Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) MasterDeeJay válasza looser (#97) üzenetére

Cyberpunk szereti a sok magot. Én nem vagyok híve a v4-es prociknak, v3-akhoz van all core turbo hack. Egyedüli limitáció csak a TDP és a max turbo szorzó.
Ha nem akarsz sokat költeni rá akkor:
2699v3 már kapsz 20eft körül ebay, letiltod a HT-t, all core hack biost felrakod aztán 18 mag 3.6ghz, a nagy cache valamelyest ellensúllyozza az alacsony órajelet.
Ha olcsóbban szeretnéd akkor ki lehet fogni kissebb procikat is jó áron. Én most vettem 9eft/db áron 2697v3-asokat, 14 mag 3.6ghz all core simán hozható 140w-ból kényelmesen.
Szóval ha barátja vagy az ebaynek akkor olyan procit kell keresni ami ilyen 10-20eft körül van és 3.5- fölfelé van órajele és hackelhető (kiadott és QS v3 procik, 46xx szériát nem tudom szerintem az nem hackelhető)
Jó lehet még 2687wv3 ha találsz ilyen 10eft körül (10 mag 3.5ghz, ennél HT maradhat)
6 magosat már nem vennék. Talán 8 magosból valamit ami nagy órajelű 1660v3/1660v4.
Minden attól függ mennyit szánsz rá.
A csúcs abban a socketben az a 2696v3, HT off -50mv/-50mv vcore/imc feszcsökkentés és kész a 18 mag 3.8ghz procid aminél igazából nincs erősebb ilyen árkategóriában. (20-30eft között mennek)
Amúgy nem vagyok benne biztos hogy az i7 6950x ne működne ECC REG ramokkal, nekem az utód i9 7980XE is megy ECC REG-el. Csak nyilván ECC-t nem számol szerintem alaplapja válogatja. Ha van lehetőséged kölcsönkérni egy ilyen i7-et 69xx szériából akkor próbáld ki mert játékra az lenne a legjobb széthúzva akár vizezve.
HT letiltása csak azért szükséges hogy a TDP limitet kijátszuk vele (kevesebbet eszik HT nélkül), amúgy a turbo hack miatt régi a mikrokód nem okoz lassulást HT bekapcsolva mint az újabb mikrokódos biosok amik patcheltek meltdown és spectre-re.

Amiket ne:
TDP limites sok magosokat, rohadt nehéz húzni őket, sok alulfesz kell nekik.
Alacsony max turbó órajelűeket
korai ES procikat.
v4-eket mivel nincs rájuk turbo hack

Amiket keress:
legalább 8 mag
nagy TDP (130w felettieket)
nagy max turbo (3.5-felettieket)
v3 (turbo hack miatt)
vagy ha megy az ecc reg akkor inkább i7-eseket ott nem kell figyelni a TDP-t és lehet jobban húzni őket.

Pár proci eredménye, egy limitált hűtésű és gyenge vrm-es lapban (all core hack és -50/-50mv uv). Azaz nálad egy asztali erős vrm-es x99-ben ennél jobban fognak menni.
2698v3 egyértelműen látszik hogy TDP limites, nem futja ki rendesen de a 2687wv3 meg szágult, a 2696v3-ban meg van tartalék azaz ennél jobban kell mennie de agresszívebb alulfesz szükséges.


Érkezik amúgy hozzám most kettő darab ilyen speckó proci is. (20eft alatt volt valamivel)

Ez kissé furcsa nevű Amazonnak készült amúgy amcsiknál 2676v4 vagy kínában 2681v4 néven is ismert. De igazán ez is csak 2.8ghz all core tud turbót, játékra nem optimális. (kínai lapban DDR3-at is támogat, nem sok v4 broadwell támogatja ezt)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#102) looser válasza MasterDeeJay (#101) üzenetére


looser
addikt

Köszönöm a kimerítő válaszodat!! :R
Őszintén szólva semmiféleképp sem gondolkozom sem szoftveres, sem hardveres módosításban, gyári értékekkel használom a gépem és így már 10+ éve nem volt semmi gondom. Nem merek megkockáztatni egy ilyen módosítást. Azt hiszem, ha működik az i7-6950X az ecc ramokkal, akkor arrafelé megyek el, ha nem, akkor valami ekvivalens server cpu felé. A mostani 10c/2,4GHz, viszont csak 90W TDP, ez volt az egyik oka a váltásnak (E5-2618L V3-ról :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#103) MasterDeeJay válasza looser (#102) üzenetére

Alacsony TDP az pont ellentétes azzal ami a játékoknak kell.
Ezek jók egy szálon ha v4 xeont akarnál.
1660-1680v4
2667v4 (ez szokott lenni 20eft alatt 8 mag de nagy órajel)
2687wv4 (talán ez a legjobb v4 xeonból játékra de az ára...)
Én nem ajánlanék alacsony TDP-set ilyen célra.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#104) ughhh válasza MasterDeeJay (#10) üzenetére


ughhh
senior tag

https://technical.city/en/cpu/Core-i9-7980XE-vs-Core-i7-10700
Tekintélyes gyűjtői darab, ahogy írtad nem észszerű főleg újkori ár alapján :D bár a maga idejében csúcs volt.

(#105) ughhh válasza PuMbA (#16) üzenetére


ughhh
senior tag

Én most azon sakkoztam, hogy mi legyen a 10400F-el :F
1. 13400f + új mobo, gyorsabb a régi i7-nél
2. 10700F és nem kell 40k-ért mobot venni
A 2. nyert, sajnos megmaradt a 2x 8Gb ddr2666, kicsit többet tudna gyorsabb ramokkal a cpu de lesz@rom :D

(#106) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Egy mai négy magos, ízzé-porrá zúzza azt a tízmagost, az egyszálas teljesítménye konkrétan a duplája. Megnézném ugyanezekkel a játékokkal tesztelve. [link]

Wasabi...

(#107) ughhh válasza Kronos3000 (#106) üzenetére


ughhh
senior tag

2023 "egy szálas teljesítmény" :))
Oszt hogyan bootolsz dost? :DD

(#108) MasterDeeJay válasza ughhh (#104) üzenetére

Furcsa helyzet mert az utódjai nem hoztak nagy újdonságot. Volt egy 9980XE ami skylake refresh és után a 10980Xe ami Cascade lake, mind egyszámjegyű IPC növekedéssel és igazából csak optimalizáltak valamit de a Cascade lake az 99%-ban Skylake.
Aztán Intel megdöglesztette ezt a vonalat. Azaz LGA2066 után nem jött ki igazi HEDT, talán LGA3647 workstation xeonjai W-3175X 28 mag unlocked tekinthető utódnak. De a 3647 nem lett olyan elterjedt asztaliban mint a 2066.
És persze a 2066 volt az utolsó amely i7-i9 procinál támogatott ECC REG ramokat, pontosabban a 7xxx széria mert a 9xxx mikrokódját már úgy adták ki hogy hozzá se szagoljon az olcsó szerverramokhoz. Na meg persze Xeon sem megy (a koraikaon kívül) x299-es lapokban.
Magyarán az Intel saját magát lőtte tökön a sokt tiltásával.
Most meg nem is látok ilyesmit, azaz sok pcie sáv, sok csatorna és workstation/nagy asztali.
AMD-nél meg az EPYC-ekből szintén nincs normális asztali lap, a TR meg nem kompatiblilis így az olcsó szerverprocikról le lehet mondani.
A legjobb platform az x99-2011v3 volt:

4 magtól 22 magig, skylake-broadwell van vagy 30-40 féle proci, most még olcsóbbak.
ECC-REG támogatás, akár 32-64gb modulok load reduced verzióban, olcsó mint a szemét.
Hűtés 1366-2011-2011v3-2066 kompatibilis (kínai lapokhoz amd hűtő átalakító is van)
DDR3 is támogatott igen sok xeon procinál (kínai lapokon)
All core turbo hack. (kivéve némely brandnél)
Aránylag jó workstationok
VRM egy része a prociban így hulladék kínai lap is simán kezel húzott 18 magos procit.
sok pcie

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#109) ughhh válasza MasterDeeJay (#108) üzenetére


ughhh
senior tag

Meg volt az érzés mikor tekintélyes gépet használok. Kb 10+ éve volt egy RS 6000 ppc workstationom rengeteg rammal sas lemezekkel, redundáns táppal, de a decibel elviselhetetlen volt.

[ Szerkesztve ]

(#110) MasterDeeJay

Megtöröm a csendet.
Budget x99 sokmagos vs modern 12 gen i3. Abban amire nem jó a xeon, játékokra.

20 games comparison – E5-2697 V3 vs i3-12100 | RX 7900 XT
(itt nincs vga limit, és nem prociéhes nvidia kártyával van, HT off)

https://www.cpu-world.com/Compare/461/Intel_Core_i3_i3-12100_vs_Intel_Xeon_E5-2697_v3.html

Azért a xeon tartja magát de látszik hogy órajelben le van maradva meg hát ugye az a közel 10 év is látszik rajta. :D

Xeon előnyei:
olcsó (legutóbb 7eft-ért fogtam ki 2697v3-ast)
olcsó alaplapok viszonyag nagy tudással (rebar és turbo meg minden x99-re moddolható kivéve speckó workstationok)
sok pcie sáv (nyilván nem a legdzsunkább kínai lapban)
olcsó ramok (viszont 4db-al illik használni)
olcsó workstationök
feeling, lelke van
sok magot igénylő folyamatoknál erősebb
két procis erőművek is vannak

hátrányai:
fogyasztás valamivel magasabb
nagyobb hűtés kell rá (bár ez filléres dolog, workstationoknál megoldott)
tudást igényel turbo hack és rebar beállítása
Win11 gyárilag nem kompatibilis (bár ez érdekel valakit?)
játékoknál kompromisszumos lehet
Pcie 3.0 bár ez csak kevés kártyánál okoz gondot. (inkább 8x-es kártyánál)

Szóval ha lenne egy mostani x99 konfigom én nem szaladnék lecserélni 12gen i3-asra, ddr5-re meg pláne hogy nem. És bár vicces de 10 éves platformról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#111) PuMbA válasza MasterDeeJay (#110) üzenetére


PuMbA
titán

Szép teszt. Jól mutatja, hogy nem a magszám számít, hanem az egy szálas teljesítmény, mert egy modern 4 magos cucc simán megelőzi a régi 14 magost fele akkora fogyasztásból :) A CPU zabáló játékokban a legnagyobb a különbség, például COD:MW2.

[ Szerkesztve ]

(#112) MasterDeeJay válasza PuMbA (#111) üzenetére

Ideális az lenne ha végre kihasználják a sok magot a játékok is.
Most talán a cyberpunk, BF széria multiban szereti a sok magot a nagyobb címek közül.
Nagy átlagot nézve 5-10% azaz egy nagyobb órajelű nagyobb cache-s 2696v3 valamennyit be is hoz ebből, sőt esélyes hogy 5% alá szorítja az i3-as előnyét.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#113) PuMbA


PuMbA
titán

MasterDeeJay: "Ideális az lenne ha végre kihasználják a sok magot a játékok is."

Igen, de a főként konzolos fejlesztések miatt ez nem várható. Most azért vagyunk még mindig 6 és 8 mag között, mert a konzolokban 8 mag van, amiből 1 a rendszeré és 7-et használhatnak a játékok. A fejlesztőknek ennél több magra felesleges fejleszteniük. Az AMD is megcsinálta a 12-16 magos asztali procikat már, de egyáltalán nem hozta az áttörtést. Játékokra ők is 8 magot ajánlanak maximum, de ugye az Intel is pont ugyanezt csinálja. Van 8 erős mag a procijaikban, a többi meg kis energiatakarékos magok.

[ Szerkesztve ]

(#114) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Jó bizony ilyen tesztet olvasni, főleg a mestertől :R . Nem régiben engem is foglalkoztatott egy külföldi fórumba írt tesztben, hogy van e értelme 6ról 8 magra váltani, de nekem egyenlőre az jött le hogy nincs,

Persze lehet 4070ti-vel 2K felbontásban, nem voltam olyan jó CPU limitben mint a mester.

(#115) MasterDeeJay válasza Atom_Anti (#114) üzenetére

Gyorsulnak most már egyre inkább a játékok, fullhd-nál a minimum fps-hez számít mindent extra mag akár 12 magig is. De arányaiban igen keveset, azaz kevesebbet mint kellene az igaz.

[link]

Az még extra hogy több mag esetén a cache is nagyobb, viszont valamivel alacsonyabb szokott lenni az órajel. (ryzeneknél meg a több chiplet miatti limitáció) Szóval van elég sok tényező.
Egy 12+, 5+ genes Intel/ryzennél kevésbé számít a több mag mint a korábbi alacsonyabb egyszálú szériákná.
Haswellnél meg minden extra számít annyira öreg szegény.
Skylake és közvetlen rokonainál (casade, kaby, comet, coffee meg isten tudja hány kiadása volt neki) is már számít. Az új 12,13gennél már kevésbé.

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.