Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-15 14:56:57

LOGOUT.hu

HTC Desire (codename: Bravo)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Karma válasza joey04 (#1597) üzenetére


Karma
félisten

Nexuson nem működik, csak vízszintesen mozgatja az oldalt :(

“All nothings are not equal.”

(#1602) joey04 válasza Karma (#1601) üzenetére


joey04
titán

ezt tényleg ennyire bonyolult megcsinálni?

(#1603) eos30d válasza joey04 (#1602) üzenetére


eos30d
aktív tag

nekem se működnek, de nem is hiányoznak, mert három húzással lent van...de a szifon biztos ezt is tudja... :)

(#1604) joey04 válasza eos30d (#1603) üzenetére


joey04
titán

hány hsz van beállítva? (50-100-200)
a szifon tudja, igen. de miért kell ilyen megjegyzés azt nem tudom...

(#1605) delbarta válasza joey04 (#1604) üzenetére


delbarta
senior tag

Nálam 50 van beállítva és nem működik egyik sem. Vízszintesen ugrik a hozzászólás elejére.

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#1606) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Akkor elnézést az tényleg nem működik.Ezt benéztem:D

(#1607) LordAndrew válasza delbarta (#1589) üzenetére


LordAndrew
tag

Köszönöm szépen :R

(#1608) erdoke válasza Karma (#1601) üzenetére


erdoke
titán

HD2 + Opera Mobile 10 dettó.
Asztali Opera 10.53 alatt OK.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#1609) HardRic


HardRic
addikt

Ide is beírom:
Nekem legenden működnek a gombok, ha összekicsinyítem az oldalt, és úgy bökök rá.
Bár így meg pont a lényegét veszti el.

[ Szerkesztve ]

(#1610) tariattila


tariattila
veterán

Teeter játékot nyúzom de sajnálattal tapasztalom, hogy nem olyan plasztikus a golyó mozgása mint a HD2-n volt...ott hihetelen élethű volt a dolog...
(indítás előtt mindent bezártam ami foghatta volna a procit...) :U nálatok milyen?

HardRic: ügyes vagy ha úgy ráböksz... :DDD

nálam se kicsinyítve se nagyítva nem ugrik sehova...a többi gomb megy...

[ Szerkesztve ]

(#1611) HardRic válasza tariattila (#1610) üzenetére


HardRic
addikt

Nagyon pontos a kijelzo, ha sarokkal bökök ra akkor is megy. :DDD

(#1612) crey válasza eami (#1582) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Azért az gáz hogy egy ilyen vas alá konvertálgatni kell a sorozatokat és filmeket . . . ilyenkor azért jó a kiforrott WinMo világ :D egy Omnia 2, Acer S200, HD2 röhögve viszi ezeket a filmeket :)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1613) sippet válasza HardRic (#1611) üzenetére


sippet
senior tag

Ugy tenyleg nalam is mukodik. Egyebkent tenyleg kurva jo a kijelzo, 5-bol 3-szor siman telibe trafalom a gombot.

(#1614) tybsen válasza Dinamiq (#1530) üzenetére


tybsen
addikt

Én továbbra sem tudom szinkronizálni a telefonon lévő bejegyzések mindegyikét a gmail-lel. Néhány kontaktot ugyan szinkronizál, amik össze vannak kapcsolva a google-val, de a legtöbb kontaktnál a telefonon lehetőség sincs egy összekapcsolódás kiválasztására. Ezeket pedig nem is szinkronizálja. A szinkronizálás menüben minden ki van választva pedig (kapcsolatok, naptár, e-mail). A leveleket és naptárbejegyzéseket szinkronizálja, a kontaktokat nem. :(

(#1615) sippet válasza tybsen (#1614) üzenetére


sippet
senior tag

Most lehethogy nagyon trivialisat kerdezekde biztos vagy benne, hogy ezek a kontaktok nem a sim kartyan tarolodnak eppen?

(#1616) delbarta válasza crey (#1612) üzenetére


delbarta
senior tag

Valóban jó lenne, de azért nem hiszem, hogy ez a fő szempont egy ilyen készülék vásárlásánál. Volt nálam szerencsére egy Omnia2 mielőtt ezt vettem volna, mert az volt a kiválasztott előtte, de össze sem hasonlítható a kettő. Egyébként meg a következő frissítésben az ígéretek szerint már lesz divx lejátszás. Bár engem nem ez foglalkoztat a leginkább, hanem az, hogy lehessen a kártyára telepíteni. Az, hogy most nem lehet, és az 576-ból csak 140-et (vagy mennyit) használhatok szabadon, na ez ami engem igazán felháborít. Egy csomó dolgot le kellett szednem, mert 15 mega alatt már állandóan szövegel, hogy kevés a hely.

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#1617) delbarta válasza tybsen (#1614) üzenetére


delbarta
senior tag

Menj a People részben az All-ra (első ikon). Nyomj egy menu-t és ott a View opciót. Na, itt látod, hogy melyik névjegyet honnan veszi a telefon. Én csak a Google és a Show auto Gmail contact részeket pipálom ki (többiből egyébként kitöröltem mindent). Csak azokat szinkronizálja amik ebben vannak. A többit nem.

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#1618) tybsen válasza sippet (#1615) üzenetére


tybsen
addikt

Nem, a kérdés teljesen rendben van, de sajnos nem a kártyán vannak. A kártyán lévőket külön kis ikon jelzi, a telefonon lévőknél pedig egy üres kontakt-kép van. Ezeknél pedig hiába megyek rá a névre, maximum flickr-el, facebook-kal vagy egy másik kontakttal tudom összefűzni. De a google-t nem hozza fel.

(#1619) tybsen válasza delbarta (#1617) üzenetére


tybsen
addikt

Na igen, ez így van, ezt már néztem. A sim-en 6 db, a google-n 10, a telefonon 75 kontakt van. Azt szeretném, hogy a telefonon lévő kontaktokat összehozza a google-val, de ez nem jön össze :-/ Én azt gondolnám logikusnak, legalábbis arra számítottam, hogy a telefonon lévőket rögtön szinkronizálja is, hogy meglegyen a google-ban.

[ Szerkesztve ]

(#1620) tybsen


tybsen
addikt

Kicsit off.

Gondolkodom a telefon eladásán, mert zavar az akksi üzemidő. Idegesít, hogy folyton tölteni kell, az iphone 3G-m többet bírt, itt naponta töltöm (mert ha már félig van, nem tudom, hogy még meddig bírja, olyan gyorsan lemerül fél töltöttségi állapotra). Bár a kocsiban, irodában, otthon, stb. van mindenhol töltő, de mégiscsak extrém, hogy állandóan ezzel kell foglalkozni.

Tudtok javasolni valami olyan android-os telefont, ami..
- hasonló internetezési élményt nyújt (kétujjas zoom, gyorsaság)
- ugyanilyen jól kezeli az e-maileket, facebook-ot
- 3,5 jack / zenehallgatásra alkalmas
- hasonlóképpen gördülékeny a kezelése (értem itt a görgetést/érintést)
- a kijelző lehet kisebb/gyengébb, cserébe jobb akkuidő kellene

Már azon is gondolkodtam, hogy nem is kell 3G, mert hiába van, úgysem kapcsolom be soha, mert zabálja az akksit. Ugyanígy hiába a k.jó kijelző, ha zabálja az akksit. GPS, animációk, live wallpaper ugyanez. Tehát valahogy azt érzem, hogy mindent tud a telefon, állat, de cserébe állandóan a töltés körül jár az agyam, ami egyre jobban idegesít.

A Samsung Spica-n gondolkodom, hátha az jobban bírja. Vagy mit gondoltok?

(#1621) manchester85 válasza tybsen (#1620) üzenetére


manchester85
addikt

"Ugyanígy hiába a k.jó kijelző, ha zabálja az akksit"

Ez marhaság, az AMOLED szebb képet ad és kevesebbet is fogyaszt a korábbi TFT-nél. Tehát pont a szebb kép miatt kevesebbet is fogyaszt.

Spica nagy visszalépés lenne, Legendet tudom egyedül javasolni az igényeid szerint.

i6 Silver

(#1622) tybsen válasza manchester85 (#1621) üzenetére


tybsen
addikt

Lehet, viszont az iphone-nak tft volt es megis tovabb birta az akksi, lenyegesen tobb zenehallgatas mellett. Akkor nem ertem, miert merul ez ilyen gyorsan.

(#1623) manchester85 válasza tybsen (#1622) üzenetére


manchester85
addikt

Na de akkorsem az AMOLED miatt merül jobban, sőt az kevesebbet fogyaszt, mint a TFT. Gondolom a sense felület, a teljes személyre szabhatóság vagy a különféle animációk rendesen eszik az akksit. És akkor még ott van a multitasking is, meg az erősebb hardver. Webböngészőnél meg a flash támogatás. :K :U Jobs papa is megmondta, hogy a flash gyilkolja az akksit... :K

i6 Silver

(#1624) predator24 válasza manchester85 (#1623) üzenetére


predator24
tag

Azért ez nem teljesen így van :) A flash akkor gyilkolja az akksit, ha folyamatosan minden tartalmat betöltenél böngészés közben. Alapvetően sima használat mellett az iphone egy napig bírja. Ebben nincs benne az, hogy fél-egy órákat játszik az ember valami 3d játékkal, vagy zenehallgatás helyett youtubeozik. Értelemszerűen nagyobb igénybevétel mellett jobban merül.

PEACE

(#1625) manchester85 válasza predator24 (#1624) üzenetére


manchester85
addikt

Nem igazán értem, most ezzel mit akartál mondani. A Desire akksijáról kezdtünk el beszélni, erre a válaszod az iPhone akksijáról szól. Hogy jön most ez ide? Tybsen úgy érzi, kevesebbet bír az akksija, mint mikor iPhone-ja volt, és erre vár választ. Az nem válasz erre, hogy te eldöntöd helyette, mennyit bír az iPhone akksija, amikor ezzel ő is tisztában van szerintem. :U Most meg akarod győzni arról, hogy valójában nem is bírt anyit az iPhone-ja, mint amit mond? Az meg se fordul a fejedben, hogy arra keress magyarázatot, mi merítheti jobban a Desire-t az iPhone-nál? Hidd el, sok tényező van, többek között a flash is. Azért egy banner többet fogyaszt, mint egy kék kocka, nem? :U

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#1626) predator24 válasza manchester85 (#1625) üzenetére


predator24
tag

Arra akartam célozni, hogy ha használod rendesen, akkor az is kevés ideig bírja. Mivel az androidban van multitask, meg erősebb is a hardver benne, ezért szerintem egyértelmű, hogy miért bírja kevesebb ideig. Ugyan akkor kapacitású aksi van a kettőben, de a Desire többet fogyaszt. Hogy miért fogyaszt többet? Például a kétszer olyan gyors proci miatt, a multitask miatt (a háttérben az appok használják a procit), stb, stb...

PEACE

(#1627) g0dl


g0dl
addikt

Szemezek ezzel a készülékkel ( telefon-t + pda-t váltanám ki vele), de nagyon elriaszt amit az akksiról írtatok.
Viszont én valszeg nem lógnék vele egyfolytában a neten (na jó, amíg kitanulmányozom, talán), inkább valóban kevés telefonálás, filmnézés (30-40 perc/nap), és egy kis határidőnapló szerű használat, esetleg egy kis logikai játék (ha van ilyen) lenne a jellemző. Szóval van-e így esély, hogy akár két napot is bírjon?
Azt nehezen viselném, ha takarékos használat mellet is naponta kéne tölteni, hiszen az ember nincs mindig áram közelben. Telefonom is, meg pda-m is simán bír 2-3 napot a jelenlegi használat mellett, telefon többet is, igaz, két akksit használnak.
Külső BT gps használható hozzá? Gondolom azzal is lehet spórolni, meg azoknak általában jobb a vétele is (amúgy is loggolós gps-t használok)

(#1628) Atus85 válasza tybsen (#1622) üzenetére


Atus85
aktív tag

Hello. Milyen a Desire iPhone után? Nem hiányzik az Appstore? Nekem is iPhone3g-m van és nem tudom hogy Desire vagy a nyáron kijövő új iphone-t vegyem. Nekem pont a testreszabhatóság tetszik a Desire-ben.

(#1629) manchester85 válasza predator24 (#1626) üzenetére


manchester85
addikt

Mintha én nem ugyanezt írtam volna le. :U

i6 Silver

(#1630) zso79 válasza g0dl (#1627) üzenetére


zso79
őstag

Nekem elmegy 2-3 napot simán, de én sem netezek sokat. Filmnézés viszont egyáltalán nincs, arra szerintem alkalmatlan egy ekkora kijelző....

(#1631) g0dl válasza zso79 (#1630) üzenetére


g0dl
addikt

A jelenlegi PDA-mon szoktam nézni (3,7", de nem széles) ez nem probléma, megszoktam.

(#1632) Corn válasza g0dl (#1627) üzenetére


Corn
csendes tag

Szia,

nekem kb. két hete van meg, mostanra kb. beálltam normál használati szintre (nem tapicskolom egész nap), és az aksi kapacitása is látványosan javult.
Napközben alig netezek vele (10 perc kb, dugóban ülve, 3g-n), 20-40 percet beszélek átlagosan, és elolvasok 20-30 levelet, amiből 10-re válaszolok. Irodában és otthon folyamatosan wifi-n kapcsolódik kb. 6-8 órát, kocsiban és külső helyszínen 3g-t. Szinkronizál folyamatosan naptárat, kontaktokat, gmailt. Kocsiban bt-kihangosítóm van. Háttérképem fekete, két naptár-widget van a főképernyőn. Zenehallgatás, játék stb. soha. Így estig kb. 40-50%-ig merül. Olyan még nem volt, hogy lemerült volna, de olyan sem, hogy éjszaka ne töltöttem volna fel.

Mindenesetre kb. mindig van nálam madzag, így autóról, notiról, hálózatról bármikor tudnám tölteni, ha kellene. Sőt, mindig van nálam egy feltöltött USB-aksi, de ezt eddig soha nem kellett használni.

Összegezve, munkára használva nem tartok attól, hogy estére lemerülne. Amióta okostelcsit használok (Samsung i600 és i780 volt előtte 3 évig), úgyis naponta töltöm.

(#1633) g0dl válasza Corn (#1632) üzenetére


g0dl
addikt

Köszönöm, nagyon hasznos. A folyamatos wifi sokat fogyaszt? Én úgy képzelem otthon éjjel frissítené az időjárás, árfolyam stb cuccokat, de nap közben nem lógna wifi-n. (mobilom így csinálja)

(#1634) erdoke válasza manchester85 (#1621) üzenetére


erdoke
titán

Kár, hogy a valóságban ebből mesebeli fogyasztásból semmi nem látszik. A HD2 kisebb akksival és jóval naggobb TFT kijelzővel is bír ennyit, pedig azon (állítólag
) sokat zabáló WinMo fut. Fehér háttérképet használva napon még jobban is olvasható...

A legjobb aláírás a héten

(#1635) sippet válasza Atus85 (#1628) üzenetére


sippet
senior tag

tybsen néhány korábbi hozzászólását kellene ezzel kapcsolatban elolvasni.

(#1636) Integra


Integra
titán

nem tudjátok hol van az a cikk, amiben az volt, hogy a következő android frissítésnél már lehet választani, hogy az appokat memória kártyára lehet menteni?
vagy csak behaluztam magamnak ezt?!:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1637) Brain75 válasza Integra (#1636) üzenetére


Brain75
senior tag

Volt ilyen cikk nem haluztál.
Azt hiszem valahol az 1200-as hozzászólások környékén kell keresni.
De tegnapi hír hogy a google is valószínű kiad egy app2sd alkalmazást és már menni fog ROOT nélkül is.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#1638) delbarta válasza Integra (#1636) üzenetére


delbarta
senior tag

Erre gondoltál? [link]

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#1639) tybsen válasza Atus85 (#1628) üzenetére


tybsen
addikt

Igazabol nem a store hianyzik, hanem a telefon :) vegyesek az erzesek a desire-vel kapcsolatban, nagyon jo telefon, de valahogy hianyzik az alma :) max addig tartom meg, amig jon az uj iphone. Ugyanabban a helyzetben voltam, mint te, de nem birtam varni es mivel elromlott az iphone, ezt vettem. Ez tobbet tud, de az iphone valahogy nekem jobban bejott talan.

Annyit viszont mindenkepp hozzatennek, h a 3g iphone utan iszonyat gyors minden, internet, ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#1640) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Megkérdezem itt is, hátha:
Az 1 soros (4x1-es) HTC Calendar widget esetében be lehet valahol állítani, hogy több eseményt jelenítsen meg egyszerre, ne csak 1-et?

Van egy Smooth Calendar nevű app, amit a marketből töltöttem, ez tud ilyet, viszont van, amikor nem reagál a tapizásra, tehát nem 100%-os a megoldás.

(#1641) Integra válasza delbarta (#1638) üzenetére


Integra
titán

ez az, thx:)

és köszi Brain is!
nem tudtam, hogy addig is kiadnak áthidalónak egy ilyet.. de korrekt.!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1642) eami válasza crey (#1612) üzenetére


eami
addikt

kicsit elmaradtam a winmo követésével, de ezekszerint a mediaplayer mar viszi a divx avikat? nem is olyan rég még coreplayer meg társai kellett hozzá. Avi player androd alá is van...

(#1643) manchester85 válasza erdoke (#1634) üzenetére


manchester85
addikt

Most, hogy nem látszik, vagy pont az ellenkezője látszik, az két külön dolog. Én mindössze annyit jegyeztem meg, hogy a jobb kijelzőből adódóan (AMOLED) nem lesz nagyobb a fogyasztás, mert elvileg kevesebbet fogyaszt. Vagyis, hogy az okokat nem ebben kell keresni. Ha te is így értelmezted a hozzászólásomat, akkor ezek szerint arról akarsz meggyőzni, hogy a drasztikus fogyasztás hátterében az AMOLED áll. :)

i6 Silver

(#1644) feketepeti válasza tybsen (#1620) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Én 3gs-ről váltottam erre és annál, ha nem is sokkal, de ugyanolyan használat mellett, jobban bírja.

A 3gs, nekem már délutánra szinte mindíg lemerült, nem bírt ki az én tempómban egy egész napot.
Nekem nagyon nem jött be az Apple, de nem akarom szidni, ha nem céges lett volna és fölpattintom, akkor még jó is lehetett volna.

Ha megelégszel kisebb kijelzővel és picit lassabb (de azért gyors) működéssel, akkor a Legend lehet a neked való. Határozottan jobban bírja. Nálam volt az is, majdnem meg is vettem, csak aztán a nagyobb kijelző miatt döntöttem a Desire mellett.

De összességében a Legend valahogy jobban sikerült, semmiféle gondom nem volt vele.
Ugyanarra a mailszerverre, ugyanazokkal a beállításokkal az pöccre ment, ez meg nem. Több alkalmazás is van, ami azon működik, ezen nem. Igaz ahhoz volt két frissítés is, egész hamar.

Ami jobb volt a 3gs-ben, az a gyári füles, de szerencsére jó ehhez is :)

[ Szerkesztve ]

(#1645) joey04 válasza eami (#1642) üzenetére


joey04
titán

nem viszi, de a coreplayer igen, míg androidon az Yxflash progi az, ami ezt kiváltaná, de durván bugos ahogy olvasgattam a véleményeket, mindennapi éles használatra alkalmatlan.

oh, a tulajoktól egy újabb próbát kérnék az ugrógombok kapcsán, mert elvileg változtattak rajta: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1646) andrew01 válasza Brain75 (#1637) üzenetére


andrew01
tag

Ez a App2sd hír igen csak érdekelne.. begoogleztam de nem találtam rá..
Én erre várok már, hogy telepitsek..

(#1647) Karma válasza joey04 (#1645) üzenetére


Karma
félisten

Elég voodoo, a lentről felfelé ugrás működik, a fentről lefelé viszont csak az oldal feléig ugrik. Még mindig Nexus.

“All nothings are not equal.”

(#1648) feketepeti válasza joey04 (#1645) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Nálam most mennek a gombok.

(#1649) Integra válasza feketepeti (#1644) üzenetére


Integra
titán

amint aktívan használod a netet, szósöl netwörkinget, a legend kijelzője kicsi lesz.
és a virtuális klavi is kisebb, nehezebben kezelhető.
pedig fasza nagyon a legend, de nálam itt bukott meg.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1650) sippet válasza Karma (#1647) üzenetére


sippet
senior tag

nálam ugyanez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.