Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:02

LOGOUT.hu

Huawei P40 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Namelesske


Namelesske
addikt

Kicsit gondolkodtam ezen a dolgon, de például Windows Phone felhasználóként csak ritkán hiányoztak a Google szolgáltatásai. Simán el tudnám képzelni az életem Google nélkül, de látni kellene mennyi alkalmazás érhető el a hivatalos módon az App Galleryben. A legnagyobb érvágás, hogy így kb csak a techie felhasználók boldogulnak el majd az új Huawei telefonokkal.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#402) #88470784 válasza Namelesske (#401) üzenetére


#88470784
törölt tag

Amit nem értek a windows alkalmazásai elérhetőek az appgalleryben. A google is feltölthetné.
A windows phoneoknál nem tudom volt-e egyáltalán google ott nem hiányolta senki.

Inkább az a baj, hogy az emberek fejében az android=google pedig ez nem igaz, még a média is keverte az elején lásd "nem lesz android a huawei telefonokon" és hasonló cikkek.

(#403) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Tudom, hogy van rajta gms, de azért...huhhhh :Y

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#404) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Kérdésem van mindenki írja, hogy kémkedik a Huawei vki magyarázza már el, hogy hogyan laikusnak érthető módon. Felhasználja az állam az alkalmazások által rögzített adatokat? Miért nem találtak erre még bizonyítékot?

(#405) joey04 válasza Quqesz (#403) üzenetére


joey04
titán

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#406) joey04 válasza Namelesske (#401) üzenetére


joey04
titán

Nem is (csak) a google alkalmazások hiánya a gond, hanem hogy rengeteg appnak kell a gms, nélküle nem, vagy hibásan működik. Ez szerintem sokkal nagyobb probléma.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#407) janeszgol válasza #95462144 (#387) üzenetére


janeszgol
félisten

Én is megnéztem. Korrekten összeszedte a dolgokat. Ha ezt a videót sem értetted meg, akkor mit is akarsz itt?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#408) Quqesz válasza joey04 (#405) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Az már jobb ár, de még mindég sok(mármint mi9 170e-->mi10 300e)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#409) FuRiONight válasza Quqesz (#408) üzenetére


FuRiONight
őstag

Euro àrfolyam pedig 320=>360+

(#410) Lami66 válasza FuRiONight (#409) üzenetére


Lami66
őstag

Árfolyamtól függetlenül
Mi9 alap verzió 6/128, 450 $-ról indult
A pro verzió 8/256 került 600 $-ba.
A 600-ról 1000 dollárra emelkedés nem kicsi ugrás

[ Szerkesztve ]

(#411) mizoli válasza Zsolt!! (#404) üzenetére


mizoli
addikt

Teljes tévedésben vagy.
A távközlési hálózatok (amit Huawei szeretne kiépíteni kb. mindenhol) eleve alkalmasak minden rajtuk keresztül menő forgalom megfigyelésére, és az adatok továbbitására.

Amit írtál, hogy a telefonod kémkedik, nem ugyanez, nem azért tiltják a Huaweit, akik tiltják. Olvasd végig a HMS/AppGallery felhasználói szerződést, mielőtt elfogadod. Ott van a "bizonyíték", amit hiányolsz. És mivel mindent elfogadtál, attól kezdve nem kémkedés, az adatok átadása a saját akaratodból történik.

[ Szerkesztve ]

(#412) jeni válasza joey04 (#405) üzenetére


jeni
félisten

ez az ami csak single SIM-es?

mizoli

a Google esetében is aláírsz ilyet,teljesen mindegy!

[ Szerkesztve ]

(#413) Noukoum válasza jeni (#412) üzenetére


Noukoum
veterán

Csak valamiért a google nincs tiltva az usa által.. biztos nem azért mert az infó oda megy :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#414) mizoli válasza jeni (#412) üzenetére


mizoli
addikt

Légyszíves a kérdést is olvasd el, amire válaszoltam. :)

(#415) FuRiONight válasza Lami66 (#410) üzenetére


FuRiONight
őstag

Nem kicsi ugràs, de sokkal több mindenben class-leader pl. Kamera és hangszórók illetve csúcs hardver -minőség és ennek ez az àra.

[ Szerkesztve ]

(#416) joey04 válasza jeni (#412) üzenetére


joey04
titán

elvileg nem [link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#417) belan válasza Aryon87 (#161) üzenetére


belan
addikt

Jogos de evel a erővel bármelyik cég kemkedhet bele értve a apple-t is! Lényeg a ios azért biztonságosabb mint a Google! De inkább Huawei mint Samsung jobban optimalizál a Huawei, p40 pro jó telefon de nem ér annyit amennyiért adják igaz hamar le esik a ára!

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#418) Sinesol válasza FuRiONight (#415) üzenetére


Sinesol
veterán

Eppenseggel regebben is ugy volt olcsobb, hogy csucs hardver, meg jo minöseg, erröl szolt a marka.

(#419) NoahM válasza Aryon87 (#220) üzenetére


NoahM
junior tag

Olvasom már a kommenteket egy ideje és látom hogy tényleg eléggé elvont lett a címétől, de mindenesetre látom hogy téged érdekel vagy használod a HMS-t?

Tervezed megvenni/elő rendelni a P40 Pro-t?
Kifejezetten érdekel és meg hajlandó is lennék magam belevetni, bárki bármit mond azért komoly erőfeszítéseket folytatnak a HMS ért :) :C

"Okos enged, szamár szenved"... Tudom mit? Igazad van...

(#420) k-adi válasza NoahM (#419) üzenetére


k-adi
nagyúr

"komoly erőfeszítéseket folytatnak a HMS ért "

Ezt tudjuk, nem is ezt vitatjuk... a gond az most, hogy úgy árazzák a terméküket már most, mintha 1 év múlva lenne (--amire kb. kiforrna (??) a rendszer)

de persze próbálkozni lehet, te pénzed te döntésed.

[ Szerkesztve ]

(#421) NoahM válasza k-adi (#420) üzenetére


NoahM
junior tag

Ebben teljesen egyetértek, nem tudom mennyi a GMS ára de gondolom az még rádobna 1-200€-t.
Egyébként pont azért fordulok azokhoz akik esetleg próbálták már a HMS-t és mi a véleményük róla (Kémkedés-GMS félretéve).
Emlékszem még 2007ben vettem egy PDA-t (igaz nem is volt 350 e FT) de felhasznalói élményben annál bármi jobb :))
De ha valaki hasznalt, ha megosztaná a véleményét nagyon értékelném :)

"Okos enged, szamár szenved"... Tudom mit? Igazad van...

(#422) mjani1172 válasza NoahM (#421) üzenetére


mjani1172
addikt

Komplett telefonokat árulnak 100 euroért.
A gms pár euro lehet csak,szvsz.

(#423) Lami66 válasza NoahM (#421) üzenetére


Lami66
őstag

Ha valós tapasztalatokra vagy kíváncsi és nem a hms ellen kapálózó megmondóemberek nulla tapasztalatra épülő haterkedésére, akkor EBBEN a topikban kérdezz. Itt már van valós tapasztalat TULAJDONOSOKTÓL

(#424) NoahM válasza mjani1172 (#422) üzenetére


NoahM
junior tag

Igen kb 40euro szóval eléggé elhanyagolható

"Okos enged, szamár szenved"... Tudom mit? Igazad van...

(#425) dutrás válasza Lami66 (#423) üzenetére


dutrás
őstag

Valamiért nem működik a link

P50 pro/P40 Lite

(#426) francz'70 válasza Lami66 (#423) üzenetére


francz'70
aktív tag

Azért a valós tapasztalatot kezeljük a helyén, mivel egy ilyen értékű telefont GMS nélkül, valószínűleg nagyrészt fanok vásárolják, és azért egy fan véleménye nem feltétlenül objektív tájékoztatás (ez minden márkánál igaz) :(((
Természetesen ez kicsit mindig lutri, de ez a teló esetében azért jóval több! (HMS)
Ezért, jó ha van ellenvélemény/érvelés is, (még ha nem is épül tapasztalatra,) mert van, hogy ilyenkor kapunk egy olyan információt ami számunkra fontos lehet!
Minél több az információ, annál kisebb a lutri :)

(#427) dutrás válasza francz'70 (#426) üzenetére


dutrás
őstag

Ha nincs tapasztalat akkor milyen alapon alkotsz véleményt. csak azért mert ezt meg ezt olvasol itt a topikban. A tech2 és mobilaréna tesztje elég objektív szerintem.
Nálunk van itthon P40 Lite a topikjában szivesen válaszolok kérdésekre.

P50 pro/P40 Lite

(#428) janeszgol válasza dutrás (#427) üzenetére


janeszgol
félisten

Leírod, hány Huawei/Honor okostelefonod volt? :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#429) Lami66 válasza dutrás (#425) üzenetére


Lami66
őstag

Pont miattad linkeltem (volna) a P40 Lite topikot :)
Most ellenőriztem, működik a link

[ Szerkesztve ]

(#430) Lami66 válasza francz'70 (#426) üzenetére


Lami66
őstag

A valós tapasztalat az, hogy valaki használja. Az összes többi csak "olvastam, hallottam, láttam azt aki már olvasott róla, fogalmamsincsdedögöljönmegahüvely " stb
Szerinted melyik ad korrekt választ a az érdeklődők kérdéseire?

[ Szerkesztve ]

(#431) francz'70 válasza dutrás (#427) üzenetére


francz'70
aktív tag

Arra reagáltam, hogy az úgymond "valós tapasztalatok" is lehetnek félrevezetőek, pláne ha a véleményező egy elvakult fan!
(Sajnos személyes tapasztalat :((( )
Pont ezért olvasgatom az ilyen topikokat IS, mert a több információ kisebb lutri!

(#432) dutrás válasza janeszgol (#428) üzenetére


dutrás
őstag

Y6 P8 Mate 9 Mate 20 pro és most ugyan nem én használom de P40 Lite :K
Van még két hugomnál egy egy P30 Lite amiket én szoktam rendbetartani.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#433) dutrás válasza Lami66 (#429) üzenetére


dutrás
őstag

Igen tudom. Szivesen válaszolok aki esetleg kérdéssel fordul hozzám. Az első link nálam blokkolt volt.

P50 pro/P40 Lite

(#434) janeszgol válasza francz'70 (#431) üzenetére


janeszgol
félisten

Az alattad lévő hozzászólóról volt szó. 4 telója volt a cégtől, ez nálam nem az elvakult fan kategória. Szóval őt olvashatod.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#435) dutrás válasza janeszgol (#434) üzenetére


dutrás
őstag

Én egyébként úgy gondolom nagyon túl vanragozva ez a HMS mizéria. Teljesen úgy működik minden mint egy normál android telefonon. Rendben zömkenő mentesen futnak a jelenlegi Huawei szolgáltatások amik minden bizonnyal bővülni fognak. A külömbség az hogy az egyik a Play áruházat használja bővebb kínálattal a másik az AppGaleryt amihez kell egy külsős áruház is mert egyenlőre az tény hogy kevesebb a lehetőség. Aki akar keres házon belül alternatívát vagy külsősből telepíti a megszokottat. A google apis appok nem indulnak de ez természetes.

P50 pro/P40 Lite

(#436) janeszgol válasza dutrás (#435) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen. Pontosan ezt írtam k-adinak is. Android van rajta. Ez nem WP, nem FFOS meg Symbian stb, hanem a világ legelterjedtebb OS-e. Nincs rajta a GMS, de az alapok ugyan azok. Lehet nincs fritzbox router app (majd lesz, elég divatos cuccok manapság), nincs okoségő app, nem tudom, hogy van-e IFTTT app stb, de az alapok ugyan azok.
Ez inkább ízlés kérdése, nem technológiáé.

Nem véletlenül mondta Magyarósi azt, hogy kb másfél óra múlva vette észre a Play hiányát. Többen ezt úgy értették, hogy nem is hiányzik. Nem! Meg is mondta, hogy akinek hiányzik, annak fog is hiányozni, és vegye az elődöt. Sajnos néhányak értelmi szintje nem éri el a szükséges minimumot.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#437) lili83


lili83
friss újonc

Én valahogy többre értékeltem az androidot, mármint nagyobb olcsóságra számítottam a teló kapcsán a normál android hiánya miatt.

(#438) #88470784 válasza lili83 (#437) üzenetére


#88470784
törölt tag

Szerintem a google hiányára gondolsz, a google =! androiddal.

(#439) Juhaszatti válasza #88470784 (#438) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Így sem pontos, sajnos nem csak a Google dolgai hiányoznak.

(#440) p2pp


p2pp
őstag

Kiváncsi leszek majd képernyőidőkre folyamatosan 5G-n lógva.
Pesten állítólag van már most is 3500-on 5G.
De kiváncsi leszek később majd az alacsonyabb frekis 5G-re is.
Vhol írták, h kevés lesz a 4000-es akksi hozzá. Nemtom.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#441) Inarus válasza janeszgol (#436) üzenetére


Inarus
addikt

Ez mind nagyon szép, de a HMS nem csak az appok miatt van hátrányban a GMS-sel szemben, hanem olyan apróságok is hiányoznak, mint mondjuk egy cast szolgáltatás (nem tudod kiküldeni okosTV-re a YouTube / HBO GO / Spotify / egyéb tartalmaid, csak ha egy-az-egyben átküldöd a képernyőt miracaston - ami sok esetben nagyságrendekkel kényelmetlenebb, mint a chromecast szabvány használata), a böngésző szinkronizálás csak 3rd party - jelen esetben Opera vagy Vivaldi - böngészőkkel megy, amihez viszont minden más eszközön cserélned kell, sőt, egyes alkalmazások értesítései egyáltalán nem fognak megérkezni, mert nincs GMS (például a Tumblr app hirtelen ami eszembe jut és ilyen, de ugye ezet előre nem tudod az egyes programoknál), ahogy térképet használó programok jelentős része sem fog működni teljes egészében - például a BKK app térképes része - mert nincs GMS. Ezekről például kevesebb szó esik, a hiányzó és el nem induló alkalmazások mellett.

És ahogy már Bogék is leírták többször (meg gondolom mások is már előttem) van jónéhány applikáció, ami nem indul el, mert nincs GMS.

Mindez persze változhat, a fejlesztőkön múlik, de ehhez igen erős húzóerőt kell képviselnie a HMS-nek.

Szóval azért egy félmilliós készüléknél szerintem nem illik elbagatelizálni ezt a kérdést, főleg ha a konkurencia ugyanennyiért hozza ezt is.

(#442) dutrás válasza Inarus (#441) üzenetére


dutrás
őstag

A Huaweinek van egy saját megoldása mégpedig a vezeték nélküli kivetítés. De van asztali mód is. Állaptsávról elérhető egy érintéssel.
Gondolom a Honor telefonokon ugyanúgy elhető

P50 pro/P40 Lite

(#443) Inarus válasza dutrás (#442) üzenetére


Inarus
addikt

Nem a képernyő tükrözésről beszélek, hanem a tartalom kiküldéséről + bármi, ami Huawei szabvány, nem feltétlenül lesz jelen random okostévékben.

(#444) #30610944 válasza Inarus (#441) üzenetére


#30610944
törölt tag

A gond az tudod, hogy sokan azt varjak el a HMS-tol, hogy out of the box tudja azt amit most a GMS. Vagy pedig ha mar nincs rajta akkor egybol alacsony arat akar a jonep.
Gondolt vegig es ra fogsz jonni, hogy egyik sem kivitelezheto.
Ha meg azzal josz, mint a tobbiek, hogy akkor buko lesz ez az egesz akkor nagyon irigyellek, mert azon szerencsesek egyike vagy aki latja a jovot.

(#445) dutrás válasza Inarus (#443) üzenetére


dutrás
őstag

Ehhez nem tudom milyen szabvány kell de legtöbb új tv-n működik. Egyszerűen a wifit használja mint bármely más eszköz.
Nekem ugyan nincs okos tv-m de a családban van aki használja samu tv-vel.

P50 pro/P40 Lite

(#446) Lami66 válasza Inarus (#441) üzenetére


Lami66
őstag

A hiba ott van, hogy beetették a világot, hogy az android és a gugli cuccok mindenkié, worldwide, szabadon elérhető, bárkinek, bárhol. Hát ez nagyonjó, gondolta a világ, és mindenki elfogadta, hozzá igazodott, nem csinált alternatívákat szinte senki. Aki igen az se erőltette meg magát, mert minek, hiszen ugye ott a mindenkinek elérhető andró+gugli. Aztán jött a pofáraesés...Az egyszem alternatíva most indul. Nem tudja és nem is akarja 100 %-ban kiváltani a guglit. Akinek ez probléma, válogathat minden másból.

[ Szerkesztve ]

(#447) Noukoum válasza #30610944 (#444) üzenetére


Noukoum
veterán

Senki nem várja el hogy most azt tudja most kint a gms.. Azt csak a sok hater írja. Ahogy a kedvező árat is ők akarják, pedig soha nem vennének Huawei mobilt. Érdekes még jó hogy nem vagyunk egyformák.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#448) _cHAos_


_cHAos_
aktív tag

A képeket és a specifikációkat/tudást nézve lehet, hogy sok szempontból szebb és jobb lett a kínai másolat, mint az eredeti (ek) :), de ezzel a szoftver környezettel Kínán kívűl ez egy súlytalan eszköz.
A MA teszt is erre a következtésre jutott.

[ Szerkesztve ]

(#449) Sinesol válasza Lami66 (#446) üzenetére


Sinesol
veterán

Azért nem épp ez a helyzet, elésősorban azert nem fejlesztettek másik rendszert, mert rengeteg pénzbe és időbe kerül, miközben elég kevés az esély a sikerre a nagyok mellett, sokkal egyszerűbb használni az ingyenes kiforrott, elterjedt rendszert, főleg akkor ha egy kinai cég vagy, aki elsősorban az alacsony árakkal akar piacot szerezni.

Voltak bőven próbálkozások alternativ rendszerekre, de még azok a cégek is belebuktak, ahol az elhatározás mellett nagyon sok pénz is rendelkezésre állt.

[ Szerkesztve ]

(#450) #88470784 válasza Inarus (#441) üzenetére


#88470784
törölt tag

A google castot eddig ha kétszer használtam, sajnos amíg átküldi a telefonról a videót a tv-re hosszú másodpercek tellnek el, nem olyan gyors sajnos.
Elég benézni.pl az általad is említett hbo go topikba hányan szenvednek vele és váltanak inkább vmi más külső eszközre, mert vmi sose működik, vagy befagy rendszeresen, film indításkor vagy nincs felirat vagy csak angolul megy a film nem vált át magyarra és még sorolhatnám. Ha szeretnél egy új hobbit magadnak tudom ajánlani, tuti elfoglaltság lesz.
Ezzel nem akarom leszólni a google castot, mert az elképzelés jó, de sajnos a mai napig vannak gyerekbetegségei amiket nem értem hogy nem sikerült ennyi idő alatt kijavítani.

A BKK most heggeszti az appját openstreetmapra, amit a Budapestimenetrend már használ és elérhető az appgalleryben.

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.