Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-15 14:56:57

LOGOUT.hu

HTC Desire (codename: Bravo)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) Soockit


Soockit
aktív tag

Hogyan lehet visszaállítani a rootolás előtti állapotot?

(#2102) Integra válasza vatomi (#2082) üzenetére


Integra
titán

én fólia nélkül használom.
értelem szerűen abban a zsebemben amelyikben a teló van, más nincsen, sem szőlőzsír, sem kulcs, sem aprópénz. karcmentes, semmi baja.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2103) Integra válasza #16820480 (#2062) üzenetére


Integra
titán

hejj, ez jó!
segít megismerni a default processeket és hogy mi mivel függ össze, ha picit figyel az ember.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2104) erdoke válasza Tysolt (#2095) üzenetére


erdoke
titán

Én csak márkás akksit vennék (Seidio, Mugen, stb), a többi teljesen lutri, sőt még árthat is.

A legjobb aláírás a héten

(#2105) Gubro válasza gofry (#2098) üzenetére


Gubro
senior tag

Na ez az. A hátlap nem egyforma a N1-on és a Desire-en, ezt magyaráztam már az előbb is.
Nem is beszélve arról, hogy az a 2500 a legjobb esetben is kb 2000.

(#2106) Tysolt válasza Gubro (#2105) üzenetére


Tysolt
csendes tag

Sajnos akkor 3600,-Ft-om ugrott.
Előbb kellett volna érdeklődnöm. :F :(((

(#2107) vatomi válasza Integra (#2102) üzenetére


vatomi
aktív tag

Én plusz bőrtokban tartom, alig merem anélkül letenni. Csak a korábbi Nokiáimmal volt olyan tapasztalatom, hogy úgy gondoltam, fólia nélkül is tudok rájuk vigyázni, aztán napfénynél felfedeztem rajtuk elég hamar néhány hajszálkarcot. Itt egyelőre szó sincs ilyenről,de azért próbáltam egy fóliát, szépen fel is tettem, de sokkal rosszabb volt a kijelző tapintása, úgyhogy pár perc után lerántottam róla.

(#2108) tariattila válasza vatomi (#2107) üzenetére


tariattila
veterán

jaja! egy puha tok megvédi zsebben és bárhova lerakhatod...

ezzel mondjuk felvételnél lesz plusz mozzanat de megéri mikor kézbeveszed és semmi sem rontja az érintés hatékonyságát, élményét... :U

és hogy szuperál? mem.kártya is okés?

[ Szerkesztve ]

(#2109) Integra válasza vatomi (#2107) üzenetére


Integra
titán

vékony bokazokni

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2110) vatomi válasza tariattila (#2108) üzenetére


vatomi
aktív tag

Minden oké, csak az akku idegel továbbra is de ha ez az ára, hogy ilyen telóm legyen, hát üsse kő! :)

(#2111) Soockit


Soockit
aktív tag

Nekem nem jött össze a Root. Miután elindítottam a recovery-windows.bat file-t utána ugyan úgy maradt a piros háromszög. Windows Vista 64 alatt. Esetleg az oprendszer lehet a ludas?

(#2112) tariattila válasza vatomi (#2110) üzenetére


tariattila
veterán

ja ...ez egy ilyen műfaj...
Örülök, hogy tetszik... ezek szerint nem bántad meg... biztos lesz akku-alternatíva normális :U

(#2113) gofry válasza tariattila (#2112) üzenetére


gofry
senior tag

meg reméljük a 2.2 energia kezelése is javul :)

(#2114) Gubro válasza gofry (#2113) üzenetére


Gubro
senior tag

Ha lesz Desire-re. A Hero tulajok a mai napig várnak a 2.1-re, immár vagy fél éve.

(#2115) sippet válasza Gubro (#2114) üzenetére


sippet
senior tag

tegyük hozzá, hogy főzött 2.1-es rom is van kb. azóta. ;)

(#2116) Reaper


Reaper
őstag

Hali, 1 gyors kérdés, a Handcent-et használva, ha ékezetet írok a szövegbe akkor 160 ról 70-re csökken a karakter/sms szám. Most ezt csak a handcent gondolja így, és attól a telefon 1 sms-t küld, vagy valami egyéb ok miatt tényleg így megrövidül az sms tőle?

(#2117) Coyote01 válasza Reaper (#2116) üzenetére


Coyote01
tag

Tényleg megrövidül. Használj balra dőlő ékezeteket és akkor ok lesz (egyébként a karakterkódolás miatt van azt hiszem)!

(#2118) Integra


Integra
titán

találtam egy érdekes hibát handcent-ben.
ha bekapcsoljátok a statusz riportot (a kék kis analóg óra zöld pipára vált történet) és valaki fészbúkban a telefonszámokhoz szöveget ír be, akkor megbolondítja a riportot. ugyanis nem csak azt fogja kiírni a riportban, akinek valóban elküldted az sms-t, hanem azt a személyt is, aki szöveget írt be az fb-ben a telszámaihoz..
a sima messages-ben ez a hiba nem jön elő.
majd írok a fejlesztőnek, hogy reszelgesse ezt a részt is:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2119) Reaper válasza Coyote01 (#2117) üzenetére


Reaper
őstag

Én is erre gondoltam, csak azt nem tudom, hogy akkor most a drága, kedves, szeretni való szolgáltatóink szerint a jobbra vagy a balra dőlő ékezet kéri a több karaktert a kódolás miatt... Magyarán ha a handcent úgy látja hogy ez most 2 sms lesz, de ha balra dől az ékezet, akkor belefér, na ilyenkor tényleg így van, vagy a szolgáltató vidáman elszámol 2 sms-t :F Húú ezt de szépen leírtam, azért remélem érthető :DDD

(#2120) #16820480 válasza Reaper (#2119) üzenetére


#16820480
törölt tag

a gsmabc kódlapra nem fértek fel a magyar karakterek, csak a balra dőlők (olasz, stb). ez van. magyar ékezeteket akkor tudsz csak küldeni, ha unicode kódtáblát hazsnálsz, akkor meg uyge egy karakter nem 7 (vagy 8?) bites lesz, hanem 16, tehát feleződik a rendelkezésre álló karakterszám is.
vannak olyan telefonok, amik engedik, hogy magyar ékezeteket írj, aztán átkonvertálják 7 bites kódolásra a küldésnél, hogy ki tudd hazsnálni a 160 karakter, de amennyiben nem unicodeot használsz, a fogadó teleonján nem fognak megjelenni, akárhogy írod be.

(#2121) Integra válasza #16820480 (#2120) üzenetére


Integra
titán

elbaszott egy nyelv a magyar:DDD
de nem véletlenül nem szabad pc-n magyart használni, minden file és folder nevet angolul kell megadni, az parasztbiztos bármerre. halálom, mikor hosszú ékezetes fájlokat küldözgetnek..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2122) #16820480 válasza Integra (#2121) üzenetére


#16820480
törölt tag

nekem is, d ez alapvetően azért baj, mert a windowsban a mai napig egy rakás program használ helyi kódlapokat, és nem egységesítették unicode-ra a rendszert. nekem vannak kínai karakterekkel írt fájlneveim is, és semmi bajuk, csak annyi a lényeg, hogy minden ami hazsnálja őket, az támogassa az unicode-ot. viszont a minap átmentem egy próba erejéig win7 alá, és nem ki meglepetés volt, hogy bizonyos progrmaokban egyszerűen nem jelennek meg rendesen ezek a karakterek, pedig azért nem egy elavlt rendszerről beszélünk ugye...

eleve úgy ahogy van hülyeségnek tartom a helyi kódlapokat... ez olyan nevetséges hiba, mint a y2k bug volt annak idején, csak úgy látszik ezt nehezebb levetkőzni.

(#2123) Zirowe válasza delbarta (#2086) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Felraktam az általad ajánlott security guardert,faszám foglaltat jelez a black listes számoknak, viszont ha más szám hív, akkor fogadja a hívást, de néma üzemmódba vált.

Default rulest használok (azon belül minden disable-re állítva, kívéve black list ami block-ra van állítva), csak black listbe pakoltam számokat, és ha egy olyan szám hív ami nincs black listen vagy magánszámról jön a hívás kicseng,de átvált némára, annak ellenére, hogy a csengőhangerő maxon van.

Ha default rulesról átállítom only block black listre,akkor is ugyanaz a helyzet.

Ez mitől lehet?
Tapasztalta ezt a jelenséget más is?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2124) gofry válasza Gubro (#2114) üzenetére


gofry
senior tag

olvasgass androidpolice.com- ot már kint van, hivatalosan júni 5-re tették, de a sprintnek szánt rom már kint van.

(#2125) Integra válasza #16820480 (#2122) üzenetére


Integra
titán

érthetetlen, hogy miért nem csinálják meg globális platformon..
talán mert egyszerűbb lenne minden?:D
nem vagyok otthon a kódlapokban, de ha jól emlékszem, akkor a magyar karakterkészlettel régebben kevesebb baj volt, mert valami más kódlapban van mint most. és amióta valamiért hátrébb sorolták ("lefokozták" a magyar karakterkészletet), azóta sokkal több a gond vele.
mondjuk engem nem zavar, mert csak angolt vagyok hajlandó használni, mindegy, hogy pc, tv, telefon.

jaj, nemtom, hogy észrevettétek e, de dolphin hd browser-nél az új update le akarja törölni belőle a jútúb download részt, google policy miatt.
azóta nem frissítem a dolphin-t. :))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2126) Gubro válasza gofry (#2124) üzenetére


Gubro
senior tag

Elhiszem, de én egyelőre szkeptikus vagyok, majd ha tölthető hivatalosan... ;)

Szerk: és az ugye a Hero 2.1, nem pedig a Desire 2.2.

[ Szerkesztve ]

(#2127) #16820480 válasza Integra (#2125) üzenetére


#16820480
törölt tag

igazából nem számítana semmi, hogy mit hova fokoznak le, ha mindenhol egységesen unicode-ot használnánk, ahogy azt illene. de erre elég kevés az esély egyelőre sajnos, amíg rengeteg helyen még dos-os programokkal bohóckodnak.

[ Szerkesztve ]

(#2128) gofry válasza Gubro (#2126) üzenetére


gofry
senior tag

btw hogy lenne desire 2.2 , amikor még a bejelntés sem volt meg. A hero-ra a tökéletesen működő 2.1 et meg elég nagy meló volt átportolni, ekkora difi nem lesz a 2.2 és a 2.1 között. Komolyan néha olvasgassatok külföldi oldalakat

(#2129) ssamf


ssamf
tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne :K ki gondolta volna. felraktam az Opera Mini 5 betat. Sokkal gyorsabb az eredeti böngészünél. DE: :Y azóta belassult az eredeti mind a ... nagyon :DDD ! És az Operában nemtom használni a kétújas zoomot :F . Vmi ötlet? Más nem találkozott ilyen problémával?

Köszi! :R

(#2130) Reaper válasza ssamf (#2129) üzenetére


Reaper
őstag

Használj inkább dolphin browsert. Szerintem eddig az a legjobb böngésző. Az Opera nálam pl elég hülyén jelenítette meg az aréna főoldalát. [link]

[ Szerkesztve ]

(#2131) Gubro válasza gofry (#2128) üzenetére


Gubro
senior tag

Köszönöm a tanácsot, hidd el, olvastam.
BTW érdekes módon a Legendre sikerült átportolni, meg a Desire-re is, a Herora meg nem.
Elhiszem, hogy most kisebb lépés, de ennek inkább olyan íze van, hogy a HTC nem supportálja megfelelően a már piacon lévő készülékeket.

Az, meg hogy Te nem olvasod el rendesen, amit írtam, félreérted és még rajtam kéred számon, hogy hogyan is gondolom, hogy a Desire megkaphatja majd a 2.2-t az kicsit furcsa számomra.

(#2132) Reaper


Reaper
őstag

Hogy mik vannak... Telenor

(#2133) Dinamiq


Dinamiq
tag

Van valaki aki próbálta a ShapeWriter Keyboard-ot? Valamiért nekem nem megy. Feltelepíti, engedélyezni is lehet, de utána semmi. Ötlet?

(#2134) sbazsi válasza Tysolt (#2093) üzenetére


sbazsi
veterán

megteszed, hogyha megérkezik, megírod (priviben), hogy hogy szugerál, befér-e a gyári helyére? :R :R

(#2135) sbazsi válasza delbarta (#2086) üzenetére


sbazsi
veterán

nem tudom, hogy a progi okozza-e, de ma reggel többször lenémult a telefonom. mindig amikor előkaptam a telefont, néma volt. felhangosítottam->zseb, előkap, néma. :R
kb 2-3 alkalommal, szóval lehet én voltam béna/más kavart be, nem tudom. aztán azóta rendben van.

(#2136) Alec válasza sbazsi (#2135) üzenetére


Alec
tag

hát mondjuk van benne egy olyan funkció, hogy ha csörög a telefon, felemeled (mozgatod a készüléket) akkor elhalkul (igaz nem lesz teljesen néma), nem ez kavart be neked?

[ Szerkesztve ]

(#2137) Mappa


Mappa
addikt

a hívószám kijelzés/letiltást hogy lehet beállítani ?

nem kötelező megadni

(#2138) Mappa válasza Mappa (#2137) üzenetére


Mappa
addikt

már megtaláltam call/additional settings / caller ID ...ha esetleg más is keresné

nem kötelező megadni

(#2139) eledhwen10


eledhwen10
csendes tag

Sziasztok,

A következő a gondom: a kocsiban egy BT-s FM-transzmittert használok, és zenelejátszás közben időnként kihagy a hang. Azt gondoltam, hátha a microSD-vel van a baj, de sima fülessel teljesen folyamatos.
Ötletek?

Empowered by Android; Sensed by HTC; Fuelled by Desire.

(#2140) sssent


sssent
senior tag

Megoldható valahogy, hogy az általam visszautasított hívásokra ne dobjon fel missed call notification-t?

(#2141) vitomi24


vitomi24
tag

Hello!
Valaki tudna segiteni,hogy tudnek filmet nezni a telon,amit letoltok a netrol(dvdrip-es).Esetleg valami lejatszo kell hozza?!
Koszi a segitseget!!

(#2142) Coyote01 válasza vitomi24 (#2141) üzenetére


Coyote01
tag

A divx-et az én tudomásom szerint csak az yxflash játsza le jelenleg, de sajna az is csak szaggatva, szóval élvezhetetlen szerintem, legalábbis nálam így volt. Jobban jársz ha átkonvertálod mp4-be, és úgy rakod fel a telóra(fast video converter-el pl). Ahhoz pedig már csak egy lejátszó kell. Én az mVideoPlayert használom, ha jól emlékszem, akkor valaki itt ajánlotta korábban, azzal tökéletesen megy, és a feliratokat is kezeli, igaz az ékezetes betűket nem szereti.

(#2143) delbarta válasza Coyote01 (#2142) üzenetére


delbarta
senior tag

Az ékezetes betűket is tökéletesen megjeleníti, csak UTF8 kódolással kell elmenteni az srt fájlt (notepad).

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#2144) vitomi24 válasza Coyote01 (#2142) üzenetére


vitomi24
tag

Koszi az infot!

(#2145) tybsen


tybsen
addikt

Sziasztok,

Egy kerdes: tudtok olyan ingyenes gps navit, amihez nem kell halozati adatforgalom? Eppen Nemetorszagban vagyok es nincs a naviban ez a videk. Letoltottem a wisepilot hi res-t, de csak akkor mukodik, ha engedelyezem az adatforgalmat, ami ugye nem olcso, nemtom mennyit general.

Koszi elore is!

(#2146) Coyote01 válasza delbarta (#2143) üzenetére


Coyote01
tag

Nahh ezt nem is tudtam eddig, köszi!

(#2147) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Kérem szépen, most léptem be a 3. napba, hogy egy töltéssel megy a desire-m, és még mindig 41% körül van az akksija!
Na ezek után panaszkodjanak azok, akik csak ezért nem veszik meg!
(telefonálok vele rendesen, wifizek is legalább óránként 5percet, zene hallgatás fülessel, stb)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2148) Integra


Integra
titán

zene hallgatás közben ha nimbuzzol az ember, vicces a hangjelzése a nimbuzznak ha üzenetet kapsz, ajánlom mindenkinek nagy hangerőn kipróbálásra:K:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2149) gofry válasza Integra (#2148) üzenetére


gofry
senior tag

Azóta nem hallasz a fél füledre mi? :D (pülülülül) :D :C

(#2150) sbazsi válasza Zirowe (#2147) üzenetére


sbazsi
veterán

mindezt hogy? éjjelre kikapcsolod?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.