Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) devast


devast
addikt

Jó írás. Én is ilyesmit csináltam (bár nem ilyen utat jártam be), csak nekem a htpc egyben a nas is... :DDD

(#2) StLui válasza devast (#1) üzenetére


StLui
veterán

Gratula a cikkhez!
Én most ion+atom+win7-xbmc-nél tartok, álltalános célú lejátszásra, zene, film, fénykép (feleségem imádja, hogy képernyőkimélőként futnak a fényképek). Tárolóként egy 6000Ft-os házban egy 2TB-os winyó usb-n a gépre kötve. (popcorn a110-ről váltottam, na az olyan csalódás volt, hogy soha többet nem próbálkoznék velük)
Kipróbáltam másik noteszgépről elérni a a HTPc-re kötött winyó-t szintén xbmc-vel és tökéletes az is. xbmc-re Olympia76 álltal készített Port.hu-s progi szenzációs. Médiauinformációkat lementem időnként a HTPC-re kötött külső winyóra, és ha más gépről akarok lejátszani akkor csak onnan importálom az adatokat. Van egy mac is családban, majd arról is tesztelem, iletve iPhone-ra még csak nézegettem a progikat, van vagy 5 féle, de nem tudom mi az eltérés köztük és nem mertem még próbálgatni.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#3) mghltm


mghltm
addikt

koszonet az irasert! :R

sajnos az ember mindig a sajat karan tanul, de ezzel az irassal masok megtakarithatnak tobb 1000/10000 forintot felhasznalva a tapasztalataidat. ;)

manapsag egy 2 magos brazosra epulo htpc tunik jo megoldasnak: aranylag olcso, keveset fogyaszt, megfelelo szoftveres kornyezettel minden formatumot lejatszik. :K

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#4) superecneB


superecneB
őstag

Nagyon tetszik a rendszer is és az írás is. Gratula!

(#5) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Köszi!

Igen, most nekem is úgy tűnik, hogy az XBMC elég jó megoldás. Persze lenne még hova fejlődni, pl. jó lenne egy olyan kis fogyasztású eszköz, amit nem kell kikapcsolni. (A HTPC nekem kb. 30 s alatt bootol be, ez elég jó, de ez is lehetne jobb.)
Pl. ha lenne egy távvezérelhető lejátszóprogram Androidra (vagy az iPad port után elkészítenék az Androidos XBMC-t) akkor egy olcsó tablet vagy olcsó telefon lehetne maga a lejátszó, és akkor a státusképernyő is meg lenne oldva. A távvezérlő meg ugyanúgy lehetne iOS vagy Android eszköz.

(#6) h-yle


h-yle
addikt

Höhö jó kis DLNA szenvedéses cikk. :R

Amit én az egész szabványban nem értek az az, hogy miért nem jó, ha minden kezeli azt a retkes samba megosztást aminél beírok egy IP-t, egy user/pass-t és megy mindenféle hulladék software nélkül linuxról, macről és winről is.

Nálunk egy ósdi Dell GX520 a szerver és a HTPC egyben. Van benne 1 tera adatvinyó amin vannak a megosztott zenék, filmek, sorozatok, és fényképek.

Szoftver szinten én Boxee-t használok, mert "mindent visz" és letisztultabb, számomra jobban kezelhető, egyszerűbb mint az XBMC.

Kliensek pedig az éppen aktuálisan használt notebookok, meg egy asztali PC. Szórakozzon DLNA-val akinek 6 anyja van. Ha nagyon muszáj mondjuk zenét DLNA-val megosztani akkor bármelyik gép foobar-ja képes rá, esetleg xbox felé WMC, de az is pont fölös mert mellette van a szerver összekötve a TV-vel.

Szóval otthon irtom a DLNA-t ahogy tudom. És mikor az ember 30-50k-ból (attól függ mi van otthon hozzá) összerak egy csupasz Brazos rendszert, akár teljes értékű HTPC-nek, nem sok értelme van mindenféle lejátszókkal vicceskedni

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#7) freeapro


freeapro
senior tag

Nekem WD World Live + Asus O!Play oldja meg a problémát. A hang (sztereo) be van vezetve a házimozi erősítőbe is, ha zenét akarok hallgatni. Lehet bonyolítani, de minek.

(#8) ViZion


ViZion
félisten

Jó cikk!
Én most fogtam neki HTPC-nek, ami NAS-ként is üzemelni fog. ez az iPOD dolog érdekes, nem is gondoltam volna rá, mert drága -de ezek szerint már nem olyan horror.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9) tomi_mod válasza Oldmobil (#5) üzenetére


tomi_mod
aktív tag

van androidra távirányítója. xbmc belül be kell állítani a hozzáférést jelszó, port, ipcím, meg a telón is ugyanezt... aztán valamilyen kapcsolattal párosítani (wifi-lan, wifi-wifi attól függ a htpc mit tud)
listázhatod a gép tartalmát, indíthatsz zenelejátszást, pörgetheted, telóra átviszi az albumképet, film art képet amit akarsz. tökéletes tv, vagy monitor nélküli működéshez. android marketen xbmc...

(#10) Oldmobil válasza tomi_mod (#9) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Azt tudom, hogy van, használom is, de én nem erre gondoltam. Android platformra keresnék olyan lejátszóprogit, amit lehet távirányítani egy másik Androidról vagy iOS-ről. Így maga az Android eszköz lenne a lejátszó.

(#11) h-yle válasza tomi_mod (#9) üzenetére


h-yle
addikt

Létezik WP7-re is, meg gondolom van iPhone verzió is belőle.

#10 Oldmobil:
Na ez tényleg elég extrém. :)

Itt egy pár lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#12) Oldmobil válasza h-yle (#6) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

h-yle!
miért nem jó, ha minden kezeli azt a retkes samba megosztást aminél beírok egy IP-t, egy user/pass-t és megy mindenféle hulladék software nélkül linuxról, macről és winről is.
Na pontosan ez a lényeg.

(#13) h-yle válasza Oldmobil (#12) üzenetére


h-yle
addikt

A vicc az, hogy elvileg semmibe nem kerülne a dolog, mert pl. a B650-es samsung TV is kezeli kis berheléssel a samba megosztásokat gond nélkül, csak valami rejtélyes oknál fogva az eszközök alapszoftverébe csesznek ezt beépíteni a gyártók.

Persze valamivel el kell adni valamivel a következő évi modell-t is...

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#14) Hoqspok


Hoqspok
tag

Jó hosszú utat jártál be ez időbe hány év volt ?
Engem a torrentezés lökött a HTPC irányába, számomra is a NAS lehetett volna megoldás valami lebutított torrent kliensel, de akkor jött az Atom kor és elkezdtem számolgatni, majd megépítettem életem első HTPC ,amibe RAID1-be kötve két HDD.-t került + átlagnál erősebb Routert az adatforgalom miatt ami nekem D-link DIR-655 és egy csapásra ütöttem legalább három legyet.
- média lejátszó és nem kell félni a formátumoktól,
- adat biztonság és központi hozzáférés.
-0-24 kliens gép
A táviránytónál kicist elakadtam én is volt egy olcsó drótnélküli kalvi de használhatatlan, ez viszoont jó ötlet amit most írtál :C

És persze ebben sokat segítettek a Logut fórumok amit éjszakákon át lehet olvasni Thx :)

(#15) Oldmobil válasza Hoqspok (#14) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Összesen kb. három év, az utóbbi fél évben már stabilan megy az XBMC+iPod remote, így mostanában csak fejben kísérletezgetek az újabb megoldásokkal.

h-yle!
Igen, extrém, valami ilyesmire gondolok, köszi!

(#16) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Jó cikk lett. :R

Az a megoldás működne amúgy, ha beszerzek egy NAS-t, és simán melle teszek egy DLNA-val rendelkező TV-t ? Szóval mivel a TV-ben van wifi + rendelkezik DLNA szabvánnyal, az úgy nem egyszerűbb ? :B

PS4

(#17) Oldmobil válasza mrhitoshi (#16) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Hát, zenehallgatásnál még elmegy a DLNA szerver - DLNA kliens elv, de ugye zenét nem TV-n hallgatunk, a többi problémám meg már átestünk.
Ha filmet akarsz nézni, akkor elvben teljesen jó amit mondasz, de nem minden szerver és nem minden tévé támogat minden formátumot, a tévékbe épített lejátszó hajlamos elhasalni egyes kodekeken, vagy látja a mellé rakott feliratfájlt, vagy nem, vagy tudsz hangsávot váltani a filmen vagy nem.
Szóval ha filmet akarsz nézni, akkor minimum egy hálózatos HD médialejátszó kell, az nem DLNA-n éri el a NAS-t, hanem SMB-n, ami sokkal megbízhatóbb de még ezek a lejátszók is okozhatnak meglepetést néhány egzotikus kodeknél.

(#18) vtechun


vtechun
veterán

arról nem is beszélve, hogy az xbmc alapból dlna-n is tolja a cuccokat, én is meglepődtem, amikor egy valamilyen ipad appnál tapasztaltam, hogy simán olvasta a dolgokat dlna-t valasztva

(#19) jézusom


jézusom
addikt

Nagyon jó cikk, grat!
Én is egyből fogtam a fejem, mi ez a khm.. butus DLNA őrület. Nem egyszerűbb sima filemegosztás, azt' kész?!

Ha meg DLNA stream, akkor meg tök mindegy hogy a hálózati zenelejátszó csak mp3-at tud, mert a NAS realtime átkonvertál bármit mp3-ba, nem így van?

Egyébként én rendes XBOX classicot használok, elsősorban Sd filmekhez, természetesen XBMC-el. Általában netbookról osztom meg a filmeket ( jelenleg netbook a NAS-om :) ) Ha lesz wifi routerem, kipróbálom, ezt az androidos appot. :)

Ez az USB-hangkártya dolog most bogarat ültetett a fülembe :)

Köszönjük az írást! :R :R :R

(#20) Duree


Duree
veterán

Remek az írásod,no meg a bemutató is,éppen most állok NAS vásárlás elött,és ez most nagyon nagy segítség volt,hogy melyik típust kell elkerülnöm

duree54

(#21) zeg


zeg
senior tag

Nem lett volna egyszerűbb egy firmware-el bőségesen ellátott wdtv live kütyüt venni brutto huszonpárezerért, vagy egy ac ryan lejátszót?

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#22) mrhitoshi válasza Oldmobil (#17) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Értem. Pedig már azt hittem, hogy egy TV-vel meg lehet úszni. :B

PS4

(#23) zedii


zedii
aktív tag

Jó cikk, köszi. elég régóta próbálgatom énis összerakni, egyenlőre a popcorn+synology párosig jutottam, de még nincs megoldva, hogy a lakás többi pontjában, hogy jut el a zenebona. de köszi a cikket tényleg hasznos volt! :R

(#24) shift+ő


shift+ő
senior tag

Remek írás! :R

Ha végárhoz hozzáadnád a ráfordított munkaórákat felszorozva egy informatikus mérnöki óradíjával, horror összeg jönne ki. Párod hogy viselte a megpróbáltatásokat és a nélkülözést.

Én is próbálkoztam néhány médialejátszóval, mindegyikkel volt valami apró bibi. A végén egy kijelző nélküli ACER HDMI-s fél laptop volt a megoldás ATi VGA-val, USB-s kínai távvezérlővel és XBMC-vel. Ez lejátszott mindent, remek NAS volt és nem fogyasztott veszélyesen sokat. Távolról könnyen lehetett vezérelni a LogMein-el.
Az androidos vezérlést felveszem a következő projectbe, tetszik. :DD

Dolognak egy kolléga vetett véget, aki rémségesen olcsón kínált a laptophoz kijelzőt.

Az utolsó project részei:
- TP-link 1043ND DD-WRT-vel + 500 GB 2,5 USB HDD
- Wii konzol, WiiPlay szoftverrel.

Videó minőségben hagyott kívánnivalót maga után, de ez volt a legolcsóbb, mivel szinte minden adott volt otthon.

(#25) feket663


feket663
tag

Ennyi pénzből már egy szép Squeezebox rendszert is össze lehetett volna állítani, ami nagságrendekkel jobb hangminőséggel kecsegtethetett volna. (Mondjuk még most sem késő... )IOS cuccokhoz van jó kis táv progi, igaz androidhoz és még Winmo-hoz is, így elég megvenni a legolcsóbb Squeezebox receivert is, kell még a NAS, amin fut a Sq. center és annyi...

(#26) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó cikk lett, köszönöm!

(#27) HPAA


HPAA
őstag

jó cikk ...

én ugyan még dns 313-nál járok , hosszú út elé nézek az írás alapján :)

************* censored

(#28) sbazsi


sbazsi
veterán

Jó a cikk!

(#29) Keresztapper


Keresztapper
senior tag

"Ti hogy csinálnátok?"

Én HTPC mellé nem tennék NAS-t, hiszen az XBMC alatt működő 10.04-es ubuntuból is "ki lehet hozni" :) azt a funkcionalitást, amit a NAS-od kínál.

Én szerencsére ismertem az xbmc androidos vezérlő alkalmazását, úgyhogy én HTPC-t építenék, amit telefonról és távirányítóról lehetne vezérelni. (connectbot-tal akár ssh-n is).

[ Szerkesztve ]

http://palscoffeetech.com/

(#30) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Köszi a sok hozzászólást, megpróbálok válaszolni mindenkinek!

jézusom!
mindegy hogy a hálózati zenelejátszó csak mp3-at tud, mert a NAS realtime átkonvertál bármit mp3-ba
Persze, hogy átkonvertál bármit, de nem azért tartom a zenér FLAC-ban, hogy után mp3-ban halgassam :)

zeg!
Nem lett volna egyszerűbb egy firmware-el bőségesen ellátott wdtv live kütyüt venni brutto huszonpárezerért, vagy egy ac ryan lejátszót?
Sokat gondolkoztam ilyeneken is, de azok nem vagy csak részben támogatnak optikai meghajtót, (illetve nincs dokumentálva) nincs státus lcd, és nem tudom, hogy meddig van rá firmwaretámogatás. Tényleg, ezekre van használható iOS vagy Android remote progi, amivel tévé nélkül használható pl zenehallgatásra?

shift+ő!
Ha végárhoz hozzáadnád a ráfordított munkaórákat felszorozva egy informatikus mérnöki óradíjával, horror összeg jönne ki. Párod hogy viselte a megpróbáltatásokat és a nélkülözést.
Igazából nem csak szívás, hanem érdekes kísérletezgetés. Párom jól bírta és most nagyon értékeli, hogy végre van valami ami használható és nem cserélem le pár hónap alatt. Ja és a cikkből ki is felejtette, egy rövid ideig volt egy Philips WAK3300 lejátszó is otthon :)

A végén egy kijelző nélküli ACER HDMI-s fél laptop volt a megoldás
Igen, fél laptopban én is gondolkodtam, én csak zenére építenék egy fél netbookot, az még a mostaninál is kevesebbet fogyaszt, lenne benne egy szép VFD kijelző a számcímekhez és beépíteném egy régi tuner házába :K

feket663!
Ennyi pénzből már egy szép Squeezebox rendszert is össze lehetett volna állítani
Igen, végül is igen, de a mostani gépet nem csak zenehallgatásra használom, hanem HD filmnézésre is, és ha munkába állítom az SB Audigy USB hangkarit, akkor a Transporter kivételével már partiban vagyok bármelyik Squeezebox cuccal.

Keresztapper!
Én HTPC mellé nem tennék NAS-t, hiszen az XBMC alatt működő 10.04-es ubuntuból is "ki lehet hozni" azt a funkcionalitást, amit a NAS-od kínál.
Igen, most már hogy van HTPC elgondolkodtató ez a verzió, majd meg is nézem a fogyasztásokat, hogy alakulna az Atom+Ion gép 7/24-ben a NAS-hoz képest, de mondjuk a NAS-ban most már annyi szolgáltatást használok, hogy kb. életem végéig telepíthetnék meg konfigolhatnék, amíg mindent megoldok ubuntu alatt. (nem vagyok ügyes Linuxban...) A Synology cuccban viszont az a jó, hogy megveszed, használod és nincs vele szívás.

(#31) rudi


rudi
nagyúr

Ahogy korábban említették a srácok, a ősi és használható Samba azért nem jó, mert túlzottan "akárki megcsinálhatná" és így nem lehet extra fícsörként extra pénzért eladni. Bezzeg a Samsung féle AllShare az jóárasítható és megy okostelótól tévéig mindenen! Szerintem az majd összeforrik, mert a cég érdeke, hogy Samsung legyen a telód, tévéd, erősítőd, hangszóród, DVD-játékosod. Tudtommal a többi cégnek is van ilyen házon belüli megoldása.

És még egy: a Dune HD és Popcorn Hour vonalat szerintem hiba volt kihagyni. Bár kétségtelen, hogy ezen a vonalon a következő években várhatóak a nagy dolgok a Google TV-re és társaira támaszkodva. Jó neteléréssel és okos tarifaszabással a házi médiatár teljesen fölöslegessé válhat, a filmet/zenét/képet simán lehet neten tárolni és onnan nézni (persze nem warezországban).

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) Integra


Integra
titán

wow, frankó irás, jól megrágtad a témát:)
nagyon jó irás, gratula!!

sokat agyaltam én is ezen az egészen, és odáig jutottam, hogy letettem a nas-ról egy időre. ok, nincsen család, és itt már más az igény. egész egyszerűen azt éreztem, hogy iszonyúan túlbonyolitom a dolgokat, mert valahol a cél az volt tudat alatt, hogy ne költsek rá sokat és oldjam meg egy dologgal az egészet. ha profin szeretné az ember, akkor nem lehet, költeni kell rá.

szóval természetesen adott egy wifi router, az asztali a pc-m össze van dugva lan-on a routeren keresztül egy hdi dune media lejátszóval, ez egyszerűen mindent visz, ami egy házimozi receiverre van kötve. ha nagyon kéne nas, rádugom a dune-re később. minél tisztább, egyszerűbb az egész rendszer, annál jobb. az adat "mobilitás" miatt egyébként amúgy is már csak 3.5-es hdd-vel foglalkozom, ezt bedug, kihúz, hot swap, nem a világ vége, helyet meg alig foglal. és ami a dune aduásza: verhetetlen minőség és kompatibilitás (csak a méregdrága lejátszók tudnak többet). már réges rég nem használok pc-t média és egyéb lejátszónak, a büdös életben nem lesz olyan profi, mint egy média lejátszásra tervezett célhardver. na a dune ilyen.
tény, nálam nincsen, csak egy tévé, mert nem vagyok hajlandó a hálóba és egyéb helyekre tenni, a nappaliban a helye. budira meg lehet laptopot vinni:DDD

ami pedig a munka adatmentést illeti: én nem vagyok biztos benne, hogy ilyen adatokat ugyanoda menteném, mint ahol a média és egyéb dolgaim vannak. nem tartom biztonságosnak.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#33) madgie válasza Integra (#32) üzenetére


madgie
titán

"adott egy wifi router, az asztali a pc-m össze van dugva lan-on a routeren keresztül egy hdi dune media lejátszóval, ez egyszerűen mindent visz, ami egy házimozi receiverre van kötve"

Dettó, csak Popi A-210-zel. Ha meg kell a kis kijelző zenehallgatáshoz, akkor Dune Smart D1 sem vészesen drága, vagy egy C-200-as Popi (akár használtan), ami már Bluray-től státuszkijelzésig, meg két vinyó beleépítésééig mindent tud. Persze egy jó HTPC sem kutya, de asszem már kinövöm lassan a legózást ezekkel a cuccokkal (nemrég adtam el a Brazos alapú HTPC-t)

(#34) freeapro válasza madgie (#33) üzenetére


freeapro
senior tag

nemrég adtam el a Brazos alapú HTPC-t
ez gyorsan ment :)

(#35) Seirus


Seirus
tag

Hát egyszer azt hiszem én is HTPC felé fogok hajlani.
Egyelőre az a legköltségkímélőbb megoldásom, hogy noti-hdmi-tv/akrámi és androidra van egy gremote-nevű szuper kis progi amivel BT-n keresztül touch padként használhatom a galaxy-t. :C
Már párom arcáért megérte, mikor annyit lát, hogy laptopon nyitom meg a zenék mappát miközben se egér se billentyűzet közelemben sincs. "Na ezt most hogy csinálod?" :DDD

[ Szerkesztve ]

Telefonszám adatlapomon.

(#36) Marc71 válasza Integra (#32) üzenetére


Marc71
csendes tag

Kérdésem az lenne, ezek a profi médialejátszók nyújtják-e azt a szolgáltatáshalmazt amit egy htpc-re telepített xbmc? Én sokáig egyszerű (wd tv, asus oplay) lejátszóban gondolkodtam, de mikor megláttam-megszoktam az xbmc szolgáltatásait, nos azóta nem tudom elképzelni, hogy többszáz film/zene/album között én mappázgassak, mikor egy remek grafikus ui, médiatár áll rendelkezésemre az xbmc-ben. Borítók 3d nézetben, adatok, tartalom, keresés, listák, stb....
Mindezt egy jóminőségű 2.4 Ghz-es (8-10 méter) wireless touchpados billenytűzettel távirányítva.
A film/zene/foto mellett meg alapgép is, nettel.

Igaz, hogy 2x annyi mint egy 20-30 e forintos player.

(#37) lapa


lapa
veterán

én végül egy notit állítottam be htpc-nek, nasnak meg desktop gépnek is, összesen 10w. persze kell egy megfelelő asztalka a kanapéhoz, nekem bejött. oké, van még egy 4w-os modem + router + switch. aztán vettem 25-ért egy 10 éves notit a másik szobába. az is 10w idle, szerverről divx lejátszás közben a szerver, a hálózat nettel meg a noti együtt 36w. ugyanígy zene (ogg) össz 30w, bekapcsolt képernyő mellett is. így van zene is, tévé is, videó is. a jutub az egyetlen, amit a kis noti nem bír.

amúgy hány voltos a külső hangkártya tápja?

(#38) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Írjátok többen a Dune - Popcorn vonalat, nos igen, ez a két eszköz volt egyedül alternatíva, de mind a kettő jóval több többre jött volna ki, mint a jelenlegi HTPC. Persze cserébe nem kell telepíteni, szerelni, parancssorban tökölni, ami sokszor megéri a plusz pénzt. Próbálni próbáltam bemutatóteremben, ismerősnél mind a kettőt, de használati tapasztalatom nincs velük. A Dune D1 kijelzőjének hat-hét karaktere mondjuk elég karcsú, de a Popi C200 az tetszik és jó továbblépés lehet BD irányba. Ami vonzó lehetne, hogy gyorsabban bootoljon a lejátszó, mint a jelenlegi HTPC, de ahogy nézem a YouTube-on a Dune és a C200 is kb. 30 s alatt áll fel, pont mint az XBMC-m.

(#39) rep3at


rep3at
őstag

Csak gratulálni tudok a kitartásodhoz és persze ahhoz is hogy végül megtaláltad a tökéletes összeállítást.

Forward thinking. كرر

(#40) Oldmobil válasza lapa (#37) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Úgy emlékszem 5V-os.
Én is sokat variáltam a fogyasztásokkal :K

(#41) lapa válasza Oldmobil (#40) üzenetére


lapa
veterán

az mondjuk jó lenne, ha elmegy usb-ről, mert a nagy notin nincs spdif. bár már a filmeket is inkább fülessel nézzük. én az említett öreg notinál döntöttem usb-s tápos hangfal mellett, mert megúsztam vele egy adaptert. ott nem kell hűde minőség, és még mindig jobb dobozhang, mint a beépített.

(#42) madgie válasza Marc71 (#36) üzenetére


madgie
titán

Nem 100% XBMC, de a Popcorn-on van Jukebox, ami szép, jól átlátható, ugyanúgy összeszedi magától a borítókat. Ez utóbbinál nem ártana, ha kicsit nagyobb felbontású képeket szedne le az imdb-ről, de reméljük, ez is javul idővel, végül is az XBMC is ugyanonnan szedi az infókat.

Oldmobil: nem kell kikapcsolni, a Popi A-210-em alig eszik pár wattot idle-ben (meg úgyis mindig tölt valamit :D)

Amúgy volt wifis távirányítóm, meg infrás is, meg tényleg, elvileg nagyon bika volt a cucc. Mégis egyszerűbb nekem ez az egybekütyü, már meggebedtem, hogy milyen paneltápot vegyek drágán, mivel és hol hűtsem még, mert forrósodik belül, meg ilyesmi. Ezt bekapcsolom, full passzív, mégis csak kézmeleg (ugyanazzal a WD Green vinyóval), lejátszik majd' mindent (ISO BD25 az XBMC-vel nem hiszem, hogy ment volna), szóval jó cucc. annyi, hogy nehezebb bekalibrálni műszerrel, bár ez a júzerek 99%-nak nem valós probléma.

[ Szerkesztve ]

(#43) zeg válasza Oldmobil (#30) üzenetére


zeg
senior tag

A wd tv live biztosan támogat optikai meghajtót, usb hub-ot, wifi kártya pakolható hozzá, torrentezni képes(brad-féle firmware, kábé havonta lehet újabbat és okosabbat letölteni). Kijelzője az nincs, de huszonháromezer bruttóért (és beleölt temérdek idő nélkül) ez van.
Megj.: nincs benne venti, nem melegedik, külső tápos(úgy emlékszem), igénytelen és odafigyelést valamint hozzáértést nem igénylő jószág egy pc-hez képest.

[ Szerkesztve ]

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#44) madgie válasza zeg (#43) üzenetére


madgie
titán

Azé' a B-Rad sem mindig fenékig tejfel, egyikben nem ment az Autores, máskor áttérnek a Rutorrent-re a jól bevált Transmission-ről (hú, de utáltam ezt az erbetűst), személy szerinte a WD TV Live-os időszakom fele azzal ment el, hogy mindig vártam az újabb B-Rad-et, hátha jó lesz.

Persze ennyi pénzé' így is jó vétel :)

(#45) freeapro


freeapro
senior tag

Szerintem a legolcsóbb funkciónként külön eszközöket venni.
Én is próbálkoztam USB-s routerből NAS-t csinálni, vagy a lejátszóra torrent klienst tenni... Nincs értelme

O!Play (WD TV, AC Ryan...) lejátszik mindent passzívan zéró fogyasztással.
A WD Live-ból remek NAS készíthető torrent klienssel (amire jó PC-s felületek vannak).
A router meg maradt router, be kell kábeleztetni a lakást és nem kell wifivel szarakodni.
PC meg a NAS mehet a dolgozószobába és a nappaliban csak az OPlay meg a Plazma marad a házimozival. Nekem tökéletesen működik.

(#46) dabadab válasza Oldmobil (#5) üzenetére


dabadab
titán

"A HTPC nekem kb. 30 s alatt bootol be"

Sleepből pár másodperc alatt magához tér, az miért nem jó?

Nálam is HTPC-k vannak (eredetileg Xbox + XBMC, aztán bejött az Ion + XBMC kombó), NAS helyett meg egy rendes szerver, igazából ennél jobbat nem tudok.

A Popcorn-vonulat szerintem zsákutca, mivel azok teljesen egyedi platformok, amikre addig van support, amíg a gyártó úgy gondolja és addig is olyan, amilyen.

DRM is theft

(#47) KoLa_2 válasza Oldmobil (#40) üzenetére


KoLa_2
csendes tag

Végigolvasva a cikket úgygondolom hogy azért nemennyire árnyalt a helyzet, több ötletes olcsó megoldás jobb eredményre vezethet.Amugy jó a cikk, mert ilyen szempontból kevesen foglalkoznak házi szorakoztató központ komplett kialakításával.

Vélemény: Én is használok D-linket, igaz én kétfiokos újabb generációs dns-320 -t használom. Itt figyeltek eszerint firmware-re, mivel nincs semmi gondom vele, főleg olyanok amiket cikkíró említett nem fordult elő.
Nokia N800-on nemigazán ''maemo'' fut, hanem annak elődje amit OS2008 hívnak.n900-n fut maemo(5).
UPNP AV (dlna)-t nemigazán ajánlom média megosztás kivitelezésére, mert csak szívás van vele. Inkább SMB (ms network),NFS vagy AFP érdemes használni. Mivel ezekkel egyszerű fájlkezelés, linux,win,os is ismeri illetve ilyen alapú média lejátszók is.UPNP (media server) csak bonyolít helyzeten, ha csak átvitelt nézzük és még média típusa sem mindegy, még egyszerű hálózati fájlrendszernél független, céleszköz kodek támogatottságától függ egy adott média használata. Sok ismerősőmnak volt már vele problémája ilyen szempontból. példa: beépített médialejátszót tartalmazó, samsung tv-k problémája. Hálózaton keresztűl csak upnp-t támogat, ahol még felirat megjelenítése is probléma, persze van pc oldali kliens, de kiakarja hogy pc zúgjon, elég ha nas zúg.

Cikkíró zenei problémáját meglehetett volna oldani egy pocket pc-vel.
-olcsó
-wifis
-bármilyen formátumot ismer
-hangkimenete használható
-netes rádióra is tökéletes
-csomó fajta lejátszó program, equalizerrel stb
-rss
-ismeri smb-t , ms networks stb
-távirányítható pl másik pockettel távoli asztali kapcsolaton kersztűl ami pl asztalon van mint távírányító és minden adat látható rajt,
-vagy adott eszköz kézben van és bluetoothon küldi erősítő felé zenét, erősítőhöz csak bluetooth-analog sztereo átalakító kell.

[ Szerkesztve ]

(#48) lapa válasza KoLa_2 (#47) üzenetére


lapa
veterán

ez a pocket pc dolog szimpatikus, következő szerver + htpc + nas-nak én is okosfont tervezek.

(#49) zsolidodd


zsolidodd
senior tag

Jó cikk. Nekem is a Sonos cuccokat ajánlották, de nagyon drágának találtam.
Nálunk adott volt egy TV, 1 XP-s laptop, meg az én Macbook Pro-m. Az én eredeti célom az volt, hogy a gépem összes hangja vezeték nélkül szólaljon meg a 2.1-es hangszórókon. Erről letettem, mert kb kivitelezhetetlen volt. Vettem egy Apple AirPort Express-t. Ez N-es router, van rajta egy USB port (csak nyomtatónak, köcsög Apple korlátozás), és egy 3,5-es Jack. Ebbe beledugod a hangszórót, és minden amit Itunes-szal játszol le (akár Win, akár OSX alól) a hangszórón szólal meg. Ezt AirPlay-nek nevezik, mostmár az összes IOS eszköz képes rá, illetve az összes IOS eszközre létezik a Remote nevű program, amivel távirányíthatod a gépet. Plusz új fícsör a Home Sharing, amivel a gépen található zenét lejátszhatják az IOS eszközök.
A HD filmeket Asus O!Play wifis verziójával oldottam meg. Látja mindkét laptop vinyóját, illetve rádughatom a külső vinyómat is.
Mivel laptop, telefon kell, router szintén, így kb csak a médialejátszó került plusz pénzbe, de a router sem vészes, 25000 Ft.

(#50) Oldmobil válasza KoLa_2 (#47) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Gondolkodtam én is PocketPC-ben, fel is túrtam néhány programot, de a PocketPC kezelési komfortja a ceruzás böködéssel köszönőviszonyban sincs egy iPod/iPhone görgetős kezelőfelülettel. (Ez volt az egyik gond a N800-al is, úgy tudom egyébként, hogy az OS2008-at hívták Maemo 4-nek. Vagy nem?)
Szintén gondoltam bluetooth hangátvitelre is, de az audio adapterek, amelyeket találtam még 128 kbps-et is csak nehezen visznek át, az pedig nagyon kevés. Pláne a flac-hoz képest. Lehet, hogy van jobb, csak én nem akadtam rá?
Az is kiesik, hogy a lejátszást a mobil eszköz végezze (próbáltam), mert akkor nagyon hamar lemerül, a sok akkutöltés miatt kényelmetlenné válik a használata. Az iPod csak akkor használ wifi-t ha épp parancsot adok vele, egyébként elvan sleep-ben.

(#51) Oldmobil válasza dabadab (#46) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Én nem tudtam megoldani, hogy a power gombra ne kikapcsoljon, hanem sleep-be menjen, de az XBMC menüjéből is volt valami gondom az altatásal, de majd utánaolvasok, mert biztos csak én bénáztam el valamit. Jelenleg a wake on lan-nal küszködök, az se akar menni...

(#52) KoLa_2 válasza Oldmobil (#50) üzenetére


KoLa_2
csendes tag

De legalább ott van nálad és látod és nem kell polcnál állni, ráadásul épp az a lényeg hogy touch screen kicsit kényelmesebb, 1000szer az mint azok azokat a célezközöket amiket bemutattál mini kijelzővel és távírányítóval. Nembeszélve online kapcsolatról pl rss, email, weather stb. fotelból.....
Nokiánál OS2006-2008 időszakában nemnagyon találkoztam magával maemo névvel, azelött OS komplett implementáció volt, most egy n900nál debian+maemo gui felépítés. De most elbizonytalanítottál.
Vannak újabb BT adapterek amik már mpeg4 ill aac kodeket használnak. És ezek már 700-900 kbit/s mellett, maximális aac és mpeg4 bitráta is elérhető ami már jó minőségnek számít. Van pl motorolának is ilyen adaptere ugyan nemtudom melyik kodeket használja de engem meggyőzőtt hangminősége.
Természetesen van sok lehetőséged de ha ár-érték arányban pocket a legjobb megoldás.
Tablet drága, cél audio eszköz drága és nehézkes kezelése távírányító kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#53) john_carter


john_carter
csendes tag

Sziasztok, én az öreg xboxomat használom média lejátszásra, a NAS meg egy öreg P3. Fillérekből megvan. Pillanatok alatt bootol. Üvegkábelen keresztül dolby surround 5.1.

(#54) Oldmobil válasza KoLa_2 (#52) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Köszi az infót, megnézem megint a bt eszközöket! A kisképernyős, infra távos cél-lejátszóknál persze sokkal jobb a pocket, viszont egy mai Androidos vagy iOS eszköz sokkal felhasználóbarátabb, ezért kötöttem ki én is ezeknél. Bár a legolcsóbb Androidos telókat már 20 e Ft-tól lehet kapni, tök jók lehetnek távirányítónak.
Igen, úgy lehet akkoriban OS2008-nak hívták, utána lett Maemo.

(#55) madgie válasza Oldmobil (#54) üzenetére


madgie
titán

Hát nemtom, WD TV-t, meg a HTPC-t is tudtam telefonnal vezérelni (iPhone majd Android), de valahogy sose szerettem, hogy a telefonnal csináljam ezeket. Billzár kiold, megvárom, míg magához tér a wifi, majd még mókoljak, ennyi idő alatt hatszor elintézem a távirányítóval, amit akarok :)

(#56) Oldmobil válasza madgie (#55) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Nekem egy dedikált 2 gen. iPod Touch a távirányító, nem kell várni a wifire, ki se lépek a távvezérlő appból, ahogy oldom a billzárt, egyből használhatom is. Lehet, hogy készítek is egy videót és felteszem!

(#57) énvagyokAdam


énvagyokAdam
tag

Grat a cikkhez, egész jól összeszedted a témát. Én szerencsére falakba csak az elméleti termezéskor ütköztem, így a jelenlegi megoldásom számomra teljesen kielégítően működik.

A 'nas' az egy PC, alacsony fogyasztású alaplap+proci és szépen bővítgetve 10HDD benne. Tervezem a hdd-k cseréjét, mivel a tárhely sosem elég, de a villanyszámla sok tud lenni, főleg hogy a gép 0-24-ben üzemel.

Kliensből akad egy néhány. 2 PC és 2 laptop biztonsági mentése kerül rá, 2 HTPC-t és 2 xbox-ot szolgál ki.
A kliensek közül 1-1 darabot használok én, HTPC-t iPod Touch-al vezérlem (igaz csak a zenejátszást) Ha filmet nézek akkor mivel adott egy TV már az egér+bill kombó is használható (számomra ez a legkényelmesebb).
Próbálkoztam media center alkalmazással, de egyik sem hozott megfelelő teljesítményt és minőséget, így a HTPC-n a jó öreg Windows filekezelővel és media player classic segítségével nézem a filmeket.

Lehet a megoldásom sokak számára macera lenne, de így legalább van egy jól konfigurálható, frissíthető rendszerem ami egy ideig még valószínűleg nem fog elavulni...

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#58) Oldmobil válasza énvagyokAdam (#57) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

A HTPC-n milyen lejátszó alkalmazást vezérelsz iPod Touch-csal?

(#59) Polemius válasza Oldmobil (#5) üzenetére


Polemius
aktív tag

Csodálom a kitartásod, hogy így végigjártad ezt az utat. :)
Két kérdésem lenne, az egyiket kb. már meg is válaszoltad a hozzászólások közt:

- Ha már összeraktál egy kis fogyasztású gépet lejátszáshoz, akkor miért kezdtél más irányban keresni megoldást média/file szervernek? Hiszen egy nagyobb dobozban elfért volna minden hozzá. Később jött képbe, csak ez volt az ok?

- Pontosan melyik LCD-t vetted meg (mert úgy nézem jópár típust kínál a Sure Eletctronic)? És mennyire volt nehézkes az üzembe helyezése? (Magam is nas-mediaplayer építést tervezek, csak valószínűleg Win alapon.)

Egyébként kijelzős távirányító (ipod/telefon/stb) helyett nem lehet alternatíva mondjuk egy 8"-10" LCD beépítése és egy Boxee távirányító? Ekkora kijelző már megfelelő méret lenne a vezérléshez, viszont a fogyasztása nem nagy, ráadásul ugye le is lehet kapcsolni üresjáratban.

(#60) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Gratulálok a cikkhez, nagyon jó és érdekes lett. Jó tuni, hogy nem csak én szenvedek ezzel évek óta :)). Nálam van egy Win 7-es htpc 2x1 TB, ezen vannak a filmjeim. Én is szemezgettem az XBMC-vel, de a végén a Mediaportal-nál kötöttem ki, mert tunerkártyák is vannak a gépben. Van hozzá wireless bill+egér, ha valamit állítani kell meg egy Imon távirányító. Az androidos telefonomról Gpad programmal is lehet írányítani (touchpad, virtuális bill. és távirányító felület). Sajna a Mediaportal-hoz nincs olyan kliens androidra mint az XBMC-hez. Van egy TP-link 1043D-m Open-WRT-vel, erre van dugva egy külső házban lévő 250GB winyó, ezt használom NAS-nak. Ezen vannak a zenéim meg a fényképek, mert így elérem az asztali gépemről meg laptopról is. Ja és a routeren fut a Transmission is.

@Oldmobil: Androidra van a 2player nevű progi, ez UPNP szerverről tud lejátszani vagy más dlna eszközt írányítani. Vagy ő is tud a forrás lenni. Win 7.el szépen működik, a borítókat is megjeleníti. A másik program meg az iMediaShare, amivel dlna-s eszközre lehet kirakni a telefonon lévő képeket-zenéket videókat meg egy csomó webes tartalmat. Én most gondolkodom egy olcsó kínai androidos tablet beszerzésén, kíváncsi vagyok azzal mire fogok jutni.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#61) GeoPhoto


GeoPhoto
tag

Nekem is tetszett a cikk, és a megoldás is ismerős :) Én viszont a NASoktól is megszabadultam, mert nem vészesen több a fogyasztása a HTPC-nek, ha azt vesszük, hogy mennyivel gyorsabb például az adatmentés... Egy NAS kb. 10-15 watt és max 20MB/s-el megy, plusz minden extra szolgáltatás telepítése a gyártótól függ, meg a modderektől, plusz árban a használható olyan 25e-nél kezdődik.

Egy ion vagy Brazos HTPC PicoPSU-val 25-30w-ot fogyaszt (saját mérés) és akár a full Gigabit is kijön belőle, alkalmazás van dögivel (mondjuk nálam is XBMC van) és bármit lejátszik, ha nem akkor ott csak user error van. Sima táppal 40e, panellel is 50e körül kijön, plusz a vinyó, meg esetleg a távirányító (infra 2e, rádiós kb. 8e) Akár 1 db halk ventivel is elmegy a dolog, gyakorlatilag a vincseszter a leghangosabb eleme a rendszernek.

Persze a WD TV Live és társai is jók, megérik az árukat, csak így egyben van ami kell nekem. 30e felett viszont egy informatikus saját magának inkább gépet vegyen :) Aki nem ért hozzá annak persze ajánlom nyugodtan a célhardvert.

(#62) dabadab válasza Polemius (#59) üzenetére


dabadab
titán

Pár méter távolságból a 10"-es LCD inkább csak dísz, olvasni már nem lehet rajta semmit, úgy meg nincs sok értelme a távirányításnak, hogy oda kell gyalogolni a géphez, hogy az ember lássa, hogy mit is irányít.

"Magam is nas-mediaplayer építést tervezek, csak valószínűleg Win alapon."

Ez így elsőre inkább önsorsrontásnak tűnik :P

DRM is theft

(#63) Oldmobil válasza Polemius (#59) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Polemius!
Ha már összeraktál egy kis fogyasztású gépet lejátszáshoz, akkor miért kezdtél más irányban keresni megoldást média/file szervernek?
Előbb kellett a NAS, aztán jött a zenedolog, aztán egy XBOX classic segítségével a filmdolog és csak a végén az Atom+Ion HTPC.
A Sure LCD helyett itt a PH-n árul valaki nem sokkal drágábban LCD-t több méretben és színben, inkább tőle vegyél, mert ehhez van beépített driver az lcdprocban, így elkerülöd a gigaszívást.
A 8-10"-os képernyőn egy nagy tévére optimalizált felülete sajna használhatatlan lenne...

Gusztáv!
Köszi a tippeket a progikról, megnézem ezeket!

GeoPhoto!
Egy NAS kb. 10-15 watt és max 20MB/s-el megy, plusz minden extra szolgáltatás telepítése a gyártótól függ, meg a modderektől, plusz árban a használható olyan 25e-nél kezdődik.
A mostanim (Syno DS110j) 60-70 MB-ot olvas gigabiten, minden szolgáltatás megvan benne gyárilag, viszont 40 eFt. Én inkább erre szántam a több pénzt, mert ez az amivel nem szeretnék külön szívni. Én inkább a lejátszási oldalon választottam a szívást :W

(#64) Oldmobil válasza Polemius (#59) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Ja, bocs most látom, ha Win alapon építkezel, lehet Sure LCD is, a Windowsos driverja rendben vont, csak a linuxos nem... Illetve egyetlen kényelmetlenség van vele, hogy nem lehet letiltani a bekapcsoláskori gyári üdvözlőszöveget.
Így hívják: DE-LD011 1602 LCD Display USB (Edition I) és piszok olcsó volt (16 USD postával)

(#65) Polemius válasza Oldmobil (#64) üzenetére


Polemius
aktív tag

Köszönöm az infót!

Egyébként a kis lcd esetében nyilván nem a nagy képernyőre kitalált vezérlést gondoltam. :)
Vannak olyan megoldások, amik nagy "kezelőszervekkel" működnek illetve megfelelő betűmérettel lehet kiíratni a szöveget. Car-pc és hasonló megoldásokhoz készült interface amikre gondolok, vagy pl. a Lighttek.com Talisman-ja.
Így lehetséges, hogy egy alap menürendszer megfelelően használható legyen a kis kijelzővel is, az adott elindított progi (xmbc, boxee, winamp, egyéb dolgok) felületét meg az adott kijelzőhöz lehet igazítani általában. Filmhez úgyis kell a tv.

Jelenleg azért húzok a win alapú megoldás felé, mert épp az ilyen speciális igényekkel, eszközökkel lehet sokat szívni linux alatt. Lásd lcd, távirányítók, tv tuner, hw gyorsítás médialejátszáshoz. Bár először én is linuxban gondolkoztam a nas-lejátszó kapcsán is.
Volt linuxos fileszerverem, teljesen jól működött, de jelenleg ezeket nem akarnám megoldani vele. Persze a win7 lehet, hogy túl sok erőforrást enne meg, az xp már lassan kevésbé támogatott, win szerver verziókkal meg nem tudom mennyire működnek ezek a dolgok.

Itt egy példa egy Talisman-os megoldásra: (ez 4 állapota egy skinnek)

Elnézést a széles kép miatt, nem tudom hogy lehetne méretezve belinkelni.

[ Szerkesztve ]

(#66) Alex91


Alex91
félisten

Szerintem ebben a temaban is sok jo megoldas szulethet, hisz tobb fajta igeny es lehetoseg van :).

Amit en latok az az, hogy az ember egy ido utan integralni szeretne a dolgokat egyetlen rendszerbe. Es ehhez kell megtalalni a jo megoldasokat. Ha az embernek nincs meg semmi eszkoze, akkor talan egyszerubb a dolog, es csak a penztarca a hatraltato tenyezo. Ha mar vannak eszkozok, akkor azokhoz kell kitalalni a tovabbi lepeseket.

Szerintem amire erdemes figyelni:

1., Kell egy jo router! Ez lesz az alap a halozathoz. Itt sem erdemes sporolni! Egy gigabites, n-es WiFi-s stb.

2., Aztan jon a halozati tar. Itt valoban, ha full kell, akkor Synology, QNAP. Mondjuk azon is erdemes elgondolkodni, hogy mekkora tarhely kell, hany lemezes NAS, milyen szolgaltatast fogunk hasznalni, hany eszkozt kell egyidejuleg kiszolgalni stb. Es azt is erdmes figyelembe venni, hogy eves kozben jon meg az etvagy! Ha keves penz van, akkor ajanlom a My Book World, Live szeriat! Torrent kepesse tehetok egyszeruen, kis helyet foglalnak, passziv hutes, igen kis fogyasztas. Letoltogepnek, keves kliens kiszolgalasra alkalmas eszkoz. Full HD megy rola, van alapban Twonky. Ha esetleg kesobb kinone az ember, akkor is hasznalhato marad, vagy nem bukik rajta sokat az ember.

3., Kell egy jo univerzalis taviranyito! Itt pl. a Logitech Harmony egy jo eszkoz. Nem kell a legdragabb, 16-25k kozotti is megteszi. Jol hasznalhato, bar par napot el kell vele szenvedni, mire belovi az ember.

4., Vannak jo progik okostelo, tablet fronton is. Tavvezerlesre, tartalom lejatszasra, streamre. (Pl. Androidra jo kis progi a Transdroid, amivel a torrent klienst lehet tavolrol a halon keresztul menedzselni (sajnos iOS-re nincs ilyen...), Vagy az Apple is erosen gyur erre a halozati media formara. Akinek van penze, erdemes lehet ezt is megnezni!)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#67) énvagyokAdam válasza Oldmobil (#58) üzenetére


énvagyokAdam
tag

iTunes
Tudom mindenki fikázza, de nekem eddig 100%-ban megfelelt.

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#68) freeapro válasza GeoPhoto (#61) üzenetére


freeapro
senior tag

GeoPhoto!
Milyen médiáról szedsz le adatot gigabit sebességgel? :)
Egy átlagos alacsonyfogyasztású hdd-ről (amit ugye HTPC-be tesznek 60-70 mbit-el olvasol)

Nekem az 5-10 Mbyte/s-os NAS pont elég, hogy torrenten felvegye, lejátszáskor meg lejátsza a filmet.

[ Szerkesztve ]

(#69) dabadab válasza freeapro (#68) üzenetére


dabadab
titán

"Egy átlagos alacsonyfogyasztású hdd-ről (amit ugye HTPC-be tesznek 60-70 mbit-el olvasol)"

Nem megabit, hanem megabyte, nem mindegy :)

DRM is theft

(#70) jézusom


jézusom
addikt

Én gondolkodtam olyan zenelejátszáson is, hogy ipodvezérlős cuccokat rakni ahova kell.Volt egy 80GB-os classicom. Éppen ráfért az összes zeném, de pl. ipodvezérlős autósrádiót nem tudtam kipróbálni. Bevittem egy áruházba, de nem igazán működött. Házimozi erősítőben is van, ami vezérli az ipodot. Kár, hogy egy vagyon... Pedig cool lett volna, hogy mindenhol ott van az összes zeném, még biciklizés közben is :) Ez persze nem épp hálózati lejátszó téma, inkább zsákutca :DDD

(#71) jézusom válasza john_carter (#53) üzenetére


jézusom
addikt

Mennyit fogyaszt a P3-as NAS? Jó dolog az xbox classic (nekem is az van) de a fórumtársakat olvasva itt már mindenki FULL-HDre gyúr :)

(#72) GIJoe


GIJoe
addikt

Jó cikk, Köszönjük :R Én az ECS alaplapjait szeretném tesztelni (F1) AMD E350 v. C50en,
azért ECS mert passzív megoldású. Csak az a kérdés h pl a C-50 (egymagos AMD 6250el, mi van ha a HD MKV nem DXVA szerint van kódolva akkor nem igen viszi az egymagos az anyagot... az biztos viszont hogy a fogyasztás bajnoka az ECS C-50 :U

(#73) Oldmobil válasza Polemius (#65) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Polemius!
Igen, a spéci dolgok tényleg nehezen mennek néha linux alatt. Én is úgy vagyok vele, hogy Win alatt legalább tudom, hogy hova kell nyúli, linux alatt meg minimum egy óra googlizással kezdődik a problémamegoldás.

Alex91!
Kell egy jo univerzalis taviranyito!
Na erről lehetne újabb cikket írni. Jelenleg a negyedik univerzális távomat gyűrőm, de még mindig nem tökéletes...

GIJoe!
Hát igen, mindig kompromisszum, hogy fogyasztásra vagy erőre optimalizálsz.

Most pl. egy 4000 Ft-os HP thin client géppel szórakozok, van benne jó kis Windows NT embedded, 300 megás proci, 64 MB ram, fogyaszt vagy 13 wattot kihajtva. :D Rá szeretnék varázsolni valami jó távirányítható zenelejátszó progit, bár lehet, hogy a Win NT kicsit szűk keresztmetszetnek tűnik.

(#74) Alex91 válasza Oldmobil (#73) üzenetére


Alex91
félisten

Jelenleg a negyedik univerzális távomat gyűrőm, de még mindig nem tökéletes...

És volt mar Harmony-d is?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#75) Oldmobil válasza Alex91 (#74) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Volt egy 550-es, lassú volt és megőrített a tevékenység alapú kezelése. Azóta biztos vannak jobbak is, de sajnálom rájuk a sok pénzt...

(#76) Alex91 válasza Oldmobil (#75) üzenetére


Alex91
félisten

Hmmm, pedig pont a tevékenység alap a jó benne. Egyébként meg megy a device is :).
Az tény, hogy sokat kell vele az elején babralni, és elég hitvány a beallito része.
Én lassunak nem érzem, pedig csak egy 525-os van. Használtan vetted ezt is? :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#77) jézusom válasza Oldmobil (#75) üzenetére


jézusom
addikt

Nekem is 525 van, de nem érzem lassúnak. Amit javítani kéne, az a kezelőprogram, bár rég néztem, lehet, hogy frissítettek. Szerintem kéne neki egy sokkal testreszabhatóbb, advenced felület. Egyébként ha már XBMC, akkor erre szívesen lecserélném: :D [link]
És várom a távirányítós cikket :))

(#78) Oldmobil válasza Alex91 (#76) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Igen, mindenki a tevékenységalapú megoldást dicsérni, de nekem valahogy nem jött be, mert nem csinálok olyan komplex dolgot, amiért érdemes lenne. Igazából extrák szempontjából nincs semmi különös igényem, (nem kell makró, tevékenység stb.) csak legyen minimum nyolc készülékmód, (egy gombbal kiválasztható, menük léptetés más lassító dolgok nélkül) azon belül pedig tudjak bármire rátanítani bármit.
Tudás szempontjából teljesen megfelelt volna a Lidl/Aldi gazdaságos megoldás, de az eddigieknél mindig volt legalább egy olyan távom, ami nem is volt benne a kódok között és nem is tudta az univerzális megtanulni tőle a jelet. (Ilyen renitens táv a T-Home iptv távja, a Dreambox műholdvevő távja és az Xbox classic távja.)
A lassúság is relatív, nekem elég volt hogy volt kéttized s fáziskésés a gombnyomás és a reakció között, ami az eredetei távnál nem volt meg.

(#79) Alex91 válasza Oldmobil (#78) üzenetére


Alex91
félisten

Harmony-n frissitettel szoftvert?

Van, amit meg nem egyszeru beloni rajta. Nekem is elsozor kettesevel emelte a TV-n a hangerot, de aztan sikerult beallitani :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#80) jézusom válasza Oldmobil (#78) üzenetére


jézusom
addikt

Én is azt utáltam, hogy ki-be lépkedtem a tevékenységek között, aztán olyankor volt, hogy kikapcsolt valamit. De a végén egy tevékenységen belülre tettem a fő egyéni eszköz funkciókat :) és nem lépegettem ki-be. Igazából szvsz az parasztvakítás, hogy belépsz egy tevékenységbe, és akkor bekapcsolja sorban az eszközöket, hiszen lehet hogy az erősítő már megy, DVD-zésből lépek át xboxozásba

Az lenne az igazi, ha oda-vissza kapcsolat lenne, mint annál a kijelzőtávirányításos logitech squeezboxnál :)

(#81) Oldmobil válasza Alex91 (#79) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Alex91!
Asszem nem frissítettem, de ez már jópár éve volt, nem is biztos, hogy volt már rá frissítés. De lehet, hogy megint megpróbálom ezt a vonalat, csak azért félek kicsit tőle, mert számomra túl van bonyolítva.

jézusom!
Elvileg a táv tudja azt, hogy épp mit csinálsz, ha a távon kezded el a tevékenységet. De nekem egyszer sem sikerült rendesen összehozni, nem is beszélve róla, hogy pl. az erősítőmet kézzel kapcsolom be, de bemenetet választani pl. lehet rajta távval is... Én maradnék a hagyományos megoldásnál.

(#82) Alex91 válasza jézusom (#80) üzenetére


Alex91
félisten

gazából szvsz az parasztvakítás, hogy belépsz egy tevékenységbe, és akkor bekapcsolja sorban az eszközöket, hiszen lehet hogy az erősítő már megy, DVD-zésből lépek át xboxozásba

Pedig ez is jol mukodik! Tudja, hogy be vagy kapcsolva, ujbol nem kuldi ki a jelet. Az szokott problema lenni, hogy valahol "megakad" a programban, es utana osszekuszalodik minden :). De most mar ezeket is tudom kezelni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#83) jézusom válasza Alex91 (#82) üzenetére


jézusom
addikt

Ha én külön kézzel kapcsolom be az eszközt, vagy másik távval, akkor is tudja?

[ Szerkesztve ]

(#84) Alex91 válasza jézusom (#83) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor miert tudna? De miert kapcsolnad masik tavval :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85) beencee válasza jézusom (#83) üzenetére


beencee
senior tag

"...külön kézzel..."

Ezért szerintem teljesen felesleges egy harmadik, külön kezet is tartani, biztosan megy a ballal, vagy a jobbal is...

(#86) jézusom válasza Alex91 (#84) üzenetére


jézusom
addikt

Van pár dolog, amit ha be is állítok a harmonyn, nem emlékszem melyik gomb. Pl. erősítő setup, egy hónapban egyszer leülök DVDzni, rég elfelejtettem mi hol van a harmonyn :(
De ha jól emlékszem, a TV-n nem is működött valami, ki, vagy bekapcsolás, ugyanis hosszan kellett nyomni. De arra már rájöttem :)

Persze a fontosabb dolgok az LCD köré vannak bindelve, úgyhogy kapok szöveges segítséget a lyukas memóriámnak :DDD

(#87) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy egy teljesen "szűz" gépre hogyan tudom az xbmc-t felvarázsolni, hogy automatikusan a bekapcsoláskor ez induljon? Vagy valami magyar nyelvű kiindulási pontot tudnátok adni? Letöltésekkel, mit kell telepíteni és hogyan. Biztosan van akinek hülye kérdés, de sajnos nem tudom és egyenlőre nem is találtam olyat ahonnan ezzel el tudok indulni. Win alatt megnéztem és már tutti biztos ilyen médialejátszót szeretnék htpc-vel. Még egy kérdés: mennyire frissíthető az xbmc esetlegesen megjelenő új videó, kép illetve zene formátumok esetén?
bocs a tudatlanságomért.

(#88) bozsozso válasza bozsozso (#87) üzenetére


bozsozso
őstag

talán meg is találtam? egy oprendszert feltelepítek majd mehet rá az xbmc? linux alapokon érdemesebb?melyikről tudom gyorsabban indítani?

(#89) jézusom válasza bozsozso (#88) üzenetére


jézusom
addikt

Létezik bootos XBMC, ez lényegében egy kis linux cucc.Nem kell alá oprendszer. Külön így töltsd le, de a mérete nagyobb, mint a sima XBMC-nek. :)

A LIVE verziót töltsd le!
KATTINCSÁ!

[ Szerkesztve ]

(#90) bozsozso válasza jézusom (#89) üzenetére


bozsozso
őstag

köszönöm azt próbáltam de akkor valamit elcsesztem boot-kor

(#91) bozsozso válasza jézusom (#89) üzenetére


bozsozso
őstag

ok rendben van köszönöm szépen nem tudom hol csesztem el.

(#92) Oldmobil válasza bozsozso (#91) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Hahó!

Töltsd le a Live verziót, ird ki CD-re, a boot menüből választva telepítheted egyből HDD-re linuxostul, mindenestül. Ha elkészül, reboot és az XBMC-vel kell indulni a gépnek. Parancssorból "apt-get update"-el frissíti minden magát de asszem menüből is van frissítés opció, nálam még nem volt gond a kompatibilitással.

Üdv,

(#93) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Jó cikk, grat hozzá.

Az, hogy a mai digitális világban, ahol egyre több mindent, ha nem mindent tárolunk, használunk számítógépen, hogy kell 1 NAS, vagy NAS szerű szerver nem vitás.

Nekem jelenleg 100 mbit es a lanom, bár már megrendeltem a Gbit es switchet.
Jelenleg a server szerepét, egy windows home server tölti be egy athlon xp 2500 as gépen, kevés sata van benne, de ingyért volt.
nagy hdd ket nem ismeri, így két 320 as került bele.
+ egy 250 es pata ról bootol.

Korábban a torrentező gép, és minimális adattároló szerepét egy IBM P2 400 Mhz töltötte be, de már meghibásodott, így kidobbásra került, ezen win 2000 később szerver 2003 volt rajta.
Akkor még nem volt HD képes TV, így abban az időben CD/DVD RW -re írkálással tudtam tv én filmet nézni a divx es lejátszón, (már amikor volt, mert elötte az sem, akkor vcd be kellett tennem. )

Erre a gépre is lehett volna server 2003 at tenni, de közben akadtam rá erre a windows home serverre, gondoltam kirpróbálom.
Alap file megosztás, és ha kell duplikálás könnyen beállítható benne, az MS féle XBOX ra talán képes is kilöni média tartalmakat, windows media center felé szintén, nem próbáltam, mert nincs xboxom, és a lassú lan miatt a Media centerre is elösször fel kéne rá tennem valamit.
Van tuner karim is, de a serverben azt nagyon nehézkesen lehet rábirni, hogy menjen, és nem lehet élvezni távolról.
Biztosan meg lehetne oldani, de én nem foglalkoztam vele.

Tulajdonképpen a server most sima adat tárkánt szolgál, + a többiek elöl el tudom rejteni amit akarok, menegelése a végletekig egyszerű, az erre a célre készített progrrammal.
Mivel nekem nem gyári van, így be lehet lépni remote desktopon is, és komolyabban be lehet állítani, egy pár dolgot kellett is, hogy rendesen használható legyen, pl torrentre, sok addon is elérhető hozzá, én egyet sem tettem fel, egyszerűbb volt a remote desktoppal torrentezni, mint a webui val

A Windows Home Serverről tudni kell, hogy gyárilag egy doboz (asszem MAX 20 usert tud kiszolgálni), benne egy pár hdd, (min3 a tükrözéshez), se monitor, se semmi nem köthető rá, tehát NAS tulajdonképpen.
Képes a gépeket backupolni, elösször full, majd különbözeti mentést csinálni.
Van hozzá recovery cd is, ha a rendszer összeomlik, akkor erről bootolva majd jelszó megadása után helyre rakja, csak gyözd kivárni, nyilván gigabiten gyorsabban történne.

Na de nekem nem gyári van, hanem egy letöltött :) aminek elönye, hogy bármilyen vasra fel lehet tenni, ami egy minimális feltételnek megfelel. és akárhány usert ki tud szolgálni
Sem raid képes lap, semmi extra nem kell neki, a tükrozést a háttérben szoftveresen oldja meg.
Ha lerohad, egyszerűen a hdd ét beteszeed a pc be, és már hozzá is férsz az adatokhoz.

Na de amiért ide írtam, én csak a video lejátszással foglalkozom, lévén, nem rendelkezem, nem hogy jó, de semmien erősítővel sem a nappaliban, egy volt, de az felkerült a géphez.
Tehát az adatok akár a Windows Home serverről, akár bármi másról jöhetnek.
Egy PC vel játszom le, így mindenféle formátummal elboldogul, win 7 fut rajta.
Rendszerint VLC playerrel nézem a filmeket.
A media playerrel a HDMI képes vga kari hangchipje nem minden file al müxik, van, mikor csak recseg - ropog.

A távírányítást a gép esetében egy drótnélküli egér jelenti, elég messzire visz a jel, így a fotelból is egy sík felületről kezelhető.
Sokak szemében biztos igénytelennek, és spártainak tűnik a megolás.
De figyelembe véve, hogy mennyibe kerülnének a különböző eszközök, még úgy is beljebb vagyok, ha többet fogyaszt mint a célhardver.
Másrészt nem találtam eddig olyan célharvert ami mindent gond nélkül vitt volna, valszeg nem is létezik.
És akár netezni is lehetne rajta, a wifi határeset, a kábel még nincs a tv hez elvezetve.
A gép egy Intel Core 2 duo 6600 as
Egy normál házban.
HDMI csatis Nvidia alap vga val, nem volt drága.

NAS beszerzésén én is gondolkodom, mert ebbe a home serverbe már nem tudok több hdd ét betenni, de a saját gép hdd zúgástól mentes állapotát szeretném megörízni. (SSD)
Tehát a NAS nak egyedül a tárolóképsségét használnám ki, meg esetleg azt, hogy a netről is elérhető, akár minden jelszó nélkül ha egy linket küldök valakinek, ne kelljem e-mailben elkinlódni a képeket, vagy bármi mást.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#94) Csuki


Csuki
csendes tag

Sziasztok!

Köszi az írást! Sok hasznos dolgot írtál le!

Látom mindenki a HTPC irányba ment el. ;) jó dolog persze, de mi van ha tényleg csak zenehallgatásra kell a kütyü? és ugye akkor igény lenne a mobilitásra is.
(Lagzi Lajcsit a konyhába, relaxációs zenét a fürdőbe, babazenét a gyerekszobába!) ;) PL.

* Menjen 220-ról, de elemről is használható legyen;
* legalább wifi, de ha van ethernet csatlakozása az is jó (zenéhez nem kell sok sáv széllesség);
* folder tallózás, akár NAS-ról, vagy pendrive-ról, => legalább egy QVGA képernyőn
* mp3, wav, ape, flac, wv, ac3, wma formátumokat ismerje;
+ plusz opcióként
* SPDIF kimenet, ha van házimozink, és azon akarunk zenét hallgatni.
* internetes rádióhallgatás

Egy ilyen szerkezet nem kéne, hogy nagyobb legyen egy kisebb méretű memóriás hordozhatónál + hangszórók, illetve egy 10-20 W-os erősítő.

Ez ennyire bonyolult? Szerintem nem bonyolultabb, mint egy hordozható CD-s lejátszó.
és persze ne 100e legyen.

[ Szerkesztve ]

(#95) jézusom válasza Csuki (#94) üzenetére


jézusom
addikt

Most így hirtelen az jutott eszembe, hogy ezt meg lehet oldani, ha nem számít a minőség. Talán egy androidra írt program, ami mobilon fut? Azt meg rákötni egy aux képes kis musiccenterre. A zene jöhetne wifin :) Persze ez kicsit körülményes, de hirtelen ez ugrott be. Én mindig csak erősítő és hangfal nélküli megoldáson gondolkodtam, nem ilyen kishangszórós egybe dolgon :)

(#96) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Tetszik a leírás, én is tervezek valami hasonlót alkotni, habár HTPC-s vonal mellett érvelnék én is egyenlőre.

(#97) Vadász Erika


Vadász Erika
csendes tag

Úgy látom, már rég jártatok erre, de azért hátha lesz vki, aki idetéved... Szóval, ha olvasod, kerlek, segits, mi lenne a legjobb nekünk: van egy MacBook Pro és egy Pc laptop, 2 iPad, és 2 Galaxy Note, valamint egy wifis tv, és egy wifis rádió. Ezekkel szeretnék egy nem gagyi, inkabb igényes, kevés időt rabló, felhasználóbarát média szervert összehozni. Ami backupol is, mindkét laptopra. Ja, van egy TimeCapsula, ami jelenleg a Mac-et backupolja, rádugva egy külső HDD, amire meg a Pc megy. A TimeCapsula wifiként is üzemel.
Igazából csak most ismerkedtem ezzel a móddal, szívesen veszek minden segítséget!

(#98) moland007


moland007
tag

Ma gondoltam ugyanerre zenehallgatás közben. A megoldás : popcorn hour a210 + Na remote 4 popcorn hour - android app

55A83J

(#99) Almost01


Almost01
csendes tag

Sziasztok!

DLNA szerverrel szeretném a pc-ről lejátszani flac kiterjesztésű fájlokat, de sajnos nem indítja el a TV.
Mi lehet a probléma. Látja az összes fájlt, csak nem indítja el őket.
Servioo-val és Universal Media Serverrel próbáltam. MP3 fájlokat látja is és le is játssza jól.
Nemrég tettem a gépre win10-et azelőtt win7 volt, akkor még jól működött.

Köszönöm a segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.