Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-07-01 13:49:15

LOGOUT.hu

Huawei Mate 9 - Mate evangéliuma

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) Sword válasza babhun (#4950) üzenetére


Sword
őstag

Alapból nem.
Van trükk.
Glance Plus nevű alkalmazást felrakod, legyintésre "ébred", akkor mutat órát a lock screenen és onnan lehet továbbmenni dupla koppal.

Nem a legegyszerűbb, de legalább nem kell mindenáron power gombot nyomni.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#4952) magicbox válasza k5.20 (#4945) üzenetére


magicbox
senior tag

Szerintem kifejezetten okos. Talált egy piaci rést és igényt. 100% hogy van köze a Huawei-hez, ott dolgozott, vagy dolgozik. Kitalálta, hogy hogyan tudja megkerülni a gyártó ótvar frissítési metódusát. Így minden Huawei-es hozzájuthat a legfrissebb romhoz. Ezért pénzt kér, én is ezt tenném. Ebben azért nem kevés munka és energia van. Ez egy ilyen világ, ahogy a Play áruházban is a normális alkalmazásokért fizetni kell, felhő tárhelyért fizetni kell, reklám blokkolóért is fizetni kell. Szerintem egyikünk se dolgozik ingyen, de elvárjuk, hogy a neten minden ingyen legyen. Ettől függetlenül tényleg gáz a Huawei frissítési metódusa, de az rosszabb lenne, ha még ez a lehetőség se lenne.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4953) zazenke válasza Aryon87 (#4948) üzenetére


zazenke
őstag

a képeid valóban homályosak nincsenek fókuszban. én is próbáltam a amate 9 et összemértem a g4 emmel.amit én próbáltam az élesebb képet lőtt ugyancsak a média marktban . a g4 szintjét nem érte el mert belenagyítva látszódott hogy ag4 élesebb képet lő. (azzal is lőttem egyből majd nagy kínódva bluetoothal atküldtem a mate 9 képét és hazahozva a két telefon képét asztali gépen vizsgáltam meg. gyengébb ugyan a mate képe de ezt csak belenagyítva érzékeli a szemem. a tieden egyből látom hogy homályosak a képek. olcsó kínai minőséget hoznak. amit én teszteltem azzal nem volt ilyen markáns a különbség. A kínlódás azért volt mert kód védte a telefint és huawei polós sráccal kellett mindenről egyezkedni

[ Szerkesztve ]

(#4954) Aryon87 válasza zazenke (#4953) üzenetére


Aryon87
félisten

Vegre aki lat is.. :R
Ez a bajom. Es majd' 200ert ez nem elfogadott..
Fotosban irtak hogy a 2 Mate kozt a medias a jobb, enyem katasztrofa.

Kedden beviszem szervizbe, igaz apron is fent a telom mar..

Csinaltam a P10el is kepet, az is fos lett, az s7edgevel is, ezektol mind at tudtam ereszteni BT-n, a P9 galleriaja viszont zarolva volt..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4955) zazenke válasza Aryon87 (#4954) üzenetére


zazenke
őstag

leakarom cserélni a g4 emet majd a katasztrofális aksi idő miatt. már vagy 5 telefont megnéztem ezzel a rövid tesztel. a p9 plusz detto ugyanez . sőt a 40 mpx es nokia pureview is gyengébb élességben egy picit. viszont a samsung s4 s5 s7 az meg is veri a g4-et felbontásban . a flagship samuk meg vannak csinálva rendesen (szerintem ez csak szoftver kérdése és nem is hardver). én ezért a képminőségért beáldoznám a g4 et az aksi időért cserébe (mármint ha jó a mate 9 és nem hibás mint a tied). a video minőségtől viszont már félnék az elég furcsa a matének. Ugy gondolom nem lesz egyszerű a szervizzel dűlőre jutnod mert csak úgy fogják elismerni hogy gyengébb ha mellé tesznek egy másik darabot és össze hasonlítjátok akár belenagyítgatva is

(#4956) Looserke válasza Aryon87 (#4954) üzenetére


Looserke
őstag

gsmarena oldalon van pár kép ami ugyanabból a szögből, ugyanarról a témáról készült az S8 és a Mate 9 telefonnal és azt kell mondjam az S8 sokkal homályosabb képeket lő, túlélesített és túlszaturált...

S8 képek:
[link]

Mate 9 képek (bal oldali a 12MP-es színes, középső a 20MP-es színes, jobb oldali a 20MP-es fekete-fehér):
[link]

A Mate 9 12MP-es és az S8 12MP-es képeit vetettem össze.
A szemből fotózott épületen is az épület előtti fák és a bal oldalról belógó ág is olyan mintha szellemképes lenne az S8-on...
Csigás képen pl. a fű textúrája, a csiga nyaka tök homály és a közeli tuja is elmosott az S8-on...

Szerintem semmi baj a Mate 9 kamerájával... :)

[ Szerkesztve ]

(#4957) Aryon87 válasza Looserke (#4956) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem egy Mate9 kepet lattam. Mindegyiknel sokkal jobb a minoseg az enyemmel ellentetben.
Sebaj, kedden majd kiderul a szervizben, meet most mar beviszem a jozsef korutiba.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4958) Looserke válasza Aryon87 (#4957) üzenetére


Looserke
őstag

lehet csak a kezed remeg... :D :P

egyébként a képeid között [link] a felső sor két jobb oldali szobros képpel mi a bajod? Tök éles minden, még a messzebb lévő fák égai és levelei is...

[ Szerkesztve ]

(#4959) Aryon87 válasza Looserke (#4958) üzenetére


Aryon87
félisten

Az sem kizart, de teny, hogy ennek nagyon erzekeny az OIS.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4960) Aryon87 válasza Looserke (#4958) üzenetére


Aryon87
félisten

Szerk:
En nem latom tisztanak. Foleg a fak tunnek mosottnak belenagyitva.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4961) mjani1172 válasza Aryon87 (#4960) üzenetére


mjani1172
addikt

Szvsz belehergelted magad egy olyan dologba ami nem is létezik. Azt várod el, hogy egy 100 méterre levő fa levelei (amik kicsik és mozognak) még kinagyítva is tűélesek legyenek. Ilyen nem létezik.Ennek a kamerának vannak sajnos hibái, de pont nem azok amiket te annak tartasz. Küldj egy olyan fotót amit más telóval csinálták, és a 100 méterre lévő fa levelei élesek.Szerintem semmi baj sincs a kameráddal, egyszerűen teljesen mást vársz mint amit a technika tud nyújtani.

[ Szerkesztve ]

(#4962) magicbox válasza mjani1172 (#4961) üzenetére


magicbox
senior tag

+1

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4963) predator00 válasza Aryon87 (#4954) üzenetére


predator00
tag

Szerintem add el, az árából meg vegyél egy kamerát, jobban jársz (mi is :U )
Hetek óta mást nem lát itt az ember csak a kameramizériáddal van tele minden.

[ Szerkesztve ]

(#4964) Aryon87 válasza predator00 (#4963) üzenetére


Aryon87
félisten

Nalatok meg a memoriasebesseggel.. :P

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4965) spawn21 válasza Aryon87 (#4960) üzenetére


spawn21
veterán

Naaaagyon érdekes vagy :D
Tudtad hogy a legtöbb tesztelő szerint, ez a telefon készíti álló képeket? :D

Pocketnow, Android Authory vagy mi....... és így tovább. Vagy a telefonnal lesz a gond, vagy pedig simán nem neked való. Van ilyen

iPhone 13p

(#4966) Aryon87 válasza spawn21 (#4965) üzenetére


Aryon87
félisten

:))
En elobbire tippelek ;)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4967) #35723520 válasza magicbox (#4962) üzenetére


#35723520
törölt tag

+2

(#4968) RECSKA válasza magicbox (#4962) üzenetére


RECSKA
veterán

+3

Sose ertettem minek ennyi fenykep... Ha meg hobbi, akkor gepet kell venni. A telo az telo. :)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#4969) Aryon87 válasza RECSKA (#4968) üzenetére


Aryon87
félisten

Ha mar van kameraja, akkor azt ki is hasznalnam, hadd ne kelljen plusz gepet cipeljek..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4970) zazenke válasza Aryon87 (#4969) üzenetére


zazenke
őstag

200 ezerért rád akarják beszélni hogy jó van ez .ne engedd legalább próbáld meg a szervizet. ha más telefon fele ennyiért jobb képet csinál mint a te telefonod

(#4971) zazenke válasza Looserke (#4956) üzenetére


zazenke
őstag

a gsmarena kép tesztjei nagyon érdekesek és nem tudom miért de nálam mindig megbukott ha erre hallgattam ezért csak is a saját szememnek hiszek márpedig az élő teszt nem ezt támasztja alá

(#4972) Szpisti válasza Aryon87 (#4948) üzenetére


Szpisti
addikt

Csináltam egy képet én is az előbb:
[link]
Nekem is szar a telóm, vagy jobb mint a tied?

(#4973) Aryon87 válasza Szpisti (#4972) üzenetére


Aryon87
félisten

Sokkal elesebbnek latom a tartalmat meg telon is.
Este tudom megnezni gepen.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4974) k5.20 válasza Aryon87 (#4969) üzenetére


k5.20
senior tag

No itt van a kutya elásva...

Ha már van kamerája...

Van, DE ez nem egy fényképezőgép.
Azt nem akarsz venni, de egy telefontól elvárod, hogy úgy fényképezzen, mintha az lenne.
Lehet, hogy áldozat vagy.
Már csak a hardveres különbségek miatt is, SOHA, de SOHA nem lesz képes egy okostelefon hozni egy valódi fényképezőgép képminőségét. És ez akkor is így lesz, ha a gyártók azt sugallják, hogy mégis.
Aki elhiszi, vessen magára.

(#4976) zazenke válasza k5.20 (#4974) üzenetére


zazenke
őstag

mindenki ezzel jön de ki beszél itt fényképezőgépről . telefon-és telefon közötti különbségekről van szó és 200 ezer helyes elköltéséről

(#4977) Szpisti válasza k5.20 (#4974) üzenetére


Szpisti
addikt

Várjál, várjál... Ő az előző mobiljaihoz hasonlít, nem fényképezőgéphez... Szerintem simán elképzelhető, hogy az övében van egy minimális hiba a hardverben, ami őt már zavarja.
Amúgy jogos elvárás, hogy ha már a Leica is rátette a nevét az optikára, akkor készítsen már jobb képet az átlag mobilnál...

(#4978) RECSKA válasza zazenke (#4976) üzenetére


RECSKA
veterán

Ha a fenykepezo szamit, akkor nem ezt kell venni. Nekem semmi bajom a kepekkel. Bar nem fototok le minden fuszalat hazafele menet...

En a sebesseg es kijelzomeret miatt vettem. Nem volt mas alternativa....

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#4982) Looserke válasza Szpisti (#4977) üzenetére


Looserke
őstag

a két szobros képet elnézve nincs benne hardveres hiba, és neki az sem eléggé éles, mert a 100m-re lévő szélben mozgó fák levelei nem különböztethetőek meg külön külön... :D

(#4983) Dreamie válasza Aryon87 (#4980) üzenetére


Dreamie
őstag

Esetleg még megpróbálhatod , hogy állványról fotózol. Hátha.

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#4984) bébi67 válasza Aryon87 (#4980) üzenetére


bébi67
aktív tag

Mate 9 tesztképek Neked
Feltettem jó pár képet. Igyekeztem úgy összeválogatni, hogy a legkülönbözőbb beállítások,fényviszonyok, témák legyenek köztük. Ezeket átnézve, a Te képeiddel összehasonlítva könnyebben el tudod dönteni, hogy a Te készüléked hibás, vagy a Mate 9 tud ennyit.Jó szórakozást hozzá !Remélem tudtam segíteni.
Megnéztem a Te képeidet. Szerintem semmi baja a kamerádnak.Úgy gondolom, hogy többet vársz el a Mate 9-től, mint amire képes. Ez kizárólag az én saját véleményem. Kiváncsi vagyok, hogy mások hogyan látják.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#4985) RECSKA válasza Aryon87 (#4980) üzenetére


RECSKA
veterán

Porke

tabla

En nem tudok fotozni, nem is szoktam. S7 van kolleganak, o fotozott a matemmal, es azt mondta, semmivel sem rosszab a sajatjatol.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#4986) Aryon87 válasza bébi67 (#4984) üzenetére


Aryon87
félisten

+Recska
Koszonom.
Este megnezem, lefogyott az adatkeretem.. Blue M csomag, mytelenor meg 500mb ir, de mar csokkentett netem van :W

Nem akarok en itt semmi vitat, csak megoldast talalni, hogy az en keszulekemben van a hiba vagy sem. De ilyen beszolasokkal amit korabban irtak, nekem nincs szuksegem ra, ugy hogy senkinek nem tettem egy rossz szot sem..
Par napja a memorias tema volt. Untam nezni a 10. ugyanolyat, de nem szoltam, atgorgettem rajtuk, vegul en is betettem egy olyat.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4987) #24536576 válasza Looserke (#4956) üzenetére


#24536576
törölt tag

Ezeken a képeken nagyon jól látszik, hogy miért is szebb a Samsung képe. Annyira szét van színezve, hogy az jobban tetszik az embereknek. Nem a valóságot adja vissza. Viszont sokkal kevésbé érzékeny a Samu kamera, könnyebb vele jó képet lni. Szerintem a fókuszálás lett elcseszve a Mate-nél, túl lassan lövi a képeket, ezért mosódnak el, a Samsung meg egyből fényképez. Szvsz szoftveresen meg lehetne oldani, esetleg ha normális memóriegység lenne benne(aztán lehet, hogy ez nem befolyásolná).

(#4988) Aryon87 válasza #24536576 (#4987) üzenetére


Aryon87
félisten

Nalam a kep azonnal elkeszul.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4989) #24536576 válasza Aryon87 (#4988) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nekem szépeket be tud laggolni a kamera. A fókusz is sokkal lassabb, mint a Note7esen volt. Emiatt nem készül egyből a kép amikor rányonom, ezért van rengeteg elsmosódott kép.

(#4990) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Sziasztok,
Azt el lehet valahogy érni, hogy csak ujjlenyomattal lehessen megnyitni egy alkalmazást?

Csend a lelke mindennek!

(#4991) k5.20 válasza gabikiraly2 (#4990) üzenetére


k5.20
senior tag

Igen: Telefonkezelő (appok között) - alkalmazás zárolás :)

(#4992) magicbox válasza #45553408 (#4975) üzenetére


magicbox
senior tag

Jó szándékú vagy, de azért minden fórumban van egy határ. És szerintem rengetegen írtak neki, de az helyett, hogy lépne valamit a fórumot sírja tele. Szerintem ez már nem normális.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4997) magicbox válasza Tav-Csoves (#4996) üzenetére


magicbox
senior tag

Már megosztottam... Igaz az angol verziót :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4998) Dreamie


Dreamie
őstag

Haliho!

Porsche temat beállítva, az értesítési sávban kínai írás jelenik meg, ezt hogy lehet eltuntetni?

Köszi!

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#4999) k5.20 válasza Dreamie (#4998) üzenetére


k5.20
senior tag

Ha jól emlékszem sehogy, de nem írásjel az, hanem valami díszes grafika (nézd meg nagyítóval :) ) - újraindítás megvolt a telepítés után? (már nincs fent, csak emlékeimből beszélek)

[ Szerkesztve ]

(#5000) Dreamie válasza k5.20 (#4999) üzenetére


Dreamie
őstag

Igen, ujrainditas után is ugyanolyan...

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.