Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

Várom a kérdéseket, véleményeket, egyéb trackballos tapasztalatokat. :P

(#2) Lars


Lars
őstag

Bent munkában volt egyik folyamat irányító gépen volt egy ilyen cucc. Pontosabban ennek az elődje lehet, az is logitech volt, csak még fehér, és scroll nélkül. Ott is a célnak megfelelt.
Igazából a koszra annyira nem volt érzékeny, néha nagyon koszos kézzel nyúltunk hozzá, és mégis működött 3 évig. (24/7 ben )
Azóta leamortizáltunk 4 sima (olcsó ) egeret 2 év alatt :D
Mondjuk fps-re én sem ajánlom, de megszokható, pl tapipadnál pontosabb sokkal.
Bizonyos helyekre abszolút megfelelő lehet.

(#3) 7 válasza Lars (#2) üzenetére


7
addikt

Ő lett volna az? :)

(#4) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Egyszer próbáltam egy hanyatt egeret egy havernál. Tudtam hogyan működik, mégis ráncigáltam össze-vissza, mert egérhez vagyok szokva. Nem voltam képes (cirka negyed óra alatt) vele megbarátkozni.

Jelenleg egy A4Tech optikai egerem van. Nyúzom vagy négy éve, semmi baja. Biztos jó a hanyatt lökött rágcsáló, mégsem fogok váltani. Pucoválni nem kell, az elem bírja, megszoktam.

Magánvélemény, nem akartam csorbítani a trackball dicsőségét.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) 7 válasza Vakegérke (#4) üzenetére


7
addikt

Nyilván mások az igényeink, nem is gond ez. Nem mondanám, hogy bármelyik is jobb a másiknál, inkább csak különböznek. Kinek mi áll kézre ugyebár. :)

(#7) nyunyu válasza almamaki (#5) üzenetére


nyunyu
félisten

Gyakorlas kerdese.

Nekem kb. fel oraba telt ravenni ismeros Cordless Trackman Opticaljat, hogy ne ugy menjen a kurzor a kepernyon, mint az okorhugyozas.
Egy ora elteltevel mar a tulhuzassal sem voltak nagyobb gondjaim.

Ismeros meg valami felelmetes sebesseggel+pontossaggal kezelte vele a varosepitos jatekokat.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8) Gyusz


Gyusz
őstag

Egyik barátomnak pont ugyanilyen hanyattegere volt és nagyon szerette, már nem is emlékszem miért cserélte le. Elég sokat játszott vele (GTA III, Vice City, San Andreas, néhány FPS) és elég jól használta. Néhány perces gyakorlás után nekem is egész jól ment vele a játék (is), bár én maradok a hagyományos egereknél.

(#9) 7 válasza nyunyu (#7) üzenetére


7
addikt

A Trackman Optical volt a másik, amit komolyan fontolgattam, csak a vezetékmentesség miatt nem az lett belőle (francnak sincs kedve akksit töltögetni). Milyen az a ketyere? Érdekelne. :)

(#10) Lars válasza 7 (#3) üzenetére


Lars
őstag

Nem, az valami fehér színű, ugyanolyan elrendezésű mint ami a cikkben is van, csak nagyon nagyon régi :)
Tehát hüvelyk újjnál volt a görgő, és 3 gombja volt.
Nem találok róla semmi képet, majd megnézem, hátha még valamelyik szekrényben megvan, és akkor lefényképezem :)

(#11) 7 válasza Lars (#10) üzenetére


7
addikt

Köcce :)

Használni egyébként milyen volt?

[ Szerkesztve ]

(#12) Zolaash válasza 7 (#11) üzenetére


Zolaash
aktív tag

"A fogása (megfelelő kézmérettel) kellemes"
Az én kezem meglehetősen nagy. Vágassak le minden ujjamról egy ujjpercet? ;]

A cikk meg jó. :K

Rip and tear

(#13) #25954560


#25954560
törölt tag

en akkor valtottam, amikor 386sx-en vegigtoltam az x-wing-et egerrel :) azota hasznalok logitech marble Mouse-t es nekem bevalt. pici grafika (corel), zenevagas es jatekra is. most mar ezzel jobb vagyok fps-ben, mint hagyomanyos egerrel. a kozepso gomb viszont neha hianyzik.

mod: sokkal kenyelmesebbnek erzem, nem veszi ugy igenybe a kezfejemet es a csuklomat, mar munkahelyemen is ez van.

[ Szerkesztve ]

(#14) dni


dni
őstag

Nekem egy régebbi Cordless TrackMan FX-em van, kicsit nehezen mozog benne a golyó, tisztításon kívül mit tudtok ajánlani, h könnyen forogjon?

(#15) #30814464


#30814464
törölt tag

Évek óta trackballt használok, és maximálisan meg vagyok vele elégedve.
Fps-hez el nem tudnék képzelni hagyományos egeret, aki megszokta a trackballt sokkal gyorsabban irányítja a játékot ezzel mint hagyományos egérrel. Gondoljatok bele nem kell mozgatni a kezetek csupán a mutató újjatok mozog pár millimétert.

[ Szerkesztve ]

(#16) 7 válasza Zolaash (#12) üzenetére


7
addikt

Úgy vettem észre, hogy inkább a kis kéz a hátrány. :)

(#17) 7 válasza dni (#14) üzenetére


7
addikt

Amennyiben ugyanúgy kisebb golyókon gördül a nagy golyó, csekkold le, hogy normálisan forognak-e a kicsik.

(#18) 7 válasza #25954560 (#13) üzenetére


7
addikt

Én anno a Tie Fighterrel játszottam. Egérrel szörnyű volt, de joyjal egész jól elvoltam. Trackballal mennyiben jobb, mint joystickkal? :)

[ Szerkesztve ]

(#19) #25954560 válasza 7 (#18) üzenetére


#25954560
törölt tag

arrol gozom sincs h milyen joy-jal :)
tenyleg, lehet h a tie fighter volt

(#20) zdanee


zdanee
őstag

A regi laptopomnak (Dell lattitude XPi) volt hanyattegere. Barmikor elcserelnem barmelyik tapipadot ra, gyonyor volt vele a munka. Ja, es optikai szenzora volt, a kek alapon fekete pottyoket ket kis tukor figyelte, uh lenyegesen ritkabban kellett tisztitani (havonta-kethavonta).

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#21) Winner_hun válasza 7 (#16) üzenetére


Winner_hun
félisten

Cserélhető kezed van?:D:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22) 7 válasza Winner_hun (#21) üzenetére


7
addikt

Igen. Van egy kicsi, egy nagy, illetve egy megfelelő méretű. De általában csak ez utóbbit szoktam hordani. :K

(#23) moma


moma
őstag

hüvelykujjad nem készül ki nagyon? :DDD

we all deserve a bit of luck.

(#24) 7 válasza moma (#23) üzenetére


7
addikt

Az elején mintha izomlázat éreztem volna, de attól eltekintve semmi baja. :P

(#25) Arval


Arval
csendes tag

Ilyesmi egér volt annó középiskolában, és iszonyat jó kvékháromaréna meccseket toltunk velük, sztem sokkal jobb volt ilyennel, mint sima egerentyűvel :)

''Ha én állat lennék, nem tartanék embert a lakásban...''

(#26) 7 válasza Arval (#25) üzenetére


7
addikt

Nyilván megszokás kérdése. De azért tény, hogy lehet vele játszani, csak mint írtam, nem vagyok egy jó FPSező, így úgy tapasztaltam, hogy talán ez nem is a legjobb arra. :)

(#27) Friczy válasza Lars (#2) üzenetére


Friczy
senior tag

Ne kövesd el azt a hibát, hogy egy olcsó egér strapabírását összehasonlítod egy Logitechével. Én több, mint hét éve nyúzok egy Mouseman Wheelt (akkor vettem, amikor még ritkaság volt az optikai egér), és semmi baja.

(#28) 7


7
addikt

Ugyan eddig is volt mar egy vezetekmentes verzio, de most radobtak meg egy lapattal az M570 szemelyeben.
Lezeroptikaval, 10 meteres hatokorrel, Unifying vevovel buszkelkedik. A specifikaciok szerint normal hasznalat mellett akar masfel evet is kibirhat egy darab AA-ceruzaelemmel, ami egeszen baratsagosnak mondhato.

[link]

Itt jegyeznem meg, hogy a cikkben bemutatott hanyattegeremrol a sok nyuzas miatt lejott a ketto hosszukas gumitalp, de ezt leszamitva tokeletesen mukodik mar korulbelul ket eve. :)

[ Módosította: KrAt ]

(#29) 7 válasza 7 (#28) üzenetére


7
addikt

Utanaszamoltam, az a kozel 2 ev inkabb 3 ev :B :DDD

(#30) 7 válasza 7 (#28) üzenetére


7
addikt

Update: a kezem alatt van az M570, és úgy tapasztalom, valósak róla az infók. Lényegében egy extrázott, feltupírozott, javítgatott verziója a tesztben szereplő hanyattegérnek.

(#31) SamuraiKenji


SamuraiKenji
aktív tag

Én is ilyet használok nagyon jó kis cucc, előtte pedig ennek az elődje volt, és azt hiszem nem térek le erről az útról ..már a hagyományos egeret nem is szeretem :)
Ráadásul nagyon jó minőségi cucc, mint a Logitech cuccok ( és a support , garijuk is nagyon jó), már jó párat használok :)

http://oakleyparadise.tumblr.com/

(#32) 7 válasza SamuraiKenji (#31) üzenetére


7
addikt

Én is meg vagyok vele elégedve, de ami döbbenetes, hogy az M570 lézeres érzékelője érezhetően jobb a Trackman Wheelnél. Nem számítottam ilyen nyilvánvaló különbségre, de egyszerűen... hú! :)

(#33) SamuraiKenji válasza 7 (#32) üzenetére


SamuraiKenji
aktív tag

Hát nekem is a következő azt hiszem egy olyan lesz , én már nem szeretnék visszatérni a régi egérre.
Így is néha mikor a kezembe kerül egy, olyan furcsa..jó mondjuk másnak meg ez :)

[ Szerkesztve ]

http://oakleyparadise.tumblr.com/

(#34) 7 válasza SamuraiKenji (#33) üzenetére


7
addikt

Nem vagy vele egyedül, nekem is fura érzés trackball után egeret fogni, ha épp máshol vagyok. Állandóan keresem a gömbjét a hüvelykujjammal. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.