Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) donnie.d válasza vadászcsiga (#400) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Én a P40 Pro-val és a P50 Pro-val is teljesen meg vagyok elégedve. Igazából minden azon múlik, hogy te hogyan használod a készüléked, s mennyire fontos a képek "minősége". Ha átlag felhasználóként fotóznál, azaz "jól nézzen ki gépen, telefonon" az adott kép akkor lehet a P50 Pro jobb megoldás, ha a keret nem annyira nagy. Ha komolyabban, akkor viszont érdemes a fotós témába beleolvasgatni, mert sok megosztott képet láthatsz, s azon már el tudsz indulni melyik készülék mit tud.

(#402) Denny007 válasza hunhool1979 (#399) üzenetére


Denny007
csendes tag

Köszönöm a választ!

(#403) hockeyapu


hockeyapu
aktív tag

Mi az az oldal ahol a kamerákat értékelik, nem jut eszembe, segítsetek ! :(

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#404) blueye válasza hockeyapu (#403) üzenetére


blueye
veterán

(#405) hockeyapu válasza blueye (#404) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Köszi ! Megvan valahol az url, de kezdek szenilis lenni, decemberben töltöm a 60-at ! :Y

[ Szerkesztve ]

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#406) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Sziasztok. Előre is elnézést, sok kérdésem lesz :)

Hol is kezdjem. Leváltanám jelenlegi HTC U11-emet. Elég régóta vergődök már csere dolgával (maga a készülék még mindig kiszolgál), több telefont is elkezdtem kinézni, ennek megfelelően több részlegben is kérdeztem.
A kiszemeltjeim között volt az Iphone 13 pro és a Xiaomi 12x verziója is képbe került + még nézegettem a Pixeleket.
Az alma nagyon drága lett, a többi meg nincs a szolgálatatói kínálatban (mert azért ekkora összeget egyben nem szerretnék most kiadni).
Na de jöjjenek a kérdések.
1: Tényleg már egyszerűbb felvarázsolni a Goole-s dolgokat ? Visszaolvastam elég sokat és a neten is komplett leírások/videók vannak.
2: Ha sikerül is a google szolgálatásait felrakni, mennyire tartós? Mert ezen azért vannak ellentmondások.
3: Lehet-e rá Gcam-ot rakni? (Tudom, hogy a gyári kamerája baromi jó, de a Gcam-os asztót szeretném kipróbálni majd, esetleg).
4: Összejön-e a napi min.5 óra SoC?
5: Dual SIM-et írnak pl Vodánál, tehát függetlenítve vannak gyárilag?

Hirtelenjében ennyi. Nem 1-2 évre vennék telefon, a jelenlegi is már 4.5éves.
Köszönöm előre is annak aki válaszól ;)

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#407) hunhool1979 válasza Roland8622 (#406) üzenetére


hunhool1979
tag

Szia,
1., Gspace apk telepítés és kb ennyi. Ezután már van google szolgáltatás.
2., Abszolút tartós (ha lehet ilyet mondani)
3., nem próbáltam (mivel a gyári szuper - nekem-)
4., felhasználó függő (érdekes, de google nélkül lényegesen jobb)
5., gyárilag független (nekem Telekom-os, magyar és holland sim van benne)

(#408) blueye válasza hunhool1979 (#407) üzenetére


blueye
veterán

Az 1eshez erdemes azert ezt megnezni:
[MA!gazin S03E39: Google szolgáltatások Huawei mobilokon]

(#409) Hoes


Hoes
aktív tag

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy szükség lesz bankolásra telefonon így felmerült bennem a kérdés, hogy ha cserélem akkor mire cseréljem?
Két készüléken gondolkozom de nem tudok dönteni...
Samsung S21 Ultra vagy Google Pixel 6 Pro ( esetleg iPhone 12 Pro ).

Szerintetek?
/ Persze még nem biztos, hogy a csere mellett döntök /

(#410) Roland8622


Roland8622
aktív tag

#407 hunhool1979 és #408 blueye köszönöm a válaszotokat ;)
Lehet bepróbálom (már ha jeleznek, hogy hoztak a boltba). A kamera nálam nagyon fontos, hogy hosszú távon is megállja a helyét.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#411) donnie.d válasza Roland8622 (#406) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Szia!
Én áprilisban váltottam P40 Pro-ról. Nem tudatos váltás volt, hanem két előfizetéssel rendelkezem, s hűségidőt kellett hosszabbítanom, s emiatt lehetett készüléket is vásárolni. Mivel külsőre tetszett, s a tesztvideóban is nagyon gyorsnak tűnt a telefon így végül készüléket is vásároltam a hosszabbítás mellé. Nekem abból a szempontból "könnyű" volt, hogy a google sz*rságoktól amúgy se estem hanyatt, s az előző készülékeim is nagyjából használatban annyi volt, hogy zenehallgatás, telefonálás, fb, fényképezés és nagyjából ennyi. Meg pár "hűségapplikáció (Spar, Lidl alkalmazás).

Nem mondom, hogy nincs igaza pár embernek egyes dolgokban, de én nagyon szeretem a P Pro-t. OTP nélkül megvagyok, s én egyébként is jobban szeretem az utalásokat, fizetéseket laptopon intézni, mint egy "miniatűr" képernyőn.
Ha azzal indulsz, hogy egyszerűbb-e már felvarázsolni a google-s dolgokat, akkor az én véleményem, hogy ez nem a te telefonod, és vegyél inkább mást. Nálam a Gspace működik, alatta jó pár alkalmazás is. Gcam tudtommal nem, de nekem a sima kameraszoftver is bőven megteszi. Az pedig mennyire merül a telefon függ hogyan töltöd, hogyan használod. Ha folyamatosan megy a mobilnet és kamerázol azért nálam simán lemegy 30-40%-ot is fél nap alatt. Egy ideje elvileg a szolgáltatók függetlenként árulják a telefont. Legalábbis telekomosként én az vagyok. Vodafone-ról nem tudok nyilatkozni, de érdemes rákérdezni.

(#412) Roland8622 válasza donnie.d (#411) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Köszönöm a válaszodat ;)
Még egy kérdés:
Az HUAWEI AppGallery-ből telepített alkalmazások kapnak frissítést mint a Play esetén?

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#413) bubus66 válasza Roland8622 (#412) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia!

Igen ugyan úgy kapnak frissítéseket a Huawei AppGallery-ből telepített alkalmazások mint a Play esetén. Sőt a biztonsági frissítéseket kapja a telefon.
Sőt az aurora.apk-ról telepített alkalmazások is frissülnek, én a K&H alkalmazást arról használom.

Mint az előttem lévő fórumtárs is írta a GSpace működik (egyenlőre elég jól).

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#414) Roland8622 válasza bubus66 (#413) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Szia
Köszönöm neked is. A google szolgáltatásai közül igazából a Gmail/Drive amit a legtöbbet használom. NFC hiányozna, mert ritka jó találmány + a Simple segítségével elég sokszor veszek buszjegyet.Bankolást ritkán használom, arra PC és a befizetéseket is azon keresztül. Jó néha kell a Simple felület ha véletlen böngészőből akarok fizetni, de az csak megy tán onnan továbbra is. Most így hirtelen ezek amiket a legjobban a googlehoz tudok kötni a használati szokásaim közül. YT-ot a Vanced-al tolom. Chrome nem izgat, mert AdblocBrowser van fent.File Manager +-t mintha a fentebbi MA-ás videóban úgy mutatták volna, mint ami nem megy.
Gondolom a Share rész lesz még fájó, ha egyből csatolni akarok egy képet mondjuk az email-hez vagy a drive-hoz.
Amúgy ilyen szinten mindent a Google-ra/hoz kötni szerintem inkorrekt. :W
Úgy látszik nem kaptak elég nagy büntetést még amit megéreznek.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#415) Zsoltg4s válasza bubus66 (#413) üzenetére


Zsoltg4s
tag

A k&h alkalmazás működik?
Fizetni is tudsz vele?
Ezért tartok még mindig ki a P30 pro mellett.
Úgy tudtam, hogy a kh a google payt használja mobilfizetésre.
A hivásrögzítő a gyári? Felvesz autóban is bluetoothon?

(#416) donnie.d válasza Roland8622 (#412) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Igen, működik.
De vannak más áruházak: Aptoide, Aurora Store, Apkpure stb. Eldöntheted mit szeretnél használni.

(#417) hunhool1979 válasza donnie.d (#416) üzenetére


hunhool1979
tag

Az aurora store "annyival jobb" hogy közvetlenül a menübe telepít nem a saját alkalmazásán belül. És valamivel gyorsabbnak tűnik

(#418) dutrás


dutrás
őstag

Sziasztok. Beléptem én is a klubba, Mate 20 próról jövök.
Azt sajnos üzemi baleset érte.

Remek ez a telefon, de az üzemidő az elég gáz. A matem három évesen is tudott másfél napot, itt azért ettől elég messze vagyunk.
Remélem lesz valami optimalizáló frissítés.

P50 pro/P40 Lite

(#419) hockeyapu


hockeyapu
aktív tag

Jön a P60 Pro ! :C [link]

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#420) donnie.d válasza hockeyapu (#419) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Én egyelőre megvagyok elégedve a P50 Pro-val.
Ez a hír pozitív, negatív egyszerre. Mert, ha jön akkor viszont kérdés, hogy mennyire lesz életképes mire megérik elődje a cserére ennyi szankcióval. Vegyük alapul, ha mondjuk eljutunk odáig, hogy lekapcsolják a 4G-t, s eme telefonokban pedig nem lehet 5G. Mondjuk azzal én is egyetértek, hogy ha ennyi korlát van, akkor kaphatna egy picivel olcsóbb ár címkét.

(#421) blueye válasza donnie.d (#420) üzenetére


blueye
veterán

"ha mondjuk eljutunk odáig, hogy lekapcsolják a 4G-t," - nagyon sokaig nem fogjak lekapcsolni - az 5G nem helyettesiti hanem kiegesziti a 4Gt

(#422) hockeyapu


hockeyapu
aktív tag

És nem biztos, hogy az 5g-hez lesz mindenhol elég energia ! :Y

[ Szerkesztve ]

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#423) donnie.d válasza hockeyapu (#422) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Én azért nem is használtam a P40 Pro-n, mert ugyan korlátlan netcsomagom van mivel két előfizetéssel rendelkezem, de nagyon melegedett a telefon és maximum fél napot bírt ki. Nekem meg annyit nem ért meg a fel és letöltési sebesség telefonálásban meg amúgy sem vettem észre változást 4G 5G között. Arról nem is beszélve, hogy sok helyen nem is elérhető az 5G.
Mondjuk az ember elvileg nem pár hónapra venne telefont, de nálam is elsősorban azért történt a váltás, mert nagyon gyorsan adják ki a készülékeket és megjött a vásárlási igény. De mivel a P40 Pro-t is megtartottam, s az én használatomban mindkettő kielégíti az igényeimet lehet pár évig nem váltanék.

(#424) hockeyapu válasza donnie.d (#423) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Igen melegszik az biztos, de Én igazából arra gondoltam, hogy az 5G hálózat az egész világon rengeteg energiafelhasználással jár !
Biztos, hogy szükségünk van erre ?
Én sem használom az 5G-t . :C

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#425) Hoes


Hoes
aktív tag

Jelenleg a gyári böngészőt használom de kipróbálnék valami mást is! Ki mit használ? Chrome mennyire húzza az akkut?

(#426) donnie.d válasza Hoes (#425) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Chrome azt hiszem csak gspace alól megy, de nem vagyok benne biztos.
Én firefox-ot használok, azzal nincs problémám, de tény, hogy csak szükségszerű böngészésekre használom a telefont, azaz ha valamit meg akarok nézni (pl. mi hol van, termékeknek mi a felhasználói értékelése vagy ha úton vagyok melyik üzlet meddig van nyitva stb. ).

(#427) Hoes válasza donnie.d (#426) üzenetére


Hoes
aktív tag

Közben rájöttem én is, hogy a Chrome nem megy már GMS nélkül, úgyhogy a Firefoxot tesztelgetem most!

(#428) donnie.d válasza Hoes (#427) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Sok sikert hozzá. Nekem nincs vele problémám, de ugye én írtam, hogy telefont nem használok netezésre csak ha szükségszerű.

(#429) zezso86 válasza Hoes (#427) üzenetére


zezso86
csendes tag

Szia!

De megy a Chrome. Én mindig HMS-sel használtam eddig.

(#430) Hoes válasza zezso86 (#429) üzenetére


Hoes
aktív tag

Tegnap le akartam tölteni Aurora Storeból, nem engedte! Az tény, hogy máshol nem próbáltam letölteni.

(#431) zezso86 válasza Hoes (#430) üzenetére


zezso86
csendes tag

Írd be a Petal-ba.

(#432) hunhool1979 válasza Hoes (#427) üzenetére


hunhool1979
tag

En Brave böngészőt használok

(#433) hunhool1979


hunhool1979
tag

Érdekes problémára lettem figyelmes: néha automatikusan bekapcsol a WiFi és a helymeghatározás. Fogalmam sincs hogy mitől. Van erre valami alkalmazás ami figyeli hogy mi kapcsolhatja be?

(#434) hockeyapu


hockeyapu
aktív tag

Hoppácska !
[A doxmark új rangsora a mai nappal] :C :C

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#435) bubus66


bubus66
nagyúr

Érkezett egy frissítés, októberi biztonsági javítások.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#436) donnie.d válasza bubus66 (#435) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Ugyan én reflex szerűen megnézem mindennap, de azért köszi.

(#437) bozoki


bozoki
csendes tag

Nektek hány százalékot romlott az akku, és mennyi idő alatt?
Nekem.durván félév alatt 2% :(

(#438) hunhool1979 válasza bozoki (#437) üzenetére


hunhool1979
tag

Ezt hogyan lehet mérni, illetve te hogy vetted észre?

(#439) Roland8622 válasza bozoki (#437) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Engem is érdekelne ;)
Ilyenről gyárilag az iPhone-nál olvastam.
Itt valami app lehet.Már ha van olyan ami hiteles.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#440) Hoes válasza Roland8622 (#439) üzenetére


Hoes
aktív tag

(#441) hockeyapu


hockeyapu
aktív tag

Ülök a kanapén, a dohányzóasztal előtt (nem dohányzom, 10 évesen leszoktam :( ) előttem egy doboz, az van ráírva, hogy P50 Pro.
Könnyezem, nem merem kinyitni, lehet csak valami nehezék van benne?
9 hónap harc után megkaptam, kinyissam, vagy küldjem vissza ? :U

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#442) hunhool1979 válasza hockeyapu (#441) üzenetére


hunhool1979
tag

Neeeeeeeeeeeeeeeeeeee :DD :DD :DD Gratula!!

(#443) kp78 válasza hockeyapu (#441) üzenetére


kp78
addikt

:Y
Nem semmi, h meglett végül. :C
Kitartó voltál. Adtak vmi fájdalomdíjat is?
És most már végre fixen van a vodánál, vagy csak Neked szereztek egyet és továbbra sincs készleten...
Ha félsz kinyitni én átveszem, hogy triumvirátust alkothasson a Huawei P sorozatom :DDD

(#444) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Ha a Vodától van akkor rájuk borítom az asztalt arra a hazug ********** bagázsra :(((
Leleveleztem a Huawei Magyarországgal, hogy van nekik és tudnak biztosítani a Voda számára, de ők valamiért csak terelnek, meg össze-vissza kapcsolgatnak.

Amúgy grat ;)

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#445) hockeyapu


hockeyapu
aktív tag

Előttem szólóknak !
Először is köszi a gratot ! :R
Másodszor, már kinyitottam és mégiscsak megtartom! ;]
Harmadszor, felkerül a voda oldalára időnként, éjjel 3-kor és 6h-ra el is viszik ! Hajanalban felkeltem, (beültem a klotyóra, láttam hogy van és ott rendeltem meg, ki sem mertem mozdulni, amíg el nem fogadták, már elzsibbadt a farcsontom is!) :o !
Elméletileg ha valami nincs készleten kérhetsz értesítést, de ez már csak elmélet, mert most sem kaptam ! :F
Szóval óra felhúz 1/2 3H-ra, kávé, fekvőtámasz, whisky,(hogy fitt legyél) sonkásszendvics és figyeled a készülékeket 03h-tól (akkor jelennek meg a kurrens dolgok) ! :Y 1/2 7H-kor már nem volt készleten ! :U
UI: csak március 2. óta vártam egy csúcstelóra (ez nálam csak a Huawei) azóta megannyi 'mamázás' és nesze neked semmi !
Itt van előttem és könnyezem !
:)
Forever Huawei !

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#446) donnie.d válasza hockeyapu (#445) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Használd egészséggel.
Én nem bántam meg a vásárálást.

(#447) hunhool1979 válasza hockeyapu (#445) üzenetére


hunhool1979
tag

"Hajanalban felkeltem, (beültem a klotyóra, láttam hogy van és ott rendeltem meg, ki sem mertem mozdulni, amíg el nem fogadták, már elzsibbadt a farcsontom is!) :o !"

:D :D :DD :DD

(#448) hockeyapu


hockeyapu
aktív tag

Kellemesen lazán ébredtem, előszőr nem tudtam mitől sikerült ilyen jót aludni? :F
Aztán felkapcsoltam a villanyt és megláttam az új telót! :Y
Megint új telefon van a kezemben!
Méltó utódja a P30pronak!
A legfontosabb kérdésem: a tok (van hozzá egy használható, de nem az igazi!
Milyet és honnan vegyek? (tudom olvassák vissza, fogok is, de hátha vannak új infóitok!)

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#449) hunhool1979 válasza hockeyapu (#448) üzenetére


hunhool1979
tag

Ezeket rendeltem hozzá (és imádom őket!):
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#450) donnie.d válasza hockeyapu (#448) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Nekem fekete armor tok van rajta. Eddig remekül működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.