Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-07-01 13:49:15

LOGOUT.hu

Huawei Mate 9 - Mate evangéliuma

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) Leslie1966 válasza pepetech (#5950) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Xprotect. Köszi.

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#5952) 73egon


73egon
tag

Sziasztok. Lenne egy problémám a telóval, amit nem értek.
FR után kb 4 napig, ekkor már belaktam a telefont, 100-os töltöttségnél 55-61 óra a hátralévő üzemidő energiatakarékos módban. normálban pedig kb:46 óra. Ultra 171 óra.
Valamiért 4 nap után ilyen kép fogad ...

Vajon ezt miért csinálhatja? Valami ötlet? Előre is köszi a válaszokat :R Már azon gondolkozom, hogy beküldöm a szervízbe.

Az Úr azért adott eszet nekünk, mert azt akarta, hogy használjuk.

(#5953) babhun válasza rayoliviero (#5945) üzenetére


babhun
aktív tag

A hang problémára egy újraindítás a megoldás, ez valami bug lehet, nekem is volt már párszor ilyen, de most a B182-es firmware-rel nem csinálja.

(#5954) tothjani81 válasza 73egon (#5952) üzenetére


tothjani81
senior tag

Nálam ugyan ez van. Kb 3. Fr volt már a telón pár napig kb full az aksi utána ez van. De ha agyon nyüstölöm akkot se merül le estére 4-6 óra kijelzőidővel. Szerintem szokd meg.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#5955) Sanki válasza gabikiraly2 (#5942) üzenetére


Sanki
addikt

Én írtam róla. [link]

(#5956) #24536576 válasza 73egon (#5952) üzenetére


#24536576
törölt tag

Ez csak egy becsült adat, amit pár nap után már jobban be tud lőni. Igazából semmi értelme, mert ha használod, nem fog 40+ órát elmenni, 170-et meg pláne.

[ Szerkesztve ]

(#5957) gabikiraly2 válasza Sanki (#5955) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Köszi. A löttyöt hogyan vitted fel? Vagyis mi a helyes eljárás? Mert az üveg szélei eléggé levegősek.

Csend a lelke mindennek!

(#5958) Sanki válasza gabikiraly2 (#5957) üzenetére


Sanki
addikt

A kis ecsettel végighúztam a levegős rész mellett, minden húzás előtt belemártottam a folyadékba.

(#5959) rayoliviero válasza Sanki (#5958) üzenetére


rayoliviero
veterán

Linkelnétek légyszi, hogy pontosan hol kapható ez a fólia? Én is vennék. Köszi.

babhun: Rendben, kösz a választ.

[ Szerkesztve ]

(#5960) Sanki válasza rayoliviero (#5959) üzenetére


Sanki
addikt

Amiben linkeltem hsz.

És a fólia.

(#5961) rayoliviero válasza Sanki (#5960) üzenetére


rayoliviero
veterán

:R

(#5962) NY_A válasza Sanki (#5960) üzenetére


NY_A
őstag

Ez a "szmötyi" mi lehet? Gondolom nem okoz semmi kárt. Én azt akartam kipróbálni, hogy egy kis szilikont nyomok az üveg széléhez, ugyanezen hatás eléréséért. Mindjárt ki is próbálom.

(#5963) Sanki válasza NY_A (#5962) üzenetére


Sanki
addikt

Nem tudom mi lehet/mit tartalmaz (elvileg "zöld anyag" a kicsi kínai szerint :DDD ). Én régebben már gondolkoztam ilyenen, hogy azt a bizonyos "nano folyékony kijelzővédőt" kellene így alkalmazni. Például.

Viszont én rendeltem ilyet külön.

(#5964) Nfsman20 válasza 73egon (#5952) üzenetére


Nfsman20
tag

Mint írták is, teljesen normális ez, figyeli a használati szokásaidat és erre saccol egy készenléti időt. Nyilván, ha látja, hogy ~40-50 órát megy töltési ciklusonként a teló, akkor nem fog 170 órával kábítani. Nálam is durván 70 órát ír ultrán, de most az elmúlt 3 napban nem nyomkodtam, még van 30% az akkuban, erre ítélne még 46 órát. Gondolom látod az összefüggést... totó az egész, szóval nincs semmi baja a telódnak :D

"A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek vannak határai..."

(#5965) gabikiraly2 válasza Sanki (#5958) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Ez tényleg jó... Remélem nem pillanat ragasztó...
Köszönöm szépen a segítséget.

Csend a lelke mindennek!

(#5966) NY_A


NY_A
őstag

Na én kipróbáltam a szilikon olajat, az nem árthat. De azét csak egy kis szakaszon az alján.

Előtte.

Utána.

(#5967) pepetech válasza NY_A (#5966) üzenetére


pepetech
őstag

Milyen az a szilikon olaj?
Mi a felhasználása? :)
Mert nekem otthon csak szilikonom van :D. Nem tudtam hogy ebből is van olaj. A hajvágóhoz is ilyesmi van vajon?

[ Szerkesztve ]

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5968) NY_A válasza pepetech (#5967) üzenetére


NY_A
őstag

Autónepper vagyok, nekem nagyon jó barátom a szilikon olaj. :D
Én konkrétan ezt használom. [link]
Mivel nem volt itthon semmilyen kefe, én csak papír zsebkendővel dolgoztam el. Nagyon keveset odafújtam a széléhez, és eldörgöltem. Megcsináltam körben az egészet, egész jó lett.
Akkor lenne a tökéletes, ha rögtön felrakás után csinálom meg mert így, hogy lassan 4 hónapja fent van megült a kosz a szélén, és nem sikerült maradéktalanul kipucolnom. Ott nem tudott rendesen beszivárogni. De most, hogy ránéztem azt veszem észre, hogy szép lassan terül mindenhol.
Arra gondoltam, hogy ha legközelebb rakok fel új üvegfóliát azzal fogom kezdeni, hogy közvetlenül felrakás előtt vékonyak lekenem a kijelző széleit. így biztosan mindenhová kerül, és az üveg nyomja ki a felesleget.

[ Szerkesztve ]

(#5969) pepetech válasza NY_A (#5968) üzenetére


pepetech
őstag

Na oké szilikon spré azt tudom mi most konkrétan olajra gondoltam és nem tudtam hova rakni :). És ahogy szárad nem jön ki onnan vagy ilyen jól tömít?

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5970) NY_A válasza pepetech (#5969) üzenetére


NY_A
őstag

Van ez olajban is, jó sűrű cucc. Csak spray volt itthon ezért próbáltam ezt. Idővel kiderül mennyire tartós, majd beszámolok róla. Az olaj az 100% szilikon, az nem igazán szárad ki. [link]
Én a saját autómon a műanyag elemek felfekvő részeit fújom be vele, hogy a mozgástól és a zenétől ne nyöszörögjön, zörögjön. Ott elég tartós.

[ Szerkesztve ]

(#5971) pepetech válasza NY_A (#5970) üzenetére


pepetech
őstag

Megöltük a fórumot :D. Most mindenki szilikonozza az üveg fóliát :).

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5972) tothjani81 válasza pepetech (#5971) üzenetére


tothjani81
senior tag

Én már a tokot is wd 40 el rakom fel de még a zsebembe is fújtam hogy hang nélkül csusszanjon bele :)) :DD :DD :C :C :W

[ Szerkesztve ]

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#5973) pepetech válasza tothjani81 (#5972) üzenetére


pepetech
őstag

:D bolond vagy te is hálistennek :). Kell is az ilyen :).

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5974) Leslie1966 válasza pepetech (#5973) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Én egy laposüvegben tartom, amiben szilikon olaj van, légmentesen zárva az üveg. :DD

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#5975) Tav-Csoves válasza pepetech (#5971) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Várj, most már én is elkezdtem keresni a síkosítót... ;]

(#5976) pepetech válasza Tav-Csoves (#5975) üzenetére


pepetech
őstag

Na azt tudod hova kend :). Ne a telefonodra :)

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5977) RECSKA válasza pepetech (#5976) üzenetére


RECSKA
veterán

Vagy ha mar a telefonra kente, akkor fajni fog. Eleg nagy...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#5978) tothjani81 válasza pepetech (#5973) üzenetére


tothjani81
senior tag

:C

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#5979) Sword


Sword
őstag

ezeket a "best practice"-eket inkább nem írom ki a nulladik hsz-be :)

UI: a fritőzből kivett fasírtos napraforgóolajtól ragad szűrés nélkül, viszont ha így áztatjátok be ecetes uborkalébe, majd teflonos kerékpárlánc olajba, sokkal jobb lesz

(inkább ne, még mielőtt valaki komolyan venné :DD )

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#5980) Nfsman20 válasza Sword (#5979) üzenetére


Nfsman20
tag

Itt nincsenek almás userek, hogy komolyan vegyék.
Nem mellesleg megnézném, hogy bárhol másik fórumon volt-e egyáltalán hasonló téma. Elég kicsi esélyt látok rá :D

[ Szerkesztve ]

"A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek vannak határai..."

(#5981) Tav-Csoves válasza pepetech (#5976) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Most már ruganyosabban tudom kinyitni és bezárni az appokat. ;]

(#5982) NY_A


NY_A
őstag

Észrevételek.
Amióta bekentem szilikonolajjal a kijelzővédő széleit, a telefon jobb képeket készít éjjel, tovább bírja az akkumulátor, és mintha a derékfájásom is múlna.

(#5983) magicbox


magicbox
senior tag

Készen vagytok :)

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#5984) Leslie1966


Leslie1966
senior tag

Valami új firmware nem lesz mostanában ?

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#5985) #35723520 válasza Leslie1966 (#5984) üzenetére


#35723520
törölt tag

Talán valami szilikon verzió fog jönni... :DDD

(#5986) NY_A


NY_A
őstag

Hát ha hiszitek ha nem, jó lett a kijelző.😁 Egyetlen pici helyen maradt hézag, de azt sem hagyom annyiban. Azóta két másik telefonon is megcsináltam az innovációs eljárást hasonló sikerrel.

(#5987) pepetech válasza NY_A (#5986) üzenetére


pepetech
őstag

Az a baaaaj hogy kb 4 napja téptem le az üveget és raktam fóliát a telefonra. De ha hamarabb próbálod ki akkor maradt volna az üveg az tuti.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5988) pepetech válasza Leslie1966 (#5984) üzenetére


pepetech
őstag

Ha lesz is akkor az majd csak az Android O lesz. Én egyenlőre az emui frissítést várom az 5.1-et de kezdem úgy érezni, hogy az p10 speciál.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5989) pepetech válasza NY_A (#5986) üzenetére


pepetech
őstag

Na most agyalok hogy anno iPhone 6-nál csináltak olyan üveget aminek a szélei szilikonosak voltak. Így abszolút jó ötlet volt a szilikon spray.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5990) Leslie1966 válasza pepetech (#5988) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Lehet, de addig már lesz Mate 10-es is.

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#5991) Leslie1966


Leslie1966
senior tag

Nálatok a mozgásvezérlésnél a képernyőre rajzolás és ilyenek működnek, a Mate 7-ben is volt ilyen opció, de csak roottal ment, az easyweakup srt kellett átírni.Valamilyen régiós korlátozás miatt nem megy, ahogy a hívásrögzítés sem. :(((

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#5992) NY_A válasza pepetech (#5989) üzenetére


NY_A
őstag

A feleségem telefonjára néhány napja került üveg, azon elsőre tökéletes lett. Az elv működik ehhez nem fér kétség, már csak a tartósság a kérdés.

(#5993) Bélaaaa válasza Leslie1966 (#5991) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Nálam sem megy, a hívásrögzítést meg Acr recordinggal eszközlöm.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#5994) pepetech válasza Leslie1966 (#5991) üzenetére


pepetech
őstag

Minden gyári gesztus / rajzolás működik nekem. Viszont ezek a funkciók kikapcsolt kijelző mellett nem működnek. P8 óta nem kezeli a Huawei telefonok a kikapcsolt kijelzőn való érzékelést hisz ott az újjlenyomat olvasó.

Hívás rögzítés opciót gyárilag nem is látok benne csak hangrögzítőt.

[ Szerkesztve ]

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5995) Leslie1966 válasza pepetech (#5994) üzenetére


Leslie1966
senior tag

A hívásrögzítést utólag kellettKell), telepíteni, de ahhoz is root kell(kellett). Híváskor a naptár helyén jelenik meg. De én nem akarom rootolni, tök fölösleges.

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#5996) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Egy amatőr kérdés, ha már egyszer...
Mate 9-et "kell" rootolni...? :U

[ Szerkesztve ]

(#5997) Leslie1966 válasza Vegitaa (#5996) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Lehet, de minek ? Alkalmazások és adataik mentése-visszaállítása tökéletesen működik, Titanium Backup-ra nincs szükség, főzött rom-ot nem érdemes, a gyári is jó(nagyon). Esetleg a fentebb leírtaknak a hiánya miatt meg lehet próbálni, de az eredeti állapot visszaállítása macerás a dload mappás firmware frissítés ellehetetlenítése miatt. Ez persze az én véleményem.

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#5998) Tav-Csoves válasza Vegitaa (#5996) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Sokan úgy állhatnak a kérdéshez, hogy ha már megkérdezted, akkor ne is állj neki/vagy neked emiatt nem is szükséges.
A root csak egy lehetőség, hogy általa még több funkcióhoz hozzáférj.
Vannak programok, amik csak vele működnek részben, teljes egészében.
Greenify, Titanium Backup, wakelock detector, E-Robot, és sorolhatnám, végtelenségig...

Ugyanakkor vannak olyan programok, melyek nem éppen legális úton okoznak helyzeti előnyt, olyanokkal szemben, akik ugyanazért a szolgáltatásért fizettek.

(#5999) Tav-Csoves válasza Leslie1966 (#5997) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Firmware Finderrel lehet tölteni és már a vissza rakott gyári recoveryvel fel lehet flashelni gyári rendszert. Ugye?

[ Szerkesztve ]

(#6000) bakosarpi válasza Leslie1966 (#5997) üzenetére


bakosarpi
tag

Lehet hülye a kérdés, de hasonlóan ment, és állít vissza, mint a titanium backup? Tehát, menti peldaul a jatekok adatait is? Üdv!

Egy betegség gyógyszerrel 1 hét alatt küzdhető le, gyógyszer nélkül 7 nap...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.