Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-07-01 13:49:15

LOGOUT.hu

Huawei Mate 9 - Mate evangéliuma

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) Szpisti válasza RECSKA (#10999) üzenetére


Szpisti
addikt

FF-el próbáltam dns-el, de miután letöltötte a 2.7GB-ot, 100%-ra felment, rákérdezett, hogy Frissít, vagy Mégse, a Frissítve nyomva visszament 50%-ra, és megint letöltésbe kezdett és 5.4GB-ot ír méretre...
Ez most így jó, vagy valami gebasz van?

(#11002) kinghaxor válasza puskint (#10996) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

De most próbáltam azt is. Le is jött de telepítéskor nem hitelesített üzenettel kilép.

(#11003) tal-garius válasza velkeibalesz (#11000) üzenetére


tal-garius
aktív tag

Játékot végig játszottam, majd frissítettek, és az addigi mentésem ment a kukába. Vigyázz vele, ja és ments ahogy lehet.

(#11004) velkeibalesz


velkeibalesz
tag

Felraktam próbakèpp az Asphalt 8-at, ami szintèn folyamatosan ment Nougaton, ne csak az NFS-ből itèljem meg a rendszert. Egy adta lag/szaggatás az egèsz... Mit csinálsz Huawei?...

Holnap megy vissza a Nougat, megint. Maradok is azon.

[ Szerkesztve ]

(#11005) bogarfull27


bogarfull27
tag

Valaki!
Segítsetek Európásítani a telót!
Szeretném ha utána OTA frissülne magától a további Eu romokra!
Kérem valaki segítsen!

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#11006) Szpisti válasza Szpisti (#11001) üzenetére


Szpisti
addikt

Najólvan, az In-app proxy megoldással szépen felfrissült 363-ra. Nem tudom jobb-e, de mindenesetre az Antutu szépen feltelepült, és le is futott...

(#11007) Muky_ válasza bogarfull27 (#11005) üzenetére


Muky_
tag

Szia!
Oreon vagy? És kínai ROM-on?
Első körben downgradeld vissza nougat-ra. Probálj a HiSuite-al visszaállni.
Utána mehet a rebrand , de ahoz már nyitni kell a bootloadert.
XDA-n találsz leírást, hogy pontosan hogy is kell. Illetve itt egy video is.
Csak saját felelősségre!!

(#11008) HollywoodBoy


HollywoodBoy
tag

Feltettem én is a 363-s Oreo-t FF-el, de továbbra is rosszak az értesítések. Az Android System-nek azt az értesítését, hogy messenger fejek minden alkalmazás fölött helyezkednek el, nem lehet továbbra sem eltüntetni. Pedig arról volt szó, hogy ez egy bug.

(#11009) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Nekem is sikerült frissíteni az új build-re. Nem tudom elsőre miért nem futott le a HWOTA8 script de második nekifutásra jó lett. Újra letöltöttem a file-okat és a twrp-t is újra húztam. Nem tudom melyik oldotta meg a kettő közül a problémát, de megoldódott. Köszönöm a segítséget!

(#11010) simacsiga válasza Szpisti (#11006) üzenetére


simacsiga
tag

Sziasztok!
Az létezik,hogy ugyanúgy csinálok mindent ff-ben es nem hitelesitett csomagkent kilép?

(#11011) velkeibalesz


velkeibalesz
tag

Lefuttattam pár programot. A tesztprogramok nagyon azt bizonyítják, hogy minden eddigi romnál erősebb a legújabb Oreo.
Antutu átlèpi a 160 ezret.
GFXBench T-Rex ès Manhattan teszt több, mint 10 fps-t ver rá a b198ra. Ezek a hardverizzasztó 3d tesztek megakadás nèlkül lefutnak, a legdurvább rèszeknèl is van minimum 40 fps. egy másodvonalas grafikájú játèk meg szaggat... Mostmár biztos vagyok benne, hogy nem a rommal van gond. Sajnos az appok/játèkok nincsenek mèg rendesen felkèszítve az Oreora :(

(#11012) Tav-Csoves válasza Szpisti (#11001) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Igen, jó lesz, a végén ezt fogod látni:

Igen, jól látod, 5.40GB...

Aztán jó lett, 363 fennm január 1 a biztonsági szint

(#11013) Szpisti válasza HollywoodBoy (#11008) üzenetére


Szpisti
addikt

Most direkt bekapcsoltam a chat-fejeket, (mert én nem használom) de nekem nem dob fel semmi értesítést a rendszer... Gondolom másnál sem... Nem tudom nálad mi lehet...

tnilabk: Igen, közben felment szépen. Csak nem értem miért szedte le kétszer a 2.7gigát... Na mindegy remélem törölte miután települt...

[ Szerkesztve ]

(#11014) bogarfull27 válasza HollywoodBoy (#11008) üzenetére


bogarfull27
tag

Köszönöm szépen!
Az xda leírás nekem óhéber.
De a videó remélem segít.
Már csak azt kell megtudnom, hogy a Downgrade az eu nougatra kell e vagy az eredeti kínaira?
Na meg hogy melyik az az eredeti eu rom, ami után frissül tovább OTA.
Nem sűrűn mókolom a romot. Legutóbb 1 éve a Mate 8 on csináltam ugyanezt (kínairól eura), de ott nem így kellett. Kaptam egy fórumtárstól egy zip romot, felraktam és utána ment minden magától.
Olvasgatom a hiányos Angolommal az xda posztot.
Vannak fogalomhiányaim is bőven.
Mi az a Twrp?

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#11015) bogarfull27


bogarfull27
tag

Download Update ZIP
A. Get ROM update link through hwmt.ru. Click "filelist.xml".
B. Observe "update.zip" size, choose more than 1GB file size FULL OTA from previous step. Example MHA-L29C636B158 filelist Link, all three update files and path are in the filelist.xml content.
update.zip: Change URL last "filelist.xml" to "update.zip" download file.
update_data_public.zip: Change URL last "filelist.xml" to "public/update_data_full_public.zip" download file, and rename it to "update_data_public.zip"
update_all_hw.zip: Change URL last "filelist.xml" to "hw/spcseas/update_full_hw_spcseas.zip" download file, and rename it to "update_all_hw.zip"
C. Observe "update.zip" size, choose more than 1GB file size FULL OTA from previous step. Example MHA-AL00C00B167 filelist Link, , all three update files and path are in the filelist.xml content.
update.zip: Change URL last "filelist.xml" to "update.zip" download file.
update_data_public.zip: Change URL last "filelist.xml" to "public/update_data_full_public.zip" download file, and rename it to "update_data_public.zip"
update_all_hw.zip: Change URL last "filelist.xml" to "all/cn/update_full_all_cn.zip" download file, and rename it to "update_all_hw.zip"

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#11016) 73egon


73egon
tag

Az FF ből letöltött update.zipet hogyan tudom telepíteni?

Az Úr azért adott eszet nekünk, mert azt akarta, hogy használjuk.

(#11017) #24536576


#24536576
törölt tag

Úgy tűnik az android értesítést is megcsinálták. Most próbáltam meg kikapcsolni, és el is tűnt szépen a redőnyről. Kíváncsi vagyok, hogy maradandó lesz e a dolog. :D

(#11018) dutrás


dutrás
őstag

Ez elméletben felmegy single simre is.

P50 pro/P40 Lite

(#11019) puskint válasza bogarfull27 (#11015) üzenetére


puskint
tag

Szerintem nem ez az útmutató kell neked, mivel ez Nougatra van. Te pedig már Oreón vagy. :D

(#11020) puskint válasza kinghaxor (#11009) üzenetére


puskint
tag

:C

(#11021) Neo1050 válasza dutrás (#11018) üzenetére


Neo1050
tag

Igen,ezt tettem fel én is! :C (MHA L09, vodafone single sim)

(#11022) peanar


peanar
senior tag

Valakinek felment FF-el B362-re?

(#11023) HollywoodBoy válasza Szpisti (#11013) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Köszi, hogy bekapcsoltad, hogy ellenőrizd. :R
Erre gondolok (csak hogy tuti nem beszélünk el egymás mellett):
Amikor megjelenik a cset fej, akkor jön egy ilyen értesítés:

Ha hosszan rányomok, akkor a bekarikázott részen ott kéne lenni, hogy ezt a fajta értesítést kikapcsolom (egy csúszka):

De ha a beállításokban megnézem, ott sincs ott a csúszka amivel ezt kikapcsolnám (felül) - látszik is, hogy már mindent kikapcsolat ezzel kapcsolatban, de még mindig megjelenik:

pl a calendárnál ott van felül, hogy teljesen kikapcsoljam az értesítéseit:

Szóval nem értem. Erre gonoltál Te is?

Más topic:
361-en a firmware 11.xx GB-ot foglalt a tárhelyből, most (363-mon) csak 7.xx-et. Szerintem nekem volt ott valami szemét amit most eltüntetett.

(#11024) dutrás


dutrás
őstag

Aki feltette az Oreot az véleményezze már a fényképek minőségét.

P50 pro/P40 Lite

(#11025) #18001664 válasza dutrás (#11024) üzenetére


#18001664
törölt tag

Semmi gond a fényképek minőségével!

(#11026) k5.20 válasza peanar (#11022) üzenetére


k5.20
senior tag

Igen, elsőre.

(#11027) bogarfull27 válasza puskint (#11019) üzenetére


bogarfull27
tag

Köszi!
Ezaz! Nekem valahogy először egy Eu gyári Nougatot kellene feltolni! Aztán OTA jönne rá az Oreo, mint anno a Mate 8-nál. Mondjuk ott annyi előnyöm volt hogy ott a kínai 6-ra raktam eu 6-ot és utána jött ota a Nougat.

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#11028) peanar válasza k5.20 (#11026) üzenetére


peanar
senior tag

A 362 te is twrp-vel raktad fel?
L29 vagy L09 a telefonod, illetve 1 vagy 2 simmel használod?
meg nézed legyszí, hogy amit az ff fel ajánlott (B362) az 2 vagy 3 zipes?
Csak próbálok rájönni, hogy a telómat miért dobja el hitelesítési hibával...
Illetve ha twrpvel tetted fel a 362 romot, utána vissza zártad a bl-t?
Köszi

(#11029) k5.20 válasza peanar (#11028) üzenetére


k5.20
senior tag

Teljesen gyári a telefonom, L29 (2SIM)
Nincs twrp.
Korábban a Funky-val is frissítettem, de most a FF-el is felszaladt a 363.

(#11030) #18001664


#18001664
törölt tag

Látom sokan feltettétek a 363 firmware-t L29-re! Mi az oka? Én nem tapasztalok zavaró bugot 361-en sem. Nem féltek, hogy pont akkor kell szervízbe vinni a telefont amikor nem gyári szoftver van rajta? Garanciavesztés miatt kérdem.

(#11031) mtm800 válasza #18001664 (#11030) üzenetére


mtm800
senior tag

Ettől nem vész el a gari sztem , nem kell bootlandert nyitni hozzá se twrp, simán feltehető

(#11032) #18001664 válasza mtm800 (#11031) üzenetére


#18001664
törölt tag

Valaki pár hete linkelt ide egy beszélgetést a Huawei úgyfélszolgálattal, ahol azt írták, hogy a Firmware Finderből letöltés garancia megvonással jár.

(#11033) Muky_ válasza bogarfull27 (#11027) üzenetére


Muky_
tag

Próbáltad a downgrade-t a HiSuite-al? Mert először vissza kell térned Nougat-ra.
Ha Nougat-on vagy akkor mehet a rebrand. Sztem tök egyszerű.
Nem vagyok egy guru és nem tudok angolul (sajnos) ,de nem egy bonyolult művelet. Amit linkeltem oldal azon le van írva lépéstől lépésre, hogy mit kell csinálni.

A lépések Nougat alatt:

0. Letöltöd a HWOTA -t és a szükséges ROM -ot.
(Update.zip= http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G1760/g1750/v101984/f1/full/update.zip ) - ezt nem módosítod!
(update_full_MHA-L29_hw_eu.zip= http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G1760/g1750/v101984/f1/full/MHA-L29_hw_eu/update_full_MHA-L29_hw_eu.zip ) - ezt átnevezed update_all_hw.zip-re
(update_data_full_public.zip= http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G1760/g1750/v101984/f1/full/public/update_data_full_public.zip ) - ezt átnevezed update_data_public.zip-re
1.Kicsomagolod a HWOTA.zip-et a C gyökérkönyvtárába. (C:\HWOTA) majd a 3 ROM fájlt bemásolod a C:\HWOTA\update\ mappába
2. Elindítod a update.bat-al majd követed az utasításokat amit a videóban is láthatsz.
Sok sikert :)
Csak saját felelősségre!

mtm800: Sajnos ez gari vesztéssel jár. Ugyanis ez nem hivatalos forrásból származik. Kivéve ha már IMEI alapján engedélyezve van. :)

(#11034) conanabarbár


conanabarbár
aktív tag

sziasztok. Valaki leírná lépésről-lépésre hogy hogyan kell feltenni a 361re a 363as ROMot,FF-el?
köszönöm :R

Istenem adj türelmet a hülye emberekhez,mert ha erőt adsz,megölöm őket!!!!Sok csicska aki válaszolni sem tud...

(#11035) #18001664 válasza Muky_ (#11033) üzenetére


#18001664
törölt tag

Csak akkor hivatalos a firmware ha már kiadták OTA-n ( vagy HiSuite-on ). Hiába engedi IMEI alapján telepíteni az adott ROM-ot, ha OTA-n még nem adták ki, ugyanúgy garivesztéssel jár a telepitése.
Az más dolog, hogy bármikor vissza tudod tenni a hivatalos ROM-ot, de ha úgy megy tönkre a telefon, hogy nincs esélyed visszatenni a hivatalos ROM-ot, akkor szervízben észreveszik a sunyiságot. Onnantól meg csak a szervizes jóindulatán múlik az egész.

[ Szerkesztve ]

(#11036) Muky_ válasza #18001664 (#11035) üzenetére


Muky_
tag

Ez is igaz! :R

(#11037) Szpisti válasza HollywoodBoy (#11023) üzenetére


Szpisti
addikt

Figyeljcsak mit találtam:
Beállítások -> Alkalmazások -> három pötty alul -> Rendszerfolyamatok mutatása -> Android rendszer ->

Értesítések:

De amint látod nekem mind engedélyezve van, mégsem értesít. Már az Adguard sem.
Mondjuk most belementem, azon belül ki van kapcsolva minden.

[ Szerkesztve ]

(#11038) #18001664 válasza Muky_ (#11036) üzenetére


#18001664
törölt tag

Én szerintem ez az egész ROM cserélgetős herce-hurca nem ér annyit, amennyit veszthet vele az ember! Nincs akkor gond a 361-gyel, hogy "megérjen" ennyi kockázatot. Elképedve látom, hogy vannak akik bootloadert nyitnak zárnak, TWRP-t cserélgetnek csak azért mert picivel jobb egy másik ROM.
Engem abszolút nem zavar a chat fejes android értesítés, csak akkor látszik, ha lehúzom az értesítési sávot, akkor sem zavar.

(#11039) bogarfull27 válasza Muky_ (#11033) üzenetére


bogarfull27
tag

Köszönöm!
Megpróbálok mindent.
De ez a Downgrade lehet megfog.
Na meg a Rebrand és a bootloader nyitás.☹

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#11040) Tav-Csoves válasza #18001664 (#11030) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

egy ugyanolyan hivatalos huawei rom, mint bármelyik más, és ha nem nyúlsz hozzá a Bootloaderhez, akkor meg is marad a garancia...
Ha mégis tönkre menne a gép, akkor várd meg míg hivatalos lesz az adott rom, ami a telefon készüléken találgató, és így akkor már nem lesz gond a szervizelésnél.

Marty McFly, ha a jövőből elhozza a great sports almanac-ot, az csak addig lesz érdekes az ember számára, míg meg nem éli a könyv kiadását.

(#11041) Muky_ válasza #18001664 (#11038) üzenetére


Muky_
tag

Lehet, de különbözőek vagyunk :)
Valakit zavar valakit nem. Valaki bevállalja a nyitást és ezzel a gari vesztést is valakinek jó úgy ahogy van :)
Van az a réteg aki szereti kipróbálni az újat és ezzel rizikót vállal. Köztük én is :)

tnilabk akkor van szopacs ha nem adják ki hivatalosan OTA-ra :)

(#11042) #18001664 válasza Tav-Csoves (#11040) üzenetére


#18001664
törölt tag

Nem egy olyan FF verzió volt már ami nem került ki OTA frissítésként...
Lehet a 363 sem fog, csak a 364 vagy 365...

[ Szerkesztve ]

(#11043) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Miért bukó a garancia ha nyitva van a bootloader? Felteszed a gyári rom-ot, az vissza rakja a hozzá való recovery-t, utána vissza zárod a bootloader-t és kész.

(#11044) Norbi. válasza kinghaxor (#11043) üzenetére


Norbi.
őstag

Ha olyan baja van, hogy pl. nem kapcsol be, akkor nehezen rakod vissza

(#11045) bogarfull27 válasza bogarfull27 (#11039) üzenetére


bogarfull27
tag

Én se cserélném le, de tele van kínai mócsingokkal! Törölni nem tudom őket és bosszantóak!

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#11046) Muky_ válasza kinghaxor (#11043) üzenetére


Muky_
tag

Azért bukó mert nyitott loadernél flash-elsz romot és valami elcsesződik akkor a szervizes simán mondhatja ,hogy te rontottad el. Ha zárt loadernél és OTA frissités közben halálozik el a teló akkor már javítaniuk kell.

bogarfull27 HiSuite-al próbálj visszaállni Nougat-ra (downgrade) az elvileg nem mókolás, az hivatalos.(elvileg) :)

[ Szerkesztve ]

(#11047) kinghaxor válasza Norbi. (#11044) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Volt már pár telefonom soha egyetlen egy sem romlott úgy el, hogy nem kapcsolt be. Ennek szerintem nagyon kevés esélye van. Ráadásul aki eddig így tette fel a 363-at az szinte mindig vissza is zárta utána a bootloader-t és vissza is állította a telefont gyári állapotba. Gyári recovery stb. Onnantól meg semmi különbség, hogy ff vagy hwota volt a rom forrása ami a telefonon van. Hivatalosan ez a verzió egyenként sem lehet a telefonon, így mindenhogyan ugrott a garancia ha akkor romlik el amikor ez a rom van rajta.

(#11048) Tav-Csoves válasza kinghaxor (#11047) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Elromlik a telefon, 363 van rajta.
Vársz, míg addig kiadják a 363-as romot később - lehet nem, de ebben a történetben igen - miután kiadták, elmész a szervizbe.
Látják, hogy 363 a rom, zárt BL, ok frp.
És megmondod, hogy tegnap ment tönkre.

El fogják fogadni, és meg fogják szerelni egy szó nélkül.
Ennyi. :))

[ Szerkesztve ]

(#11049) Norbi. válasza kinghaxor (#11047) üzenetére


Norbi.
őstag

Telefonboltos vagyok, sajátom nekem sem romlott még így el, de hoztak már hozzám rengeteg ilyet, hogy be se kapcsol. (általában akku baj, vagy alaplapi gond)

[ Szerkesztve ]

(#11050) #18001664 válasza kinghaxor (#11047) üzenetére


#18001664
törölt tag

Nagyon nem érted a lényeget!!! A Huawei még nem adta ki hivatalosan ( OTA vagy HiSuite ) a 363-at, innentől kezdve az a ROM nem is létezik számukra, ha azt találják a telódon, azonnal garivesztés jár!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.