Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-07-01 13:49:15

LOGOUT.hu

Huawei Mate 9 - Mate evangéliuma

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) Sanki válasza KZP (#5089) üzenetére


Sanki
addikt

Ha már szerepel a VoLTE provisioned rész, akkor 100%, hogy támogatja?
Nekem Honor 8 van és ezt mutatja: [kép]

(#5102) KZP válasza Sanki (#5101) üzenetére


KZP
őstag

A másik fórumban a srác szerint, igen. A készülék támogatja. Aztán, hogy a szolgáltató mikor teszi majd elérhetővé minden telefonra, az már más kérdés. :)

(#5103) Sanki válasza KZP (#5102) üzenetére


Sanki
addikt

Oké, köszi, akkor ezt megosztom nálunk is. :R

(#5104) magicbox válasza KZP (#5102) üzenetére


magicbox
senior tag

De a szolgáltatónak engedélyezni kell a típusra + vmi szoftveres módosítás is szükséges. Egyelőre csak a Telekomos s7-s8-nál lesz bekapcsolva. Plusz a fogadó félnek is voltlte típusú készülékkel kell rendelkeznie. Tehát a samsungosok tudnak egymással így beszélgetni, ha olyan cella mellett vannak.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#5105) pepetech válasza Tav-Csoves (#5097) üzenetére


pepetech
őstag

Hát akkor nem tudok mit mondani. Factory reset után nekem a 90 MB-ból lett 165 MB

[ Szerkesztve ]

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5106) OutSider17


OutSider17
senior tag

Szervusztok!
Valaki tudja esetleg hogy mikorra várható a Mate 9-re az Emui 5.1? :)
Válaszotokat előre is köszönöm. :R :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#5107) #24536576


#24536576
törölt tag

Napokban nagyon idegesít a telefon... Használok EQ programot a BT gyengesége miatt. Mielőtt gyalultam a telefont, jól működött. Van egy opció, ami a hangerőveszteség kiküszöbölésére van(összes EQ program behalkítja a zenét), na ez eddig jól működött, mostanában meg ha kikapcsol a kijelző, kikapcsolja ezt az opciót és behalkul a zene, de nem mindig. A program ugyan úgy fut, csak behalkul. Valakinek van tippje, hogy mitől lehet?

(#5108) mjani1172 válasza #24536576 (#5107) üzenetére


mjani1172
addikt

Beszélgettünk már erről. Én tapasztalatom, nem gyenge a BT a megfelelő eszközzel. A meizu bt nekem is gyenge volt nagyon, akkor kerestem más lejátszót az nem halkít le semmit, sőt még ha kell rá is tesz.
Vettem próbaképp két másik bt fülest, egy skullcandy-t, (nagyon jól szól) és egy qcy 19 - et, (ezt csak próbaképp) az meg nem rossz. Mindkettő van olyan hangos hogy már a normál lejátszó is bőven elég,
fél hangerőn hallgatom, míg a meizu maxon is gyenge volt. Próbálj ki más fülest, mert vannak itt is kompatibilitási, és minőségi gondok azért nem szól mindegyik jól.De ha letöltöd az orosz AIMP-t (én már régóta használom, az egyetlen ahol az eq nem csökkent semmit) ott tudsz rá még bőven hangot adni, és megoldja az is a gondodat.

[ Szerkesztve ]

(#5109) #07400704


#07400704
törölt tag

[link]
Úgy tűnik semmit nem sikerült belinkelnem :(((
A 4g hanghívásról akartam egy origós hírt, de mobilról nem megy :O

[ Szerkesztve ]

(#5110) bébi67 válasza #24536576 (#5107) üzenetére


bébi67
aktív tag

A Power Amp nem halkul be, még hozzá is tesz. Egy próbát megér.

(#5111) nyeklenyukk válasza pepetech (#5084) üzenetére


nyeklenyukk
csendes tag

Hali! Erre gondoltam.

(#5112) Aryon87


Aryon87
félisten

Elkoszonok a csapattol, par órája új gazdára talált a telo :)
Mas pályán folytatom tovabb.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#5113) Looserke válasza Aryon87 (#5112) üzenetére


Looserke
őstag

Tippelhetek? S8?

(#5114) tal-garius válasza Aryon87 (#5112) üzenetére


tal-garius
aktív tag

Van jobb kamerás mobil? ;)

(#5115) pepetech válasza nyeklenyukk (#5111) üzenetére


pepetech
őstag

Hogy hogy nem működik? Mondjuk elég hülyén írja le a telefon. De ne ne úgy csináld hogy koppintasz és utána rajzolsz. Hanem határozott mozdulattal rajzolt le a betűt. A dupla koppos képernyő mentés működik?

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5116) pepetech válasza tal-garius (#5114) üzenetére


pepetech
őstag

Honor 8 pro alá írta, hogy kell neki de azonnal :). Mondjuk ugyan az mint a Mate 9 csak leica nélkül illetve QHD kijelzővel.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5117) #24536576 válasza mjani1172 (#5108) üzenetére


#24536576
törölt tag

Creative Outlier Sports fülest vettem, télen pedig JBL Everest 700 Elite-et használok(azzal ez nem jötte elő, de nem a füles hibája, mert újabban a hangszórónál is csinálja). Külső zenelejátszó nem pálya,mert Spotify előfizetésem van, az meg sajnos nem megy külső appal. A BT igenis gyenge, mert nincs aptx a telóban(fülesemben van). Note 3 durva, hogy mennyivel erőteljesebben szól sajnos.

Azt nem értem, hogy működött ez rendesen, meg most is van, hogy sokáig j, aztán gondol egyet a telefon és behalkítja.

(#5110) bébi67: Jó pár éve megvettem a Prot, "sajnos" a Spotify felváltotta.

[ Szerkesztve ]

(#5118) Aryon87 válasza Looserke (#5113) üzenetére


Aryon87
félisten

S7edge

Pepetech: sokat buktam a telon, igy a H8pro felejtos :(

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#5119) Looserke válasza pepetech (#5116) üzenetére


Looserke
őstag

Meg OIS nélkül

(#5120) nyeklenyukk válasza pepetech (#5116) üzenetére


nyeklenyukk
csendes tag

Nem működik a képernyőmetés ezen módja sem. Próbáltam lezárt képernyővel, készenléti képernyővel, nyitott képernyővel, koppintással, koppíntás nélkül, csak betűvel, qrrva határozottan, de semmi. Hozzáteszem G4 -em volt előtte, de ott tudtam hogy kell?
A z ügyfélszolgálat meg simán leráz, hogy csináljak rajt egy resetet. :W Nem vagyok egy zseni, se programozó, de ha egy új telefonon nem működik valami, az mitől javulna meg, ha resetelem???
Ettől föggetlenül megcsináltam, meg is szivattam magam, most mindent állítgathatok vissza, persze a probléma azzal nem lett megolva.
Kezd dühítő lenni a dolog, ráadásul ha náluk ilyen a terméktámogatás, már bánom is hogy váltottam. Ennyi pénzért meg pláne!!!

(#5121) pepetech válasza nyeklenyukk (#5120) üzenetére


pepetech
őstag

Az új begyeddel csinálod vagy a bütyköddel? Mert új néggyel nem működik sajnos.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5122) mjani1172 válasza nyeklenyukk (#5120) üzenetére


mjani1172
addikt

Nyugi!
Nekem sem mindig egyforma erővel működik,sokszor teljesen finomam de van hogy nagyon nagyot oda kell koppintani, ezért én nem is nagy használom, mert, attól félek betöröm.
Itt nem csak érinteni kell, hanem úgy mintha ajtón kopogtatnál (ne az ujjad hegyével) és tényleg erősen próbáld meg. Azért be ne repeszd. Menni fog, és utána már kisebb erő is elég lesz hozzá.

(#5123) magicbox válasza nyeklenyukk (#5120) üzenetére


magicbox
senior tag

Ez a funkció nekem se mate 8-on se mate 9-en nem működött. Nem jöttem rá, hogy hogyan milyen erővel koppintsak meg rajzoljak. Mivel csak érdekesség kedvéért próbáltam ki így utána nem foglalkoztam vele. De nem 100-as az biztos.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#5124) bébi67 válasza magicbox (#5123) üzenetére


bébi67
aktív tag

Úgy van. A gesztus vezérlés is sokszor nem akar működni. Kell neki jó pár másodperc, amíg feléled. Nagyon idegesítő tud lenni. Mate 8-nál ugyan ez volt. Nem küszöbölték ki ezeket a hibákat. Remélem olvassa valaki a Huaweitől ezeket a hozzászólásokat.

(#5125) mjani1172 válasza bébi67 (#5124) üzenetére


mjani1172
addikt

Tuti és most keres kötelet, hogy végezzen magával a szégyen miatt.
Nézd meg mi derült ki a múlt héten, azon is csak röhögnek.

(#5126) lajozs válasza nyeklenyukk (#5120) üzenetére


lajozs
aktív tag

Eddig nem érdekelt, de most kíváncsivá tettél. Egyetlen könnyű koppintást folytatva (az ízületedet a kijelzőről nem eltávolítva), ugyanazzal a mozdulattal lerajzolod az ajánlott betűt (pl. C). Nem kell előtte a képernyőmentésre várni, a kijelölt app azonnal beugrik.Mind záróképen, mind belépve működik.
(A kis animáció a gesztust bekapcsoló képernyőn teljesen jó, én azt követtem.)

[ Szerkesztve ]

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#5127) magicbox válasza bébi67 (#5124) üzenetére


magicbox
senior tag

A gesztus vezérlésnél picit javult a helyzet. Egy dolog amit használok, hogy ha a fülemhez emelem a telefont akkor automatikusan felveszi a hívást. Ezt nagyon szeretem. Mate 8-nál az hol ment, hol nem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#5128) lajozs válasza magicbox (#5127) üzenetére


lajozs
aktív tag

Amit szeretek, az a hanghívás. Nem tudom, nálatok érti-e a magyart (nem írja), így németre váltottam, mert az angol kuka az ékezetes magánhangzóinknál. Baj csak az, hogy pl. a Zolit vagy Cóli-nak kell ejtsem, vagy átírjam a Névjegyekben Solli-ra...

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#5129) Szpisti válasza nyeklenyukk (#5120) üzenetére


Szpisti
addikt

Én még sose próbáltam ezt a rajzolást, most ha már írtatok róla kipróbáltam, és nekem szépen működik, igaz csak úgy, ha rendesen koppintok (mint ha ajtó volna) de otthagyom az ujjam bütykét és egyből rajzolok vele...
Mondjuk így van a képen is a menüben.

(#5130) Pongi1975


Pongi1975
tag

Egy újabb alkalmazás a FirmwareFinder készítőitől. :

[EMUI Theme Store]

(#5131) nyeklenyukk válasza mjani1172 (#5122) üzenetére


nyeklenyukk
csendes tag

Köszi a tippet! Így működik, de csak készenléti képernyővel. Kikapcsolt, vagyis sőtét kijelzővel nem műkszik! Ráadásul tényleg nagyot kell rá koppintani!
Na jó skacok, és úgy gondolom, hogy vissza térek a G4-emhez. Kb harmada áron fele ennyire sem idegesítettek a hiányosságai!!!
Ha valakit érdekel, 170-ért eladom, Dodozában, kártyafüggetlenül, eu piacos, nem szürke importos, 3 év garival, számlával. Április 5-én vettem.
Ja! És dual simes.

[ Szerkesztve ]

(#5132) mjani1172


mjani1172
addikt

Én azért azt mondom aludj rá egyet,vannak hiányosságai,de nagyon hamar megszereti az ember a többi jó dolog miatt. Pl akku,stabilitás,ujjlenyomat.

(#5133) pepetech válasza nyeklenyukk (#5131) üzenetére


pepetech
őstag

Mivel nincs dupla koppos ébresztés emiatt kikapcsolt képernyő mellett nem is fog működni semmi.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5134) #35723520 válasza nyeklenyukk (#5131) üzenetére


#35723520
törölt tag

Kopogás nélkül megáll az élet, vagy mi van? Enélkül szerinted használhatatlan? :W
(én is sírjak, hogy miért nem főz kávét? Pedig jó lenne... :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#5135) nyeklenyukk válasza #35723520 (#5134) üzenetére


nyeklenyukk
csendes tag

Amennyiben a kávéfőzés a specifikációi közt lenne, akkor igen, megálna az élet. De mivel a bőszen beígért Galileo kompatibilitás is el lett felejtve, az is sokat tesz a latba. Mikor december közepén cikkezgettek róla, még bőszen állították, hogy két készülék máris kész együttműködni a rendszerrel. Az egyik a Mate 9 volt!!!
Ja és amennyiben az ügyfélszolgálat segítőkészsége annyiban kimerül, hogy nyomj egy resetet a két hetes telefonodon, mikor épp belaktad volna, bizony számomra sok mindent elmond a cég hozzáállásáról!!!

(#5136) #65510400


#65510400
törölt tag

Olvasom ezt a Galileo dolgot. Végülis a műholdas appokon kívül használta már valaki huzamosabban navigálásra? Úgy értem van hátránya ennek, hogy "csak" a "sima" műholdakat látja?

(#5137) pepetech válasza #65510400 (#5136) üzenetére


pepetech
őstag

6-7 hetente 1100 km haza illetve vissza Németországba. Eddig tökéletes a telefon. Gaileo ide vagy oda. Pont leszarom ha látja vagy sem hisz elvisz tökéletesen oda ahova akarom :). Na és gyalogosként mondhatni méter pontossággal mutat

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5138) nyeklenyukk válasza pepetech (#5137) üzenetére


nyeklenyukk
csendes tag

Komolyan nem értelek titeket!
Ha elvállaltok egy munkát, megkéritek az árát, esetleg vmi jövőbe mutató dolgot is belevesztek a melóba, utánna megteheted azt, hogy gond esetén a kekeckedő kuncsaftot lerázod???!!!
Mondjuk villanyszerelő elvállalja a villamos hálózat kiépítését, + napelem inverter üzembehelyezést, és annak nem megfelelő a hatékonysága! Pedig prémium kategória. Akkor nem reklamálsz??
Vagy ha étterembe Vaddisznópöri helyett sima sertés pörit adnak. Nem reklamálsz?

Értem már hogy fél év alatt miért nem sikerült nekik orvosolni ezt a problémát. Egész egyszerűen nem tudnak róla.... Csak én vagyok az a baromarc aki elvárja, hogy működjön minden, amit állítanak róla.

(#5139) snorbi82


snorbi82
senior tag

Aranyos jó istenem. Hogy némelyik ember... Nem is folytatom....

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#5140) nyeklenyukk válasza snorbi82 (#5139) üzenetére


nyeklenyukk
csendes tag

Ja tudom. Én vagyok rosszul összerakva. Más is mondta már. Csak tudod ilyen az ember mikor nem kis erőfeszítésbe kerül előteremteni a vételárat. Azon kívül nem egy közép vagy alsó kategóriás készülékről beszélünk.

(#5141) magicbox válasza nyeklenyukk (#5140) üzenetére


magicbox
senior tag

Ha dupla koppos ébresztést hiányolnád azt még megértem az LG után. De, hogy neked a rajzolgatás a lényeg azért vicces. Az meg sehol nem szerepelt, hogy kikapcsolt képernyőn működik. Én se tudtam, hogy koppintás után rajta kell hagynom a kezem. Mondjuk így se fogom használni, de legalább tudom miért nem ment :)

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#5142) #35723520 válasza nyeklenyukk (#5140) üzenetére


#35723520
törölt tag

Az említett koppos hiba és a Galileo dolog miatt tényleg úgy gondolod, hogy sz@r a telefon? Egyik sem olyan, ami nélkül nem lehet élni... Persze, ha mondjuk egy autóhoz nem járna alapból a kormány, az ciki lenne, de ezek a problémák szerintem simán figyelmen kívül hagyhatók. Nem szeretnék az almás cég termékeivel kapcsolatban megosztani a negatív, bosszantó dolgokat, pedig ott is van bőven! A Mate 9 egy jó készülék és kész! :C

(#5143) magicbox válasza #35723520 (#5142) üzenetére


magicbox
senior tag

De legalább most nem a fotózásról megy a felesleges szómenés. Nézd a dolog jó oldalát :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#5144) #35723520 válasza magicbox (#5143) üzenetére


#35723520
törölt tag

Igen, már nagyon untam a fotós rinyálást... :W

(#5145) #65510400 válasza nyeklenyukk (#5138) üzenetére


#65510400
törölt tag

Nem,nem, itt nem erről van szó.

Jön a villanyszerelő megcsinálja a munkát, és az tökéletesen működik. Ugyanakkor hiányzik belőle egy, a Hold energiáját hasznosító kütyü.

Működik? Igen. Megbízható? Igen.

Nem látja a Galileo holdakat. A többit látja? Igen. Működik, navigál? Igen. Nyomvonalat rögzít? Aha.

Akkor?

(#5146) pepetech válasza nyeklenyukk (#5138) üzenetére


pepetech
őstag

Akár hiszed akár nem, látja a galileo műholdat. Hiszen 3 méteres értéket nem adna csak úgy puszira. A program csak szimplán ? Jelet ír a zászló helyére.

Ha lehet ne lakásban próbálj navigálni :). Egyébként nekem lakásban 6 métert hozott ez egy 3 emeletes ház és a garázsban néztem.

[ Szerkesztve ]

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5147) nyeklenyukk válasza magicbox (#5143) üzenetére


nyeklenyukk
csendes tag

Konkrétan melyik hozzászólásomban írtam hogy ez nem egy jó készülék?
Simán csak nekem nem jött be és kész.
Ha már almás készülék, akkor inkább előveszem a 3210 nokiát......
Na jó ez túlzás, de tudom ott is van gond bőven.

(#5148) Szpisti válasza nyeklenyukk (#5140) üzenetére


Szpisti
addikt

Pontosan mi is a problémád a telóval?

(#5149) nyeklenyukk válasza pepetech (#5146) üzenetére


nyeklenyukk
csendes tag

Igazad van. Csak épp ezt a G4 is tudta, harmad árért. Ja és a Glonasst is látta.

(#5150) nyeklenyukk válasza nyeklenyukk (#5149) üzenetére


nyeklenyukk
csendes tag

"Ha lehet ne lakásban próbálj navigálni :). Egyébként nekem lakásban 6 métert hozott ez egy 3 emeletes ház és a garázsban néztem."

Kb ez a stílusú hozzáállás az ügyfélszolgálat részéről. Na ez tette be a kaput!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.