Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) VTom válasza InfiniteReality (#650) üzenetére


VTom
veterán

https://www.ostelsat.hu/hdmi_kabel_10m_28awg_v1_4_high_speed_hdmi_cable_with_ethernet_H1103.htm

Ennek adok egy próbát, meglátjuk..

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#652) InfiniteReality válasza VTom (#651) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A leírtás szerint jó, és nem az 1000 ft-os kategória.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#653) VTom válasza InfiniteReality (#652) üzenetére


VTom
veterán

és van rajta ferrit gyűrű :)

Köszönöm szépen a segítségedet, madj beszámolok, hogy hogyan szuperál a kábel, hátha más is keresgél és tanácstalan

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#654) thorex


thorex
tag

Üdv!!!

Azt szeretném megkérdezni, hogy ha számítógépet akarok összekötni egy FHD-s TV-vel, és 4k-s tartalmat akarok lejátszani (elvileg lehet és van olyan médialejátszóm a gépen), akkor ahhoz HDMI 2.0 szükséges vagy elég a HDMI 1.4-es vagy egyáltalán működni fog-e (szaggatás mentesen)???

Mert azt olvastam hogy a DCI-s felbontást is elvileg viszi a HDMI 1.4, és a 4k-hoz elég egy I5-ös proci is ami van.
A videókarim egy HIS 7870 IceQ X Turbo amin van HDMI csatlakozó, de a HIS oldalon csak ennyit írnak:
4096x2160 per display (DisplayPort 1.2)
2560x1600 per display (Dual-link DVI)
2048x1536 per display (VGA)
Szóval nem tudom, hogy viszi e vagy sem!? :W
(a vga-s topicban csak egy "elvileg sehogy se" választ kaptam)

(#655) InfiniteReality válasza thorex (#654) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Minekután FHD a TV, ezért a tartalmat a médialejátszó és/vagy a videokártya le fogja skálázni FHD-re és úgy tolja át a kábelen. Tehát amin az FHD átmegy, azon ez is. Viszont az FHD-hoz lehet hogy elég az i5, viszont egy 4K lejátszásához azzal együtt hogy le is kell skálázni, már nem biztos...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#656) VTom válasza VTom (#651) üzenetére


VTom
veterán

A fenti kábel kifogástalanul működik, 3D-t még nem próbáltam vele, de játékok, filmek full HD-ben gyönyörűen futnak, minőségi romlás nélkül.

Csak azért válaszolok a saját posztomra, hátha valaki a jövőben 10m-es minőségi HDMI kábelt keres.
Bátran ajánlom ezt a típust.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#657) brickm válasza VTom (#656) üzenetére


brickm
őstag

Sziasztok!
HDMI kábellel kötöm dell laptopomat az lg tv-hez. A kép király, de a hang nem megy ki.
Kérdés, a mixerben hogy tudom a vlc hangkimenetet átcsalni a tv kimenethez?

(#658) bali93


bali93
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy vettem egy HDMI kábelt kemény 1600 Ft-ért a BestByte-ban, hogy összekössem a MacBookomat a 23"-os külső monitorommal. Eddig D-SUB-on keresztül használtam, semmi gond nem volt a képpel. Viszont a HDMI kábelen keresztül életlenek/elmosódottak a betűk, főleg akkor észrevehető, ha Word-öt használok, vagy pdf-et olvasok. Először OSX alatt, de most Windows alatt is feltűnt. Ennyire rossz minőségű lenne a kábel? 2 géppel is kipróbáltam, ugyanaz a jelenség.
Akkor viszont milyen kábelt vegyek? Mi a garancia, hogy a 3500 Ft-os jó lesz?

Előre is köszönöm. :R

(#659) InfiniteReality válasza brickm (#657) üzenetére


InfiniteReality
őstag

2 dolog lehet. A gép biztosan kiküldi HDMI-n a hangot?

1. Elképzelhető, hogy restartolni kell, illetve power off kell. És a TV-t előbb bekapcsolni, utána a gépet, de legyen eleve összedugva. Ilyen fura jelenséget mi is tapasztaltunk pont Dell laptop és LG TV között. Csak akkor épült fel az audio link is, ha a gép és a TV is kikapcsolt állapotban lett összedugva, majd először a TV utána a gép lett bekapcsolva.
2. Illetve még azt érdemes megnézni, hogy az LG TV-n ilyenkor ne a dedikált, számítógépnek szánt HDMI bemenetbe kössük a kábelt hanem egy másikba. A dedikált, számítógépnek szánt HDMI bemenet a legtöbb esetben nem képes hangot fogadni egyáltalán, mert arra "számít" a gyártó, hogy úgyis DVI -> HDMI átalakítás után megy be a kép, s ott ugyebár nincs hang...

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#660) brickm válasza InfiniteReality (#659) üzenetére


brickm
őstag

Szia. Köszönöm a tippeket, a hdmi2 bemenettel lett hang egyből, bár még akkor kipróbáltam egyből,csak elfelejtettem ide megírni.

Utána visszadugtam a hdmi/dvi bemenetre és ott is lett hang.

A Samsung laptop viszont csak restart után küldte ki a képet.

Másik. Mindkét gép esetében kilóg a kép egy része. Erre valami ötlet? Minden felbontást kipróbáltam,mindegyikkel ez történik. A tv-képkezelőjét is állítgattam,maradt a kilógás.

(#661) slashpm válasza bali93 (#658) üzenetére


slashpm
csendes tag

A HDMI nem küld analóg jelet, úgyhogy egy gyenge minőségű kábeltől sem lehet életlen a kép :)
Azt kellene megnézni, hogy a kábelcserétől nem változott-e meg a képfrissítési frekvencia. Különböző Hz-eken a monitorok elmosódott képet adhatnak, ezt én is tapasztaltam korábban.
A másik meg, hogy kikapcsolod az élsimítást :) Lehet, hogy alapból ez nincs aktiválva, ha analóg a jel, viszont digitálisnál bekapcsol. Az én szememet alapból nagyon zavarja olvasás közben oprendszertől függetlenül, úgyhogy az első pillanattól kikapcsoltam...

(#662) InfiniteReality válasza brickm (#660) üzenetére


InfiniteReality
őstag

TV-n, arra a HDMI bemenetre azt kell beállítani, hogy semmilyen méretezést, trükközést ne csináljon vele (ha van auto setting, az nem jó). Nekem régebbi Samsungom van (D5000) de van ilyen opció.

ATI/AMD kártya esetén a CCC-ben a kijelző beállításainál az Overscan csúszkát teljesen jobbra (0) állásba kell tolni. Ekkor lesz rendes képméret.
NVidia kártyánál sajnos nem tudom az opció nevét, de ott is van ilyen állítási lehetőség.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#663) brickm válasza InfiniteReality (#662) üzenetére


brickm
őstag

Értem, köszönöm, át fogom nézni akkor a menüket, hátha sikerül megoldani a dolgot.

Másik gondom:
Kolegám lenovo laptopján RGB monitor kimenet van, a samsung okostévéjén meg csak HDMi bemenetek illetve 3rca-s komponens bemenet(rgb az is)
Vett egy hdm-RGB átalakítót, ami sajna nem akar működni se nála, sem nálam. Se rgb-ből hdmi irányt nem csinál, se fordítva.
Erre esetleg valami ötlet?
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#664) thorex válasza InfiniteReality (#655) üzenetére


thorex
tag

Köszönöm a válaszat így megkésvén :DDD :R :R :R

(#665) InfiniteReality válasza brickm (#663) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A HDMI nem ad ki analóg jelet, tehát az nem fog menni. A HDMI analóg átalakításhoz egy aktív "dobozka" kell.
Bizonyos DVI kimenetek adnak ki magukból analóg jelet (is), de a HDMI nem.

Nincs a laptopon DisplayPort, esetleg MiniDisplayPort, MiniDVI stb?

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#666) profchaos


profchaos
tag

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene.
Milyen hdmi kábel kell nekem hogy ha a számítógépet szeretném összekötni a Tv-vel?
Játékokat szeretnék játszani rajta, tehát FullHD menjen lehetőleg 60Hz, a TV pedig egy LG smart TV ha ez is kellene.
5m-el számoltam.
Elég egy mezei 1.3-as vagy azt nem árt egy kicsit jobb minőségű?
Ha tudok tippeket is adhattok.

Köszi előre is! :R

(#667) profchaos


profchaos
tag

Előző kérdésemre egy ilyen jó vétel lenne?
Valakinek tapasztalata ilyennel?
Nincs rajta ferrit, de azt írják, hogy teljes árnyékolású kábel...

Kb. ennyi lenne a max amit rászánok, viszont nekem tökéletes kép kell! :D

[ Szerkesztve ]

(#668) profchaos


profchaos
tag

Bocs a sok hülyeségemért, éjjeles voltam, nem nagyon vagyok képben... Előbb lemaradt a link :D

Szóval erről lenne szó: [link] :C

(#669) slashpm válasza profchaos (#668) üzenetére


slashpm
csendes tag

Ez nem egy olcsó kábel :D az ára alapján biztos jó :D
Ez a kérdés inkább azoknál a kábeleknél merül fel, amiket ennek a feléért vagy harmadáért árulnak, szóval szerintem jó, de majd talán ír valaki, akinek pont ilyen kábele van :)

(#670) VTom válasza profchaos (#668) üzenetére


VTom
veterán

http://www.ostelsat.hu/hdmi_kabel_5m_28awg_v1_4_high_speed_cable_with_ethernet_H1052.htm

Fele annyiba kerül, mint amit linkeltél.
Én ilyenből vettem 10 méterest, fullHD film, 1080p 60Hz játék, 720p 60Hz 3D játék eddig kifogástalanul megy rajta. Nyugodt szívvel ajánlom.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#671) InfiniteReality válasza profchaos (#668) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ránézésre ez a kábel is, meg amit Vtomi írt is jó, egyik sem tűnik gagyi kategóriának. Mindenesetre Vtomi által javasolt kábelen van ferritgyűrű is, én azt preferálnám.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#672) profchaos


profchaos
tag

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát! :R

(#673) agabe


agabe
addikt

HDMI splitter hasznalva ket keszulekbe megy a kimeno jel ami kozul az egyik egy HD-s hazimozi erosito, a masik egy tv. Ha a tv is be van dugva, akkor a hazimoziba is csak sztereo jel erkezik akor is ha DTS-HD, vagy mas HD hang van a jelben.
Azt megtalaltam leirasokban, hogy ha szet van osztva a jel, akkor a keszulekek kozul a legalacsonyabb parameteruhoz all be a jel a forrasbol, ezert lesz sztereo ha a tv be van dugva.
Vannak splitterek amik elvileg ezt tudjak kezelni, de eleg dragakat talalok, es ott azt irjak az EDID infot lehet valasztani.
Gondoltam, ha elrontok egy HDMI kabelt,ami a TV-be megy, es nem kapja meg visszafele az infot a lejatszo, hogy az csak 2csatornat tud akkor nem all at, es mehet az erositobe a HD hang.
Ha ez mukodne akkor sem tudom, hogy az EDID, vagy a DDC csatornat kellene megfogni (kabelben megszuntetem a megfelelo kapcsolatot), vagy esetleg masra is kellne figyelni.
Van valakinek ilyen iranyu tapasztalata ? Nem PC-s megoldas erdekel, mert ott a felbontas problema a 19-es pin hotplug kapcsolat csatlakozasanak megszuntetetsevel elvileg megoldodik, de nekem a hang a lenyeg es nem pc-n.

(#674) Interceptor


Interceptor
addikt

Hello,

médiabox-tv és tv-pc összekötéséhez milyen hdmi kábelt ajánlotok? Márka esetleg típus. Köszi.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#675) Tin


Tin
veterán

sziasztok,

a gépemre szeretnék digitálisan kötni egy második monitort. az első dvi-on van rákötve, ezen kívül még egy hdmi digitális csatlakozó van rajta a d-sub mellett. a monitor régebbi (dell 2001fp), de van dvi bemenete.

ez a hdmi-dvi átalakító megfelel nekem?

illetve két másik kérdés:
- hülye kérdés, de ez ugye kétirányú, tehát a hdmi->dvi irányba is menni fog?
- 1600x1200-at át fog tudni vinni?

ha ennek van jelentősége, intel hd4000 lenne a "videokártya" asrock z77 extreme4 lapon.

köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#676) InfiniteReality válasza Tin (#675) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Valószinüleg jó lesz. És igen, a kábel "kétirányú", amennyiben a csatlakozók megfelelnek. 1600x1200-at szerintem átvisz, de az nem túl szabványos felbontás ha LCD monitorról van szó.

1280x720 (HD vagy "fél" HD)
1440x900
1680x1050
1920x1080 (Full HD)

Ezek "szabványos" LCD felbontások (a kisebbik és a nagyobbik HD mindenképpen). Az 1600x1200 a CRT monitorok idejében volt egy nagyobb felbontás.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#677) Tin válasza InfiniteReality (#676) üzenetére


Tin
veterán

köszi. kb 1 órája jött meg a kábel, rádugtam a gépre a hdmi-t, a monitorba meg a dvi-t, és csont nélkül működik, 1600x1200-on is. szóval pipa.

amúgy azóta én is utánaolvastam, és írták, hogy lehetnek gondok, de a régi monitor még csak nem is hdcp-s, így gondolom nem is foglalkozik vele. mindenesetre tudja, szóval ennyi elég.

hogy ugyanezt miért nem tudja a displayporton a másik monitor? gondolom talán pont emiatt. de végülis mikndegy is, a B verzió az lett volna, hogy az új moncsi megy a hdmi-re, de szerencsére erre sem volt szükség.

(#678) techie_guy


techie_guy
tag

Sziasztok,
tudna valaki egy jó minőségű DisplayPort - HDMI átalakító kábelt javasolni, ami nem esik szét 10 bedugás/kihúzás után?

(#679) Borzoló


Borzoló
senior tag

Udv
A setopboxomhdmi kimenetere szeretnek kotni egy vga s 24" es tn paneles moncsit olyan atalakitoval amineknincs plusz usb tapcsatija se hangcsatija. Lehetseges?

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#680) InfiniteReality válasza Borzoló (#679) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A HDMI szerintem nem fogja tudni megtáplálni, plusz tápcsatlakozó (USB-ről vagy egyéb módon) szükséges lesz. DVI-I kimenetről lehetséges lenne, DVI-D-ről megint nem. Azért, mert a DVI-I kimenet technikailag tartalmazza az analóg jelet is, így egy passzív dongle-val megoldható.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#681) Mans20 válasza InfiniteReality (#680) üzenetére


Mans20
addikt

Hello

Van egy 32"-es led TV,ehhez szeretnék hdmi kábelt,felbontás 1366x768.A gép egy két magos intel G530 intel 2000 IGP,6Gb ddr3 ram.Ehhez érdemes a tv-t kötni vagy előbb jobb vga kéne?Másik hogy kábelből ez is jó [link] vagy dupla áron ez [link]

[ Szerkesztve ]

(#682) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Üdv!

Kéne egy kis help mert zavar van a fejbe.

HDMI ARC. Ezzel lenne kérdésem.

Támogatja a TV és támogatja a házi mozi is, össze is lennének kötve.

A kérdés annyi, hogy a TV-be egy másik HDMI bemenetre lenne csatlakoztatva a média box+a PS4. A hang így el fog jutni a házimozira?

Tehát ki lehet választani valahogy, hogy pl a 2-es HDMI port hangját küldje tovább a tv a házi mozi felé?

Jelenleg optikával van megoldva ez a dolog.

(#683) InfiniteReality válasza Mans20 (#681) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Attól függ mit akarsz elérni a TV-re kötéssel. HDMI-vel mindenképp jobb lesz a képminőség mint bármilyen analóg összeköttetéssel. Ehhez az alacsony felbontáshoz szerintem bármelyik HDMI kábel megteszi.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#684) InfiniteReality válasza SzlobiG (#682) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Szerintem nem. A HDMI ARC arra való, hogy ha TV-t nézel, akkor ugyanazon a kábelen a TV hangja megy vissza a házimoziba. Az összes olyan eszköz hangját amit a házimozin szeretnél hallani, a házimozira kell kötni.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#685) SzlobiG válasza InfiniteReality (#684) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én is így gondolom, sajna kevés a hdmi bemenet rajta. :(

(#686) InfiniteReality válasza SzlobiG (#685) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Akkor amit lehet optikán köss össze az erősítővel.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#687) spidersoft


spidersoft
senior tag

Üdv!

Eddig a gépem DVI-vel volt összekötve a monitorral. Rokon gépén kellett kicsit takarítani, de neki nincs HDMI aljzata, így a DVI-t átdugtam az ő gépére, a HDMI-t meg bele az enyémbe. Tehát eddig DVI volt, most HDMI-n nézem ugyanazt a konfigot.

Elvileg ugyanannak kéne lennie, de nálam valamiért mégis van több-kevesebb különbség a két kábel között. Bizonyos esetekben alig észrevehető, más esetekben kicsit mások az adott színek (pl. a facebook kékje kevésbé szürkéskék, inkább búzakékebb HDMI-vel), míg néhány esetben elég ordító különbségek vannak. Hogy ne remegjek be, így kicsit alulexponáltam a képeket, de ugyanazzal a manuális beállítással készültek. A lenti képeknek 4MB darabja, mobilnetesek kerüljék :U

DVI - HDMI

A HDMI-nél a kontraszt ilyen fura JPG-szerű élőben is, mintha a videokártya tömörítene valamit a képen... minden alapbeállításon van, nem telepítettem színprofilt vagy efféle, nem állítgattam semmit a catalystban (érdekesmód eleve teljes képernyőn jelent meg, nem zsugorítja a HDMI képet -- gondolom mostanság ez a default).

...szóval itt mi lehet? Win8.1x64 van a gépen, a jelenség a #1 gépen mutatkozik... a másikkal nem próbáltam még. Valami beállítási probléma? Ha igen, akkor a monitoron vagy a catalystban?

[ Szerkesztve ]

(#688) spidersoft válasza spidersoft (#687) üzenetére


spidersoft
senior tag

Elég sötétek a képek... a RAW jobb (Sony ARW, XNVIEW pl. mutatja):
DVI - HDMI

...viszont ezek már 10MB/db, de rajta van az egész kép. Sajnos a hírlevelet küldő cég is, remélem nem veszitek reklámnak...

(#689) InfiniteReality válasza spidersoft (#688) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Milyen videokártya?

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#690) spidersoft válasza InfiniteReality (#689) üzenetére


spidersoft
senior tag

nincs videokártya -- AMD A8 6500 (HD 8570D)+A78 chipsetes Asus alaplap. A monitor egy LG D2343P térhatású megjelenítő. Részletesebben itt: http://spidersoft.uw.hu/new/html/config.htm. A HDMI kábel valami második legolcsóbb (de nincsenek zizgő pixelek, stabilan rossz :D), a DVI meg egy előző samu monitoromhoz kapott darab.

[ Szerkesztve ]

(#691) InfiniteReality válasza spidersoft (#690) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Vegyél akkor jobb kábelt. Nem kell a legdrágább, vedd a legrövidebbet ami elér, és abból egy jobbat. Mondjuk olyat aminek legalább 10.2 gbit/s a sebessége és kicsit jobb minőségű (pl hama).
A videokártya beállításainál pedig overscan csúszka legyen 100%-on vagyis 0 állásban, színpaletta Full RGB, bitszám pedig amit enged 8-10-12 lehet, legyen a legnagyobb amit enged kiválasztani. Így kapod a legjobb minőségű képet.
Én még azt vettem észre, hogy a tv-n le kellett vegyem a sharpeninget, elég volt a kontraszt meg a fényerő emelése. Továbbá gagyi kábellel nekem is láthatóan rosszabb a kép, olyan "analógosabb", picit mosott.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#692) spidersoft válasza InfiniteReality (#691) üzenetére


spidersoft
senior tag

Találtam egy DVI-HDMI átalakítót, amit ha a DVI kábel gép felőli oldalára teszek, akkor minden marad jó, ellenben ha a monitor felőli végére, akkor ugyanúgy fura a kép. Tehát nem a kábellel, hanem a monitor HDMI bemenetével lesz valami... innentől kezdve monitor hiba topic...

(#693) krisztian07


krisztian07
tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Adott egy LG LD750 tv ami HDMI-vel van összekötve a set-top boxal, az Xbox 360-al, és mivel nem támogatta továbbá a youtube-ot vettem hozzá egy Philips media boxot is, valamint időnként a Toshiba laptopommal is összekötöttem. Ezek az eszközök mind mind HDMI kábellel voltak összekötve külön-külön.
Egy ideje nem használtam a tv-t csak csak a set-top box-al. Most összekötöttem a laptoppal és nem ment. Kipróbáltam az összes többit és azok sem mentek. Sebaj gondoltam kihózom a set-top box kábelét és megnézem azzal, de nem ment. Miért van az, hogy csak a set-top boxom megy HDMI-n keresztül? Teljesen mindegy hogy variálom.
Annyi van még,hogy amikor összedugom, vagy lehúzom egy pillanatra beugrik a kép, de azután semmi.
Gondolom a TV-ben halt meg valami. De akkor a Set-top box miért megy?

Mondtam, hogy a droidot, ne rakjátok ki oda, Mert leviszi a buráját egy aszteroida!

(#694) ron8


ron8
senior tag

Hy! Vettem egy dvi-hdmi kábelt és nem látom a hdmi-hdmi kábel közötti különbséget. A dts hangtol kezdve a 3D-re is képes a dvi-hdmi. A kérdésem hogy akkor miért jobb a sima hdmi?

(#695) InfiniteReality válasza ron8 (#694) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Azért mert a DVI-on alapból nincs hang. Az egy dolog, hogy bizonyos videokártyák kiadják a hangot a DVI-on is, de az tökre nem szabványos. Ha Nálad igy most jó akkor nem kell feltétlenül lecserélned, de ahhoz hogy biztosan menjen, HDMI-HDMI kell. Ott mindenképpen kijön a hang (amennyiben oprendszerben a HDMI-re kötött eszköz van megjelölve alapértelmezett hangkeltő eszköznek.

Meg azért is, mert a DVI sávszélessége kisebb mint a HDMI. Ez a jövőben okozhat gondot (ahogy a HDMI-re egyre több mindent rápakolnak). Lehet rajta még LAN, CEC stb. Ezek DVI-on nem léteznek, a hang átvitele is "barkács".

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#696) TomiTheHero


TomiTheHero
csendes tag

Sziasztok!

Remélem jó témát választottam, mert eléggé fura a hiba. Ha rossz helyen érdeklődöm előre is bocsánat.
Adott egy Asus rog 551JW-CN215D noti W10, GTX 960M és Intel 4600 videokártyákkal, K-lite codec pack
és egy Samsung LE32R82B tv.
Ha összekötöm a két eszközt, akkor a noti kijelzőjén és a tv-n is akadoznak a filmek és a böngészőben nézett videók is, és hang nincs. VLC-vel a kép jó a filmeknél, de hang ugyan úgy nincs.
Ha nincs összekötve a noti a tv-vel nincs semmi baj.
A hangbeállításoknál megjelenik a tv, mutatja is hogy hangot kellene kiadnia (a zöld csúszka mozog)
Néha, nem tudom mitől függ, pár másodpercig, kb max 10, minden oké, kép is és a hang is, de utána megadja magát.
Másik noti W8.1 W7 nincs semmi baj, azzal jól működik a tv.
Próbáltam másik HDMI kábeleket is, azzal se jobb.

Feltételezem, hogy illesztő program kellhet, vagy codec. De már ötletem sincs, hogy mihez nyúljak. Próbáltam frissíteni az intel illesztőjét, de a legfrissebb van fent. Próbáltam, hogy a böngésző a GTX-t használja, de úgy is ez a szitu.
Intel illesztője: 10.18.15.4256. W10-hez frissebbet nem találtam, W8.1-t nem engedi feltenni.

Válaszokat előre is köszi!

ASUS ROG 551JW-CN215D - i7 16GB GTX960M 4GB

(#697) TomiTheHero válasza TomiTheHero (#696) üzenetére


TomiTheHero
csendes tag

plusz infó..
Ha újraindítom a gépet és a HDMI be van dugva, akkor minden oké.
Viszont ha kihúzom és vissza, akkor újra meghalt a dolog..
Ha bedugva hagyom és szoftveresen csatolom le a képernyőt és vissza szintén meghal.

ASUS ROG 551JW-CN215D - i7 16GB GTX960M 4GB

(#698) Papitas


Papitas
csendes tag

Sziasztok!

HDMI PC-TV kapcsolat dirctben semmi adapter. 15 méteres bilink kábel aranyozott. A probléma az, hogy elveszti a jelet kb 3 óra használat után. Előszört csak framet dob kikapcsol-bekapcsol aztán végleg eldobja és onnantól kezdve nem is tudom visszahozni. Van tippetek mivel lehet a probléma? Kábelhiba esetén már az elején sem lenne jó nem? Másik kábellel működik alaplapról a sima monitor nem dobja a jelet. A TV viszont alaplapiból és videókártyából is dobja .

Köszönöm,
Dávid

Üdvözlettel Papi!

(#699) TomiTheHero válasza TomiTheHero (#697) üzenetére


TomiTheHero
csendes tag

Oh, ezt megválaszolom, mert közben megoldódott.
Levettem a Hyper-V kezelő szolgáltatást és azóta OK.

ASUS ROG 551JW-CN215D - i7 16GB GTX960M 4GB

(#700) feri1


feri1
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Szeretnék az LG 32LF650 V típusú tv-hez egy 5 méteres HDMI kábelt venni amivel a számítógépet kötném rá.Olyan kellene aminek jó az árnyékolása és 3D film + játékok full-hd-ban. is szépen menne.
Max 8-10 e Ft,de lehet olcsóbb is.

Üdv: feri 1

A tv-n megtudom valahogy jeleníteni kábel nélkül a számítógépet?Egyszer egy film már megjelent így.

(#701) feri1


feri1
aktív tag

Vagy van még a gépen Displayport és azt a tv HDMI-vel összekötni.

Melyik ad jobb minőségű képet és hangot?

(#702) liszi70 válasza feri1 (#700) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ezt bátran megveheted.

(#703) Daralo:)


Daralo:)
tag

Hali!
Miért nem találok sehol HDMI 2.0a kábelt.
Ezen megy át a HDR tartalom csak és egyszerűen sehol semmilyent nem találok..
Elviekben nem jó a szimpla 2.0 HDRhez.
Valaki ötlet?

(#704) emzeperix válasza Daralo:) (#703) üzenetére


emzeperix
tag

Azért, mert a sima 2.0-ás kábel jó hozzá.

[link]

(#705) kokov


kokov
tag

Sziasztok!

20méteres HDMI kábel mennyire necces?

Költözés előtt állok, nézegetem-nézegetem, de csak egy 20 méteres HDMI 1.4 kéne a VGA és a projektor közé, hogy ne kelljen vésni. Ez még szokott menni csont (jelerősítő) nélkül? Látom a 30-as kábelre már tesznek.
Mennyire necces a feszültségesés 20 méteren? Gyakran okoz gondot?

Gondolom, ha van ilyen hosszú passzív kábel akkor ... vagy ne gondoljam? :)

(#706) gixxer-tomee


gixxer-tomee
aktív tag

Sziasztok!
A TV-t szeretném összekötni a laptoppal. A TV-n hdmi van, a laptopon displayport. Úgy tudom minden szabványnak van megadott maximum hossza. Most akkor, ha lesz egy ilyen kábelem a fenti felállással, akkor az minek számít? :F Milyen hosszút vegyek majd ebből? Vegyek vegyes végűt, vagy hdmi-hdmi-t és plusz átalakítót a displayport-hoz? :F
A másik kérdés pedig inkább displayport-os, de gondolom azért ismeritek azt is. Elvileg a notimon 1.2-es verzió van. Úgy tudom az már szállít hangot is. Így kellene már lennie hangnak is a tv-ben. :U Jól tudom?

Köszi! :)

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#707) SlayerPrince


SlayerPrince
tag

Sziasztok!
Vettem egy xbox one-t. A gond, hogy a monitoron nincs hdmi bemenet csak dvi. Ha veszek egy hdmi dvi kábelt lesz hangom a monitoron? Vagy a DVI hang jelet nem képes tovább adni?

(#708) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

Szükségem lenne HDMI kábel tanácsra.
A korábbi kábelemmel a régi tv tök jól ment. de az új tv-n akad a kép :S haver mondta hogy vegyek új kábelt mert régebbi szabványos a kábelem.

Milyet javasolnátok?
olyan 10m-re lenne szükségem.
Köszönöm szépen
Üdv

(#709) Bacusuz


Bacusuz
őstag

úgy látom ez a topik enyhén haldoklik.
Hová írjak ha hdmi kábeles kérdésem van?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#710) liszi70 válasza Bacusuz (#709) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ide. :) Mit szeretnél tudni?

(#711) Bacusuz válasza liszi70 (#710) üzenetére


Bacusuz
őstag

hdmi kábelt kéne vennem egy full hd hangszórós monitor és egy hdmi 2.0 vga-közé.
hdmi 1.4 elég?
gyártmány, aranyozott stb fontos?
ront valamit ha 1, 5 m hyett 2 m veyzek?

közben rendeltem delockot hdmi a-a , 1.4 aranyozott csatis jó lehet?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#712) liszi70 válasza Bacusuz (#711) üzenetére


liszi70
nagyúr

"hdmi 1.4 elég?"

Elég, de valós High Speed legyen, mert attól, hogy a leggagyibb kábelekre is ráírják, hogy 1.4, meg High Speed, attól még nem biztos, hogy az. Tévedések elkerülése végett, a 2.0 szabványhoz sem kell feltétlenül 2.0-ás kábel. Ami nincs is egyébként, mert az 1.3, 1.4, 2.0 stb. az nem a kábel, hanem az átviteli szabvány jele.:)

"gyártmány, aranyozott stb fontos?"

Nem szabad a leggagyibbat megvenni, a hibaszázalék, megbízhatóság, garantált sávszélesség miatt. Az aranyozás a korrózió megelőzése miatt van, az arany nem korrodál. De a leggagyibbakat leszámítva már szinte az összes aranyozott.

"ront valamit ha 1, 5 m hyett 2 m veyzek?"

Nem. De ha nem szükséges hosszabb, akkor minek? :)

"közben rendeltem delockot hdmi a-a"

Hát akkor már nem mindegy ez az egész??? :D

Én a kácsa saját márkás kábeleit szoktam ajánlani, megbízhatóak, nem drágák, és hiba esetén cserélik is.

[ Szerkesztve ]

(#713) BeeNiTTo


BeeNiTTo
aktív tag

Sziasztok

A tv-n van 2 db hdmi csatlakozó és a kettes számuba csatlakoztatom PC vagy az xbox kábelét akkor hiányzik a képből Egy egy centis keret 1080p-n ( pont annyi hogy a panel nem is látszik) 1680x1050 re állítom akkor jól látszik minden )csak igy meg csunyább a kép a betűk homályosabbak mosottak. Van erre valami megoldás? Meg mitől lehet ez?
Lehetséges hogy a tv-n a másodlagos hdmi csatlakozó nem bír annyit mint a fő??

[ Szerkesztve ]

(#714) Bacusuz válasza liszi70 (#712) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszönöm
a delocknál elég sok féle kábel volt,saját honlapjukon választottam ki.
remélem nem csomagolják át,így is elég bosszantó, hogy veszek egy ips-monitort és nem adnak hozzá csak d-subot.pontosan ezt rendeltem:84407
köszi az infokat

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#715) BeeNiTTo válasza BeeNiTTo (#713) üzenetére


BeeNiTTo
aktív tag

A kábel volt rossz!

(#716) 82Splinter


82Splinter
csendes tag

Sziasztok! Egy régebbi Sony Bravia tv-hez vásároltam egy HAMA hdmi kapcsolót, mivel a tv-n csak egy kimenet van. A kapcsolo egyes állásában lévő csatin a upc box van, a másikon pedig egy v10-es médialejátszó. A upc vel minden ok, mindegy hogy melyik aljzatba dugom(1es vagy 2-es), azonban hiába kapcsolom át a v10 re, se kép, se hang.... váltó nélkül, pedig tökéletes működik.Ez valamilyen màsolás védelmi mizéria, vagy mi lehet a baj??
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#717) InfiniteReality válasza SlayerPrince (#707) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A DVI-on alapból nincs hang, így HDMI-DVI kábellel nem fog menni. Azon a monitoron valószínűleg még kis jack csatlakozónak kell lennie, ha egyáltalán képes hangot kiadni.
HDMI és DisplayPort tartalmaz hangot is, a DVI nem.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#718) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Index cikk alapján kérdezném, hogy mi különbség van hdmi 2.0 és 2.1 kábel között? Létezik, hogy kizárólag a 2.1-es kábelen megy át a 4k/60fps+hdr miközben a 2.0 kábelen csak választási lehetőséget kínál fel a televízió, azaz 4k/60fps vagy hdr? Nem az interfész dönti el a sorsát ezeknek a beállításoknak?

mod: ehun-e: Ez a világ legjobb tévéje?

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#719) dabadab válasza BITBOYS (#718) üzenetére


dabadab
titán

1. Az említett TV-n HDMI 2.0 port van.

Itt tulajdonképpen vége is a történetnek :), de:

2. A 2.1-ben bejövő "dynamic HDR" valamivel több sávszélességet fog igényelni, mint a 2.0 HDR-e, de a 4k@60Hz felbontás minden csellentyűcskével együtt is menni fog a 18 Gbites 2.0 kábelen is.

3. A 2.1 tényleg specifikál új kábelt, 48 Gbit átviteli sebességgel, de egyelőre ennek házimozis vetülete egyáltalán nincs.

DRM is theft

(#720) BITBOYS válasza dabadab (#719) üzenetére


BITBOYS
addikt

Örülök, hogy Te válaszoltál :) Le is zárult a történet. Köszi :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#721) dabadab válasza BITBOYS (#720) üzenetére


dabadab
titán

Lehet, hogy lassan ideje lenne frissíteni a FAQ-t :D

DRM is theft

(#722) BITBOYS válasza dabadab (#721) üzenetére


BITBOYS
addikt

Mikor indítottad igazi hiánypótló írás volt, valóban ráférne egy frissítés :D
Lehet a DP-ot is érdemes lenne beleszőni :) Nem is értem a komolyabb televízióknál miért nem tesznek legalább egy darabot a hátlapra.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#723) Hop3fish


Hop3fish
újonc

Sziasztok!
Szeretném PC-met összekötni 4k tévémmel 15 m-es távolságban (falban vezetve) úgy, hogy a 4k jel át tudjon menni.
Milyen kábel az ami ilyen hosszban ezt meg tudja oldani, illetve hol lehet kapni? Ha esetleg nincs milyen egyéb megoldás lehet még jó?
Üdv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.