Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:02

LOGOUT.hu

Huawei P40 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) #88470784 válasza zsolti72837 (#500) üzenetére


#88470784
törölt tag

A legegyszerűbb ha megnézed a mobilodon.
[link]

(#502) Inarus válasza #88470784 (#501) üzenetére


Inarus
addikt

Ha egy GMS-sel rendelkező telefonra teszi fel az AppGalery-t, akkor az csalóka lesz. Nem minden appnvan fenntartva HMS képes telefonhoz is elérhető módon, maximum majd lesz, amikor a fejlesztő megoldja. Addig is felrakta a GMS verziót.

(#503) #88470784 válasza Inarus (#502) üzenetére


#88470784
törölt tag

Van vmi forrásod erről?
Megosztanád?

(#504) DasH_001


DasH_001
tag

A RAW-ból kidolgozott képeknél elég komoly színhibák láthatók, főleg a második kép hátsó fenyőjén. Miért ilyen?

(#505) NoahM


NoahM
junior tag

Szóval tegnap egy online voksolás eredménye lepett meg. :Y
Ugye kb 1000-ből, és hát már őszintén ha lenne nagyfaterom már ő is tudná hogy GMS nélkül. Itt még csak egy szolgálatónál lehet kapni de asszem holnap meg is veszem. Van olyan már köztetek akinek megvan? :))

[ Szerkesztve ]

"Okos enged, szamár szenved"... Tudom mit? Igazad van...

(#506) Inarus válasza #88470784 (#503) üzenetére


Inarus
addikt

Kénytelen vagyok saját magamat és a Huawei szavát megadni, mint hivatkozás.

(#507) #88470784 válasza NoahM (#505) üzenetére


#88470784
törölt tag

967 -ből 569 s20+ 398 pedig p40 pro-t venne?

(#508) NoahM válasza #88470784 (#507) üzenetére


NoahM
junior tag

Igen, meg ha nem is reprezentatív mindenesetre érdekes hogy ennyit érdekel.

"Okos enged, szamár szenved"... Tudom mit? Igazad van...

(#509) *Mukeey* válasza NoahM (#505) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Elöbb kéne egy S20+, nem csak a google miatt, de ez csak privát véleményem.

Amúgy ha Huawei, akkor tuti egy P30pro-t választanék, az egy brutál jó telójuk még most is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#510) nyisziati válasza NoahM (#508) üzenetére


nyisziati
veterán

Azt azért ne felejtsük el, hogy ezeket a kérdéseket mobilos oldalakon tesznek föl, tehát eleve rétegfelmérés.
Ráadásul itt két méregdrága csúcstelefon van összehasonlítva, az eladások nagyrészét meg nem az teszi ki.

(#511) zsolti72837 válasza #88470784 (#501) üzenetére


zsolti72837
őstag

Nincs ilyen telefonom, ezért kérdeztem. :B

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#512) k-adi válasza *Mukeey* (#509) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen az most jó választás.. egész olcsó már, és alapból van gms is

(#513) #88470784 válasza zsolti72837 (#511) üzenetére


#88470784
törölt tag

Azért linkeltem neked az appgalleryt hogy próbáld ki nézd meg.

(#514) janeszgol válasza *Mukeey* (#509) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem meg a kettőből a P40 Pro kéne. Izgalmasabb, érdekesebb telefon.

(#515) dutrás válasza janeszgol (#514) üzenetére


dutrás
őstag

:K

P50 pro/P40 Lite

(#516) Noukoum válasza janeszgol (#514) üzenetére


Noukoum
veterán

Ez szerintem egyértelmű. De mondjuk gyors árukeresőzés után az s20+ rengeteg gsmben kapható 250e körül, turbadóban 260e.
Ami mondjuk p40 pro jelenlegi árához képest rendkívül kedvező.
És egyelőre az árukeresős gsmekben sehol nem árulják az új huawei csúcsmodelleket. (P40 lite-ot igen, ennek megfelelően az már kedvezőbb áron is beszerezhető.)
Ha lenne árukeresős olcsóbb találat akkor az is növelhetné az érdeklődést. Mert ilyen árakkal jelenleg szerintem nagyon gyengék lesznek az európai eladások.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#517) janeszgol válasza Noukoum (#516) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, az olcsó GSM boltokban sajnos sokan vásárolnak. (Elismerem, 100k huf megfogása azért csábító tud lenni, bár én nem kockáztatnám meg.) Nem reprezentatív, de fácsén a szolgáltatós topicokban is érdeklődnek már páran a telefonok iránt. Meglátjuk a telefonok szereplését a hazai piacon. A válság miatt most duplán szív a Huawei, egy egyszresen a többi márka.

(#518) #88470784


#88470784
törölt tag

Akit érdekel az alábbi videon a kommentekben jelzett appokat probalja ki egy p40 pro tulaj.
A korábban már említett More apps nevű programból telepíti azokat amelyek még nem érhetőek el az appgalleryben (More apps letölthető az appgalleryből).

Érdekes mennyire más az ottani hozzászólások stílusa, viszonya az appgalleryhez, az itteni fórum után nagyon furcsa látni, hogy ilyen is van (nálunk mikor lesz ilyen).

Valóban érdeklődő kérdéseket tesznek fel, mi az ami megy a p40 pro-n hogyan telepíthető stb.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#519) zsolti72837 válasza #88470784 (#513) üzenetére


zsolti72837
őstag

:R :R

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#520) k-adi válasza #88470784 (#518) üzenetére


k-adi
nagyúr

majd ha nem kell mókolni 400ezerért az appokért különféle kerülő-megoldásokkal, na akkor más lesz a viszony a telóhoz meg az AG-hoz is... addig meg maradnak a tonnaszámra a jogos ellenvélemények is :K

(#521) zsolti72837 válasza k-adi (#520) üzenetére


zsolti72837
őstag

Jogos!
Sokan gondolták, hogy GSM hiánya miatt olcsóbb lesz a telefon, hát nem lett az. :N

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#522) #88470784


#88470784
törölt tag

Németországban más az appgallery mint itthon ezért vannak normális hangvételű hozzászólások és kérdések?
:F

Furcsa látni hogy milyen másabbak az ottani kérdések, nem fröcsögnek, hanem valóban építő jellegű hozzászólások vannak. :K

(#523) Pythoncobra válasza #88470784 (#522) üzenetére


Pythoncobra
tag

Szia, ha esetleg tudnál javasolni németországi, mobilarénához hasonló oldalt, megköszönném.

(#524) #88470784 válasza Pythoncobra (#523) üzenetére


#88470784
törölt tag

Szia linkeltem egy videot, ahol normális nem támadó hangvételben kérdeztek a felhasználók, nézd meg ha érdekel.
[link]

(#525) NoahM válasza k-adi (#520) üzenetére


NoahM
junior tag

Tehát a kb 40dollaros GMS ha rajta lenne akkor már nem sok a 400e FT?
Szerintem érdemes kettébontani: 1. ilyen ár minden telefonban túl magas (magam i11 Prot használok).
2. A GMS hiánya igen zavaró de sok ember számára nem egetrengető dolog, és egy gyorsan fejlődő rendszerről van szó. A sok negatív komment és romboló kritika már fáraszt és ezért csodálkoztam hogy itt ahogy nézzetek a megkérdezettek majdnem fele kb a P40 Prot választaná hiába van GMS a Samsungon.
Én és gondolom nagyon sokan nem töltögetnek le minden szarhoz appokat és most hirtelen mindenkit zavar hogy nem elérhetőek olyan appok amiről sokan nem is tudtak.
Az ellenvélemények maradnak igaz mert savanyúak az emberek és a kritika az megy.
Én még egy embertől nem hallottam hogy VAN ilyen telefonja ezen a fórumon tehát úgy nyilatkozik mindenki hogy nincs a tulajdonában.

"Okos enged, szamár szenved"... Tudom mit? Igazad van...

(#526) Noukoum válasza k-adi (#520) üzenetére


Noukoum
veterán

Amit 6000szer hallottunk, már mindenki tudja, köszönjük.
Ja és szerintem hülyék sem vagyunk, nem kell kétszer elmondani valamit., szintén köszönjük. :R

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#527) ForRedGlory válasza #88470784 (#522) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Te egy youtube video kommentje alapján vonsz le következtetéseket egy egész országra? :U

Gondolom az elő sem fordulhat, hogy ott jobban írtják a fröcsögő kommenteket... #nyugatonmindenjobb.

(#528) #88470784 válasza ForRedGlory (#527) üzenetére


#88470784
törölt tag

Nézz meg bármelyik magyar nyelvű p40, lite vagy pro youtube videot, mit művelnek alatta a hozzászólók és utána nézd meg azt amit én belinkeltem. :U

(#529) S e t h válasza #88470784 (#522) üzenetére


S e t h
nagyúr

Linket kaphatnánk?
Angolszász nyelvterületen ugyanaz van mint itt, gondolom a németek ennél magasabb erkölcsi nívóval rendelkeznek és csak a segítségre helyezik a hangsúlyt.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#530) #88470784 válasza S e t h (#529) üzenetére


#88470784
törölt tag

Teljesen igazatok van Sethek van egy hangos elégedetlen kisebbség aki ugyanazt írja le állandóan a németeknél tényleg furcsa ez a segítő hozzáállás az itthoni után.

[ Szerkesztve ]

(#531) k-adi válasza Noukoum (#526) üzenetére


k-adi
nagyúr

akkor nézd meg csiribá utolsó 3 kommentjét, amiben UGYANAZT írta le 3x.

szintén köszönjük.
:R

(#532) Noukoum válasza k-adi (#531) üzenetére


Noukoum
veterán

Amiből 2 offban van és amúgy simán témába vág hiszen a telefonról és annak szoftveréről szól.
Nincs mit megköszönnöd.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#533) gyonyoruwok válasza #88470784 (#530) üzenetére


gyonyoruwok
tag

youtube-on, instán, mindenhol ugyanúgy ment a panaszkodás, ne aggódj. te most mindent egy kb 0 nézettségű ismeretlen csatorna egy szem videója alatti néhány kommentre alapozol. elég vicces és komolytalan.

Sony A6000 | iPhone 12

(#534) NoahM válasza gyonyoruwok (#533) üzenetére


NoahM
junior tag

Mert panaszkodni és köpködni könnyebb.
Javaslom hogy térjen vissza a topik a P40 Pro ra és akinek nincs ehhez releváns kérdése csak kiereszteni a felgyülemlett panel-unalmat akkor tartsa magába. :W

"Okos enged, szamár szenved"... Tudom mit? Igazad van...

(#535) gyonyoruwok válasza NoahM (#534) üzenetére


gyonyoruwok
tag

ó igen, ez a sok tipikus magyar huaweigyűlölő panelproli :((( :W elmehetnének innen végre, csinálni a magyar panelos dolgaikat :W ez már komédia :DD

Sony A6000 | iPhone 12

(#536) k-adi válasza NoahM (#525) üzenetére


k-adi
nagyúr

1.
akkor is sok lenne 400ezerért, senki nem mondta hogy nem az. :D a samu is drága, idén nagyon elszálltak az árak sajnos.. viszont hogy ennél még extrán baszakodni kell a különféle gappsokkal, stb...

2.
HA az a fránya 40dolcsis (?) GMS hiánya "sok ember számára nem egetrengető dolog" (állításod szerint csak persze..) akkor miért olyan nagy gond ez a huwinak? (persze a saját hazai piacukon kívül értve ezt ahonnan alapból tiltva van) :U

3.
az ellenvélemények meg nem azért vannak, mert "savanyúak az emberek" hanem mert úgy pozicionálják magukat gms nélkül, mintha lenne rajta és próbálják eladni hogy a hms már most annyira jó, hogy megér egy teljes árú flagship árat, ami nyilván nem igaz, hisz szoftveresen korlátozva van, azaz nem lehetne annyi mint a konkurenciája. Vagyis lehet, hisz szabad árazás van, csak pofátlanság ugyanannyit kérni érte mikor kevesebbet tud...

4.
"most hirtelen mindenkit zavar hogy nem elérhetőek olyan appok amiről sokan nem is tudtak."

Aha.. melyiket nem ismerik az emberek.
Shazam (ha szereted a zenét jól jön), spotify (ha szereted a zenét jól jön), photomath, hbo go, burgerking (kupon + ha gyűjtöd a koronákat jól jön), mcdonals (kupon), bkk futár (közlekedés), revolut (pénzügy), simple (pl. mozijegy), mobil bankok pl otp (netbank), iCsekk, MÁV (ha vonatozol akkor jól jön), Waze (vezetéshez jól jön), Whatsapp (ugyan Mo.n nem annyira elterjed a Messengerrel szemben de akár azért kellhet még), Twitter (pl. hírek-bejelentések), Paypal (pénzügy), MyVodafone (ha vodafone-os vagy akkor jól jön), Strava, Kréta e-napló és Google classroom (ha van gyereked ezek is kellhetnek), Twitch, rtl most, stb... játékok közül is van pár, legutóbb mikor néztem nem volt még cod, pubg, fifa

Persze kerülő megoldásokkal némelyiket rá tudod tenni, pl. cod meg pubg (mármint a meglévő verziót, de frissülni nem fog kivéve ha szerzel hozzá még egy másik app-ot ami frissíti neked) de a hivatalos AG -ben ezek nincsenek benne jelenleg.. aztán karácsonyra bekerül már más kérdés

5.
"úgy nyilatkozik mindenki hogy nincs a tulajdonában."
nem kell a kezemben lennie a telefonnak fizikailag, hogy tudjam nincs rajta gms és ezáltal mit nem tud.

Az elfogadás 4 fázisa:
1.) tagadás és elutasítás
2.) szorongás és visszahúzódás
3.) kipróbálás és kísérletezés
4.) elfogadás és elköteleződés

ti most kb. valahol az 1.) és 2.) között vagytok

ahogy a teszt cikk is írja amihez kommentelsz: kilökték a célegyenesben

fogadjátok el..
majd jövőre a p50 bizonyít.
talán.

[ Szerkesztve ]

(#537) NoahM


NoahM
junior tag

Na végre egy intelligens retorikailag megalapozott válasz köszönöm.
A többire nem fejtem ki a vélemény mert habár tisztelem a tied és megértem én úgy érzem a piacnak jót tesz hogy egy új szereplő belép és ebben támogatni kell.
Őszintén bevallva mindenem ami van Apple és nem sznobságból hanem működik de zavar hogy polarizált lett Android - iOS lett az eredmény habár van más is de minimális. Mert úgy érzem nem azért választom az Applet a legjobb hanem azért meg sajnos a másik nem tetszik. Mint aki azért szavaz a Fideszre mert nem akar a többi másra. Habár ez is android de jót tesz hogy igyekeznek megmutatni hogy Ők is tudnak valamit és azt mondom hajrá mert az innováció máshogy nem megy csak áldozatok árán.

És nem nem kell hogy valamit birtokoljunk hogy véleményt alkossunk róla de a telefonnal sok más perspektívája is van mint a GMS-HMS és abban viszont csak az tud valamit mondani aki próbálta.

Az elfogadás fázisai hogy jönnek ide egyébként? Én se nem szorongok se nem utasítok el semmit köszönöm :C

"Okos enged, szamár szenved"... Tudom mit? Igazad van...

(#538) joey04 válasza Pythoncobra (#523) üzenetére


joey04
titán

csak valami random yt videót talált.

ja látom volt már.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#539) Lami66 válasza #88470784 (#522) üzenetére


Lami66
őstag

A kárörvendés, "fekvő emberbe belerúgós" mentalitás, fikázás, külföldre menni és onnan szidni az otthoni dolgokat stb. igazi magyaros tulajdonságok. Máshol (mentálisan, szociálisan fejlettebb országokban) az emberek nem fecsérelnek időt olyan dolgokra ami nem érdekli őket. Pláne nem olyanra ami kimondottan nem tetszik nekik.
Nálunk mikor lesz ilyen? Soha.

(#540) #30610944 válasza k-adi (#536) üzenetére


#30610944
törölt tag

kb. te is az 1es 2es kozt vagy, mert csak nem tudod tultenni magad az aron es a GSM hianyon es ezt mondod miota itt jelen vagy.
:K

Amugy tok erdekes, hogy itt a GSM-et hianyolo emberkek kozul senki nem panaszkodik illetve tunik fel a Google monopol helyzete. Gyakorlatilag vagy Apple vagy Google (telefon teren), nincs mas valasztasi lehetoseg. Most itt lenne egy aki hozna egy alternativat, felfrissitene a piacot, erre mik a reakciok:
draga, de ez nem GSM, kina kemked...komolyan nektek semmi sem jo.
:U

(#541) Navaren válasza #88470784 (#522) üzenetére


Navaren
aktív tag

Abban igazad van, hogy a németeknél van egy alapvető filozófiai különbség a magyarokhoz képest:
Egy problémára először megoldást kell találni, nem pedig felelőst (ellenben itthonnal, ahol minél hamarabb rá kell tudni mutatni valakire, majd példát statuálni a büntetéséből/számonkérésből), a megoldásmenet pedig csak utána kezdődik (ha egyáltalán), inkább a felelősséget tologatják.
Nekem német főnökeim vannak, 5-6 éve tapasztalom ezt, sokszor át is beszéltük ezt a jelenséget velük.

De nehogy azt hidd, hogy elbagatellizálják a dolgot.
A GMS hiánya ugyanúgy elég nagy érvágás odakint is, sok ember/cég mindennapos működésének már a szerves része a rendszer és ezek hiánya egyszerűen para. Nem nélkülözhetetlen ott sem, én nem mondom, de egyelőre para, egy kompromisszum, amit a Huawei logo magában odakint sem ellensúlyoz a legtöbbeknél.

Egyébként pont a németeknél is elég komoly politikai játszma folyik/folyt a Huawei 5G technológia teljes banjáról az országban.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#542) janeszgol


janeszgol
félisten

Én azt nem értem, hogy akik nem tudnak GMS nélkül élni, azok mit keresnek még itt? Elmondták a véleményüket, ismerjük. Miért? Mi haszna van ennek?
Ha én azokat a topikokat is követném, ami nem érdekel engem, az egész életem itt tölthetném.

(#543) #88470784 válasza janeszgol (#542) üzenetére


#88470784
törölt tag

Mondjuk nekem nincs iphone-om ezért nem is követem a fejlődését, nem értem miért mennék oda és nézegetném pláne, minek írnám le a negatívumokat ha nem is tervezek olyat venni.

[ Szerkesztve ]

(#544) NoahM válasza #88470784 (#543) üzenetére


NoahM
junior tag

Azért mert Húsvét van amúgy is mindenki otthon van és valami kell csinálni amikor a kaszinótojás már elfogyott :C
Egyébként engem érdekel és mivel nincs sok munkám azért pont gondoltam lenne időm és energiám beköltözni én ezért írok.

"Okos enged, szamár szenved"... Tudom mit? Igazad van...

(#545) dutrás


dutrás
őstag

EDigitalban is ki van rakva a P40 család. Korrekt figyelmeztetéssel
[link]

P50 pro/P40 Lite

(#546) nyisziati válasza NoahM (#544) üzenetére


nyisziati
veterán

A kaszinótojás már elfogyott, de tormás sonkatekercs még van. :DDD
Meg egy zacskó pattogatott kukorica kólával. Fórumhoz elég. ;]

[ Szerkesztve ]

(#547) Pythoncobra válasza #88470784 (#524) üzenetére


Pythoncobra
tag

Köszi :)

(#548) joey04 válasza Lami66 (#539) üzenetére


joey04
titán

a legmagyarosabb dolog pedig teljesen általános negatív viselkedési formára ráhúzni, hogy magyaros.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#549) NoahM válasza joey04 (#548) üzenetére


NoahM
junior tag

Hát végülis sok mindent köszönhet nekünk a világ ezt épp miért ne :))

"Okos enged, szamár szenved"... Tudom mit? Igazad van...

(#550) dutrás válasza k-adi (#536) üzenetére


dutrás
őstag

"sok lenne 400ezerért" - - ne vedd meg

"baszakodni kell a különféle gappsokkal" - -használd úgy ahogy van.

"hanem mert úgy pozicionálják magukat gms nélkül, mintha lenne rajta" - - senki nem próbálja úgy eladni csak vannak lehetőségek aki akar él vele.

"szoftveresen korlátozva van" - - nincs korlátozva saját keretrendszert használ.

A felsorolt alkalmazásokra vagy keresel alternatívát(egyesekre van) vagy használsz böngészőt vagy ez nem a te telefonod. Ha naponta többször felsorolod attól még így lesz.

"kerülő megoldásokkal"--nem kerülő megoldás. Létezik több alkalmazásbolt is nem kell ragaszkodni se a play-hez se az AG-hez.
Pont ez a szép az androidban.

"Persze kerülő megoldásokkal némelyiket rá tudod tenni, pl. cod meg pubg (mármint a meglévő verziót, de frissülni nem fog kivéve ha szerzel hozzá még egy másik app-ot ami frissíti neked)" - - ami az ApkPure-ról lett telepítve mind frissül abból az alkalmazásboltból.
Tapasztalat P40 Lite-ról.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.