez alapján csináltam, de nem talál semmit.
A B393-at akartam, ezt nyomták rá régebben a szervizben is, erről frissült B399-re.

(#26080) Azharel válasza Williams (#26077) üzenetére


Azharel
aktív tag

Nem vicc az egész ? nem csak neked, nagyon sok ember így járt köztük én is és az asszony p9 lite-ja is. Úgy kellett rá gányolni, hogy utána tovább frissüljön. Pontosan ezért nem vettem másik huaweit a p9 után, pedig kamerába nagyon jó volt, arról meg ne is beszéljünk mennyire meg**opattak minket az eu-ban az oreo-val.

(#26081) Uher válasza Williams (#26079) üzenetére


Uher
aktív tag

Nekem sem ment fel elsore b388 on kivul semmi. Aprilisban csinaltam utoljara, azota nem tudom hogy valtozott e vmi.

(#26082) Williams válasza Uher (#26078) üzenetére


Williams
aktív tag

Nem tudom mit rontottam el tegnap, de most megtalálja, viszont ha le akarom tölteni, akkor a "Csomag ellenőrző összege hibás" üzenetet dob.

(#26083) kangool


kangool
tag

Sziasztok!
Adott egy telekom romos P9, Emui 5.0.4 rommal. Vodafone-os kártya miatt le lett kérve a függetlenítő kód. Most a használt vodás flotta t-mobilos flotta lett és a telefon nem lép fel a hálózatra. Van valakinek ötlete mit kezdjek vele?
A telefon nem kér kódot, és hibát sem jelez.

(#26084) Caldera válasza kangool (#26083) üzenetére


Caldera
aktív tag

Szerintem ha nem kért kódot, még nyitva a SIM zár, így az idegen kártyát és hálózatot nem kezeli. Üsd be a tárcsázóba: *#*#2846579#*#* Nézd meg, hogy a 3. menüpont Network infoban a 2. SIM info mit ad vissza. Szerintem "SIM lock activ" lesz.

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#26085) emeritus válasza kangool (#26083) üzenetére


emeritus
tag

Szia!
Beállítások/Egyebek/Mobilhálózat/Szolgáltató alatt látod a Telekomot? (Mobiladat legyen bekapcsolva.) Menni fog, csak próbálkoznod kell. (Ötletünk lesz, amíg lesznek bárányok :N )

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#26086) kangool válasza Caldera (#26084) üzenetére


kangool
tag

Köszi, sajnos a kódra nem csinál semmit.

@emeritus:
Köszi neked is. Itt látom a Telekomot, de nem tud regisztrálni
A mobil hálózat nem érhető el. - Ezt írja ki azokra a kódokra amit a neten találok és beírom a készülékbe. Szolgáltatót is hívtam, nem náluk van a hiba. Utána másik telóba rakva aktív a kártya. A telefonnal van valami.
Gondolkozom alaphelyzetre állítással, de a számgép nem látja a teló memóriáját, szóval most az adatmentéssel is küzdök. :(((

[ Szerkesztve ]

(#26087) Horvi válasza kangool (#26086) üzenetére


Horvi
őstag

Nincs esetleg benne SD kártya? Ha van akkor mondjuk TC-vel át tudod menteni a cuccaidat arra aztán csaphatsz neki egy factory resetet.

Hello darkness, my old friend...

(#26088) emeritus válasza kangool (#26086) üzenetére


emeritus
tag

Meg tudod oldani, próbálkozz türelmesen. PL.: vedd vissza a hálózati üzemmódot 3G-re, ellenőrizd az APN beállításokat, vagy hozz létre új APN-t.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#26089) Caldera válasza kangool (#26086) üzenetére


Caldera
aktív tag

Biztos, hogy nem ütötted el? Mert ennek mennie kell (most próbáltam én is a telefonon).

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#26090) Nagyfejű


Nagyfejű
aktív tag

Sziasztok. Köszönöm mindenkinek a segítségét itt, de megvállok a p9től mert már az utód. Shiasztok

(#26091) petyametyo válasza Nagyfejű (#26090) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Egyre kevesebben leszünk :(

(#26092) jeni válasza petyametyo (#26091) üzenetére


jeni
félisten

ugyanez volt a Samsung Alpha teló esetén

(#26093) Cunaja válasza petyametyo (#26091) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Dehogy leszünk kevesebben, csak a technika fejlődik, a pénztárcánk meg soványodik.
A P9 örök, itt van mellettem és pihen.
Tegnap is azt nyomkodtam, szóval nem hanyagolom el. :K
Ahogy fejlődik az EMUI, jönnek új dolgok, de megszűnnek jó dolgok, ami most nagyon hiányzik.
Gyári romon lenni olyan nekem, mint a télapónak rénszarvasok nélkül létezni.
Rendesen szenvedek néha. :W

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#26094) 2007ath válasza kangool (#26083) üzenetére


2007ath
aktív tag

Látom Emeritus kolléga megelőzött a válasszal. Szinte biztos, hogy rossz az APN beállítás. Valószínűleg a Beállítások > Mobilhálózat > Hozzáférési pont neve menüpontban az APN internet.telekom -ra van állítva. Ezt kellene előfizetéses szolgáltatás esetén internet.vodafone.net -re, feltöltőkártyás esetén pedig vitamax.internet.vodafone.net -re átállítani, majd újraindítani a telefont.

További részletek: [link] (Általános készülékbeállításokon belül)

(#26095) diablo1984 válasza Cunaja (#26093) üzenetére


diablo1984
veterán

én még maradok egy jó ideig, maximálisan kiszolgálja az igényeimet a P9-es, az eddigi legjobb telefonom, egyenlőre nincs szükségem, nincs igényem ettől jobb/többet tudó telefonra.
Úgyhogy én maradok! :C

(#26096) emeritus válasza 2007ath (#26094) üzenetére


emeritus
tag

Én úgy értettem, hogy a készülék eredetileg Telekom hálózatkorlátozással jól üzemelt. A hálózatkorlátozást feloldották, hogy Voda kártyával üzemelhessen. A Vodával sem volt gond. Most vissza kellene állni Telekomra, mert újra Telekom sim kerülne bele, de nem tud felcsatlakozni a Telekom hálózatára. Ilyen előzmények alapján beállítási gond vélelmezhető, remélhető.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#26097) jeni válasza emeritus (#26096) üzenetére


jeni
félisten

SZERINTEM,az,hogy korábban T-kom függő volt és fel lett oldva a hálózati korlát és most vissza raktad és továbbra sem megy,az nem SIM kártya beállítási gond hanem inkább maga a SIM kártya lehet rossz.
bármely SIM cserénél nem kell semmit beállítani. ezek inkább a mobil internet elérése esetén igaz.
tedd automatikus mód-ba a mobil hálózatot.

[ Szerkesztve ]

(#26098) emeritus válasza jeni (#26097) üzenetére


emeritus
tag

Egy sim csere hasznos lehet, a helyszíni segítséggel a beállítások kérdése is lezárható.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#26099) 2007ath válasza emeritus (#26096) üzenetére


2007ath
aktív tag

Jogos. Figyelmetlenül olvastam a hozzászólást.

Ha tudnánk, hogy most milyen APN van beállítva, előbbre lennénk.

(#26100) petyametyo válasza Cunaja (#26093) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Ebben mondjuk igazad van :R Én ma kaptam az emailt a szervizből ,csereutalvány. Nem tudták javítani

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.