Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-15 14:56:57

LOGOUT.hu

HTC Desire (codename: Bravo)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) LordAndrew válasza Daczy (#1550) üzenetére


LordAndrew
tag

Nekem nincs még Desire-m, de pár kérdésre tudom a választ így is:

-WinMo programok: nem futnak, de sok programnak van Androidos változata is. A legnépszerűbb alkalmazások most már sokféle platformra kijönnek (iPhone, Android, WinMo)
-Russa: nincs :( (Szívesen venném valakinek a segítségét, hogy hogyan lehetne a turistautak.hu térképeit a telefonon megjeleníteni, mert nagyon jó így túrázni (geocache-elni)
-iGo8 nincs (de, ha keresgélsz, fogsz találni lehetőségeket a MotoNav futtatására, ami gyakorlatilag egyenértékű az iGo8-cal)

(#1552) Daczy válasza LordAndrew (#1551) üzenetére


Daczy
aktív tag

óó akkor az android felejtős... russa nélkül számomra nincs élet :W

Ráadásul ha már kipengettem az igo8 ért olysok jómagyar forintot, nehogymá' porosodjon. Köszi a gyors választ :R

Esteleg a WinMob 6.5 fölhúzható a cucccra? :F

[ Szerkesztve ]

(#1553) sippet válasza Reaper (#1546) üzenetére


sippet
senior tag

most jelent meg az egyik legprofibb ilyen szolgáltatás, a mint.com androidos alkalmazása. én nem próbáltam ki, úgyhogy nem tudom, hogy mennyire szükségesek hozzá az olyan apróságok, mint a bankkártya accounthoz kötése meg hasonlók.

(#1554) HardRic válasza Daczy (#1552) üzenetére


HardRic
addikt

Esteleg a WinMob 6.5 fölhúzható a cucccra?
:)) :C :Y

(#1555) feketepeti válasza Daczy (#1552) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Az nem fog fölmenni, de akkor vegyél Winmo HTC-t.

Abból is van választék bőven.

(#1556) delbarta válasza Corn (#1549) üzenetére


delbarta
senior tag

Szia. Az elején én is gondban voltam ezzel. Azután találtam egy programot, szerintem a Google Apps Sync-et, amit felraktam és azóta nincs gondom vele. A telefon szinkronizál a gmail fiókkal (naptár, címjegyzék) és az outlook ezen a progin keresztül ugyancsak. Így bármelyikbe viszem fel az adatot, mindegyikben megjelenik. Majd megnézem otthon melyik az, de szerintem ez: [Google Apps Sync] A jobb felső részben lévő nagy kék gombra kattints a letöltéshez.

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#1557) sippet válasza LordAndrew (#1551) üzenetére


sippet
senior tag

turistautak.hu térképek androidon: trekbuddy.

[ Szerkesztve ]

(#1558) crey válasza Daczy (#1552) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Ha minden áron WinMo 6.5 kell, mért nem a HD2-t nézegeted? Ugyanazt tudja mint a Desire csak WinMo alapon. Sőt a kijelzője azt hiszem még nagyobb is. . .

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1559) LordAndrew válasza Daczy (#1552) üzenetére


LordAndrew
tag

Nem lehet WinMo-t tenni rá, de ugyanilyen procival van pl HD2 vagy Acer S200, ami WinMo alapú és megy rajta a Russa... Más kérdés, hogy az ősszel érkező 7-es WinMo platform nem lesz kompatíbilis a jelenlegivel.... (Én ezért nézek Androidot, nem akarok egy megszűnő technológiába pénzt fektetni)

(#1560) qwerty1125 válasza Zirowe (#1531) üzenetére


qwerty1125
csendes tag

hi,

yxflash 1.2.9 teljes veziot probaltam, de nem az igazi.
Lost, IT crowd, south park dolgokat probaltam megnezni, de szaggat.

Egyenlore ez az egyetlen amit hianyolok a telefonbol. Egy ilyen telefonnak szerintem illene a legnepszerubb formatumokat kezelnie.

(#1561) LordAndrew válasza sippet (#1557) üzenetére


LordAndrew
tag

Juhé... köszönöm szépen a tippet :C

(#1562) sippet válasza Daczy (#1550) üzenetére


sippet
senior tag

még annyit hozzátennék az eddig elhangzottakhoz, hogy az "internetkapcsolat nélkül nem is működik rendesen" kitétel ugyanannyira igaz az androidra, mint minden modernebb telefonos oprendszerre, beleértve ebbe a wm 6.5.x verziókat is. a folyamatos email és egyéb kapcsolatok, a böngészés, és mindenféle szinkronizációk ugyanúgy ott is adatforgalmat igényelnek, de nem jobban, mint az androidon. a desire-ön is rögtön az első bekapcsoláskor be lehet állítani, hogy csak wifin keresztül legyen bármilyen internetes adatforgalom a telefonon.

ami miatt szokás mondani, hogy mindenképpen érdemes előfizetni valamilyen mobilnetes csomagra, mert ezekre a platformokra (de mondom, ebbe ma már a wm is beletartozik) a legjobb, legújabb, legcsillivillibb alkalmazások mind úgy készülnek, hogy feltételezik, hogy állandó internetelérésed van, és ezt nyilván ki is használják. ha azokat a funkciókat, amiket ezek nyújtanak, te nem akarod használni, akkor semmi se kötelező.

(#1563) delbarta válasza qwerty1125 (#1560) üzenetére


delbarta
senior tag

Nekem az 1.3.5 van fent, de ugyanúgy szaggat. Leszedtem egy konvertáló programot, mp4-be rakja át, egy 350 MB-os sorozat részt 6 perc alatt, egy 175 MB-ost pedig 2 perc alatt konvertált át úgy, hogy minőség romlást sem láttam rajta. Ezután már az mVideoPlayer tökéletes a lejátszáshoz ha felirattal akarod nézni. Ha nem jó a gyári is.

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#1564) Daczy


Daczy
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, mostmár világosabb egy kicsit a kép :DD

Egyik ismerősömnek van egy Androidos készüléke (még a legelső verzió fut rajta) és rengeteg problémája van vele, pl nem megy a bluetooth, az intéző se tökéletes stb.

Ezt a gyermekbetegséget kinőtte már a 2.1? :F

Azért nézegetem a desire-t, mert kb 40 ropival olcsóbb, mint a HD 2

(#1565) erdoke válasza Daczy (#1564) üzenetére


erdoke
titán

Valamit elnéztél az áraknál, nem? :F

A legjobb aláírás a héten

(#1566) Daczy


Daczy
aktív tag

És egyébként egy átlagos nap mekkora adatforgalmat csinál az android a mobilneten?

(#1567) LordAndrew válasza delbarta (#1563) üzenetére


LordAndrew
tag

Elmondanád, hogy mi az a konvertáló program, amivel sikeresen és gyorsan konvertálsz? (Én hogy honnan lehet letölteni)?

(#1568) andrew01 válasza LordAndrew (#1567) üzenetére


andrew01
tag

A legjobb konvertáló program : Format Factory 2.30 - és megtalálod a szoftverbazis-on ;)

(#1569) andrew01


andrew01
tag

1548 - please senkinek nincs tapasztalata Root-olás témában ?? menjek a Hero topicba, hogy megtudjam :F

(#1570) Daczy


Daczy
aktív tag

Nem tudok dönteni a HD2 és Desire között: :( Mindha a Desirének jobb minőségű lenne a fénycsépelője, a HD2nek nagyob ba kijelzője, a Desireben több a RAM van, ellenbenn kevesebb ideig bírja az akksija, HD2 WinMobile, de már elbizonytalanodtam, hogy nekem a 6.5 lenne-e a legmegfelelőbb :F

Nincs esetleg valaki, akinek volt HD2-je és Desire-je is? Mert nagyon kíváncsi lennék a véleményére :(((

(#1571) delbarta válasza LordAndrew (#1567) üzenetére


delbarta
senior tag

Este megnézem és megírom. Az otthoni gépen van, most nem tudom fejből.

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#1572) qwerty1125 válasza Daczy (#1566) üzenetére


qwerty1125
csendes tag

Hi,

NetCounter progit hasznalom forgalom ellenorzesre. Ezek szerint:
Havi total: 40.66 MB
7 nap: 54.50 MB
Mai nap: 316.8 KB

Mai nap szerintem mindossze az idojarast frissitette es egy emailem jot a Gmail-re.

Elozo androidos telefonomon altalaban 200-300MB/honap jottem ki.
Az elejen kicsit tobbet toltoget az ember,de egy ido utan stabilizalodik a helyzet.

(#1573) Daczy válasza qwerty1125 (#1572) üzenetére


Daczy
aktív tag

Azta, az a 200-300 meg/hó az húzós mulatság anyagilag... :(((

(#1574) qwerty1125 válasza Daczy (#1570) üzenetére


qwerty1125
csendes tag

Van egy WinMo 6.5 telefonom is ami egeszen jo a ketegoriajaban, viszont az Android utan szerintem nem fogok visszmenni soha.
A HD2-t neztem, de nekem mar tul nagy volt a merete. Masreszt a WinMo 6.5 egy zsakutca. hacsaknem sikerul majd rafaragni a 7-es verziot. Ami szerintem megint csak nem lesz akkor siker, ha a multitaszk csak a gyari MS programokra ervenyes.

(#1575) sippet válasza Daczy (#1573) üzenetére


sippet
senior tag

ezt azért nem mondanám. ha lekorlátozod magad olyan szempontból, hogy amikor csak lehet, akkor wifit használsz, akkor simán beleférsz 150-200 mb-ba is. melyik szolgáltatónál vagy?

pannon: mobilkvartett 150 - 150 mb
voda: mmultimedia 5000 - 200 mb
t-mobile: médiamánia s - 500 mb

ezek mind 5000 forintba kerülnek, mindben van nemcsak adatforgalom, hanem sms és lebeszélhető percek is. szerény véleményem szerint egyébként toronymagasan a t-mobile ajánlata a legjobb (én is ebben vagyok), többek között pont a benne foglalt adatmennyiség miatt, de mint látszik, minden szolgáltatónál van azért lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#1576) sippet válasza andrew01 (#1548) üzenetére


sippet
senior tag

nem így működik. a memóriakártyára való telepítés az egy olyan lehetőség, ami a rootolás után válik lehetővé, de magával a rootolással automatikusan nem. ehhez előbb telepíteni kell az a2sd-t, és particionálni kell a memóriakártyát, létrehozva egy ext partíciót is a fat32 mellé.

én már rootoltam egyébként, de a2sd-vel egyelőre nem tököltem. paul a modaco-n azt ígérte, hogy nemsokára kijön az első custom rom-mal, amiben már minden szükséges előfeltétele (busybox, a2sd stb.) meglesz annak, hogy a rootolás előnyeit teljes egészében kihasználhassuk. egyelőre a busybox hiánya miatt többek között a titanium backup se működik, márpedig én anélkül nem fogok nekiállni naponta wipe-olni, mert nincs kedvem minden alkalommal nulláról újratelepíteni az egész telót és az összes alkalmazást. a busybox miatt egyébként egy csomó más, rootolást igényelő alkalmazás sem működik, de a market enabler például már most is hibátlanul teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#1577) LordAndrew válasza delbarta (#1571) üzenetére


LordAndrew
tag

Köszönöm szépen.

És köszönöm Andrew-nak is a választ.

(#1578) Coyote01 válasza andrew01 (#1568) üzenetére


Coyote01
tag

És te milyen beállításokkal használod? Csak mert nekem vagy 25 perc volt egy 350M-s sorozatrész most hogy kipróbáltam.

(#1579) andrew01 válasza Coyote01 (#1578) üzenetére


andrew01
tag

az 40-42 perces video igaz? ahhoz 25 perc az korrekt.. mp4 - magas minöség és méret - és ott a részletes opciokba is belépek és ott a videoméretet is átállítom 800x480 - ba :P jó HD videót nyomtam ebbe; igy mondjuk soká tart és nagy felbontásu videót érdemes ilyenbe konvertálni.. de egy sima sorozatrész-t elég sztem 'mobilestandard480x320 ba.. vagy 800x480 arányt megtartva kisebbe.. pl 600x360
nyilván ha közepes minöséget választasz gyorsabban végez.. de én maximalista vagyok..
ezért van Desire-m is :D

(#1580) qwerty1125 válasza andrew01 (#1579) üzenetére


qwerty1125
csendes tag

En sajna konvertalasra nem akarok idot pazarolni ido=penz :N Inkabb csinalok helyette mast.
Allitolag dedikalt grafikus procija van a telefonnak...

[ Szerkesztve ]

(#1581) Coyote01 válasza andrew01 (#1579) üzenetére


Coyote01
tag

Jahh, jó, már látom hogy nem te írtad, hogy 6 perc alatt végez vele :) Bocsi de akkor ok, megnyugodtam :)

(#1582) eami válasza andrew01 (#1579) üzenetére


eami
addikt

nekem 2-3 percbe tellik a dolog egy másfél órás filmnél (gyengébb gépen is), blogoltam is róla egyet.. a baj az, hogy mint utóbb kiderült csak milestoneon működőképes a "trükk".
De ha érdekel elküldöm privátba a linket és kipróbálhatod hátha :)

[ Szerkesztve ]

(#1583) Reaper válasza andrew01 (#1547) üzenetére


Reaper
őstag

Köszi csekkolgatom, még elsőre elég bonyolult, de jónak néz ki.

#1553: Köszi neked is, nézegettem a honlapot, de amikor a feldobta, hogy regisztráljak, akkor ott is hagytam.

(#1584) mumk válasza sippet (#1576) üzenetére


mumk
tag

Már tölthető is. ;)

MIUI 0.12.24.

(#1585) andrew01 válasza qwerty1125 (#1580) üzenetére


andrew01
tag

pff szerinted mig konvertál én ülök és bambulom a gépet?? ezt Te sem gondoltad komolyan... ami pár perc alatt konvertál annak én megnézném a minöségét :U

(#1586) qwerty1125 válasza andrew01 (#1585) üzenetére


qwerty1125
csendes tag

Dehogy is, csak en egyaltalan nem akarok konvertalni. :)

Talan valami olyasmi megoldas ami masolas kozben automatikusan konvertal. Igy lelkileg en is megnyugodnek :) es a telefonon is elvezheto minosegben lathatnam a filmet.

De az egesz nem nagy ugy, mert nem fogok a telefonon filmet nezegetni. Csak kivancsi voltam, hogyan kezeli a film formatumokat.

(#1587) delbarta válasza Corn (#1549) üzenetére


delbarta
senior tag

Na, hazaértem és megnéztem. A Program neve: Google Calendar Sync. Teljesen ingyenes és tökéletesen teszi a dolgát.

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#1588) joey04


joey04
titán

a fórumban lévő ugrógombokat kipróbálná valaki a gyári böngészővel, hogy működnek-e? :R
itt a topik végén olvasható miről is van szó.

(#1589) delbarta válasza LordAndrew (#1567) üzenetére


delbarta
senior tag

Szia. Fast Video Converter PRO v1.2 amit használok.

Én a 'to MP4' fület használom. Az audio részt nem bántom. A video-n a minőséget átállítom 1000-re. A frame rate-nél beállítom a film eredetijét. Az output image settings résznél az original size and keep aspect ratio beállítást használom. Ezekkel a beállításokkal megy a 350 MB-os 6 perc alatt, a 175-ös 2 perc alatt. Persze ez nem lehet mindenkinél egyforma, erősen függ a processzortól is.

Nem tudom már honnan töltöttem, úgyhogy feldobtam egy tárhelyre, akinek kell lekaphatja: megaupload

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#1590) feketepeti válasza qwerty1125 (#1580) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Nincs neki dedikált grafikus gyorsítója. Magának a procinak vannak ilyen képességei, de nem az igazi. Lehet, hogy az optimalizáción még reszelnek egy kicsit (remélem) és akkor talán jobb lesz.

Én nagyon várok egy rom frissítést, főleg a szar mail kliens miatt.

(#1591) Corn válasza delbarta (#1587) üzenetére


Corn
csendes tag

Szia,

köszönöm szépen! A Google Calendar Sync-et én is régóta használom, és hibátlanul működik. Amivel most gondom van, az nem a calendar, hanem az outlook contactok - és ezeket nem tudom a calendar sync-kel megoldani.

(#1592) sippet válasza joey04 (#1588) üzenetére


sippet
senior tag

nem működik.

(#1593) delbarta válasza Corn (#1591) üzenetére


delbarta
senior tag

Tényleg! Én abban a meggyőződésben voltam, hogy azt is szinkronizálja... :) Bár én a névjegyeket csak azért tároltam eddig az outlookban, hogy szinkronizálni tudjam az előző telefonjaimmal. Most már a gmail-el csinálom ezt. Azért ha találsz rá megoldást, légyszives dobj egy pm-et. Biztonsági tartaléknak jó lenne. Kösz.

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#1594) joey04 válasza sippet (#1592) üzenetére


joey04
titán

pff :(
akkor ezt továbbítom, köszi!

(#1595) Corn válasza delbarta (#1593) üzenetére


Corn
csendes tag

Hehe, én is csak azért használtam outlookot, hogy legyen megfelelő backup arra az esetre, ha elvesztem a telefonomat. Ezért nem nagy tragédia, ha nincs sync a google és az outlook között, de azért kicsit jólesne.

(#1596) ManUnited válasza joey04 (#1588) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Működnek.

(#1597) joey04 válasza ManUnited (#1596) üzenetére


joey04
titán

igen? :Y
na akkor várok még egy tulajt, hogy tuti legyen, ne csináljak hülyét magamból a másik topikban. :D

(#1598) Daczy válasza sippet (#1575) üzenetére


Daczy
aktív tag

pannonom van, de kicsit sokallom ezt az 5k-t havonta netér, amikor otthon 3kból megvan a 20/10es digi, és ráadásul ez a mobilnet még nem is 100%osan lefedett :F
Van olyan beállítási lehetőség, hogy wifit használjon, ha tud, és ne HSDPA-n a netet? :F

(#1599) ManUnited válasza joey04 (#1597) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Hát ha a léptetőgombokra és a lenyitható választórészre gondoltál ahol kiválasztod hogy hányas hsz-hez akarsz ugrani akkor azok nálam működnek.

(#1600) joey04 válasza ManUnited (#1599) üzenetére


joey04
titán

nem, hanem az új (2 napja van talán) gombokra. amivel az oldal aljára/tetejére lehet ugrani

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.