Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-07-01 13:49:15

LOGOUT.hu

Huawei Mate 9 - Mate evangéliuma

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) tutaj01


tutaj01
tag

Bootloader nyitó kód, 5 perc alatt! INGYEN! Tesztelve, tökéletesen működik!

1.Először is keressük fel [EZT] az oldalt, majd át kell váltani asztal nézetre, és utána angol nyelvre. (csak így fog működni)
2. Katt a Download-ra
3. Katt az Unlock Bootloader fülre (jobb felső sarok)
4. Kéri tőlünk hogy jelentkezzünk be, DE a sajátunkkal nem fog menni!
Új email címre lesz szükség ahova kiküldi a belépő kódot!
5. Belépés után újra az elejétől (angol-download-unlock)
6. Feltételek elfogadása kipipál majd Next fül.
7. Itt kapásból a legelső ablakban a "Before EMUI5.0"-át át kell állítani "Since EMUI5.0"-ára.
8. Kitölteni a kért adatokat
Product Serial: Beállítások>Telefonról>Állapot>Sorozatszám
Imei: Ha egy kártyás akkor az IMEI szám ha kettő akkor a MEID szám.
Beállítások>Telefonról és mindkettő ott van.
Product ID:
Tárcsázóba *#*#1357946#*#* >Termék azonosító
9. Hitelesítő kód bepötyög majd a Commit fül.
Ha minden OK, akkor azonnal kiírja alul a nyitó kódot és öröm van :)

Forrás: XDA

LG G3 32GB/3GB > LG G4 Brown > LG G5 Titan+Cam Plus > Huawei Mate 9 + Mate 10 Pro > Huawei P30 Pro

(#4002) Tav-Csoves válasza tutaj01 (#4001) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

legfontosabb kérdések: vissza lehet zárni a BL-t reloaded jelölő nélkül? Ez ha jól látom központi huawei.com oldalról megy. Akkor viszont nem vész el a garanciád központilag?
köszönöm a válaszokat

(#4004) tutaj01 válasza Tav-Csoves (#4002) üzenetére


tutaj01
tag

Őszintén szólva sajnos ezeket nem tudom!
Csak segítségként írtam le. Én speciel csak ki kértem a kódot de még nem nyitottam. Sajna még nem jutottam el a kijelző cseréig (betört még múlt hónapban) addig viszont nem akarok én sem kockáztatni.
Van még 2 hetem...
Az ha csak kikéred, 100% hogy nem ugrik a garancia.

[ Szerkesztve ]

LG G3 32GB/3GB > LG G4 Brown > LG G5 Titan+Cam Plus > Huawei Mate 9 + Mate 10 Pro > Huawei P30 Pro

(#4005) bakosarpi válasza tutaj01 (#4004) üzenetére


bakosarpi
tag

Akkor legyszi ne írd tesztelve, saját magadat védve... Én is olvastam, de nem tartottam fontosnak kitenni. De, azért köszi.

Egy betegség gyógyszerrel 1 hét alatt küzdhető le, gyógyszer nélkül 7 nap...

(#4006) Szpisti válasza tutaj01 (#4004) üzenetére


Szpisti
addikt

Asszem ezt eddig is tudta mindenki, hogy a Huawei oldalán ki lehet kérni a bootloader nyitó kódot.
De azt is tudjuk, hogy ezzel ugrik a gari.
A "tesztelve, tökéletesen működik" pedig merész kijelentés, ha még nem ütötted be a telódba a kódot...
Bocs ha kioktatónak tűntem.
:R

(#4007) bébi67


bébi67
aktív tag


Esztergomi Bazilika ma este kék órában. Kézből, automata módban.

(#4009) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Üdv Hölgyek/Urak!

Érdeklődnék, egy dolog után.
A mate 9-nél ha hívásban vagytok, lekapcsolódik-e mobilnet vagy sem?
Tehát megjönnek -e pl. a viber, vagy a messenger üzenetek, és hívás közben pl. lehet-e netezni?

:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#4010) bébi67 válasza HUTCHDB (#4009) üzenetére


bébi67
aktív tag

Biztos, hogy lekapcsol. Hotspoton megosztottam a mobilnetet, közben hívtak és szétkapcsolt.

(#4011) missz válasza HUTCHDB (#4009) üzenetére


missz
tag

Le, nem, nem :)

[ Szerkesztve ]

"Csillagok hullnak, születnek újak..ès te messze jàrsz."

(#4013) snorbi82 válasza #45553408 (#4012) üzenetére


snorbi82
senior tag

Nekem ledobja. Verzió 156os van rajta. Mondjuk engem nem zavar, hogy ledobja. :)

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#4015) snorbi82 válasza snorbi82 (#4013) üzenetére


snorbi82
senior tag

Mar nem bírtam szerkeszteni. Érdekes, mert most hívtak és utánna én is hívtam és nem dobta le.. Nem értem.
Próbáltam most újból. 4szer hívtam az ügyfélszolgálatot. Ebből 2szer dobta a netet.

[ Szerkesztve ]

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#4016) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Koszi sracok az infot.
A mate 8 idoszakban egyertelmuen mukodott a dolog erre hatarozottan emlekszem.
Most (kb. 5 honapja) s7edge van, ezzel ez nem mukodik...nalam, en telekomos vagyok.
Vagyis a forumban idokozben egy telenoros forumtars jelezte, hogy nala hibatlanul mukodik.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#4017) buszman75 válasza HUTCHDB (#4016) üzenetére


buszman75
csendes tag

Térerő-függő...
Ha eleve kicsi, akkor eldobja a mobilnetet, ha van bőven akkor megy mindkettő... Legalábbis én így tapasztaltam.

(#4018) HUTCHDB válasza buszman75 (#4017) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Most kiprobaltam, amire ravilagitottal, es voala...
Szoval a lakasban kerestem egy pontot, ahol nagyon jo a terero es kiprobaltam.
Igy mar mukodik.
Ezer hala a megoldasert! :R
Bocsanat az off-ert, jo forumozast kivanok!
Lehet hamarosan en is itt leszek...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#4019) ToXeN válasza buszman75 (#4017) üzenetére


ToXeN
tag

Térerő nem kéne, hogy ebbe belejátszon. Annyi, hogy ha azon a sim kártyán hívnak amire a mobilnet (4G) is állítva van a menüben akkor nem kapcsol le. Ilyen a dual stand-by technika.
Az a kártya amelyikre a mobilnet állítva van az idő 99%-ban a hálózaton lóg, míg a másik csak várja a jelet a bázisállomástól, hogy van-e bejövő hívás. Ha épp a másodlagos sim kártyát hívják akkor le kell választani a az elsődleges kártyát a hálózatról. Dual stand-by esetén 1 darab GSM/LTE modul van a telefonban. A 2G váltás (azaz gsm/beszéd) a sim kártyák között kb. fél másodperc, ennyit simán vár a bázisállomás. 4G váltás kb fél perc lenne, ami alatt eldobná a hívást a hálózat.
Van is a menüben egy" átirányítás sim kártyák között hívás alatt" menüpont hiszen nem csak mobilnet fog megszűnni, hanem hívni sem lehet a másik kártyát akitív beszélgetés alatt. Ez minden dual stand-by telefonra igaz. Mate 8-ra sokan írták, hogy dual aktív volt, ami annyit jelent hogy 2GSM/LTE modul is volt a telefonban.

[ Szerkesztve ]

"The days are long but the years are short"

(#4020) Apaxp


Apaxp
senior tag

Olvasgatom a topicot mivel tervben van egy ilyen készülék beszerzése.
A hanghívásnál mobilnet eldobás véletlenül nem a hd hang miatt lehet?
Itt olvasva az használ netet. Lehet hogy tévedek de hátha ez az ok.

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#4021) missz válasza ToXeN (#4019) üzenetére


missz
tag

Akkor nálam miért nincs net mikor hívnak és beszélünk? Egy kártyával használom, a 4G-sel... Telekom:)

[ Szerkesztve ]

"Csillagok hullnak, születnek újak..ès te messze jàrsz."

(#4023) Aryon87 válasza bébi67 (#4007) üzenetére


Aryon87
félisten

+Bodrik

Nagyon jo kepeket csinal a telo, betehetnetek a fotos topikba is (meg ha Samu fanok uraljak is azt, hadd lassak, nem mindenben az S7 duo az istenkiraly..)

Aszem mentem ezt a topikot, ha mar kepeket is megosztotok itt :)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4024) bébi67


bébi67
aktív tag


A két képernyő kép mentésen látszik, hogy hívás közben bontja a mobilnetet.
Telekomos vagyok.

(#4025) mtm800


mtm800
senior tag

automata ....csak úgy épp napozás közben

[ Szerkesztve ]

(#4027) ToXeN válasza #45553408 (#4026) üzenetére


ToXeN
tag

Kipróbáltam a kedvetekért mindkét SIM kártyámat külön külön mindkét foglalatban, és nem egyértelmű a dolog, néha megmarad a net, néha elmegy. Mintha nem 1 sim kártyás üzemre lenne tervezve a telefon. Természetesen amit írtam feljebb 2 sim kártya esetén igaz. Ott kivétel nélkül mindig megmaradt nekem eddig a net ha a 4G-s kártyát hívták.
Akinek elmegy a net 1 SIM kártya mellet az próbálja ki a másik sim foglalatot is.

"The days are long but the years are short"

(#4028) Szellem. válasza mtm800 (#4025) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Jól nézel ki. :) Nem égetett a nap? :)

(#4029) #35723520 válasza Szellem. (#4028) üzenetére


#35723520
törölt tag

Félig lebarnult...:C

[ Szerkesztve ]

(#4030) mjani1172


mjani1172
addikt

(#4031) mtm800 válasza Szellem. (#4028) üzenetére


mtm800
senior tag

:D Hehe....bekentem magamat

(#4032) Andor246 válasza bébi67 (#4024) üzenetére


Andor246
tag

Nekem is bontja a netet és én is telekomos vagyok.

-------iphone13promax-------

(#4033) Szpisti


Szpisti
addikt

Próbáltátok nem HD-hang képes mobilt hívni? Esetleg hálózaton kívüli hívással, mert a HD-hang (ha jól tudom) a szolgáltatók között nem működik...
De persze én is csak tapogatózom...

Amúgy most kipróbáltam a 1430-al, de megy a netem csak annyi történik, hogy 4G+ ról 3G/H+ ra vált át. De ez ugye nem HD hangú hívás.

[ Szerkesztve ]

(#4034) KZP


KZP
őstag

Ez most miért is fontos annyira? Nem bántásból, csak kíváncsiságból kérdezem. (Biztosan vannak, akik telefonálás közben email-t, Viber-t, Messenger-t nézegetnének, de nem hiszem, hogy ez lenne az általános...)
Szerintem hálózatfüggő (és ezáltal helyfüggő), hogy mikor bontja az adatkapcsolatot és mikor nem.

(#4035) Szpisti válasza KZP (#4034) üzenetére


Szpisti
addikt

HUTCHDB kérdezte eredetileg, de most mindenki rákattant...
:DDD

(#4036) KZP válasza Szpisti (#4035) üzenetére


KZP
őstag

Mondjuk jó, hogy ez a legnagyobb probléma(?) a telefonnal. :K

(#4037) missz válasza KZP (#4034) üzenetére


missz
tag

Nekem speciel annyira nem fontos, de van hogy mondjuk kérdezi közben a pasim, vezet, miközben beszélünk, h mittomen nézzek meg gyors vmit neki neten..na olyankor le kell addig tegyem mert ugye közben nincs net

"Csillagok hullnak, születnek újak..ès te messze jàrsz."

(#4039) mjani1172


mjani1172
addikt

Ma véletlenül újraindítottam a telefont,pedig kíváncsi lettem volna meddig megy. :-(
Akkor volt utoljára, mikor felraktuk a 156-os romot.

[ Szerkesztve ]

(#4040) KZP válasza missz (#4037) üzenetére


KZP
őstag

Na, most már kíváncsiságból kipróbáltam én is. :))
(Telekom-nál vásárolt készülék.) Működik a 1430 felhívása közben a net. Hívásnál levált 4G-ről 3G-re, ami ugye normális.
Véleményem szerint, ahol nincs hívás közben elérhető 3G hálózat, csak 4G vagy 2G, ott nem fog menni beszélgetés közben az adatkapcsolat. Mert hívás közben, -mivel az 4G-n még nem működik-, mindig levált a telefon 4G-ről 3G-re, vagy ahol az nincs, ott 2G-re.
Tehát érthetőbben: beszélgetés alatt a 4G mindenképp kilőve, marad a 3G, vagy a 2G a hangra és az adatra. És akkor ugye, ha nincs ott éppen 3G, lőttek is a netnek. (2G-n lehet, hogy működne, de az meg annyira lassú, plusz azon megy közben a beszélgetés is, hogy ott sem nagyon fog menni, de ez utóbbit nem tudom biztosan.)

[ Szerkesztve ]

(#4041) heidrich válasza KZP (#4040) üzenetére


heidrich
senior tag

2G-n nem megy adat/hang egyszerre.

Viszont most kiprobaltam SIM 1 hang (WCDMA), SIM 2 adatsim (4G) és hivas közben nem megy a net a második kártyán pedig akadálya nem kellene, hogy legyen. Hivas megy továbbra 3G-n és 4G-n mennie kellene a SIM2-n.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#4042) KZP válasza heidrich (#4041) üzenetére


KZP
őstag

Mert a Mate 9 dual standby, szemben a Mate 8-cal, ami viszont dual active.
Mate 9-nél egy időben csak az egyik SIM lehet használatban.

(#4043) aggleány válasza pepetech (#3950) üzenetére


aggleány
addikt

Köszönöm. :R

Engem soha nem zavart a TouchWiz, mivel bekapcsolás után már cserélem is le Novára. :DDD

Én alapvetően elégedett vagyok vele, de nagyon piszkálja a csőröm ez a Mate 9. Majd igyekszem megtapizni valahol. :D

Ha két sim van benne, akkor fér még mellé memóriakártya, vagy vagy-vagy? Ez de szép mondat lett! :DDD

(#4044) KZP válasza aggleány (#4043) üzenetére


KZP
őstag

Hivatalosan csak 1 SIM + 1 MiniSD, de van leírás róla, hogy hogyan lehet leműteni a SIM kártyáról a chip-et, amit aztán fel lehet ragasztani a memóriakártyára és akkor működni fog a 2 SIM + MiniSD kombó is. Csak ugye nem veszélytelen a SIM kártyára nézve a chip leszedése, mert melegíteni kell hozzá, hogy a ragasztó elengedje. :Y

(#4045) khorvat válasza KZP (#4044) üzenetére


khorvat
senior tag

Ebbe a telefonba MiniSD kell?

(#4047) HUTCHDB válasza #45553408 (#4038) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ebbe beavatnál?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#4048) lajozs válasza khorvat (#4045) üzenetére


lajozs
aktív tag

uSD

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#4049) khorvat válasza #45553408 (#4046) üzenetére


khorvat
senior tag

Nem a SIM volt a főkérdés de köszönöm ezt az információt is hanem a memóriakártya típusa microSD vagy MiniSD? De lentebb azt írják micro szal ez elírás lehetett a kollegá részéről akkor, kicsit lefőttem hogy nem lesz jó bele a mostani microSD kártyám:)

(#4050) KZP válasza khorvat (#4049) üzenetére


KZP
őstag

Bocsi, microSD természetesen. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.