Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-07-01 13:49:15

LOGOUT.hu

Huawei Mate 9 - Mate evangéliuma

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) SzaZso007 válasza Tamás34 (#849) üzenetére


SzaZso007
tag

A tesztben az szerepelt, hogy a széle hajlított a kijelzőnek... Az azonban nem, hogy "edge" szerűen ( alkottam egy új kifejezést :) ) hajlított... A szélétől kb. 4-5 mm-re már girbe-gurba! Direkt azért is választottam ezt a tepsit, mert úgy hittem sokkal síkabb az üveg az előlapon, így egyszerűen mehet rá üvegfólia...
A gyártók meg jobban tennék, ha kérdeznének... :(

[ Szerkesztve ]

(#852) thebear007


thebear007
aktív tag

Szó volt arról, hogy a gps nem pontos. Cáfolom, ma egész nap google mapssal csavarogtam Londonban, hajszálpontos.

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#853) atikó


atikó
őstag

2 kérdésem lenn, jelenleg mate 8 van és én is akarok cserélni.
Mennyire csúszós? Mate 8 az.
Érzésre aki váltott, mennyeivel kisebb?

(#854) emvy válasza thebear007 (#852) üzenetére


emvy
nagyúr

Az S7-em pontosabbnak tunt.

while (!sleep) sheep++;

(#855) #24536576 válasza SzaZso007 (#851) üzenetére


#24536576
törölt tag

Szerintem meg sokkal minőségibb érzetet adnak ezek a lekerekítések. Én azon csodálkozom, hogy nem sikerült még ilyen edzett üveget csinálni, ami kiért teljesen, és nem engedi el a szélét.

(#856) Sword válasza atikó (#853) üzenetére


Sword
őstag

Csúszós, de nem annyira, mint egy Iphone 7 (ha azt ismered esetleg).
Mate 8-at nem fogtam még.

[ Szerkesztve ]

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#857) S e t h válasza #24536576 (#855) üzenetére


S e t h
nagyúr

Az lehet.
Akinek egy telefon vásárlásánál az elsődleges szempont a külső. Mert gyakorlati haszna a nullával egyenlő.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#858) SzaZso007 válasza #24536576 (#855) üzenetére


SzaZso007
tag

Nekem nem lekerekítéssel van bajom, hanem annak a méretével. Másik gyártónál van példa ügyesebb megoldásra.
Megjegyzés, ez egyéni relevancia, de számomra az edge, mint fícsör mehet a süllyesztőbe... ;]
Máshol már kitárgyaltuk/ták. Jelenleg nincs olyan megoldás, ahol az edzett üveget pontosan az egyedi görbülettel rendelkező kijelzőkhöz tudják igazítani úgy, hogy ne keletkezzen benne semmilyen feszültség.

[ Szerkesztve ]

(#859) BéHGT


BéHGT
senior tag

Sziasztok! Csatlakoztam én is tegnap a Mate 9-esek táborába. :) Most frissített nekem is a telefon, eddig csak jó tapasztalat van, tetszik minden.
Még nem tudtam kikapcsolni, hogy ne rezegjen minden billentyűre, ezt hol találom??
Na és vajon mikor jönnek gyári tokok?

(#860) Nfsman20 válasza SzaZso007 (#847) üzenetére


Nfsman20
tag

Helló!

Én ezt rendeltem, kíváncsi leszek, hogy kiér-e a széléig és ha igen, akkor rendesen le is tapad-e?...

"A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek vannak határai..."

(#862) SzaZso007 válasza Nfsman20 (#860) üzenetére


SzaZso007
tag

:) Tetszik a neve! Még egy "antibakterial diamond hardness" elfért volna... ;]
Várjuk nagyon a tapasztalás!

(#863) utomi válasza emvy (#854) üzenetére


utomi
senior tag

Ez egyébként pont nem igaz! Gyakorlatilag pont olyan pontos ahogy az elvarhato!

(#864) Nfsman20 válasza emvy (#854) üzenetére


Nfsman20
tag

Most perpill a szobában ilyen a jelerősség:

[link]

Ennél pl a G2 klasszisokkal rosszabb volt, szabad ég alatt is megkattant néha. Mondjuk annak híresen rossz a GPS-e pl. egy Samuhoz képest.

@BéHGT: a swiftkey (ha azt használod) beállításaiban lehet kikapcsolni, beállítások/speciális beállítások/nyelv és bevitel/virtuális bill./swiftkey>>>szövegbevitel.

"A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek vannak határai..."

(#865) emvy válasza Nfsman20 (#864) üzenetére


emvy
nagyúr

Jaja, G2-re en is emlekszem :) az nem volt az igazi.

while (!sleep) sheep++;

(#866) BéHGT válasza Nfsman20 (#864) üzenetére


BéHGT
senior tag

Köszönöm meg van :)

(#867) tipuka


tipuka
addikt

Feltöltöttem ma végre a telefont ;]
Viszont, nem jelez, ha 100%-on van, úgy vettem észre, hogy 2 óra után csak ránéztem mi van már és láttam ,hogy 100%_on van. Illetve automatikusan gyors töltést végez a gyári töltőjével.
Hogy kellene beállítani, hogy jelezzen, ha feltöltődött 100%-ra az aksi?
(gondolom azt meg nem lehet beállítani, hogy engedélyezzem-e a gyors töltést vagy sem, bár másik töltővel is tudom tölteni... csak na:) )

Más: beállítottam a fejlesztői lehetőségekmél, hogy ne legyen animáció sehol se, csak úgy pattog a telefon, ezt már szeretem. :D Ha sok dolgot megnyitok, akkor persze picit beröccen, mikor az először megnyitottat akarom újra előhívni, de ez egy másodperc sincs. Csak próbálgattam már itt a dolgokat. :D

(#868) Sword válasza tipuka (#867) üzenetére


Sword
őstag

Bazi gyorsan tölt, rárakom 30%-on, teszek veszek picit és már 80%-on van.
Zseniális.
Éjjel is alig merül, az első telefonom, amivel kibirok egy teljes napot és még marad is benne nafta :D

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#869) Bornie127 válasza Sword (#868) üzenetére


Bornie127
senior tag

Eddig üzemidőben nagyon brutális nekem a G4 melett. 4 óra 16 perc kijelzőidő és volt még 62% az akksiban. Ebben benne volt a rendszerfrissítés, 30 perc online videó, folyamatos böngészés, + a beállítgatások.

(#870) emvy válasza Bornie127 (#869) üzenetére


emvy
nagyúr

En nagy nehezen kihoztam belőle 6 órát, bár a power saving kicsit be volt kapcsolva. Ami nagyon jó, mert valahogy nálam minden kevesebbet bír (S7 3.5 óra SoT - ot tudott az én felhasználási szokásaim mellett).
Szoval tényleg jó, végre valami elmegy egy egész napot.

while (!sleep) sheep++;

(#871) atikó válasza tipuka (#867) üzenetére


atikó
őstag

Elég érdekes amit írsz, miért kellene kikapcsolni a gyorstöltést.
Ha zöld a led, akkor full tele van, de általában 95% körül már zöld.

Az aksi % jelet belehet rakni az akku ikonjába, mint a mate8 nál?

[ Szerkesztve ]

(#872) Sword válasza atikó (#871) üzenetére


Sword
őstag

be

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#873) bébi67 válasza atikó (#853) üzenetére


bébi67
aktív tag

Érzésre és ránézésre is kisebb a Mate 8-nál.( keskenyebb, jobb a fogása ). Csúszósság: Ugyan az.
Amúgy a mostani tapasztalataimmal ( Előszőr Mate 8, utána P 9, most Mate 9 ) Maradnék a Mate 8-nál. Lehet ragozni, de szerintem a mindennapi használat során szinte semmi előre lépés sincs. A Mate 8 nagyon jól eltalált telefon, mondhatnám úgy is, hogy etalon. Ja, és az üzemideje is jobb, mint a Mate 9-nek.

(#874) thebear007 válasza S e t h (#857) üzenetére


thebear007
aktív tag

A design adja el a dolgokat. Ha jó arra ránézni is, amit használsz, még ha nem is használod.

S6után nézem a gps-t, nekem ok. Csak korábban volt róla szó, hogy 6-7 métereket téved.

[ Szerkesztve ]

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#876) Nelman


Nelman
tag

Nálam a képernyő idő 5 ó 44 perc 56 mp és még 20% volt az akksiban (első feltöltés után). Szerintem ez király. Antutu 142 222 pont. Ez is. :K

[ Szerkesztve ]

(#878) Nelman


Nelman
tag

Ezeket (messenger, hangouts, gmail, viber...stb) az értesítési hangokat megtalálta valaki hol lehet beállítani, hogy mekkora hangerővel szóljanak és ne hallják pl. a mellettem levő irodában is mikor üzenetet kapok? :D

(#880) ToXeN válasza Nelman (#878) üzenetére


ToXeN
tag

Sehol, se a rezgést... :F Annyit tehetsz, hogy készítesz egy halkabb mp3 fájlt és beállítod azt.

"The days are long but the years are short"

(#881) Tamás34 válasza mjani1172 (#879) üzenetére


Tamás34
senior tag

+1

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#882) Nelman válasza ToXeN (#880) üzenetére


Nelman
tag

Na ez az. Faragni, babrálni nem akarok :) Elég volt a developer telefonokból, ezért vettem ezt meg. Na de majd meg szokom, vagy lesz benne talán később erre lehetőség az egyik frissítés után. :K

(#883) Rexton


Rexton
tag

Valaki tapasztal a telefonon laggokat? Mert így egyenlőre csak üzemidőben jobb, mint az S6-om, pedig abban ráadásul 1440p-s kijelző van, és ez ugyan úgy szeret laggolni...

(#885) bébi67 válasza mjani1172 (#879) üzenetére


bébi67
aktív tag

Köszönöm ! :)

(#886) Nelman


Nelman
tag

Na szóval értesítési hangok. Csengőhanggal van összefüggésben. Ha azt lejebb veszem, akkor a messenger és társai nem fognak megijeszteni a jelzésükkel. :d

(#887) utomi válasza bébi67 (#884) üzenetére


utomi
senior tag

De ha baromságot írsz azt máshogy nem lehet jellemezni. Ez egy nyilvános fórum hiába hőbörögsz. Leírod a hülyeséget aztán meg neked áll feljebb ha valaki reagál rá. Nincs ezen mit ragozni egy régebbi és egy újabb generáció között mindig van minden téren fejlődés. Hogy ez kinek mennyire éri meg és mekkora azt mindenki maga döntse el de írjuk már akkor f@szságot, hogy a régi Mate 8 pont annyira jó mint a 9 és nincs különbség mert ez szimplán nem igaz. Már mondtam és mondom újra nincs már fénysebességgel való ugrálgatás a telefonok frissítései között. Van modernebb SOC, van jobb kijelző, van jobb hangszóró és kamera. Ennyi. Mégis mi a frászt vártál? Fénykardot vagy beépített projectort? Ki jött a teszt meg lehetett nézni mi változott. Ehhez képest ide jössz és azon siránkozol, hogy nem fejlődött semmit jobban mondva a mindennapi életben pont olyan jó a Mate 8. Hát szerintem meg nem mert mondjuk annak a GPU-ja egy szégyen volt. A töltési idő meg meg lett mondva, hogy kb. 80%-ig brutál gyors aztán szépen belassul. Ezen mit nem lehet érteni? A dolog lényege , hogy ha kell akkor 20 perc alatt van egy 80%-os telefonod ha meg ráérsz felnyomod 100%ra. :W

(#879) mjani1172:

Én azt mondom, más véleményére ne mondjuk, hogy baromság.
Neki volt mind 3,és ha neki a régi tetszett és ár értékben tényleg jobb volt azért nem kell megkövezni.
Én más telóról jövök és én sem vagyok mindentől elájulva. Pl gyorshívás,fotók,video.

Nekem is volt mindhárom. Sőt közben volt Note 7 meg iPhone 7 Plus meg iPhone 6s Plus és akkor mi van? Ezt az ár érték arányt meg felejtsük már el. Basszus egy BMW vagy egy Mercedes se éri meg ár/érték arányba aztán meg mégis veszik azt is és nem csak a Suzukit. :W Nem lehet mindent ebben mérni. Tényleg ennyire korlátoltak sokan, hogy még mindig nem derült ki számukra, hogy egy telefon vásárlás is a legtöbb embernek érzelmi alapú döntés. Kell mert csak. iPhone soha nem volt ár/érték alapján nyertes aztán meg lehet nézni hányat adtak el abból és hányat a régi ár/érték győztes Nexusokból. El lehet ezt felejteni. Egyébként mondtam neki is ha nem tetszik adja el és vegyen egy Mate 8-at ha az annyira nagy király.
Amúgy a gyorshívás pont olyan és úgy működik mint minden Androidos telón. Azzal mi bajod van?
És nem nekem se feltétlen minden jön be mert pl. a Lockscreen feleslegesen van korlátozva és lebutítva de elfogadom mert egészében még mindig ez a telefon tetszik a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#888) komarci


komarci
tag

Mate 8-tól váltottam,ott kb 6 óra képernyőidőm volt,eddigi legjobb telefonom volt,most a párom kapta meg.Mate 9 ugyanolyan jó, itt 8 órát sikerült elérni 3.5 óra telefonálás,böngészés,nyomkodás.Parádés!
bébi67 fórumtárssal egyetértek abban, hogy annak aki keveset fotózik,és nem játszik a telefonon (mint én). annak a mate 8 sebessége ,gpu-ja ugyanolyan jó,nincs különbség.Tok, fólia hibátlan,de rendeltem egy nillkin frosted tokot,ami bevált a mate8-on. Ha nincs a hangszóró(ami fantasztikus,ategória királya) akkor most nem váltok,mert a mate8 amire én használom,arra ugyanolyan nr1.
utomi pökhendi stílusodból visszavehetnél egy kicsit,a szavak (hőböröhsz,hülyeség,f@szság,)és a stílus egy közösségi forumhoz méltatlanok.

[ Szerkesztve ]

(#890) bébi67 válasza utomi (#889) üzenetére


bébi67
aktív tag

Nem írtam faszságot, nonszenséget , baromságot. A véleményemet írtam le és kitartok mellette. A szavaid pedig téged minősítenek. Részemről lezárva, azt írsz, amit akarsz én nem fogok reagálni rá. Vannak itt értelmes emberek, akik értik, amit írok. Sem megbántva, sem megsértődve nem vagyok, egyszerűen csak nem szeretném a fórum szintjét rontani a Veled való szájkaratéval.

(#891) #24536576


#24536576
törölt tag

Na, csak megvan a kicsike. :D Ámulok, bámulok, Note7et körberöhögi gyorsaságban, ujjlenyomat-olvasót nem is említve. Kikelzőtől féltem, de nagyon szép. Megijedtem amikor írtátok, hogy Bluetooth zene nem az igazi, hálistennek a fejhallgatómon szépen szól(JBL Everest 700NC). Gombokat még szokni lell, hogy a képernyőn vannak(Samsung után) , viszont gépelni kényelmesebb így.

Akik a hangerőt keresik, próbálták, hogy amikor hangosítják a telót, akkor lenyitják a többi opciót?

[ Szerkesztve ]

(#892) utomi válasza bébi67 (#890) üzenetére


utomi
senior tag

Ok. Én is befejeztem. Talán egy kicsit túltoltam a dolgot, ha személyeskedésnek érezted akkor sorry. Mindamellett én is tartom amit írtam de szerintem is lezárhatjuk itt a dolgot. Inkább beszéljünk a Mate 9-ről!

Emellett akinek fontos a Lockscreenen ki lehet rakni a Google Play-t is úgy, hogy mutassa az albumborítót és vezérelni is lehessen. Ehhez egyrészt minden értesítési engedélyt meg kell adni (Priorítás megszakítás stb.) illetve az Alapértelmezett alkalmazások között a Google Play Zenét kell beállítani lejátszónak. Sajnos csak ezzel de ezzel legalább megy. A Spotify és az Apple Music egyenlőre sajna nem megy.

(#893) BéHGT válasza utomi (#892) üzenetére


BéHGT
senior tag

Ha már itt tartunk.. Beállítottam, hogy zárja be képernyőzáráskor a facebookot is és a messengert is, ennek ellenére jönnek az üzenetek, illetve x idő után szól, hogy sokat fogyaszt, és úgy zárom be, ez miért van?

(#895) bébi67 válasza utomi (#892) üzenetére


bébi67
aktív tag

Béke :C

(#896) sirály69 válasza BéHGT (#893) üzenetére


sirály69
őstag

Ha jól emlékszem 1 újraindítás után már jól működik....

Szerver Hosting Debrecenben

(#897) utomi válasza bébi67 (#895) üzenetére


utomi
senior tag

:R

(#898) tipuka válasza Nelman (#886) üzenetére


tipuka
addikt

de akkor a csengőhang is halkabb nem? az úgy nem nyerő ám :)

atikó: " Ha zöld a led, akkor full tele van, de általában 95% körül már zöld."
már 92% -nál néztem h zöld (arra emlékszem tutira ) , de jó lenne valami hang is, ha kész a töltéssel, ne keljen nézegetni azért, hogy kész-e már. :)

(#899) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Mediamarktban 12.11-en olyan akcio lesz, hogy 20.000 Ft feletti vasarlasnal minden 10.000 Ft utan 1000 Ft visszajar ajandek utalvanyon. Azaz 200.000 Ft korul kihozhato a Mate 9. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.