Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-07-01 13:49:15

LOGOUT.hu

Huawei Mate 9 - Mate evangéliuma

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) #07400704 válasza #24536576 (#5750) üzenetére


#07400704
törölt tag

Ez is igaz!

(#5752) magicbox válasza #24536576 (#5750) üzenetére


magicbox
senior tag

+1

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#5753) #35723520 válasza Leslie1966 (#5740) üzenetére


#35723520
törölt tag

Galileo nélkül nem működik a navigáció? Vagy valami eufórát vársz tőle? Tényleg elég már ezekből a felesleges nyavalygásokból!!! :W A Mate 9 egy nagyon jó telefon és kész! :C
Akinek nem jött be az adja el...

(#5754) pepetech válasza Pongi1975 (#5735) üzenetére


pepetech
őstag

dload mappába csak az update.app kerüljön ne pedig zip fájl.
ha megvagy akkor tárcsázóba megy ez:
*#*#2846579#*#*
Utána a következők szerint bökdösd a képernyőt:
Software Upgrade > SDCard Upgrade

az más tészta hogy nem nagyon van a neten olyan rom amit fel tudsz rakni vele :).

B126-ig tudok romot dload mappába: huaweiblog.de

[ Szerkesztve ]

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5755) Leslie1966 válasza #35723520 (#5753) üzenetére


Leslie1966
senior tag

De ha egyszer a specifikációban benne van akkor tudja is és kész. :(((

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#5756) Leslie1966 válasza pepetech (#5754) üzenetére


Leslie1966
senior tag

És honnan lehet olyan ROM-ot letölteni ?

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#5757) Szpisti válasza Leslie1966 (#5745) üzenetére


Szpisti
addikt

[link]
Párszor kibeszéltük már a témát.
Néha azért olvassatok vissza is...
Ezzel az appal: [link]
Béta: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5758) pepetech válasza Leslie1966 (#5756) üzenetére


pepetech
őstag

De dload mappából csak gyári romot tudsz felrakni. Ez nem samsung itt nincs sok millió főzött rom amik fele ugyan az csak más az ikon benne :D. Szóval dload mappás frissítés tökre felesleges. OTA jön a frissítés. 5 hónapja van nálam és már 4 OTA frissítés érkezett ez mondhatni jó átlagnak minősül. Viszont ha szűz rendszert akarsz magadnak akkor jobban jársz egy wipe chace törlésel azután egy factory resettel. Ugyan azt éred el.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5759) Leslie1966 válasza pepetech (#5758) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Igen, meg is csináltam de hát a kisördög ott bujkál az emberben. :)) Volt egyébként egy Mate 7-es telefonom, csak azért érdekelt a téma, egyébként azon is az utolsó ROM frissítés óta csak ugyanazt a B571-es verziót lehetett újra flaselni.

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#5760) #65510400 válasza Leslie1966 (#5755) üzenetére


#65510400
törölt tag

Hogyan kell neked leírni, hogy megértsd? TUDJA, csak a gps appok nem mutatják!

(#5761) lezuvius


lezuvius
őstag

Valaki hasznalja a 3.1.0-1-0 TWRP-t?

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#5762) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok,

Telefon csere előtt állok és esetlegesen egy kis segítség kellene.
Mate 9 vagy P10 Plusz?
Ezen a 2 telefonon gondolkodom.

(#5763) lajozs válasza #65510400 (#5760) üzenetére


lajozs
aktív tag

Ne törd magad...
Az appok feltehetőleg figyelembe veszik a rendszerek elérhetőségét, hiszen korrelált adatokból végzik el (ill. végzi el számukra a teló processzáló rendszere) a számításokat. Mivel egy, a földrajzi zónában kevés találattal rendelkező rendszeren belül ez nem lehetséges, ezért csak azoknak az adataira támaszkodhat, amelyek nagy számú, stabilan fogható elemmel vannak jelen. Ezért - bár gyakran BeiDou-holdakat többet is, Galileot jellemzően csak egyet jelez a GPSTest (utóbbi tesztfázisban) - az appok (nálam többféle közúti illetve turisztikai) csak a GPS és GLONASS adatait dolgozzák fel.

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#5764) tothjani81 válasza Sword (#5739) üzenetére


tothjani81
senior tag

Sebességbeli gond annyira nekem se de más vackok voltak bőven. Ha megint hasonlót produkál megpróbálom.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#5765) Szpisti válasza Xeon7 (#5762) üzenetére


Szpisti
addikt

Itt jól láthatod a különbséget: [link]

De Mate9 hirtelen csak annyi, hogy a Mate 9 "csak" FullHD a P10 Plus már QHD. Bár emiatt a Mate 9 a 4000mAh aksival tovább is bírja mint a P10 Plus a 3750mAh-essel. Ha nem érdekel a VR, szerintem felesleges a QHD. Minden más specifikációban szinte ugyanaz.
A dizájnra pedig ízlések és pofonok, de nekem a Mate 9 formája ver minden mostani piacon lévő mobilt...

(#5766) Leslie1966 válasza #65510400 (#5760) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Értem, kattanjunk le a témáról.

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#5767) pepetech válasza Szpisti (#5765) üzenetére


pepetech
őstag

Plusz a p10 plus nem summarit hanem summilux lencsékkel rendelkezik.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5768) Szpisti válasza pepetech (#5767) üzenetére


Szpisti
addikt

Tényleg. Váó...

(#5769) chab7 válasza Szpisti (#5765) üzenetére


chab7
addikt

Én is elgondolkodtam a Mate 9 vs P10 plus-on. Nálam a Mate 9 jött ki győztesen. P10 plus számomra max a kamerában lett volna jobb. Full HD-tól nagyobb nekem nem kell ekkora kijelzőn, így is nagyon jó a felbontás, VR pedig tuti nem érdekel míg ezt fogom használni (2-3 év). Viszont a nagyobb képátló, a nagyobb akksi, a dual sim és hálózatfüggetlenség (telekomtól kellett vegyem mindenképp) a Mate javára billentett, nem beszélve a kb 1000-el kevesebb havi részletről ;)

Ma kicsit meghajtottam a telefont, most nem is 3 nap lett az akkuidő, hanem csak 9 óra 55 perc (100-ról 5%-ra). Ebben viszont 6 óra 14 perc képernyő és 3 óra 25 perc navigáció (2 és fél óra google térképes navigálás + majd egy óra locus map túratérképes. A navigálás eleve 50% nál indult. :C

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#5770) lajozs válasza Szpisti (#5768) üzenetére


lajozs
aktív tag

Kövezzetek meg, de egy vasfazékban szépen sült kovászos kenyéren kívül semmit nem fényképeztem; azt is csak azért, mert nejem házon kívül látni szerette volna az eredményt. Az eBayen 50 Euroért vett, vadiúj ZS19-es Panasonic kisebb jóval a telónál, súlyra pariban, 20x-os optikai zoommal, príma optikai stabilizátorral összehasonlíthatatlanul jobb képeket készít BÁRMELY telefonnál. Ha meg csakugyan a fotón a hangsúly, ott a két DSLR Nikonom, vagy 10 objektívvel. Ha viszont elégséges valakinek FB-célra (nem értek hozzá, távol tartom magam...) a szomorkás minőség, úgy a Summilux jó másfél FÉ előnye sem hiszem, hogy sokkal meggyőzőbb egy borsószemnyi CCD-n.

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#5772) Leslie1966


Leslie1966
senior tag

Milyen tokot és fóliát használtok? Nekem egy UAG tok van és a gyári fólia.

[ Szerkesztve ]

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#5773) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Sziasztok!

Most szeretnék venni egy Mate 9-et, s érdeklene az általános vélemény.
Kiváltképp, mennyire masszív, mennyire karcosodik, kopik a burkolat?

(#5774) Dreamie válasza Vegitaa (#5773) üzenetére


Dreamie
őstag

Gyari foliaval es tokkal jon, az eleg sokat ved. En vettem ra egy spigen tokot, hogy az eleket is vedje. Gyari folia massziv, nekem mentette meg a kijelzomet, murvas foldre esett a telefon, foliat cserelni is kell, de a kijelzo ep maradt. Szerintem nem karcolodik, nem kopik.

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#5775) Metacska válasza Vegitaa (#5773) üzenetére


Metacska
aktív tag

Dreami mindent leírt. Gyárilag fóliázott és tokkal érkezik. Fémházas, jól összerakott, masszív készülék.

Ettől függetlenül szerintem egyik telefon sem hálálja meg, ha építkezésen dolgozol és esetleg kiesik a zsebedből és zuhan 2 métert.

(#5777) tothjani81


tothjani81
senior tag

Most lett elegem ebből a telefonból. Pár napja fr ma meg megint 3x kellett ki be kapcsolnom hogy tudjam használni. Most az a heppje hogy nem lehet feloldani. Csak a power hosszannyomás segít.
Ha telekomhoz adom be szervizelésre szerintetek adnak csere készüléket mert csak Vodás telók maradtak

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#5778) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Nektek működik a Light Manager - LED Settings a ledvezérléshez?

Hiába telepítem fel, nem csinál semmit. Van esetleg valami speciális dolog, amit állítani kéne benne?

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#5779) snorbi82 válasza tothjani81 (#5777) üzenetére


snorbi82
senior tag

Tuti valamelyik program csinálja...

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#5780) tal-garius válasza tothjani81 (#5777) üzenetére


tal-garius
aktív tag

Cseréltesd ki. Erre nem vonatkozik a 3 hónapos csere lehetőség? Ilyen hibákkal én még mióta megvan nem találkoztam. 1x indítottam újra frissítés miatt mióta megvan.

(#5781) chab7 válasza tal-garius (#5780) üzenetére


chab7
addikt

Én meg még azt sem tudom, hogyan kell újraindítani :DD (de annak a telónak tényleg baja lesz, mert ezek az enyémnél sincsenek amiket Ő tapasztal).

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#5782) mjani1172 válasza tothjani81 (#5777) üzenetére


mjani1172
addikt

Én is valami appra gondolnék.
Van valami olyan amit nem sokan használnak? Valami ritka?

(#5783) Tav-Csoves válasza tothjani81 (#5777) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Ha szolgáltatóhoz adod be javításra nem biztos hogy kapsz cseretelefont.
Ha tuti hogy nem kapsz, akkor azt javaslom, hogy közvetlen a Huaweihez küldd el, így lerövidítive a szállítást. Normális esetben 5 munka napon belül visszakapod a készüléket.
A szolgáltató is hozzájuk küldi.

(#5784) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Samsung Galaxy Note 3 topikban kaptam kérdést, hogy miért választottam ezt a telefont. Írok hosszan a fotózásról, az életlenségről rendszerről.
Aki Samsung és e között vacillál, érdemes elolvasnia
(Röviden a KNOX miatt, bár már nyitnám a BL-t de nem merem... :( )

(#5785) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Meg még annyi, a kamerája mind fotózás mind videó szemszögéből gondolom első osztályú.
De mondjátok ha nem..

(#5786) Tav-Csoves válasza Vegitaa (#5785) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Igen, régen én is szidtam, ma már egészen máshogy vélekedem, fent leírtam a linken

(#5787) Vegitaa válasza Tav-Csoves (#5786) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Miért, mi volt baj vele?

(#5788) Metacska válasza tothjani81 (#5777) üzenetére


Metacska
aktív tag

Már hetek óta szívsz vele és bosszantja a mindennapjaidat. Nem értem miért nem küldted már rég szervizbe.....

(#5789) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Üdv Mindenkinek! Jöttem beköszönni mint új tulajdonos. :)

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#5790) 73egon válasza MADcat (#5789) üzenetére


73egon
tag

Szia. Jó választás, nem fogod megbánni.

Az Úr azért adott eszet nekünk, mert azt akarta, hogy használjuk.

(#5791) tal-garius válasza MADcat (#5789) üzenetére


tal-garius
aktív tag

Üdv itt! Miért döntöttél eme készülék mellett, ha érdeklődhetek?

(#5792) MADcat válasza tal-garius (#5791) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Mate 8 után, nem volt kérdés! :DDD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#5793) tothjani81 válasza Metacska (#5788) üzenetére


tothjani81
senior tag

Hát mert nincs másik telóm csak vodásak és még magam se tudom mit használok addig. Ma derült ki hogy a Telekom már nem is foglalkozik szervizeléssel egyből a szervízbe irányítanak így a cserekészülék lehetőség kizárva. Mostmár biztos szervíz lesz belőle csak megálmodom addig mivel telefonáljak.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#5794) magicbox válasza MADcat (#5792) üzenetére


magicbox
senior tag

Szia! Vagyunk páran, akik Mate 8-ról jöttünk. Az ember megszokja/szereti, utána nem sok alternatíva marad :)

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#5795) MADcat válasza magicbox (#5794) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Igen. :) Rád emlékszem a "szomszéd" topikból. :K

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#5796) thompherkins


thompherkins
tag

Sziasztok!

Szerintetek meg lehet oldani, hogy bizonyos számok hívását csak bizonyos SIM-ről indítsa a készülé?

Dual SIM-mel használom és ha a családom hívom, akkor választani kell, melyikről induljon, de ha óráról indítom a hívást, akkor mindig a SIM1-ről indul, ami a céges, mert azon van a NET.

Sem a telefon saját beállításaiban sem külső appal nem sikerült megoldanom.

Korábbi DUAL SIM-es telón volt olyan lehetőség, hogy adott kontaktot adott SIM-hez rendeltem

Köszi ha van ötlete valamelyikőtöknek.

(#5797) chab7


chab7
addikt

Próbálnám ezt a HiSuite alkalmazást, de nem látja a telefont. Próbáltam már fordítva bedugni a kábelt, úgy sem. A telefon nem dobja fel a HDB engedélyezése ablakot, ez lesz a baj. Pedig már beállítottam mindent amit a program ajánlott. (Spec beállításban a HDB engedélyt, + fejlesztőiben az usb debug-ot is).

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#5798) Pongi1975 válasza chab7 (#5797) üzenetére


Pongi1975
tag

Szerintem ott driver probléma lesz.Távolíts el minden telefonos drivert és telepítsd újra a Huawei driverét. Talán megoldja a problémádat.

(#5799) Pongi1975 válasza thompherkins (#5796) üzenetére


Pongi1975
tag

itt csak zt tudod beállítani melyik legyen az alapértelmezett adat, illetve hívó SIM. Külön számokat nem fogsz tudni beállítani.

(#5800) Pongi1975 válasza thompherkins (#5796) üzenetére


Pongi1975
tag

Ezt próbáltad?
DualSIMSelector

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.