Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-07-01 13:49:15

LOGOUT.hu

Huawei Mate 9 - Mate evangéliuma

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) Bornie127


Bornie127
senior tag

És kié telekomos vásárlás?

(#4852) Szpisti válasza #24536576 (#4849) üzenetére


Szpisti
addikt

Nem a futó programokról beszélek, hanem a háttértár foglaltságáról... a 64GB-ból mennyi szabad?

(#4853) NY_A


NY_A
őstag

Nem tudom osztályozni az enyémet. A számok alapján nem a leggyorsabb. De a használat alapján meg úgy érzem, hogy ettől nem hiszem, hogy van gyorsabb. :D

(#4854) tothjani81 válasza Bornie127 (#4851) üzenetére


tothjani81
senior tag

Az enyém Telekomos itt a tesztje de ennek ellenére mint írtam bitang gyors.

Pedig igen tréeredményt produkál ezen a teszten

[ Szerkesztve ]

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#4855) spawn21


spawn21
veterán

Ha ezzel bajotok van, ezt nézzétek meg. S7 edge

iPhone 13p

(#4856) magicbox


magicbox
senior tag

Mindig tanuk valami újat az ember, első blikkre nekem ezt mérte, ahogy néztem ez jónak tűnik. Telekomos készülék.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4857) Aryon87


Aryon87
félisten

Akik elegedettek a telo kamerakepessegevel, lennenek kedvesek megirni, milyen verzion vannak?
Nalam a B126 sem hozott segitseget :(

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4858) magicbox


magicbox
senior tag

(#4843) thebear007 - Bocsánat, nem akartam bunkó lenni, csak orbitális marhaságot írtál, ezt reagáltam/reagáltuk túl.

Ami érdekes, hogy itt a fórumban az agyonfikázott dac-ról szakmai fórumokban kifejezetten jókat írnak:

" HiSilicon is also paying more attention to audio this time around. There’s a new embedded DSP and its third generation Hi6403 codec on board, which boasts an improved noise floor of -117dB and a dynamic range of 117. This bests the iPhone 7's codec and the Qualcomm WCD9335 found in today’s flagships. However, its THD+N characteristic of -90dB doesn’t quite match up to the competitors, but is an improvement on the previous Hi6402 IC. The Hi6403 supports overkill audio formats in the form of 32bit 192KHz PCM, as well as the DSD lossless format. It also consumes 17 to 33% less power than before."

Mérési eredmények:

A Mate 9 Bluetooth 4.2-es A2DP-vel rendelkezik, ami azért messze van a tömörítés miatt a HQ zenehallgatástól. Amennyiben a cél a zenehallgatás Bluetooth-on keresztül, akkor aptX támogatás megléte a fontos, amit sajnos nem tartalmaz a telefon. Azt viszont látni kell, hogy a Bluetooth, mint adatátviteli közeg, csak az egyik változó az egyenletben. Ahhoz, hogy a digitális adatból hang legyen, kell még pár dolog: egy DAC (digitális-analóg konverter) és maga a fülhallgató/hangszóró mindenképpen. Amikor kábeles összeköttetést használunk, akkor a jel átalakítása a telefonban (zenelejátszóban) történik, a Bluetooth fülesek viszont maguk alakítják át a jelet. Egy rossz minőségű DAC éppen úgy ronthatja a zeneélményt, mint a rossz minőségű fülhallgató vagy a tömörített adatátvitel! Végül pedig arról sem szabad elfeledkeznünk, hogy a zene minősége is nagy mértékben befolyásolja azt, hogy milyen minőségben tudjuk meghallgatni: a 128 kbps-os MP3-fájlok például már eleve rosszak ebből a szempontból, teljesen mindegy, hogy 1000 vagy 100 ezer forintos fülessel hallgatjuk őket.

Tehát a sok "hozzáértőnek" magyarra fordítva, a DAC minősége teljesen rendben van és semmi köze a gyenge minőségű hanghoz Blueooth-on. Azt a telefon aptX támogatás hiánya, illetve a vásárolt Bluetooth füles minősége határozza meg, mert az alakítja át a hangot nem a a telefon belső DAC-ja.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4859) tothjani81 válasza Aryon87 (#4857) üzenetére


tothjani81
senior tag

Nos pár vacakolás után gyári 156 van rajta ami otán jött. Volt nagyobb számú is de megbolondult a teló így vissza 126 de dobta is egyből a 156 ota. Az felment és a kamera nekem hibátlan és az üzemidő is.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#4860) gubacsino


gubacsino
aktív tag

Na, sokat nem kellet várni, hogy szapulni tudjam a vasat. kifogtam én is egy "dízelt" De lehet hogy, gőzmozdonyt. :D

Ez van, a VGA -val is így jártam. Ott a Samsung RAMok a "jobbak" nekem Micron gyártmányú jutott...
Hazudnék ha azt mondanám kicsit sem bosszant a dolog. De mit lehet tenni? Ha nem jutsz hozzá ahhoz amit kívánsz, kívánd azt amihez hozzájuthatsz ;)

(#4861) Aryon87 válasza tothjani81 (#4859) üzenetére


Aryon87
félisten

Most visszafrissitettem a b156-ra, kepekben nem hozott javulast a korabbi verzio. Es idegesit, hogy ujabbat nem lehet ratenni, hogy lassam, abban nem javítottak-e a kameran..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4862) Nfsman20


Nfsman20
tag

E-pénisz felcsatolva :))

Egyébként egyfelől érthető, hogy ezt nem verték eddig nagydobra, más gyártó is csinál ilyet, csak b*ssza az ember csőrét, hogy ugyanannyit kérnek érte.

"A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek vannak határai..."

(#4863) Steven


Steven
addikt

156 rom telekom dualsimes

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#4864) mjani1172


mjani1172
addikt

Tulajdonképpen egyedül magicbox-é más, az gyors, a többi az egyforma lassabb.

[ Szerkesztve ]

(#4865) jozsef_pecs


jozsef_pecs
csendes tag

Engem kicsit az zavar ebben a memória dologban is hogy Mi akik súlyos összegeket fizetünk ezekért a telefonokért mindent fogadjunk el ahogy a gyártó gondolja (pl ne rootold mert elveszik a garancia, majd frissítjük a szoftvert ha akarjuk stb).

Kicsit felcserélődtek a szerepek, szvsz.

Persze nagyon jó kis telefon, de vajon miben hazudtak még...?!

Sajnos egyre hajlamosabbak vagyunk elfogadni gyártók valótlan állításait mondván Ó persze ez csak marketing.

Hát jól van ez így?!

A csalás az csalás ahogy a megtévesztés is!!!

Hangsúlyozom szvsz ez egy nagyon jó telefo csak az elvi kérdés aggaszt egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#4866) magicbox válasza mjani1172 (#4864) üzenetére


magicbox
senior tag

Lehet, hogy én nézek be vmit. De volt itt olyan kép, ami gyorsabb volt. Vagy rossz értéket nézek?

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4867) magicbox


magicbox
senior tag

Csináltam egy újat.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4868) thebear007 válasza magicbox (#4858) üzenetére


thebear007
aktív tag

Köszönöm, ez már korrekt, jogász vagyok, nem műszakis, de érdekel,mindig tanulok:)

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#4869) pepetech válasza magicbox (#4867) üzenetére


pepetech
őstag

A random write értéket nézd.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#4870) gubacsino válasza magicbox (#4866) üzenetére


gubacsino
aktív tag

opps megelőztek...
Ahogy nézem a Random Write sebessége ami nálad sokszorosa a többiekhez képest.
Persze ezek után, most már tényleg kíváncsi lettem ez mit, és mennyit jelent a gyakorlatban.
Gyorsabb program telepítést, indítást? Mennyivel? Gyorsabb fájl másolást? Teszem azt, filmet vagy fényképeket akarok felmásolni, a "lassabb" írási képességek megáldott készülékeknél ez mit jelenthet időben?
Mert néhány másodperc különbséget azért kibírok. (Persze amúgy sincs más választásom :DDD
Rámértem asszony S7ére, az lassabb, úgyhogy a lelki béke helyreállt :))

[ Szerkesztve ]

(#4871) magicbox válasza thebear007 (#4868) üzenetére


magicbox
senior tag

:R

(#4869) pepetech

Igen, ezt nem is figyeltem, 8x-10x gyorsabb mint a többiek méréseinél. Meg az SQLite értékek sokkal magasabbak mint néhány más telefonnál. Amiről sejtésem nincs mi :)

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4872) pepetech válasza pepetech (#4869) üzenetére


pepetech
őstag

Egyévként kiváncsiság5ól hajtva letöltöttem azt a progit ami régen a memóriakártyák sebességtesztjérr használtam és merőben más értéket kaptam ott.

[link]

Csak mellékesen az az androbench 166 mega olvasást és 16mega irast hozott... Itt nagyobbak a számok de nem annyival. Viszont ez az a1 sd bench az sd kártyáknál bevált nálam így inkább ennek hiszek. Egyébként kiváncsiság miatt felraktam feleségem telefonjára ia a programot, a p9-ben lévő samsung u1-es 32gb-os sd kártya kapott 38.68MB/s olvasási és 18.39 MB/s írási sebességet.

Kérdem én akkor mi a lassú??? :)

Esetleg magicbox lefutatthatnád ezt a programot is kiváncsi vagyok az sd sebességre.

[ Szerkesztve ]

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#4873) magicbox válasza pepetech (#4872) üzenetére


magicbox
senior tag

Parancsolj...

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4874) pepetech válasza magicbox (#4873) üzenetére


pepetech
őstag

Maris kisebb a szakadék nekem 93mega az internal neked 103.

De itt is látni hogy mennyivel lasabb egy sd kártya a telefonhoz képest.

[ Szerkesztve ]

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#4875) k5.20 válasza pepetech (#4874) üzenetére


k5.20
senior tag

Most értesültem, hogy a "Hüvelynél" meg már írják azt az app-ot, amelyik minden készüléken ugyanazt a mérési eredményt (UFS 2.1) fogja hozni... :DD :))

[ Szerkesztve ]

(#4876) pepetech válasza k5.20 (#4875) üzenetére


pepetech
őstag

Előfordulhat. Régen is voltak csaló megoldások telefon sebesség terén. De ezt a programot normálisabbnak tartom de még így sem éri el a 160 megás sebességet.

De egyébként pont leszarom :), és dizelem van szóval a károsanyag kibocsátás pont nem érdekel amíg 1 tank 1100 km :). Ugyan ez van a telefonnál is :). Gyors, gyorsabb mint egy jobb sd kártya innentől kezdve 50-60 mb/s nem érdekel hisz n3m másolok a telefonkra 4k-s filmeket :). De ezzrlba 80-90 mb/s is elég gyors momentán a netem 8 mb/s-el tölt :D

De az általam linkelt progi erőteljesen megpörgeti a tárolót van hogy 10 gb-ot ír a tárolóra

[ Szerkesztve ]

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#4877) #24536576 válasza spawn21 (#4855) üzenetére


#24536576
törölt tag

Na, a végén kiderül, hogy a Samsung is hazudik. 😂😂😂

(#4878) #24536576 válasza Szpisti (#4852) üzenetére


#24536576
törölt tag

Pár napja raktam újra a rendszert, üres minden.

(#4879) NY_A válasza jozsef_pecs (#4865) üzenetére


NY_A
őstag

Annak idején amikor még Xperia Z-m volt, azt mint kiderült 3 féle kijelzővel szerelték. Mind eltért valamiben. Szerencsére az enyémben a jobbik került, de rengeteg másikban a gyengébb. Volt is felháborodás, szerintem jogosan. Az nem egy észrevehetetlen különbség volt. Ráadásul egyik sárgult is.
Ez a dolog valahogy kicsit sem zavar, a kijelző dolgot nagyobb köcsögségnek érzem bár tény, hogy nem korrekt.

(#4880) #24536576 válasza magicbox (#4867) üzenetére


#24536576
törölt tag

A fórum egyetlen fullos Mateje a tiéd, grat. :D Másik program

Már csak egy olyan app kéne ami meg tudja állapítani, hogy pontosan milyen memóriák vannak a telefonban. De valószínűleg azt se fogadná el a hüvely, ők meg nem fognak kiadni hivatalos csekkoló programot. :/

(#4881) magicbox


magicbox
senior tag

Csak tippelni tudok, hogy miért más az enyém. Flottában vagyok, még a hivatalos megjelenés előtt kértük a telefont. A Telekomos kapcsolattartó annyit tudott mondani, hogy a megjelenés előtt kapnak országos szinten! 10db-ot. Ebből végül 5 lett, és abból küldtek le nekünk Pécsre egy darabot. Szóval lehet, hogy korai modell és más belső. De ez csak feltételezés.

(#4880) LosBlancosrm

Az elég szomorú, ha ez tényleg így van....

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4882) Gamefight


Gamefight
csendes tag

...

(#4883) magicbox


magicbox
senior tag

Az viszont tényleg gáz, hogy miden hivatalos Mate9 termékoldalról eltávolítják UFS 2.1-re utaló bejegyzéseket.

Gyakorlatilag elismerik, hogy több különböző flash memóriakonfiguráció van használatban. Az eredmények széles határok között változhatnak kb. 250 MB/s-tól 830 MB/s-ig. Tehát ugyanaz a műsor mint a P10-nél.

Más... a P10 mennyire egy randa dög lett, ezekkel a hatalmas kávákkal és az előre rakott ujjlenyomat-olvasóval.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4884) gubacsino válasza magicbox (#4881) üzenetére


gubacsino
aktív tag

Akkor nagy rá a sansz hogy az egy "tesztelői" modell. Ezek szerint kínaiak azt is kiválóan eltanulták hogyan müködik mostanában a kapitalizmus.

(#4885) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

[ Szerkesztve ]

(#4886) Steven válasza Tav-Csoves (#4885) üzenetére


Steven
addikt

tied is a leglassabb emmc-s elég gáz ... és elég gáz az is hogy mindenki ua annyit fizetett a telefonért és más más tipusokat kapunk ... kicsit átverés az egész :O

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#4887) Aryon87


Aryon87
félisten

Milyen erteket kellene kaoni? Most mar megnezem en is, bar nekem a sebesseg rendben van. Ti azert morogtok, en a kamera miatt morgok :))
Egyre jobb.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4888) magicbox válasza Aryon87 (#4887) üzenetére


magicbox
senior tag

Ilyen lenne a jó.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4889) Tav-Csoves válasza Steven (#4886) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Mit tudnék csinálni? Menjek be a Huaweihez, és követeljek - higgadtan, és ép ész érvekkel - egy másik új telefont?

(#4890) Aryon87 válasza magicbox (#4867) üzenetére


Aryon87
félisten

Edigitalos telo.
[kép]
[kép]

Mas kerdes: ez a Huawei Consumer service vagy mi valoban egy hivatalos szerviz? Ha beviszem oda a telot, hogy nezzek meg a kamerat, elhajtanak vele vagy sem?
Tudnatok nekem linkelni ugy kepet, amit nem itt toltotok fel, hanem kepmegoszto oldalra?
Kivancsi vagyok, nalatok mi a helyzet. Egyszer kertem, csak 2 embettol jott reagalas, de olyan kepek kellenenek, ami tajkep, szobor vagy mas tavolabbi tema.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4891) pepetech válasza Tav-Csoves (#4889) üzenetére


pepetech
őstag

Futasd légyszíves az a1 sd teszter is nagyon gyenge értéket kaptál ez a progi hamar végez amit én linkeltem az megdolgoztatja a tárolót kiváncsi vagyok ha ott is ilyen gyenge akkor a tiéd egy sima sd kártya sebességével bír.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#4892) pepetech válasza Aryon87 (#4890) üzenetére


pepetech
őstag

Itt az a1 már 127mb/s-el dolgozik az jó. Viszont gáz hogy a másik csak 8 megát hozott ki belőle az fals nagyon vagy ha van sd kártya a telefonba akkor azt méri. Sőt biztos vagyok benne az a 8 mega egy class 10-es kártya kb.

Most latom az a1 kepen hogy van egy 32 gb kartyad szoval azt merte le.

[ Szerkesztve ]

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#4893) Aryon87 válasza pepetech (#4892) üzenetére


Aryon87
félisten

Masodszor is lefutattam, ugyanugy 8 megas sebesseg jott ki.

Igen egy Samsung class10 memikari van benne, asszem uhd-1

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4894) Bornie127


Bornie127
senior tag

Most viccen kívül. Nem lehet kártérítési igényt benyújtani?
Cseréljék ki, nem kell több.

(#4895) pepetech válasza Aryon87 (#4893) üzenetére


pepetech
őstag

Vedd ki az sd-t ugy nezd meg esetleg

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#4896) Aryon87 válasza pepetech (#4895) üzenetére


Aryon87
félisten

Lefutattam mindent:

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4897) pepetech válasza Bornie127 (#4894) üzenetére


pepetech
őstag

Esélytelen ez nem új keletü dolog. Már több éve ez megy akár lehet 10 éve is. De én úgy vagyok vele hovy ez egy szám. Amíg jó és gyors a telefon mert gyorsabb mint egy sima sd kari addig nem panaszkodok.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#4898) komarci


komarci
tag

Nekem ezt mérte. Telekomos.

(#4899) pepetech válasza komarci (#4898) üzenetére


pepetech
őstag

158 mb az is nagyon jó.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#4900) RECSKA válasza pepetech (#4899) üzenetére


RECSKA
veterán

Nekem 128 az iras.
Ellenben a telo majdnem televan filmekkel xD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.