Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) siriq válasza shtml (#50) üzenetére


siriq
őstag

Nekem is volt GUS(amit elloptak tolem az egyik bulin, sz. geppel nyomattuk anno a zenet). A havertol vettem es aki emlekszik meg ra az elso szerias GUS ok szamozottak voltak. Abbol volt nekem az egyik az elso szaz kozul. Amugy a kesobbi GUS hoz mar volt driver amivel ment xp alatt is.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#52) FerroChrom


FerroChrom
tag

Nagyon jó kis gyűjtemény, gratulálok hozzá!

Jót mosolyogtam, mikor megláttam a Seagate ST225-ös képét. :) Nekem is volt ilyen winyóm, ami egy 286-osban teljesített szolgálatot. Sajnos már nincs meg ez a gép, de nemrég szereztem egy ugyanilyen winchestert és a hangját is felvettem. Sajnos MFM-vezérlő híján nem tudtam kipróbálni.

Ha hallani akarjátok a hangját, kattintsatok ide.

(Figyelem: a hangerőt mindenképp vegyétek le, mert elég fülsértő hangja van. :D)

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#53) Csabahun válasza FerroChrom (#52) üzenetére


Csabahun
senior tag

Jujjjj ez nagyon komoly még emlékszek erre.. :)) :K Valami iszonyat brutál hangjuk volt anno..

(#54) Flatron710


Flatron710
tag

Szép kis gyűjtemény! Nekem is van itthon 386-os, 5x86-os működőképes gép. ( külön-külön is működnek ) Eladni nem nagyon lehet ezeket, de nem is igazán akarom. Elférnek a szekrényben.Ezeknek a cuccoknak már inkább eszmei értéke van. Van még valahol egy régi 40 Mb-os Western Digital winyó is, csak nem találom...

Minden popzene a szexről szól. A rock arról, hogy akarod, a jazz arról, hogy csinálod, és a country vagy a western pedig arról, hogy bűnösnek érzed magad utána. -Robert Waldo Brunelle Jr. --- WoT/WoWs/War Thunder acc : Zolika_tm

(#55) ngabor2


ngabor2
nagyúr

valóban szép gyűjtemény. mondjuk én eléggé a közepén kezdtem annakidején a saját gépes cuccot (cyrix pr233@206MHz), úgyhogy az elejét max a suliban láthattam.

viszont 1 apró, lehet, hogy csak engem azavaró dolog: a megabyte rövidítése MB, a Mb az megabit. apró különbség...

(#56) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hűha, köszi mindenkinek! :)

@daa-raa : Az XT alaplapért :R - na ez az igazi öreg vas! És tényleg AMD procis, az sokkal gyorsabb volt az INtelnél :). Még általános iskolában ilyenen nyomtam.

@madstunt : Hé, az az Amstrad egy tök jó kiépítésű XT. 8086 van benne, nem is 8088 :)

@Geffry : A fullintegrált 386 nekem is ismerős - a tesztben nem írtam mert hosszú lett volna, de volt egy bő fél négyzetmteres 386 alaplapom (abban is SX16 proci volt) a falon, amin volt VESA busz, winyóvezérlő, meg még pár ezer extra cucc, persze nem működött, de én akkora nyákot azóta se sokat láttam :D Aztán odaadtam valakinek, mert nálam nem fért el.

@zdanee : Én szívesen írtam volna még régebbi dolgokról is, de nincs :D Talán egy TVC teszt lesz esetleg ha legközelebb hazafele leszek...

@tsigalko87 : Anyám, nem fér el már nálam semmi :D De azért nem utasítom vissza :D A 286-on készletezés meg tuti :)

@zdanee : Nekem soha nem volt olyan TV-mamin lett volna RCA-s bemenet (Azaz már van).

@shtml : Nem szidom az 5ALI61-et, mert nekem is stabil volt, de sebességét nézve, meg tuning képességeit, hát, nem az a bajnok. Nekem soha semmi nem tudott ilyen lapban egy 550-es K6-tal filmet lejátszani. Viszont maga a lap sok évig szolgált...

@flatron710 : Na igen, eladni nem is érdemes, meg jó részéhez kötődik az ember...

Mutogatni való hater díszpinty

(#57) mcsabee


mcsabee
senior tag

Én hétvégén poroltam le a jó öreg C64-est (még gyerekkoromból maradt meg ;-), toltam egy kis Street Rod-ot :-D. Ezek ahhoz képest Nasa technikával készült stuffok :-D.

Stay a while and listen...

(#58) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Valami korabeli Apple Macintosh is szívesen látnék nagy kincsnek tartatott az akkoriban, meg drága is volt.
Senki sem felejti el az első barátnőjét meg az első Mac -ét :D Mellesleg sokkal stabilabbak voltak bármi másnál.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#59) 14adam


14adam
addikt

Nagyon jó irás.Nekem tetszett.Nekem is van néhány régi cuccom.Kicsit reklám: :[link] [link] :)

(#60) hcl válasza 14adam (#59) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

@zoltanz : Hát ha lenne akkor szétszedné szívesen azt is...
Volt nemrég nálam egy öreg Compaq 486, aminek egyben volt a háza a monitorral, tök Apple volt elsőre :D

@14adam : Ez nem egy VT terminál? Nem hinném hogy PC. Vagy ha igen akkor max. egy XT rejtőzhet benne... Amúgy volt egy csomó olyan Videoton terminál ami magában is ment floppyról, mint az első PC-k.
Szét ne moddold, ez igazi múzeumi darab :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#61) 14adam válasza hcl (#60) üzenetére


14adam
addikt

nem moddolom szét,csak így jobban nézik a hirdetést :)

(#62) bambano válasza hcl (#29) üzenetére


bambano
titán

Én dolgoztam olyan hdd-vel, ami fdd volt :)
Vinyó lett volna a lelkem, de nem hard disk volt benne, hanem olyan floppy szerű korong, amit a forgatás feszített ki. Álló helyzetben u alakban meghajlott. 80 KByte-os volt.

Egyébként van itthon ss10-es meg ss20-as sun, azoknak is van már személyije:) Ezer éves r55-ös gép operátori konzol tartalék klavija meg ilyenek...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#63) #TOTTI válasza ngabor2 (#55) üzenetére


#TOTTI
őstag

Én is anno ezzel keztem...@223 jumperekkel Tomato alaplap Via Apollo chipset...

(#64) hcl válasza bambano (#62) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na az se ma lehetett :D Hasonlókat láttam a szegedi egyetem múzeumában még 2000 körül, bár ott voltak még csöves cuccok is...

Mutogatni való hater díszpinty

(#65) bambano válasza hcl (#64) üzenetére


bambano
titán

a hozzá tartozó "szerverben" volt 8K ferritgyűrűs ram. Este kikapcsoltad, reggel be, ment tovább. Az még memória volt, nem felejtés :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#66) hcl válasza bambano (#65) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na ja. Anyám (meg apám) a Videotonban dolgoztak anno, volt még olyan 1k-s ferrites ram, amibe mikroszkóp nélkül fűzték a melósok a szálakat :D Nem volt kis darab cucc...

Mutogatni való hater díszpinty

(#67) madstunt válasza mcsabee (#57) üzenetére


madstunt
addikt

jah én is toltam régen c64en:D manapság néhány elmebeteg elég durva dolgokat művel velük :DD

(mondjuk sok mindent fellehetne hozni de am most alapjába véve pcről van szó nem?:D)

[ Szerkesztve ]

(#68) madstunt


madstunt
addikt

Nah lőttem néhány képet erről a 8088-as csodáról:DD
[link]
[link]

Szerintem még a napokban beröffentem:)

[ Szerkesztve ]

(#69) hcl válasza madstunt (#68) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igazi szilveszteri tuning lesz :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#70) madstunt válasza hcl (#69) üzenetére


madstunt
addikt

jaja
Amúgy azért is kösz az írásért mert tök jó emlékeket idézet fel :C ( pici könnycsepptörlés szemsarokban:) )

(#71) Rive


Rive
veterán

Egyszer befotózok én is a sufni ajtaján :))

A VLB viszont nem ISA kiterjesztés - az az EISA volt. A VLB amúgy isteni tuningbigyó volt: ha valamelyik VGA bírta a dolgot, akkor némi babratolással 50MHz X 32 bit is megvolt néha - eléggé odavágott a cucc a korabeli PCI cumóknak. Már, amíg a voodoo1 be nem jött a képbe.

Ja, és van még valami P1 lapom VLB-vel.

Ui.: látom, ezeket már más is írta... VLB-s CAD-gyorsítókártyákkkal kapcsolatban tudok tulajdonost, ha valaki effélékkel akar cumizni nagyokat - én is szállítottam neki néhány csodát :DDD A'sszem TIGA v. miféle szabvány volt ezeknek a lelke.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#72) hcl válasza Rive (#71) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A Vesa-t azért írtam ISA kiterjesztésnek mert közérthetőbb. Igazából ha belegondolsz, még helytálló is lehet a dolog mert az ISA buszon megszólított kártya a proci lábaira küldte vissza a választ, szóval a 2 busz csak együtt ment... Mondjuk felesleges vitatkozni rajta, mert a hivatalos megfogalmazása sem "kiterjesztés" :)

Az igaz hogy jól lehetett tuningolni, de már 2 Vesa-s dolog is össze tudott akadni :D

Néhány jobb lapon a PCI buszt is el lehetett húzni 50Mhz-ig, de aztán azt nem minden bírta :D
Én az ISA buszt tuningtam még a 486SLC-mben, de 11MHz-en a winyóvezérlő hibázott mindig, 16-on meg a Trident (konkrétan az ami a képen van) szemetelt :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#73) izriot


izriot
tag

Előkerítettem én is pár képet a gyűjteményem egy részéről : )
[link]
[link]
Van XT, 286 is, csak az valami doboz mélyén : ) Ami itt van az egy szerver 486 alaplap egy régi Compaq gépből, megy egy 386-os. A 486 nagyon durva, van rajta integrált háló, mind RJ45 és BNC dugóval is, meg integrált videó, SCSI és EISA slotjai vannak. Van hozzá 2 EISA kari is, az egyik egy ringbus adapter, a másik egy vidkar. A 386-oshoz van egy bazi vidkar, meg jó hosszú memóriakártya, asszem 2MB-al : )

Egy ilyen 4 processzoros 486-ot én is lefogadnék : )

(#74) hcl válasza izriot (#73) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hú, ezek nagyon kemény cuccok :R Leírod sorban hogy melyik mi a képen? Az EISA kártyákat felismerem, de a többi kicsit messze van :) Van ott valami wavetable hangkari is ha jól látom :)

(Ja és a 386-oson mi a 2 proci mellett a 3. PGA tokos IC?)

Simán összerittyentenél te is egy ilyen cikket belőlük :)
Az a durva hogy ma néha azt mondják hogy nagy a VGA (Gf8800 :D ) meg az alaplap, aztán odavág az ember egy ilyen kártyát mint a képen, vagy azt a 386 alaplapot... na AZ nagy... :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#75) bambano válasza izriot (#73) üzenetére


bambano
titán

jól látom, igazi eredeti echte ems kártya? :)

szerk: van, aki még tudja, mi az?:)

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#76) madstunt válasza izriot (#73) üzenetére


madstunt
addikt

Nah asszem komolyan ráállék az ilyeneim elékerítésére mert vannak dögivel:DD
Hehe nekem is van olyan havas-macskás képeslapom az asztalomon:D

(#77) izriot


izriot
tag

Olyan profin nem tudom elmondani mi micsoda, mintha évekig ezeket nyűttem volna, mert egy része nem az enyém, innen-onnan, haveroktól kunyiztam, meg a szemétből mentettem ki.

Balról jobbra:
1. Ez az EISA vidkar, egy külön nyákon van rajta memórabővítés.
2. Ez az EISA ringbus kari, ezen semmi különös a csatlakozón kívül : )
3. 486 alaplap. Ja múgy volt ehhez anno egy bazi akksi, a kis gombelem helyett a BIOS-nak : ) Meg volt hozzá 1,2 GB SCSI, de elajándékoztam havernak, aki használja is azóta : )
4. Ez a bazi vidkar a 386-hoz, ezen a legnagyobb érdekesség sztem a videofeldoglozó IC foglalata. Gondolom vagy nehéz lett volna beforrasztani a sűrű lábkiosztás miatt, vagy a duplázás, csere miatt kellhetett. Soha nem olvastam utána.
5. Ez a bazi memóraibővítő (EMS?) modul a 386-hoz.
6. AWE 32 hangkártya DSP-vel, meg minden istennyilával : ))
7. A 386 alaplap. A 3. cucc egy CPU cache controller. Gondolom ez kell a (EMS?) memóriabővítőhöz. Egyszer utána akartam olvasni az Alaplapban, de nem találtam infót róla.

Ja, ha már régiségek:
[link]
Ez itt mind Alaplap magazin.
[link]
Ez pedig Computer Teknik (CT).
Mondom, van még egy csomó cucc itthon, SCSI, régi DAT, XT, 286, Pminden, DE ami ezekben a magazinokban benne van... na AZ a durva : )) Amúgy ezeket is könyvtári selejtezésből szereztem.

Van még valahol pár fényképem egy régi Valmet DAMATIC folyamatirányító rendszerről, terminálállomásokkal (120 kilós monitor) meg minde egyébbel, az se semmi, remélem valamikor előkerül : )
Pár éve meg lett volna lehetőségem valami fél tonnás 19 colos szallagos rögzítőállomásra, de akkor sajna még szüleimmel laktam és kiakadtak volna, ha hazaviszem XD

(#78) izriot válasza madstunt (#76) üzenetére


izriot
tag

Hehe, mégegy macskabolond : )
Képek jöhetnek dögivel, szeressük őket : )

[ Szerkesztve ]

(#79) hcl válasza izriot (#77) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi :)

Azt tudtam hogy valaha az EMS külön kártya volt, de nem gondoltam hogy 386-okon is használva volt még ilyen. A videokártyán az IC foglalat (PQFP ha lehet hinni az ellenségnek) sztem nem ritkaság, sok minden csücsült akkoriban ilyenben... Amíg nem volt BGA tokozás addig ez volt a lejobb megoldás, és egyszerű volt az IC cseréje.

Ismerek embereket akik máig javítanak videokártyákat pl. BGA cserével, én is csinálnám, de sehol nem férek hozzá BGA állomáshoz :( Kézzel meg sosem sikerül feltenni őket. Na mennyivel egyszerűbb volt ez amíg foglalatok IC-k voltak :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#80) Rive válasza izriot (#77) üzenetére


Rive
veterán

7. A 386 alaplap. A 3. cucc egy CPU cache controller. Gondolom ez kell a (EMS?) memóriabővítőhöz.
Nem, ez igazából a 286-os alá való chipsethez kell ;] A korai 386-os alaplapoknál nem tököltek: a chipset legtöbb része egy az egyben a korabeli 286-os alaplapokról lett beemelve. A memóriavezérlőt beduplázták (16 ->32 bit, ugye), meg kapott egy cache-controllert, hogy azért jobban teljesítsen a cucc, mint egy 286/20, és már meg is volt a 386-os rendszer :))

Az extra memóriabővítő elektronikailag a gyorsítótártól totál függetlenül üzemelt. Jelenlétének legfőbb oka azonban mégis a gyorsítótár - a gyökér chipset és a kezdetleges cache miatt nem maradt hely az alaplapon a memóriafoglalatoknak...

Ui.: Hcl: BGA állomást forszíroztunk itt a cégnél nem olyan régen, aztán az jött ki, hogy fél milla egy alap szett :)) Na, azóta is OBI gazdaságos hőlégfúvóval b@szom a rezet.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#81) hcl válasza Rive (#80) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na igen, az én munkahelyemen van GBA állomás, de oda meg nem lehet semmit bevinni.

Anyám melóhelyére szoktam fusizni járni, de ott is csak hőlég van, viszont azzal még nem tudtunk BGA-t úgy feltenni hogy utána működjön a cucc... Mondjuk a helynek nem is az az elsődleges profilja hogy BGA forrasszanak, a dolog csak az én bénázásom dícséri :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#82) bambano válasza Rive (#80) üzenetére


bambano
titán

beduplázták??? hova?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#83) izriot


izriot
tag

Kösz a kijavítást, meg kaptok mégegy képet, ami történetesen a 486-osom hangkarija : )
[link]
Újabb cuccokról nem érdekel hi-res kép? Mert van pár komoly új hardverem is : )

[ Szerkesztve ]

(#84) coyote55


coyote55
őstag

Ha valaki esetleg az alapoktól akar kezdeni, annak tudok adni "szűz" XT alaplapot ;)
Hunter XT a neve.

Memento Mori!

(#85) bambano válasza izriot (#83) üzenetére


bambano
titán

Az új cuccot fel bírod emelni? Mert ha igen, akkor nem érdekes :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#86) Rive válasza bambano (#82) üzenetére


Rive
veterán

Mit hova :F

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#87) bambano válasza Rive (#86) üzenetére


bambano
titán

azt írtad: beduplázták a memóriavezérlőt. Mivel a be az helyhatározói igekötő, ezért megkérdezet, hogy hova duplázták be? Mert azt mondod, bement valahova, akkor meg lehet kérdezni, hova ment be. Beduplázták, hova duplázták be.

Magyartalan volt ez a kifejezés, erre próbáltam finoman célozni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#88) bambano válasza bambano (#87) üzenetére


bambano
titán

megkérdeztem...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#89) hcl válasza bambano (#87) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Be hát az alaplapba bele abba jól :D
"Az új cuccot fel bírod emelni? Mert ha igen, akkor nem érdekes" --> :C

@izriot : Anyám milyen hangkártya ez? Nem nagyon hasonlít semmire... Adlib? VAgy az az ős-MS hangkártya ami még XT-khez készült és 4 bites volt? :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#90) Rive válasza hcl (#89) üzenetére


Rive
veterán

Anyám milyen hangkártya ez?
Huh... Most nézem. Aszonygya (Bambano: ez már elég magyarosch volt :F :P ) 74LS631: '16-Bit Parallel Error Detection/Correction Circuit'... A többi csak mezei ISA címkiválasztó logika, meg egy semmi erősitő, plusz egy oszcillátor, néhány passzív elem. Pont ebből hogy' sikerült hangkártyát faragni... :F

Mér' nem inkább egy covox-klónt csináltak, az még olcsóbból meglett volna :DDD

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#91) hcl válasza Rive (#90) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem lehet hogy pont ennek a klónja a Covox? :D Építettem én is ezeret.
Mondjuk ja az IC-t én is megnézhettm volna :D Most keltem na :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#92) izriot


izriot
tag

Az új cuccot fel bírod emelni? Mert ha igen, akkor nem érdekes :)
Na jó, nem fél tonnás Powerware baypass unitra gondoltam, de azért van pár szép raid cumóm : )
A hangkarival kapcsolatban annyira emlékszem, hogy sose szólt hangosan, még akkor se ha maxon fel volt tekerve, így egy walkmannek az erősítő fokozatát közbeiiktattam a hangfal és a kártya közé, aztán azzal lehetett adni még rá plusz kakaót : )
Aztán késöbb, mikor édesapám cégénél korszerűsítés volt, kaptunk egy Crystal FSSC-2-t, de azzal már nem működött a Full Throttle hangja : (
:))

[ Szerkesztve ]

(#93) izriot


izriot
tag

No, van kép a Creative kártyákról is : )
[link]

(#94) hcl válasza izriot (#93) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm, az alsó AWE32 nekem is ott figyel a fiókban :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#95) bambano válasza izriot (#92) üzenetére


bambano
titán

Az első általam üzemeltetett komoly, pc kategóriájú szerver egy ibm netfinity 5500-as volt. Ehhez volt egy olyan méretű rack (gyárilag), amibe pont bepasszolt a szerver plusz egy rack szélességű apc szünetmentes. Ezek így összeszerelve mázsán felül voltak...

Amikor vax rendszergarázda voltam, csak a doksi volt másfél mázsa... több, mnit egy szekrény. Ahhoz a vaxhoz a procikártyához gyárilag volt beépített szünetmentes. Elment az áram, megálltak a diszkek meg a gép nagy része. Visszajött az áram, felpörgette a diszkeket ("buta" vms gyárilag fel volt készítve ilyesmire, a dssi vezérlőjéhez képest az scsi egy buta pókháló), nyomtam egy ctrl+l-t a konzolon és dolgoztam tovább. De szép is volt.

Azóta kedvenc szövegem, hogy számítógép az, amit a gazdája nem bír felemelni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#96) hcl válasza bambano (#95) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na igen, a nagygépes cuccok (vax :) ) nem az a dimenzió voltak mint a mai PC-k :D
Gondolom a Pokoli operátort, és Az igazi programozót is ismered :) Meg a endszeradminisztrátor típusokat :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#97) izriot válasza bambano (#95) üzenetére


izriot
tag

Nem sok ilyet láttam IRL, meg nem is ilyen pályán tanulok, úgyhogy lehet nem is fogok, viszont értem miről beszélsz. A fent említett DAMATIC durván 40 tonnát nyomott, az egész irányítótermet betöltötte, fél méter magas álpadló, ahol 3m-es hajlítási sugarú combos kábelek futottak és a zajártalom már jelentős volt. A dokumentációja meg megtöltött 3 polcot, saccra 400 kötet, abból a 10 centi vastag iratlefűzős témából. Szóval tudom én mi a szép hardver, nem véletlen szoktam szerverekről olvasgatni a neten szabadidőmben, de otthonra ilyen kategóriájú dolgokat nem engedhet meg magának az ember, úgyhogy én már pl egy U320 vezérlőnek is örülni tudok.

(#98) Rive


Rive
veterán

A roncstelepen, ahova néha eltermelem a maradványokat, három rétegben egymásra pakolva rohad egy efféle nagygép maradványa a szabad ég alatt :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#99) hcl válasza izriot (#97) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A szegedi egyetemen vmikor terveztek egy HW múzeumot, nem tudom mi lett belőle. Ha megvalósult, akkor érdekes lenne megnézni :)
Ott voltak meredek dolgok mikor 2000-ben ott jártunk. 50-es évekből csöves gép, stb...

Egyébként rendes szervere könnyen lehet az embernek otthon. Régebbi IBM szervereket már "olcsón" lehet kapni. Igaz azok nem mainframe-k, de legalább szerver, rendes rendszerbusszal, stb :)
Mondjuk akinek van egy jobb szervere az általában fel is használja és megy a szerverhotelek valamelyikébe :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#100) madstunt


madstunt
addikt

Kérdés!
Ha az embernek sorszámozott szériából van GUS-a akkor azon hol van a sorszám?

(#101) hcl válasza madstunt (#100) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sztem kérdezd PÜ-ben azt a kollegát akinek sorszámos cucca van mert már nem pörög a topic :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#102) karburátor


karburátor
tag

Sziasztok.

Sokmindent hozzáfűzni nem tudok. Valamilyen 386-os csoda. Még működik de a Vista nagyon lassan megy csak fel rá. Lehet kevés a 7 MB memória? :) Állítólag az amcsik használták a holdra szállásnál...:)

http://kepfeltoltes.hu/view/090102/100_0113_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/090102/100_0114_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/090102/100_0120-2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/090102/100_0121_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#103) Rive válasza karburátor (#102) üzenetére


Rive
veterán

Csak ne panaszkodj! Ebben már L1 cache is van :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#104) hcl válasza karburátor (#102) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát ez a cucc :R

Ebben is az a 3 PGA chipes van mint a korábban tárgyalt 286-386 hibrid alaplapban :)
És tényleg, L2 cache, meg
szervertorony :)
Ilyen ház volt az álmom sokáig :)
Ja és az EMS kártya... dupla méretű táp...

Idézet egy <nemjuteszembe> katalógusból '94-ből : "Intel 386DX processzor - kisebb teljesítményű túl lassú lenne a Novellhez!" - 386-os Novell szerver reklám :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#105) bambano válasza izriot (#97) üzenetére


bambano
titán

Anno dolgoztam R55-ön, ami egy tuningolt S/360-as gép volt. Nem volt teljesen S/370, de a vm/370 már elfutott rajta.

Na ennek olyan volt a vinyókábele, hogy aranyozott magú koax, erenként külön árnyélkolva, műanyaggal bevonva. Kb. fele átmérőjű, mint a tv koaxa. Ilyenből volt egy-egy köteg minden diszkhez... Lapos ide kábel? muhaha :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#106) hcl válasza bambano (#105) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na de ha megtört akkor ember nem cserélt rajta csatit gondolom :)

Különben is! IDE round kábel :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#107) bambano válasza hcl (#106) üzenetére


bambano
titán

Ez is round kábel volt, csak az átmérője, mint a sörös üveg talpa :)

Mivel orosz eredetű volt a technika, (keletnémet gyártással), természetesen kisebb eszközök, harckocsik, rakétavetők vontatása közben sem tört meg a kábel :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#108) izriot válasza hcl (#99) üzenetére


izriot
tag

>hcl
Régebben olvastam egy cikket, lehet ez lesz az:
[Informatika Történeti Múzeum (élménybeszámoló) - Szeged]

Otthoni szerverre meg egyelőre nincs keret az ösztöndíjból : ) De amúgysem tudnám kihasználni. De majd egyszer veszek egy quad opteronos Tyan lapot, amivel anno szemezgettem, csak a poén kedvéért, ha tehetősebb leszek : )

>Rive
Ne is mond, vérzik a szívem.

>bambano
Komoly, ilyen kéne nekem is a pata csőkábel helyett, amiből már vagy 3 db eltört :))

[ Szerkesztve ]

(#109) hcl válasza bambano (#107) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na hát igen, az R 3x -ekről én is írtam pár dolgot még egy réges-régi TDK-ba :)
(Gyak Videoton gépekről írogattam, és azokhoz volt közük.) Nem is tudtam hogy lekopppintották a 360-ast is.

@izriot :
Na igen ilyesmiről beszéltem, a képekről a narancssárga cumó ismerős is.
Jó ez az oldal, eddig nem is ismertem :) Köszi!

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#110) Rive válasza izriot (#108) üzenetére


Rive
veterán

Ne is mond, vérzik a szívem.
Mint kuriózumért - nekem is. De ha üzemeltetni kellene ezeket az izéket... Hááát...

Szóval kicsit megdöbbentő egy 'mezei' lemezesegység (másfél köbméter magában) seggében a háromfázisú betáp :B :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#111) hcl válasza Rive (#110) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg hozzá a sok kilós lemezkötegek :D
De az üzemeltetéshez még sok köze nincs is a 380-nak, inkább a felhasználóbarátsághoz soktnk hozzá :/

Mutogatni való hater díszpinty

(#112) bambano válasza Rive (#110) üzenetére


bambano
titán

Én azt hallottam (vagy igaz, vagy nem), hogy anno a nagyon nagy ibm gépeket több mérnök bootolta be 1-2 hetes munkával. Igaz, utána soha többet nem állították le, csak mielőtt ment volna a bontóba :)

A mostani közepesen nagy vasakat pedig kifejezetten kényelmes üzemeltetni. Valami gond van a vax diszkjével? lehet csinálni távoli bejelentkezést a dssi vezérlőbe, megmondja, mi a gond. Nem húzta be a szalagot a mentőegység robotmechanikája? Be lehet jelentkezni a robotba és megoldani. Még a rendesebb ibm pc-ket is lehet menedzselni, akár telepíteni is távolról.

Az milyen feeling, hogy van egy kikapcsolt x3550-ed például, bejelentkezel a webszerverébe (mondom, kikapcsolt), ad egy jávás felületet, amin látod a képernyőjét, ad egy klavit, egeret, cdromot. Betolod az install cd-t a saját pc-d meghajtójába, rámountolod a szerverre (még mindig kikapcsolt! :) ), weben keresztül bekapcsolod a géped, bebootol a te pc-dről és feltelepít mindent.

"Mezei" lemezegység, volt dolgom F20-as Shark-kal. Amikor odébb kellett rakni, hívtunk testépítő jellegű figurát, mint Fekete Laci, 6-ot. Azok felkapták, vitték, megvolt a napi edzésük. Volt benne vagy 120 scsi diszk, összesen 11 tera hely. Külön aix-es menedzsment gép beleépítve, egy halom táp, meg ilyenek.

Ez a hónom alá kapom a pc-t és viszem, ez lol. Olyan biliacélból vannak a házak, hogy nyeklik nyaklik minden. Utána meg jön a Kohn féle taktushiba :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#113) izriot válasza Rive (#110) üzenetére


izriot
tag

Ja, én is úgy gondoltam, de azért szakmai gyakorlathoz nem lenne utolsó. Aki azt megtanulja üzemeltetni, annak már nem lesz mással problémája : )

>bambano
Írhatnál valami cikket ahol elsztorizgathatnál a pályafutásod élményeiről : )

[ Szerkesztve ]

(#114) hcl válasza izriot (#113) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na igen. Atom-nosztalgia cikket akarunk :)

Ezek a távolról menedzselhető dolgok mindig is érdekeltek :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#115) bambano válasza izriot (#113) üzenetére


bambano
titán

Ráböksz a logoutblogomra, a legrégebbi írásom egy ilyen. Nem nagyon volt igény többre...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#116) hcl válasza bambano (#115) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tuti jó kis cikk, bár csak elméletben ismerem ezeket a protokollokat meg a VAX-okat :)
Azt viszont tudtam hogy e-mailben lehet FTP-zni, még jó sok régi szakirodalmat olvastam.

Amúgy abban a cikkben is elfért volna jópár évszám, hogy tudjuk hova tenni, de így is nagyon tetszett!

Egyébként én nagygépes hardverre gondoltam mint nosztalgia cikk. Meg persze bármire ami régi ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#117) izriot válasza bambano (#115) üzenetére


izriot
tag

A hálózatosra gondolsz? Azt régebben olvastam, a szervereseket is. Azért nem írtam oda, mert érdemben úgysem tudok hozzászólni, viszont élvezet volt olvasni, úgyhogy részemről van hasonlóra igény : )

(#118) forgonati


forgonati
őstag

Vá, szép kis gyűjtemény. Most magával ragadott a nosztalgia. Én egy 286-os géppel kezdtem, kemény 20 MHz-en futott, még passziv hűtés sem volt a procin :)
Nagyanyámék házában van fenn a padláson pár kartondoboz, amik tele vannak ilyen cuccokkal, aminek a java még működik is. Pl. 286-os alaplap procival és 2MB rammal, kemény 40 MB-os Seagate HDD (hibátlan) ahol a fejet még léptetőmotor tologatta (micsoda gyorsaság :DDD ) Trident 8900 1MB-os grafika, 5.25" floppymeghajtó és hozzá kb. 30 lemez, aztán 386/486 alaplapok, procik, 120W AT táp ami mai napig megy, 13" monokróm monitor, stb. Ja, és az első egerem a 286-hoz [link] full ergonómikus :D Szóval nálam is van pár érdekes dolog, bár ezek nem annyira ritkaságok. De sziven nincs kidobni őket :N

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#119) hcl válasza forgonati (#118) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A GM6 az egyik legjobb egér amit tudok, legalábbis elég érzékeny, és a formája ellenére nekem nagyon jó volt a kezembe...
A 90-es évek elején ilyenre csorgott a nyálunk :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#120) forgonati válasza hcl (#119) üzenetére


forgonati
őstag

Nem is mondtam én hogy rossz. Csak mai szemmel ránézve már nagyon fura az az ormótlan szögletes formája. Egyébként mai napig működik, szépen be van rakva a dobozába. Asszem még az a széles soros konnektora van nekije.

Keelah Se'lai!

(#121) FerroChrom válasza forgonati (#118) üzenetére


FerroChrom
tag

...kemény 40 MB-os Seagate HDD (hibátlan) ahol a fejet még léptetőmotor tologatta...

Véletlenül nem egy ST-157A típusjelzésű merevlemezről van szó?

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#122) hcl válasza shtml (#50) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja bocs csak shtml üzenetére válaszoltám véletlenül...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.