Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) akaido válasza ollie (#145) üzenetére


akaido
addikt

A C+4 Junoszty fekete-fehér TV-vel működött. A TV mechanikus állomáskeresőjét minden leállítás után újra kellett hangolni, mert elmászott a C+4 jele....Régi hősidők! :U "Boldog békeidők"

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#152) ollie válasza akaido (#151) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én is Junosztyal kezdtem, de aztán szereztem egy színes Commodore monitort.
Érdekessége az volt, hogy volt rajta RGB és SCART bemenet is, így akár - a videolejátszón keresztül - tv-t is lehetett rajta nézni. És olyan szépek voltak a színei, hogy addig olyan képet még nem láttam színestv-n. :D

***

(#153) cskamacska válasza localhost (#70) üzenetére


cskamacska
addikt

Meg monitorra, meg gépasztalra, sőt, ingatlanra. Azér csak nem egy hajléktalan melegedőben fogják használni, szal a lakás az a legfontosabb kérdés egy gépvásárlásnál.

Egyébként meg jól lebuktak, varezolós vérpistikék sunyiba gépajánlót írnak egymásnak és természetesen kihagyják belőle a vindózt. Azt maj jól levarezolják, ha megvan a gép. Mer vindóz nélkül nincsen élet, és most lebuktattad őket, jól.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#154) gbors válasza killipoly (#148) üzenetére


gbors
nagyúr

nem tudom, jobb-e, viszont integrált VGA nincsen benne.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#155) 64b0r válasza gbors (#146) üzenetére


64b0r
aktív tag

Hát ti ketten szépen elbeszéltek egymás mellett! :))

"a szép lassan alsó középkategóriába csúszó HD3850 közelében teljesítő VGA"
Nem ezzel a résszel van baja Rover623-nak, hanem ezzel:
"a szép lassan alsó középkategóriába csúszó HD3850 közelében teljesítő VGA"
Mivel HD3850-es VGA van a konfigban, ezért, ha kiveszed a közelében szót, akkor a finnyások is megnyugodhatnak.

Bocs, hogy beleszólok, de még pár ilyen postváltás, és sírva kaparom a falat. :R

[ Szerkesztve ]

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#156) shtml válasza cskamacska (#153) üzenetére


shtml
őstag

Az ám. Extra Finestram non est vita, si est vita, non est ita.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#157) killipoly válasza gbors (#154) üzenetére


killipoly
aktív tag

Az nem érdekes annyira,bízom benne hogy nem fog elszállni a 9600gt és nem kell a gariztatás alatt integráltra fanyalodni;)(megkérdezem akkor a Giga-s alaplap totyikban)
A VGA-s kérdésre nem kaptam választ.
+még szeretném megkérdezni,hogy az eddigiek alapján a 4670 hozza egy 9600gt szintjét?
Láttam a 4670 fórumban is aktívan irkáltál,gondolom sok tesztet végignéztél.Én is olvasgattam kb egy jó órát,de csak jobban megkavarodtam,ezért inkább a te összegzésedre támaszkodnék ha lehet:)

(#158) 64b0r válasza Godefroy (#52) üzenetére


64b0r
aktív tag

Üdv!
1. A jó minőségű ház jó minőségű alkatrészek köré kell (ill ér valamit).
2. Ha a ChiefTech ház oldalát leszeded romlik a hűtése, mert jól szellőző ház. Ha tuskóban kapható OEM förmedvényről leszeded az oldalát javul a hűtés, mert végre bejut a levegő a házba. :DD
3. Esztétikai tekintetben nincs kirívó előnyben a márkás ház. (Irodai, ill. netezős konfig esetén, mert ugyebár erre alapoz az írás)

[OFF]Értem én, hogy a minőség nálad különösen fontos tényező, és a hozzáállásod is elfogadom, azonban a stílusoddal vigyázz. Állítom, hogy a hozzászólásaidra érkező válaszok legalább fele (köztük az enyém is) azért született, mert szemet szúr, ahogy a magas lóról beszélsz.

Ha egy olyan írás kommentrészébe írsz be, ami a kispénzű/árérzékeny emberek kisebb igényeihez van mérve, akkor ne az legyen az első, hogy beírod, 200k alatt neki sem érdemes állni. Valahogy a régi viccet juttatod eszembe:
Apróhirdetés:
"Jóképű, sportos alkatú 28 éves, sikeres üzletember vagyok, villával a rózsadombon, nyaralóval Malibun, van egy Ferrarim és egy H2 Hummerem, és egy fotómodell barátnőm. Nem új ismerősöket keresek, csak dicsekedni akartam."[/OFF]

[ Szerkesztve ]

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#159) killipoly válasza 64b0r (#158) üzenetére


killipoly
aktív tag

:C :DD :))

(#160) cskamacska válasza killipoly (#148) üzenetére


cskamacska
addikt

Én speciel a HD3850-et választanám. Olcsóbb is, 10% különbég igazából nincs, mert hol ez, hol az a gyorsabb, és bár a normális DX10 támogatás is lehet, majd csak akkor számít, ha már mindenkinek minimum GTX260 kártyája lesz(the way it's meant to be.. ;] ), de engem mégis nyugtatna a gondolat, hogy hát izé.
4670 meg majd jön valamikor esetleg, 3850 körüli árral és teljesítménnyel. Én nem várnák rá. :(

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#161) killipoly válasza cskamacska (#160) üzenetére


killipoly
aktív tag

Sokan a te tanácsod mellett voksolnak,de valamiért bennem rossz emlékek élnek at Ati 3xxx-es sorozatával.Amikor a 8800gt láz volt és haveromnak az volt a gépében,kipróbátuk a 3870et is.Tapasztalat:Crysist lényegesebben rosszabbul viszi,iszonyatosan melegszik,hangos.Namármost akkor nehezen tudom elképzelni,hogy a 9600gt szintjét hozzaa 3850,amikor az elvileg majdnem ottvan tudásban mint a 8800gt.
Javíts ki ha tévedek,lehet más miatt ment rosszul az a 3870..
:R

(#162) fagy53 válasza killipoly (#161) üzenetére


fagy53
nagyúr

A 3850 soha nem hozta, és nem hozza a 96GT szintjét. A 3870 volt az amelyik kicsit jobb mint a GT, de erősen játéktól függ. A Crysis az nV terepe, tehát csak a driverek segítettek a HD38xx szériának, hogy a jelenlegi szintjét hozza.
A 96GT a két ATi közé van pozíciónálva, de a 3870-et szorongatja.

(#163) whiz válasza Godefroy (#119) üzenetére


whiz
aktív tag

Áh mindegy.

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#164) csongi válasza Djuree (#78) üzenetére


csongi
veterán

Részben igazad van:) De aki Konzolon játszik annak nem árt egy eeeeeeegy kb 100K megjelenítő. És ez csak alhangon 100K. Tehát mindkettő bukta így is úgy is :O

(#165) akaido válasza ollie (#152) üzenetére


akaido
addikt

Színes Commodore moncsit nem láttam még akkor sem működés közben csak fényképen.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#166) gbors válasza 64b0r (#155) üzenetére


gbors
nagyúr

értem, hogy ez volt a baja, de próbáltam volna valami javaslatot kihúzni belőle, mert nekem nem jutott eszembe semmi frappáns. no mindegy, adtál egy ötletet, javítok rajta...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#167) gbors válasza killipoly (#157) üzenetére


gbors
nagyúr

röviden: a 4670 valamivel a 3850 alatt teljesít, tehát a 9600GT szintjét JELENLEG nem hozza. a Karácsony táján közelítő játékokról pletykálnak mindenféle apokaliptikusat (FX szintű bukta és a többi hasonló), én majd hiszem, ha látom.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#168) he7edik.


he7edik.
addikt

"A konzolokkal kb. megegyező minőségű játékélmény 70e pénz alatt elérhető"
ezt ugye te sem gondolod komolyan?

Égő szöveg a flém vázon

(#169) gbors válasza he7edik. (#168) üzenetére


gbors
nagyúr

:F

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#170) Vakegérke válasza akaido (#124) üzenetére


Vakegérke
veterán

Juhhú, ammán valami! 10 MB HDD...

Részemről C64 volt az első gép. Kacérkodtam egy ZX Spectrum-mal, de csóró volt az eklézsia, így várnom kellett. Aztán kiizzadtam egy gépre valót, jöhetett az a C64. Irány Bécs, alapgép, floppy meghajtó, kazettás egység.
Megjegyzem nagyon sok örömet nyújtott a ketyere. Még ma is hálásan gondolok rá.

Ami pedig a PC-s korszakot illeti, a 386-os időszakban csodáltuk az egyik havert, ekinek 66 megás proci ketyegett a gépében, és 4 gigányi anyagot tárolt CD-ken.

Hogy hova ez a nagy tárigényes törtetés, nem tudom. Csak sajnálni tudom azokat, akik nem élik át mindazt, amit mi átéltünk. Pusztán érzelmi szempontból gondolom. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#171) akaido válasza Vakegérke (#170) üzenetére


akaido
addikt

:K
Bécsből 1989. környékén elég sok TULIP gép is átkerült.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#172) Sanyix válasza fagy53 (#162) üzenetére


Sanyix
őstag

Pedig hozta és hozza. (3850=3870-100mhz, már csak ettől sem lehet nagy különbség). A jövő játékaiban, meg a 9600gt igencsak bukta lesz, az assasins creedben már demozták az ati-n működő "ingyen" aa-val.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#173) gbors válasza Sanyix (#172) üzenetére


gbors
nagyúr

én össz két játékot láttam, ahol a 3850 gyorsabb a 9600GT-nél: az egyik a Rainbow Six: Vegas (ez tényleg sokkal gyorsabb), a másik az Assassin's Creed DX10.1-ben (itt 10% a különbség a 3850 javára).
a "9600GT bukta lesz" c. jóslatok azóta mennek, amióta a kártya megjelent, ehhez képest még egy árva játékdemot sem láttam, ami ezt igazolta volna (olyat, ami az ellenkezőjét, már igen) :F

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#174) killipoly válasza gbors (#173) üzenetére


killipoly
aktív tag

Ezek alapján úgy érzem a 9600GT mellett döntök,nem nagy kaland lecserélni a későbbiekben egy ATI-ra,ha tényleg azt a szintet hozza majd,amit rebesgetnek.
Köszi szépen mindenkinek!;) :R

(#175) he7edik. válasza gbors (#169) üzenetére


he7edik.
addikt

Nézz meg egy PS3 exclusive játékot.
Na olyan garafikát nem kapol hetven ezer jó magyar forintért.
Igaz ezek only PS3 játékok de pl. egy MGS4 vagy egy Killzone 2 ilyen szintű
megjelenitéséhez igencsak erős config kellene ha PC-n is megjelenének.

[ Szerkesztve ]

Égő szöveg a flém vázon

(#176) ELP2 válasza he7edik. (#175) üzenetére


ELP2
csendes tag

Vagy egy Xbox360-játékot.
Én eldobtam magam, pedig előtte a PC-ben HD2900XT volt, C2D@3200MHz, 3GB ram...stb.
Az egész konfig kb. 200.000-ba került, és félévente volt egy VGA, v. CPU csere. (Corsair táp 500W-os vadi új pl 25.000)

Az Xbox-nak meg van egy 200W-os adaptere, 3magos IBM ppc proci 3200MHz-en, meg egy (talán) ATI1900XT vga van benne.
Szal, semmivel sem gyengébb konfig, mint a 200.000-es PC volt, és a grafika minimum olyan, vagy még jobb. / nincs driver, nem 2000 különböző hardwerre kell megírni a játékot, és optimalizálhatják erre az egy hardwerre.
Soha nem akad, nem szaggat :)

Jó, programokat nem lehet futtatni rajta, arra ott a másik 2 olcsó gépünk.
De: hálóban van a többi géppel, látja azok vinyóit, turkálhatsz bennük, lejátszik filmet, zenét, a Live-on chatelni lehet, dumálni, játszani, letölteni. Lejátszik DVD-t, vagy bedugsz egy pendrive-ot, és arról megy a film.

És a többi konzol is ilyen, a PS3-ra még linux is felmegy.

(#177) he7edik. válasza ELP2 (#176) üzenetére


he7edik.
addikt

Azért a boksz tudásának határait már kezdik feszegetni a mai játékok.

Égő szöveg a flém vázon

(#178) gbors válasza he7edik. (#177) üzenetére


gbors
nagyúr

Aha, ez a része jogos, az exkluzívakkal nem számoltam, csak a multiplatformokkal. Kíváncsi leszek a GTA4 gépigényére, mert az mindkét konzolt csúful megfekteti.

ELP2: ELP = Emerson, Lake & Palmer ? :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#179) he7edik. válasza gbors (#178) üzenetére


he7edik.
addikt

Azt köszönhető en a R* áldozatos munkájának. :DDD

Égő szöveg a flém vázon

(#180) he7edik. válasza gbors (#178) üzenetére


he7edik.
addikt

meg azért tényleg nagyon sok játék nem is jön ki PC-re és
azért ez egy elég erős érv a gamerPC ellen.
( Mondjuk amig lesz CS addig mindig lesz desktop gépem )

Égő szöveg a flém vázon

(#181) he7edik. válasza gbors (#178) üzenetére


he7edik.
addikt

Szerintem inkább a FarCry 2 lesz az amit érdemes összehasonlítási céljából megvizsgálni.

Égő szöveg a flém vázon

(#182) gbors válasza he7edik. (#181) üzenetére


gbors
nagyúr

Ja, csak arról még semmilyen platformon nincs info.

Metált bírom :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#183) he7edik. válasza gbors (#182) üzenetére


he7edik.
addikt

Október 21. a megjelenés időpontja.

Égő szöveg a flém vázon

(#184) gbors válasza he7edik. (#183) üzenetére


gbors
nagyúr

úgy értem, arról, hogy hogyan fut :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#185) ELP2 válasza gbors (#178) üzenetére


ELP2
csendes tag

Jaja :) Emerson :)
Volt sima ELP, csak elveszett a jelszóm :(

Nah de, az Assasint már rég eladtuk, mire kijött pc-n. És azóta 5 fokkal hidegebb van abban a szobában. Addig dőlt ki a hő a PC-ből. Másrészt, hogy kicsit bizonygassam: amit félévente PC-re költöttünk, abból évente lehet venni egy új konzolt.

Most naon megy a Zeppelin, Purple, és a Black Sabbath. Kocsiban nem mindig jó az ELP.

[ Szerkesztve ]

(#186) shtml válasza ELP2 (#185) üzenetére


shtml
őstag

Ebből az időszakből érdemes meghallgatni a TYA-t is.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#187) ELP2 válasza shtml (#186) üzenetére


ELP2
csendes tag

?
Ja Ten Years After :)
& Uriah Heep :)

[ Szerkesztve ]

(#188) he7edik. válasza ELP2 (#187) üzenetére


he7edik.
addikt

Maradjunk a témánál :D

Égő szöveg a flém vázon

(#189) Khaal válasza ELP2 (#176) üzenetére


Khaal
őstag

Én eddig a Bioshockot láttam élőben xboxon és itthon a gépen is, sok különbséget nem véltem felfedezni, kivéve, hogy itthon 1680x1050-ben fut akadás nélkül, haveromnál az xboxon meg 1366x768-ban (vagy 1280x720, ebben nem vagyok biztos). COD4-ről csak videót láttam, abban se látni különbséget, mindegy milyen platformon fut.

Exkluzív játékból a Halo 3 amit láttam élőben, szép-szép, de nem emelkedik ki a többi játék közül.

Szerintem jelenleg kb 100 ezer forint amiből ki lehet hozni egy olyan gépet amin 1366x768-ban reccenés nélkül fut bármilyen pillanatnyilag kapható multiplatform játék (a Crysis és az új stalker nem, de azok jelenleg pc exkluzívak).

Sajnos a pc-k azon tulajdonsága, hogy modulárisak és cserélhetőek bennük az alkatrészek a játékok szempontjából inkább hátrányosnak mondható, bár vannak példák ami alapján látható, hogy ha igazán akarják a játékfejlesztők meg tudják írni megfelelően optimalizáltra is a játékot.

(#190) gbors válasza ELP2 (#187) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, ezek (mármint a #185-ben írtak) mennek nálam is, mondjuk az utóbbi időben inkább a Crimsonra és a Gentle Giantre vagyok ráálva. ELP fronton autóba a Tarkust tudom melegen ajánlani, a későbbi dolgaikhoz nekem sem árt valami meditatívabb hangulat :D

he7edik: szerintem a téma már kifutotta magát :)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#191) Demolator


Demolator
tag

Hali mindenki,

Nagyon gondolkozom azon hogy a gépet eladom és veszek 1 új konfigot ha már a monitoromat lecseréltem... :) (bár még nem jött meg de jövő héten tutira itt lesz) Viszont az a nagy helyzet hogy már nagyon nem vagyok ott a konfigok terén milyet lenne érdemes venni? AMD és ASUS párti vagyok de mostanság az intel már nem olyan drága és talán jobb is nemtudom... szóval kéne nekem javaslat konfigra ami azért többet tud mint az enyém de max 100K-ből kijön de inkább olcsóbban, sőt a használt cuccoktól sem riadok vissza prohardveren még nem szívtam sose a vásárlással.. (monitor, bill egér, nem érdekes az van...) :F

A reklám helye

(#192) Demolator


Demolator
tag

Az xbox-on is elgondolkodtam... de annyira sokat nem játszok... (most a COD4 meg a GRID ami nagyon megy)

[ Szerkesztve ]

A reklám helye

(#193) Djuree válasza Demolator (#191) üzenetére


Djuree
félisten

egyértelműen valamilyen core2duo procit vegyél. játékra sokkal jobbak mint az amd-k :K
szinte már a legkisebb kórót is fel lehet húzni 3ghz-re, szóval ha nincs pénzed vegyél egy olcsó, használt, kitesztelt core2dujót :D
hozzá egy olcsó lap ha nincs külön igényed akkor bármelyik megteszi.
2giga 800-as memó fillérekért van manapság.
még egy vga, mondjuk valamilyen HD3xxx radeon vagy egy 9600gt.
bele egy 400-as jobb minőségű táp.

ez bőven kijön 100k-ból...és ezen majdnem minden megy fullon...

vagy a legjobb egy xbox360. nekem ez van játékra, 45k és minden megy rajta még vagy 3 évig ;)
meg netezésre stb egy olcsó pc. nem is beszélve fotelből kényelmesebb sokkal játszani, a szemed meg a hátad sem rongálja :D

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#194) Demolator válasza Djuree (#193) üzenetére


Demolator
tag

Köszi a választ igen az xbox is 1 lehetőség de nem vok oda a konzolért.. nemtudom miért de nem bírom a kétkezes irányítómicsodákat valahogy egér meg bill amihez szoktam...

A reklám helye

(#195) ELP2 válasza Demolator (#194) üzenetére


ELP2
csendes tag

A wireless gamepadot, és headsetet meg lehet szokni 1 hét alatt. ( kb, mintha kukorica csutkáról áttérnél a wc-papírra). De az Xbox akkor futja ki magát, ha befizetsz a Live-ra is: itthon egy évre 15000, de lehet venni az USA-ból 8000-é 13 hónapra.

(#196) Djuree válasza Demolator (#194) üzenetére


Djuree
félisten

én is így voltam, soha nem volt előtte konzolom, de jól döntöttem utólag beláttam :K
2-3 hónap és úgy hozzászox hogy már nem is kívánod az egeret meg a bill.-t :D
én már cod4-ezni jobban tudok joy-al mint egér+bill.-el :K

egyedül rts-t nem tudok irányítani joy-al. arra ott a pc-m :))

ELP2: az 1éves eu-s live 8500ft gamer365-ön ;) ebayen még olcsóbb...

lassan az MS már részesedést adhat annyi embert áttérítettem már az xbox-ra :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#197) janeko


janeko
őstag

jó kis cikk, csak az a baj, hogy pár hónap és megint minden más a piacon :U (már mint árak)

(#198) gbors válasza janeko (#197) üzenetére


gbors
nagyúr

van egy olyan érzésem, hogy akár egy évvel ezelőtt, akár egy év múlva ugyanezeket az árakat kapnám, csak az alkatrészek neve lenne kicsit más :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#199) Djuree válasza gbors (#198) üzenetére


Djuree
félisten

így is fel lehet fogni :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#200) sksporky


sksporky
tag

Nagyon tetszett a cikked,körültekintő,átgondolt munka.GRAT! :)
A fentiekhez:Ha tehetném inkább xboxot vennék,sokkal olcsóbb,sajna a legújabbakat nem lehet csippelni,de használtan,csippelve megéri sztem.Eredeti gammákkal elég húzós sztem,a csippelt konzol fontos.

[ Szerkesztve ]

(#201) Djuree válasza sksporky (#200) üzenetére


Djuree
félisten

az xbox360-at nem kell/lehet csippelni, azt flashelni kell :U
...és a legújabbakat is lehet már;)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.