Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 8 - tisztelet a kivitelnek
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24201) gama78gmus2h


gama78gmus2h
csendes tag

Sziasztok, a mi nap igen érdekes jelenségbe nyúltam bele a Honor 8 telóval kapcsolatban.
Vagy SD probléma, vagy alaplapi hiba lehet vajon? Sandisc ultra sdxc uhs 1 - 64 gb C10 es karit tettem bele és be volt lassulva a telefon, a lassulás fokozatos volt, egyre lassabb lett a teló, meg is halt az sd kártya, de még laptopon sikerült lementeni róla a képeket.
Mai nap meg be tettem 16 gb os Integral márkájú C10 es memkarit SDHC u1 es, ezzel is ugyan úgy jártam, teló ki irta hibás kártya.
Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#24202) sharp4 válasza nrg_52 (#24200) üzenetére


sharp4
őstag

Simán megérte. Mi baja lehet? Hangszóró, mikorofon? Megoldom azt is 2k-ból 1 óra alatt. Nem küldözgetem én sehova emiatt, napokra, hetekre. Ha alaplap megy tönkre akkor gáz van, de ez nem jellemző (vagyis ritka).

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#24203) nrg_52 válasza sharp4 (#24202) üzenetére


nrg_52
addikt

Vegulis elfogadhato az indoklasod. ☺️

@Caranita: a vegen meg kiderul, hogy meg kell kovesselek az sd kartyas sztori miatt. :DD

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#24204) FroggyT


FroggyT
csendes tag

Sikerült B131-el életre kelteni a telefont, a múlt heti OTA baleset után (#24003 - OTA után eRecoverynél kiakad a gyárilag ázsiai FWs, magyarított teló).
Annyi a bibi, hogy nekem a nugát volt rajta, szeretném azt használni továbbra is, viszont a hivatalosnak tűnő helyeken nem találok Android 7es FW-t. Honnan tudom letölteni a stock ROM-ot ami garantáltan nincs megmókolva? Illetve a 3 gombos módszerrel fel lehet pakolni vagy ehhez más procedúra javasolt? Köszi előre is!

(#24205) mckay válasza Liliom9 (#23042) üzenetére


mckay
aktív tag

Uhha, látom többen panaszkodtak már a GPS-re a fórumon, legutóbb pont te.
Nekem is GPS-halott. Pedig amúgy szép és jó teló...
Egy hónap múlva lejár a garija, döntenem kell lassan: beküldjem javításra, vagy így marad örökre.

Neked tényleg sikerült feléleszteni a GPS szenzorokat?
És hogy tudtál visszamenni egy korábbi firmware-re?

(#24206) rosejbli válasza FroggyT (#24204) üzenetére


rosejbli
senior tag

Szerintem legegyszerűbb, ha megvárod otán.

(#24207) sooty81 válasza Caranita (#24194) üzenetére


sooty81
csendes tag

Köszönöm. Végül meglett...

(#24208) sooty81


sooty81
csendes tag

Letöltöttem ezt az inteligens képernyő on/off progit.
Becsukhatós tokom van, így nagyon tetszik, hogy becsukáskor lezár nyitáskor old. Ez nálam méltó utód lehetne a dupla koppnak.
Igen ám, de:
Tele van reklámmal.
Naponta többször is elfelejti magát. A kisegítő lehetőségeknél mindig ujra és ujra engedélyezni kell.
Pedig ki is fizettem érte a 690Ft-ot.
Kicsit becsapva érzem magam, pedig a vélemények csupa jót írnak.
Nekem most inkább idegesítő, mint hasznos.

(#24209) Banderasz74 válasza sooty81 (#24208) üzenetére


Banderasz74
tag

Milyen programot töltöttél le?Mágneses tokod van,semilyen program nem kell,engedélyezni kell aztán annyi.

(#24210) Banderasz74 válasza tdhenry (#24181) üzenetére


Banderasz74
tag

Tools&Mi Band prémium.

(#24211) N!Tr0v!CS^^


N!Tr0v!CS^^
csendes tag

Üdv srácok,

valaki írna nekem egy rövid összefoglalót, hogy mi történt eddig?

Sajna nem nagyon van időm olvasgatni a fórumot, 14000. körül le is maradtam, még B131 van fent, viszont 23000. körül olvastam, hogy már van B394, viszont összefoglalóban csak a B380 van megemlítve.

Melyik a legfrissebb build (FR-L09C432-re) és mik a tapasztalatok vele? Esetleg melyik hozzászólást olvassam ha már van róla összefoglaló?

Előre is köszönöm :)

(#24212) TaRka94 válasza N!Tr0v!CS^^ (#24211) üzenetére


TaRka94
senior tag

B394 a legújabb, volt b360, B380, B381, B389 és b394. Ez az android 7.0,azaz Nougat. Rosszabb lesz az akkuidőd kicsivel de nem biztos. Sokan panaszkodnak hogy merül álltában a telefon, nekem is hozzáteszem.

(#24213) sooty81 válasza Banderasz74 (#24209) üzenetére


sooty81
csendes tag

Nem mágneses a tok. Sima mezei.
Inteliges képernyö on/off a neve a playen. Zöld kör alakú ikon, olyan mint egy bekapcsolo gomb.

(#24214) rosejbli válasza sooty81 (#24213) üzenetére


rosejbli
senior tag

Akkor szvsz jobban jártál volna egy rendes mágneses tokkal.

(#24215) lbence válasza sooty81 (#24213) üzenetére


lbence
aktív tag

És valószínűleg bezáródik az app egy idő után.

(#24216) Sanki válasza N!Tr0v!CS^^ (#24211) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Nem tudom melyik összefoglalót olvastad, de ott van a B394. :)

(#24217) Liliom9 válasza mckay (#24205) üzenetére


Liliom9
tag

Igen. Az összefoglalóban lévő leírás alapján. Tökéletesen működik és egyszerű. Kicsit időigényes, mire visszafrissíted, de nálam bejött. Azóta is tökéletesen működik, B398-on.

(#24218) cozmo válasza sooty81 (#24208) üzenetére


cozmo
őstag

Vedd el tőle a net elérést. És volt nincs reklám.

(#24211) N!Tr0v!CS^^: Maradj B131-en én is azon vagyok a többi fostalicska. Zabálja az akkut és egyéb szarságok. ;)

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#24219) N!Tr0v!CS^^ válasza Sanki (#24216) üzenetére


N!Tr0v!CS^^
csendes tag

Ömm, Szoftver frissítés (hsz_7-7.html) menüpontot csekkoltam, nem pedig az általános infókat, sry :D

#24218 cozmo: 46%-on vagyok 2 órás SoT idövel bár majd 2 napja volt töltve, folyamatos WiFi vagy mobilnet csatlakozással. Nem tudom ez mennyire mondható jónak.

[kép]

Nem igen van időm foglalkozni a telefonnal de azért jó lenne látni az újdonságokat is :D

[ Szerkesztve ]

(#24220) istnag válasza cozmo (#24218) üzenetére


istnag
addikt

Ez egy baromság, már ne is haragudj. :R

(#24221) cozmo válasza istnag (#24220) üzenetére


cozmo
őstag

Akkor mutass itt egy olyan embert akinek növekedett b131 óta az akku ideje.
Ééééés start! ;)

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#24222) sooty81 válasza lbence (#24215) üzenetére


sooty81
csendes tag

Igen ez történik. Vagy magától bezáródik, vagy valami bezárja. X idő után újra be kell kapcsolni.
Kérdés, hogy miért?

(#24223) sooty81 válasza cozmo (#24218) üzenetére


sooty81
csendes tag

Elvettem, de akkor is talál valahonnan felugró ablakokat. Pedig sem mobilnet sem wifi elérhetősége nincs.
Vagy lehet, hogy minden egyes újra bekapcsolásnál aktivizálódik ez is?
Megnézem.

(#24224) sooty81 válasza cozmo (#24221) üzenetére


sooty81
csendes tag

Nekem egy éjszaka 1-2%-ot merül. A 4C 7-8-at. Viszont nap végére a 8-as lemegy 20%-ra, míg a 4C 40%körülre.
Pedig kb ugyanúgy és ugyanarra használom.
Egyenlőre nem vagyok megelégedve vele.

(#24225) cozmo válasza sooty81 (#24222) üzenetére


cozmo
őstag

Fluimucil ;]

Mégegy hsz külön, nem szerkesztve és pofon lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#24226) west76 válasza cozmo (#24221) üzenetére


west76
aktív tag

Mivel aki elég régóta használja a h8-at ahhoz, hogy legyen tapasztalata az ilyen régi romokról meg az újakról is annak már valószínűleg az akksija sincs ugyan abban a fizikai állapotban, mint annak idején, így nem mérvadó az ilyen összehasonlítás. Egyébként meg a telefon alapvető használhatóságát nem vagy nem kizárólag az üzemidő adja meg.

(#24227) cozmo válasza west76 (#24226) üzenetére


cozmo
őstag

Ez igaz is lehetne, de nem az.
Ha nem írták volna már sokan tele a fórumot akik rollback-eltek b131-re hogy megint jó az akku ideje mint annak előtte.

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#24228) fdisk


fdisk
őstag

Ahogy telik az idő, az akku is romlik valamennyit. Ez biztos.
Én nálam érdekes ez a merülős dolog.
Ha 100%-on teszem repmódban, akkor reggelre 4-5%-ot merül.(21-06 óra között )
De ha pl 70%-on teszem ugyanezt, akkor nem merül csak 1%-ot. De van úgy, hogy egyet sem.

Most 57%-on áll. Kíváncsi leszek reggel.

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#24229) Quqesz válasza fdisk (#24228) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nekem kb 60-66 óra és kb 2 óra kijelző időim vannak. Soha nem kapcsolok ki semmit, folyamatos mobilnet és szinkronizáció. Éjszaka 4-5%-ot merül általában.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#24230) silver-pda


silver-pda
aktív tag

Hali!
Ugye a telón gyárilag nincs fólia (nem tempered glass, hanem sima)? Mert a 7-esen volt.

B360 rom, aku merülés: 100% -> 40% 1 hét alatt. :) Igaz, sim nincs benne és nem is nézegetem, max 2 naponta, hogy lemerült-e. Még nem költöztem le a régi telóról.

(#24231) ADAM1337 válasza Quqesz (#24229) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én amiatt örültem meg az lg g4-től mert többet nem tudtam kihozni, de itt szerencsére 3,5óra meg van 2 sim-el. (1 sim-el 5óra körül jön ki múltkor tesztelgettem)
Igaz nekem 1 nap alatt lemerül mert aktívan használom gps/waze napi 2óra, és az átlagos használat mind 2 sim-ről telefonálás netezés levelezés stb.

(#24232) lbence válasza cozmo (#24227) üzenetére


lbence
aktív tag

Es neked a rollback után mennyit javult az üzemidőd?

(#24233) Szilasi70 válasza fdisk (#24228) üzenetére


Szilasi70
csendes tag

Nekm a Honor 7 premium rep módban éjszaka (kn 8 óra alatt) 100%-ról indulva 100%-on volt reggel is... viszont standby-ban 5-6%-ot merült óránkét, akár 1 akár 2 SIM kártyával használtam. Ezért van most 8-asom. (garanciában erre cserélték, mert 7 már nem volt nekik)

(#24234) fdisk válasza fdisk (#24228) üzenetére


fdisk
őstag

Maradt 57%-on.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#24235) balazs0102


balazs0102
senior tag

Sziasztok! Akiknek iránytűvel voltak gondjai, azoknak hogy oldódtak meg a problémák?

(#24236) lbence


lbence
aktív tag

Kár, hogy csak a Prohoz lehet kapni, nagyon jó minőségnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#24237) cozmo


cozmo
őstag

Akku alapok...[link]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#24238) anonymus89 válasza ADAM1337 (#24231) üzenetére


anonymus89
addikt

Na ezért is furcsálltam, hogy jön ki egyeseknek pl. 5 óra csak is úgy, hogy 1 kártyával használják.
Sajnos nekem is töltenem kell naponta céges kártya miatt hétköznap gyorsabban merül, plusz levelezés állandó szinkronban.
Hétvégére le szoktam kapcsolni a másik kártyát ekkor valamennyivel jobban bírja.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#24239) ADAM1337 válasza anonymus89 (#24238) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nyilván csak 1sim el elérhető olyan üzemidö.
De 2kártyával szerintem ez teljesen jó.(föleg hogy dual active a telefon)

(#24240) rosejbli válasza anonymus89 (#24238) üzenetére


rosejbli
senior tag

Nekem 2 kártyával is legalább 4,5 de inkább 5 óra szokott lenni a sot, bár én egész nap wifin vagyok.

(#24241) Csabikavagyo


Csabikavagyo
tag

Sziasztok!

Van köztünk olyan akinek B392SP01-re kapott OTA-n frissítést?

Előre is köszönöm! :)

(#24242) ADAM1337 válasza rosejbli (#24240) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Gondolom gps szinkron nélkül ugye ?

(#24243) Sanki


Sanki
Topikgazda

(#24189) antal750: Ebben az esetben próbálj ki egy másik böngészőt (vagy többet is).

(#24237) cozmo Ebben mi az "akku alap"?
A 2-es pont teljesen irreleváns számunkra.
3-as pont szerintem a 2-es ponttal van kapcsolatba, illetve pár ikon a mi esetünkben semmit sem befolyásol. Főleg, ha MM-en vagy, ahol minden ikon kint van, mivel nincs menü.
4-es pontnál ugyanúgy minden háttérfolyamat működik, csupán az értesítést nem érzékeled.
Az 5-ös pont pedig csak jobban merítheti... :)

(#24230) silver-pda: Gyárilag nincs a telefonon semmilyen fólia.

(#24241) Csabikavagyo: Tudtommal arra nem jött frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#24244) Sanki válasza cozmo (#24225) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Pofont senki nem kapott még szerintem. :U Próbálom rugalmasan kezelni a dolgot.
Mivel két külön témára válaszolt (a megválaszolt személytől függetlenül) nem probléma. Ezért nem fogok szólni.

Azért már jobban szólnék, hogy most visszaolvasva kb. 200 hsz-t, vagy 15-20 hsz-t kellett OFF-ba tenni, mert nem volt köze a témához. :P

(#24245) anonymus89 válasza rosejbli (#24240) üzenetére


anonymus89
addikt

Ezt nem tudom, hogy hozod össze de felettébb furcsállom. :U
Jöhetne egy kép hardver, szoftver kihasználtságáról.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#24246) rosejbli válasza ADAM1337 (#24242) üzenetére


rosejbli
senior tag

Az valóban nincs, nem szoktam bekapcsolni, csak ha nem tudom a pontos címet ahova megyek, üresjáratban meg sosincs bekapcsolva.

Anonymus89:
Pont most vettem le töltőről, estére lefotózom neked, ha nem felejtem el.

[ Szerkesztve ]

(#24247) cozmo válasza Sanki (#24243) üzenetére


cozmo
őstag

2. Nincs igazad. Gondoljunk csak bele fekete háttérrel kisebb a fogyasztás. Ez cáfolhatatlan, még akkor is ha nem amoled.
3. Minden ami kint van az asztalon widget az mind zabál. Az ikonok is szerintem. MM-en vagyok, de már azt sem tudom milyen a gyári launcher. És szerintem sokan vagyunk ezzel így. :)
4. Ha folyamatosan rezeg, akkor merül, ha zenél, villog, csipog, akkor is. Főleg ha bekapcsolja a kijelzőt. Tehát a cikk irónak ebben is igaza van. ;)
5. Mivel a cikk címe sem az akku kímélés, így az ötös pont lehet más hasznos dolog ;)

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#24248) glacious válasza cozmo (#24247) üzenetére


glacious
addikt

2. Ez nem igaz. A háttérvilágítás mindig be van kapcsolva, attól látod alapértelmezetten fehérnek a képet, de a fekete szín előállításáház magasabb feszültségérték társul, mert ezzel takarod el a fény útját. Ha többet mozog, többet fogyaszt, de ha nem változik a kép, akkor csak a háttérvilágítás fogyaszt LCD esetén.

[ Szerkesztve ]

(#24249) SpeedyG


SpeedyG
tag

Sziasztok!

Tudtok olyan naptár widget-et ajánlani, mint ami a lenti képen jobb oldlaon, felül látható? Win-nél szerettem ezt a megoldást - mármint hogy listázza az elkövetkezendő X nap/hét eseményeit. Az jó volt benne, hogy ha emlékeztetőt állítottam be, akkor riasztáskor azt is lehetett "szundiztatni

[ Szerkesztve ]

(#24250) Dwatti válasza SpeedyG (#24249) üzenetére


Dwatti
addikt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.