Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-07-01 13:49:15

LOGOUT.hu

Huawei Mate 9 - Mate evangéliuma

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) Steven válasza BeastMode (#4148) üzenetére


Steven
addikt

jah én válaszra se méltattam 6.0 óta kurva jó az android szerintem

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#4152) lajozs válasza #24536576 (#4149) üzenetére


lajozs
aktív tag

Egyet ne feledj: hardver-szoftver minél közelebb áll a faékhez, annál kevesebb energia-befektetés kell a szolgáltatásaikhoz. Minden számtech rendszer párhuzamosan fejlődött, egyféle keresztkényszer alapján (is). A KK idején nem épp a 8 magos, 4-6 GB RAMos hardvert kellett etetni - ráadásul kisebb bonyolultságú progik futtatásával. Ha egyféle DOS futna egymagos "okostelefonokon", a 3-4000 mAh-s akku valszeg tovább muzsikálna...

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#4153) Tav-Csoves válasza #24536576 (#4149) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Nézd, ha nem tetszik, és savanyú a cukor (nekem is az) lehet váltani: ott a BlackBerry OS, és a Windows Phone.
Mind a kettő olyannyira ritka, hogy vírust garantáltan nem fogsz kapni. Evégett persze az újítások a feature-ból sokkal kevesebbet is fogsz találni.
Ha viszont kőgazdag vagy, válts iOS-re. Miért írtam a gazdagságot? Mert az iOSnél nem csak a készülék a drága. Ha azt a fajta kompatibilitást várod, (márpedig elvárjuk, hogy legalább az általunk készített fotókat, videókat a számítógépünkre lehessen egy mozdulattal másolni) mint az Android és windows között van, akkor Mac-es gépet kell venned.
Szóval, soraim olvasva arra jöhetsz rá, hogy sajnos nincs jobb, mint maradni androidon, és reménykedni, hogy jön egy mindent javító frissítést, vagy visszamenni az Galaxy S3-4 vagy Note 3, LG Optimus 4x HD telefonokhoz/korszakhoz, és bízni abban, hogy nem lopják el az adataid illetéktelenek.
Zárva soraim: egyébként egyet tudok érteni veled, nekem is zizeg az agyam a Play Services, Androidsystem kombón. De a fent írt dolog miatt... ez van.

Szerk: lajozs kollégával is mélységesen egyetértek!!
Mondhatjuk: tervezett elavulás, vagy a figyasztói társadalom egyre növekvő kívánalmai miatt elkövetett technikai barbarizmus, Moor törvényére ráfeküdve..

[ Szerkesztve ]

(#4154) BeastMode válasza #24536576 (#4150) üzenetére


BeastMode
őstag

Erre csak annyit, hogy Te sem indokoltad meg igazán a kijelentésedet, így tőlem se várj többet.
Épp, hogy KitKat óta fejlődött sokat az Android és nagyrészt jó irányba.
10 kommentedből 9 negatív, vagy flegma, így tisztában vagyok vele, hogy milyen stílusban fogsz erre válaszolni.
Megnyugtatlak, részemről a nem létező vita lezárva:)

(#4155) #35723520


#35723520
törölt tag

Nem kell mindjárt hajbakapni, az ios sem jobb, mint az android, annak ellenére, hogy folyamatosan jönnek a frissítések! (iPad Air2) Szerintem az android még mindig fényévekkel logikusabb, mint az ios! Sajnos tablet terén elcsábultam az alma felé, de telefonból biztosan nem vennék, csak androidosat! Talán csiszolnak ezen a fejlesztők és akkor bug-mentessé válik... Amúgy a 8-as verziót gondolom meg fogja kapni a Mate 9 is?

(#4156) Tav-Csoves válasza #35723520 (#4155) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Igen, mindenképp megkapjuk az Android 8 O-t vagyis az Oreot.

(#4157) #24536576 válasza lajozs (#4152) üzenetére


#24536576
törölt tag

Na várj csak. Minden egyes prezentációt úgy kezd a Qualcomm, Samsung, Huawei, stb, hogy az új Soc 40%-kal kevesebbet fogyaszt, mint az előző. Ha ezt vesszük figyelembe, akkor a Kitkat alatti S800 nem kevéssel fogyasztott többet. A programokra, leginkább a játékokra kitérve, nem látok fejlődést, nem hiszem, hogy van ami megfektetne mondjuk egy Note3-ast.

(#4158) #24536576 válasza Tav-Csoves (#4153) üzenetére


#24536576
törölt tag

Kicsit félreértettél. Nekem se kellene másik oprendszer, iszont a fejlődés nagyon megállt, a bugból pedig több lett. KK óta nem látok érdemi fejlődést, sőt. Az ios és társait hagyjuk is. Te is voltál Note3 user, ott is mi volt az 5.0-ával? (főzeteket ne vegyük ide) Bughalmaz volt az egész. Ami a virusokat illeti, a Mate 9 decemberi frissítéssel muzsikál, ennyit a biztonságról.
Csak az android tudja azt nyújtani, amit én elvárok egy okostolefontól, de szerintem nagy parasztvakítás megy jó 2 éve...

(#4159) #24536576 válasza BeastMode (#4154) üzenetére


#24536576
törölt tag

Olyan emberrel miért ne legyek flegma, aki 2* hozzászólt úgy a témához, hogy "jobb lett", "fejlődött", "hülyeség amit a másik ír" de nem képes megindokolni? Jobb neked, hogy idejöttél trollkodni? :U

[ Szerkesztve ]

(#4160) heidrich válasza Tav-Csoves (#4153) üzenetére


heidrich
senior tag

"Ha azt a fajta kompatibilitást várod, (márpedig elvárjuk, hogy legalább az általunk készített fotókat, videókat a számítógépünkre lehessen egy mozdulattal másolni) mint az Android és windows között van, akkor Mac-es gépet kell venned."

Te most miről beszélsz? Fogod rádugod a gépre és lehúzod a fotókat miért kellene hozzá Mac? Az egy dolog, hogy az Apple ököszisztéma akkor teljes és kényelmes de ez nettó faszság, hogy gazdagnak kell lenned és minden más eszközt is össze kell hozzá vásárolnod pláne a felhő korszak idején. iCloudba is menhetsz mindent amivel egy mezei böngészőval is hozzáférsz, vagy pl használhatsz ugyanúgy Google szolgáltatásokat. (Google Photos etc.)

De ez nem Apple/iOS topic szóval szerintem hagyjuk is. :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#4161) #24536576 válasza Tav-Csoves (#4156) üzenetére


#24536576
törölt tag

Na, ez a másik amit nem értek... Miért nem tud együttműködni a Google legalább a nagyobb gyártókkal? 2-3 hónap kell mire kiadják a saját rendszerüket X.0-ra, addigra meg már X.1.2 van. Ez a legnagyobb(egyetlen?) hátránya a droidnak az ios-hez képest, de amíg 80-90% körül van az android részesedése, addig ez nem fog változni, sajnos nekik mindegy, milyen verzió van az emberek telefonján, dől a lé.

(#4162) #35723520 válasza #24536576 (#4161) üzenetére


#35723520
törölt tag

Azért az Apple sem arról híres, hogy alapvetően a profiton kívül más is érdekelné...

[ Szerkesztve ]

(#4163) BeastMode válasza #24536576 (#4159) üzenetére


BeastMode
őstag

Jobb, mert már nagyon nem bírtam a stílusod;]
Részemről vége!

(#4164) pepetech válasza #24536576 (#4161) üzenetére


pepetech
őstag

A google együtt működött a nagyobb gyártókkal amihez külön típusok kellettek de szépen kihaltak a sorból. A goovle mindenkivel együtt működik a gyártók megkapják az aktuális új romot amit aztán el kell hogy rontsanak ezekből születnek a touchwiz, xperia home zen ui, emui, meg a fene se tudja mik vannak még. Mire elkészül egy testreszabott rom akkor jönnek képbe a szolgáltatók és telepakoltatják a sok faszsággal :). És így születik a chockapic...

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#4165) bébi67


bébi67
aktív tag

esztergomi séta
Ma délutáni képek szeretett városomban sétálva.

[ Szerkesztve ]

(#4166) magicbox válasza #45553408 (#4108) üzenetére


magicbox
senior tag

Ezt FunkyHuawei frissítési metódust leírhatnád picit részletesebben. Mert itt e-recovery, meg minden csodáról olvasok, szóval ez a "feldugom és kész", azért picit összetettebb :) Szóval le tudnád írni picit részletesebben? A 180-as romot feltetted?

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4167) mjani1172 válasza bébi67 (#4165) üzenetére


mjani1172
addikt

Kifejezetten jók!
Mostmár úgy látom nincd gond az élességgel sem! :-)

[ Szerkesztve ]

(#4169) bébi67 válasza mjani1172 (#4167) üzenetére


bébi67
aktív tag

Igen, még ellenfényben is gyönyörű képet csinál. Van 2-szeres zoommal készült kép is. Összességében azt mondhatom, hogy jobban teljesített a kamera, mint ahogyan vártam. Le a kalappal a Huawei-Leica páros előtt. ☺️

(#4170) magicbox válasza #45553408 (#4168) üzenetére


magicbox
senior tag

Köszönöm! Már annyira felhúztam magam ezen a frissítési mizérián, hogy lehet, hogy veszek kreditet, hogy száradna le a kezük :)

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4171) mjani1172 válasza magicbox (#4170) üzenetére


mjani1172
addikt

De nem érsz vele semmit.

(#4172) BikeZ


BikeZ
tag

Meg e lehet szerezni valahonnan a Mate 8 bol ismert Swipe For Huawei billentyűzetet?? Szerettem mert jó volt és karakteres billentyük is egyből elerhetőek voltak..

[ Szerkesztve ]

Válaszodat előre is köszönöm!

(#4173) F1DO


F1DO
senior tag

Sziasztok,

Talán más is belefutott már a következő jelenségbe / problémába:

Kerékpározáshoz használnám a telefont mint kerékpár computert, és ehhez BT-n kommunikáló szenzorokat, illetve a telefon GPS-ét használó APP-okat futtatnék a háttérben.
A gond, hogy a kijelző kikapcsolás után (statisztikai adatokat gyűjtve nem fontos hogy állandóan lássam a kijelzőt) az APP ugyan tovább fut, ám a Mate megszakítja a BT és GPS kapcsolatot az alkalmazásoknál - pedig engedélyezve van az appoknak a használatuk, plusz energiatakarék módból is ki lettek véve. (plusz ugye engedélyezett a háttérben futásuk.)

Erre mi megoldás lehetne, hogy a vezeték nélküli kommunkációt ne zárja le a Mate?
Ötlet? :F

Ez egyébként érdekes lehet motorkerékpáros/robogós navigációnál, ott fülesen keresztül csupán háttérben futó navigáló app hangutasításaival is lehetne használni.

[ Szerkesztve ]

(#4174) bébi67 válasza F1DO (#4173) üzenetére


bébi67
aktív tag

Beállítások_bluetooth_láthatóság_alul lent 3 pont_láthatóság időkorlátja_soha ne kapcsolja le.
Ezt is beállítottad?
+ wifi ébrentartása alvó módban.

[ Szerkesztve ]

(#4175) F1DO válasza bébi67 (#4174) üzenetére


F1DO
senior tag

Ez nem volt beallitva, koszi.

Kiprobalom igy, hogy mire jutok ezzel.

(#4176) Luser2000


Luser2000
addikt

Nekem mostanában az időzített Ne zavarj üzemmód "beragad" és reggel nem kapcsol ki automatice.
Futottatok bele ilyenbe? (B156)

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#4177) magicbox válasza BikeZ (#4172) üzenetére


magicbox
senior tag

Szerintem írj be a Mate8 fórumába, ott kiszedik neked vmelyik romból.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4178) Muky_ válasza BikeZ (#4172) üzenetére


Muky_
tag

Ezt próbáld ki. P9-ből lett kiszedve.

(#4179) heidrich válasza Luser2000 (#4176) üzenetére


heidrich
senior tag

Nekem is beragad.

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#4180) pepetech válasza Muky_ (#4178) üzenetére


pepetech
őstag

Nem engedi telepíteni

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#4181) imrecs válasza Luser2000 (#4176) üzenetére


imrecs
csendes tag

Nekem is csinálta,de leszokott róla,minden napra be van állítva a ne zavarj(20.30-6.00),és működik rendesen,ilyenkor a hívást is csak az órán látom(gear s3).
A frissítés után(B156) után 1-2-szer megtréfált,mikor reggel 8 után még aludt,és óra se volt hozzá,mire észrevettem,tele volt elmulasztott eseményekkel.Fel se tűnt,hogy megjavult,mert most JÓ :)

[ Szerkesztve ]

(#4182) BikeZ válasza Muky_ (#4178) üzenetére


BikeZ
tag

Nem működik.. :(

Válaszodat előre is köszönöm!

(#4183) Andor246


Andor246
tag

Vettem egy huawei watch-ot!! Hát had ne mondjam nagyon pöpec kis óra. Használtan jutottam hozzá 3 hónapos makulátlan állapotban 40 ért. :P Még a bőrszíj se volt megtörve. Nagyon jól működik a telefonnal. :)) Aki érdeklődik egy ilyen kütyü iránt annak csak ajánlani tudom. :DD

-------iphone13promax-------

(#4184) Andor246 válasza bébi67 (#4165) üzenetére


Andor246
tag

Nagyon szép képeket csináltál. ;-)

-------iphone13promax-------

(#4185) bébi67 válasza Andor246 (#4184) üzenetére


bébi67
aktív tag

Köszi. Jó a kamera!

(#4186) simacsiga válasza Looserke (#3963) üzenetére


simacsiga
tag

Hali
Feltetted már? Már a 3ikat próbálom,de mindegyik kicsi :W

(#4187) Andor246 válasza bébi67 (#4185) üzenetére


Andor246
tag

Szerintem is nagyon jó kétségtelen lehet vele rossz képet is csinálni de melyikkel nem. :-)

-------iphone13promax-------

(#4188) tal-garius


tal-garius
aktív tag

Hellosztok!
Ma én is csatlakozom, mint Mate 9 tulajdonos :)

A dobozban az a 2 szürke matrica mire való? Tölteni a microUSB-->USB-C átalakítóval lehet másik töltővel, vagy érdemes csak a gyárit használni?

(#4189) #07400704 válasza tal-garius (#4188) üzenetére


#07400704
törölt tag

Töltheted nyugodtan, mindenféle variációban, nem kényeskedik :K

(#4190) Tav-Csoves válasza tal-garius (#4188) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Van bolt, ahol a gyári fóliát feltépik, hogy átnézzék minden kellék megvan e a telefonhoz.
Majd pedig eme két fekete koronggal ragasztják le újból a készülék dobozát.

(#4191) Looserke


Looserke
őstag

Hogyan tudnék halkítani a csengőhangok hangerején? Legkisebb csúszkán is nagyon hangos.

(#4192) Sword válasza tal-garius (#4188) üzenetére


Sword
őstag

A gyárit használd, ha a Super Charge-al szeretnéd tölteni.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#4193) Topuka válasza Looserke (#4191) üzenetére


Topuka
csendes tag

Nekem is hangos nagyon a legkisebb beállított hangerőn is. Erre mi a recept?

(#4194) missz válasza simacsiga (#4186) üzenetére


missz
tag

Én 400ftos üvegfoliat rendeltem ebayrol, fel is tettem és tökéletes...
[link]

[ Szerkesztve ]

"Csillagok hullnak, születnek újak..ès te messze jàrsz."

(#4195) Looserke válasza missz (#4194) üzenetére


Looserke
őstag

Tudnál róla fényképet feltenni kikapcsolt és bekapcsolt kijelzővel is?

Köszi!!!

(#4196) missz válasza Looserke (#4195) üzenetére


missz
tag

Este

"Csillagok hullnak, születnek újak..ès te messze jàrsz."

(#4197) Hevesjeges


Hevesjeges
csendes tag

Rendeltem az ebayen egy Pierre Cardin tokot,április 10 és május 8 közötti időszakra lett visszaigazolva.Ez az első rendelésem ebayról és nem tudom,hogyan történik a kiszállítás.Problémát az átvétellel az okozza,hogy most derült ki, hogy ápr.5 és máj.5 között Londonban leszünk.

(#4198) missz válasza Hevesjeges (#4197) üzenetére


missz
tag

Simán a postás hozza ki, max bedob egy értesítést ha nem vagy otthon és ha megjossz atveszed de az időpontra ne adj amit írnak... Lehet h előbb jön lehet h később... Angliából nekem kB másfél hét alatt megjonnek a cuccok

[ Szerkesztve ]

"Csillagok hullnak, születnek újak..ès te messze jàrsz."

(#4199) Hevesjeges válasza missz (#4198) üzenetére


Hevesjeges
csendes tag

Köszönöm a segítséged!

(#4200) pepetech válasza Topuka (#4193) üzenetére


pepetech
őstag

Belépsz a tárcsázóba. Jobb lent 3 pont. Azon belül beállítások. Ott a zseb módot kapcsold ki (kapcsoljátok)

[ Szerkesztve ]

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.