Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-07-01 13:49:15

LOGOUT.hu

Huawei Mate 9 - Mate evangéliuma

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) Tav-Csoves válasza chab7 (#5797) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

A kollégának igaza van, és a driver mellett még az is fontos, melyik usb-re dugod a gépen. Nálam legalábbis szeszélyes volt a gépem ilyen tekintetben.

(#5802) MADcat válasza Tav-Csoves (#5801) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Nekem is. Ha egy porton elkezdtem, akkor onnantól csak azt szereti...

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#5803) rayoliviero


rayoliviero
veterán

A készülékhez adnak gyári tokot? Mert a Mate 8-hoz adtam, emlékszem.

(#5804) komarci válasza rayoliviero (#5803) üzenetére


komarci
tag


Gyári tok van a telóhoz, jó fóliával!

[ Szerkesztve ]

(#5805) rayoliviero válasza komarci (#5804) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszi.

Ha GSM boltban veszem a telót, akkor a két év gyári gari érvényes gondolom a számla miatt.

De ez a 3+3+3 gari is? :F

(#5806) komarci válasza rayoliviero (#5805) üzenetére


komarci
tag

Ha olyan helyen veszed meg, ahol adnak hivatalos gyári garanciát, akkor regisztrálni kell a telefont a HiCare alkalmazással és akkor megkapod a 3+3+3 garanciát.

(#5807) reddoors válasza rayoliviero (#5805) üzenetére


reddoors
tag

Ha GSM boltban veszed és az EU-ból származik akkor 1 év garancia vonatkozik a készülékre. Ha MAGYAR piacra szánt akkor 2 év , regisztráció esetén 3 év amit az első hónapban el kell végezned. Ha nem teszed akkor marad a 2 év.

(#5808) chab7 válasza Tav-Csoves (#5801) üzenetére


chab7
addikt

Én már mindent próbáltam, driver újrainst., másik usb-be dugást. A kártyát + belső memóriát látja a laptop, tudok is ide-oda másolni, de a hisuite az nem látja a telefont. Az az ablak amit mutat, hogy a telefonon kellene felugrania engedélyezni a hdb-t az nem ugrik fel a telefonon.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#5809) rayoliviero válasza reddoors (#5807) üzenetére


rayoliviero
veterán

Én úgy tudtam, hogy minden európai piacra szánt készülék, aminek van számlája, az 2 év garanciát kap. Mate 8-nál ez így volt. Akkor megváltozott?

(#5810) #07400704


#07400704
törölt tag

Véletlen átállítottam a kedvenc témám a telefonon, de még csak a nevét sem tudom :((( mondjátok már légyszi melyek azok a témák a gyáriak közül, emelyeknek a beállításoknál is sötét a háttér?

(#5811) Pongi1975 válasza #07400704 (#5810) üzenetére


Pongi1975
tag

Gyárilag nincs sötét hátterű téma.

(#5812) #07400704 válasza Pongi1975 (#5811) üzenetére


#07400704
törölt tag

Hát nem is tudom, én pedig úgy emlékszem, hogy a téma áruházból töltöttem le azt a témát, amelyben fejete volt minden menüpont háttere :U
Ha valaki tudja melyek azok, megköszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#5813) RECSKA


RECSKA
veterán

Filgyeljetek arra, hogy minel vilagosabb tema kell, mert a fekete meriti a legjobban a kijelzot.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#5814) KZP válasza RECSKA (#5813) üzenetére


KZP
őstag

Miért merítené már jobban a fekete?

(#5815) Leslie1966 válasza KZP (#5814) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Inkább a világos meríti nem? Amoled-nél legalább is .

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#5816) Pongi1975 válasza #07400704 (#5812) üzenetére


Pongi1975
tag

ITT nézz körül.

(#5818) .bTr válasza rayoliviero (#5817) üzenetére


.bTr
tag

Én is vásárláson gondolkodom, és a boltokat böngészem... én is várom a tapasztalatokat ezzel kapocsolatban :))

(#5819) rayoliviero válasza .bTr (#5818) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nexus 6P-hez (európai készülék) is csak GSM boltos számlám volt és elfogadta a Huawei, 2 év garit adott, ezért nem értem ezt. Csak annyit néztek meg, hogy európai legyen a telefon.

(#5820) komarci válasza #07400704 (#5812) üzenetére


komarci
tag

Én innen válogatok. Minőségi szép témák.

(#5821) RECSKA válasza KZP (#5814) üzenetére


RECSKA
veterán

Mert ez nem amoled kijelző. A fehér, világos témánál eszik a legkevesebbet az ips. a fekete szint pl teljes áramfelvétellel állítja elő. Legalábbis régen igy volt az ips-nél, ezeknél az újaknál már nem vagyok ebben 100%-ig biztos. De az amoled az más, ott a feketénél kikapcsol a pixel.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#5822) #35723520 válasza chab7 (#5797) üzenetére


#35723520
törölt tag

Nálam újra kellett indítanom a pc-t és csak akkor telepítette fel a hdb drivert és onnantól felismeri az asztali gép (meg persze a HiSuite)

(#5823) pepetech válasza #07400704 (#5810) üzenetére


pepetech
őstag

Menj bele a témákba és keresd meg :). Gondolom nincs 200 téma a telefonodon. Ne mi mondjuk már meg, hogy neked melyik volt a kedvenced. :)

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5824) Techergo87 válasza rayoliviero (#5817) üzenetére


Techergo87
csendes tag

Én is náluk vettem, megbízható bolt. 2 év garanciával vettem, és utána beregisztráltam a 3+3+3 garanciáért.

(#5825) rayoliviero válasza Techergo87 (#5824) üzenetére


rayoliviero
veterán

Koszi.

Ha raktaron van es most megrendelem, holnapra megjohet?

(#5826) #24536576 válasza rayoliviero (#5825) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nem akarlak megbántani, de életedben először rendelsz? Mi honnan tudnánk, hogy mikor jön meg? Miért nem az üzletet kérdezed? Egyébként vannak üzletek, amelyek kb 14:00-ig az addig megvásárolt termékre vállalják a következő napi szállítást, de ritka.

(#5827) rayoliviero válasza #24536576 (#5826) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nem neked írtam. De aki rendelt már onnan, az tudja, hogy a raktáron lévő terméket még küldik-e aznap. A telefont nem vették fel, most már sikerült őket elérnem, és mondták, hogy ma feladják valószínűleg.

(#5829) rayoliviero válasza #45553408 (#5828) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszi szépen. :R

Kíváncsi leszek a telóra, már elég sok mindent próbáltam, ezt szeretném még. A Mate 8-at nagyon szerettem anno.

Akkuidő remélhetőleg nem romlott a Mate 8-hoz képest, mert annak az volt az egyik erőssége.

(#5831) rayoliviero válasza #45553408 (#5830) üzenetére


rayoliviero
veterán

Akkor az jó lesz, már alig várom. :)

(#5832) KZP válasza rayoliviero (#5829) üzenetére


KZP
őstag

Nekem 10-15%-kal kevésbé bírja az akksi, de ez nekem lényegtelen, mert a töltése ennek is szuper! :)

(#5833) magicbox válasza rayoliviero (#5829) üzenetére


magicbox
senior tag

Én se vettem észre, hogy rosszabb lenne az üzemidő mint amilyen mate 8-on volt.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#5834) Sodomizer


Sodomizer
csendes tag

Sziasztok!

Jövő vagy azutáni héten csatlakozok a Mate 9 tulajdonosok táborához :))
Az S8+,Pixel XL, P10 Plus és Mate 9 quartettből választottam ezt végül, egy két hét kutatodás/tesztek/fórumok olvasgatása után

Eredetileg Telenorosat vettem volna, de ott 198e jelenleg, a kártyafüggő 1 SIM-es :F

Viszont láttam jó pár helyen 160-170 között kártyafüggetlenül,DUAL SIM-es verziót, pl Mobilcornerbe.

Van valami javaslatotok hol érdemes venni/vagy milyen helyet kerüljek el..?

Üdv,

(#5835) lajozs


lajozs
aktív tag

A frissen beszerzett AP38-as autós töltőt bemértem, és meglepődtem. Az "okos" csatiján a telót (tesztelő, ugráló értékeket mutató másodpercek után) stabilan 9 V-tal töltötte (jellemzően 2 A-rel, de, időnként leszabályozva rövid időre akár 0,5 A-ig). Nem számítottam rá, hogy a telefon elfogadja a 9 V-os töltést (mert szép gyorsan csakugyan töltötte).
Valakinek volt hasonló tapasztalata? - akár a saját hálózatijával (nekem sajnos csak ezután jön meg).

[ Szerkesztve ]

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#5836) Bélaaaa válasza Sodomizer (#5834) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Szolgáltatónál vedd mindenképp, a T, pl. függetlenül árulja. Azokra biztosan jár a 3x3x3-as gari.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#5837) chab7 válasza Bélaaaa (#5836) üzenetére


chab7
addikt

Telekomnál is 200e, független, 2 simes. Enyém is innen van, de magentába 120e-ért 24 havi részletre ;)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#5838) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Üdv ismét!

Én is jövő héten tervezek venni egy mate 9et, de még nem tudom hol érdemes...
Láttam az árukeresőn, vannak boltok ahol 160tól már lehet kapni dualsimeseket is.
Csak kicsit bizalmazlan vagyok a sarki gsm szaküzletekkel...

(#5839) Sodomizer


Sodomizer
csendes tag

Telenoros vagyok eleve, a korlátlan mobilnet odaláncolt hozzájuk 2 évre :DD . Szal magenta meg ilyenek mellé nem fogom tudni.

Tőlük venni sem szeretném a kártyafuggőség + 1 simes miatt. Alapvetően nem hiszem hogy gondot jelentene a jövőben, tervezek a telenornál maradni fenti okok miatt de egyrészt ki tudja mi lesz később , másrészt 30k-val olcsóbb lenne kártyafüggetlenül mint előfizetés mellé és még nem sikerült megértenem hogy a fenébe.

Mobilcornereshez nem lehet aktiválni a 3+3+3 garit? :F

(#5840) Bélaaaa válasza Sodomizer (#5839) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Lehet, hogy tudod aktiválni, de ha garira kerül a sor, akkor sanszos, hogy elhajtanak.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#5841) Sodomizer válasza Bélaaaa (#5840) üzenetére


Sodomizer
csendes tag

Megnéztem gyorsan az oldalukon, azt írják az oldalukon többek közt:
-2 év teljes körű Gyártói garancia

Ezzel szomorú lennék ha elhajtatnának. Valamint nem tartom őket egy sarki GSM-nek, 2400 5*-os értékelésük van + ország boltja plecsni. Ilyen pár értékeléses bolttal én sem próbálkoznék.

Valakit mintha láttam volna itt a fórumba aki Mobilcornerből vett, tőle kéne kérdezni.. :))

(#5842) .bTr


.bTr
tag

MobilCorner-től azt az információt kaptam, hogy teljesen gyártói garancia van rá és a 3+3+3 is regisztrálható, továbbá ha később bármi baja lesz a készüléknek, akkor azt márkaszerviz intézi. Tudom, ne higgyek el mindent, amit mondanak, de azért gondolom ennyire nem fognak a képembe hazudni.

(#5843) Sodomizer válasza .bTr (#5842) üzenetére


Sodomizer
csendes tag

Én is ebben reménykedek :DD Ennyire csak nincs képük átbaszni.
Plusz az arukeresos több ezer 5* értékelés miatt is

(#5844) Tav-Csoves válasza .bTr (#5842) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Nos, felhívtam Bécsből a Huawei ügyfélszolgálatát, :DDD és ez a bolt nincs a hivatalos viszonteladók listájában.

Ennek ellenére, abban az esetben, ha a telefont európai piacra, és Magyarország piacra szánták, közvetlen a boltban érdemes az IMEI számot a Huawei telefonos ingyenesen hívható ügyfélszolgálatán bemondani, így ezáltal ellenőrizhető, hogy a készülékhez igénybe lehet e venni a 3-3-3 garanciát.

(#5845) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok.

A mai napon én is belépek a klubba, Telekomtol hoznám ki.
Kicsit még tanácstalan vagyok Mate 9 és P10 Plus között örlödök. Mind a kettőt megnyomkodtam.
Esetleg van itt olyan aki használta is mind a kettőt?

(#5846) #24536576 válasza Xeon7 (#5845) üzenetére


#24536576
törölt tag

Szerintem az ujjlenyomat-olvasót nézdd meg, hogy hol jobb neked. Én nem szeretem, hogy hátul van. Kijelző felbontása szerintem elég, csak kár, hogy nem amoled. Viszont FHD miatt az aksi jobb Mate-en. Szvsz az új P széria kávái nagyon nagyok lettek, de az ujjlenyomat-olvasó gesztusvezérlését irigylem. Proci, RAM ugyan az, rendszer is, szóval amelyik jobban tetszik, nem hiszem, hogy mellélőnél.

[ Szerkesztve ]

(#5847) pepetech válasza #24536576 (#5846) üzenetére


pepetech
őstag

Csak a proci ugyan az. A p10 plusz 6gb ram és 128gb belsővel bír.

Mate9 / p10 plus
Kirin 960 / kirin 960
4 gb ram / 6 gb ram
64gb belső / 128gb belső
Summarit lencse / summilux lencse
Fhd / qhd

De szerintem a mate 9 szebb. Igazából most járt le egy előfizetésem és nincs olyan telefon amit vennék. Egyik sem gurított akkorát hogy lecseréljem a mate 9-et. Pedig közeledik a 6. Hónap ilyenkor szoktam váltani.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5848) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Köszi a válaszokat.
Szerintem Mate 9 marad, jobban tetszik a hátlapi ujlenyomatólvasó.
+ Dual sim és kártyafüggetlen.

(#5849) Sodomizer válasza Xeon7 (#5845) üzenetére


Sodomizer
csendes tag

Én is a kettő között vaciláltam sokáig :D
Azért lett a mate 9 mert minimálisan nagyobb a kijelzője, QHD felbontásra viszont nincs szükségem.
A 4 giga ram kétlem hogy ne lenne elég bármire(telefonon én nem játszok), a belső memória meg bővíthető úgy is.

(#5850) #24536576 válasza pepetech (#5847) üzenetére


#24536576
törölt tag

És tényleg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.