Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-07-01 13:49:15

LOGOUT.hu

Huawei Mate 9 - Mate evangéliuma

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) lajozs válasza bigdigit (#2996) üzenetére


lajozs
aktív tag

2. Ha a TV alkalmas, a képernyőmegosztás jól működik.

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#3002) Looserke


Looserke
őstag

Megjött a TUDIA Tamm tokom:


[TUDIA Tamm Case for Huawei Mate 9 - Black]

[ Szerkesztve ]

(#3003) KillHates válasza Looserke (#3002) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hüvely Matyi telefonra Tuggya a f*m tok! :D :DDD

Nagyon tetszik! Nekem is érik valami jóféle bumper-tok vásárlás, mert sikerült emberesen odavágnom szegén telót a parkolóban! :B Szerencsére megóvta a gyári tok, de az most nem néz ki valami szépen.... :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3005) snorbi82 válasza #45553408 (#3004) üzenetére


snorbi82
senior tag

Szia! Nem lehet vele frissíteni. Letolti megcsinalja az app fájlt és nem frissít. Ha zipkent hagyod akkor sem.

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#3007) Steven válasza #45553408 (#3004) üzenetére


Steven
addikt

Már írta valaki, hogy nem működik... én is meg próbáltam "installion failed"... szvl nálam sem műxik :R

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#3008) Sword válasza bigdigit (#2996) üzenetére


Sword
őstag

Tudszváltani a 2 SIM között, megmondhatod, hogy melyik adja a netet. Egyszerre a 2 nem megy persze.
1. SIM LTE
2. SIM 3G csak

MHL... szerintem ki kell próbálni, elég ellentmondásosak az infók. Én pl. azóta sem kapok választ arra, hogy miért nem megy az USB audio DAC-ra, de nem akarok még pár felesleges dolgot beszerezni. Gáz :/

Google Chromecast-tal elvileg tudsz bármit nézni. Nézz utána.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#3009) Steven válasza Sword (#3008) üzenetére


Steven
addikt

mhl ből két féle létezik úgy vegyetek próbáljatok bármit is:)

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#3010) #24536576


#24536576
törölt tag

Véletlenül nem tudtok olyan hivás, mobilnet stb figyelőt ami külön tudja választani a simkártákat?

(#3011) Petike4040


Petike4040
csendes tag

Sziasztok!

Volna egy kérdésem. Vízálló a Huawei Mate 9?
Köszi Sziasztok.

(#3012) Looserke válasza Petike4040 (#3011) üzenetére


Looserke
őstag

egy darabig biztosan... :D

egyébként nem, nincs semmi hivatalos IP tanúsítványa...

(#3013) Petike4040 válasza Looserke (#3012) üzenetére


Petike4040
csendes tag

Oks köszi Szia.

(#3014) tothjani81


tothjani81
senior tag

Épp párral lejjebb írtam hogy pár naposan kikapcsolt a telefon és semmire nem reagált kb 10 percig aztán bekapcsolt. Na pont most megint csinálta szintén kb 10 perc és bekapcsolható. Mi lehet ez? Valaki írta neki csinált ilyet! Elég aggasztó! Ezzel ki lehet cseréltetni szerintetek?

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#3015) mjani1172 válasza tothjani81 (#3014) üzenetére


mjani1172
addikt

Ez nem normális,szvsz szervíz.

[ Szerkesztve ]

(#3016) Sword válasza tothjani81 (#3014) üzenetére


Sword
őstag

Reméljük ha rádugják vmi diagnosztikai eszközre, ki tudják mutatni, hogy miért van. Mert ha "látniuk" kell, ki akarják próbálni és x napig nem csinálja, pláne FR után, akkor nehéz bizonyítani.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#3017) Sword válasza Petike4040 (#3011) üzenetére


Sword
őstag

Nem, de az enyém pl. levesbe esett, a hangszóró, usb c résszel kifelé belőle.
Nem ázott be, nincs semmilyen jele folyadéknak benne.
Természetesen elvittem a márkaszervizbe és ott szedték szét és állapították meg.
Még az indikátor is egy kis pucolgatás után érintetlen állapotot mutat.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#3018) Sword válasza #24536576 (#3010) üzenetére


Sword
őstag

Call log monitort vagy valami hasonló nevűt használtam anno, nézegesd meg őket, hátha azok tudják.

A mobilnetet külön figyeli most is, külön lehet limitet megadni neki, váltogatni lehet a 2 nézet között.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#3019) Sword


Sword
őstag

Vodasok: megmondjátok mit írjak az összefoglaló hsz-be? Független? SIM-ek száma?
Telenor?

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#3020) Muky_ válasza Sword (#3019) üzenetére


Muky_
tag

Sziasztok!

Én már jeleztem ,hogy vodás vagyok, 1 simes a telefon és függő 126-os firmwarrel.
Elképzelhető, hogy a vodafone mindenhol ilyen készüléket árul.

Sikerült manuálisan frissítenem a telefont. :))
A Firmware Finder és a Firmware Finder Proxy programok kellenek.

Első lépés a Firmware Finder beállitásainál az installation via system update legyen bekapcsolva.

Frissítsük a listás (Get firmware list) majd válaszuk ki a 138-as firmware-t majd nyomjuk meg a send firmware to updater-t.

Itt leírtak szerint menjünk a Beállitások-WI-FI részhez és állitsuk be a proxy-t.
Proxy hosztnév : localhost
Port: 8080
majd mentés.

Ezután szintén a Beállitások, de itt navigáljunk el a Rendszerfrissités fülre.

Itt alapból nem fog frissítést találni ezért balra fent a három pötty és itt a Legfrissebb teljes csomag letöltése.

Keres és láss csodát máris talál frissítést :)

Itt nincs más dolgunk mint a Gyors Frissítés gombra nyomni. De előtte a Proxy-t kapcsoljuk ki a WI-FI résznél, különbem nem tudja letölteni a frissitést.

Most hagyjuk magára a telefont míg letölti és elvégzi a rendszer a frissítését.
Magától újraindul és már a frissített rendszer köszön vissza :D

Mindenki készítsen biztonsági mentést a művelet előtt és kihangsúlyozom ,hogy mindenki csak saját felelösségére csinálja'
Bocsi, hogy ilyen hosszú lett ,de próbáltam lépésről lépésre leírni a folyamatot. :)

[ Szerkesztve ]

(#3021) snorbi82 válasza Muky_ (#3020) üzenetére


snorbi82
senior tag

Ahh a "3" pöttyös részt hagytam ki...
Egy kérdés. Mindent újra kellett állítanod vagy maradt minden beállításod?
És a hogy olvason holnap jönn ki hivatalosan 158-as verzió. Persze még nem a mi régiónkra.

[ Szerkesztve ]

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#3022) Muky_ válasza snorbi82 (#3021) üzenetére


Muky_
tag

Nos elírtam :) mert nem balra hanem jobbra! van a 3 pötty.

Ez kimaradt igen, igen maradt minden beállításom, de ettől függetlenűl készits mentést!
Sok sikert a múvelethez.

(#3023) mjani1172


mjani1172
addikt

Nekem nics ilyen hogy "send firmware to updater" csak download van.Borzalmas lassan csinál valamit ha rányomok de ez nem tudom mi.
A wi-fi részt nem is találom. :F

Az installation via system update után is melyiket válasszam?

[ Szerkesztve ]

(#3024) Pongi1975 válasza mjani1172 (#3023) üzenetére


Pongi1975
tag

Frissítsd az alkalmazást, mert hiányzik a Firmware Finder Proxy nevü addon az alkalmazáshoz.

(#3025) mjani1172 válasza Pongi1975 (#3024) üzenetére


mjani1172
addikt

Kösz, de úgy látom ez nekem bonyolult,kiváncsi vagyok másnak megy -e,majd utána belevágok.

(#3026) Muky_ válasza mjani1172 (#3025) üzenetére


Muky_
tag

Én sem vagyok egy telefon guru :) Pedig nem bonyolult sztem. Próbáltam minél részletesebben leírni.
A wi-fi részt a telefon beállításainál keresd. Ott az aktuális wi-fi hálózatnál kell beállítani a proxy-t.
WI-FI beállítás: Hosszan nyomj az aktuális WI-FI hálózatra majd Hálózat módosítás itt speciális beállítások.
Proxy nincs-ről manuálisra állítod és utána beállítod a hosztnevet és a portot
.
De arra figyelj, hogy ezt a részt törölni kell mielőtt elkezded letölteni a firmware-t:

[ Szerkesztve ]

(#3027) snorbi82 válasza mjani1172 (#3025) üzenetére


snorbi82
senior tag

Nekem is működik. 75%-nál tart a letöltés...

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#3028) #07400704


#07400704
törölt tag

Egyszer csak megérkezik otán is a frissítés, és nem kell kiskapukat keresni.
Bár azt továbbra sem értem, hogy miért kapta meg néhány készülék, és mások miért nem, holott ugyanonnan származnak a készülékek.

(#3029) Looserke válasza #07400704 (#3028) üzenetére


Looserke
őstag

Szerintem visszavonták időközben.

(#3030) Tav-Csoves válasza Muky_ (#3020) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Az ADGUARD bekavarhat!

(#3031) Steven


Steven
addikt

Mehet a leírás az összefoglalóba! Tökéletesen működik! :R

Köszönöm :R

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#3032) mjani1172


mjani1172
addikt

Aki frissített ahhoz két kérdés:

Van e változás?
Úgy olvastam hogy nem törölt semmit,ez valós?

(#3033) Tav-Csoves válasza mjani1172 (#3032) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Iigy van, minden beállítás, film, kép megmarad.

(#3034) komarci válasza Muky_ (#3020) üzenetére


komarci
tag


Nekem is tölti lefelé. Köszönöm a részletes leírást!

[ Szerkesztve ]

(#3035) magicbox válasza Muky_ (#3020) üzenetére


magicbox
senior tag

Röhej, de működik. Elkezdte letölteni a frissítést. Mondjuk nekem kellett egy restart, mert hiába kapcsoltam ki a proxy-t istennek nem működött a wifi-m. De utána szépen, igaz rohadt lassan elkezdte letölteni. Kíváncsi vagyok, hogy fel is megy-e... Hol találtad ezt a megoldást? Az adguard-ot ki kell előtte kapcsolni, már aki használja!

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#3036) Looserke


Looserke
őstag

Nem is tudom, szerintem nem véletlenül állította le a 138-as frissítést a Huawei...

(#3037) mjani1172 válasza Looserke (#3036) üzenetére


mjani1172
addikt

Lehet, de egy ilyen drága telefonnál ennyire ne csináljanak semmit az röhej.Talán novemberi a biztonsági frissítés? És úgy érzem sajnos innen már csak lefelé megyünk hiszen jön a P10.

Én is nekifutok a frissítésnek, majd lesz valami. :)

[ Szerkesztve ]

(#3038) magicbox válasza Looserke (#3036) üzenetére


magicbox
senior tag

Hát nem tudom. Mivel senki nem jelzett hibát sehol a 138-as frissítéssel kapcsolatban, így ez a Huawei imei szám és régió frissítési marhasága. Mindegy, hibátlanul felment az update nekem is. Big THX a leírásért! Szerintem ezzel a trükkel akkor nem kell várnunk az OTA-ra, hanem rögtön tudunk majd frissíteni, ha van friss EU-s rom. Legalább is ezt remélem :)

Majd látni fogjátok, hogy a kínaiak 2 hetente kapnak romot, nekünk meg 3 havonta lesz új. Ez volt a Mate 8-nál is. Különben kiröhöghettek, de szerintem a hibákat velük tesztelik, míg hozzánk csak a teljesen stabil rom jut.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#3039) #24536576 válasza mjani1172 (#3037) üzenetére


#24536576
törölt tag

Miért jó ha havonta jön új rom? Samsung minden héten kiad egyet, semmi változás nincs bennük. Lehet, hogy ez egyeseknél olyan fétis, mint az antutu. Én a 7.1-et várom, hátha az nagyobb horderejű update lesz.

(#3040) mjani1172 válasza #24536576 (#3039) üzenetére


mjani1172
addikt

Nem az a lényeg hogy jöjjön a ROM, hanem jó legyen a telefon és úgy érzem itt még van mit javítani.

(#3041) Luser2000


Luser2000
addikt

A bemutatott trükkös frissítési módszerrel (amit én is köszönök Muky_ fórumtársnak!) csak a FULL verziós romok mennek fel.

Elvileg már itt kellene kocogtatnia a B158-as verziónak is, amiben új funkcióként megjelent a kamerában a 10x zoom lehetősége. (Nem tudom pontosan hogyan működik).

("... Ez a frissítés tartalmazza a 10x zoom funkciót, és optimalizálja főképernyő alkalmazáslista megjelenítését. [Újdonságok] Új 10x zoom, amivel távolról is élesebb képeket készíthet. [Optimalizációk] Optimalizált főképernyő alkalmazáslista megjelenítés, a jobb élményhez. Csökkentett CPU terhelés a többmagos folyamatoknál a jobb rendszerteljesítményért. Javított készülékbiztonság a Google biztonsági frissítésekkel.")

Nekem úgy tűnik, hogy ez lett visszavonva a C432-es régióból, nem a B138 (amit többen most raktunk fel).

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#3043) mjani1172 válasza #45553408 (#3042) üzenetére


mjani1172
addikt

Ha akarsz indulatot kelteni, :) ha nem én ilyenen nem húzom fel magam, viszont beszélgetni,kultúráltan vitatkozni szeretek,és minden dolgot meghallgatok.

[ Szerkesztve ]

(#3044) magicbox válasza #45553408 (#3042) üzenetére


magicbox
senior tag

Jaj, csak ne kezdjünk el Samsungozni, mert akkor az összes volt samsungos rákezdi :))

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#3045) Sword válasza Muky_ (#3020) üzenetére


Sword
őstag

Ok, beírom akkor az összefoglalóba, hogy 1 SIM + függő + belinkeltem a hsz-t a kézi fw frissítés leírásaként.

Köszi

[ Szerkesztve ]

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#3047) tothjani81


tothjani81
senior tag

Szerintetek ha én is feltolom ezt a 138 as romot megszűnhet ez a nincs reakció semmire marhaság!!! Nem nagyon akarom szervizelgetni meg cserélgetni a telót.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#3048) Sword válasza tothjani81 (#3047) üzenetére


Sword
őstag

Lehet, hogy egy FR is megoldaná vagy volt már?

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#3049) tothjani81 válasza Sword (#3048) üzenetére


tothjani81
senior tag

Nem volt . Lehet segítene? Hát nem tudom.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.