Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-07-01 13:49:15

LOGOUT.hu

Huawei Mate 9 - Mate evangéliuma

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) #86973952 válasza utomi (#200) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ezt írtam én is feljebb. Hivatalos partner, de jelenleg nincs még hivatalos forgalmazásban a termék. Tehát nehezen tudom elképzelni, hogy EU beszerzés lesz, így pedig a garancia kétséges rá.

Azért várom mit kap, de erős a gyanúm, hogy ez a felállás.

(#203) #86973952 válasza #45553408 (#202) üzenetére


#86973952
törölt tag

Na jah.

Lesz nálunk 4/64 -es dual és singe. Pro -t meg majd meglátjuk, de arra nálunk nem sok esélyt látok.

[ Szerkesztve ]

(#205) #86973952 válasza #45553408 (#204) üzenetére


#86973952
törölt tag

Így megy ez, ha valaki megszokja a nagyobb méretet. :) Nekem eleve a forma sem tetszik, elég lesz a "sima" is. Tárhely számomra másodlagos, felhőzök. Meg nem kevés a 64 sem. RAM -ból meg szintén bőven elég a 4 giga.

[ Szerkesztve ]

(#206) tdhenry válasza Fall-N (#199) üzenetére


tdhenry
tag

Nagyon sok wifis klíma van.

(#208) #24536576 válasza #45553408 (#202) üzenetére


#24536576
törölt tag

Ha tényleg 64-es lesz, akkor a N7 után ismét ugyan olyan telónk lesz. :D Mondjuk én megvárom a megjelenést, megnézem, hogy nem-e túl nagy nekem.

[ Szerkesztve ]

(#209) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Lehet botor kérdés, de az újabb Huawei telefonoknál mindig felmerül bennem az ujjlenyomat-olvasó plusz funkciói kapcsán, hogy vajon a galériában lapozás, hívásfogadás stb. csak azonosított ujjal történhet, vagy feloldott kijelzőnél már mindegy a rendszernek, ki "simogatja"?

Lehet láma kérdés, de az utolsó Huawei-em egy P7-es volt, azon meg még ugye nem volt biometrikus érzékelő. :)

(#210) #06658560 válasza Mr.Silkó (#209) üzenetére


#06658560
törölt tag

Boltban kitett telefonokon random ujjal működik az értesítési sáv lehúzása vele.

(#211) ollie válasza #24536576 (#154) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Persze, igazi szakértővel beszélek, ugye? Nyilván te személyesen nézted meg a különbséget úgy, hogy egymás mellé tettél 2 készüléket. Vagy ha nem, akkor inkább ne szólj hozzá a témához, főleg ne így.

***

(#212) LilProphet90 válasza Fall-N (#199) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Az LG távja funkcionál a led szalaggal, illetve van arra is csomó app (pl. LED RGB Remote stb).

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#213) Wade0303


Wade0303
aktív tag

Amazon.de-n ha berakod kosárba akkor még 699 EUR az ár, de ahogy továbblépsz a postázáshoz máris 746 EUR-ra növekszik. Vicc az egész komolyan, még jó hogy telekürtölték a netet az elmúlt hetekben hogy "ingyenes a szállítás a német amazonon". 3 EU-s webáruházat is megnéztem mindben ugyanaz a helyzet, max pár ezer forinttal jön ki olcsóbban mintha a speedshopban vennénk, annak meg már nincs értelme hiszen benne van a kockázat hogy szállításkor megsérül aztán kinek hiányzik a futárral/webáruházzal való vitatkozás ilyen esetben.
Fantasztikus dolog amikor a gyakorlatban rohadtul nem működnek az EU-s előnyök... :W :W :W

(#214) Wade0303


Wade0303
aktív tag

Lát arra bárki esélyt hogy a blackfriday keretében pénteken olcsóbban lehetne majd megrendelni a speedshopban? Én úgy gondolom hogy ezek az akciók vadiúj termékekre soha sem vonatkoznak, de nincs semmiféle tapasztalatom.

(#215) batai15 válasza Mr.Silkó (#209) üzenetére


batai15
félisten

mindegy melyik ujjaddal használod utána

(#217) ollie válasza Wade0303 (#213) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A szállítás ingyenes, a német és magyar áfa közötti különbözetet adják hozzá, mint minden termékhez.

***

(#218) gianone válasza ollie (#217) üzenetére


gianone
őstag

Pontosan így van. Az EU-ban a vásárló országában lévő ÁFA-t kell fizetni. Arról se nem az EU, se nem az Amazon tehet, hogy nálunk 27 %. Luxemburgba pl. csökken az ár. Az más kérdés, hogy a legtöbb webshop nem tartja be ezt, mert túl nagy adminisztráció. És így egyébként a magyar költségvetésbe folyik be, ennyi az egyetlen előnye.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#219) Wade0303 válasza gianone (#218) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Igen, időközben rájöttem mi is az a "VAT" ami az árnövekedést okozza, csak az amazon nem jelezte ki egyértelműen hogy emiatt adódik hozzá közel 50 EUR az árhoz...
Azért is lepett meg mert valóban, más webáruházak ettől eltekintenek viszont ott meg nem ingyenes a szállítás így kb mindenhol ugyanannyi jön ki.
Viszont leveleztem a Huawei ügyfélszolgálattal és minden EU régiós készülékre vonatkozik a 2 év EU-s gyártói garancia amit hivatalos viszonteladónál vásárol az ember, ez a VIP regisztrációval 3 évre növelhető. Ez így talán megéri azt a 35 ezer HUF különbséget a Kínából rendelthez képest.
Nagyon fáj a szívem ennyi pénzt kiadni egy telefonért, de egyszerűen nem találok jobb telót a Pixeleket leszámítval ami meg már 300 ezertől kezdődik.

[ Szerkesztve ]

(#220) gianone válasza Wade0303 (#219) üzenetére


gianone
őstag

Úgy tudom, a VIP csak a vásárlás országában érvényesíthető, a 2 év bárhol.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#222) #86973952 válasza tdhenry (#206) üzenetére


#86973952
törölt tag

Gondolom azért mondták ezt, mert az áfa miatt olyan, mintha itt vennéd. Egyébként EU modellnél csak a vásárolt országban érvényesíthető a VIP.

(#223) #24536576 válasza ollie (#211) üzenetére


#24536576
törölt tag

Vicces vagy. :DD Neked szakértőre van szükséged, hogy eldöntsd? Pont erre céloztam. Ne más mondja meg neked, hogy melyik a jobb, semmi értelme bevenni a marketing maszlagot, higgy nekem. Halkan megjegyzem, hogy volt Note7-es készülékem amiben lehetett állítgatni, ráadásul volt mellette egy Note3 és egy iphone 6S is. :U

(#224) Wade0303 válasza #45553408 (#221) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Igen, nagyon hezitáltam de végül csak lenyomtam a rendelést :D A legvégén még felmerült bennem alternatív megoldásként a Nexus 6P, de azért az mégis csak 1 éves telefon már és a hivatalos szoftvertámogatása lejár következő szeptemberben, tehát hiába google-phone, jövő ilyenkor nem fog jobban állni szoftver tekintetében. Egy LG G2-t fog váltani ami már több mint 3 éves. Ezt is 3 évig szeretném majd használni, remélem nem fog csalódást okozni.

(#225) #86973952 válasza #86973952 (#222) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ezt Wade0303 -nak akartam írni...

(#226) #24536576 válasza #45553408 (#221) üzenetére


#24536576
törölt tag

Azt lehet tudni, hogy milyen színekben jön? Feketére kíváncsi lennék... Bemutatón volt egy full fekete hátlapos is, de azóta se láttam még egy képen se.

[ Szerkesztve ]

(#227) #86973952 válasza #24536576 (#226) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ezek a színek lesznek, de mire ideér ki tudja mi marad:

Space Gray, Moonlight Silver, Champagne Gold, Mocha Brown, Ceramic White, Black.

(#228) malnabokor válasza #86973952 (#227) üzenetére


malnabokor
senior tag

Arra lennék kíváncsi, hogyha a Honor 8-nál annyira népszerű lett a kék, de a Samsung megboldogult Note 7, és az S7 szériánál is, akkor hamár ennyi színválaszték van, miért hagyják ki? :)

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#229) S e t h válasza RaveForce (#192) üzenetére


S e t h
nagyúr

Csak trollkodott.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#230) joey04 válasza S e t h (#229) üzenetére


joey04
titán

:F

gondolom marhára nem használta senki és kivették.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#231) #86973952 válasza malnabokor (#228) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem szimplán üveg elő- és hátlapon mutatósabb, fémnél annyira nem. Egyébként P9 -ből is utólag jött a kék és a piros. A kék viszont ott is halványabb, már-már szürkés.

(#232) #24536576 válasza #86973952 (#227) üzenetére


#24536576
törölt tag

Magyar honlapon sajnos nincs fekete, gondolom nem is lesz. Mondjuk a szürke is tetszik. A lényeg, hogy 64GB-os legyen, ne 32-es.

(#233) Mr.Silkó válasza sinitar (#40) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Én meg simán kiadok szívfájdalom nélkül ennyit egy telefonért, de mondjuk számítógépre vagy autóra egy fillért is sajnálok. Nem mintha nem telne rá, csak számomra haszontalan. Nem vagyunk egyformák. ;)

(#234) S e t h válasza joey04 (#230) üzenetére


S e t h
nagyúr

"érthető és jogos döntés volt szerintem. olyan elfeledett dolog ez, mint az fm radio."

Villám csapott az ingatlanba ahol az irodám van, minden elektronikai készülék elfüstölt. Korábban háttérben szólt halkan a rádió, nem vettem másikat, de kéznél volt egy régi okostelefonom, most arról szól. Ha a mostani telefonommal tudnám megoldani, akkor azzal tenném, de ugye nem, mert felesleges. Főleg akkor amikor nem egy ismerősömnek 500 megás adatforgalmi csomagja van, nem rádiózásra használják.
A telefon és a gyártó van értem, persze kihagyhat belőle dolgokat, meg is indokolhatja, vagy éppen el is tekinthet ettől, mint ahogyan a Samsung sem nagyon ugatott róla miért hagyták ki az infrát, csak a vásárlók találgattak fórumokon, plusz egyesek belelátnak dolgokat a döntésekbe, holott a cég egyszerűen kommunikálhatta volna.

Én rendszeresen használom az infrát otthon, négy távirányítót vált ki egy alkalmazás widgetben. Érdekes a kínai cégektől, amelyek törnek fel, hogy belerakják, a nagyok meg kihagyják, ki-ki eldöntheti melyik áll közelebb a vásárlókhoz.

Nem vitatni akarom a döntéseket, megszoktam az idióta indoklásokat, lásd jack elhagyása ios-en, vagy Note 5 azért nem jött ki Európába, mert itt nem használják az S-pent.
Érdekes, egy évvel később már használják és jött a robbanós Note7. Plusz egyik évben van memória kártya, utána nincs, majd megint, ez színtiszta üzlet, semmi más, de van aki képes a cég üzletstratégiáját akár még meg is magyarázni, hogy miért is volt helyénvaló egy-egy döntésük. Ezt elfogadom attól, akinek céges részvényei vannak, de egyébként amíg az igények eltérnek, addig nem próbálom a saját meglátásomat alapul véve általánosítani, hogy mi felesleges és mi nem.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#235) spike1217


spike1217
csendes tag

Nagyon jó készülék lett szerintem! :-) Kíváncsi leszek az akku üzemidőre! Én előrendeltem a Speed-nél..
Ha érdekel valakit akkor itt a link:
https://www.speedshop.hu/kereses/pag_egyszerukereses.aspx?SZURES=Huawei%20Mate%209&new=1&gy=Huawei

(#236) joey04 válasza S e t h (#234) üzenetére


joey04
titán

amíg az igények eltérnek, addig nem próbálom a saját meglátásomat alapul véve általánosítani, hogy mi felesleges és mi nem.

Nem a saját igényeimet vettem alapul, hanem azt írtam, hogy nyilván látta a samsung, hogy ez hiába van benne a készülékeiben, az emberek nem használják, így kivették. az pusztán szerencse, hogy ebben az esetben a többségben tartozom. De még ha a saját meglátásomat alapul véve általánosítanék, az sem lett volna trollkodás btw. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#237) atike


atike
nagyúr

Az ED is felvette a kínálatába... 230... Huh....

(#238) Luck Dragon

Feketében alig várom hogy megtekintsem. És kipróbálhassam.
Honor 8 után nagy a lelkesedés.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#239) ollie válasza #24536576 (#223) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem vettem be semmilyen marketing maszlagot, hanem személyesen hasonlítottam egy QHD-s androidos készüléket egy iPhone 6 Plus-hoz, és lehetett látni a felbontásbeli különbséget. Nem kicsit, hanem látványosan. Konkrétan böngészőben (Chrome) néztük a Prohardvert mindkét készüléken, és a QHD-n nem kellett nagyítani ahhoz, hogy elolvassuk a szöveget, az fHD-n meg kellett. Az fHD-n (iPhone) láthatan pixelesek voltak a betük, a QHD-s kijelzőn meg nem. Az iPhone-os kolléga, akinek az telefonjához hasonlítottuk az enyémet mondta, hogy irigyli azt a QHD kijelzőt.

***

(#240) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Üdvözlet!

Lehet már tudni mikor lesz kapható a készülék s kb. mennyit fog kóstálni...?

(#242) Vegitaa válasza #45553408 (#241) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Kérdés magyar, ill. eu piacos-e...
Mi az a 4/64-es verzió?

(#244) Vegitaa válasza #45553408 (#243) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Még mindig nem látom mi a a 4/64... :D

(#245) #86973952 válasza Vegitaa (#244) üzenetére


#86973952
törölt tag

RAM/teljes belső memória.

[ Szerkesztve ]

(#247) #86973952 válasza #45553408 (#246) üzenetére


#86973952
törölt tag

Várható volt. Lehetett volna egy nappal később, az náluk szerencsésebb szám. :D

(#249) #86973952 válasza #45553408 (#248) üzenetére


#86973952
törölt tag

Most gondolj bele, ha PD verziót rendelted volna még többet várhatnál. :DDD Az csak dec. 28 -tól lesz elérhető.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.