Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) MasterDeeJay

Megemlítenék pár dolgot:

Magszám teszteknél érdekes egy szorzóra rakni az összes magot (turbo hack-el inkább), ekkor még nagyobb eltérések lesznek a több mag javára. A 2660v3 gyári turbója a következő:
2.6 GHz 3/3/3/3/3/3/4/5/7/7
Magyarán 4 maggal 3Ghz-en száguld, 6+-al pedig 2.9Ghz-en. Nem jelentős a dolog de aztán jön a HT amivel csak a baj van. TDP-be beleszámít ez miatt negatívan is skálázódhat ha koppra ki van terhelve.
Aztán a másik baj a HT-val hogy ezeknél a prociknál (1gen-9?gen-ig) a spectre és meltdown patch miatt lassulás lesz, pont ahogy a mérésben is látszik. Megoldásnak régebbi bios/mikrokód és törölni a windowsból a c:\Windows\System32\mcupdate_GenuineIntel.dll file-t. Ekkor nem lassít semmi.

Nekem pedig itt az idő, hogy beszerezzek egy 14-16 magos CPU csodát, hogy megnézzem, milyen az élet tíz mag felett.
Akkor inkább már 18 magot szerintem :DDD

Legközelebbi teszthez kölcsön adnék neked egy jobb processzort ahhoz konfighoz. Azaz egy 2696v3-ast, annál allulfesz nélkül be lehetne lőni mondjuk fix 3.8Ghz-re a magokat egészen 8-10 magig és akkor HT biztosan nem kell, nem befolyásolja az eredményt. (a 18 magra 3,8ghz-et nem futja meg tdp limit miatt és alulfesz kell neki de teszthez 4-10 vagy esetleg 12 magig HT nélkül 3.8ghz jó lehet) Ez is ma már budget proci (27e áfával ebayről [link]) és inkább maxoljuk ki a régi vasat mert szerintem megérdemli. Az tény hogy a 2660v3 jobb teljesítmény/ár arányú (5eft ebayen). A nagyobb több magosoknál az egy magra jutó cache is nagyobb, ez miatt egy szálon is valamivel erősebbek. Ha esetleg nem 2696v3-as szeretnél (az a totál csúcs) akkor mindenképpen olyat keress aminek a legnagyobb a TDP-je és a max szorzója is. Ha kell segítek benne, én már eléggé kijáram ezt a platformot a kínai lapokkal. Ajánlott még 2667v3 (10-15eft körül), 2687wv3 válltozó volt 20eft alatt is, 2699v3 ha van olcsón 20eft körül akkor megérheti de inkább 2696v3.

Most pont az egyik tesztgépem is ilyen budget x99 build azaz:
HP Z440 alapgép, gyári 700-as 90% tápjával plusz 1620v3 procival (30eft)
2696v3 (27eft)
4x16gb 2133 ecc reg (innen apróról 22eft, bár elég lett volna 4x8gb is)
Turbo hack még nincs rajta, de lehet nem is rakok rá mert gyenge szerintem a VRM hozzá és azért nem akarom kinyírni a lapját, viszont egy rendes nagy VRM-es tuninglappal simán használnám full órajelen minden magra is akár)
Videókártya meg éppen az van benne amit tesztelek. Jó hát nem éri meg játékra mondjuk egy 3-5 gen ryzenhez képest de tud olyat amit a ryzenek nem, rakás pcie sáv, olcsó sok ram, jó többmagos teljesítmény stb.
A másik gépemben is 18 magos proci van az i9-7980XE az igen drága (100eft) de az inkább feeling mint ésszerű választás, azt 4.5ghz-en hajtom 4000-es ramokkal, mondhatom hogy közel kifulloztam azt a konfigot is.

Érdemes lenne amúgy összevetni egy aránylag elterjedt 4770-4790 akár K procival mert elég sokaknak van még olyanjuk azaz 4 mag + HT nagy órajelen (4ghz+). Bár szerintem esélyes hogy az újabb játékok nagy részénél már a 8-10 mag alacsonyabb órajelen (3-3,6ghz) többet hoz. Valami érthetetlen módon 20-30eft körül vannak a 4770K procik...(reálisan szerintem 10eft-nál többet nem érnének ha egyszer tonnaszám jönnek be 2011v3-asok olcsón, persze oké gondolom régebbi játékban 2-4 magig erősebb lehet húzva)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.