Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-15 14:56:57

LOGOUT.hu

HTC Desire (codename: Bravo)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) Drenadar válasza sippet (#28999) üzenetére


Drenadar
veterán

alig sérűlt: kikapcsolt állapotban látszik rajta egy kb 3 mm-es karc. ha megy a kijelző nem lehet észrevenni, csak spec helyzetben, akkor sem zavaró...

60K? hát... akkor lehet nem adom el... ahhoz túl jó, túl sokat kellene még hozzátenni, hogy vegyek egy újabbat.

köszönöm azért :)

[ Szerkesztve ]

(#29002) janakbacsi


janakbacsi
őstag

adott egy androidos készülék, amin nem találok file kezelőt. letöltöttem egy file manager.apk-t, rámásoltam az sd kártyára, de hogyan tudom elinditani a telepítést ha nincs rajta fájl kezelő?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#29003) Drenadar válasza janakbacsi (#29002) üzenetére


Drenadar
veterán

tudtommal sehogyan sem.

market-ről tölts le egy ingyeneset. astro-t pl. és azzal már tudod telepíteni a sajátot :D

éna HTC progijával telepítem egyből a dolgokat, vagy a markettel szedem le...

[ Szerkesztve ]

(#29004) Steve1207 válasza janakbacsi (#29002) üzenetére


Steve1207
veterán

Készíts egy html fájlt, mely tartalmaz egy linket a filemanager progira. Ezt meg tudod nyitni a böngészőben pl, ha beírod az elérhetőségét az sd-n.

De a legegyszerűbb megoldás a wifi és market-ről leszedsz egyet.

.

(#29005) Zirowe válasza sippet (#28999) üzenetére


Zirowe
nagyúr

60k-ra ment le??!! :Y :Y :Y
Hogy a fenébe..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#29006) janakbacsi válasza Steve1207 (#29004) üzenetére


janakbacsi
őstag

köszi de ezt próbáltam és nem sikerült. agip benzinkutakon van free wifi, rá is tudtam csatlakozni, böngésző el is indult, de a marketről nem tudtam letölteni a dolgokat. csak azt írja ki a készülék, hogy letöltés alatt, de nem törtéik semmi sajnos percekig. astro file managert és egy másikat is próbáltam.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#29007) Drenadar válasza janakbacsi (#29006) üzenetére


Drenadar
veterán

érdemes beruházni egy mobilinternet csomagra... egy alap csomag pár száz ft és több megát szedegethetsz vele.

androidos telefont tartani szvsz értelmetlen, ha nincs internet kapcsolata....

(#29008) llaszlo válasza Zirowe (#29005) üzenetére


llaszlo
veterán

Mert már a T-nél is ennyi volt előfizetéssel. Amíg lehetett kapni. Már nem lehet.

(#29009) Viper26


Viper26
nagyúr

Latin IMEI törlése miatt ne lenne keyboard?Mert tettem fel GB keyboard-ot gyorsan, de azt sem tudom kiválasztani... :F
Input method-nál a nagy semmi van, baromi jó. :W
Mindjárt veszek egy butafont inkább. :DDD

iPhone 15 Pro | AW S9

(#29010) Drenadar válasza Viper26 (#29009) üzenetére


Drenadar
veterán

Ez velem is megtörtént :) nem csináltam semmit, és egyszer csak soha többet billentyűzet. Akármit töltöttem le, nem volt hajlandó működni. Hard reset segített.

Másik :

Sztem ez a 60K méltánytalanul kevés egy garanciális független készülékért...
Ennél sokkal többet ér, szóval érdemesebb megtartani :)

(#29011) Steve1207 válasza janakbacsi (#29006) üzenetére


Steve1207
veterán

Pedig az első megoldáshoz nem kell se net, se semmi, csak az apk az sd kártyára meg a telón egy böngésző.
Csinálsz egy html file-t, abba egy hivatkozást <a href="akarmi.apk">a link neve</a>
A html file neve ez esetben: akarmi.html
Utána a telón a böngészőben beírod, hogy "file://sdcard/akarmi.html"

Természetesen az sd kártya gyökerébe kell lennie az akarmi.apk-nak meg az akarmi.html filenak is. Régebben így oldottam meg, ha jól emlékszem.

.

(#29012) Drenadar válasza Steve1207 (#29011) üzenetére


Drenadar
veterán

jó jó, tudom hülye kérdés, de mivel szerkeztünk weblapot a telefonon, ami alap felszereltség? nem találtam én ilyesmit a Dézin.

(#29013) Steve1207 válasza Drenadar (#29012) üzenetére


Steve1207
veterán

PC-n, alapból én se tudok ilyen lehetőséget. Ha lenne fájlkezelő abban meglehetne csinálni, de mivel nincs, így csak ez a lehetőség marad.

.

(#29014) sippet válasza janakbacsi (#29002) üzenetére


sippet
senior tag

nem kell hozzá filekezelő, már ha alapból .apk formátumú filet töltöttél le a telefon böngészőjén keresztül. egyszerűen a downloadsban kikeresed a filet, ráböksz, és elvileg fel kell hogy ajánlja, hogy a package installerrel nyisd meg. ez az android telepítője.

[ Szerkesztve ]

(#29015) Drenadar válasza Steve1207 (#29013) üzenetére


Drenadar
veterán

amúgy sok emberkét megkérdeztem már: minek androidra file kezelő? appok telepítésére. Oké, de ha a marketet használja az ember? tehát mégsem kell appok telepítésére? Akkor minek? Weblapot szerkeszteni nem :D

tehát minek? (átlag felhasználónak aki nem akar registryt és config file-okkkal bűvészkedni.)

soha senki nem tudott még választ adni erre...

(#29016) kokler válasza Drenadar (#29015) üzenetére


kokler
aktív tag

Ha gép közelében vagy akkor akár a HTC Sync akár egy Qtadb a barátod lehet és azzal tudsz telepíteni appot! :K

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#29017) Steve1207 válasza Drenadar (#29015) üzenetére


Steve1207
veterán

Én nem csak marketet használok, így elkél. Jó pár xda-s fejlesztett progit tesztelgetek, azok meg nem igazán vannak fent marketen még :D

Így jobban belegondolva viszont jogos, alapjaiban én se használom igazán. Viszont sokkal kényelmesebb az sd-t rendbeszedni, törölni fileokat stb, ha kell. Főként, ha nincs pc a közelben. Plusz, ha valamilyen filet csatolni akarsz pl gmailben, akkor szükséges szintén.

.

(#29018) Viper26 válasza Drenadar (#29010) üzenetére


Viper26
nagyúr

Restart megoldotta. :))

iPhone 15 Pro | AW S9

(#29019) Drenadar válasza Steve1207 (#29017) üzenetére


Drenadar
veterán

Ha már pc-ről teszek fel valamit akkor a HTC okosságával egyből telepítem azt.
A programok/képek megosztása e-mailben alapból működik. Pdf- zene, egyéb dokumentumokat tény nem tudok file kezelő nélkül e-mailben küldeni (egy év alatt még nem is kellett ilyen :D)

SD-n rendrakás: Ha nincs file kezelő nem is látom mekkora a kupi ott. Android majd kezeli :D Mikor felteszem a zenét/dokumentumot a gépről én akkor szoktam mindent rendesen elrendezni :)

(#29018) Viper26:
Soft reset (sima restart)
vagy hard reset?

Ha az első akkor nagyon szerencsés vagy :) nekem a sima reset nem oldotta meg... :(

Sippet: volt egy ilyen kitételem:
(átlag felhasználónak aki nem akar registryt és config file-okkkal bűvészkedni.)
jah látszik mennyire érdekel a buherálás része :)

[ Szerkesztve ]

(#29020) sippet válasza Drenadar (#29015) üzenetére


sippet
senior tag

átszerkesztettem ezt a hozzászólás jó alaposan.

registry az a windowsban (meg a winmoban) volt. :D

én rendszeresen (hetente többször) használom a fájlkezelőt, a legkülönfélébb célokra, fájlok mozgatására, törlésére stb.

vegyünk mondjuk egy olyan példát, hogy leszedsz valami navigációt tesztelésre, mert van egy 7 napos ingyenes próbaidőszak. lehúzod hozzá a térképeket, kipróbálod, fos az egész. teleszemetelte a memóriakártyádat minden szarral? igen. le tudod törölni róla egy sima uninstallal? nem. szemetet el tudod róla takarítani, ha nem vagy gépközelben, és nincs fájlkezelőd? nem.

vagy még egyszerűbb: hogyan küldesz át bármilyen fájlt mondjuk bluetoothon bárkinek, ha nem férsz hozzá a fájlrendszerhez?

arról meg, hogy egy root explorerrel vagy egy supermanagerrel milyen csodákat lehet csinálni (rendszer alkalmazások törlése stb.), már ne is beszéljünk.

[ Szerkesztve ]

(#29021) LordAndrew


LordAndrew
tag

Sziasztok,

HELP! :F

T-Mobilos kártyám volt, minden beállítás nélkül tudtam netelni a Desire-vel (független). Céget váltottam, itt Telenoros előfizetés van. Kártya be, net nem megy. A honlap alapján beállítottam az APN-eket, nem megy. ÜFSZ felhív, mondta ugyanazokat az APN adatokat, mint a honlapon, csak az APN "Online" és APN "net" beállításokat variálta, ellenőriztette velem, hogy a triviális "Mobile Network" beállítás mellett van-e pipa (igen), de nem megy. Néha a "Mobile network" alatt (Wireless and networks beállítási menüpontban) valamilyen connection failed üzenet jelenik meg (most épp nem, azért nem tudom pontosan beírni). Az állapotjelző sorban sose jelenik meg a kis 3G vagy HSDPA ikon meg a két nyilacska... És a net persze nem megy. (A net szolgáltatás biztosan aktiválva van, valamilyen Online Flexi szolgáltatást fizettek elő nekem és SMS-t is kaptam az aktiválásáról).

RCMixHD 2.0 ROM van fenn, az előző cégemnél gond nélkül ment a mobilnet, tudtam levelezni, netelni stb. A telefon nem lett újrahúzva a kártyacserénél (csak a Google sync-ket kellett újra autentikálni).

Tanácsokat szeretnék kérni, hogy mi legyen a köv. lépés.

Köszi,
E.

(#29022) sssz válasza LordAndrew (#29021) üzenetére


sssz
őstag

az hogy sms-t kaptál nem jelent semmit:D én is kaptam anno sms-t és mégse volt aktiválva.
menj be egy pannonba, csekkoltasd le hogy tényleg van-e neted és állítsák be ők.

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#29023) bega82


bega82
tag

Az szerintetek lehetséges, hogy az ADW felrakása előidőzte azt, hogy sokkal jobban merül az akksi? Mert ezt bizony csak az utóbbi napokban tapasztalom, és tényleg érzékelhetően gyorsan szívódik le... most már minden este töltenem kell, és ez eddig nem volt így, 2 napokat kibírt, vagy ha nagyon nyüstöltem, még úgy is másfelet. Vagy egyszerűen kezd fáradni az akksi, és független a launcher cserétől? :F

(#29024) sssz válasza bega82 (#29023) üzenetére


sssz
őstag

nekem nem szívja, 2 napig simán elketyeg.

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#29025) r4z válasza bega82 (#29023) üzenetére


r4z
nagyúr

Nekem sem szívja. (Embörök ez a Launcher 7 egyre jobb lesz, Super AMOLED Plus-nál oda fog verni, de nagyon :K:B:D)

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#29026) bega82


bega82
tag

Hmmm, akkor viszont valami más sumákság lehet itt a háttérben... :(((

(#29027) master90


master90
aktív tag

Sziasztok

Lehet ez a jelenség csak nálam van nem tudom azért akkarok utána járni
Désim 15% akku töltöttségnél eldobja magát !
Egy szer ki írja hogy rakjam fel tölteni és utána ha pl.: zenét hallgatok akkor 1-2 perceb belül kikapcsol
Ez normális ?

[ Szerkesztve ]

(#29028) Lacopapi válasza sssz (#29024) üzenetére


Lacopapi
addikt

Két napig?? Ez nekem csak álom...szabad tudni mik mennek átlagban? Mert nekem naponta kerül elő a töltő...két hetes a gép...:(

[ Szerkesztve ]

(#29029) r4z válasza master90 (#29027) üzenetére


r4z
nagyúr

Ilyet nekem is szokott néha. Ha rootolt telefonod van, csinálj egy battery stats wipe-ot.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#29030) master90 válasza bega82 (#29023) üzenetére


master90
aktív tag

Én is ADW -t használok de nekem egyáltalán nem szívja le ha nem nyomkodom kibírja a 3 napot is átlagos nyomkodással 2 nap nyüstölésél 1 nap

RazorGTR1.: Meg csináltam :R Remélem most már jó lesz ;)

(#29031) FeRRaR1 válasza master90 (#29027) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Hát maga az eset normális, a 15% viszont nem, kivéve ha aktiválva van valami energiamenedzsment. (Beállítások/energia/energiamenedzsment)

mert az pont 15% lép életbe alapból.

Viszont az aksit nem hagyja teljesen lemerülni, mert az nem tesz neki jót, nekem olyan 5-6% körül szokott kikapcsolni.

(#29032) master90 válasza FeRRaR1 (#29031) üzenetére


master90
aktív tag

Az itt a probléma hogy CM 7.0.3 rom van fent és nem találok ilyen beállítást

(#29033) Damage401


Damage401
senior tag

Sziasztok!

Egy kis pozitív vélemény az E-carrel: Nos igaz hogy 1 hónapig volt ott mivel a szolgáltatón keresztül adtam le így ennyi volt az átfutás, de a munkájukkal nagyon megvagyok elégedve. Pláne hogy úgy adtam le hogy köd fátyolos képeket készít a hátlap végett azt kifelejtették cserélni. Semmi gond tegnap felhívtam őket látták hogy hibáztak és mára már egy új hátlappal zárhatom a napot :). Nagy piros pont nekik :)
Ja és alaplapcsere volt :)

Csak ennyit szerettem volna.

Üdv

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#29034) LordAndrew válasza LordAndrew (#29021) üzenetére


LordAndrew
tag

Egy update: a feleségem alapból Telenoros Samsung Galaxy Ace-jában azonnal működött a net. Állítanom sem kellett... Mit csesztem el?

(#29035) LordAndrew


LordAndrew
tag

Megvan a megoldás: rohadtul nem azt kell beírni, ami a Telenor honlapon van, meg amit az ÜFSZ diktál. Az beállítás roppant egyszerű:

APN: net (minden mást üresen hagyni, nem beírni, ami a honlapon van és nem hallgatni az ÜFSZ-ra)

Így most megy. Jól. Jóccakát! :DD

(#29036) Skillet válasza Damage401 (#29033) üzenetére


Skillet
addikt

Miért volt alaplap cseréd? Melegedés, vagy más probléma volt?
Én közvetlenül hozzájuk adtam le még 2 hónapja, melegedés miatt mindig újraindult a teló. 1 hónap alatt oldották meg. De ebből az alkatrészre várakozás volt 3 hét. Nekem is alaplap csere volt.
A hátlapot még nem cseréltettem, de jövő héten az is lesz, mert sajna megint mennem kell hozzájuk, valami nem teljesen okés a telómmal.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#29037) 19_OsY_81 válasza master90 (#29027) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Nekem is ugyan ez van...

Mitől lehet?

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#29038) Viper26 válasza Drenadar (#29019) üzenetére


Viper26
nagyúr

Soft reset (sima restart). :K :C

iPhone 15 Pro | AW S9

(#29039) sippet válasza r4z (#29025) üzenetére


sippet
senior tag

akkor most mégis sgs2?

(#29040) r4z válasza sippet (#29039) üzenetére


r4z
nagyúr

Már végleges.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#29041) kokler válasza r4z (#29040) üzenetére


kokler
aktív tag

Kérünk beszámolót majd ide is!!! :K
Egyébként volt lehetőségem a héten használni egy Galaxy Ace-t és nagyon meglepődtem, mennyire simán, gyorsan teszi a dolgát. Más a stílus nagyon, de ha nem HTC-vel kezdek, akkor abszolút belefér :U

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#29042) sippet válasza r4z (#29040) üzenetére


sippet
senior tag

én is eldöntöttem már, de szerintem valamikor majd az ősz folyamán lesz aktuális.

[ Szerkesztve ]

(#29043) FeRRaR1 válasza sippet (#29042) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Már hogy a fenébe tudod most eldönteni, hogy majd mit fogsz venni ősszel?

Addigra kijön a Sensation S :))

(#29044) sippet válasza FeRRaR1 (#29043) üzenetére


sippet
senior tag

nem hiszem, hogy két-három hónap múlva lesz sokkal jobb telefon a piacon, mint az sgs2, a 4 magosok majd csak jövő év elején jönnek.

mára egyébként eljutottam oda, hogy kifejezetten nem szeretnék sense-alapú felületet használni, és a htc-től sem vagyok feltétlenül annyira elájulva, mint. néztem a pocketnow videós tesztjét, és nagyon mellbevágónak találtam azt, amikor emberünk belép a feladatkezelőbe, és bár összesen két kisebb "extra" alkalmazás fut a háttérben, a szabad ram valami 105-110 mb. ez egyszerűen nevetséges, és ezek után baromira nem csodálkozok, hogy azért meg-megröccen a ui használat közben. a qualcomm-htc viszonyból fakadó negatív felhasználói tapasztalataim is annyira régre nyúlnak vissza, hogy most egyáltalán nem vágyok újabb termékükre, szívesen próbálok ki valami mást, ami ráadásul a tesztek túlnyomó többsége szerint odavissza megalázza a snapdragont, aszinkron magonkénti skálázás ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

(#29045) bega82 válasza Lacopapi (#29028) üzenetére


bega82
tag

Most már nekem is. :(
Ma pl. reggel 7-kor levettem a töltőről, és mostanáig 80 %-ra merült le, úgy, hogy gyakorlatilag semmit nem csinálok vele, egyszer-kétszer felébresztettem megnézni, hogy mennyi az idő. Ráadásul ezt úgy csinálta, hogy jó darabig 100-at mutatott, még 9 körül is 98 % volt, aztán 2 óra alatt lement 80 %-ra. :((

(#29046) sippet válasza bega82 (#29045) üzenetére


sippet
senior tag

settings/about phone/battery use
itt megnézheted, mi használja a telefonodat, mennyit pörgött a proci stb.

(#29047) bega82 válasza sippet (#29046) üzenetére


bega82
tag

Cell standby: 31%
Wi-fi: 30%
Phone idle: 30%
Android system: 4%
Android OS: 3%
Maps: 2%

Az a baj, hogy fogalmam sincs, hogy ezek "rendes" adatok-e, avagy rendkívüliek. :F
Mondjuk lehet a wifi lesz a ludas, mert az folyamatosan be van kapcsolva, de hát általában be volt korábban is.

(#29048) dombila


dombila
senior tag

Szervízbe készülök, így visszakerült a gyári 2.2 ROM. Igencsak meglepődtem!

- semelyik custom ROM nem volt soha ilyen gyors: nincs röccenés, megakadás, pici késlekedés sem.
- fogyasztás: reggel 8-kor vettem le e töltőről, 100%-on volt. Néztem mail-t, időjárást (3G-n), 3 sms, kb. 5 telefonhívás. most 98%-on van. Bármelyik custom ROM ennyitől kb. 90-re esett már le.

Ha visszajön majd az e-care-től, lehet, hogy csak egy sima root-olt gyári ROM-ot teszek rá, és inkább elviselem a szép, és kényelmes többletek hiányát!

(#29049) Skillet válasza dombila (#29048) üzenetére


Skillet
addikt

Miért viszed szervizbe ha szabad tudni?
Amúgy ja, én is azon agyaltam, hogy full gyári rom (remélhetőleg nemsokára 2.3) és csak root.
Én is jövő hétre ütemezem a szervizt. Vissza is raktam a gyári romot.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#29050) bega82 válasza dombila (#29048) üzenetére


bega82
tag

- fogyasztás: reggel 8-kor vettem le e töltőről, 100%-on volt. Néztem mail-t, időjárást (3G-n), 3 sms, kb. 5 telefonhívás. most 98%-on van.

Irigyellek! :P :D Én 7-kor vettem le, szinte semmit nem csinálok vele, most 71%... :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.